Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

wiśnia 11.06.2010 07:20

[QUOTE=snyrting;912099]I znowu ktoś musiał wyjechać z tym Glikiem...

Glik to facet grający w reprezentacji, mozna kupić a póżniej wypromować i sprzedać z nawiązką,właśbnie tą drogą Wisła powinna iść, trzeba kupować gości ocierających się o repre, a pożniej na nich zarabiać.....

snyrting 11.06.2010 07:25

Primo. Fantastycznie nam się Kamil wypromował w ostatnim meczu z Hiszpanami.

Secundo. Niewykluczone, że to był jego ostatni występ.
http://www.weszlo.com/fotonews/12761...eenShot494.jpg

wiśnia 11.06.2010 07:30

na naszą ekstraklase styknie, bo w pucharach i tak nie mamy szans
dzięki takim jak on wywalczymy miejsce na podium, odpadniemy w eleiminacjacj LE i sprzedamy(zarobimy) bo jak na polskie warunki jest wyróżniającym się grajkiem

snyrting 11.06.2010 07:38

Trudno się z tobą rozmawia. Staram Ci się udowodnić, popierając to twardymi dowodami, że p. Glik się wogóle nie wyróżnia. Statystyki wyraźnie wręcz wskazują, że nawet jak na poziom ekstraklasy jest on słabym obrońcą.

Ty natomiast rzuczasz hasłami, że jest przyszłościowy, wyróżniajacy się i wogóle cud miód i orzechy. Czy moje oczekiwanie, żeby poprzeć te opinie jakims faktem, to za dużo?

Cytat:

na naszą ekstraklase styknie, bo w pucharach i tak nie mamy szans
Jeżeli taka jest twoja wizja Wisły, to rozumiem dlaczego nie możemy się dogadać.

Cfaniak 11.06.2010 08:23

Nowak odejdzie z Bełchatowa. Ale kiedy?
Dawid Nowak na pewno opuści GKS Bełchatów. Pytanie tylko, kiedy to się stanie. Są dwie możliwości: albo odejdzie tego lata za 200 tys. euro, co jest ceną dość niską, albo w zimę - już za darmo - informuje "Dziennik Polski".
Działacze zdecydowali się obniżyć swoje wymagania. 200 tys. euro to najniższa kwota, jaką dotychczas chcieli za Nowaka. Przedtem twardo stali przy sumie odstępnego wynoszącej milion euro. Zainteresowane Nowakiem są: Wisła Kraków, Legia Warszawa i Polonia Warszawa.

Notka z futbolnews.pl

Jak go teraz nie kupimy to juz nie wiem co bedzie :/

emjot 11.06.2010 08:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cfaniak (Post 912115)
Nowak odejdzie z Bełchatowa. Ale kiedy?
Dawid Nowak na pewno opuści GKS Bełchatów. Pytanie tylko, kiedy to się stanie. Są dwie możliwości: albo odejdzie tego lata za 200 tys. euro, co jest ceną dość niską, albo w zimę - już za darmo - informuje "Dziennik Polski".
Działacze zdecydowali się obniżyć swoje wymagania. 200 tys. euro to najniższa kwota, jaką dotychczas chcieli za Nowaka. Przedtem twardo stali przy sumie odstępnego wynoszącej milion euro. Zainteresowane Nowakiem są: Wisła Kraków, Legia Warszawa i Polonia Warszawa.

Notka z futbolnews.pl

Jak go teraz nie kupimy to juz nie wiem co bedzie :/

obyśmy go NIE KUPILI
bo prawdopodobieństwo rozsypania się pana N. jest baaaaaaaaardzo duże
a tak zapytam pro forma
potrzebny nam kolejny rekonwalescent. Wieczny rekonwalescent.

qchar90 11.06.2010 08:40

nie dla Nowaka, raz ze czesto lapie kontuzje a dwa ze u nas lekarze to by sie z nim meczyli rok czy dwa i by byl drugim Dawidowskim.
Znajac nasze szczescie Nowak na dzien dobry by zerwal wiezadla i co najmniej rok by nie gral.

Syn Kangura z 1984 11.06.2010 09:03

Pomijając fakt że jest szklany. Trzeba wspomnieć że jest duuuużo słabszy od Brożka, nawet gdy ten nie jest w optymalnej formie, a mam nadzieję że złapie ją na nowy sezon. Podsumowując Nowak - NIE NIE i jeszcze raz NIE.

zbymak 11.06.2010 09:05

Jak do tej pory nie było w ogóle tematu transferu Nowaka do Wisły i mam nadzieje ,ze tak już zostanie

pawelwislak 11.06.2010 09:12

Absolutne i stanowcze nie dla wapna jakim jest Nowak i Glik. Jak ten pierwszy jeszcze się jako tako wyróżnia(to i tak w Wiśle nie ma dla niego miejsca bo dla nas jest za słaby za kruchy) a o tym drugim to się w ogóle nie chce wypowiadać bo jego najlepszym plusem jest chyba marketing. Jak Kowalski grał obok niego to się prezentował dużo lepiej dopóki kontuzji nie złapał i Piast mniej bramek tracił.

bridgeburner 11.06.2010 09:12

Żadnych Nowaków z kontraktem na poziomie 350 tys E rocznie
Żadnych Glików za kilkaset tysięcy E
Przeklamowani kopacze
jeden napastnik co ma w jednego gola więcej w ekstraklasie niż ma lat a gra w niej 5 sezonów
a drugi to ostoją obrony najgorszej drużyny ligi, która straciła do tego najwięcej bramek

Jagul 11.06.2010 09:50

Głupie gadanie z tym Nowakiem. Czepiacie się tych jego kontuzji. Może to jest wina np. lekarzy albo trenera, który nie potrafił ustalić odpowiednich osobnych treningów dla tego zawodnika.
2 przykłady:
Kiedy Messi zaczynał grać w Barcelonie nonstop nękały go kontuzje. Przyszedł Guardiola i co? Ustalił indywidualny rytm treningowy i przez cały sezon nie złapał kontuzji.
Robben odchodząc do Bayernu miał metkę "wieczny kontuzjowany" tymczasem udało mu się rozegrać cały sezon.

Wiem, że te przykłady to trochę inne realia ale nie wierzę, że nie da się przynajmniej w pewnym stopniu ograniczyć kontuzji Nowaka.
Co do samego piłkarza ja jestem za. Chłopak się rozwija i potrzebny jest mu lepszy klub. Moim zdaniem nie pokazał wszystkiego co potrafi. A potencjał ma. Jako jeden z nielicznych podobał mi się w meczu Polska - Hiszpania w porównaniu do bezproduktywnego Lewandowskiego (nie podważam jego umiejętności)

felipe 11.06.2010 10:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 912147)
Głupie gadanie z tym Nowakiem. Czepiacie się tych jego kontuzji. Może to jest wina np. lekarzy albo trenera, który nie potrafił ustalić odpowiednich osobnych treningów dla tego zawodnika.
2 przykłady:
Kiedy Messi zaczynał grać w Barcelonie nonstop nękały go kontuzje. Przyszedł Guardiola i co? Ustalił indywidualny rytm treningowy i przez cały sezon nie złapał kontuzji.
Robben odchodząc do Bayernu miał metkę "wieczny kontuzjowany" tymczasem udało mu się rozegrać cały sezon.

Wiem, że te przykłady to trochę inne realia ale nie wierzę, że nie da się przynajmniej w pewnym stopniu ograniczyć kontuzji Nowaka.
Co do samego piłkarza ja jestem za. Chłopak się rozwija i potrzebny jest mu lepszy klub. Moim zdaniem nie pokazał wszystkiego co potrafi. A potencjał ma. Jako jeden z nielicznych podobał mi się w meczu Polska - Hiszpania w porównaniu do bezproduktywnego Lewandowskiego (nie podważam jego umiejętności)

Dobra, ale tu wszyscy (z doświadczenia) wiedzą, że w Wiśle medycyna jest na poziomie osiedlowej przychodni. Jak komuś zalezy na zdrowiu to ten klub omija szerokim łukiem.

snyrting 11.06.2010 10:10

Jagul nawet jakbyśmy rozwiązali problem z podatnością Nowaka na kontuzje,co w klubie, w którym podstawowy środkowy pomocnik leczy się już półtora roku (sic!), to i tak zostalibyśmy ze zdrowym, słabym napastnikiem, który gwarantuje góra 5-6 bramek w sezonie.

Dodam jeszcze, że Nowak pewnie zażądałby kosmicznych pieniędzy. Czy jest ich wart? Odpowiedzi udzielił nam mecz z Hiszpanami.

brylant17 11.06.2010 11:40

Ja bym zaryzykował i go wziął od 1 lipca będzie do wzięcia za 200 tys. euro plus tam jakiś kontrakt a nóż może wypali :D A później go sprzedać za 1-2 miliony euro :P

LukaszK111 11.06.2010 11:54

Moim zdaniem Nowak w pierwszej połowie w meczu z Hiszpanami był najlepszym Polskim zawodnikiem.Jest to bardzo szybki zawodnik i w dosyc łatwy sposob dochodzi do sytuacji.Widze, ze kogo by się tu w temacie nie napisało to zawsze trafiaja sie osoby, które bedą narzekać.
W ekstraklasie juz nie znajdziemy napastnika lepszego od Nowaka(do kupna oczywiscie).

zordon 11.06.2010 12:06

mnie odrzucał od Nowaka przede wszystkim zbyt wysoki kontrakt. Ale inaczej sprawa wygląda jeśli zawodnik będzie kosztował 200k E... Kupujemy Nowaka za 200k, kontrakt powiedzmy 250k rocznie, po 3 latach jego koszt to 950k Euro. Z drugiej strony: kupujemy DOBREGO zagranicznego napaściora za, powiedzmy 700k Euro -> jak jest dobry to kontraktu mniejszego niż 150-200k raczej nie przyjmie, załóżmy że cudem zechce 150k. Po 3 latach jego koszt to 1.15 M Euro. Warto się zastanowić czy za te 700k Euro na pewno kupimy lepszego napastnika ... choć osobiście fanem jego talentu nie jestem

AYALA 11.06.2010 12:09

kilku kolesiów z Levadii bym ściągnął, umiejętniści na zbliżonym poziomie co nasi a kontraktów po 350 tyś € na rok jak Nowak nie trzeba im dawac.Kierunek Bałkański na jakim szuka Kapka jest już chyba wyczesany z zawodników co byliby w naszym zasięgu a Ci najlepsi (Crvena,Partizan) co są to wolą do bogatszych klubów iśc

pawelwislak 11.06.2010 12:36

Panowie ale czy my chcemy ściągać graczy którzy jakoś się wyróżniają w ekstraklasie czy takich którzy wzmocnią Wisłę?

Mahamed_isin Sahad 11.06.2010 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukaszK111 (Post 912208)
Moim zdaniem Nowak w pierwszej połowie w meczu z Hiszpanami był najlepszym Polskim zawodnikiem.Jest to bardzo szybki zawodnik i w dosyc łatwy sposob dochodzi do sytuacji.Widze, ze kogo by się tu w temacie nie napisało to zawsze trafiaja sie osoby, które bedą narzekać.
W ekstraklasie juz nie znajdziemy napastnika lepszego od Nowaka(do kupna oczywiscie).

Ryzykowna decyzja. Albo się sprawdzi albo nie. Ale jeśli się sprawdzi ale w innym klubie to pozostanie nam tylko narzekanie i smutek że znów była okazja i ja zaprzepaścilismy.
W tym sezonie mieliśmy Brożka bez formy który się przełamać nie mógł i Marcelo strzelca 7bramek który jest obrońcą!!

Nam trzeba porządnych dwóch napastników. Kogoś kto oprócz Brożka będzie równorzędnym partnerem który będzie strzelał!!
Jak z duecie Żurawsk - Frankowski

Jeśli mamy walczyć o dalsze rundy Ligi Europejskiej a przede wszystkim o fazę grupową to trzeba troche kasy wyłożyć!
I wzmocnić każdą formacje!!

Co do Nowaka może się przydać. Jako rezerwowy w razie kontuzji. Wystarczy tylko zaryzykować i go sprowadzić póki nie jest drogi.

WISŁAZWE 11.06.2010 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mahamed_isin Sahad (Post 912225)
Ryzykowna decyzja. Albo się sprawdzi albo nie. Ale jeśli się sprawdzi ale w innym klubie to pozostanie nam tylko narzekanie i smutek że znów była okazja i ja zaprzepaścilismy.
W tym sezonie mieliśmy Brożka bez formy który się przełamać nie mógł i Marcelo strzelca 7bramek który jest obrońcą!!

Nam trzeba porządnych dwóch napastników. Kogoś kto oprócz Brożka będzie równorzędnym partnerem który będzie strzelał!!
Jak z duecie Żurawsk - Frankowski

Jeśli mamy walczyć o dalsze rundy Ligi Europejskiej a przede wszystkim o fazę grupową to trzeba troche kasy wyłożyć!
I wzmocnić każdą formacje!!

Co do Nowaka może się przydać. Jako rezerwowy w razie kontuzji. Wystarczy tylko zaryzykować i go sprowadzić póki nie jest drogi.


Wątpię, żeby chciał spełniać u nas rolę rezerwowego, raczej pójdzie tam gdzie mu więcej dadzą ( Polonia Warszawa ?) i gdzie będzie miał pewne miejsce w składzie patrząca na turniej E2012.
Nie jest drogi i droższy już nie będzie bo kończy mu się kontrakt.

kreseq 11.06.2010 13:51

Czlowiek szklanka za tak male pieniazki :) ? No coz... jak chcecie. Dodam ze to jest grajek przecietny... Nic wielkiego nie zdzialal do tej pory. Za takie pieniazki mozna wyciagnac sprawnego fizycznie grajka.

Juz widze jak po 3 latach kosztuje 950.... On w tym czasie albo sie polamie definitywnie, albo bedzie grac raz na 2 miesiace.

FevPL 11.06.2010 14:00

@kreseq tu chodziło że trzeba by na niego tyle wydać tj. 200 tys za przejście+ 3x250 tys na kontrakt

Jaroo1 11.06.2010 14:01

A moim zdaniem najlepiej sciagac mlode nieoszlifowane diamenty- ok moze ich w Polsce wiele nie mamy hehe ale szukac jak ktos wyzej pisal powiedzmy 15-17 latkow i z nimi pracowac. Wiadomo sami na pilkarzy dobrych nie wyrosna, trzebaby zatrudnic dobrych fachowcow ktorzy by ich pod kazdym katem wychowali, zarowno fizycznym jak i mentalnym. U nas chyba najbardziej wlasnie kuleje ta psychika. Kazdy grajek w Polsce ktory sie wybije przez pol czy jeden sezon zaraz mysli ze jest niewiadomo kim, chce zarabiac w Polsce krocie albo jechac na zachod i podbijac europejskie boiska. A zycie udowodnilo ze takich Matusiakow, Rasiakow, Saganow (ok Ci dwaj zrobili jakas tam kariere ale w 2 lidze angielskiej...? Wlasnie to slowo kariera to na wyrost), Mili, Niedzielanow i innych tego typu jest masa. Teraz Peszko kolejny, cos tam pogral i juz mu sie nie widzi bieganie po polskich boiskach. Nie ma w ogole przywiazania do klubu, pilkarze traktuja siebie jak pepek swiata, klub to tylko pracodawca, nalezy z niego wydoic jak najwiecej kasy a jak jest okazja to go kopnac w dupe i wio na zachod. Gdyby wychowac na swoich ludzi takich 15-17 latkow, tak naprawde nauczyc ich gry w pilke bo u nas tego prawie zaden pilkarz nie umie (i pozniej sciagamy takich Nowakow z glupia nadzieja ze anoz zaskoczy), wpoic im troche przywiazania do klubu i wytlumaczyc ze maja w klubie role do odegrania, a za kilka lat beda mogli odejsc na zachod to by bylo cos. A tymczasem machina sie napedza, Nowak jest cienki jak dupa weza ale pol Polski mysli ze jest dobry, Belchatow pewnie by za niego chcialo kilka mln Euro, ten by chcial **** wie ile zarabiac a wcale nie mysli o sporcie. Oby tylko malo sie narobic a jak najwiecej zarobic. Nie wiem wjaka strone to zmierza ale nadzieja umiera ostatnia i czlowiek sie oszukuje ze moze te stadiony cos dadza, ze moze powstana jakies bazy treningowe i akademie pilkarskie i zaczniemy isc w gore a nie spadac coraz szybciej w dol

PS Chcialem jeszcze dodac ze w Polsce w gole sie z mlodzieza nie pracuje. Jest to jakas slepota chyba, dzialacze mysla ze chlopak sam sie wychowa, sam sie nauczy grac i jak bedzie mial 20, 24 lata to wtedy go kupia jako uksztaltowanego pilkarza. A naprawde wystarczyloby zebrac grupke zapewne przecietnych 15 latkow i zrobiono by z nich z profesjonalnymi trenerami jak na polskie warunki wielkie talenty ktor by takich Nowakow, Matusiakow i innych Glikow nosami wciagali. Przeciez powiedzmy ze u nas w lidze sprawdzi sie kazdy przecietny pilkarz z Hiszpanii, Niemiec, Portugalii- nie wierze ze w tych krajach maja takie talenty ze pol Niemiec gra lepiej niz nasza Kadra A. Po prostu z tymi ludzmi ktos pracowal, pokazal im jak sie szkolic i dlatego tam maja tylu dobrych pilkarzy.

wislakrakow124 11.06.2010 14:27

Nowak czlowiek szklanka ale po reprezentacji nic nie slychac ze cos mu sie stalo! Jesli Wisla nie ma nikogo na oku to moim zdaniem trzeba go brac

Salman17 11.06.2010 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 912249)
...Teraz Peszko kolejny, cos tam pogral i juz mu sie nie widzi bieganie po polskich boiskach. Nie ma w ogole przywiazania do klubu, pilkarze traktuja siebie jak pepek swiata, klub to tylko pracodawca, nalezy z niego wydoic jak najwiecej kasy a jak jest okazja to go kopnac w dupe i wio na zachod. ...

Niegdzie w Mediach nie widziałem , żadnej wypowiedzi Peszki , że niby jest pępkiem świata...
Postaw się w jego sytuacji...Wyjeżdża do profesjonalnego klubu z profesjonalną bazą treningowa ,
infrastrukutą klubowa i przedwszystkim z profesjonalnym sztabem szkoleniowym i zarządem...
Klub z roku na rok rośnie w siłę, zaczyna się pomału liczyć w europie (oczywiście mowa o Panathinaikosie)
Peszko jest tam w stanie sie jeszcze rowinąć..
Postawi się na jego miejscu...Zarabiasz tam 3 razy tyle ile w Polsce i na dodatek mieszkasz w pięknej Grecji...
Nie skorzystałbyś? Wolałbyś tkwić w tym Polskim bagnie , ponieważ chcesz pokazać , że jesteś lojalny wobec klubu??
Ja go w pełni rozumiem ;] Zrobiłbym to samo co on ;]

Markus 11.06.2010 14:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 912249)
(...)

W Polsce, przy obecnym stanie infrastruktury i szkolenia nie da się "wyszkolić" wartościowych zawodników, którzy coś istotnego znaczyliby w Europie. Żaden polski zawodnik nie zrobił przez ostatnie lata na zachodzie poważnej kariery i nie jest gwiazdą europejskiego futbolu I to kończy sens całego Twojego życzeniowego wywodu by szkolić krajowe "młode diamenciki".

Nigdzie nie jest też powiedziane, że wychowanek automatycznie będzie bardziej lojalny wobec macierzystego klubu niż piłkarz sprowadzony z zewnątrz i nie ucieknie na zachód przy byle okazji na lepszy zarobek. To też kończy sens Twojego bezpodstawnego wywodu.

Przedstawiasz źle oszacowaną, archaiczną wizję polityki kadrowej, nieadekwatną do współczesnych czasów, potrzeb i uwarunkowań.

PhantomRanger 11.06.2010 15:05

Moje zdanie jest takie, że za te 200tyś Euro to można kupić 2-3 wyróżniających się zawodników z naszych niższych lig i wcale nie trzeba wojaży na Bałkany. To powinien być priorytet. Szukać w ligach w Małopolsce lub też okolicznych, a efekty same przyjdą. Szkoda tylko, że tu jest wszystko na teraz, a nie daje się czasu na zbudowanie czegoś konkretnego. Co do Nowaka to moje zdanie jest takie, że szkoda na niego kasy.

Jaroo1 11.06.2010 15:30

Salaman17 stawiam sie w roli Peszki i mysle ze zarabiajac w Lechu 200 tys Euro za sezon czyli jakies 1 mln zlotych to dla mnie wystarczajaco duzo kasy zeby pograc kilka nastepnych lat, dorobic sie kasy z kontraktu i innych reklam. Ale jak sie chce zyc ponad stan to sie idzie na awke do Realu Madryt i sie siedzi za grube mln zamiast grac. I w tej sytuacji wole walczyc dla polskiego klubu i "cos" zbudowac w Polsce. Oczywiscie sytuacja nie jest taka latwa bo po 1 jak mowisz tam sie moze rozwinac ale jesli dalej beda Polacy patrzec na to ze na zachodzie sie moga rozwijac (ale czy oni patrza na to czy tylko na kase?...) to nigdy nie bedziemy chociaz srednia druzyna klubowa czy krajowa. To spierdzielanie za kasa ciagnie sie juz nascie lat a jak widac z roku na rok mamy coraz gorszych pilkarzy ktorzy nie zasluguja na to zeby wyjechac na zachod. Ale lepiej pozniej narzekac ze trener frajer i sie uwzial niz sie przyznac ze sie jest cienkim i pojechalo sie tylko za kasa- Dudka.
Naprawde bylbym ciekaw jakby wygladal stan naszej pilki gdyby te gwiazdy formatu polskiego nie uciekaly na sile za granice. Sadze ze wtedy czesciej niz raz na 5 lat polski klub zablysnalby w pucharach a jak wiemy poprzez dobra gre w Europie moznaby i u nas rozkrecic biznes. Ilu Polakow zasluguje na gre z granica? Jelen, Kuba, Boruc, Wasyl? Po co reszta pcha sie tam gdzie nie powinna, po co te wszystkie gwiazdy chca robic miedzynarodowe kariery jak sie do dupy nadaja, po co Fabianski i Kuszczak marnuja sie na lawkach w Arseanlu i ManU, watpie zeby oni sie rozwijali w tych klubach. Nie graja regularnie a pozniej wychodza na mecz z pelnymi gaciami i mamy smutnego, bezradnego Kuszczaka po 0:6 z Hiszpania, czy posmiewisko z Fabianskiego w LM. Siedzenie na lawce zabija, chociazby sobie ktos siedzial na lawce Barcy czy innego Interu. Trzeba grac, zapierdalac a nie sie zadawalac lawka i kaską. Ale moze po prostu wszystko sprowadza sie do ambicji. Kto je ma, tak jak Wasyl czy Jelen to nie bedzie stal w miejscu, siedzial na lawce i liczyl kase tylko sie stara, walczy.
Troche sie rozpisalem ale wkurza mnie to uciekanie na sile z Polski niby w imie rozwijania sie a jak wiemy to tych pilkarzy z Polski za granica to moze obecnie sie 10 rozwija hehe (i to wiekszosc juz chlopaki kolo 30 z ktorych sie dlugo w kadrze nie nacieszymy).


Markus.
1 nie mowilem ze zaraz nam sie uda szkolic gwiazdy europejskiego formatu ale chodzilo mi o to ze z przecietnego chlopaka napewno mozna zrobic lepszego pilkarza niz niby gwiazda Nowak czy inny pan x. Tylko trzeba do tego sztabu ludzi i pracy nad chlopakiem a nie na zasadzie "a moze sam sie w nim talent rozwinie". Napewno polskie kluby sa w stanie wyszkolic sobie graczy na wysokim poziomie krajowym, ktorzy by podnosili po malu poziom ligi. Oczywiscie mozesz miec inne zdanie ale moje jest takie jak powyzsze. A ze mowisz ze mamy zle szkolenie to sie zgadzam ale mowie ze wlasnie warto by w to zainwestowac- no w cos trzeba jak sie chce cos osiagnac. Albo mozemy zainwestowac w trenerow i zaczac szkolic swoich Nowakow albo bedziemy "kupowali" za 4 mln Euro Gargule, za 2mln E Nowaka, za 2 mln Sobiecha itd

2. Oczywiscie nigdzie nie jest powiedziane ze wychowanek bedzie wierniejszy dla swojego klubu ale powiedz co laczy Peszke z Lechem? Nic, pogral tam 2 czy 3 lata i moze isc dalej. A co laczy Brozkow czy Maleckiego z Wisla? Zostali sprowadzeni do klubu jako mlodzi chlopacy, w Krakowie sie wychowali, nauczyli sie zapewne najwiecej z tego zemiosla pilkarskiego, maja jakis sentyment do miasta i klubu i napewno chetniej zostana w Wisle niz Peszko w Lechu. I tez nie mowie zeby trzymac zawodnikow jak niewolnikow w klubie do konca kariery tylko im wpoic ze maja w klubie misje, ze fajnie jakby troche zrobili dla klubu i wtedy niech wylatuja w poszukiwaniu wielkich karier i pieniedzy. Mysle ze jakby Malemu powiedziano ze dopiero za 3 lata moze odejsc z Wisly to by to uszanowal i w podziece dla Wisly by tak uczynil, to samo Blaszczykowski pewnie jeszcze z rok dluzej by pogral jakby go mocno proszono ale juz wolal wylecic a nam nie zalezalo zeby mu w tym przeszkadzac bo naszym celem jest walka o MP a nie o cos w Europie.


EDIT
I nie badz taki sceptyczny, ze sie nie da bo nie. Wszystko sie da. Przeciez to nie wykracza poza ludzkie mozliwosci tylko trzeba troszke kasy sypnac i miec checi. Jakbysmy chcieli to i stadion by juz stal gotowy ale jak malo komu w Wisle na tym zalezy to jest jak jest. Robia sobie jaja z Wisly a nie ma kto z klubu za morde zlapac prezydenta. Nagle pojawil sie Basalaj i pojawily sie jakies plany, cos juz rusza w sprawie stadionu- chociaz cos chlop robi, kombinuje, mysli. I co da sie? Da tylko trzeba ruszyc due a nie myslec ze wszystko zrobi sie za nas. Gdyby Basalaj rok temu tu przyszedl i sie zajal sprawa stadionu to pewnie terminy zostalyby dotrzymane no moze nie obyloby sie bez opozniej ale nie az tak gigantycznych! Z młodzieza to samo, czemu uwazasz ze w Polsce sie nie da? A probowal ktos? Ze niby Polacy nie umieja grac w pilke? To czemu za granica jak sie stworzy warunki to jakos Polcy sie wybijaja? Czemu nagle jakis Podolski, Klose czy ktos inny potrafi grac w pilke na rowni z Niemcami? A chyba tam w Niemczech nie siedzi drugie 40 mln Polakow tylko jest ich garstka i jakos z tej garstki talenty sie wybijaja (tn w Polsce mamy tych talentow tyle razy wiecej ile razy wiecej mieszka Polakow w Polsce niz Niemczech- do tego zmierzam :P). A wiec to nie jest kwestia tego ze jestesmy kalekami, tylko my chcemy nimi byc, nikomu sie nie chce zrobic kroku do mlodziezy a nie powiecie mi ze to jest az tak trudne, niewykonalne w Polsce na dzien dzisiejszy.

Markus 11.06.2010 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1
Markus.
1 nie mowilem ze zaraz nam sie uda szkolic gwiazdy europejskiego formatu ale chodzilo mi o to ze z przecietnego chlopaka napewno mozna zrobic lepszego pilkarza niz niby gwiazda Nowak czy inny pan x.

Robienie z przeciętnego piłkarza trochę mniej przeciętnego nikomu nic nie da. I nie o to chodzi w polityce kadrowej. Niemniej, szkolenie w Polsce oczywiście trzeba poprawiać.

Cytat:

Albo mozemy zainwestowac w trenerow i zaczac szkolic swoich Nowakow albo bedziemy "kupowali" za 4 mln Euro Gargule, za 2mln E Nowaka, za 2 mln Sobiecha itd
Nie ma takiej alternatywy, albo szkolenie, albo "Nowak za 2 mln euro". Wartosciowych piłkarzy można pozyskiwać zza granicy znacznie taniej (Marcelo. Stilic,Arboleda, Kalu Uche,Cleber,Rengifo, Diaz etc.). Masz błedne założenia.

Cytat:

Oczywiscie nigdzie nie jest powiedziane ze wychowanek bedzie wierniejszy dla swojego klubu
Sam sobie odpowiadasz, to kończy tu dyskusje. Liczą się fakty i praktyka, a nie to, kim był przed paroma laty Peszko, czy ktokolwiek inny i co czuł wobec Wisły, Lecha etc.

Jaroo1 11.06.2010 16:16

Cytat:

Nie ma takiej alternatywy, albo szkolenie, albo "Nowak za 2 mln euro". Wartosciowych piłkarzy można pozyskiwać zza granicy znacznie taniej (Marcelo. Stilic,Arboleda, Kalu Uche,Cleber,Rengifo, Diaz etc.). Masz błedne założenia.
Ja o tym a Ty o tamtym. Mozna byc Arsenalem ktory stawia na mlodziez, szkoli ja i utrymuje sie na topie, albo wydawac grube mln jak Real Madryt za grube mliony a nie znaczy ze efekt bedzie lepszy. Zakladasz ze mozna znalezc Marcelo, kupic tanio Stilicia. Owszem mozna ale tez trzeba chciec a jak sie nie chce to mamy to co w Wisle. Raz na 3 lata przyjdzie ktos wartoscowy za male pieniadze. Jesli obierac Twoja droge to tez mi sie ona podoba ale wtedy trzeba z kolei zainwestowac w skauting i napewno moznaby powylawiac pilkarzy takich jak Marcelo dziesiatki, znalezc takich jak Stilic wielu ale tez trzeba chciec a nie czekac z zalozonymi rekami. Inaczej mamy to co w Wisle. Jest Cleber i Glowa, przychodzi Marcelo, zastepuje Clebera. Marcelo i Głowa to czolowi nasi stoperzy, czas mija dalej a my nie mamy nikogo na zastepstwo dla tych pilkarzy, dlaczego? Bo z Marcelo to nam sie trafilo jak slepej kurze ziarno.

Cytat:

Sam sobie odpowiadasz, to kończy tu dyskusje. Liczą się fakty i praktyka, a nie to, kim był przed paroma laty Peszko, czy ktokolwiek inny i co czuł wobec Wisły, Lecha etc.
Wlasnie fakty sa takie ze Peszko ucieknie z Lecha bo mu ten klub zwisa i powiewa, spedzil w nim 2 czy 3 lata i idzie dalej za kasa a klub ma w dupie. A na jego miejscu Kuba, Mały czy Brozki zostaliby na kolejne pol roku albo rok. Tak jak Paweł miał wyjezdzac rok temu po zdobyciu Mistrza ale polecialo slodkie (:P) "jeszcze pol roku" i zostal. Jak dalej historia sie potoczyla to wiemy ale wtedy mogl uciekac a pewnie dla kibicow zostal i probowal po raz kolejny walczyc z Wisla o LM. A tych szans juz bylo wiele mimo to nadal Brozio wierzyl ze sie uda i zostal a teraz postaw Wisle na miejscu Lecha. Zdobywamy Mistrza po 17 latach przerwy, czeka nas 1 batalia o wejscie do LM od dawien dawna, apetyt jest ogromny bo przeciez Wisla to pierwszy klub w Polsce ktory chce cos osiagnac tworzac do tego warunki (namiastka profesjonalizmu)- w takiej sytuacji napewno bez wahania chlopaki by zostali w klubie bo czuja do niego sentyment bo sie w nim wychowali ale Peszko i Lewy beda uciekac bo Lech to tylko przystanek w drodze do kariery. I nie liczy sie ten klub, nie liczy sie LM tylko jak najszybciej uciec z Polski za kariera, za kasa.

BiałaGwiazda 11.06.2010 16:40

Wolałbym wyłożyć 500 tysięcy euro na Grosickiego z Jagi.On przynajmniej nie jest szklany.A tak damy 200 tysiecy Bełchatowowi,plus Nowakowi kontrakt na poziomie 250-300 tysięcy na rok,a ten okaże się drugim Dawidowskim albo Gargułą.Dość już mamy w kadrze zawodników co wiecznie się leczą.

Jaroo1 11.06.2010 16:42

Z Dawidowskim, Guła i Nowakiem to inna sprawa. Z Dawidowskiego i Guły to Wisla zrobila kaleki a Nowak ta kaleka juz jest. W Wisle pewnie by go calkowicie wykonczyli

szprotson 11.06.2010 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 912352)
Z Dawidowskim, Guła i Nowakiem to inna sprawa. Z Dawidowskiego i Guły to Wisla zrobila kaleki a Nowak ta kaleka juz jest. W Wisle pewnie by go calkowicie wykonczyli

Jak Dawidowski przyszedł do Wisły, to juz był "zepsuty". Garguła - ponowna operacja - przeciez to pech jest a nie wina Wisły.
Taki Kamil Oziemczuk co swego czasu był w Auxerre, zerwał tam po raz drugi więzadła, to też wina sztabu medycznego?

jedni mają końskie zdrowie, inni nie.

saklak1906 11.06.2010 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 912354)
Jak Dawidowski przyszedł do Wisły, to juz był "zepsuty". Garguła - ponowna operacja - przeciez to pech jest a nie wina Wisły.
Taki Kamil Oziemczuk co swego czasu był w Auxerre, zerwał tam po raz drugi więzadła, to też wina sztabu medycznego?

jedni mają końskie zdrowie, inni nie.

Albo po prostu pecha, zaden zawodnik nie mysli o kontuzji tylko dla tego zeby nic nie robic i inkasowac co miesiac kase.

Markus 11.06.2010 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 912338)
Ja o tym a Ty o tamtym. Mozna byc Arsenalem ktory stawia na mlodziez, szkoli ja i utrymuje sie na topie, albo wydawac grube mln jak Real Madryt za grube mliony a nie znaczy ze efekt bedzie lepszy.

Ty poważnie uważasz, że jakikolwiek polski klub KIEDYKOLWIEK może być takim Arsenalem czy nawet tylko Ajaksem? I mieć choć w 10% taką samą efektywność w szkoleniu młodzieży? :rotfl: Dzięsiątki klubów na całym świecie regualarnie tego próbuje podążając podobną drogą - bezskutecznie. W tym momencie, choć to temat s.f, kończymy dyskusję o utopi. My jeszcze długo stawiając na szkolenie będziemy mogli być najwyżej takim Górnikiem Zabrze jak za Koźmińskiego, który już to przerabiał.

Cytat:

Wlasnie fakty sa takie ze Peszko ucieknie z Lecha bo mu ten klub zwisa i powiewa, spedzil w nim 2 czy 3 lata i idzie dalej za kasa a klub ma w dupie. A na jego miejscu Kuba, Mały czy Brozki zostaliby na kolejne pol roku albo rok. Tak jak Paweł miał wyjezdzac rok temu po zdobyciu Mistrza ale polecialo slodkie (:P) "jeszcze pol roku" i zostal. Jak dalej historia sie potoczyla to wiemy ale wtedy mogl uciekac a pewnie dla kibicow zostal i probowal po raz kolejny walczyc z Wisla o LM. A tych szans juz bylo wiele mimo to nadal Brozio wierzyl ze sie uda i zostal a teraz postaw Wisle na miejscu Lecha. Zdobywamy Mistrza po 17 latach przerwy, czeka nas 1 batalia o wejscie do LM od dawien dawna, apetyt jest ogromny bo przeciez Wisla to pierwszy klub w Polsce ktory chce cos osiagnac tworzac do tego warunki (namiastka profesjonalizmu)- w takiej sytuacji napewno bez wahania chlopaki by zostali w klubie bo czuja do niego sentyment bo sie w nim wychowali ale Peszko i Lewy beda uciekac bo Lech to tylko przystanek w drodze do kariery. I nie liczy sie ten klub, nie liczy sie LM tylko jak najszybciej uciec z Polski za kariera, za kasa.
To jedynie spekulacje i życzeniowość, niczym nie poparta, nic więcej. Setki wychowanków zachowuje się dokładnie tak samo jak inni piłkarze, tak samo łaszą się na byle korzystniejszą ofertę, tak samo potrafią korzystać z prawa Webstera, tak samo myślą głównie o własnym interesie, a Ty cały czas budujesz jakąś ideologię przyjmującą za pewnik i aksjomat, że zachowają się inaczej.

Więc jakie gadanie że X ucieknie z klubu, a Y na pewno nie, budowanie jakiś teorii na osobie Brożka, przesądzanie, że w jakiejś sytuacji "chłopaki na pewno bez wahania zostaną w klubie", że jakiś Y będzie traktował klub tylko jako przystanek w karierze, a X wychowany w klubie nie... :rotfl: ? A kim Ty jesteś, żeby o tym przesądzać?

To wszystko tylko Twoje wyobrażenia i niczym nie poparte spekulacje, przykro mi.

kubryc 11.06.2010 18:34

Tylko, że Arsenal nie szkoli od podstaw. Oni już pozyskują ukształtowanego piłkarza.

koyoot 11.06.2010 18:58

Bardzo mi dzisiaj w meczu przypadl do gustu pilkarz z RPA Teko Modise. Wikipedia podaje ze moze jest on ofensywnym pomocniekiem. Ale w dzisiejszym meczu gral na prawej pomocy. Jest bardzo szybki i chyba sposrod pilkarzy z RPA jest najlepiej wyszkolony technicznie. Gra w zespole w RPA wiecgdyby byl ktos odpowiednio rozsadny w naszym klubie moglby sie nim zainteresowac.

Arturo Qr2nów 11.06.2010 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 912414)
Bardzo mi dzisiaj w meczu przypadl do gustu pilkarz z RPA Teko Modise. Wikipedia podaje ze moze jest on ofensywnym pomocniekiem. Ale w dzisiejszym meczu gral na prawej pomocy. Jest bardzo szybki i chyba sposrod pilkarzy z RPA jest najlepiej wyszkolony technicznie. Gra w zespole w RPA wiec gdyby byl ktos odpowiednio rozsadny w naszym klubie moglby sie nim zainteresowac.

Dodałbym do tego strzelca bramki i bramkarza. Warte uwagi jest to, że wszyscy oni grają w RPA.

przemek1902 11.06.2010 19:14

Rafał Kujawa chce rozwiązać kontrakt z ŁKS z winy klubu, bo ten nie płaci mu wynagrodzenia. Gdybym.. to bym go przygarnął :-) Chłopak ma na pewno duuuży potencjał.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl