Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

felipe 12.03.2010 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 867917)
Po pierwsze to ME to powinna być dla zawodników u-20 nie starszych. Teraz bodaj jest do u-23, ale jak ktoś ma 23 lata i gra w ME to juz nigdy piłkarzem nie zostanie (patrz np. Burliga).

Już dawno (jak tylko pojawił się ten śmieszny "inkubator") pisałem, że w obecnej forumle jest totalnym niewypałem...

Bo Młoda Ekstraklasa obecnie nie jest ani młoda ani tym bardziej ekstra.
Grają sobie chłopaki przy 50 widzach (dziewczyny i matki), przy gówniananej presji (nawet nie ma gdzie spaść :shock: ), a cp najgorsze - w towarzystwie piłkarskich nieudaczników - bo umówmy się, jak ktoś jest w miarę dobry to wieku 20 lat w lidze kopie - Glik, Lewandowski, Małecki, Sobiech itd. Cóż to daje komukolwiek? 23 latek powinien byc filarem klubu/reprezentacji, a nie uczyć się kopać. Jesteś słaby - do widzenia, było się uczyć w szkole na jakiś zawód albo przykładać do treningów.

Małecki ma technikę fińskiego drwala, ale pracą, pracą i jeszcze raz pracą doczłapał się pozycji kopacza jak na polskie warunki dobrego. Da się zatem. Po co na siłe utrzymywać kilkunaście młodych miernot? Już lepiej trzymać (jak dawniej) ekipę w II/III lidze - niech grają tam "starzy" niemieszczący się w I kadrze i kilku najzdolnijeszych 18/19 latków, kończących przygodę z MLJ. Efekt większy, wszak w tych niższych ligach gra pare dobrych ekip - gra się "o coś", no i czasem trafi się mecz przy dobrej frekwencji.

Ale jak ktoś napisał wyżej - to nei do Wisły pretensje, tylko do PZPN...

rospun 12.03.2010 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St@chu (Post 867858)
A nawet jeśli nie oni ją wychowali to gdzie są te nasze zagraniczne, a raczej zagranicą wychowywane gwiazdy?

Jak to gdzie? Podolski, Klose, Obraniak... :P

For_FuN_ 30.03.2010 12:19

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/smu...wiadomosc.html - a Smuda znowu gada, jak potluczony. Grzegorz Kuswik, 23 latek, kilka spotkan w ekstraklasie, ma byc zbawca polskiej reprezentacji, jesli chodzi o atak. Panie Smuda..napastnikow nam nie brakuje i to takich, ktorzy graja i strzelaja bramki...Jelen, Janczyk, Lewandowski...w dalszej kolejnosci Brozek i Boguski(kiedy wroca do formy po kontuzjach). Mamy mlodych: Sobiecha, Maleckiego i Grosickiego, a takze doswiadczonych: Zurawskiego, Smolarka, Wichniarka czy Saganowskiego. Chyba nie jest trudno wybrac 2? Jelen i Janczyk, to na ta chwile powinien byc podstawowy napad reprezentacji Polski. Za nimi trojka: Kosowski, Obraniak i Blaszczykowski, a jako def pomocnik - Murawski. I mamy ofensywne ustawienie...tylko grac pilki prostopadle.

Kompromitujaca tez wypowiedz nt. Boenischa...to on chce grac dla Polski czy nie panie Franciszku? Albo jest jasno zdeklarowany, albo mowimy: Czesc ... a nie prosimy sie o jakiegos pilkarza, bo to jest ponizajace...

KOALIK 07.04.2010 14:28

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...akkera,1461396

Wreszcie znalazł się ktoś mądry, który powiedział prawdę na temat tego marnego trenera (handlarza).

szczebrzeszcz 04.05.2010 15:25

gracze z klubów zagranicznych powołani na mecz reprezentacji
http://www.90minut.pl/news/122/news1...ry-Polski.html

Cytat:

Bramkarze:

Tomasz Kuszczak (Manchester United FC)
Łukasz Fabiański (Arsenal FC)

Obrońcy:

Dariusz Dudka (AJ Auxerre)
Michał Żewłakow (Olympiakós SFP (Pireus))
Łukasz Piszczek (Hertha BSC Berlin)

Pomocnicy:

Rafał Murawski (Rubin Kazań)
Jakub Błaszczykowski (BV Borussia 1909 (Dortmund))
Ludovic Joseph Obraniak (Lille OSC)
Adam Matuszczyk (1.FC Köln)

Napastnik:

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre)
bida z nędzą
10 zawodników w tym 2 bramkarzy(do tego niezbyt pewnych)

reszta z naszej E-klasy

płakać się chce porównując rozwój reprezentacji innych dyscyplin
nawet w Rugby jesteśmy wyżej w rankingu:shock:

HEDu 04.05.2010 20:16

gdzie jest Kosa? obiecał Smuda, ze bedzie go powoływał jak bedzie w dobrej formie bo ma byc jednym z filarów mimo wieku. A tu 2 mecze i poszedł w odstawke mimo że z Rumunia był najlepszy a z Kanadą (?) zaliczył asyste i grał ok ?

flamengista 04.05.2010 21:25

Dobrze, że powołał Matuszczyka bo już Niemcy mieli na niego chrapkę. Chłopak gra naprawdę świetnie i reprezentacja może mieć z niego pociechę.

qchar90 04.05.2010 21:29

nie wiem czemu powołal Łukasza Fabianskiego, ja bym sprawdzil Przemysława Tytoń z Rody JC Kerkade

kreseq 07.05.2010 09:30

Cieszy powolanie do seniorow Matuszczyka. Chlopak mlody, perspektywiczny, trenowany nie w naszym bagienku.
Szkoda ze drewno pokroju Piszczka znalazlo sie w kadrze...No ale coz, nie mozna miec wszystkiego :D



Teraz pojade offtopem ale nie moge sie powstrzymac :D

Szeroka kadra Niemiec:
Bramkarze: Hans-Joerg Butt (Bayern Monachium), Tim Wiese (Werder Bremen), Manuel Neuer (Schalke 04)

Obrońcy: Arne Friedrich (Hertha BSC), Dennis Aogo (Hamburger SV), Holger Badstuber (Bayern Munich), Andreas Beck (TSG Hoffenheim), Jerome Boateng (Hamburger SV), Phillip Lahm (Bayern Monachium), Per Mertesacker (Werder Brema), Serdar Tasci (VfB Stuttgart), Heiko Westermann (Schalke 04)

Pomocnicy: Michael Ballack (Chelsea), Marcell Jansen (Hamburger SV), Sami Khedira (VfB Stuttgart), Toni Kroos (Bayer Leverkusen), Marko Marin, Mesut Oezil (obydwaj Werder Brema), Bastian Schweinsteiger (Bayern Monachium), Christrian Traesch (VfB Stuttgart), Piotr Trochowski (Hamburger SV)

Napastnicy: Cacau (VfB Stuttgart), Mario Gomez, Thomas Mueller, Miroslav Klose (all Bayern Monachium), Stefan Kiessling (Bayer Leverkusen), Lukas Podolski (1. FC Koeln)


Kto zgadnie, kogo brakuje :D ? Chlopak pewnie zaliczyl lekkiego errora :)

Proud 07.05.2010 09:34

Kevina Kuranyi'ego?

kreseq 07.05.2010 09:38

Proud - Az takim offtopem to nie polecialem ;) Kogos kto sie musial zastanowic i poczekac...Wiesz, nie kazdy wie czy warto grac dla Polski :D

Co sie tyczy Kurany'egoi to ma przecietny jakby nie patrzec sezon i podobno jakies problemy osobiste ( ale co do tego to pewny w 100 procentach nie jestem ).

Tak patrzac na ich kadre to jest taki misz masz etniczny...Jaja beda jak ludzie z ich kadr u-x zaczna sie dobijac do pierwszego skladu...tam to juz jest cyrk :D


Edytka : Bingo ;)

Proud 07.05.2010 09:40

Sebastian Boenisch?

;)

kubawislak 07.05.2010 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 894079)
Sebastian Boenisch?

;)

Mam nadzieję, że ten ciota u nas nie zagra, nikt nie będzie nam robił łaski.:foch:Co innego Matuszczyk od początku powiedział , ze jest polakiem! Sam chciałem, aby dostał powołanie.
Wracając do kolesi typu Boenisch to zacytuję tu refren utworu Dr Hackenbusha
"Nie gram ze mną w ch***
Bo cie osbesrwuja":P

DarekK_11 08.05.2010 20:44

Marcin WASYL Wasilewski przed momentem wszedł na boisko w meczu Anderlechtu!
Oczywiście został przywitany wielkimi owacjami.
Chwilę po wejściu prawie zdobył bramkę z rzutu wolnego.
Wasyl wrócił :)

tofik 08.05.2010 21:04

Co ? Już gra w piłkę ?

DarekK_11 08.05.2010 21:20

Tak :)
Wydawało mi się, że mam zwidy z początku :D

brylant17 29.05.2010 16:20

Przepraszam czy Lewandowski to brat Rasiaka? :D i Borussia chce go kupić :lol:


someonewisp no Wojtkowiak by swojaka strzelił :D Na razie to mnie Matuszczyk rozczarowuje liczyłem na niego,na plus oczywiście Kuba i Piszczek :D

someonewisp 29.05.2010 16:23

I dobre jest to, że najlepszą sytuację na razie miała Finlandia. Już w 3 min spotkania mogła prowadzić :D

qchar90 29.05.2010 16:26

zaskakuje mnie Adrian Mierzejewski, aktywny bardzo jest, tak samo jak Jodłowiec

mikesz 29.05.2010 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 906218)
Lewandowski to jednak brat Rasiaka :lol: :rotfl:

Bystrzak z Ciebie, 20 minut meczu towarzyskiego i wiesz na jego temat więcej niż reszta piłkarskich "ekspertów".

Sylwek1906 29.05.2010 16:34

Nie no uderzenie to on ma :D, a jeżeli Lewandowski jest zawieszony panie Iwański czy jak ci tam to czemu gra ??

Pan Jotka 29.05.2010 16:46

Lewandowski pokazuje co sie będzie działo jak nie wytransferują go do Dortmundu :D

massoud 29.05.2010 16:50

nie zauwazyliście, jak u Kuby zalatuje niemieckim akcentem?

rafkur 29.05.2010 16:53

Lewandowski gra jak Lewandowski. Mamy pokaz co się dzieje z tymże grajkiem jak się koło niego postawi jakiegokolwiek obrońcę. Zresztą już Jop obnażył jego moc ))))

Wasiu 29.05.2010 16:54

Momentami nawet niezla gra naszej druzyny. Niepotrzebnie strzelaja na pale, wiecej spokoju by sie przydalo. Z calym szacunkiem dla Zewlakowa to nie wiem czy ogrywanie go w kontekscie EURO to dobry pomysl. Jak dojda Obraniak, Murawski i Wasilewski to bedzie lepiej, potencjal nawet jest.

someonewisp 29.05.2010 16:54

Ta, i Lewandowskiego chcą wytransferować za bagatela 4,5 mln ojro. A Marcelo to czwarta władza sprzedaje za 2,5 mln. To przecież jest paranoja.

edit:
Jak oni wolno grają. Zero sytuacji podbramkowych, nie widać kompletnie jakiegokolwiek pomysłu na grę. A Euro 2012 się zbliża. Coś czuje, że tak samo jak Austriacy będziemy protestować przeciwko wystąpieniu naszych orłów, byle tylko, żeby się nie zbłaźnili.
Nie mogę się doczekać wpier**** od Hiszpanii. To będzie coś pięknego :).

Syn Kangura z 1984 29.05.2010 16:56

Głos z Dortmundu: Kogo my kur*a chcemy kupić ? :rotfl:

A tak serio to 1 połowę można podsumować:

Kuba, Piszczek
duuuuża przepaść
Reszta drużyny
jeszcze większe przepaść
Lewandowski

No i narodziło się kilka ładnych akcji, ale co z tego skoro to Finlandia była bliżej prowadzenia :p

kreseq 29.05.2010 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Syn Kangura z 1984 (Post 906233)
Głos z Dortmundu: Kogo my kur*a chcemy kupić ? :rotfl:

A tak serio to 1 połowę można podsumować:

Kuba, Piszczek
duuuuża przepaść
Reszta drużyny
jeszcze większe przepaść
Lewandowski

No i narodziło się kilka ładnych akcji, ale co z tego skoro to Finlandia była bliżej prowadzenia :p

Wiec uwazasz ze jest najwieksza przepasc miedzy takim Dudka i Lewandowskim? Serio, niktorym to juz na oczy pada i to ostro. Mozna Lewego nie lubic ale takie posty jak powyzszy to juz szczyt braku obiektywnego patrzenia na pilke reprezentacyjna :)

Lewy gra na tym samym poziomie co Matuszczyk. Dudka moim zdaniem najgorszy, a Piszczkowi pomijajac 2 rajdy i 2 podania nic wiecej nie wyszlo :) Oczywiscie mozna jeszcze pod to podpiac strzal... ten celny oczywiscie :D

Mareq 29.05.2010 17:54

Rybus to jakiś element taktyki rozweselającej przeciwników i kibiców ;) ?

Cytat:

Jak oni wolno grają. Zero sytuacji podbramkowych, nie widać kompletnie jakiegokolwiek pomysłu na grę. A Euro 2012 się zbliża. Coś czuje, że tak samo jak Austriacy będziemy protestować przeciwko wystąpieniu naszych orłów, byle tylko, żeby się nie zbłaźnili.
Nie mogę się doczekać wpier**** od Hiszpanii. To będzie coś piękneg
:-/

przemek1902 29.05.2010 17:56

Cytat:

Jak oni wolno grają. Zero sytuacji podbramkowych, nie widać kompletnie jakiegokolwiek pomysłu na grę. A Euro 2012 się zbliża. Coś czuje, że tak samo jak Austriacy będziemy protestować przeciwko wystąpieniu naszych orłów, byle tylko, żeby się nie zbłaźnili.
Nie mogę się doczekać wpier**** od Hiszpanii. To będzie coś pięknego :).

Inny mecz oglądałeś.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl