Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Stelio 26.08.2024 09:47

Przed nami TEORETYCZNIE łatwe mecze z:

Kotwicą - beniaminek w formie, wyjazd, pierwszy mecz ligowy z Wisłą, wyjdą spięci jak na Real Madryt. Bankowa wtopa.

Warta - niby z problemami ale były ekstraklasowicz, w końcu muszą się przełamać, ale mecz u siebie to może remis.

Chrobrym - z potężnymi Głogowianinami mamy staty 1-1-2, z czego na wyjazdach same porażki. Do tego pamiętamy na jaką karuzelę nas wzięli na wiosnę a obrona u nas jest jeszcze słabsza niż wtedy także wtopa.

Odrą - tutaj Opolanie w średniej formie, ale Rado może być ultrazmotywowany żeby się odegrać na byłym pracodawcy więc nie zdziwi mnie strata punktów.

Pogonią - ten sam sceanriusz co z Kotwicą, ale, że są słabsi to może nie wygrają.

Także realnie patrząc na 15 punktów możliwych pewnie uda nam się zodbc 8 maksimum zakladajac wygrane w 2 meczach i 2 remisy.

krysztal 26.08.2024 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1633192)
A jak to się ma do tematu? Jaki kest sens manipulować w tak głupi sposób?
Takie porównania mają sens przy równej liczbie rozegranych meczy.

A jak brzmi nazwa tematu?

wolfy 26.08.2024 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1633194)
Nawet tutaj masz problem z myśleniem.Przyjmując twoją retorykę mamy między 2 a 14 pkt straty.Łapiesz dlaczego czy trzeba tłumaczyć?

Tak patrząc to możemy mieć nawet przewagę, ponieważ drużyny będą tracić punkty i łapać zadyszkę. Nikt nie wie jak będzie wyglądała tabela w momencie nadrobienia przez nas zaległości.

EDIT:
Ty chyba nie wiesz na czym polega statystyka, w tym problem...

krysztal 26.08.2024 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1633197)
Tak patrząc to możemy mieć nawet przewagę, ponieważ drużyny będą tracić punkty i łapać zadyszkę. Nikt nie wie jak będzie wyglądała tabela w momencie nadrobienia przez nas zaległości.

EDIT:
Ty chyba nie wiesz na czym lolega statystyka, w tym problem...

Czyli nie łapiesz...

El'kabat 26.08.2024 13:30

Tak, my będziemy cały czas punktować, a cała reszta będzie gubić punkty.



Będziemy jak to my, grać w kratkę, bo jesteśmy zespołem na środek tabeli.

Karherop 27.08.2024 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1633190)
I dostaniemy je bez gry?
Te mecze też trzeba rozegrać i może to dziwne ale i wygrać żeby te punkty dopisać.A zagrać trzeba z wydaje się solidną w tym sezonie Miedzią,zdecydowanie mocnym Górnikiem Łęczna i łapiącym rytm Łks-em(falstart w pierwszych kolejkach ale ostatnie dwie to już 4-2 i 3-0).

Z tego pakietu spotkań, to nawet 4 punkty nie będą bardzo rozczarowujące. Punktować trzeba głównie w meczach które wypisał Stelio.

Tam potencjalne 13/15 pkt to byłaby już ścisła czołówka 1 ligi. A później mecz z BBT...

Arkadiusz.Czerepach 28.08.2024 09:47

inna statystyko-ciekawostka

jakby gole z LE i LK liczyć razem , to Rodado byłby aktualnie królem strzelców (zresztą w LM też)

pepe72 01.09.2024 19:58

Statystyki po remisie z Kotwicą:
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
mecze              5      3      2
punkty              6      5      1
średnia            1,20  1,67    0,50
Procent meczów    15%         
             
Baraże            52
Brakuje            46
średnia na mecz    1,59
             
6 miejsce (pkt)    12 
zostało meczów    29 
Brakuje            6
potrzebna średnia+  0,21
             
2 miejsce (pkt)    17
zostało meczów    29
brakuje punktów    11
potrzebna średnia+  0,38
             
awans vice        63
Brakuje            57   
średnia na mecz    1,97
najwcz. w kolejce  24

Mamy 3 kolejki zaległe więc (dziś) mogli byśmy maksymalnie być na 5 miejscu.

Karherop 01.09.2024 20:20

Z 2 punktami do 2 miejsca, więc co to jest?

Choć bardziej obstawiam że w zaległych meczach wywalczymy max 5 pkt/7 pkt co by nam dawało miejsce 10/6.

Generalnie początek jest raczej taki jakiego się spodziewano. Presja/obciążenie trenera jest nieporównywalne do tego co miał RS. A po analogicznym okresie on miał bodajże 5 pkt/ 5 spotkań. Potem ruszył z lepszym punktowaniem

pepe72 01.09.2024 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1633751)
Z 2 punktami do 2 miejsca, więc co to jest?
...

To jest dowód, że nie ma co jeszcze panikować. Czytując co większych panikarzy na tym forum to myślałem, że już spadamy do 2 ligi. Na szczęście statystyka tego nie potwierdza.

Karherop 02.09.2024 08:20

W kwestii strat na początku sezonu to jeszcze lepsze są w Young Boys Berno, które awansowało do LM eliminując Galate.

W lidze 12 miejsce 3 remisy i 3 porażki.

Także jeśli dla kogokolwiek nasz dorobek po 5 spotkaniach jest zaskoczeniem to po prostu śledzi za mało pilki.

Bez pucharów to sądzę że 5 pkt więcej to lekko byłyby na naszym koncie. Coś za coś.

Arkadiusz.Czerepach 16.09.2024 18:24

https://footystats.org/pl/poland/1-liga/xg

ciekawa statystyka

moim zdaniem to musi odpalić

MaLk 16.09.2024 18:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1634696)
https://footystats.org/pl/poland/1-liga/xg

ciekawa statystyka

moim zdaniem to musi odpalić

Pod dwoma warunkami:
- wysoka suma xG po meczu nie będzie tylko sumą wielu, ale małych xG,
- cząstkowe xG będą na tyle duże, żeby nasi (inni niż Rodado) byli w stanie coś z tego ustrzelić, bo najwyraźniej są w stanie coś wturlać dopiero w okolicach 1/strzał.

;)

redrum 16.09.2024 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1634696)
https://footystats.org/pl/poland/1-liga/xg

ciekawa statystyka

moim zdaniem to musi odpalić

Ja bym się tym xG nie podniecał, ono wynika z wielkiej ilości strzałów słabej jakości. Tutaj zostało to dobrze podsumowane.

https://x.com/stanislawmadej/status/1834883024678183300

Cytat:

Wisła Kraków ma najgorsze wykończenie w całej lidze.
Potrzebuje blisko 20 strzałów, aby zdobyć 1 bramkę.

Termalice wystarczy 4x mniej.

Cytat:

Wisła ma też niemal najgorszy % celnych strzałów w całej lidze. Z wszystkich oddnaych jedynie 1/4 trafia w bramkę - tylko Kotwica jest gorsza pod tym względem.
Cytat:

Wisła Kraków ma najniższe xG per shot w lidze (0.088), co wskazuje, że wiele ich prób strzeleckich pochodzi z trudnych pozycji lub w sytuacjach, gdzie przeciętny zawodnik ma niewielkie szanse na zdobycie bramki.

piotrek1803 16.09.2024 20:05

Do utrzymania potrzebujemy jeszcze pewnie 30 pkt w 28 meczach. średnia punktów z tego roku 1,19 na mecz. Powinno wystarczyć, choć na wiosnę presja będzie większa.

Patryko 16.09.2024 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez redrum (Post 1634701)
Ja bym się tym xG nie podniecał, ono wynika z wielkiej ilości strzałów słabej jakości. Tutaj zostało to dobrze podsumowane.

https://x.com/stanislawmadej/status/1834883024678183300

Wygląda na to, że część sztabu szkoleniowego odpowiedzialna za formacje ofensywne, wywiązuje się perfekcyjnie z powierzonych obowiązków.

FraMat 16.09.2024 20:28

Czyli wskaźnik xG nie ma sensu?

Przemawia do mnie tylko: "Wisła Kraków ma najniższe xG per shot w lidze (0.088), co wskazuje, że wiele ich prób strzeleckich pochodzi z trudnych pozycji lub w sytuacjach, gdzie przeciętny zawodnik ma niewielkie szanse na zdobycie bramki."

MaLk 16.09.2024 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1634708)
Czyli wskaźnik xG nie ma sensu?

Interpretowany sam w sobie, bez pogłębienia? Niewielki.

Pisałem o tym sporo wtedy, kiedy Królewski wynosił go na sztandary próbując bronić sensu trzymania Sobolewskiego.

Arkadiusz.Czerepach 16.09.2024 21:00

a jakie było za sobola xG ?

krysztal 16.09.2024 21:42

Za Sobola było xD

wiesniak842 16.09.2024 22:02

xG jak xG, zaskroniec po meczu z Warta bierze pod uwage liczbe strzalow.

El'kabat 16.09.2024 22:05

Co to jest to xg?

FraMat 16.09.2024 22:15

No przecież: GENERALNIE TO WIADOMO CO

El'kabat 16.09.2024 22:17

No chyba, że tak - sprawdziłem już, co to za technologie dzisiaj są ;)

MaLk 16.09.2024 22:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1634713)
a jakie było za sobola xG ?

Królewski wrzucał po prawie każdym meczu jak temat zaczął być gorący, przynajmniej wtedy, kiedy mieliśmy wyższe od przeciwnika. Nie chce mi się szukać, ale na pewno sam sobie poradzisz ;)

Arkadiusz.Czerepach 17.09.2024 10:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1634725)
Królewski wrzucał po prawie każdym meczu jak temat zaczął być gorący, przynajmniej wtedy, kiedy mieliśmy wyższe od przeciwnika. Nie chce mi się szukać, ale na pewno sam sobie poradzisz ;)

moim zdaniem sytuacja jest inna, zaznaczam że to co teraz napisze to mój prywatny laicki odbiór sytuacji:


mecze za sobola to było męczenie buły a przy niekorzystnym wyniku wjezdżał na białym koniu prezes że "xD" było np 3:2 dla nas wieć jest OK (co było słusznie odbierane jako pajacowanie)


w meczach z kotwicą i wartą przewaga xG była niespotykana na skale nawet europejską [stąd x-owe (dawny twitter) przypominanie tego meczu Celtic-Barca]



dlatego jestem ostrożnym optymistą :alleluja:

leszekpw 17.09.2024 10:07

Przewaga nie da nam wejscia do ekstraklasy. Ładnie to może być w teatrze. Tu liczą się twarde pkt.

FraMat 17.09.2024 11:03

Jednak ten wskaźnik z takiego meczu jak z Wartą pokazuje, że problem nie jest w stwarzaniu sobie sytuacji, ale w ich finalizowaniu.
Gramy i tak dużo lepiej niż za Sobolewskiego, a tym bardziej niż za Rude.
Jeśli zostanie zachowana cierpliwość to i wyniki przyjdą.

Witalis 17.09.2024 12:13

Tak by było, gdyby było komu te akcje finalizować. Niestety rzucanie Rodado na skrzydło i transfer Zwolińskiego nie były chyba najszczęśliwszymi pomysłami.

Jaroo1 17.09.2024 13:08

Staytystyki i algorytmy za Sobola też były wspaniałe, pamiętam szczególnie to dotyczące niebezpiecznych akcji w meczu.
Ja problem widzę gdzie indziej. Jakiś potencjał każda nasza kadra ma ale jest tłamszony/sami mają ograniczenia w głowie. Przychodza okresy, że walą głową w mur, wyników nie ma, Jaro robi swoje pajacując i już wtedy całkiem na drużynie można stawiać krzyżyk bo następuje równia pochyła.
Teraz za Moskala brakuje moim zdaniem już niewiele aby móc powiedzieć, że trener jest do wywalenia bo z tej mąki chleba nie będzie. Jeszcze kilka meczów bez serii wygranych, grzęźniemy blisko miejsca spadkowego i wątpię żeby w tej drużynie wtedy znalazła się choć krzta wiary, że da się wystrzelić w górę. Jak tylko im zaczną przychodzić myśli, że sezon jest przegrany to już będzie po temacie, a mogą te myśli zacząć niedługo przychodzić.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl