![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Z Polaków, tylko Onyszko jest lepszy. |
@dj_ibutti - Może i w ostatnim meczu Pawełek pokazał się z dobrej strony, jednak ja nadal twierdzę, że jeśli Wisła nie chce być mistrzem tylko i wyłącznie własnego podwórka to musi sięgnąć po bramkarza o dużo większych umiejętnościach. Pawełek broni to co musi, nic ponad to. Raz na jakiś czas zdarzy mu się udany występ, ale brak mu stabilności. Obrońcy muszą czuć, że za nimi stoi ktoś jeszcze na boisku, facet z charakterem i przede wszystkim pewnością siebie. Tego niestety Pawełkowi brak.
|
Oj mocno bym z ta tezą polemizował
Sapela z Bełchatowa jest lepszy na pewno Kapsa z Lechii i Sandomierski z Jagi także a to tak na szybko |
Cytat:
toomek1906 ty chyba nie czytałeś moich wypowiedzi, nie lubię jak robi się z kogos kozła ofiarnego bo to łatwe, a wcale nie rozwiązuje problemów, poza tym nie wierzę w spiskowe teorie, że piłkarze zwolnili Skorże. |
Skoro, Skorża ma tak Wiślackie serce to chyba nie przyjmie oferty Legii lub Lecha ?
|
Cytat:
|
Cytat:
a jesli przyjmie to z wyjasnieniem ze to tylko trenerstwo i ze bedzie kibicowal zawsze Wisle ;-) .. i ze musi wyzywic rodzine bo ciezkie czasy sa.. |
Cytat:
|
Cytat:
|
w meczu z Arką jest trochę winy jego, bo jakby sparował strzał do boku, byłoby po sprawie. Dobry bramkarz umie odpowiednio czytać sytuacje i jak widzi ze idzie na niego w sumie sam na sam to powinien sparować ją do boku.
a 2 sprawa zapominacie o kiksach jego które najczęściej nic nie spowodowały, a jak widać średnia podtrzymuje ( kiks na spotkanie ) |
Nie chcę bronić Skorży bo fakt jest faktem że już chyba "chemii" w drużynie nie było ale niech większość pamięta że "tak krawiec kraje jak mu materii staje" a w przypadku aktualnej drużyny materiał był albo z Chin albo mocno zleżały...
Kasperczak kiedyś miał naprawdę niezłą pakę a Skorża miał do dyspozycji to co miał. Nie zmienia to faktu, ze chyba nawet z tym co miał mógł na dzień więcej zdziałać. Jak napisałem w wątku o Kasperczaku - Obym się mylił co do niego. |
Lepiej zamiast udowadniać jakim to (dobrym/złym) był Skorża czas pomóc nowemu trenerowi w tym aby zdołał wyciągnąć ten zespół ze stanu zapaści w jakim się znajduje. Zadanie ma wyjątkowo niewdzięczne, ponieważ dostaje zespół totalnie nieprzygotowany do rundy, rozbity psychiicznie i słaby fizycznie. Grający drewnianą piłkę w obrzydliwym stylu.
Niestety, ale Skorża powinien wylecieć z Wisły najpóźniej w grudniu ubiegłego roku, aby ktoś kto nie ma problemu z przygotowaniem zespołu do rundy, mógł przez 3 miesiące należycie to zrobić. A tak to mamy powtórkę z Levadii. Grzech zaniechania skutkuje teraz obecnym stanem totalnego rozkładu. Moze Kasperczakowi uda się posprzątać w miarę szybko burdel po Skorży, ale nie jest to pewne. Trzeba pamiętać, ze w czasach gdy za chwilę otawrte zostaną nowe, duże stadiony i każdy klub chcący się liczyć musi ściągnąć na trwałe jak najwięcej ludzi na trybuny. Bo to oni oprócz stałych fanatyków są stałym źródłem dochodu chociaż są tak przez wielu wzgardzanymi piknikami. Jak to więc zrobić. Ano tak, że trzeba mieć drużynę grającą jeśli nie porywający futbol (nan nasze warunki) to przynajmniej miły dkla oka. Gra Wisły za Skorży taka nie była. Co najmniej 1,5 roku topornego futbolu, przetykanego kilkoma dobrymi meczami. Niestety tylko tyle. Nawet dla fanatyka ogladanie takiej żygowiny nie był miłym zajęciem. Kolejne "rekordy" Skorży,czyli przegrany od 50 lat mecz z parchami w I lidze, przegrany po kilkudziesięciu latach u siebie mecz z Legią, ze śledziami u siebie chyba pierwsza porażka, najgorszy start w lidze od 52 lat, kompromitacja w Pucharach itd. Czas Skorży dobiegł nareszcie końca. Szkoda, ze tak późno, bo bylibyśmy obecnie może w innym miejscu. Ale i dla wyjątkowo cierpliwego tym razem Bogusia było to stanowczo za dużo. Sierotom po Skorży (tak jak kiedyś po Kasperczaku) radzę obetrzeć łzy, wysmarkać nos i stawiać się licznie na trybunach aby dopingować Wisłę. Bo to nasz wspólny klub. |
Cytat:
A co do trybun - nawet Grzesiu Lato jako trener nie zniechęciłby mnie do kibicowania Wiśle (również na trybunach) . Jednak mimo wszystko jak każdy normalny człowiek wolę "coś więcej" i wolałbym nie wracać do czasów Myszkowa i innych wynalazków ( z całą sympatią to tych pewnie skąd innąd uroczych miejscowości). |
Cytat:
|
Cytat:
Nie ma co dywagować nad indywidualnymi błędami - prawda jest taka, że od bramki poczynając a na wysuniętym napastniku kończąc jesteśmy w czarnej d... Albo się sami wezmą za siebie ( na trenera nie liczę bo już czytam jego wypowiedzi w stylu "niech powiedzą co chcą grać" - toż qrwa tak to ja mogę ich trenować biorąc pewnie 10 x mniej kasy) albo nic z tego nie będzie. Jeżeli nowy trener chce ich pytać taktykę to sorry ale ja wymiękam. Trener jest od dopasowania i narzucenia schematów a nie od rozmów w toku !! |
Wcześniej nie miałem czasu żeby odnieść się do zwolnienia Skorży. A więc ten ruch świadczy dalszej 'obecności' amatorszczyzny w funkcjonowaniu klubu.
Został zwolniony trener lidera Ekstraklasy, który miał olbrzymią szanse na zdobycie 3 tytułu z rzędu, ponadto drużyna nadal uczestniczy w rozgrywkach Pucharu Polski. Powiecie to dla Wisły norma w ostatnich latach. A spójrzcie na naszą sytuację kadrową. Oto moje zestawienie czołowki zawodników ekstraklasy na swoich pozycjach. Mucha<Burić, Brożek=Gancarczyk, Marcelo>Astiz>Alboreda>Choto, Rzeźniczak>Wojtkowiak, Rybus>Małkowski, Grzyb>Sobolewski, Stilić>Bruno, Peszko>Kirm, Lewandowski>Brożek, Małecki=Sobiech Wśród 22 zawodników 6 Wiślaków w tym jeden o którym można z czystym sumieniem powiedzieć, że jest najlepszy na swojej pozycji w Ekstraklasie. Mocniejsze personalnie ekipy od Nas ma Lech, a może nawet Legia i PGE GKS Bełchatów, a mimo to jesteśmy liderami tabeli. Owszem drużyna nie prezentowała się dobrze o ostatnich miesiącach,ale trzeba zwócić uwagę na to że i tak nienajmocniejszą personalnie drużynę nękały problemy zdrowotne. Cupiał mógł poczekać do zakończenia sezonu... |
po okresie przygotowawczym zespol wyglada miernie, wrecz nie wyglada wcale
za to odpowiedzialny jest sztab przygotowywujacy pilkarzy do rundy, za to odpowiedzial sztab przygotoujacy zespol do rundy zwolniono Skorze to nie jest trudna dedukcja |
a ja myśle ze to nie wina Skorzy tylko poprostu zawodnicy sie już wypalili, brakuje świeżej krwi ale nie rezerwowych z Lewskiego czy jakiegoś rekonwalescenta.Jak krawiec kraje tak mu materiału staje
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Kiełbowicz- W.Grzyb, Hermes, Edi, Drujdrević, Frankowski, Ujek też mogłaby wygrać z Wisłą. |
Cytat:
Jesli tak bedzie to dostanie ksywe Judasz:) |
Sorry za offa ale pdobno Białas był niedawno trenerem reprezentacji księży :D Tak wypowiedział się jeden z redaktorów w Sporcie po Wiadomościach :D Legia dalej w swoim stylu, porażka 1:0 z Ruchem.
Jak sobie przypomnę skład Wisły kiedy odpadaliśmy z Vaalerengą i z Tbilisi a skład z meczu z Levadią to coś mi tu nie gra. Dla mnie ten powrót to jest totalny brak konsekwencji. |
Dzięki Panie Maćku za te dwa lata na Reymonta. W moim odczuciu więcej było chwil dobrych, choć pewnie nigdy nie zapomnę Panu i drużynie porażek w derbach i z Levadią.. Powodzenia w kolejnych latach trenerki!
|
Panowie i Panie myślę że kto chciał złożył już swoje podziękowania panu Maćkowi. Zamykam więc temat Skorża - trenerem - menadżerem - byłym menadżerem Wisły. Do dalszych dyskusji zapraszam do tematu Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły http://www.wislakrakow.com/forum/sho...t=229&page=122
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl