Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

KuLwIk 28.08.2009 12:51

Na tym zdjęciu wygląda to tak, jakby spadło coś na to ciężkiego. Ewentualnie ktoś zrzucił bombę ;d

Dozamet1 28.08.2009 12:56

leża tam te same elementy co na murawie(srebne)

rafalek 28.08.2009 13:01

A na tym zdjęciu co wstawił element, widać chyba już jakiś element konstrukcji dachu...to niebieskie wystające nad trzecim sektorem od lewej drugiegi pietra..

GJ1906 28.08.2009 13:06

to toitoi xD

Biuro Prasowe 28.08.2009 13:59

To elementy klimatyzacji, spokojnie ;-)

stawski 28.08.2009 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 785752)
a po co betonowac? Blonia to bardzzo dobre miejsce na parking, wiele sie ts tej ziemi i trawie nike stanie jak raz na 10 - 14 dni postoja auta przez 3-4 godziny

Tam na pewno żyje jakiś unikatowy gatunek robaczka , i auta by mu zniszczyły ekosystem :D

A nawiasem mówiąc, to miejsce niedoszłego Hiltona jest świetne. Tylko koszty odkupienia/ wieczystej dzierżawy muszą być straszne. Ale gdyby tam był parking 3 poziomy w dól i 3-4 do góry.... eh było by pięknie. Studenci by sobie wykupili abonament, a kibice nie mieli by biegunki ze znalezieniem, miejsca na zaparkowanie. Osobiście, to teraz na mecze chyba będę jeździł pociągiem i dalej tramwajem. Bo jak pomyślęo wyjeździe spod stadionu....

picasso 28.08.2009 19:02

parkingi,to jest pół biedy.prawdziwy problem to jest wyjazd na aleje i piastowską.nawet poszerzenie reymonta nic nie pomoże.takie są uroki stadionu w centrum miasta i musimy się z tym pogodzić.trudno.
a teraz z innej beczki.mnie zastanawia co to jest między pierwszym a drugim wejściem na parterowe sektory (patrząc od prawej strony monitora)niby też jakieś wejście,ale dlaczego umieszczone niżej?staram się ten temat śledzić dokładnie i nie przypominam sobie,by ktoś o tym pisał,chyba że coś pzreoczyłem...

GJ1906 28.08.2009 19:13

to podobno ma być "schowek na narzędzia"

MichauSzczu 28.08.2009 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szpen (Post 785282)
rewelka, jeden wybudowany w XiX wieku, drugi w latach osiemdziesiatych ubieglego...toc to nowoczesnosc hehe


Nie ważne kiedy wybudowane ważne ze niezle wygladaja :D Przynajmniej mi się podobaja :>

KosaPS 28.08.2009 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GJ1906 (Post 786144)
to podobno ma być "schowek na narzędzia"

a przypadkiem to nie będzie wejście dla osób niepełnosprawny??

Fuks 29.08.2009 00:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KosaPS (Post 786238)
a przypadkiem to nie będzie wejście dla osób niepełnosprawny??


wejscie na trybune od strony murawy? tzn niepełnosprawni mieliby wjezdzac/wchodzic przez wjazdy dla karetek, a potem schodzic w doł trybuny? Rany, niektorzy naprawde w ogole nie mysla zanim napiszą posta... To bedzie wyjazd dla kosiarek itp rzeczy do pielegnacji murawy, jak i pewnie innych sprzętow z zaplecza technicznego.

Enterpr!se 29.08.2009 16:06

Nie wiem kto podsunął projektantowi ten pomysł ze specjalnym wjazdem dla kosiarki. W trzech narożnikach stadionu jest na tyle duża przerwa żeby mogła wjechać karetka itp., a dla kosiarki trzeba było specjalne wejście budować... moje gratulacje.

http://kamery.2012.org.pl/images/kra...ualny_1024.jpg

Trybuna pięknie urosła. Ciekawe kiedy dach będą montować? A tak patrząc na to zdjęcie to po wybudowaniu tych dwóch pięter stadion wygląda jakby został do połowy zakopany, nie dziwię się że będą obniżać murawę, a przy okazji może odkopią jakieś kolejne stopnie trybuny :lol:

chojrak 29.08.2009 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Enterpr!se (Post 786474)
Nie wiem kto podsunął projektantowi ten pomysł ze specjalnym wjazdem dla kosiarki. W trzech narożnikach stadionu jest na tyle duża przerwa żeby mogła wjechać karetka itp., a dla kosiarki trzeba było specjalne wejście budować... moje gratulacje.

http://kamery.2012.org.pl/images/kra...ualny_1024.jpg

Trybuna pięknie urosła. Ciekawe kiedy dach będą montować? A tak patrząc na to zdjęcie to po wybudowaniu tych dwóch pięter stadion wygląda jakby został do połowy zakopany, nie dziwię się że będą obniżać murawę, a przy okazji może odkopią jakieś kolejne stopnie trybuny :lol:

A jak inaczej wyciągniesz kosiarki itp. narzędzia z podziemi trybuny? Innego rozwiązania tu nie widzę, poza tym w czym Ci to przeszkadza? Po co takie posty, od dawna było wiadomo, że tam coś takiego będzie.

matusz 29.08.2009 17:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez chojrak (Post 786513)
A jak inaczej wyciągniesz kosiarki itp. narzędzia z podziemi trybuny? Innego rozwiązania tu nie widzę, poza tym w czym Ci to przeszkadza? Po co takie posty, od dawna było wiadomo, że tam coś takiego będzie.

Rozumiem, że na wszystkich stadionach świata, na środku trybuny masz wyrąbany wjazd dla kosiarek, bo inaczej się tego rozwiązać nie da??

Fogi 29.08.2009 17:32

No tak, wszystko ladnie pieknie tylko skoro murawa bedzie obnizona to wynika z tego ze "wjazd dla kosiarek" bedzie wzgledem niej wyzej(niestety nie jesem przekonany na 100% jakie przeznaczenie bedzie mialo to wejscie, nie pamietam zeby byly jakeis oficjalne informacje na ten temat). Kolejna sprawa to po co az 3 wjazdy dla sluzb( 1 od E i 2 od D). Jedno od strony D1 by chyba wystarczylom...i jakas symetria byla by zachowana. Kolejne kretynstwo...po cholere "wyjazd dla kosiarek" robic w takim miejscu, przeciez ma byc tam fosa...to i most zwodzony chyba bedzie...k***a sredniowiecze.

chojrak 29.08.2009 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fogi (Post 786542)
No tak, wszystko ladnie pieknie tylko skoro murawa bedzie obnizona to wynika z tego ze "wjazd dla kosiarek" bedzie wzgledem niej wyzej(niestety nie jesem przekonany na 100% jakie przeznaczenie bedzie mialo to wejscie, nie pamietam zeby byly jakeis oficjalne informacje na ten temat). Kolejna sprawa to po co az 3 wjazdy dla sluzb( 1 od E i 2 od D). Jedno od strony D1 by chyba wystarczylom...i jakas symetria byla by zachowana. Kolejne kretynstwo...po cholere "wyjazd dla kosiarek" robic w takim miejscu, przeciez ma byc tam fosa...to i most zwodzony chyba bedzie...k***a sredniowiecze.

A czy to Twój problem jak oni będą to wyciagać? NIE! I owszem, było od dawna o tym wiadomo, więc nie mów jeśli nie wiesz (bo Ty nie słyszałeś). Gdzie mają chować cały sprzęt? W okrąglaku? Zastanów się...

Co do wjazdów, powiem tak, jak mają niby to przerobić, hmmm? Wjazdy są dzięki tym 'wyrwom' w trybunach za bramkami. Co, mają je teraz przerabiać?

Błagam Was pomyślcie zanim cokolwiek napiszecie...

p.s. i radziłbym użyć słownika następnym razem...

matusz 29.08.2009 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez chojrak (Post 786557)
A czy to Twój problem jak oni będą to wyciagać? NIE! I owszem, było od dawna o tym wiadomo, więc nie mów jeśli nie wiesz (bo Ty nie słyszałeś). Gdzie mają chować cały sprzęt? W okrąglaku? Zastanów się...

Co do wjazdów, powiem tak, jak mają niby to przerobić, hmmm? Wjazdy są dzięki tym 'wyrwom' w trybunach za bramkami. Co, mają je teraz przerabiać?

Błagam Was pomyślcie zanim cokolwiek napiszecie...

p.s. i radziłbym użyć słownika następnym razem...

Zapytam jeszcze raz, bo nie uzyskałem odpowiedzi, a widzę że jesteś zorientowany jak mało kto. Rozumiem, że na wszystkich stadionach świata, na środku trybuny masz wyrąbany wjazd dla kosiarek, bo inaczej się tego rozwiązać nie da??

Zwitter 29.08.2009 18:09

Teraz zaczyna co poniektórym schowek na sprzęt przeszkadzać, chociaż ledwo go widać. Po pierwsze nie jest na środku trybuny, a po drugie czy na każdym stadionie musi być lub nie musi być taki schowek?? Równie dobrze mogę napisać czy na każdym stadionie świata masz dach...

Dajcie sobie co niektórzy na wstrzymanie, idźcie na piwo jak nie macie większych problemów.

chojrak 29.08.2009 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matusz (Post 786560)
Zapytam jeszcze raz, bo nie uzyskałem odpowiedzi, a widzę że jesteś zorientowany jak mało kto. Rozumiem, że na wszystkich stadionach świata, na środku trybuny masz wyrąbany wjazd dla kosiarek, bo inaczej się tego rozwiązać nie da??

Przy tak zaprojektowanym stadionie myślę, że inaczej tego się nie dało zrobić...

Na innych stadionach prawdopodobnie cały ten sprzęt jest wyciągany, czy też wyjeżdżają nim przez tunel prowadzący na boisko. U nas może dałoby się tak zrobić, że w podziemiu pod trybuną główną (AB) byłby jakiś podnośnik, gdzieś na parter trybuny i wtedy wyjściem, możnaby też przy wjazdach przy narożnikach jakoś to wyciągać, ale przyponmę, narożniki nie bedą zagospodarowane jak pozostałe trybuny, wieć gdzie by to trzymali?

Może gdyby ktoś inny projektował ten stadion, ktoś kto siedzi w tym 'fachu' to inaczej by to wyglądało... jest jak jest, moim zdaniem po prostu zrobili najmniej skomplikowanym sposobem. Jednak osobiście mi to nie przeszkadza.

Zakończmy dyskusję na ten temat.

Fogi 29.08.2009 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez chojrak (Post 786557)
A czy to Twój problem jak oni będą to wyciagać? NIE! I owszem, było od dawna o tym wiadomo, więc nie mów jeśli nie wiesz (bo Ty nie słyszałeś). Gdzie mają chować cały sprzęt? W okrąglaku? Zastanów się...

Co do wjazdów, powiem tak, jak mają niby to przerobić, hmmm? Wjazdy są dzięki tym 'wyrwom' w trybunach za bramkami. Co, mają je teraz przerabiać?

Błagam Was pomyślcie zanim cokolwiek napiszecie...

p.s. i radziłbym użyć słownika następnym razem...

Dzięki za rade. Widzę, że dla niektórych to problem przeczytać parę zdań bez polskich znaków. No ale postanowiłem skorzystać z rady, bo rada ta wygląda jak groźba:)

Drogi forumowiczu
Pisząc o moich uwagach chodziło mi o to, że projekt delikatnie mówiąc nie jest najlepszy. Piszesz że od dawna było o tym wiadomo. Nie będę się sprzeczał. Pamięć ludzka jest zawodna. Śledzę jednak ten temat prawie codziennie od początku budowy trybuny E. W czasie robót przy fundamentach byłą mowa, że w tym miejscu ma być podnośnik/winda nożycowy jednak bez określenia jego przeznaczenia(chyba). Jeśli piszesz o tym z takim przekonaniem proszę podaj źródło swoich informacji. Po co o tym okrąglaku piszesz...nawet ironia i sarkazm muszą być używane z głową żeby dawały zamierzony rezultat. Zastanowiłem się i nie przyszło mi to do głowy. Natomiast jeśli narożniki nie są zagospodarowane co za problem je zagospodarować?
Kolega(mam nadzieje że nie jest to obraźliwe określenie) forumowicz chyba ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Kto każe przerabiać narożniki? Tylko stwierdzam, że to niezrozumiałe dla mnie. Nie wydaje mi się żeby przy projektowaniu narożników było problem uwzględnienie tych wjazdów. Teraz też nie widzę większego problemu aby "załatać" te "luki" w trybunie...żadne cuda.

Błagam Was przeczytajcie coś dokładnie zanim skomentujecie...

Ps nie moja sprawa jak będą wyciągać kosiarki...tak samo jak nie Twoja sprawa co o tym myśle

chojrak 29.08.2009 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fogi (Post 786595)
Dzięki za rade. Widzę, że dla niektórych to problem przeczytać parę zdań bez polskich znaków. No ale postanowiłem skorzystać z rady, bo rada ta wygląda jak groźba:)

Drogi forumowiczu
Pisząc o moich uwagach chodziło mi o to, że projekt delikatnie mówiąc nie jest najlepszy. Piszesz że od dawna było o tym wiadomo. Nie będę się sprzeczał. Pamięć ludzka jest zawodna. Śledzę jednak ten temat prawie codziennie od początku budowy trybuny E. W czasie robót przy fundamentach byłą mowa, że w tym miejscu ma być podnośnik/winda nożycowy jednak bez określenia jego przeznaczenia(chyba). Jeśli piszesz o tym z takim przekonaniem proszę podaj źródło swoich informacji. Po co o tym okrąglaku piszesz...nawet ironia i sarkazm muszą być używane z głową żeby dawały zamierzony rezultat. Zastanowiłem się i nie przyszło mi to do głowy. Natomiast jeśli narożniki nie są zagospodarowane co za problem je zagospodarować?
Kolega(mam nadzieje że nie jest to obraźliwe określenie) forumowicz chyba ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Kto każe przerabiać narożniki? Tylko stwierdzam, że to niezrozumiałe dla mnie. Nie wydaje mi się żeby przy projektowaniu narożników było problem uwzględnienie tych wjazdów. Teraz też nie widzę większego problemu aby "załatać" te "luki" w trybunie...żadne cuda.

Błagam Was przeczytajcie coś dokładnie zanim skomentujecie...

Ps nie moja sprawa jak będą wyciągać kosiarki...tak samo jak nie Twoja sprawa co o tym myśle

Co do słownika to słowo 'wystarczylom' - masz racje bez 'polskich znaków'...:shock:

Chodzi właśnie o ten podnośnik/winde - jak to napisałeś.

Użyłem okrąglaka, bo robisz problemy o to, gdzię będą chować sprzet, więc może to w nim by chowali?

I kto tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Czy ja napisałem coś o przerabianiu narożnoków? Napisałem tylko, że mogłoby tak być, to tylko moja myśl i nigdzie tu nie ma mowy o przerabianiu narożników...
Na pewno między trybuną za bramką a jednym z narożników będzie jakieś wyjście, tyle, że tam nie ma już gdzie wsadzić pomieszczeń na sprzęt, czy to takie trudne do zrozumienia?

Co do 'luk' - to prosze załataj je, zapłać za to, skoro Tobie się to nie podoba i skoro nie widzisz problemów? Aha, może to nie od Ciebie zależy jak ma to wyglądać, hmmm?

Masz racje nie moja sprawa co o tym myślisz, ale w takim razie po kiego ciula o tym piszesz?

Więc, skoro nie Twoja sprawa jak będą wyciągać kosiarki to po co ta dyskusja, z której się już wyłączam, bo uważam, że jest bez sensu...

Fogi 29.08.2009 20:31

Co do słownika i tego przykładu to... Nikomu nie jest potrzebny słownik ortograficzny żeby zauważyć, że jest tam literówka.

Okay, chodzi o podnośnik/windę ale co z tego wynika? Na tym forum sporo rzeczy się wypisuje ale to nie znaczy, że to wiarygodne informacje. Dalej nie podałeś źródła.

Jak już by uznać, że coś robie to nie problemy tylko problem. A to tylko moja luźna myśl. To forum jest po to aby dyskutować. Dlaczego mam udawać, że nie widzę wad tego stadionu. Ogromnie się cieszę z jego budowy, powiedział bym nawet, że się podniecam ale jeśli mam być szczery…nie zachwycam

Faktycznie, przyznaję że nie pisałeś o przerabianiu narożników ale pytałeś jak mają przerobić wjazdy. Jeśli uwzględnili by je w projekcie narożników nie było by problemu (za dużo myśli i przez to nie sprecyzowałem) . I proszę cię powiedz mi skąd wiesz, że nie ma już miejsca na pomieszczenie ze sprzętem? Z tego co wiem pomieszczenia pod trybuną D nie są zagospodarowane w jakikolwiek sposób. Oczywiście to, że nie umieszczono tych pomieszczeń w innym miejscu na etapie projektowania stadionu to inna sprawa.

Co do luk. A niby dlaczego ja mam to łatać a tym bardziej za to płacić? Forum jest po to żeby dyskutować! Najpierw pytasz czy mają teraz przerabiać. Kiedy odpowiedziałem, że to nie jest jakiś większy problem sugerujesz, że mam za to płacić. Jak ktoś powie, że mamy dziurę budżetową to też każesz mu ją załatać?

Pragnę się podzielić z innymi moimi krytycznymi uwagami na temat niedociągnięć i mankamentów Naszego stadionu, nawet o tym jak będą wyciągać kosiarki. Przypominam Ci, że stadion ten jest budowany z publicznych pieniędzy. Warto podkreślać to, że ktoś dostał kupę kasy za taki bubel.

Wojus 30.08.2009 07:54

http://img180.imageshack.us/img180/7...5764222728.jpg


Czy to przypatkiem nie krzesełka???

Fogi 30.08.2009 09:17

Biorąc pod uwagę to, że niektóre palety są juz puste i to zdjęcie:
http://www.11.pl/_pliki_/zdjecia/12515763954290.jpg
powiedział bym, że jest to izolacja techniczna.

Q13SON 30.08.2009 20:38

http://stadiony.net/news.php?n=1649

GJ1906 30.08.2009 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Q13SON (Post 787091)

Dodał: Michał, data: 27.08.2009, czas: 09:45, źródło: Wislakrakow.com /

hmm było

Karherop 30.08.2009 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojus (Post 786758)
Czy to przypatkiem nie krzesełka???

kolejna osoba która nie może się już doczekac aż zaczną montować krzesełka ?

Zastanawia mnie tylko to , po co mają 10 miesięcy leżeć bezczynnie przymocowane na trybunie i niszczeć w oczach na deszczu , kompletnie nieużywane . Takie rzeczy , jak mocowanie krzesełek powinny być wykonywane nie wcześniej niż na 2 tygodnie przed otwarciem trybuny do użytku .

KamiK 31.08.2009 09:35

W Czerwcu jeśli dobrze kojarzę będzie oddany stadion do użytku.. a, że tak zapytam sezon kiedy się kończy? koniec Maja? bo już nie orientuję;)
Mogło by być fajnie jak by na ostatni mecz sezonu stadion mógł być dopuszczony do użytku (na końcu na pewno prowadzone będą wykończeniówki w środku trybuny) i jak byśmy daj Boże grali o Mistrza to taki komplet na nowym stadionie to było by idealne otwarcie;)
Orientuje się ktoś czy to w ogóle jest możliwe?

WISŁAZWE 31.08.2009 09:41

Nie wiadomo kiedy będą kłaść nową murawę, więc może być tak że trybuny będą gotowę natomiast nie będzie jeszcze murawy.
Po za tym ostatnia kolejka zaplanowana jest na środek maja więc raczej nie będzie takiej możliwości.

PhantomRanger 31.08.2009 09:50

Dokładnie. Ostatnia kolejka jest 15 maja i jest praktycznie niemożliwe aby stadion był oddany miesiąc wcześniej. Na chłopski rozum murawę będą obniżać po usunięciu z wnętrz stadionu całego ciężkiego sprzętu, a jak wiadomo przyda on się jeszcze po 2 stronie. Patrząc na kamerki ciekawy jestem kiedy zaczną 2 piętro wylewać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl