Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

toomek1906 16.03.2010 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 870864)
Kto zanotował regres? Konkretnie! Kto za Pawełka? Z ławki Wisły Kurto czy Juszczyk? Juszczyk pokazał w kilku meczach, że jest o dziwo jeszcze słabszy, a Kurto to jednak trochę za młody. Łatwo jest wydziwiać zza klawiatury, ale gdy dysponujesz konkretnymi ludźmi i nie masz kasy na następnych to już wcale nie jest tak łatwo. Podejrzewam, że Pawełek nie byłby taki zły gdyby miał dobrego trenera bramkarzy, to kolejny problem Skorży, nieumiejętne dobieranie współpracowników.

a może byś dał spokój Skorży a pomyślał że, ten kryzys jest przez piłkarzy są leniwi grają jak chcą bo wiedzą, że i tak wejdą od 1 min. zero rywalizacji jak by było parę dobrych piłkarzy jeszcze to by gryźli trawę żeby wyjść w pierwszym składzie!.. chęci to nie wszystko.

dj_ibutti 16.03.2010 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tormenthor (Post 870863)
Każdy zamiast Pawełka byłby lepszy. W polskiej lidze nie ma tak słabego bramkarza. Jeśli chodzi o potencjał ludzki, to przecież zarówno Żurawski, jak i Kosowski czy Uche nie byli od razu świetnymi zawodnikami. Oszlifował ich właśnie Kasperczak. Skorża uczynił Brożków i Boguskiego reprezentantami, z Diaza zrobił niezłego przecinaka, Małecki też się rozwinął, ale z kolei mnóstwo innych piłkarzy zanotowało regres. Do tego należy dodać problemy z dochodzeniem do formy po kontuzjach poszczególnych piłkarzy. Może Maciek nie potrafił pomóc im w odbudowywaniu ich formy.

OBIEKTYWIZMU!!! Kto Ci wybronił ostatni mecz? Jakby nie on to byśmy mieli 0 punktów... Żadna bramka nie obciąża konta Mariusza, więc o czym Ty mówisz. Popełnia błędy? Popełnia, jak każdy. Tylko że błedy bramkarza się najbardziej zapamiętuje.

Z Polaków, tylko Onyszko jest lepszy.

Xiński 16.03.2010 16:17

@dj_ibutti - Może i w ostatnim meczu Pawełek pokazał się z dobrej strony, jednak ja nadal twierdzę, że jeśli Wisła nie chce być mistrzem tylko i wyłącznie własnego podwórka to musi sięgnąć po bramkarza o dużo większych umiejętnościach. Pawełek broni to co musi, nic ponad to. Raz na jakiś czas zdarzy mu się udany występ, ale brak mu stabilności. Obrońcy muszą czuć, że za nimi stoi ktoś jeszcze na boisku, facet z charakterem i przede wszystkim pewnością siebie. Tego niestety Pawełkowi brak.

bridgeburner 16.03.2010 16:31

Oj mocno bym z ta tezą polemizował
Sapela z Bełchatowa jest lepszy na pewno
Kapsa z Lechii i Sandomierski z Jagi także a to tak na szybko

Boleck 16.03.2010 16:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Xiński (Post 870890)
@dj_ibutti - Może i w ostatnim meczu Pawełek pokazał się z dobrej strony, jednak ja nadal twierdzę, że jeśli Wisła nie chce być mistrzem tylko i wyłącznie własnego podwórka to musi sięgnąć po bramkarza o dużo większych umiejętnościach. Pawełek broni to co musi, nic ponad to. Raz na jakiś czas zdarzy mu się udany występ, ale brak mu stabilności. Obrońcy muszą czuć, że za nimi stoi ktoś jeszcze na boisku, facet z charakterem i przede wszystkim pewnością siebie. Tego niestety Pawełkowi brak.

Ale jak właściciel nie da kasy na bramkarza to możemy tylko pomarzyć.
toomek1906 ty chyba nie czytałeś moich wypowiedzi, nie lubię jak robi się z kogos kozła ofiarnego bo to łatwe, a wcale nie rozwiązuje problemów, poza tym nie wierzę w spiskowe teorie, że piłkarze zwolnili Skorże.

Marcinnno 16.03.2010 16:48

Skoro, Skorża ma tak Wiślackie serce to chyba nie przyjmie oferty Legii lub Lecha ?

dj_ibutti 16.03.2010 16:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 870900)
Oj mocno bym z ta tezą polemizował
Sapela z Bełchatowa jest lepszy na pewno
Kapsa z Lechii i Sandomierski z Jagi także a to tak na szybko

To chyba tak niezbyt dokładnie śledzisz naszą buraczaną.

Cinek1906 16.03.2010 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 870913)
Skoro, Skorża ma tak Wiślackie serce to chyba nie przyjmie oferty Legii lub Lecha ?


a jesli przyjmie to z wyjasnieniem ze to tylko trenerstwo i ze bedzie kibicowal zawsze Wisle ;-) .. i ze musi wyzywic rodzine bo ciezkie czasy sa..

Boleck 16.03.2010 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 870913)
Skoro, Skorża ma tak Wiślackie serce to chyba nie przyjmie oferty Legii lub Lecha ?

Ale niby dlaczego? Przecież to dla niego praca, a nie misja czy powołanie. Podobnie jak dla większości naszych piłkarzy.

thechris 16.03.2010 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 870883)
OBIEKTYWIZMU!!! Kto Ci wybronił ostatni mecz? Jakby nie on to byśmy mieli 0 punktów... Żadna bramka nie obciąża konta Mariusza, więc o czym Ty mówisz. Popełnia błędy? Popełnia, jak każdy. Tylko że błedy bramkarza się najbardziej zapamiętuje.

Z Polaków, tylko Onyszko jest lepszy.

Dokładnie... Obie bramki obciążają konto Marcelo. Na szczęście z Jagą już zagrał lepiej.

Kluvi 16.03.2010 17:24

w meczu z Arką jest trochę winy jego, bo jakby sparował strzał do boku, byłoby po sprawie. Dobry bramkarz umie odpowiednio czytać sytuacje i jak widzi ze idzie na niego w sumie sam na sam to powinien sparować ją do boku.
a 2 sprawa zapominacie o kiksach jego które najczęściej nic nie spowodowały, a jak widać średnia podtrzymuje ( kiks na spotkanie )

rafkur 16.03.2010 17:43

Nie chcę bronić Skorży bo fakt jest faktem że już chyba "chemii" w drużynie nie było ale niech większość pamięta że "tak krawiec kraje jak mu materii staje" a w przypadku aktualnej drużyny materiał był albo z Chin albo mocno zleżały...

Kasperczak kiedyś miał naprawdę niezłą pakę a Skorża miał do dyspozycji to co miał. Nie zmienia to faktu, ze chyba nawet z tym co miał mógł na dzień więcej zdziałać. Jak napisałem w wątku o Kasperczaku - Obym się mylił co do niego.

Gwiaździsty 16.03.2010 17:46

Lepiej zamiast udowadniać jakim to (dobrym/złym) był Skorża czas pomóc nowemu trenerowi w tym aby zdołał wyciągnąć ten zespół ze stanu zapaści w jakim się znajduje. Zadanie ma wyjątkowo niewdzięczne, ponieważ dostaje zespół totalnie nieprzygotowany do rundy, rozbity psychiicznie i słaby fizycznie. Grający drewnianą piłkę w obrzydliwym stylu.
Niestety, ale Skorża powinien wylecieć z Wisły najpóźniej w grudniu ubiegłego roku, aby ktoś kto nie ma problemu z przygotowaniem zespołu do rundy, mógł przez 3 miesiące należycie to zrobić. A tak to mamy powtórkę z Levadii.
Grzech zaniechania skutkuje teraz obecnym stanem totalnego rozkładu. Moze Kasperczakowi uda się posprzątać w miarę szybko burdel po Skorży, ale nie jest to pewne.
Trzeba pamiętać, ze w czasach gdy za chwilę otawrte zostaną nowe, duże stadiony i każdy klub chcący się liczyć musi ściągnąć na trwałe jak najwięcej ludzi na trybuny. Bo to oni oprócz stałych fanatyków są stałym źródłem dochodu chociaż są tak przez wielu wzgardzanymi piknikami.
Jak to więc zrobić. Ano tak, że trzeba mieć drużynę grającą jeśli nie porywający futbol (nan nasze warunki) to przynajmniej miły dkla oka.
Gra Wisły za Skorży taka nie była. Co najmniej 1,5 roku topornego futbolu, przetykanego kilkoma dobrymi meczami. Niestety tylko tyle.
Nawet dla fanatyka ogladanie takiej żygowiny nie był miłym zajęciem. Kolejne "rekordy" Skorży,czyli przegrany od 50 lat mecz z parchami w I lidze, przegrany po kilkudziesięciu latach u siebie mecz z Legią, ze śledziami u siebie chyba pierwsza porażka, najgorszy start w lidze od 52 lat, kompromitacja w Pucharach itd.
Czas Skorży dobiegł nareszcie końca. Szkoda, ze tak późno, bo bylibyśmy obecnie może w innym miejscu. Ale i dla wyjątkowo cierpliwego tym razem Bogusia było to stanowczo za dużo.
Sierotom po Skorży (tak jak kiedyś po Kasperczaku) radzę obetrzeć łzy, wysmarkać nos i stawiać się licznie na trybunach aby dopingować Wisłę. Bo to nasz wspólny klub.

rafkur 16.03.2010 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 870960)
....
Sierotom po Skorży (tak jak kiedyś po Kasperczaku) radzę obetrzeć łzy, wysmarkać nos i stawiać się licznie na trybunach aby dopingować Wisłę. Bo to nasz wspólny klub.

Ja akurat po Skorży płakać nie zamierzam - bardziej się boję że będę płakał na konto efektów pracy Kasperczaka. Ale co tam, zaczynałem kibicować jak Wisła była w II lidze więc "nic co ludzkie nie jest mi obce" - tylko czy na pewno chcę wracać do takiej historii ...

A co do trybun - nawet Grzesiu Lato jako trener nie zniechęciłby mnie do kibicowania Wiśle (również na trybunach) . Jednak mimo wszystko jak każdy normalny człowiek wolę "coś więcej" i wolałbym nie wracać do czasów Myszkowa i innych wynalazków ( z całą sympatią to tych pewnie skąd innąd uroczych miejscowości).

thechris 16.03.2010 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kluvi (Post 870944)
w meczu z Arką jest trochę winy jego, bo jakby sparował strzał do boku, byłoby po sprawie. Dobry bramkarz umie odpowiednio czytać sytuacje i jak widzi ze idzie na niego w sumie sam na sam to powinien sparować ją do boku.
a 2 sprawa zapominacie o kiksach jego które najczęściej nic nie spowodowały, a jak widać średnia podtrzymuje ( kiks na spotkanie )

OK tylko gdyby Marcelo wybił piłkę na aut jak robił to w Białymstoku, to bramkarz w ogóle nie musiałby interweniować w tej akcji. Kiksy owszem - wyglądają żałośnie - ale przez nie bramek nie traciliśmy w tym roku (jeszcze). Ale myślę, że nie ma co drążyć tematu bo nie obrona lecz ofensywa u nas leży i kwiczy.

rafkur 16.03.2010 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 870985)
OK tylko gdyby Marcelo wybił piłkę na aut jak robił to w Białymstoku, to bramkarz w ogóle nie musiałby interweniować w tej akcji. Kiksy owszem - wyglądają żałośnie - ale przez nie bramek nie traciliśmy w tym roku (jeszcze). Ale myślę, że nie ma co drążyć tematu bo nie obrona lecz ofensywa u nas leży i kwiczy.

O pomocy zapomniałeś :rotfl:

Nie ma co dywagować nad indywidualnymi błędami - prawda jest taka, że od bramki poczynając a na wysuniętym napastniku kończąc jesteśmy w czarnej d... Albo się sami wezmą za siebie ( na trenera nie liczę bo już czytam jego wypowiedzi w stylu "niech powiedzą co chcą grać" - toż qrwa tak to ja mogę ich trenować biorąc pewnie 10 x mniej kasy) albo nic z tego nie będzie. Jeżeli nowy trener chce ich pytać taktykę to sorry ale ja wymiękam. Trener jest od dopasowania i narzucenia schematów a nie od rozmów w toku !!

Manager89 16.03.2010 19:01

Wcześniej nie miałem czasu żeby odnieść się do zwolnienia Skorży. A więc ten ruch świadczy dalszej 'obecności' amatorszczyzny w funkcjonowaniu klubu.

Został zwolniony trener lidera Ekstraklasy, który miał olbrzymią szanse na zdobycie 3 tytułu z rzędu, ponadto drużyna nadal uczestniczy w rozgrywkach Pucharu Polski. Powiecie to dla Wisły norma
w ostatnich latach. A spójrzcie na naszą sytuację kadrową. Oto moje zestawienie czołowki zawodników ekstraklasy na swoich pozycjach.
Mucha<Burić, Brożek=Gancarczyk, Marcelo>Astiz>Alboreda>Choto, Rzeźniczak>Wojtkowiak, Rybus>Małkowski, Grzyb>Sobolewski, Stilić>Bruno, Peszko>Kirm, Lewandowski>Brożek, Małecki=Sobiech
Wśród 22 zawodników 6 Wiślaków w tym jeden o którym można z czystym sumieniem powiedzieć, że jest najlepszy na swojej pozycji w Ekstraklasie.
Mocniejsze personalnie ekipy od Nas ma Lech, a może nawet Legia i PGE GKS Bełchatów, a mimo to jesteśmy liderami tabeli. Owszem drużyna nie prezentowała się dobrze o ostatnich miesiącach,ale trzeba zwócić uwagę na to że i tak nienajmocniejszą personalnie drużynę nękały problemy zdrowotne. Cupiał mógł poczekać do zakończenia sezonu...

Genio 16.03.2010 19:13

po okresie przygotowawczym zespol wyglada miernie, wrecz nie wyglada wcale
za to odpowiedzialny jest sztab przygotowywujacy pilkarzy do rundy, za to odpowiedzial sztab przygotoujacy zespol do rundy
zwolniono Skorze

to nie jest trudna dedukcja

AYALA 16.03.2010 19:16

a ja myśle ze to nie wina Skorzy tylko poprostu zawodnicy sie już wypalili, brakuje świeżej krwi ale nie rezerwowych z Lewskiego czy jakiegoś rekonwalescenta.Jak krawiec kraje tak mu materiału staje

tofik 16.03.2010 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 871021)
a ja myśle ze to nie wina Skorzy tylko poprostu zawodnicy sie już wypalili, brakuje świeżej krwi ale nie rezerwowych z Lewskiego czy jakiegoś rekonwalescenta.Jak krawiec kraje tak mu materiału staje

Heniek ich pukłada tylko potrzeba trochę czasu. W końcu od 2 sezonów grają w "wyjeb na Brożka", a nie w piłkę. Trzeba te złe nawyki usunąć i wtedy drużyna zareaguje "pozitiwnie" :) W lidze powinniśmy dać rade i wypalonymi. Co innego w pucharach tacy gracze jak Głowa, Sobol pamiętają te wszystkie klęski i porażki więc oni moga mieć już taką blokadę "znowu się nie uda". Ale reszta czy jest taka nasycona ? Raczej nie.

HEDu 16.03.2010 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manager89 (Post 871016)
Wcześniej nie miałem czasu żeby odnieść się do zwolnienia Skorży. A więc ten ruch świadczy dalszej 'obecności' amatorszczyzny w funkcjonowaniu klubu.

Został zwolniony trener lidera Ekstraklasy, który miał olbrzymią szanse na zdobycie 3 tytułu z rzędu, ponadto drużyna nadal uczestniczy w rozgrywkach Pucharu Polski. Powiecie to dla Wisły norma
w ostatnich latach. A spójrzcie na naszą sytuację kadrową. Oto moje zestawienie czołowki zawodników ekstraklasy na swoich pozycjach.
Mucha<Burić, Brożek=Gancarczyk, Marcelo>Astiz>Alboreda>Choto, Rzeźniczak>Wojtkowiak, Rybus>Małkowski, Grzyb>Sobolewski, Stilić>Bruno, Peszko>Kirm, Lewandowski>Brożek, Małecki=Sobiech
Wśród 22 zawodników 6 Wiślaków w tym jeden o którym można z czystym sumieniem powiedzieć, że jest najlepszy na swojej pozycji w Ekstraklasie.
Mocniejsze personalnie ekipy od Nas ma Lech, a może nawet Legia i PGE GKS Bełchatów, a mimo to jesteśmy liderami tabeli. Owszem drużyna nie prezentowała się dobrze o ostatnich miesiącach,ale trzeba zwócić uwagę na to że i tak nienajmocniejszą personalnie drużynę nękały problemy zdrowotne. Cupiał mógł poczekać do zakończenia sezonu...

widac nie uwzgledniles pilkarzy starszych bo tu i Andradina i Frankowski i po czesci Zajac by sie znalezli.

Manager89 16.03.2010 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 871025)
widac nie uwzgledniles pilkarzy starszych bo tu i Andradina i Frankowski i po czesci Zajac by sie znalezli.

No tak postwiłem na piłkarzy maksymalnie 31 letnich. Ale jedenastka Szamotulski-Mynar,Bosacki, Stano,
Kiełbowicz- W.Grzyb, Hermes, Edi, Drujdrević, Frankowski, Ujek też mogłaby wygrać z Wisłą.

BRTS39 16.03.2010 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 870930)
Ale niby dlaczego? Przecież to dla niego praca, a nie misja czy powołanie. Podobnie jak dla większości naszych piłkarzy.

No to Pan trener sobie przegrał u SKWK:D :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:
Jesli tak bedzie to dostanie ksywe Judasz:)

thechris 16.03.2010 20:29

Sorry za offa ale pdobno Białas był niedawno trenerem reprezentacji księży :D Tak wypowiedział się jeden z redaktorów w Sporcie po Wiadomościach :D Legia dalej w swoim stylu, porażka 1:0 z Ruchem.

Jak sobie przypomnę skład Wisły kiedy odpadaliśmy z Vaalerengą i z Tbilisi a skład z meczu z Levadią to coś mi tu nie gra. Dla mnie ten powrót to jest totalny brak konsekwencji.

QBAS 16.03.2010 21:24

Dzięki Panie Maćku za te dwa lata na Reymonta. W moim odczuciu więcej było chwil dobrych, choć pewnie nigdy nie zapomnę Panu i drużynie porażek w derbach i z Levadią.. Powodzenia w kolejnych latach trenerki!

KOMINEK 16.03.2010 22:20

Panowie i Panie myślę że kto chciał złożył już swoje podziękowania panu Maćkowi. Zamykam więc temat Skorża - trenerem - menadżerem - byłym menadżerem Wisły. Do dalszych dyskusji zapraszam do tematu Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły http://www.wislakrakow.com/forum/sho...t=229&page=122


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl