Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Emilio 27.08.2009 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 785265)
No zaskoczyli mnie, bo mowa była o jednym olbrzymie na budowie. Teraz będą dwa.

Ano chyba niestety nadal będzie jeden, bo wygląda na to, że olbrzyma nr.1 będą demontować. :-/

Dozamet1 27.08.2009 15:36

Lub PrzedŁuŻaĆ

Pero 27.08.2009 15:41

Uważam, że na początku po oddaniu stadioniu wypełnimy gdzieś w okolicach 25 tys ludzi. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić gdzie Ci wszyscy ludzie zaparkują auta. Sam przyjeżdżam na mecze samochodem i jeśli odbywają się w wakacje to jeszcze jest sporo miejsc parkingowych na miasteczku studenckim ale gdy przychodzi rok akademicki to nie ma tem również gdzie stać. Na boisku kortowym chyba teraz nie będzie tez tyle miejsc postojowych co wcześniej. Na Focha i 3 maja tez wszyscy stoją gdiz sie da. Chyba jedyną alternatywą pozostaja błonia:)

rav 27.08.2009 15:43

Oglądając skrót meczu Wolverhampton zauważyłem, że tam mają dość daleko trybuny od boiska.

http://www.geograph.org.uk/geophotos...2_3a6f693c.jpg

http://stadiums.football.co.uk/Image...Large/49-0.jpg
http://www2.blackpooltoday.co.uk/cha...gallery/10.jpg

Może nie będzie tak najgorzej...

Pero 27.08.2009 15:46

Na Celticu trybuny za bramką też są dosyć daleko. Nie będzie źle:)

Stanley_10 27.08.2009 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Emilio (Post 785287)
Ano chyba niestety nadal będzie jeden, bo wygląda na to, że olbrzyma nr.1 będą demontować. :-/

Być może jest to ostatnia okazja, żeby wyjechał on z wnętrza stadionu :)

palikot 27.08.2009 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szpen (Post 785282)
rewelka, jeden wybudowany w XiX wieku, drugi w latach osiemdziesiatych ubieglego...toc to nowoczesnosc hehe

ja myśle, ze w XIX wieku mieli jupitery, podgrzewaną murawę, krzesełka rozkładane i ten znaczek reeboka :lol: . Nie wiem czy kumasz, ale ten stadion był przebudowywany pewnie z 50 razy. Nasz tez jest, i w tabece: "inauguracja" bedzie 1922... (ktos niekumaty mógłby powiedzieć ze przed wojną budowano pod trybunami schody ruchome, baseny i temu podobne gadrzety)

Adj 27.08.2009 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stanley_10 (Post 785301)
Być może jest to ostatnia okazja, żeby wyjechał on z wnętrza stadionu :)

Ten dzwig będzie pracował też na trybunie głównej, a po zakonczeniu budowy nie bedzie zadnego problemu z wyjazdem

Wicked 27.08.2009 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adj (Post 785328)
Ten dzwig będzie pracował też na trybunie głównej, a po zakonczeniu budowy nie bedzie zadnego problemu z wyjazdem

Przy którejś relacji z budowy było podane że duży będzie pracował przy C, praca przy trybunie zachodniej były uzależniona od "Potrzeby". Poza tym na forum skyscrapercity osoba związana z EURO KRANEM napisałą że duży leży i lada chwila wyjeżdża....

troj88 27.08.2009 16:57

to ciekawe jak zamontowaliby ostatnie stopnie C ;) moim zdaniem będą go powiększać ;)

iiYama 27.08.2009 16:58

Wczoraj miałem okazję zobaczyć nową C od strony Jordana, akurat trwał montaż zewnętrznych fasad już na III piętrze. Spawacz się irytował brakiem spasowania elementów ale mam nadzieję że solidnie wykonał robotę :).

Zwróciliście uwagę na różnicę w konstrukcji pomiędzy obecnie budowanymi trybunami wschodnią i zachodnią a już stojącymi północną i południową? Nowe, w tym narożniki co mnie najbardziej boli mają płytę usytuowaną do podłoża prostopadle. Obecne D i E są wcięte. Nie wygląda to pięknie :/.

P.S. Nawet fani Evertonu w liczbie dwóch postanowili obejrzeć nasz plac budowy ;)

Proud 27.08.2009 17:09

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...na_na_budowie/

i wszystko jasne w kwestii dzwigu. :)

rafalek 27.08.2009 17:15

To jeżeli trybuna będzie wyższa o 13 metrów niż to co jest teraz, to jak wysoko będzie dach nad siedzeniami??!! Będzie 13 metrów różnicy??

Wicked 27.08.2009 17:22

http://www.stadionwisly.info/files/pages/7/trybuna.jpg
To chyba wszystko wyjaśni.

troj88 27.08.2009 17:26

haha to już z dachem chyba te 13 metrów?

sayek89 27.08.2009 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 785351)
To jeżeli trybuna będzie wyższa o 13 metrów niż to co jest teraz, to jak wysoko będzie dach nad siedzeniami??!! Będzie 13 metrów różnicy??

Nie dach, tylko elementy podtrzymujące dach oraz oświetlenie. Widać to na planie.

Fuks 27.08.2009 18:03

mam takie pytanie - na budownictwie sie nie znam, odrazu mowie.

Trybuny E i D byly projektowane tak długie z myslą o tym ,ze narozniki nie beda istniec, czyli tym samym trybuny C i A/B beda moglby byc blizej linii boiska. W takim razie w jakim celu były te wjazdy po obu stronach D i jednej stronie E? Przeciez patrzac na to jak to wyglada teraz, to wjazdy są w dobrym miejscu. Ale biorac pod uwage ze trybuna miala byc blizej, to te wjazdy prowadzilyby prosto w sciane ?

Wojtas 27.08.2009 18:11

haha bedziemy mieli fajny stadion ale fajnie sie tez zrobi jak za h*** nie bedzie mozna do niego dojechac.


Kto jezdzi autem ten wie jak sie wyjezdza z Piastowskiej ,bylo po 15 tys ludzi i czekalo sie 30 mniut na wyjazd.Gdyby nie bylo policjantow ,to bylby juz paraliz.


A teraz jak przyjdzie te 33 tysiiaki(bo zakladam ze przyjda np na topowe mecze) to ani dojechac ani wyjechac....

stawski 27.08.2009 19:44

Ponieważ teraz muszę dojeżdżać autem na mecze, to zawsze byłem co najmniej 2h przed gwizdkiem na stadionie. Kiedy jeszcze mieszkałem w Krakowie, wybierałem się tramwajem, taryfą albo na butach :) . Bez parkingów to będzie dramat... Wybudowaćstadion to jak widać nie sztuka ( szczególnie jak to Obtułowicz projektował ;> ) ale zapewnić miejsca parkingowe - to dopiero wyzwanie, szczególnie w centrum miasta. Zdaje mi się, że wg wytycznych UEFA powinno przypadać jedno miejsce parkingowe na 4 osoby. Czyli u nas powinno być miejsc na 8250 samochodów. Najłatwiej będzie zabetonować błonia i namalować linie :D

mIcHaL666 27.08.2009 21:41

Najlepiej, jakby Ci totalnie wygodni wsiedli w tramwaj ;).

WislaFan123 27.08.2009 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stawski (Post 785447)
Ponieważ teraz muszę dojeżdżać autem na mecze, to zawsze byłem co najmniej 2h przed gwizdkiem na stadionie. Kiedy jeszcze mieszkałem w Krakowie, wybierałem się tramwajem, taryfą albo na butach :) . Bez parkingów to będzie dramat... Wybudowaćstadion to jak widać nie sztuka ( szczególnie jak to Obtułowicz projektował ;> ) ale zapewnić miejsca parkingowe - to dopiero wyzwanie, szczególnie w centrum miasta. Zdaje mi się, że wg wytycznych UEFA powinno przypadać jedno miejsce parkingowe na 4 osoby. Czyli u nas powinno być miejsc na 8250 samochodów. Najłatwiej będzie zabetonować błonia i namalować linie :D

a po co betonowac? Blonia to bardzzo dobre miejsce na parking, wiele sie ts tej ziemi i trawie nike stanie jak raz na 10 - 14 dni postoja auta przez 3-4 godziny

Q13SON 28.08.2009 09:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szpen (Post 785282)
rewelka, jeden wybudowany w XiX wieku, drugi w latach osiemdziesiatych ubieglego...toc to nowoczesnosc hehe

drugi też w XIX...

sayek89 28.08.2009 10:05

Mnie zastanawia, dlaczego na innych polskich stadionach narożniki trybun są wykonane z gotowych elementów, a u nas wszystko robi się ręcznie, co jest długo trwałe i wymaga ogromnej precyzji żeby czasem 3 narożniki nie różniły się od siebie w gabarytach.

JacobusTSW 28.08.2009 10:11

Może dobrym miejscem na lokalizację parkingów byłaby przestrzeń, na której miały stanąć hotele Hilton? Jest tam spory obszar niewykorzystywany, blisko stadionu, w razie przyszłych inwestycji możnaby tam spokojnie je realizować.

saklak1906 28.08.2009 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 785890)
Mnie zastanawia, dlaczego na innych polskich stadionach narożniki trybun są wykonane z gotowych elementów, a u nas wszystko robi się ręcznie, co jest długo trwałe i wymaga ogromnej precyzji żeby czasem 3 narożniki nie różniły się od siebie w gabarytach.

Dlatego ze trybuny E i D sa jedno poziomowe i byly by wielkie problemy z dopasowaniem wczesniej wykonanych elemetow. A tak pomecza sie z szalunkiem ale efekt bedzie o wiele lepszy niz potem klucie mlotami bo gdzies 5 cm wystaje albo nie chce wejsc w szczeline.
Grunt ze nawet im wyszly te narozniki

Arked 28.08.2009 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 785890)
Mnie zastanawia, dlaczego na innych polskich stadionach narożniki trybun są wykonane z gotowych elementów, a u nas wszystko robi się ręcznie, co jest długo trwałe i wymaga ogromnej precyzji żeby czasem 3 narożniki nie różniły się od siebie w gabarytach.

Bądźmy poważni. To są profesjonaliści a nie dzieci w piaskownicy. Dobór techniki budowy wynika ze względów o których pisali poprzednicy. Poza tym nie wiem czy operowanie dźwigiem kilkadziesiąt centymetrów od dachu trybun D i E nie byłoby zbyt ryzykowne.

Proud 28.08.2009 12:37

co to K***a ma być? może jakiś błąd kamerki? albo złudzenie?

KuLwIk 28.08.2009 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 785980)
http://i32.tinypic.com/s0vtiv.jpg

Napiszcie że mam schiza, a nie widok ujebanego elementu na część trybuny.

Chyba błąd kamerki. U mnie teraz na kamerce jest normalny obraz :)

edit: Akurat większość tego obszaru akurat zasłoniła ta maszyna..

FajQ 28.08.2009 12:39

O co wam chodzi bo ja nic nie widzę..

Wicked 28.08.2009 12:42

nie no błąd kamerki to to nie jest, może coś leży na trybunie w związku ze składaniem dużego?? W każdym razie nie panikujmy


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl