Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

AS82 18.04.2009 19:30

Z tego co chwile ogladam to Lechia gra na pełnym ciśnieniu,przy farcie może też coś urwia Czarnym Koszulom

Lechista69 18.04.2009 19:31

Prawdą jest ze to ze niewiele osob wierzylo ze Lks moze cos zrobic w pyrlandi i remis jest zajebistym wynikiem, skutecznosc amici z meczu na mecz coraz lepsza... legla ma czarnuszka czinjame ktory podaje swoje buty naszym ale i on w koncu zlamie noge, straci skutecznosc.. Wisla musi teraz zdobyc majstra bo teraz jest latwiejsza droga do Lm i byliby ostatnimi fr... gdyby nie wykorzystali tego ze konkurencja taka slabe :D

flamengista 18.04.2009 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 710760)
Agregat w pralce najwyraźniej się zaciął. I to już od kilku kolejek. Potwierdza się stara prawda o wiośnie druzyn Smudy. Pytanie teraz, czy kolejny dar losu wykorzysta Skorża i druzyna. Bo jak narazie to na wyjazdach tragedia. Po dzisiejszym wyniku chyba już wiedzą o co grają jutro w Gdyni. Zobaczymy, jak podejdą do tematu.

Dar losu wykorzysta Legia, która ma największe rezerwy. Po pierwsze - kłopot bogactwa w środku pola. Po drugie - zdrowego Chinyamę (forma Brożka wielką niewiadomą). Za tydzień powinna wygrać z Amiką i odskoczyć im na 4 punkty. Co na 6 kolejek przed końcem może być niezłą zaliczką, biorąc pod uwagę wyjazd Amiki do Groclinu.

Gdy jeszcze doda się do tego fakt, że Legia cały sezon gra na wyjeździe - tym większy szacunek dla nich za wyniki. Nie grają może pięknie, ale efektywnie.

Zwracam także uwagę, że mamy nową czerwoną latarnię...

Romek.TS 18.04.2009 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _gilardino_ (Post 710774)
Biorąc pod uwagę bilans bezpośrednich spotkań z amicą, zwycięstwo łks-u dałoby nam tyle samo co remis więc trzeba się cieszyć a nie narzekać bo gdyby się skończyło 0-1 to i tak w przypadku zwycięstwa z Arką jesteśmy za nimi. Lech miał zaliczyć dwie wpadki i jedna już stała się faktem a przed nimi 2 wyjazdy do Warszawy i Śląsk

dobrze, bo Lech będzie miał ciężką końcówkę i o stratę punktów łatwo.
w przedostatniej grają z Lechią w Gdańsku a na koniec mają mecz przyjaźni na Kałuży - a takie zawsze zaskakująco się kończą.

tylko rozbić u siebie Legię, nie stracić punktów do końca sezonu i Mistrz murowany !!

emj10 18.04.2009 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Romek.TS (Post 710773)
pod warunkiem ze naszym niespodzianki sie nie przydarzą.

Akurat chodziło mi o korzystny układ wyników dla Legii, ale drugie miejsce dla Wisły na koniec sezonu będzie git :)

Kamson 18.04.2009 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zygmunt.Król (Post 710771)
Koledzy, oświećcie mnie. Czy to prawda, że od takiego pisania siusiak wydłuża się o półtora centymetra?

W niektórych przypadkach nawet o centymetr.

Jak jutro nie wykorzystamy podknięcia wielkopolan (:)) to sie posiekam.
Może Lechia sie pokusi o 3 punkty...;>

_gilardino_ 18.04.2009 19:34

Trochę to śmieszne co piszecie bo amica mogła to dziś wygrać paroma bramkami a skończyło się remisem i jak już ktoś miał farta to ŁKS. Jutro trzeba wygrać z Arką i modlić się o remis na Łazienkowskiej :) W tym momencie już wszystko w rękach i nogach naszych piłkarzy chyba że stanie się cud i amica wygra wszystkie mecze do końca.

I najwyższy czas żeby Polonia straciła punkty bo grają wielki piach a punktów mogą mieć dziś tyle co kuchenki

Romek.TS 18.04.2009 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 710790)
Akurat chodziło mi o korzystny układ wyników dla Legii, ale drugie miejsce dla Wisły na koniec sezonu będzie git :)

tylko MISTRZ !! drugie i trzecie miejsce będzie na mnie porażką !!!

ja_ka_ 18.04.2009 19:38

To 5 mecz Lecha w tym sezonie z bramka w doliczonym czasie gry. 2 razy dało to zwycięstwo a 3 remis. Gdyby nie te bramki to mieliby 7 pkt mniej...

kubawislak 18.04.2009 19:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Romek.TS (Post 710793)
tylko MISTRZ !! drugie i trzecie miejsce będzie na mnie porażką !!!

Wiadomo, tym bardziej, ze jak bd cholerna szansa na LM:-D

Lechista69 18.04.2009 19:40

A tera ze statystyk wyciagnij w ktorych to bylo meczach... :)

To w lato stilic lewandowska i arboleda na wylocie... oj jak mi przykro amico chyba wasi najemnicy nie maja do was szacunkensa :/

kubawislak 18.04.2009 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ja_ka_ (Post 710797)
To 5 mecz Lecha w tym sezonie z bramka w doliczonym czasie gry. 2 razy dało to zwycięstwo a 3 remis. Gdyby nie te bramki to mieliby 7 pkt mniej...

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem, po prostu mają jaja i grają do końca, a przy tym szczescie... ale ona każdego kiedyś opuszcza:-D

grzechu1991 18.04.2009 19:41

Ogląda ktoś Lechię? Jak tam wyglada sytuacja na boisku??

flamengista 18.04.2009 19:41

A, jeszcze jedno. Gdyby to była liga angielska, hiszpańska, niemiecka czy choćby francuska - strzelanie przez Amikę goli w końcówkach doliczonego czasu gry możnaby nazwać "grą do końca".

W przypadku naszej ligi... Naprawdę ciężko się dziwić tym, co wietrzą w tym spisek. Nawet jeśli Amika gra teraz uczciwie - kibice tak długo byli oszukiwani, że w każdym kopnięciu piłki dopatrują się przekrętu. Niestety, takie są konsekwencje afery korupcyjnej.

igortsw 18.04.2009 19:43

Tak naprawdę, to w tej chwili, sprawa jest tak otwarta,że o mistrzostwie zadecyduje forma i przygotowanie kondycyjne do sezonu jednej z 4 drużyn.


Kto złapie najlepszą formę w końcówce, nie powinien mieć problemu ze zdobyciem mistrza, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że nagle 3-4 zespoły zaczną grać "football totalny" i wygrywać z każdym przeciwnikiem.

Oj przydałoby się skuteczność Brozia, gra Boguskiego na poziomie jakim zagrał z San Marino, dokończenie rudny przez Sobola w stylu w jakim rozegrał ostani miesiąc, co najmniej tak dobra postawa naszej obrony jak podczas zremisowanego meczu z Pyrami, no i oczywiście żeby Mariuszowi nie lądowały piłki w siatce z przysłowiowego kapelusza. :)


Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że Urban nie wytrzyma w końcówce sezonu, z Franzem różnie bywa, ja licz na inteligencje Skorży, i życzę mu żeby zdeterminował chłopaków do walki, tak jak w przerwie meczu derbowego.

wislacki 18.04.2009 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzechu1991 (Post 710803)
Ogląda ktoś Lechię? Jak tam wyglada sytuacja na boisku??

Teraz powoli się wyrównuje, ale początek II połowy zdominowany przez Polonię. Lechia też potrafi ugryźć, za remis chyba nikt się nie obrazi

grzechu1991 18.04.2009 19:46

Dzięki wielkie:D To kolejka marzeń nam sie szykuje poza Legia jeśli oczywiście wywieziemy jutro z Gdyni 3 pk!

ja_ka_ 18.04.2009 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubawislak (Post 710802)
Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem, po prostu mają jaja i grają do końca, a przy tym szczescie... ale ona każdego kiedyś opuszcza:-D

Nie wiem w czym widzisz/widzicie problem, że to napisałem. Przynajmniej kilkakrotnie ktoś wcześniej chciał wiedzieć ile tych bramek padło...
Nigdzie nie napisałem, że mam z tym jakiś problem. Graja do końca i wierzą, że się uda i za to trzeba ich obiektywnie pochwalić. Jak to mówią "wiara czynie cuda". W ostatecznym rozrachunku ta ich "wiara" może dać im sukces.

wislacki 18.04.2009 19:58

84 minuta Lechia w dziesięciu, szkoda, bo robi się niebezpiecznie

gigant 18.04.2009 19:58

Jeśli jutro nie wygramy w Gdyni, za chuja nikt mi nie wmówi że mistrz nam się należał, albo byliśmy najlepsi. Amica robi wszystko, by napompowany poznański balonik pękł, nie przejmując się coraz bardziej wiszącą "Warą Lecha".
Wszystko zależy tylko od naszych piłkarzy.
Do kompletu brakuje tylko zostawienie Amice szans na mistrza do ostatniej kolejki, by na koniec zrobili żydów i własnie oni spuścili ich do drugiej ligi, nie mając w zamian nic.
Tak im i nam dopomóż Bóg.

AS82 18.04.2009 19:58

Jakby sie pobawić w "Dobra Wróżke",to Wisła może teraz jak "przyczajony tygrys i ukryty smok" :) finiszowac na Mistrza . Oczywiscie trzeba wygrywac swoje mecze ,a nie zachwycac sie strata punktow innych druzyn ,ale od zeszlego seoznu stracilismy paru kluczowych pilkarzy Lech kupil 5 ,Legia tez ,a to my znow bysmy zostali Mistrzem.Oczywiscie to tylko wrozenie z fusów ale byłoby to naprawde magiczne ;)

spartan 18.04.2009 19:59

Bramki, które strzelają w końcówkach a dające im remisy, mogą w wyścigu o mistrzostwo być bardziej porażką niż zwycięstwem. Wszystko w nogach wiślaków. Sytuacja nie jest beznadziejna. Gdyby się na koniec sezonu udało, to mogłoby być najlepiej smakujące mistrzostwo i zdobyte z największym trudem w ostatnich latach. Co nie mienia faktu, że mistrz - kimkolwiek by nie był - też będzie najsłabszą drużyną.

kubawislak 18.04.2009 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ja_ka_ (Post 710815)
Nie wiem w czym widzisz/widzicie problem, że to napisałem. Przynajmniej kilkakrotnie ktoś wcześniej chciał wiedzieć ile tych bramek padło...
Nigdzie nie napisałem, że mam z tym jakiś problem. Graja do końca i wierzą, że się uda i za to trzeba ich obiektywnie pochwalić. Jak to mówią "wiara czynie cuda". W ostatecznym rozrachunku ta ich "wiara" może dać im sukces.

a to zwracam honor:-p

rafalek 18.04.2009 20:04

90 minuta, Polonia-Lechia 1:1
Doliczone 3 minuty

AS82 18.04.2009 20:04

Jodłowiec to mógłby byc na przyszlosc zastepca dla Sobolewskiego

kubawislak 18.04.2009 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 710837)
Jodłowiec to mógłby byc na przyszlosc zastepca dla Sobolewskiego

Ja go nie widziałem jeszcze w akcji na na pozycji czyściciela...

Lechista69 18.04.2009 20:07

Lechia koniec, polonia traci pkty

rafalek 18.04.2009 20:07

Iwanowski zawalił piłkę meczową z 6 metrów i KONIEC! Lechia zremisowała

wislacki 18.04.2009 20:08

KONIEC!!!

Mówcie co chcecie, ale ostatnia akcja Polonii i nietrafiony strzał z 5 m to zadośćuczynienie dla nas, za remis Lecha, wiem co mówię :D

emj10 18.04.2009 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 710769)
Teraz jeszcze kolejna niespodzianka na stadionie discopolowców i będzie git.

Trzeba było grać naszą ligę :P Mecze ułożyły się pod Legię, jutro zobaczymy czy też pod Wisłę.

Lysy 18.04.2009 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 710699)
Po mistrzostwie dla Lecha hihi

Taa żeby się nie okazał, że czarnym koniem tego sezonu będzie Legia - która ciuła punkty wygrywając fuksiarsko kolejne mecze :-/ .

ja_ka_ 18.04.2009 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 710827)
Jeśli jutro nie wygramy w Gdyni, za chuja nikt mi nie wmówi że mistrz nam się należał, albo byliśmy najlepsi. Amica robi wszystko, by napompowany poznański balonik pękł, nie przejmując się coraz bardziej wiszącą "Warą Lecha".
Wszystko zależy tylko od naszych piłkarzy.
Do kompletu brakuje tylko zostawienie Amice szans na mistrza do ostatniej kolejki, by na koniec zrobili żydów i własnie oni spuścili ich do drugiej ligi, nie mając w zamian nic.
Tak im i nam dopomóż Bóg.

Masz rację, od początku było wiadomo, że ten balon to co najwyżej... kondom :P
Grali ładnie w pucharach to trzeba im przyznać. W Polsce to normalka że po 3-4 "ładnych" meczach media pompują i pompują. Nie patrzec na nic tylko systematycznie wygrywać choćby po 1:0 i w dupie mam styl. A na końcu świętować po raz kolejny. I na koniec: dziwię się tym, którzy żałują, że w przyszłym sezonie nie będzie derbów. Nie są godni derbów z nami. Hutnik czy Garbarnia to w tej chwili ich poziom...

Mario Nh 18.04.2009 20:24

Mistrzem będzie Legia, a już na pewno nie Amica. Dlaczego ? Bo w najważniejszym momencie sezonu jest w formie i dysponuje o wiele dłuższą ławką niż Wisła i kuchenkorz.

Aczkolwiek remis w Poznaniu... i mecz o najwyższą stawkę z Legią u siebie.

Lechista69 18.04.2009 20:31

Wszystko sprowadza sie do tego ze o mistrzostwie zdecyduje mecz Wisła-Legia a nie jak myslalem do tej pory Lech-Wisla... zwycięzca tego meczu moze juz szykowac sie na LM :)! Pozdrawiam.


Amica za krotka lawka i jesli wierzyc pogloskom za duzo myslenia o nowych klubach ;p
Legia - Czinjama Czinjama i jeszcze raz Czinjama... i on mial miec niby problemy z sercem?!!?!?! Wyeliminowac murzyna i legla bedzie bezsilna bo na dobra sprawe czinjama jest tak wazny dla legly jak Brozek dla Wisly tyle ze Wisla ma jeszcze pilkarzy w napadzie ktorzy moga go zastapic a legla ? Watpie.
Wisla - Niech wasi graja z ambicja ktora pokazuja od meczu z discojestblisko a maja majstra!
Discopolo? - Nie przekonuje mnie ich gra, ciulaja te pkty ale nic ponad to... gra do )( :>

laser 18.04.2009 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez miki2006 (Post 710781)
dziwnie doliczany czas gry po 4 minuty bramki padające po 90 minucie zero informacji na temat karania za korupcje, ale może tylko mi się wydaje to dziwne

chyba jednak tylko tobie i innym co maja klapki na oczach . pokaz mi jeden mecz bez doliczonego czasu gry? nawet I połowy maja doliczony czas . prawda jest taka że gra sie do konca a Lech to wykorzystuje i tyle

Gordian 18.04.2009 20:39

A może byście tak pisali nazwy klubów z należytym szacunkiem?

szczebrzeszcz 18.04.2009 20:43

Polonia może i nie zachwyca ale cały czas jest w czołówce
Legia jednak ma kim strzelać, o tym świadczy 30 goli na plus... bo tam strzela każdy
... Wisła na plus ma 20 goli

1q2 18.04.2009 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lechista69 (Post 710872)
i jesli wierzyc pogloskom za duzo myslenia o nowych klubach ;p

Coś w tym jest , nie zdziwił bym sie gdyby nie którym bardziej pasowało nie zdobycie mistrza i wyjazd, niż mistrz i pozostanie w Amice.

Tyle że panowie - przestańcie się bawić w domorosłych nostradamusów.Mistrzem może zostać każda z 4 pierwszych ekip - zostało 6 kolejek a to na prawdę sporo.Amica ma zadyche ale nie czarujmy się że reszta gra lepiej

jasnyGwint 18.04.2009 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 710865)
Mistrzem będzie Legia, a już na pewno nie Amica. Dlaczego ? Bo w najważniejszym momencie sezonu jest w formie i dysponuje o wiele dłuższą ławką niż Wisła i kuchenkorz.

Legia w formie ? Życze im takiej formy do końca. :lol:
Moim zdaniem nadal głównym faworytem jest Amica. Wystarczy że nie przegrają w Wawie i wszystko jest dalej dla nich otwarte.
Dla nas każdy mecz jest meczem o wszystko, a jak widać nawet z Piastem czy ŁKS nie musi być gładko, łatwo i przyjemnie.

Witoldon 18.04.2009 20:55

Prawda jest taka, że Lech nie wytrzymuje ciśnienia. Teraz ten cały balonik pompowany przez media wokół tego klubu pęka. Piłkarze, którzy są warci po kilka milionów i rozrywani przez ntą ilośc zachodnich klubów. Smuda mający w głowie Bundesligę oraz szrot (jak narazie) sprowadzony z Bałkanów przez jakże wychwalany komitet transferowy. Teraz dopiero Lech poczuł to co ciąży na Wiśle od kilku sezonów.
Dla mnie osobiście walka o MP roztrzygnie się między Wisłą a Legią, ale nie poprzez bezpośredni pojedynek, ale:
Arka - Wisła // trzeba przełamac mecze wyjazdowe
Legia - Lech // optymalny byłby remis, ale to będzie mecz o życie dla tych drużyn. Mogą po nim powstac drobne ubytki kadrowe (spora ilośc kartek, kontuzje).
Piast - Wisła // Ten mecz może wydawac się łatwy, ale każdy widział jak ciężko w Gliwicach miały Lech i Legia.
Wisła - Legia
Lech ma dodatkowo Polonię Warszawa oraz w ostatniej kolejce Cracovię, która będzie gryźc trawę. Wg. mnie te spotkania będą kluczowe, co oczywiście nie oznacza, że pozostałe mecze są mało ważne.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl