Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

bridgeburner 09.06.2010 18:21

Nikt też nie mówi, żeby opierać polityke transferową na takich zawodnikach
po prostu był za darmo do wzięcia niezły zawodnik, który mógłby zwiekszyc konkurencję w pomocy
dlatego szkoda ,że się nim nie interesowano
potencjał ma na bycie kolejnym Peszką/Mierzejewskim więc na pewno by sie przydał
tylko tyle i aż tyle

przemek1902 09.06.2010 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 911436)
1 Grajek na 1000 młodych, my potrzebujemy zawodników na teraz. Nikt nie broni, by takiego zawodnika kupili, ale to jest zawodnik na razie na ME, a nie na I skład.


Widziales chociaz tego Sobotę w akcji, ze tak o nim prawisz? W ogole pogrązasz sie swoimi postami.
O takich perpektywicznych zawodników TRZEBA walczyc i nie oddawac ich tak łatwo (vide Jonczyk).
Panowie u góry bardzo solidnie pokazali przyklady, ze takie lekcewazenie moze sie czkaweczką odbić kiedys.

AYALA 09.06.2010 19:48

ale nawet za taki talent z 1 czy 2 ligi też trzeba płacic i to już kilkaset tysięcy a klub preferuje ściaganie graczy za darmo, nawet z drugiego końca świata byle tylko za free.

Za darmoche to można ściagnac ale solidnego obrońce ale nie skutecznego napastnika czy klasowego ofensywnego pomocnika.Takich ludzi nikt sie nie pozbywa.

bearex 09.06.2010 19:54

On był z wolnego transferu

zbymak 09.06.2010 22:21

Wiem tylko tyle ,że negocjacje z Turkami trwały do póżnych godzin ale jeszcze nie dostalem informacji jak sie zakończyły.Jak coś bedzie wiadomo napisze

K4millo 09.06.2010 22:43

No i co z tego, że okienko się rozpoczyna 1 lipca. My zaczynamy przygotowania 14 czerwca, a pierwszy mecz już 15 lipca. Jestem przekonany, że trener Kasperczak wolałby mieć 3 nowych zawodników od początku przygotowań niż jednego 1 lipca drugiego 10, a trzeciego 13. Żaden normalny klub nie bedzie robił przeszkód zawodnikowi aby przed 1 lipca zaczął trenować z nowym klubem.

Piettras 09.06.2010 23:07

Jest tylu zawodników z wolną ręką. Kaźmierczak, Grzelak Rafał, Bartek Białkowski... można dalej wymieniać (za podanie nazwisk dostałem wcześniej bana, dlatego się powstrzymam). Widocznie klub opiera się na innej polityce transferowej tzn. zakontraktujmy w ostatnim terminie jakiegoś ogórka żeby kibice się ucieszyli, a nóż się uda. Powiem tak: potrzebni nam są zawodnicy i to już, natychmiast, żeby później nie okazało się że tych których klub miał na oku podkupili nam jacyś Rumunie bądź Serbowie, a co gorsza Amika lub jakiś inny polski klub. Trzeba działać panowie i się rozwijać. Ja mam nadzieję, że niektórzy przejrzą na oczy. Bez transferów nie ma rywalizacji w zespole, nie ma sukcesów, nie ma korzyści marketingowych itd. Przecież stadionu nie wypełnią tylko sami oddani klubowi do szpiku fanatycy. Także panowie prezesi do Was należą zadania by zacząć gonić piłkarską Europę, a nie coraz bardziej się od niej oddalać...

Sancezz 10.06.2010 07:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 911480)

Za darmoche to można ściagnac ale solidnego obrońce ale nie skutecznego napastnika czy klasowego ofensywnego pomocnika.Takich ludzi nikt sie nie pozbywa.

rozumowanie proste, ale złe. Ja uważam, że jest kilku takich napastników liderujących w biedniejszych ligach, których kontrakt z klubem dobiega końca. Oni specjalnie nie przedłużają kontraktów żeby wyrwać się do mocniejszej ligi. Poza tym są takie kluby jak Barcelona, PSV, Ajax, Sporting czy Benfica, które mają nawet zaplecze drużyny rozwinięte na wysokim poziomie a tam zawodnikom też się kończą kontrakty. Są zawodnicy, którzy się w tych drużynach wyróżniają, ale i tak nie dostają szansy, bo jednak nie dorównują tym medialnym zawodnikom wartych po 30mln euro i siedzą sobie dalej w tych rezerwach aż tu nagle kończy się kontrakt i należałoby zmienić otoczenie... Ja uważam, że piłkarz grający w drugiej drużynie Barcelony czy nawet AZ Alkmar jest lepszy od najskuteczniejszego zawodnika np. Travnika czy Domzale.

biała gwiazda 10.06.2010 07:57

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,ti...wiadomosc.html

Na prawdę zrobiliśmy ogromny błąd, trzeba było z nim podpisać 4 letni kontrakt i wypożyczyć do I ligi. Mamy reprezentanta młodzieżówki i tak go puszczamy wolną ręką. Ciekawe kto za to odpowiada?

tomasz_19 10.06.2010 08:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez biała gwiazda (Post 911657)
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,ti...wiadomosc.html

Na prawdę zrobiliśmy ogromny błąd, trzeba było z nim podpisać 4 letni kontrakt i wypożyczyć do I ligi. Mamy reprezentanta młodzieżówki i tak go puszczamy wolną ręką. Ciekawe kto za to odpowiada?

dokładnie! już kiedyś o tym pisałem... rozstanie się z tym zawodnikiem jest dla mnie wielkim nieporozumieniem.... mielibyśmy zawodnika na lata... jestem ciekaw kto jest za to odpowiedzialny :/

AYALA 10.06.2010 08:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sancezz (Post 911654)
rozumowanie proste, ale złe. Ja uważam, że jest kilku takich napastników liderujących w biedniejszych ligach, których kontrakt z klubem dobiega końca. Oni specjalnie nie przedłużają kontraktów żeby wyrwać się do mocniejszej ligi. Poza tym są takie kluby jak Barcelona, PSV, Ajax, Sporting czy Benfica, które mają nawet zaplecze drużyny rozwinięte na wysokim poziomie a tam zawodnikom też się kończą kontrakty. Są zawodnicy, którzy się w tych drużynach wyróżniają, ale i tak nie dostają szansy, bo jednak nie dorównują tym medialnym zawodnikom wartych po 30mln euro i siedzą sobie dalej w tych rezerwach aż tu nagle kończy się kontrakt i należałoby zmienić otoczenie... Ja uważam, że piłkarz grający w drugiej drużynie Barcelony czy nawet AZ Alkmar jest lepszy od najskuteczniejszego zawodnika np. Travnika czy Domzale.

ilu tych graczy ofensywnych co przyszli za darmo z zagranicy sie sprawdziło w Wiśle ? Radovanovic,Chiacu,Svitlica,Beto,Hristov,Ba,Berett a raczej nie zapisali sie w historii Wisły złotymi zgłoskami.Przyzwoity poziom reprezentował tylko Jasiu Paulista a przyszedł pamiętam z 2 ligi Portugalskiej.Nie twierdze że w tych klubach które wymieniłeś nie ma zawodników co by sie przydali ale obawiam sie że oni wolą grac w słabszych klubach w swoim kraju i zarabiac te same pieniądze

Kordel_Walker 10.06.2010 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 911660)
ilu tych graczy ofensywnych co przyszli za darmo z zagranicy sie sprawdziło w Wiśle ? Radovanovic,Chiacu,Svitlica,Beto,Hristov,Ba,Berett a raczej nie zapisali sie w historii Wisły złotymi zgłoskami.

Myśle, że Berett był dobry..tak Berett się nadawał:-p

Ogólnie moim zdaniem - nie dla Polaków. Nie za takie pieniądze i kontrakty.

emjot 10.06.2010 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 911671)
Myśle, że Berett był dobry..tak Berett się nadawał:-p

Ogólnie moim zdaniem - nie dla Polaków. Nie za takie pieniądze i kontrakty.

nie dla przepłaconych Polaków w rodzaju Sadlok, Glik, Sobiech
tak dla wychowanków
bo czy ci najemnicy ze wszystkich stron świata będą umierać za Wisłę w derby z C?

koker 10.06.2010 09:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 911659)
dokładnie! już kiedyś o tym pisałem... rozstanie się z tym zawodnikiem jest dla mnie wielkim nieporozumieniem.... mielibyśmy zawodnika na lata... jestem ciekaw kto jest za to odpowiedzialny :/

Nie wiem kto jest za to odpowiedzialny ale mam nadzieje ze nie bedziemy miec podobnej sytuacji z Filipem...

kolarz90 10.06.2010 09:02

Podobno w Górniku ma być czystka więc moża wziąć za darmo Pazdana którego już kiedyś testowaliśmy?
Przydałby się rezerwowy obrońca ewentualnie mógłby grać w przypdaku ,,niedyspozycji" Sobola jako defensywny pomocnik

AYALA 10.06.2010 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kolarz90 (Post 911678)
Podobno w Górniku ma być czystka więc moża wziąć za darmo Pazdana którego już kiedyś testowaliśmy?
Przydałby się rezerwowy obrońca ewentualnie mógłby grać w przypdaku ,,niedyspozycji" Sobola jako defensywny pomocnik

w zimie kosztował milion zł Pazdan jak go Wisełka testowała, teraz cena pewnie spadła do 800 tyś.:-/

kolarz90 10.06.2010 09:08

Jak chcą się pozbyć wysokich kontaktów to może zjadą bardziej z ceny? Warto ponegocjować bo mógłby się nam przydać.

WISŁAZWE 10.06.2010 09:19

Tylko żeby Kasperczakowi nie zamarzyło się ściągnięcie do Krakowa z powrotem Strąka i Gorawskiego.
Może lepiej powalczyć o Roberta Szczota choć nie wiem jak on się tam ostatnio prezentował na tle pierwszoligowych zespołów.

Wasiu 10.06.2010 09:24

Szczot to byl zawodnik jednej rundy. W Gorniku juz niczym sie nie wyroznil. Jedynie Pazdan by sie nadawal. W miejsce Jopa akurat sie wpasuje. Niecale 23 lata, Krakus, moze grac na stoperze albo defensywnym pomocniku. Mozna by wyslac zapytanie.

massoud 10.06.2010 10:17

DP napisał dzis o bramkarzu, ale nie mam dostępu

http://dziennik.krakow.pl/pl/aktualn...-gieldzie.html

Jeśli ktos ma, to poproszę o skana, lub zrzut ekranu (print screen)

zbymak 10.06.2010 10:43

Teraz Wisła ma dylemat co zrobic bo Turcy chca albo zaplacić więcej za Głowe ale w ratach albo gotowka do ręki ale mniej o 300 tyś .Teraz tylko zalezy od tego komu bardziej bedzie zalezalo na Glowackim

Kordel_Walker 10.06.2010 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 911719)
Teraz Wisła ma dylemat co zrobic bo Turcy chca albo zaplacić więcej za Głowe ale w ratach albo gotowka do ręki ale mniej o 300 tyś .Teraz tylko zalezy od tego komu bardziej bedzie zalezalo na Glowackim

Rozłożyć im na raty. Problemu nie widze. To nie średniowiecze. Nie będą spłacali to komornik:lol:

bridgeburner 10.06.2010 11:05

Ja tam na raty bym sie nie godził
Wszyscy wiemy jak kruchy jest Głowacki,
złapie kontuzje w 3 kolejce i już widze te regularne przelewy od Turków

WalkerLukeTS 10.06.2010 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 911719)
Teraz Wisła ma dylemat co zrobic bo Turcy chca albo zaplacić więcej za Głowe ale w ratach albo gotowka do ręki ale mniej o 300 tyś .Teraz tylko zalezy od tego komu bardziej bedzie zalezalo na Glowackim

hm...widmo odejścia Arka coraz bardziej zagląda nam w oczy. Zachwycony nie jestem, bo już teraz na wielu pozycjach mamy wakat i potrzebę nowych a teraz dojdzie nam środek obrony.

Zbymak a nie wiesz czy dzieję się coś w kierunku wzmocnień? Z góry dzięki.

blac_kluk 10.06.2010 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez K4millo (Post 911599)
No i co z tego, że okienko się rozpoczyna 1 lipca. My zaczynamy przygotowania 14 czerwca, a pierwszy mecz już 15 lipca. Jestem przekonany, że trener Kasperczak wolałby mieć 3 nowych zawodników od początku przygotowań niż jednego 1 lipca drugiego 10, a trzeciego 13. Żaden normalny klub nie bedzie robił przeszkód zawodnikowi aby przed 1 lipca zaczął trenować z nowym klubem.

To z tego ze jeśli zawodnik ma kontrakt z jakim kolwiek klubem to kończy się on 30 czerwca i nie może zacząć trenować wcześniej niż 1 lipca. Analogicznie z zawodnikami wypożyczanymi i kupionymi.

WISŁAZWE 10.06.2010 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez massoud (Post 911713)
DP napisał dzis o bramkarzu, ale nie mam dostępu

http://dziennik.krakow.pl/pl/aktualn...-gieldzie.html

Jeśli ktos ma, to poproszę o skana, lub zrzut ekranu (print screen)

Chodzi o bramkarza Milana Jovanovica było to info już wczoraj poszukaj w Polityce transferowej bodaj tomasz_19 wrzucał info o tym bramkarzu.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 911719)
Teraz Wisła ma dylemat co zrobic bo Turcy chca albo zaplacić więcej za Głowe ale w ratach albo gotowka do ręki ale mniej o 300 tyś .Teraz tylko zalezy od tego komu bardziej bedzie zalezalo na Glowackim


O 300 tys. mniej to znacz ile 900 tys ojro do ręki, bo powiem szczerze zgubiłem się już w tym ile Turcy oferowali za Głowackiego na początku 1,2 mln ojro ??

Ciekawe, czy po odejściu Głowackiego jest już pewniak do zastąpienia go w składzie czy rozpocznie się kolejne testowanie tym razem obrońców.

kolarz90 10.06.2010 11:12

To ja proponuje w ogóle go nie sprzedawać. Jak ich nie stać to do widzenia. Odejście Głowy byłoby błędem takim jak odejście Kosowskiego. W linii obrony musi być doświadczony zawodnik, to dzięki Arkowi Marcelo gra tak dobrze, jest przy nim dużo pewniejszy jak i cała linia obrony, którą trzyma w ryzach. Nie pozbywajmy się takiego piłkarza, jednego z niewileu charyzmatycznych i mających posłuch w drużynie. Początkowo byłem za tym transferem jeżeli Arek chce dorobić przed ,,emeryturą" a potem wróci do nas np. jako trener młodzieży ale przy takich zawirowaniach to lepeij nie pakować w raty od Turków bo nie są zbyt wiarygodni. Pozatym jak będą płacić w ratach to nie będziemy mieli funduszy na sprowadzenie zastępcy od zaraz.

zbymak 10.06.2010 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 911729)
Chodzi o bramkarza Milana Jovanovica było to info już wczoraj poszukaj w Polityce transferowej bodaj tomasz_19 wrzucał info o tym bramkarzu.




O 300 tys. mniej to znacz ile 900 tys ojro do ręki, bo powiem szczerze zgubiłem się już w tym ile Turcy oferowali za Głowackiego na początku 1,2 mln ojro ??

Ciekawe, czy po odejściu Głowackiego jest już pewniak do zastąpienia go w składzie czy rozpocznie się kolejne testowanie tym razem obrońców.

Jaka kwota była ustalona to nie wiem ale "rabat" wynosi 300 tys .Turcy obstaja przy swoim Wisła przy swoim jak sie to wszystko zakonczy zobaczymy.Turcy powiedzieli swoje i wyszli ze spotkania a czy wyjechali do Turcji czy na wycieczke do Wieliczki nie wiadomo.

WISŁAZWE 10.06.2010 11:38

No to faktycznie ciekawie, tylko żeby się nie okazało, że po sprzedaży kapitana zostaniemy bez środkowego obrońcy ( Marcelo i Cleber to raczej na długo nie starczy) nie straszcie mnie nawet że przedłużą wtedy kontrakt z Jopem, a właśnie co ze stoperem Mateuszem Kowalskim wraca z wypożyczenia czy dalej zostaje w Gliwicach??

massoud łap:

dzisiaj, 09:03 Dziennik Polski
Cytat:


Na transferowej giełdzie pojawiło się nowe nazwisko bramkarza, którego zatrudnić miałaby Wisła Kraków. Jak donosi "Dziennik Polski" działacze wicemistrzów Polski obserwują Serba Milana Jovanicia.
25-letni golkiper FC Zlatibor Voda Subotica występował wcześniej w kilku serbskich klubach i australijskim Perth Glory. W rozmowie z jednym z lokalnych dzienników zawodnik przyznał, że pytali o niego wysłannicy Twente Enschede i "jeden klub z Polski".
Inny bramkarz, którym interesuje się Wisła, Austriak Jurgen Macho nadal nie podpisał umowy z nowym zespołem, choć nad jego pozyskaniem poważnie zastanawia się LASK Linz.

massoud 10.06.2010 11:49

Czyli rozumiem, że Linz chce znowu zatrudnić Jurgena. Przecież właśnie mu sie kończy z nimi kontrakt

bridgeburner 10.06.2010 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 911732)
Jaka kwota była ustalona to nie wiem ale "rabat" wynosi 300 tys .Turcy obstaja przy swoim Wisła przy swoim jak sie to wszystko zakonczy zobaczymy.Turcy powiedzieli swoje i wyszli ze spotkania a czy wyjechali do Turcji czy na wycieczke do Wieliczki nie wiadomo.

A to Głowacki ma takie ciśnienie na transfer??
Bo jeśli nie to bym ich pogonił w cholere,
za milion E oddawać kapitana
Przecież to sie mija z celem całkowicie

cisse1906 10.06.2010 15:25

NIE dla rat.
TAK na transfer. *

* - tylko w wypadku, gdy dostaniemy ponad 1mln euro i gdy wcześniej zakontraktowany będzie nie gorszy obrońca od Arka.

sqallpl 10.06.2010 16:33

Wczoraj widziałem Mariusza Jopa na oddziale paszportowym. Jedzie na wakacje albo szykuje sie na jakis dluzszy wyjazd...

AYALA 10.06.2010 22:16

skoro nie ma kasiory na Sobiechów,Sadloków itd. to może warto zaiwestowac w kilku tych Reprezentantów U-15 ? Ładnie wygrali ze Szwajcarią, myśle że ich jeszcze nie skaziła polska myśl szkoleniowa a za pare lat Wisełka miałaby z nich pocieche.Tak robi słynny Wenger i dobrze na tym wychodzi
http://www.90minut.pl/news/125/news1...zwajcaria.html

MCX 10.06.2010 22:37

http://www.weszlo.com/news/5068

Najważniejsza drużyna - reprezentacja.
Najważniejszy w niej człowiek - Franek Smuda.

Z tekstu wynika, że selekcjoner doradza piłkarzom przy wyborze klubów i nie zawsze ma na pierwszym planie ich interes. Mniejsza z tym, w każdym razie przypomniało mi się od razu o tym, że przecież Smuda spotkał się z Cupiałem właśnie w celu "doradzania" przy transferach...

cfa 10.06.2010 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 912039)
skoro nie ma kasiory na Sobiechów,Sadloków itd. to może warto zaiwestowac w kilku tych Reprezentantów U-15 ? Ładnie wygrali ze Szwajcarią, myśle że ich jeszcze nie skaziła polska myśl szkoleniowa a za pare lat Wisełka miałaby z nich pocieche.Tak robi słynny Wenger i dobrze na tym wychodzi
http://www.90minut.pl/news/125/news1...zwajcaria.html

Z tym trzeba poczekać trochę bo polska myśl szkoleniowa może ich skazić przecież w Wiśle. Z tego co widzę po pierwszej drużynie jakiś wybitnych szkoleniowców młodzieży w Krakowie nie ma.

biała gwiazda 10.06.2010 23:13

http://www.90minut.pl/news/125/news1...bia-Lubin.html

Piłkarz pewnie i lepszy od tego Kiełba i pewnie za nieduże pieniądze poszedł, nie rozumiem czemu się nim nie interesowaliśmy.

Lombardino 10.06.2010 23:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 911732)
Jaka kwota była ustalona to nie wiem ale "rabat" wynosi 300 tys .Turcy obstaja przy swoim Wisła przy swoim jak sie to wszystko zakonczy zobaczymy.Turcy powiedzieli swoje i wyszli ze spotkania a czy wyjechali do Turcji czy na wycieczke do Wieliczki nie wiadomo.


W Wieliczce ich Zbymak nie widziano...:D

wiśnia 11.06.2010 06:31

proszę takie Zagłębie potrafi dobrego grajka kupić, a my?...my nie możemy mamy czas,bo okienko otwiera sie pierwszego, bo mamy mocny skład;) bo czekamy na 1 lipca bla bla bla... i po pierwszym będzie tak jak zawsze:) czyli wielkie nic:) w Piaście jest jeszce Glik do wyciągnięcia, czas nagli;) ale gdzie tam, będziemy wciskac Glowe komu popadnie nawet cene spuszczać o 300 tyś euro byle tylko opylić naszego kapitana....na razie turcy wzieli nas na przeczekanie a może uda sie jeszcze troche cene zniżyć;)

snyrting 11.06.2010 07:07

I znowu ktoś musiał wyjechać z tym Glikiem...

Przypomnę w takim razie raz jeszcze, chociaż to powoli staje się nudne. Kamil Glik był podstawowym obroncą klubu, który nie dość, że spadł z naszej beznadziejnie słabej ekstraklasy, to jeszcze stracił przy tym największą ilość bramek (50!). Jeżeli to nie przekonuje was do tego, że Glik jednak wirtuozem nie jest, to nie wiem czego więcej wam potrzeba.

Dla przykładu można jeszcze podać, że Cracovia, która wcale nie była dużo lepszą drużyną od Piasta straciła tych bramek zaledwie 39. Nie słyszę jednak głosów, żeby spróbwać wyciągnąć Polczaka i Tupalskiego.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl