![]() |
Cytat:
"Legia to stara kur...!" |
zaskoczyl mnie mecz na + nie spodziewalem sie takiej gry motorem druzyny Kuba ale widac ze w przyszlosci moze cos z tego bedzie i mam nadzieje ze koszulki zmienia na bialo-czerwone
|
To tylko mecz towarzyski nie ma się co podpalać. Oczywiście cieszy wygrana.
|
Cieszy też styl. W porównaniu z tym co było przez ostatnie mecze ... naprawdę, na duży plus chłopaki.
|
Mecze naszej reprezentacji jakoś mnie nie ruszają,bo co mecz to jakiś nowy wynalazek. Dzisiaj nawet tego aż tak dużo nie było,natomiast gra sam w sobie miodzio. Dzida,zgranie głową i luta. Polska myśl taktyczna.
Chyba nie ma co robić wyjątków w oglądaniu kadry,bo to ani ładne,ani emocjonujące. Żadne. |
Polska-Bułgaria 2-0
Bramki Kuby Błaszczykowskiego i Lewandowskiego Kod:
http://hotfile.com/dl/31058778/32736b6/AG_Polska-Bulgaria_2-0.zip.html |
Cytat:
A co do meczu to jestem pełen nadziei że Pan Smuda zrobi nam wreszcie porządną reprezentację :) |
Mecz na duży plus. Kto by się spodziewał takiej gry piłką...
|
Bardzo ładnie zagralismy. Znowu Kuba potwierdził swoja bardzo dobra dyspozycje. Zdecydowanie najlepszy zawodnik spotkania. Widac, ze były gracz Wisły ;) Kuba "skarbem narodowym" :D Ale stroje beznadziejne, nie przypadły raczej nikomu do gustu. Tylko PZPN zadowolony - jak zwykle na przekór innym
|
Cytat:
|
stroje 1: czerwone gacie, białe koszulki
stroje 2: czerwone gacie, czerwone koszulki stroje 3: granatowe gacie, granatowe koszulki (wczorajsze) Awe, jak nie wiesz to nie pisz głupot. |
chyba się mylisz pysio (albo jak wolisz: "piszesz głupoty")
te zestawienie które przytoczyłeś jest już nieaktualne Cytat:
Cytat:
|
a co z nowa flaga, godlem czy hymnem ? skoro wszystko ma byc nowe to innowatorzy nie powinni sie zatrzymywac
|
Cytat:
|
Cytat:
|
no czyli nowy hymn już był
flagę nową chyba też mamy (czerwono-białą) tylko nie wiadomo dlaczego kibice jeszcze nie odwrócili na kijach. pozostaje godło...może piuropusz husarii? |
Nie ma czegos takiego, jak stroje domowe czy wyjazdowe...bo czesto bywalo tak, ze gralismy w swoich narodowych barwach na wyjazdach(chocby w ostatnich eliminacjach). Uzaleznione jest to tylko i wylacznie od barw danych panstw(bo obie ekipy moga zagrac w swoich "pierwszych" strojach, jesli kolorystka pozwala). Drugi i trzeci komplet, to powinny byc cale biale i cale czerwone(za Janasa chyba tak bylo).
A co do meczu, to typowa kopaninka i "styl" Smudy, tzn. totalny chaos na boisku(zerowa organizacja gry). Dziwnych powolan nie chce mi sie nawet komentowac. Oczywiscie jest postep, bo udalo sie w koncu wygrac ;). P.S - Smuda bardzo szybciutko zakochal sie w PZPN'ie :D. |
Ja również nawiążę do weszło- trzeba się zgodzić, że w tym meczu nie było zawodnika, przy którym pojawiała się myśl "nigdy więcej w reprezentacji". Co więcej w większości to dosyć młode chłopaki, a celem jest przecież Euro 2012 a nie dobra gra w sparingach.
Najmniej zachwycił Peszko (po raz kolejny potwornie nieskuteczny) oraz boczni obrońcy. Sławusia można by zamienić na piłkarza o profilu bardziej defensywnym, acz potrafiącym rozegrać piłkę (coś ala Murawski), bo na silniejszego rywala to zbyt ofensywne ustawienie. Ostatnio na tej pozycji w Serie A poprawnie gra Augustyn, poza tym wygląda na rozwojowego, więc może on? A boczną obronę można by obsadzić dobrze przecież radzącymi sobie w Bundeslidze Piszczkiem (kto ogląda nie powinien sugerować się pozycją Herthy) oraz Boenischem (o ile się zdecyduje). Teraz to, za co można dostać bana, czyli jak po tych paru meczach Smudy widziałbym Polskę w 2012 (w nawiasach wiek na Euro): -------------------------Kuszczak(30)--------------------- Piszczek(27)---Żewłakow(36)---Glik(24)---Boenisch(25) ---------------Augustyn(24)---Murawski(31)------------ Błaszczykowski(27)-----Majewski(26)-----Obraniak(28) -----------------------Lewandowski(24)------------------ Nie licząc Żewłaka, ta drużyna mogłaby na luzie grać w następnych 3 eliminacjach do wielkich turniejów. Środowy skład różnił się tylko 3 zawodnikami od tego, także teraz przestańmy testować Mierzejewskich i im podobnych, a skupmy się na zgrywaniu tych chłopaków. Ewentualne posiłki mogą stanowić kolejni Polacy z emigracji lub nowe talenty (Małecki, Rybus, Sadlok i młodsi) |
Gra reprezentacji wydawała się już lepsza niż w poprzednich spotkaniach.Co do strojów to totalna pomyłka.Nie wiem kto przyjął,że reprezentacja będzie grać w takim dziadostwie.Wstyd i hańba.Chociaż dla PZPN-u wartości narodowe nic nie znaczą.Ważna kasa.Co do trybun to ogólnie doping na plus,ale śpiewanie na meczu reprezentacji bluzgi na inny klub to żenada.Legia mówi,że nie ma Polonii w Warszawie,więc czemu śpiewa o tej Polonii?Czyżby aż tak im zaszła za skórę,że legioniści muszą śpiewać na reprezentacji o nich?A tu taka ciekawostka: http://www.fotoszok.pl/upload/08263c7a.jpg
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Reprezentacja znow zagra w Chicago ---> http://www.faktychicago.com/wydarzen...owarzyski.html
|
Tak sobie czytam taki oto artykuł: http://www.sport.pl/pilka/1,65041,76...y_z_Lyonu.html
Dochodzę do fragmentu: Cytat:
Woła o pomstę do nieba... A my się dziwimy, że nasze miejsce w rankingu FIFA to bodaj 5 czy 6 dziesiątka... |
Ja sie juz od dawna dziwie czemu nie zlikwidujemy Mlodej Wisly skoro Skorzy wogole z niej nie korzysta. Zaoszczedzone pieniadze mozna przeznaczyc na zagranicznego dobrego trenera ktory wprowadzi profesjonalizm w klubie poczawszy od juniorow a na sztabie szkoleniowo-lekarskim konczac.
Wolimy sprowadzac jakies wynalazki pokroju Beto, Dudu czy Hristov olewajac kompletnie mlodziez. A jesli ktos powie "ale przeciez pilkarze z ME sa slabi" to ja na to "to wywalic trenera i zmienic strategie rozwoju tak zeby ME przynosila korzysci pierwszej druzynie". |
Cytat:
|
Cytat:
|
A pozniej taki Beto czy Dudu ktorzy sie nie sprawdzaja ląduja w ME i blokuja miejsce mlodym. Tego problemu nikt nie widzi?
|
Cytat:
Wnioskujący o wydanie licencji musi mieć co najmniej następujące zespoły młodzieżowe w ramach swego podmiotu prawnego lub stowarzyszone ze swym podmiotem prawnym: - co najmniej dwa zespoły młodzieżowe w przedziale wiekowym od 15 do 21 lat; - co najmniej jeden zespół młodzieżowy w przedziale wiekowym od 10 do 15 lat; - zespół uczestniczący w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, w przypadku organizacji takich rozgrywek.- co najmniej jeden zespół w kategorii wiekowej poniżej 10 lat; |
Zamysl PZPNu byl dobry, natomiast zycie zweryfikowalo plany. W ME graja zawodnicy ktorzy sie nie mieszcza w pierwszych skladach (przewaznie slabiaki albo stare dziady) albo tacy ktorzy wracaja po kontuzjach. Gdzie sie podzialy rezerwy klubow? Mistrz ME nie dostarcza ani jednego zawodnika do pierwszej druzyny, nawet do szerokiej kadry!! Gdzie sens i logika posiadania ME w takim razie?
10-letni chlopak zapisujac sie do klubu juz wie ze za 10 lat i tak nie zagra w pierwszym zespole. Wogole z pilka mlodziezowa w Polsce jest patologia. Najpierw trzeba by bylo zadbac o baze (boiska, zaplecze), potem o odpowiednia kadre szkoleniową (a nie kolegow prezesa ktorzy by chcieli sobie dorobic do emerytury) i dopiero wtedy wprowadzac przepis o obowiazkowym posiadaniu druzyny w ME. I taka smutna refleksja na koniec: jesli klub ma problemy finansowe ZAWSZE najbardziej odczuwaja to mlodzicy w klubie. |
Po pierwsze to ME to powinna być dla zawodników u-20 nie starszych. Teraz bodaj jest do u-23, ale jak ktoś ma 23 lata i gra w ME to juz nigdy piłkarzem nie zostanie (patrz np. Burliga).
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:01. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl