![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Konrad jest jednym z setek pilkarzy ktorzy sie przewineli przez nasz klub. Juz bez przesady z wciskaniem go do klubu na sile. |
Cytat:
Jeśli się na czymś zna - czemu nie. Jeśli się na niczym nie zna - nie. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Chłopak ma dość pieniędzy by już przez całe życie nic nie robić ciężkiego i tylko otworzyć jakiś swój mały biznes.
|
Jeżeli chciałby szukać nowych Mierzejewskich, Błaszczykowskich w niższych ligach to czemu nie? Ja nie widzę minusów. On będzie miał pracę, a nawet jakby raz w roku kogoś wyhaczył to będziemy sporo do przodu dzięki temu. W Polsce chyba nikt z klubu nie szuka, jak tak dalej pójdzie to za 3 sezony będziemy samymi obcokrajowcami grać. Ja takiej Wisły bym nie chciał, nie wiem jak wy.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ja pamiętam tylko Clebera, ale on sam się zadeklarował i - bądźmy szczerzy - lepszego skauta na tamte rejony w życiu nie znajdziemy. Podobno ma już na oku dwóch piłkarzy. Tyle, że Cleber to zawsze była w Wiśle marka. Co do Konrada - czemu nie? Ja na chwilę obecną nie widzę przeciwwskazań, bo to czy ma oko można ocenić tak naprawdę po kilku latach, na podstawie postępów ściągniętych juniorów. Na pewno trochę w piłkę pograł, również w niższych ligach, więc pewne doświadczenia ma. Chłopak jest uczciwy, to też jest bardzo ważne. Przede wszystkim jednak jego atutem jest jednak to, że jest młody i lepiej zna obecne realia drugo- i trzecioligowe, które od czasów nie tylko Czerwca i Kapki, ale ogólnie - od czasów wejścia Cupiała do Wisły trochę się zmieniły. Przede wszystkim - jeżeli mamy budować siatkę skautów, to na pewno będzie potrzeba kilku na Polskę i okoliczne mniejsze kraje (Litwa, Estonia etc.). Bo jak to ma być jeden skaut Zdzisiu, to nie ma o czym mówić. Stąd problemem nie jest, czy Konrad powinien być skautem, ale raczej - czy powinien być jednym ze skautów. |
Panowie , jeśli chcemy stworzyć siatke skautingu z prawdziwego zdarzenia to od czegoś trzeba zacząć. Dlatego nie widzę większych problemów żeby na początek zatrudnić go w takiej roli. Niech wychacza młode talnty z niższych lig, może uda sięmu kogoś wartościowego znaleźć. A jak nie uda, to kasa pewnie dla takiego skauta na rejon krajowy pewnie będzie nie wielka więc i strata nie duża a nóż się uda...
|
Cytat:
Poza tym tak jak wolfy napisał - jest młody, wie na czym polega gra na pastwiskach, ktoś dał mu szansę i trafił do Wisły. Gdybym ja był na miejscu Konrada to z chęcią bym pojeździł po małopolskich klubikach, nawet pytać trenerów kto się wybija z drużyny, przypatrzyć się na treningach i meczach, ewentualnie wziąć na tydzień do Wisły. Jest paru chłopaków, którzy w trampkarzach i juniorach strzelają masę bramek. |
Cytat:
[quote] |
Cytat:
A jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobił co piszesz i wykazał się -> znajdzie kogoś interesującego - dostanie kasę a w perspektywie może etat. |
Cytat:
Trzeba proponować zaufanym ludziom kontrakty, wysyłać na treningi i mecze klubów w okręgowej lidze trampkarzy i juniorów. To nie jest trudne. Problemy pojawiają się, gdy trzeba tego chłopaka wyszkolić. |
wszystko zależy, jakie kontrakty Wisła by zaproponowała ewentualnym skautom. Jeśli miałby to być kontrakt prowizyjny, tzn gość dostaję kasę po podpisaniu z piłkarzem umowy, a oprócz tego klub nie ponosi innych kosztów związanych z działalnością takiego skauta, to proszę bardzo, możemy mieć nawet i 100 takich. Tylko kto się na to zgodzi, żeby z własnych pieniędzy finansować np. przelot do Brazylii i pobyt tam przez dwa tygodnie bez gwarancji, że znajdzie piłkarza, który zostanie kupiony...
Gdybym ja organizował siatkę skautów, to na pewno podpisałbym umowę z 4-5 osobami na wyłączność reprezentowania Wisły, dałbym im etat na pokrycie jakiś kosztów i prowizja od zaklepanego zawodnika. dwóch powiedzmy od Ameryki południowej i środkowej, bo to potężny rynek, jednego od Bałkanów i jednego od europy wschodniej. Do tego kilku młodych (jak Gołoś) na zasadzie samej prowizji, żeby jeździli tylko po Polsce, ale wtedy oczywiście nie moglibyśmy wymagać wyłączności od nich. |
Ja tylko zadam głupie i z pewnością naiwne pytanie: a czy Konrad w ogóle myśli o zawodzie skauta?
Bo z tego wywiadu to nie wynika. W takim razie kolejne, jeszcze naiwniejsze pytanie: po co o tym dyskutować? :-) |
Cytat:
Bo nie mamy siatki skautów? Bo po to jest forum? :) |
skoro jest Wiślakiem, to zgodzi się na propozycję pomocy dla jej dalszego rozwoju - +1 do scouta
kasy nigdy za wiele - +1 do scouta sam zawód scouta za ciężki nie jest, nie jest stresujący - +5 do scouta jeżeli jego pasją jest piłka, to któż z nas nie chciałby mieć zawodu, który jest naszą pasją? - +5,10 do scouta Minusów nie potrafię zauważyć, może poza dużą ilością czasu poza domem i rodziną, jeżeli takową Konrad ma. |
flamengista- Konrad wspominał coś, że chce "zostać przy sporcie". Póki nie skończy kursów trenerskich, skaut to jedyna praca "przy sporcie", która może wykonywać.
|
Takie teoretyczne rozważania tylko, sam z chęcią poleciłbym kilku kolegów którzy wybijają się na tle lig okręgowych, tylko kto mnie potraktuje poważnie? :-p
|
Wie ktoś co tam u Mauro ?
|
http://www.youtube.com/watch?v=WFhHx...layer_embedded
Mecz Legend Wisły z Stalą Mielec Marek Motyka ustrzelił hat-tricka i wykaywałł się zimną krwią pod bramką rywali. Jak się patrzę ile setek zmarnowali nasi "napastnicy" w ostatnim meczu z Szawle, to muszę to niestety przyznać, ale Marek byłby dużym wzmocnieniem naszej linii ataku. Wystarczyłoby, aby zrzucił kilka kilo. Także Kazimierz Kmiecik wykorzystał swoją okazję, więc może i on przydałby się Wiśle? Oczywiście pisze to pół-żartem, pół-serio, ale mam nadzieję, że Heniowi w końcu się uda poprawić celownik Brożkowi i spółce. |
Nie wiem czy był poruszany temat. Kosowski zmienił klub na Apollon Limasol. W tamtym sezonie Apoel Nikozja był najbardziej polskim klubem a teraz został już tylko Sikora. Miałem się wybrać na mecz Apoelu ale grają w tym samym czasie co Wisła. Rozmawiałem trochę z ludźmi tutaj. Nie przepadają za Kosowskim, pamiętają świetne mecze w LM, ale przede wszystkim mówią że grał kiedy miał na to ochotę. Jak my mawiamy w kratkę, dla nich jest to gwiazdorzenie. To obstawiam że Kamilowi znudziło się granie w stolicy i chciał pomieszkać nad morzem, pewnie go odwiedzę w weekend jak mają treningi. Niezbyt pochlebnie wypowiadają się o Żurawskim, w ostatnim sezonie nie był w formie. Wspominają jego dobrą grę w Larisie, a słabe występy w Nikozji. Szybko o nim zapomną bo na jego miejsce przyszedł Lua lua, który jet tu gwiazdą. Poza tym grają tu wieczny kontuzjowany Sikora oraz Rengifo. Ludzie nie interesujący się piłką znają tylko Sosina.
|
A Grzesia Kmiecika wywalili z Sandecji (rozwiazanie kontraktu za porozumieniem stron). A niektorzy widzieli go w pierwszej "11" w Wisle :lol:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Źle może to ujełam. Chodziło o to, że decyzja jest taka że wraca do Argentyny. Przynajmniej takiej wersji się trzyma :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl