![]() |
Przed nami TEORETYCZNIE łatwe mecze z:
Kotwicą - beniaminek w formie, wyjazd, pierwszy mecz ligowy z Wisłą, wyjdą spięci jak na Real Madryt. Bankowa wtopa. Warta - niby z problemami ale były ekstraklasowicz, w końcu muszą się przełamać, ale mecz u siebie to może remis. Chrobrym - z potężnymi Głogowianinami mamy staty 1-1-2, z czego na wyjazdach same porażki. Do tego pamiętamy na jaką karuzelę nas wzięli na wiosnę a obrona u nas jest jeszcze słabsza niż wtedy także wtopa. Odrą - tutaj Opolanie w średniej formie, ale Rado może być ultrazmotywowany żeby się odegrać na byłym pracodawcy więc nie zdziwi mnie strata punktów. Pogonią - ten sam sceanriusz co z Kotwicą, ale, że są słabsi to może nie wygrają. Także realnie patrząc na 15 punktów możliwych pewnie uda nam się zodbc 8 maksimum zakladajac wygrane w 2 meczach i 2 remisy. |
Cytat:
|
Cytat:
EDIT: Ty chyba nie wiesz na czym polega statystyka, w tym problem... |
Cytat:
|
Tak, my będziemy cały czas punktować, a cała reszta będzie gubić punkty.
Będziemy jak to my, grać w kratkę, bo jesteśmy zespołem na środek tabeli. |
Cytat:
Tam potencjalne 13/15 pkt to byłaby już ścisła czołówka 1 ligi. A później mecz z BBT... |
inna statystyko-ciekawostka
jakby gole z LE i LK liczyć razem , to Rodado byłby aktualnie królem strzelców (zresztą w LM też) |
Statystyki po remisie z Kotwicą:
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Z 2 punktami do 2 miejsca, więc co to jest?
Choć bardziej obstawiam że w zaległych meczach wywalczymy max 5 pkt/7 pkt co by nam dawało miejsce 10/6. Generalnie początek jest raczej taki jakiego się spodziewano. Presja/obciążenie trenera jest nieporównywalne do tego co miał RS. A po analogicznym okresie on miał bodajże 5 pkt/ 5 spotkań. Potem ruszył z lepszym punktowaniem |
Cytat:
|
W kwestii strat na początku sezonu to jeszcze lepsze są w Young Boys Berno, które awansowało do LM eliminując Galate.
W lidze 12 miejsce 3 remisy i 3 porażki. Także jeśli dla kogokolwiek nasz dorobek po 5 spotkaniach jest zaskoczeniem to po prostu śledzi za mało pilki. Bez pucharów to sądzę że 5 pkt więcej to lekko byłyby na naszym koncie. Coś za coś. |
|
Cytat:
- wysoka suma xG po meczu nie będzie tylko sumą wielu, ale małych xG, - cząstkowe xG będą na tyle duże, żeby nasi (inni niż Rodado) byli w stanie coś z tego ustrzelić, bo najwyraźniej są w stanie coś wturlać dopiero w okolicach 1/strzał. ;) |
Cytat:
https://x.com/stanislawmadej/status/1834883024678183300 Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Do utrzymania potrzebujemy jeszcze pewnie 30 pkt w 28 meczach. średnia punktów z tego roku 1,19 na mecz. Powinno wystarczyć, choć na wiosnę presja będzie większa.
|
Cytat:
|
Czyli wskaźnik xG nie ma sensu?
Przemawia do mnie tylko: "Wisła Kraków ma najniższe xG per shot w lidze (0.088), co wskazuje, że wiele ich prób strzeleckich pochodzi z trudnych pozycji lub w sytuacjach, gdzie przeciętny zawodnik ma niewielkie szanse na zdobycie bramki." |
Cytat:
Pisałem o tym sporo wtedy, kiedy Królewski wynosił go na sztandary próbując bronić sensu trzymania Sobolewskiego. |
a jakie było za sobola xG ?
|
Za Sobola było xD
|
xG jak xG, zaskroniec po meczu z Warta bierze pod uwage liczbe strzalow.
|
Co to jest to xg?
|
No przecież: GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
No chyba, że tak - sprawdziłem już, co to za technologie dzisiaj są ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
mecze za sobola to było męczenie buły a przy niekorzystnym wyniku wjezdżał na białym koniu prezes że "xD" było np 3:2 dla nas wieć jest OK (co było słusznie odbierane jako pajacowanie) w meczach z kotwicą i wartą przewaga xG była niespotykana na skale nawet europejską [stąd x-owe (dawny twitter) przypominanie tego meczu Celtic-Barca] dlatego jestem ostrożnym optymistą :alleluja: |
Przewaga nie da nam wejscia do ekstraklasy. Ładnie to może być w teatrze. Tu liczą się twarde pkt.
|
Jednak ten wskaźnik z takiego meczu jak z Wartą pokazuje, że problem nie jest w stwarzaniu sobie sytuacji, ale w ich finalizowaniu.
Gramy i tak dużo lepiej niż za Sobolewskiego, a tym bardziej niż za Rude. Jeśli zostanie zachowana cierpliwość to i wyniki przyjdą. |
Tak by było, gdyby było komu te akcje finalizować. Niestety rzucanie Rodado na skrzydło i transfer Zwolińskiego nie były chyba najszczęśliwszymi pomysłami.
|
Staytystyki i algorytmy za Sobola też były wspaniałe, pamiętam szczególnie to dotyczące niebezpiecznych akcji w meczu.
Ja problem widzę gdzie indziej. Jakiś potencjał każda nasza kadra ma ale jest tłamszony/sami mają ograniczenia w głowie. Przychodza okresy, że walą głową w mur, wyników nie ma, Jaro robi swoje pajacując i już wtedy całkiem na drużynie można stawiać krzyżyk bo następuje równia pochyła. Teraz za Moskala brakuje moim zdaniem już niewiele aby móc powiedzieć, że trener jest do wywalenia bo z tej mąki chleba nie będzie. Jeszcze kilka meczów bez serii wygranych, grzęźniemy blisko miejsca spadkowego i wątpię żeby w tej drużynie wtedy znalazła się choć krzta wiary, że da się wystrzelić w górę. Jak tylko im zaczną przychodzić myśli, że sezon jest przegrany to już będzie po temacie, a mogą te myśli zacząć niedługo przychodzić. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl