![]() |
Jak to kto? Analitycy IFFHS.
Jesli jakis kopacz strzeli 70 bramek w sezonie, powiedzmy w lidze kazachstanskiej, to zaloze sie, ze po zmudnych wyliczeniach IFFHS oglosi go najlepszym pilkarzem swiata. :) Nie mam zamiaru wyklocac sie z wami, czy zespol A z Wybrzeza Kosci Sloniowej jest lepszy od zespolu B z Cypru, bo nie o to chodzi w tej dyskusji.Uwazam, ze informacje o wyzszosci jakiejs ligi z drugiego konca swiata, nad nasza kopana, sa jak wyssane z dziennika Fakt. Maja zaszokowac i sprawic, ze jeden z drugim zamiast zastanowic sie na sensem artykulu, bedzie zalamywac rece, bo "ja .......e nawet uzbekistan jest od nas lepszy". A doskonale wiemy, ze takie osady moze zweryfikowac tylko i wylacznie bezposredni mecz danych druzyn. Wolfy nie przesadzaj. Pomijajac sama smiesznosc porazki z Levadia, wynikala ona chyba bardziej ze zlekcewazenia przeciwnika, a nie slabosci pilkarskiej. Jakos rok temu potrafiliscie bez wiekszych problemow powiezc niezly klub ligi izraelskiej (22 miejsce w rankingu) i powalczyc ze slabym, ale jednak przedstawicielem topowej ligi swiata. Gdzie tu miejsce na Kazachstan i Albanie? |
Niezly klub z ligi izraelskiej? Ktory to? Beitar? Powinnismy ich rozbic juz Jerozolimie. Biegali bez systemu, bez ladu.
Liga polska jest zenujaca. Cmokanie nad "mlodymi, zdolnymi trenerami" to jakas parodia. Jedyna recepta to zatrudnienie trenerow z Niemiec i olanie placzow i utyskiwan zawodnikow zarabiajacych po 50-60tys. Oni maja zasrany obowiazek dac z siebie wszystko przez 90min - raz na tydzien! CZY TO DUZO??Niekotryz frajerzy nawet w derbach nie chca sobie popusc fryzurki, a o kilku siniakach nie wspomne. Tempo gry w tej lidze jest smieszne... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Świat sie kończy. Przez zacietrzewienie, malkontenctwo i wieczne narzekactwo na wszystko co poniektórych doszło do tego, że na naszym forum poznaniak przekonuje krakusów o sile Wisły :shock: |
Cytat:
Do tych co wyciagna Barcelonę lub Beitar--a pamiętacie Dinamo czy Valerenge? A pamietacie jak frajersko przegraliśmy z TT czy PAO? Jak nie mogliśmy zmęczyć słabego Feyenoordu? Jesteśmy słabi i tyle. Niech Lech czy Wisla awansują do fazy grupowej LM czy Ligi Europejskiej to bedziemy mogli sie do kogoś porównać. Bo na podstawie tego wlasnie oceniaja dane ligi. A póki co dyskusja pt.: Czy gdyby jajko spadł inaczej to też by sie rozbiło? |
Cytat:
Mnie nie przekonał - a jeśli chodzi o nas to uważam, że jesteśmy w dupie i mamy żenująco słabego trenera. Wystarczy to na naszą ligę, ale na puchary już zdecydowanie nie. Zresztą - jesteśmy najlepsi w lidze, a w pucharach nie istniejemy. Jakiekolwiek przebłyski z europejskimi średniakami zdarzają się polskim drużynom raz na kilka lat - co więcej, żadna nie jest w stanie swoich wyczynów powtórzyć. Z czym do ludzi? Z polską myślą szkoleniową? Bez jaj... |
Ta, tu nie ma się co spinać czy jesteśmy przed Angolą ale za Uzbekistanem, czy odwrotnie - jesteśmy w dupie i tyle.Gdybyśmy byli jakimś małym albo bardzo biednym krajem, bądź piłka u nas nie była by sportem nr 1, to można by nad tym przejść do porządku dziennego ale tak nie jest i jest to po prostu jeden wielki wstyd.
My dziś powinniśmy być przynajmniej na poziomie Rumunii, czyli szału nima ale rok rocznie jest i LM i Liga Europejska a my mamy gości biorących po 100-300 tyś euro za sezon i nie będących w stanie nic zdziałać w jakichkolwiek pucharach.Bilans ostatnich 15? lat, to jeden dobry występ w Uefie(Wisła) i 3 x liga Europejska - raz Amica - blamaż, 1 Wisła - przeciętny występ i raz Lech - dobry występ. Można tez liczyć że 2 razy Amica:D To jest siła naszej ligi. |
Cytat:
|
Cytat:
Mnie to zastanawia jak to sie dzieje potrafimy zdobywac medale w siatkowce,skokach narciarskich,pilce recznej,lekkoatletyce , na zuzlu ,w plywaniu,szermierce czy nawet mamy sukcesy w brydza a ostatnio przeciez koszykowka w Polsce sie odradza. W rozgrywkach klubowych w siatce mamy Resovie,Skre ,w koszu mamy Prokom ,a w zenskim koszu mamy nasze Wislaczki,do tego jest przeciez silna liga zuzla.,sa sukcesy w boksie ,jest Kubica w F1.. i teraz jak przy tych dscyplinach wyglada nasza "narodowa" dyscyplina,ponoc najpolularniejsza choc dzis nalezalo by sie zastanowic za co?? co to za nieudacznicy zarządzaja polska pilką zeby stoczyla sie na samo dno,bedac w rankingach za Angolą i Burkina Faso gdzie oni jeśc co nie maja a gdzie im tam w glowie gra w piłke. to wstyd i kompromitacja wszytskich ludzi ktorzy maja cos do powiedzenia w polskim futbolu jak mozna w przeciagu paru lat tak upasc nisko. A my dalej szczycimy sie ze dalej meczem na Wembley,Monachium i ekipa Górskiego.Widzmimy usmiechnietego towarzysza Lato i coraz grubszego Krecine.Upajamy sie jakie to nie wybudujemy hotele,autostrady(to wszytko juz dawno powinno byc) ,jak to ludzie szybko znajdą prace.Karmimy sie kłamastwem ktore sie nazywa "cud na Euro 2012",czyli ze Polska pilka sama sie uzdrowi, CZ TO JEST NORMALNE???????? |
To na pewno normalne nie jest , natomiast odpowiedź dlaczego w sportach które wymieniłeś dajemy jakoś radę a w piłce to jest jedna wielka żenada, wydaje mi się dosyć prosta.
Piłka to największa kasa i największa konkurencja - w sportach trochę mniej popularnych, co za tym idzie, gdzie jednak jest o wiele mniej osób go uprawiających , mamy szanse - W piłce gdzie niestety większość w każdym aspekcie wyprzedziła nas o lata świetlne , jest cienko - co oczywiście nie oznacza że powinniśmy się dawać przeciętniakom, przecież nikt wygrania LM, mistrzostw Świata i Europy od naszych grajków/klubów nie wymaga. |
No jest jeszcze jeden aspekt. Wszystkie te drużyny z polski które grają w europie z powodzeniem czy w siatkę czy kosza, są dofinansowane w sposób odpowiedni a napewno nie uwłaczający. Budżety na pozimomie innych zespołów w tych rozgrywkach. W piłce nasz budżet to ok 15mln euro. To jest pryszcz, Póki budżet nie będzie na miarę 20-30 MLN będziemy mieli takie kłopoty jak mamy, czyli stuknąć ogórków, jak nie możemy naściągać młodych afrykańczyków na nasze rodzime gwiazdy to stoimy i dreptamy w miejscu, bierzemy 4,5 sort zawodników z zagranicy, trafimy perełki. Ale to taki margines że tylko potwierdza regułe. A poza tym gramy poniżej naszych możliwości ale to oczywistość.
|
Skąd wziąłeś te 15 mln €? Aleś optymista.Nasz budżet to max 35-40 mln,ale PLN.
|
Cytat:
O wiele sie znowu nie pomylil. W świetle tego, ze większe pienadze sie pojawia w najblizszym roku w pilce (s)kopanej to chłopak jest bliziutko. |
Cytat:
|
Nasz największy budżet chyba kiedyś obijał się o ponad 50 mln, myślałem że zostało to utrzymane ale jak widzę nie. Przepraszam za nieprecyzyjne dane, ale tym bardziej jeśli nassz budżet to 10 mln euro to to jest dramat. W siatkówkę z takim budżetem można grać a nie w piłkę.
|
Cytat:
|
http://www.sport.pl/sport/1,65025,74..._wg_IFFHS.html
Moze mi kotos powiedziec jakim kur.a cudem Polonia Warszawa jest w tym rankingu a Wisly tam nie ma? |
Cytat:
Ale by nie narzekac, ja widze juz pewna poprawe w naszym klubie na lepsze jesli chodzi o ruchy kadrowe i transferowe, tak jak i cala infrastrukture. |
Cytat:
A odpowiedz sobie na pytanie, czy Pakhtakor FK Tashkent jest naprawdę tak znacząco silniejszy od Blackburn Rovers, Feyenoordu czy AZ Alkmaar lub Sportingu Braga? Ten ranking jest gówno wart.:lol: |
Cytat:
|
Teraz powinien wpisac sie jakis zdesperowany kibic Blackburn, Feyenoordu lub Alkmaar i szlochajac stwierdzic, ze jeszcze rok temu, spokojnie mogliby wygrac z Uzbekistanem, ale aktualnie, po ogloszeniu rankingu, osiagneli dno i nie zdziwia sie, jak przegraja z krajem o istnieniu ktorego mogli wczesniej nie wiedziec.:rotfl:
|
Cytat:
Coś mi się o oczy obiło:),że jednak wybitny,magiczny Stilic nie jest numerem jeden Celtiku:),w ogóle czy kogokolwiek jest celem transferowym?Amica fatalnie zrobiła,że go nie sprzedała od razu jak on jeszcze prosto piłkę kopał i nie był rozszyfrowany przez obrońców. Teraz upchnąć go będzie ciężko. |
Cytat:
Ja bym to nazwał prowizorką w której Polacy poprostu sie specjalizują ,:) w dodatku tak jak piszesz wyniki na "już" polscy wlasciele klubów lubią wymuszac a wiadomo ze to jest impossible. Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
O widzisz, w końcu ktoś przedstawił zasady obliczania tego "zjawiskowego" rankingu. Dzięki!
|
Stilic ma wazny kontrakt do czerwca 2012, poza tym widac, ze tylko czesc wyciaga wnioski z prasowych rewelacji. Istotna jest zawsze ta ostatnia informacja: "Xxxxx podpisal kontrakt i od nowej rundy zagra w druzynie Yyyy". Wszelkie pozostale mowiace o testach, zainteresowania, samych formalnosciach mozna tradycyjnie wlozyc miedzy bajki. Co pol roku mamy ten sam cyrk i jak widac co pol roku udaje sie na niego nabrac co po niektorych naiwniakow.
Przypomne, ze wg tych samych gazet-bilboardow :), Stilic powinien grac w Celtiku od zeszlego stycznia. |
Wraca do Polski Maciej Bykowski-kolejny Polski zawodnik probujący "kariery " za granicą....
http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html wlasciwie historia powrotu jak kazda poprzednia,pewnie za mniej kasy ale byle grac. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl