Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

murray 14.07.2010 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 934340)
może wezmą go do skautingu co by szukał mlodych talentów w naszych ligach albo dadzą mu inną posadę w sztabie w sumie szkoda chłopaka mam nadzieje że nikt ze sztabu nie zostawi go na lodzie i wyciągnie do niego ręke tak jak niedawno na MŚ w Afryce pewien trener pewnej reprezentacji powołał do sztabu zawodnika( który leczył kontuzje) w roli trenera

Bardzo chciałbym, żeby tak się stało. Chłopak swoje przeżył i teraz należy mu się pomocna dłoń. A że Gołoś jest ambitny, na pewno znajdzie się dla niego miejsce chociażby w scoutingu.

7 kotów 14.07.2010 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 934340)
może wezmą go do skautingu co by szukał mlodych talentów w naszych ligach albo dadzą mu inną posadę w sztabie w sumie szkoda chłopaka mam nadzieje że nikt ze sztabu nie zostawi go na lodzie i wyciągnie do niego ręke tak jak niedawno na MŚ w Afryce pewien trener pewnej reprezentacji powołał do sztabu zawodnika( który leczył kontuzje) w roli trenera

No tak, tylko w tamtym wypadku chodzilo o Davida Beckhama.
Konrad jest jednym z setek pilkarzy ktorzy sie przewineli przez nasz klub. Juz bez przesady z wciskaniem go do klubu na sile.

polska.mysl.szkoleniowa 14.07.2010 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 934356)
No tak, tylko w tamtym wypadku chodzilo o Davida Beckhama.
Konrad jest jednym z setek pilkarzy ktorzy sie przewineli przez nasz klub. Juz bez przesady z wciskaniem go do klubu na sile.


Jeśli się na czymś zna - czemu nie.
Jeśli się na niczym nie zna - nie.

R33 14.07.2010 19:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 934356)
No tak, tylko w tamtym wypadku chodzilo o Davida Beckhama.
Konrad jest jednym z setek pilkarzy ktorzy sie przewineli przez nasz klub. Juz bez przesady z wciskaniem go do klubu na sile.

Konrad był Wiślakiem, pomagał drużynie rezerw choć mógł jechać na urlop, gdy miał kontrakt z Adidasem to niektórym chłopakom dał buty. W meczach grał z opaską Wisły.

polska.mysl.szkoleniowa 14.07.2010 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reksio33 (Post 934465)
Konrad był Wiślakiem, pomagał drużynie rezerw choć mógł jechać na urlop, gdy miał kontrakt z Adidasem to niektórym chłopakom dał buty. W meczach grał z opaską Wisły.

Ale to powód, żeby go szanować, a nie wypłacać mu pensję za fikcyjny etat.

IncognitoTSW 14.07.2010 20:19

Chłopak ma dość pieniędzy by już przez całe życie nic nie robić ciężkiego i tylko otworzyć jakiś swój mały biznes.

xanti1906 14.07.2010 23:15

Jeżeli chciałby szukać nowych Mierzejewskich, Błaszczykowskich w niższych ligach to czemu nie? Ja nie widzę minusów. On będzie miał pracę, a nawet jakby raz w roku kogoś wyhaczył to będziemy sporo do przodu dzięki temu. W Polsce chyba nikt z klubu nie szuka, jak tak dalej pójdzie to za 3 sezony będziemy samymi obcokrajowcami grać. Ja takiej Wisły bym nie chciał, nie wiem jak wy.

polska.mysl.szkoleniowa 15.07.2010 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 934636)
Jeżeli chciałby szukać nowych Mierzejewskich, Błaszczykowskich w niższych ligach to czemu nie? Ja nie widzę minusów. On będzie miał pracę, a nawet jakby raz w roku kogoś wyhaczył to będziemy sporo do przodu dzięki temu. W Polsce chyba nikt z klubu nie szuka, jak tak dalej pójdzie to za 3 sezony będziemy samymi obcokrajowcami grać. Ja takiej Wisły bym nie chciał, nie wiem jak wy.

A jesteś pewien, że ma oko, kontakty itd. do takiej pracy?

felipe 15.07.2010 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez polska.mysl.szkoleniowa (Post 934829)
A jesteś pewien, że ma oko, kontakty itd. do takiej pracy?

Na tym forum już od dawna jest taka moda, by każdy "na starość" dostawał etat skauta. Nie zrozumieją niektórzy, że to nie takie proste. Więc szkoda twojego czasu na polemikę.

wolfy 15.07.2010 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 934837)
Na tym forum już od dawna jest taka moda, by każdy "na starość" dostawał etat skauta. Nie zrozumieją niektórzy, że to nie takie proste. Więc szkoda twojego czasu na polemikę.

Ke?

Ja pamiętam tylko Clebera, ale on sam się zadeklarował i - bądźmy szczerzy - lepszego skauta na tamte rejony w życiu nie znajdziemy. Podobno ma już na oku dwóch piłkarzy. Tyle, że Cleber to zawsze była w Wiśle marka.

Co do Konrada - czemu nie? Ja na chwilę obecną nie widzę przeciwwskazań, bo to czy ma oko można ocenić tak naprawdę po kilku latach, na podstawie postępów ściągniętych juniorów. Na pewno trochę w piłkę pograł, również w niższych ligach, więc pewne doświadczenia ma. Chłopak jest uczciwy, to też jest bardzo ważne. Przede wszystkim jednak jego atutem jest jednak to, że jest młody i lepiej zna obecne realia drugo- i trzecioligowe, które od czasów nie tylko Czerwca i Kapki, ale ogólnie - od czasów wejścia Cupiała do Wisły trochę się zmieniły.

Przede wszystkim - jeżeli mamy budować siatkę skautów, to na pewno będzie potrzeba kilku na Polskę i okoliczne mniejsze kraje (Litwa, Estonia etc.). Bo jak to ma być jeden skaut Zdzisiu, to nie ma o czym mówić. Stąd problemem nie jest, czy Konrad powinien być skautem, ale raczej - czy powinien być jednym ze skautów.

SĘDZIA ZGRED 15.07.2010 13:10

Panowie , jeśli chcemy stworzyć siatke skautingu z prawdziwego zdarzenia to od czegoś trzeba zacząć. Dlatego nie widzę większych problemów żeby na początek zatrudnić go w takiej roli. Niech wychacza młode talnty z niższych lig, może uda sięmu kogoś wartościowego znaleźć. A jak nie uda, to kasa pewnie dla takiego skauta na rejon krajowy pewnie będzie nie wielka więc i strata nie duża a nóż się uda...

xanti1906 15.07.2010 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 934837)
Na tym forum już od dawna jest taka moda, by każdy "na starość" dostawał etat skauta. Nie zrozumieją niektórzy, że to nie takie proste. Więc szkoda twojego czasu na polemikę.

Że był związany z Wisłą parę lat to źle? Niezłe :>
Poza tym tak jak wolfy napisał - jest młody, wie na czym polega gra na pastwiskach, ktoś dał mu szansę i trafił do Wisły. Gdybym ja był na miejscu Konrada to z chęcią bym pojeździł po małopolskich klubikach, nawet pytać trenerów kto się wybija z drużyny, przypatrzyć się na treningach i meczach, ewentualnie wziąć na tydzień do Wisły. Jest paru chłopaków, którzy w trampkarzach i juniorach strzelają masę bramek.

felipe 15.07.2010 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 935049)
Że był związany z Wisłą parę lat to źle? Niezłe :>

A jakim cudem tyś takie coś wyinterpretował z mojej poprzedniej wypowiedzi ? :shock:
[quote]

jerry.lii.lewis 15.07.2010 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 935049)
............ Gdybym ja był na miejscu Konrada to z chęcią bym pojeździł po małopolskich klubikach, nawet pytać trenerów kto się wybija z drużyny, przypatrzyć się na treningach i meczach, ewentualnie wziąć na tydzień do Wisły. Jest paru chłopaków, którzy w trampkarzach i juniorach strzelają masę bramek.

Niezły pomysł, tylko co na to Gołoś ?? Nie słyszałem, żeby wyrażał takie marzenia.
A jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobił co piszesz i wykazał się -> znajdzie kogoś interesującego - dostanie kasę a w perspektywie może etat.

xanti1906 15.07.2010 17:07

Cytat:

Na tym forum już od dawna jest taka moda, by każdy "na starość" dostawał etat skauta.
Ale możliwe, że się nie zrozumieliśmy.

Trzeba proponować zaufanym ludziom kontrakty, wysyłać na treningi i mecze klubów w okręgowej lidze trampkarzy i juniorów. To nie jest trudne. Problemy pojawiają się, gdy trzeba tego chłopaka wyszkolić.

willow 15.07.2010 17:15

wszystko zależy, jakie kontrakty Wisła by zaproponowała ewentualnym skautom. Jeśli miałby to być kontrakt prowizyjny, tzn gość dostaję kasę po podpisaniu z piłkarzem umowy, a oprócz tego klub nie ponosi innych kosztów związanych z działalnością takiego skauta, to proszę bardzo, możemy mieć nawet i 100 takich. Tylko kto się na to zgodzi, żeby z własnych pieniędzy finansować np. przelot do Brazylii i pobyt tam przez dwa tygodnie bez gwarancji, że znajdzie piłkarza, który zostanie kupiony...

Gdybym ja organizował siatkę skautów, to na pewno podpisałbym umowę z 4-5 osobami na wyłączność reprezentowania Wisły, dałbym im etat na pokrycie jakiś kosztów i prowizja od zaklepanego zawodnika. dwóch powiedzmy od Ameryki południowej i środkowej, bo to potężny rynek, jednego od Bałkanów i jednego od europy wschodniej.

Do tego kilku młodych (jak Gołoś) na zasadzie samej prowizji, żeby jeździli tylko po Polsce, ale wtedy oczywiście nie moglibyśmy wymagać wyłączności od nich.

flamengista 15.07.2010 17:32

Ja tylko zadam głupie i z pewnością naiwne pytanie: a czy Konrad w ogóle myśli o zawodzie skauta?

Bo z tego wywiadu to nie wynika.

W takim razie kolejne, jeszcze naiwniejsze pytanie: po co o tym dyskutować?

:-)

willow 15.07.2010 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 935140)
Ja tylko zadam głupie i z pewnością naiwne pytanie: a czy Konrad w ogóle myśli o zawodzie skauta?

Bo z tego wywiadu to nie wynika.

W takim razie kolejne, jeszcze naiwniejsze pytanie: po co o tym dyskutować?

:-)

Bo to ciekawy temat?
Bo nie mamy siatki skautów?
Bo po to jest forum?
:)

WiślakMyślenice 15.07.2010 17:45

skoro jest Wiślakiem, to zgodzi się na propozycję pomocy dla jej dalszego rozwoju - +1 do scouta
kasy nigdy za wiele - +1 do scouta
sam zawód scouta za ciężki nie jest, nie jest stresujący - +5 do scouta
jeżeli jego pasją jest piłka, to któż z nas nie chciałby mieć zawodu, który jest naszą pasją? - +5,10 do scouta

Minusów nie potrafię zauważyć, może poza dużą ilością czasu poza domem i rodziną, jeżeli takową Konrad ma.

snyrting 15.07.2010 17:56

flamengista- Konrad wspominał coś, że chce "zostać przy sporcie". Póki nie skończy kursów trenerskich, skaut to jedyna praca "przy sporcie", która może wykonywać.

xanti1906 15.07.2010 22:19

Takie teoretyczne rozważania tylko, sam z chęcią poleciłbym kilku kolegów którzy wybijają się na tle lig okręgowych, tylko kto mnie potraktuje poważnie? :-p

tomo 19.07.2010 10:41

Wie ktoś co tam u Mauro ?

kozuba92 20.07.2010 23:23

http://www.youtube.com/watch?v=WFhHx...layer_embedded
Mecz Legend Wisły z Stalą Mielec
Marek Motyka ustrzelił hat-tricka i wykaywałł się zimną krwią pod bramką rywali. Jak się patrzę ile setek zmarnowali nasi "napastnicy" w ostatnim meczu z Szawle, to muszę to niestety przyznać, ale Marek byłby dużym wzmocnieniem naszej linii ataku. Wystarczyłoby, aby zrzucił kilka kilo. Także Kazimierz Kmiecik wykorzystał swoją okazję, więc może i on przydałby się Wiśle?

Oczywiście pisze to pół-żartem, pół-serio, ale mam nadzieję, że Heniowi w końcu się uda poprawić celownik Brożkowi i spółce.

matti123 21.07.2010 07:15

Nie wiem czy był poruszany temat. Kosowski zmienił klub na Apollon Limasol. W tamtym sezonie Apoel Nikozja był najbardziej polskim klubem a teraz został już tylko Sikora. Miałem się wybrać na mecz Apoelu ale grają w tym samym czasie co Wisła. Rozmawiałem trochę z ludźmi tutaj. Nie przepadają za Kosowskim, pamiętają świetne mecze w LM, ale przede wszystkim mówią że grał kiedy miał na to ochotę. Jak my mawiamy w kratkę, dla nich jest to gwiazdorzenie. To obstawiam że Kamilowi znudziło się granie w stolicy i chciał pomieszkać nad morzem, pewnie go odwiedzę w weekend jak mają treningi. Niezbyt pochlebnie wypowiadają się o Żurawskim, w ostatnim sezonie nie był w formie. Wspominają jego dobrą grę w Larisie, a słabe występy w Nikozji. Szybko o nim zapomną bo na jego miejsce przyszedł Lua lua, który jet tu gwiazdą. Poza tym grają tu wieczny kontuzjowany Sikora oraz Rengifo. Ludzie nie interesujący się piłką znają tylko Sosina.

mic 21.07.2010 08:37

A Grzesia Kmiecika wywalili z Sandecji (rozwiazanie kontraktu za porozumieniem stron). A niektorzy widzieli go w pierwszej "11" w Wisle :lol:

Żmijka 21.07.2010 10:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 938209)
Wie ktoś co tam u Mauro ?

Wrócił do Argentyny. Na stałe.

Oldpara 21.07.2010 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 939805)
Wrócił do Argentyny. Na stałe.

Szkoda. Lubiłem, go. Nie miał być jakimś naszym argentyńskim skautem?

IncognitoTSW 21.07.2010 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 939850)
Szkoda. Lubiłem, go. Nie miał być jakimś naszym argentyńskim skautem?

SKWK by oprotestowało ten pomysł.

KoPer 21.07.2010 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 939805)
Wrócił do Argentyny. Na stałe.

A ja go dzisiaj widziałem w klubie :>

Żmijka 21.07.2010 18:02

Źle może to ujełam. Chodziło o to, że decyzja jest taka że wraca do Argentyny. Przynajmniej takiej wersji się trzyma :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl