Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

bbbnba 06.01.2010 01:04

Jak to kto? Analitycy IFFHS.
Jesli jakis kopacz strzeli 70 bramek w sezonie, powiedzmy w lidze kazachstanskiej, to zaloze sie, ze po zmudnych wyliczeniach IFFHS oglosi go najlepszym pilkarzem swiata. :)
Nie mam zamiaru wyklocac sie z wami, czy zespol A z Wybrzeza Kosci Sloniowej jest lepszy od zespolu B z Cypru, bo nie o to chodzi w tej dyskusji.Uwazam, ze informacje o wyzszosci jakiejs ligi z drugiego konca swiata, nad nasza kopana, sa jak wyssane z dziennika Fakt. Maja zaszokowac i sprawic, ze jeden z drugim zamiast zastanowic sie na sensem artykulu, bedzie zalamywac rece, bo "ja .......e nawet uzbekistan jest od nas lepszy". A doskonale wiemy, ze takie osady moze zweryfikowac tylko i wylacznie bezposredni mecz danych druzyn.

Wolfy nie przesadzaj. Pomijajac sama smiesznosc porazki z Levadia, wynikala ona chyba bardziej ze zlekcewazenia przeciwnika, a nie slabosci pilkarskiej. Jakos rok temu potrafiliscie bez wiekszych problemow powiezc niezly klub ligi izraelskiej (22 miejsce w rankingu) i powalczyc ze slabym, ale jednak przedstawicielem topowej ligi swiata. Gdzie tu miejsce na Kazachstan i Albanie?

3rider 06.01.2010 01:21

Niezly klub z ligi izraelskiej? Ktory to? Beitar? Powinnismy ich rozbic juz Jerozolimie. Biegali bez systemu, bez ladu.

Liga polska jest zenujaca. Cmokanie nad "mlodymi, zdolnymi trenerami" to jakas parodia. Jedyna recepta to zatrudnienie trenerow z Niemiec i olanie placzow i utyskiwan zawodnikow zarabiajacych po 50-60tys. Oni maja zasrany obowiazek dac z siebie wszystko przez 90min - raz na tydzien! CZY TO DUZO??Niekotryz frajerzy nawet w derbach nie chca sobie popusc fryzurki, a o kilku siniakach nie wspomne. Tempo gry w tej lidze jest smieszne...

Pan Jotka 06.01.2010 07:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bbbnba (Post 838233)
Pomijajac sama smiesznosc porazki z Levadia, wynikala ona chyba bardziej ze zlekcewazenia przeciwnika, a nie slabosci pilkarskiej.

Zlekceważyli 2 razy ten sam klub hehehe. Jak mnie pamięc nie myli to odpadli w nastepnej rundzie, ale napastnika do Hiszpanii udało im sie sprzedać. A my nie moze,my wytransferować nikogo . POslka liga jest słaba. I tyle.

mr_kwolf 06.01.2010 07:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 838247)
Zlekceważyli 2 razy ten sam klub hehehe. Jak mnie pamięc nie myli to odpadli w nastepnej rundzie, ale napastnika do Hiszpanii udało im sie sprzedać. A my nie moze,my wytransferować nikogo . POslka liga jest słaba. I tyle.

Z tym transferem to przesada bo nie sztuką było sprzedać swojego najlepszego napastnika do rezerw pierwszoligowego średniaka za karton fajek. Myśle że jakbyśmy chcieli w ten sam sposób sprzedać Brożka to trochę klubów by się zgłosiło.

Cichy 06.01.2010 09:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3rider (Post 838237)
Niezly klub z ligi izraelskiej? Ktory to? Beitar? Powinnismy ich rozbic juz Jerozolimie. Biegali bez systemu, bez ladu.

Za to Levadia zmiażdżyła nas swoim zajebistym przygotowaniem taktycznym i nowatorskim rozwiązaniem "wy....... i biegnij". Chłopie wejże się ogarnij i zdobądź na ździebko obiektywizmu.

Świat sie kończy. Przez zacietrzewienie, malkontenctwo i wieczne narzekactwo na wszystko co poniektórych doszło do tego, że na naszym forum poznaniak przekonuje krakusów o sile Wisły :shock:

Pan Jotka 06.01.2010 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 838248)
Z tym transferem to przesada bo nie sztuką było sprzedać swojego najlepszego napastnika do rezerw pierwszoligowego średniaka za karton fajek. Myśle że jakbyśmy chcieli w ten sam sposób sprzedać Brożka to trochę klubów by się zgłosiło.

Brozka nie chcieli do rezerw Fulham (bo mial byc napastnikiem nr3-5), wiec nie przesadzałbym z tymi rezerwami. Czy wy naprawde ludzie nie widzicie jakie dno prezentuje polska pilka nożna ?? Ze kiedys to mlodziez potrafila jeszcze zawalczyć, a teraz dostajemy od Azerbejdzanu!! Polska mlodzieżówka nie zdobyła nic od wielu lat ( a nawet w czasach gdy I reprezentacja nie jezdzila na MŚ czy ME Polacy byli w strefie medalowej juniorów), nasze druzyny koncza puchary w sierpniu, kadra wygrywa za caly rok 3 mecze w tym 2 sparingi! A wy sie dziwicie ze nasza liga jest tak klasyfikowana? Kto ogladal runde jesienna ten wie, ze dobrych meczy bylo moze ze 3-4 sztuki.A hit ligi pt.Wisla-Legia to byl najwiekszy gniot jaki sie zdarzyl od lat w Ekstraklasie.
Do tych co wyciagna Barcelonę lub Beitar--a pamiętacie Dinamo czy Valerenge? A pamietacie jak frajersko przegraliśmy z TT czy PAO? Jak nie mogliśmy zmęczyć słabego Feyenoordu? Jesteśmy słabi i tyle. Niech Lech czy Wisla awansują do fazy grupowej LM czy Ligi Europejskiej to bedziemy mogli sie do kogoś porównać. Bo na podstawie tego wlasnie oceniaja dane ligi. A póki co dyskusja pt.: Czy gdyby jajko spadł inaczej to też by sie rozbiło?

wolfy 06.01.2010 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cichy (Post 838259)
Świat sie kończy. Przez zacietrzewienie, malkontenctwo i wieczne narzekactwo na wszystko co poniektórych doszło do tego, że na naszym forum poznaniak przekonuje krakusów o sile Wisły :shock:

O sile polskiej ligi, jeżeli już.
Mnie nie przekonał - a jeśli chodzi o nas to uważam, że jesteśmy w dupie i mamy żenująco słabego trenera. Wystarczy to na naszą ligę, ale na puchary już zdecydowanie nie. Zresztą - jesteśmy najlepsi w lidze, a w pucharach nie istniejemy. Jakiekolwiek przebłyski z europejskimi średniakami zdarzają się polskim drużynom raz na kilka lat - co więcej, żadna nie jest w stanie swoich wyczynów powtórzyć.
Z czym do ludzi? Z polską myślą szkoleniową? Bez jaj...

1q2 06.01.2010 21:22

Ta, tu nie ma się co spinać czy jesteśmy przed Angolą ale za Uzbekistanem, czy odwrotnie - jesteśmy w dupie i tyle.Gdybyśmy byli jakimś małym albo bardzo biednym krajem, bądź piłka u nas nie była by sportem nr 1, to można by nad tym przejść do porządku dziennego ale tak nie jest i jest to po prostu jeden wielki wstyd.

My dziś powinniśmy być przynajmniej na poziomie Rumunii, czyli szału nima ale rok rocznie jest i LM i Liga Europejska a my mamy gości biorących po 100-300 tyś euro za sezon i nie będących w stanie nic zdziałać w jakichkolwiek pucharach.Bilans ostatnich 15? lat, to jeden dobry występ w Uefie(Wisła) i 3 x liga Europejska - raz Amica - blamaż, 1 Wisła - przeciętny występ i raz Lech - dobry występ. Można tez liczyć że 2 razy Amica:D

To jest siła naszej ligi.

bbbnba 06.01.2010 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 838362)
O sile polskiej ligi, jeżeli już.

Skupilem sie na deprecjonowaniu rankingu iffhs, jesli juz.

Wojtas 06.01.2010 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 838466)
Ta, tu nie ma się co spinać czy jesteśmy przed Angolą ale za Uzbekistanem, czy odwrotnie - jesteśmy w dupie i tyle.Gdybyśmy byli jakimś małym albo bardzo biednym krajem, bądź piłka u nas nie była by sportem nr 1, to można by nad tym przejść do porządku dziennego ale tak nie jest i jest to po prostu jeden wielki wstyd.

My dziś powinniśmy być przynajmniej na poziomie Rumunii, czyli szału nima ale rok rocznie jest i LM i Liga Europejska a my mamy gości biorących po 100-300 tyś euro za sezon i nie będących w stanie nic zdziałać w jakichkolwiek pucharach.Bilans ostatnich 15? lat, to jeden dobry występ w Uefie(Wisła) i 3 x liga Europejska - raz Amica - blamaż, 1 Wisła - przeciętny występ i raz Lech - dobry występ. Można tez liczyć że 2 razy Amica:D

To jest siła naszej ligi.






Mnie to zastanawia jak to sie dzieje potrafimy zdobywac medale w siatkowce,skokach narciarskich,pilce recznej,lekkoatletyce , na zuzlu ,w plywaniu,szermierce czy nawet mamy sukcesy w brydza a ostatnio przeciez koszykowka w Polsce sie odradza.

W rozgrywkach klubowych w siatce mamy Resovie,Skre ,w koszu mamy Prokom ,a w zenskim koszu mamy nasze Wislaczki,do tego jest przeciez silna liga zuzla.,sa sukcesy w boksie ,jest Kubica w F1..

i teraz jak przy tych dscyplinach wyglada nasza "narodowa" dyscyplina,ponoc najpolularniejsza choc dzis nalezalo by sie zastanowic za co??


co to za nieudacznicy zarządzaja polska pilką zeby stoczyla sie na samo dno,bedac w rankingach za Angolą i Burkina Faso gdzie oni jeśc co nie maja a gdzie im tam w glowie gra w piłke.

to wstyd i kompromitacja wszytskich ludzi ktorzy maja cos do powiedzenia w polskim futbolu jak mozna w przeciagu paru lat tak upasc nisko.

A my dalej szczycimy sie ze dalej meczem na Wembley,Monachium i ekipa Górskiego.Widzmimy usmiechnietego towarzysza Lato i coraz grubszego Krecine.Upajamy sie jakie to nie wybudujemy hotele,autostrady(to wszytko juz dawno powinno byc) ,jak to ludzie szybko znajdą prace.Karmimy sie kłamastwem ktore sie nazywa "cud na Euro 2012",czyli ze Polska pilka sama sie uzdrowi,

CZ TO JEST NORMALNE????????

1q2 07.01.2010 01:08

To na pewno normalne nie jest , natomiast odpowiedź dlaczego w sportach które wymieniłeś dajemy jakoś radę a w piłce to jest jedna wielka żenada, wydaje mi się dosyć prosta.

Piłka to największa kasa i największa konkurencja - w sportach trochę mniej popularnych, co za tym idzie, gdzie jednak jest o wiele mniej osób go uprawiających , mamy szanse - W piłce gdzie niestety większość w każdym aspekcie wyprzedziła nas o lata świetlne , jest cienko - co oczywiście nie oznacza że powinniśmy się dawać przeciętniakom, przecież nikt wygrania LM, mistrzostw Świata i Europy od naszych grajków/klubów nie wymaga.

MatMario 07.01.2010 01:22

No jest jeszcze jeden aspekt. Wszystkie te drużyny z polski które grają w europie z powodzeniem czy w siatkę czy kosza, są dofinansowane w sposób odpowiedni a napewno nie uwłaczający. Budżety na pozimomie innych zespołów w tych rozgrywkach. W piłce nasz budżet to ok 15mln euro. To jest pryszcz, Póki budżet nie będzie na miarę 20-30 MLN będziemy mieli takie kłopoty jak mamy, czyli stuknąć ogórków, jak nie możemy naściągać młodych afrykańczyków na nasze rodzime gwiazdy to stoimy i dreptamy w miejscu, bierzemy 4,5 sort zawodników z zagranicy, trafimy perełki. Ale to taki margines że tylko potwierdza regułe. A poza tym gramy poniżej naszych możliwości ale to oczywistość.

rozarian 07.01.2010 08:12

Skąd wziąłeś te 15 mln €? Aleś optymista.Nasz budżet to max 35-40 mln,ale PLN.

Pan Jotka 07.01.2010 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 838527)
Skąd wziąłeś te 15 mln €? Aleś optymista.Nasz budżet to max 35-40 mln,ale PLN.

Jako adwokat w nie swojej sprawie...40 mln PLN dzielone przez 4 daje 10 mln EURO. Zamiast internetu sugeruje więcej posiedzieć nad rachunkami.
O wiele sie znowu nie pomylil. W świetle tego, ze większe pienadze sie pojawia w najblizszym roku w pilce (s)kopanej to chłopak jest bliziutko.

rozarian 07.01.2010 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 838538)
Jako adwokat w nie swojej sprawie...40 mln PLN dzielone przez 4 daje 10 mln EURO. Zamiast internetu sugeruje więcej posiedzieć nad rachunkami.
O wiele sie znowu nie pomylil. W świetle tego, ze większe pienadze sie pojawia w najblizszym roku w pilce (s)kopanej to chłopak jest bliziutko.

Jak dla Ciebie 20 mln zł(czyli 50% więcej)to bliziutko,no to gratuluję.Resztę Tw.uwag zostawię bez komentarza,bo i po co.

MatMario 07.01.2010 15:33

Nasz największy budżet chyba kiedyś obijał się o ponad 50 mln, myślałem że zostało to utrzymane ale jak widzę nie. Przepraszam za nieprecyzyjne dane, ale tym bardziej jeśli nassz budżet to 10 mln euro to to jest dramat. W siatkówkę z takim budżetem można grać a nie w piłkę.

wolfy 07.01.2010 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 838619)
Nasz największy budżet chyba kiedyś obijał się o ponad 50 mln, myślałem że zostało to utrzymane ale jak widzę nie. Przepraszam za nieprecyzyjne dane, ale tym bardziej jeśli nassz budżet to 10 mln euro to to jest dramat. W siatkówkę z takim budżetem można grać a nie w piłkę.

O ile pamiętam - nigdy nie mieliśmy tak dużego budżetu.

saklak1906 07.01.2010 16:49

http://www.sport.pl/sport/1,65025,74..._wg_IFFHS.html

Moze mi kotos powiedziec jakim kur.a cudem Polonia Warszawa jest w tym rankingu a Wisly tam nie ma?

koyoot 07.01.2010 16:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 838500)
Mnie to zastanawia jak to sie dzieje potrafimy zdobywac medale w siatkowce,skokach narciarskich,pilce recznej,lekkoatletyce , na zuzlu ,w plywaniu,szermierce czy nawet mamy sukcesy w brydza a ostatnio przeciez koszykowka w Polsce sie odradza.

W rozgrywkach klubowych w siatce mamy Resovie,Skre ,w koszu mamy Prokom ,a w zenskim koszu mamy nasze Wislaczki,do tego jest przeciez silna liga zuzla.,sa sukcesy w boksie ,jest Kubica w F1..

i teraz jak przy tych dscyplinach wyglada nasza "narodowa" dyscyplina,ponoc najpolularniejsza choc dzis nalezalo by sie zastanowic za co??


co to za nieudacznicy zarządzaja polska pilką zeby stoczyla sie na samo dno,bedac w rankingach za Angolą i Burkina Faso gdzie oni jeśc co nie maja a gdzie im tam w glowie gra w piłke.

to wstyd i kompromitacja wszytskich ludzi ktorzy maja cos do powiedzenia w polskim futbolu jak mozna w przeciagu paru lat tak upasc nisko.

A my dalej szczycimy sie ze dalej meczem na Wembley,Monachium i ekipa Górskiego.Widzmimy usmiechnietego towarzysza Lato i coraz grubszego Krecine.Upajamy sie jakie to nie wybudujemy hotele,autostrady(to wszytko juz dawno powinno byc) ,jak to ludzie szybko znajdą prace.Karmimy sie kłamastwem ktore sie nazywa "cud na Euro 2012",czyli ze Polska pilka sama sie uzdrowi,

CZ TO JEST NORMALNE????????

Wojtas, to jest wlasnie przez Polska mentalnosc, "osiadanie na laurach" i gwiazdorstwo. Dwa razy ktos kopnie prosto pilke u nas i robi sie z niego gwiazde. Ba on sam do tego wniosku dochodzi. Niestety, ale my Polacy nie potrafimy wykrzesac z siebie tej mentalnosci zwyciestwa, a gdy jest zle to zawsze obwiniamy kogos innego. Jak tchorze. Uwazamy siebie za niewiadomo kogo a gdzie jestesmy pokazuje nam rzeczywistosc czyli w dupie. Tak czarnej jakiej nawet murzyni nie widzieli. Oczekujemy natychmiastowych wynikow, a kiedy nie przychodza dajemy sobie spokoj lub szukamy winnych i znow zaczynamy od nowa z czyms nowym(czy my tego nie obserwowalismy do tej pory, i czy wlasnie o tym nie mowil Petrescu[wiem ze zaraz znow sie zacznie ale musze uzyc tego przykladu]).

Ale by nie narzekac, ja widze juz pewna poprawe w naszym klubie na lepsze jesli chodzi o ruchy kadrowe i transferowe, tak jak i cala infrastrukture.

pan Dudi 07.01.2010 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 838659)
http://www.sport.pl/sport/1,65025,74..._wg_IFFHS.html

Moze mi kotos powiedziec jakim kur.a cudem Polonia Warszawa jest w tym rankingu a Wisly tam nie ma?


A odpowiedz sobie na pytanie, czy Pakhtakor FK Tashkent jest naprawdę tak znacząco silniejszy od Blackburn Rovers, Feyenoordu czy AZ Alkmaar lub Sportingu Braga? Ten ranking jest gówno wart.:lol:

element 07.01.2010 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 838659)
http://www.sport.pl/sport/1,65025,74..._wg_IFFHS.html

Moze mi kotos powiedziec jakim kur.a cudem Polonia Warszawa jest w tym rankingu a Wisly tam nie ma?

Bo to coś takiego jak transmarkt czy jak to się nazywa, gdzie byle Jaś może sobie wpisać ile jest wart przykładowo piłkarz Albatrosa Guziki Wielkie.

bbbnba 07.01.2010 17:12

Teraz powinien wpisac sie jakis zdesperowany kibic Blackburn, Feyenoordu lub Alkmaar i szlochajac stwierdzic, ze jeszcze rok temu, spokojnie mogliby wygrac z Uzbekistanem, ale aktualnie, po ogloszeniu rankingu, osiagneli dno i nie zdziwia sie, jak przegraja z krajem o istnieniu ktorego mogli wczesniej nie wiedziec.:rotfl:

Marszałek 07.01.2010 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 838515)
To na pewno normalne nie jest , natomiast odpowiedź dlaczego w sportach które wymieniłeś dajemy jakoś radę a w piłce to jest jedna wielka żenada, wydaje mi się dosyć prosta.
.

Prosta jest tez z innego powodu. W koszykówce,siatkówce jest prościej zbudować silny zespól z kilku powodów. Nie płaci się odstępnego, tylko indywidualne kontrakty plus prowizja dla menago,umowy zazwyczaj podpisywane są na rok,dwa. W Grecja jest wyjątkiem,bo nie dość,że podpisują za gigantyczne sumy to do tego długoletnie są to umowy. Po drugie w koszykówce jest zwyczajnie mniej zawodników do opłacenia. Za 5 mln euro można zbudować zespół spokojnie walczący o MP. Pewnie i w PE by coś powalczył. W piłce 5 mln euro nie znaczy nic,bo żeby kupić kogoś naprawdę dobrego to trzeba zapłacić odstępne,plus kontrakt i prowizja.


Coś mi się o oczy obiło:),że jednak wybitny,magiczny Stilic nie jest numerem jeden Celtiku:),w ogóle czy kogokolwiek jest celem transferowym?Amica fatalnie zrobiła,że go nie sprzedała od razu jak on jeszcze prosto piłkę kopał i nie był rozszyfrowany przez obrońców. Teraz upchnąć go będzie ciężko.

Wojtas 07.01.2010 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 838661)
Oczekujemy natychmiastowych wynikow, a kiedy nie przychodza dajemy sobie spokoj lub szukamy winnych i znow zaczynamy od nowa z czyms nowym(czy my tego nie obserwowalismy do tej pory, i czy wlasnie o tym nie mowil Petrescu[wiem ze zaraz znow sie zacznie ale musze uzyc tego przykladu]).





Ja bym to nazwał prowizorką w której Polacy poprostu sie specjalizują ,:)

w dodatku tak jak piszesz wyniki na "już" polscy wlasciele klubów lubią wymuszac a wiadomo ze to jest impossible.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek
Coś mi się o oczy obiło,że jednak wybitny,magiczny Stilic nie jest numerem jeden Celtiku,w ogóle czy kogokolwiek jest celem transferowym?Amica fatalnie zrobiła,że go nie sprzedała od razu jak on jeszcze prosto piłkę kopał i nie był rozszyfrowany przez obrońców. Teraz upchnąć go będzie ciężko.

cos mi sie wydaje ze moze byc jak z naszym Brozkiem......jak go Amika swego czasu komuś nie zdołala wcisnać ,to teraz bedzie udupiona i sprzeda za pol darmo albo wogole jak mu sie kontrakt skonczy...

Buziek_LG 07.01.2010 19:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 838659)
http://www.sport.pl/sport/1,65025,74..._wg_IFFHS.html

Moze mi kotos powiedziec jakim kur.a cudem Polonia Warszawa jest w tym rankingu a Wisly tam nie ma?

pod uwage brane są tylko(głównie?) rozgrywki międzynarodowe z danego roku.

Buziek_LG 07.01.2010 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 838663)
A odpowiedz sobie na pytanie, czy Pakhtakor FK Tashkent jest naprawdę tak znacząco silniejszy od Blackburn Rovers, Feyenoordu czy AZ Alkmaar lub Sportingu Braga? Ten ranking jest gówno wart.:lol:

Tashkent o ile mnie pamięc nie myli doszedł do cwiercfinału azjatyckiej wersji ligi mistrzów więc nie wiem skąd to oburzenie ? Bo jeśli się nie mylę AZ Alkmaar, Feyenoord i Rovers nie osiągneli nic na polu międzynarodowym

skttrbrain 07.01.2010 19:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 838659)
http://www.sport.pl/sport/1,65025,74..._wg_IFFHS.html

Moze mi kotos powiedziec jakim kur.a cudem Polonia Warszawa jest w tym rankingu a Wisly tam nie ma?

masz wytłumaczenie z naszego forum:

Cytat:

Nie zapomnijcie że cały czas należy utrzymywać rewolucyjną czujność! Wróg atakuje również przy publikacji rankingów!
Ech, dzieci, dzieci...

Ranking jest obliczany mechanicznie na podstawie meczów w pucharach (np. LE 12-6-0 za zwycięstwo-remis-porażkę) i w lidze (dla polskiej ligi 2-1-0 za zw.-rem.-por) oraz pucharze krajowym (w PL . 5 pkt za każdą z ostatnich 4 rund)
Stąd najwyżej z PL jest Legia która w rankingu 2009.01-2009.12 ukulała 89pkt (w LE 36 pkt, w RPP 10 a w lidze 43), potem Lech (83,5 - 30 + 15 + i 38,5), potem Polonia (68,5 - 36 + 10 + 27,5).
Wisły w rankingu IFFHS nie ma (a dokładnie nie ma jej w pierwszych 350 miejscach, opublikowanych w necie), więc siłą rzeczy nie ma jej też w skróconej wersji na portalu gazeta.pl .
Zakładając że Wisła w ciągu 2009 zgarnęła 6pkt za Levadię, za ligę ok 45 pkt i 10 za RPP, daje to łącznie 61 pkt, a na ostatniej pozycji są teamy mające ich 63. Wszystko się zgadza.

Z góry przepraszam za ewentualne pomyłki w liczeniu, tak czy owak idea jest taka sama.

W lutym odpadnie nam 6 pkt za remis z Udinese, potem na wiosnę kolejno punkty za 1/4, 1/2 i finał RPP więc nawet wygrywając w lidze wszystko jak leci, stoczymy się w okolice Polonii, albo w ogóle poza pierwszą 350-tkę.

Inna sprawa że ranking jest skrzywiony, ale z innych względów - np zupełnie nie uwzględnia różnej liczności lig krajowych.
Przykładowo liga Paragwaju liczy 12 zespołów, liga turecka - 18, Turcy mogą w lidze zdobyć max 102pkt, Paragwajczycy max 66. A obie ligi zaliczone do tej samej kategorii - poziom 2.
Dużo sensowniejsze byłyby punkty przyznawane proporcjonalnie do części uzyskanej na 100% możliwych do zdobycia.

martin_6 07.01.2010 20:22

O widzisz, w końcu ktoś przedstawił zasady obliczania tego "zjawiskowego" rankingu. Dzięki!

bbbnba 07.01.2010 22:32

Stilic ma wazny kontrakt do czerwca 2012, poza tym widac, ze tylko czesc wyciaga wnioski z prasowych rewelacji. Istotna jest zawsze ta ostatnia informacja: "Xxxxx podpisal kontrakt i od nowej rundy zagra w druzynie Yyyy". Wszelkie pozostale mowiace o testach, zainteresowania, samych formalnosciach mozna tradycyjnie wlozyc miedzy bajki. Co pol roku mamy ten sam cyrk i jak widac co pol roku udaje sie na niego nabrac co po niektorych naiwniakow.
Przypomne, ze wg tych samych gazet-bilboardow :), Stilic powinien grac w Celtiku od zeszlego stycznia.

Wojtas 08.01.2010 19:11

Wraca do Polski Maciej Bykowski-kolejny Polski zawodnik probujący "kariery " za granicą....

http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html


wlasciwie historia powrotu jak kazda poprzednia,pewnie za mniej kasy ale byle grac.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl