Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

MaLk 04.05.2026 11:41

No niestety, zwycięstwo nad młodzieżówką Stali pokrzyżowało plany epickiego remisowego awansu, ale co tam, można jeszcze dograć resztę meczów na samych remisach.

Dla porządku, na tę chwilę granicę awansu bezpośredniego wyznacza próg 61 punktów. Wieczysta gra o życie, więc jeszcze pewnie będą emocje i liga będzie ciekawsza - tyle że już niekoniecznie dla nas.

wolfy 04.05.2026 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1662873)
No niestety, zwycięstwo nad młodzieżówką Stali pokrzyżowało plany epickiego remisowego awansu, ale co tam, można jeszcze dograć resztę meczów na samych remisach.

Dla porządku, na tę chwilę granicę awansu bezpośredniego wyznacza próg 61 punktów. Wieczysta gra o życie, więc jeszcze pewnie będą emocje i liga będzie ciekawsza - tyle że już niekoniecznie dla nas.

Nie wiem, mnie tam starczy emocji na długo.

Karherop 04.05.2026 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1662866)
Śląsk jest mocno rozpędzony, nie wypuszczą tego. Wieczysta też złapała rytm ale jednak 4 punkty straty w 3 meczach to bardzo dużo.

ŁKS jest nie mniej rozpędzony, a dodatkowo nie zagra Mokrzycki, wg wielu najważniejsze obecnie zawodnik Śląska.

Czuje remis, wygrana Wieczystej z Miedzia i wszystko rozstrzygnie sie w ostatnich 2 kolejkach.

WildDog 04.05.2026 12:38

Jeżeli Kwietniowi zależy na awansie to ma znscznie mocniejsze karty do "motyeacji" w kieszeni, niz włodarze t ch utrzymanek wrocławskiego ZOO. Wieczysta powinna zrobić 9 pkt. 3.14zdom z Wrocka zdobyć 6 bedzie ciężej niż Kvietniovii 9.

Zakładając, że Wieczysta wszystko wygra, zrobi sobie stosunek bramek lepszy od malinowych, stąd te 6 pkt, które muszą ugrać ci drudzy

krysztal 04.05.2026 12:49

Przecież ty już Sandomingo pogratulowałeś maliniakom wygrania ligi to po co nawet o Wieczystej wspominasz.

WildDog 04.05.2026 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1662825)
jeszcze jest jedna mozliwosc:)
1. Wisla wszystko przegra dowolna liczba bramek
2. Wieczysta wszystko wygra dowolna liczba bramek
3. Ślask zdobedzie dokladnie 5 pkt.


Wtedy tabelka 3 druzyn https://malatabelka.pl/?s=e38c4f61
https://i.ibb.co/ZRm2Wsvr/Zrzut-ekra...4-08-39-53.png


Czyli mozemy dowolnie przegrywac jesli Slask zdobedzie dokladnie 5pkt:)

To nie dodatkowa możliwość, tylko podpunkt punktu 3 pepe'go72....

WildDog 04.05.2026 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1662889)
Przecież ty już Sandomingo pogratulowałeś maliniakom wygrania ligi to po co nawet o Wieczystej wspominasz.

Cytując klasyka: "są elementy, które się ze wstydu nie palą "

WildDog 04.05.2026 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1662836)
Czyli Śląsk dwa razy nie wygra meczu.

No, nie zauważyłem wczesniej Twojej odpowiedzi;)

pepe72 04.05.2026 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1662827)
Wygrac z Chrobrym, Klepnąć formalnie awans i 1 miejsce i mozna zacząć wątek pt:

"Ile punktow potrzeba do utrzymania w ekstraklasie?"

Zazwyczaj 36, w tym sezonie 42 :>

bódyń 05.05.2026 11:05

Z logiki wynika ze jak Slask zdobedzie dokladnie 5 pkt to na pewno bedziemy na 1 miejscu. Niewazne co innego sie wydarzy.

pepe72 05.05.2026 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1662955)
Z logiki wynika ze jak Slask zdobedzie dokladnie 5 pkt to na pewno bedziemy na 1 miejscu. Niewazne co innego sie wydarzy.

Obstawiam, że "nie więcej niż" 5 punktów.
Opcje są: 0,1,2,3,4,5,6,7,9.
0,1,2,3,4,5 dają nam 1 miejsce przy obecnym stanie punktowym.

Pelson 07.05.2026 09:33

Biorąc pod uwagę tylko wiosenną formę czołowej trójki, i pomijając walkowera, ze statystyk wnioski są takie:

1. Wisła: średnia punktów 1,73; spodziewane punkty 5,18; punktów na koniec 67; 1. miejsce
2. Śląsk: średnia punktów 2,18; spodziewane punkty 6,55; punktów na koniec 64; 2. miejsce
3. Wieczysta: średnia punktów 1,92; spodziewane punkty 5,75; punktów na koniec 59; 3. miejsce

I trzeba przyznać, że spodziewane punkty każdej drużyny wynikające ze statystyk są i logiczne i realne.
Jednak nie zdziwi mnie komplet punktów Śląska, więc mam nadzieję, że nasi się postarają na koniec i jeszcze minimum 4 punkty zdobędą.

Adasss 09.05.2026 07:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pelson (Post 1663108)
...
Jednak nie zdziwi mnie komplet punktów Śląska, więc mam nadzieję, że nasi się postarają na koniec i jeszcze minimum 4 punkty zdobędą.

Też mnie nie zdziwi, zwłaszcza, że dwa mecze grają u siebie, gdzie ich bilans to 9-4-1. No i pewnie będą wychodzić ze skóry, by to zrobić, dotąd, dokąd jest ryzyko, że pewne 3 "darmowe" punkciki jeszcze znikną z ich konta. Z drugiej strony liga jest mocno nieprzewidywalna, a Śląsk czeka m.in wycieczka do Bytomia, gdzie na tej ich sztucznej murawie mało kto nie "połamał sobie zębów" w tym sezonie. Grunt, że myśmy wykonali 75% planu i wystarczy jeden punkt, by nic to nas już nie obchodziło.

Generalnie, to cieszę się, że wreszcie skończą się dyskusje (czasem najwyraźniej prowadzone na poważnie) typu:
- Jaka jest szansa, że Wieczysta wygra wszystko do końca i to wysoko?
- Ej, ale wiesz że nie muszą, bo to my możemy wszystko wysoko przegrywać?
Katastrofiści naprawdę mają bujną wyobraźnię, bo takiej bezwzględnie potrzeba, by wyobrazić sobie, że wysoko przegrywamy z Chrobrym, Polonią W. i Pogonią S. :lol:

bódyń 09.05.2026 08:27

Co do Ślaska i Wieczysten ich bilans jest remisowy w bezposrednich pojedynkach
https://malatabelka.pl/?s=db55c9de
https://i.ibb.co/wZcLYxgg/Zrzut-ekra...9-09-25-35.png
a w tabeli w tym momencie bramki calego sezonu sa identyczne:
https://i.ibb.co/vxypbchK/Zrzut-ekra...9-09-26-29.png


pewnie jak beda mieli rowna ilsoc punktow to sie juz rozjedzie. Ale jest blisko

ArturBarlinek 11.05.2026 18:40

Dziś wygramy ligę

Fugiel 11.05.2026 19:31

Wszystko było obliczone.

pepe72 11.05.2026 20:34

Grały dwie antywiślackie k***y.
:rotfl::rotfl::rotfl:

bódyń 12.05.2026 07:46

Wieczysta ponoc bez licecni na Ekstraklase
https://weszlo.com/media-wieczysta-n...lask-ma-awans/


To by oznaczalo ze Slask awansowal.
Wieczysta nie przystapi do barazy bedzie braw udzial z miejsca 7https://i.ibb.co/999288hX/Zrzut-ekra...2-08-54-02.png


https://pzpn.pl/public/system/files/...grywkowych.pdf
https://i.ibb.co/fV47x9wy/Zrzut-ekra...2-08-58-19.png

Karherop 12.05.2026 07:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fugiel (Post 1663461)
Wszystko było obliczone.

I to tylko potwierdza że pisanie w tym temacie od paru miesięcy mialo sens.

Nawet 60 pkt dawało awans.

swiety37 12.05.2026 07:56

Jutro komisja odwoławcza.
Teoretycznie mogą im te 3pkt (otrzymane za walkower) odebrać, ale chyba wszyscy byliby ogromnie zaskoczeni jakby tak się zdarzyło.
Ciekawe czy Wieczysta się odwoła od nieotrzymania licencji.

Patryko 12.05.2026 08:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1663495)
Ciekawe czy Wieczysta się odwoła od nieotrzymania licencji.

Raczej się odwoła, inaczej Kwiecień straci kilka kart w swojej rozgrywce o wejście do Wisły.

As 12.05.2026 08:03

Ja osobiscie najbardziej bym chcial zeby komisja zarzadzila ponowne rozegranie meczu, tak jak to zrobiono we Wloszech kilka lat temu.

Pilka nozna dla kibicow, nie dla zielonych stolikow.

pepe72 12.05.2026 08:17

W temacie baraży w momencie gdy Wieczysta nie dostanie licencji przed rozpoczęciem baraży, ma zastosowanie ten punkt:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Par. 3
Art. 3. W sytuacji, o której mowa w ust. 2, w przypadku wcześniejszego wyłonienia klubu/klubów uprawnionych do udziału w kolejnym etapie meczów barażowych lub rozgrywkach klasy wyższej i braku konieczności rozegrania danego etapu meczów barażowych lub meczów barażowych w ogóle, mecze te mogą być odwołane lub rozegrane wg. innego niż wcześniej przewidzianego schematu, uwzględniającego kolejność miejsc zajętych przez uczestników meczów barażowych w tabeli rozgrywek.

Czyli baraże rozegrają zespoły z miejsc 4-7, zakładając, że Wieczysta skończy jako #3.

Karherop 12.05.2026 08:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1663497)
Raczej się odwoła, inaczej Kwiecień straci kilka kart w swojej rozgrywce o wejście do Wisły.

Odwoła lub nie.

Jesli Kwiecień chce odejść to po co ma wypłacać premie za awans? Lepiej nie wziąć udziału w barażu.

A jesli Wieczysta nie otrzymała licencji to sie musiała o to postarać.

sandomingo 12.05.2026 09:55

Podczas wiślackiej majówki dosyć wysoko postawieni pracownicy klubu mówili, że realnie to nikt nie liczy na odwołanie walkowera. Nie ma na to podstaw, cała reszta to bicie piany.

Pytanie tylko czy i ewentualnie w jakim wymiarze zostanie zmniejszona kara dla Śląska - bo to jednak będzie niejako drogowskaz dla wielu ekstraklasowych klubów.

Co do Wieczystej - jeżeli prawdą jest, że nie dostali licencji z uwagi na brak spółki akcyjnej - to pytanie zasadnicze czy papiery czekają na zatwierdzenie w KRS czy też nie zostały do tej pory złożone.
Jeżeli to jest ta druga opcja to znaczy, że została położona na tej projekt totalna laga.

Karherop 12.05.2026 10:40

Jakby mieli złożone papiery o zmiany w KRS to byłaby warunkowa licencja lub z nadzorem. A tu nie ma żadnej.

As 12.05.2026 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1663498)
Ja osobiscie najbardziej bym chcial zeby komisja zarzadzila ponowne rozegranie meczu, tak jak to zrobiono we Wloszech kilka lat temu.

Pilka nozna dla kibicow, nie dla zielonych stolikow.

Chlop mowi, ze wedlug jego wiedzy najlblizej jest decyzji, ze mecz ma zostac rozegrany. Trzymam kciuki.

https://youtube.com/shorts/_bfdaMYKn...cJEH2ydaZEr7x0

Adasss 12.05.2026 15:15

Już widziałem gdzieś info, że kwestia przekształcenia Wieczystej jest cały czas w toku, więc nic nie jest przesądzone.

As 15.05.2026 21:28

W kwestii formalnej. W tym momencie mamy 15 punktów przewagi nad trzecim miejscem i 10 nad drugim.

I to po takiej w sumie kiepskiej rundzie. Jak by nie patrzeć Jop do zwolnienia :-D

pepe72 15.05.2026 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1663706)
W kwestii formalnej. W tym momencie mamy 15 punktów przewagi nad trzecim miejscem i 10 nad drugim.

I to po takiej w sumie kiepskiej rundzie. Jak by nie patrzeć Jop do zwolnienia :-D

... i całą kadrę wymienić! :rotfl::rotfl::rotfl:

Karherop 15.05.2026 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1663706)
W kwestii formalnej. W tym momencie mamy 15 punktów przewagi nad trzecim miejscem i 10 nad drugim.

I to po takiej w sumie kiepskiej rundzie. Jak by nie patrzeć Jop do zwolnienia :-D

Kiepska już ja ogloszono po 60% ... :>

Zaraz się okaże że wyrywając z Pogonią Siedlce będziemy 3 pkt za Slaskiem w wygraniu tej rundy

For_FuN_ 16.05.2026 02:37

34 kolejki i 34 kolejki na pierwszym miejscu. To jest ogólnie rzadko spotykane. Bezdyskusyjny mistrz ligi od początku do końca i to z ogromną przewagą punktową. Wychodzi też na to, że skończymy z dwiema porażkami na przestrzeni sezonu. Niebywały wynik i świetna praca Jopa.

pepe72 25.05.2026 14:45

Staty po ostatniej kolejce:
Kod:

        razem    dom    wyjazd
kolejka  34      17      17
punkty    71      40      31
średnia    2,09    2,35    1,82

Od sezonu 2011/12, 71 punktów nie dało awansu jedynie w sezonie 2014/15.

Tabela
Kod:

#  Zespół    M.  Pkt jes 25  śr.  wio śr.w  26  śr.26
1  Wisła    34  71  39  43  2,09  32  1,88  28  1,87
2  Śląsk    34  62  28  30  1,82  34  2,00  32  2,13
3  Wieczysta 34  57  26  30  1,68  31  1,82  27  1,80
4  Chrobry  34  55  28  31  1,62  27  1,59  24  1,60
5  ŁKS      34  54  24  26  1,59  30  1,76  28  1,87
6  Polonia W 34  53  26  30  1,56  27  1,59  23  1,53
7  Ruch      34  53  24  30  1,56  29  1,71  23  1,53
8  Miedź    34  52  24  30  1,53  28  1,65  22  1,47
9  Polonia B 34  47  30  34  1,38  17  1,00  13  0,87
10 Puszcza  34  47  18  19  1,38  29  1,71  28  1,87
11 Pogoń GM  34  45  32  33  1,32  13  0,76  12  0,80
12 Odra      34  44  22  22  1,29  22  1,29  22  1,47
13 Stal Rz  34  43  27  31  1,26  16  0,94  12  0,80
14 Stal M    34  36  13  13  1,06  23  1,35  23  1,53
15 Pogoń Si  34  36  22  22  1,06  14  0,82  14  0,93
16 Znicz    34  28  13  17  0,82  15  0,88  11  0,73
17 Górnik Ł  34  27  10  11  0,79  17  1,00  16  1,07
18 GKS T    34  23  12  13  0,68  11  0,65  10  0,67

Pkt - punkty
jes - punkty w rundzie jesiennej
25 - punkty w 2025 roku
śr. - średnia
wio - punkty na wiosnę
śr.w - średnia wiosenna
26 - punkty w 2026 roku
śr.26 - średnia w 2026

leszekpw 25.05.2026 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1663725)
34 kolejki i 34 kolejki na pierwszym miejscu. To jest ogólnie rzadko spotykane. Bezdyskusyjny mistrz ligi od początku do końca i to z ogromną przewagą punktową. Wychodzi też na to, że skończymy z dwiema porażkami na przestrzeni sezonu. Niebywały wynik i świetna praca Jopa.

Niebywała slabość ligi.

bódyń 29.05.2026 14:15

Wisla druga w Mlodziezowiec 2.0
https://www.laczynaspilka.pl/mlodzie...9-4da848f4831d

Tantal 29.05.2026 20:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1664214)
Niebywała slabość ligi.

Wyrównana nie znaczy słaba. Słaba to będzie za rok jak na miejsce Wisły, Wieczystej i Śląska przyjdzie świnia, brud-pet i bankrutująca Lechia.

W tym sezonie było trzy zespoły z budżetami na ekstraklasę, więc trudno mówić o słabości.

Karherop 30.05.2026 12:49

Nie ma w ogóle o czym gadac. Miniona 1 liga byla najsilniejsza w historii.

Weszly mocne beniaminki, jeden spadkowicz z esa bardzo mocna, dwojka solidna.

Budzety klubów najwieksze w historii.

Za rok to sie zapewne rozstrzygnie między ŁKSem, Odra Opole (podobno chca ładowac w nia duza kase), Ruchem, Miedzią i moze Polonia Warszawa.

Spadkowicze z esa będą jedna wielka zagadka.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl