Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

grzesiek00 26.04.2026 19:56

Wygrajmy w tym Rzeszowie i skończmy tą farsę. Przy tym punktowaniu reszty to awans powinniśmy byli mieć już z dwie kolejki temu. To, że Wieczysta czy Chrobry mają jeszcze jakiekolwiek szanse nas wyprzedzić to tylko i wyłącznie zasługa naszej dziadowskiej rundy wiosennej.

marek2a 26.04.2026 20:12

Wszyscy chcemy tej wygranej w Rzeszowie, ale czasami nawet Barcelona przegra z ...

marek2a 26.04.2026 20:28

Piłka jest tak przewrotna ,że przegrasz ze Stalą Sanok potem wygrasz z Realem Madryt a dziś dostajesz 0;4 z amiką

Patryko 26.04.2026 20:54

Mecz z Rzeszowem to szansa na zmazanie blamażu z pamiętnego meczu z Sosnowcem i zamknięcie klamrą naszej historii w I lidze.

Tutaj już nie będzie wymówek. Rzeszów nie gra o nic, ogrywają sobie młodych, przegrywają ostatnio wszystko. My mamy coraz lepszą sytuację kadrową, za sobą bardziej niż przyzwoity mecz z Puszczą (gdzie wynik zawalił nam w dużej mierze Letkiewicz).

Jeśli zagramy z takim samym zaangażowaniem, to nie widzę innego wyniku niż przekonujące zwycięstwo Wisły.

sandomingo 26.04.2026 21:05

Zgadzam się, że Rzeszowem nie ma żadnych wymówek.
Nie ma tłumaczenia o wielkiej presji, bo na to jeszcze za wcześniej, rywal nie walczy o nic. Wraca Erthaler, wraca Sanchez

Jeżeli Wisła jest druzyną powazną to powinna mecz po prostu wygrać.

Stelio 26.04.2026 21:30

Zamykam swoją pesymistyczna morde na przyszły tydzień. Niech pokażą w koncu jaja, wygrają ten mecz i zakończą ten żenujący epizod w historii klubu. Wszystko w ich nogach.

marek2a 26.04.2026 21:34

po raz któryś powiem że remis przyjmę z pokorą. chociaż szampan już na półce czeka

marek2a 26.04.2026 21:43

Hej Stelio : pokażmy jaja wygrajmy mecz , awansujmy

MaLk 26.04.2026 21:48

Wszystko zgodnie z planem. Na remisach do ekstraklasy.

Niestety, model trochę się pompuje, ciągle jako najbardziej prawdopodobna wersję pokazuje, że powinno wystarczyć 60 punktów, ale już balansujemy na granicy przejścia na 61, więc dwa remisy mogą się jednak okazać niezbędne.

marek2a 26.04.2026 21:54

po to ma się przewagę, aby korzystać

marek2a 26.04.2026 22:02

i jeżeli ktoś nie rozumie co to przewaga 9 pkt to niech ....przepraszam za brzydkie słowo

Karherop 26.04.2026 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1662422)
Zamykam swoją pesymistyczna morde na przyszły tydzień. Niech pokażą w koncu jaja, wygrają ten mecz i zakończą ten żenujący epizod w historii klubu. Wszystko w ich nogach.

Cieszy ten optymizm.

Moj scenariusz:
- Wygrana ze Stala Rzeszów
- remis (a jakże) z Chrobrym
- przegrana z Polonia Warszawa
- Wygrana z Pogonia Siedlce

Awans z 1 miejsca

bódyń 27.04.2026 07:53

To ja dorzucam prawdopobienstwa
https://i.ibb.co/SDh04FxF/Zrzut-ekra...7-08-46-08.png


No i tabela 3 druzyn WIsla, Wieczysta, Sląsk
https://malatabelka.pl/?s=856db2df
https://i.ibb.co/nqPR3Bc3/Zrzut-ekra...7-08-50-46.png

pepe72 27.04.2026 10:31

Kilka wniosków po 30 kolejce (dziś jest jeszcze mecz Ruch-Pogoń GM).

7 punktów - awans z 1 miejsca
4 punkty - awans
3 punkty - awans o ile Wieczysta nie odrobi 17 (siedemnastu) bramek w 4 meczach
2, 1, 0 - trzeba liczyć na goniących.

Np. przy remisie w Rzeszowie awansujemy jeśli w meczach wymienionych poniżej będą wyniki:
Chrobry - GKS Tychy X2
Pogoń GM - Wieczysta 1

Stelio 27.04.2026 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1662450)
Kilka wniosków po 30 kolejce (dziś jest jeszcze mecz Ruch-Pogoń GM).

7 punktów - awans z 1 miejsca
4 punkty - awans
3 punkty - awans o ile Wieczysta nie odrobi 17 (siedemnastu) bramek w 4 meczach
2, 1, 0 - trzeba liczyć na goniących.

Np. przy remisie w Rzeszowie awansujemy jeśli w meczach wymienionych poniżej będą wyniki:
Chrobry - GKS Tychy X2
Pogoń GM - Wieczysta 1

W najbliższych 4 meczach (zakładając całkowity brak punktów po naszej stronie i liczenie tyllko na rywali) to do awansu potrzebujemy takich wyników naszych rywali.

Polonia - conajmniej 1 remis w 4 meczach
Chrobry - conajmniej 1 remis 4 meczach
Wieczysta - conajmniej 1 porażka lub 2 remisy w 4 meczach
Śląsk - conajmniej 2 porażki i 1 remis w 4 meczach lub 2 remisy i 1 porażka

Czyli obrazując to jeszcze inaczej, nasi rywale mogą mieć CONAJWYŻEJ takie bilanse z 4 najblizszysch spotkań (zakladając 0 pkt u nas):

KSP: 3-1-0
Chrobry: - 3-1-0
Wieczysta: 2-2-0 / 3-0-1
Śląsk: 1-1-2 / 1-2-1

No nie wyglądają te bilanse na jakieś turbo abstrakcyjne. Może poza tymi Śląska, ale akurat to czy oni nas wyprzedzą ma drugorzędne znaczenie i nie wpływa na awans w żaden sposób.

Na ten moment starając się analizować na spokojnie, to jedynym wyobrażalnym scenariuszem w którym nie awansujemy do esy bezpośrednio jest coś takiego:

My: 0-2-2
Wieczysta: 4-0-0
Śląśk - cokolwiek co daje im 8 pkt, dajmy na to: 2-2-0

Tutaj żeby ten awans zjebać musiałoby dojść do jeszcze większego zrządzenia losu niż 2 lata temu w przypadku Gieksy. Tam to faktycznie sie tak złożyło, że mieli ostatni mecz jak taki baraż w terminie zerowym z Arką a i tak udało im się 'tylko' zrównać punktami (nas Wieczysta musi wyprzedzić bo mamy lepszy bilans bramkowy).

Więc reasumując, jak mi nie awansujemy bezpośrednio, to ja chyba daje sobie spokój z kibicowaniem bo to by oznaczało, że Wisła jest po prostu jakimś klubem przeklętym który na wskutek działania nieznanych sił wyższych z definicji nie może awansować. Ten pobyt w 1 lidze to jest jakaś kara boska i coś na kształt czyśćca, a my jako kibice co sezon oglądamy spektakl i jesteśmy karmieni nadziejami tylko po to, żeby w najbardziej brutalny sposób nas tych nadziei pozbawiać.

Karherop 27.04.2026 14:48

Idą statystycznie w drugą strone:

Jaka jest szansa że Wisla (lub jakikolwiek klub na świecie) w 7 ostatnich meczach sezonu, będąc liderem ligi nie wygra ani razu?

To byłby rekord frajerstwa wszechczasów.

I to sie nie wydarzy.

pepe72 27.04.2026 20:04

Mecze do końca zespołów z szansami na top2
Kod:

    Wisła        1  Wieczysta  3  Śląsk        2  Chrobry    4
31  w Stal Rz  12  w Pogoń GM  8  w Górnik Ł  16  d GKS T    18
32  d Chrobry    4  d Miedź    9  d ŁKS        7  w Wisła    1
33  w Polonia W  5  w Stal Rz  12  w Polonia B 11  d Znicz    17
34  d Pogoń Si  14  d Chrobry  4  d Pogoń GM  8  w Wieczysta 3

oraz aktualna tabela zespołów, które teoretycznie mogą nas przeskoczyć:
Kod:

# Zespół    Kol Pkt Max
1 Wisła    30  59  71
2 Śląsk    30  54  66
3 Wieczysta 30  50  62
4 Chrobry  30  48  60
5 Polonia W 30  47  59


wolfy 28.04.2026 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1662464)
Idą statystycznie w drugą strone:

Jaka jest szansa że Wisla (lub jakikolwiek klub na świecie) w 7 ostatnich meczach sezonu, będąc liderem ligi nie wygra ani razu?

To byłby rekord frajerstwa wszechczasów.

I to sie nie wydarzy.

Jeżeli chodzi o Wisłę Jopa - jak najbardziej realne. Pozycja lidera nie ma tu nic do rzeczy, bo czas pokazał że to była zwyżka formy + nieogarnięcie rywali.

Tracimy powyżej bramki na mecz, w ataku idzie nam jak po grudzie i opieramy się tylko i wyłącznie na indywidualnych zrywach. Z kontry nie gramy (bo Duda rozgrywa, a nie umie podać), głównie wrzutki na Duarte (o dziwo padają tak gole) albo liczenie że Bozić/Lelieveld coś wyczarują startując kilka metrów od pola karnego (też kilka goli tak padło). Nie mamy żadnych sensownych schematów.

Żeby wygrać to musielibyśmy albo zachować czyste konto (powodzenia przy składzie z Dudą, Igbekeme w środku pola) albo strzelić trzy bramki. Wykonalne, ale pieniędzy bym na to nie postawił.

Możemy liczyć na fart, albo że któryś rywal będzie miał zły dzień. Ale my gramy bezbadziejnie 2/3 sezonu.

krysztal 28.04.2026 11:53

Nigdy,nigdy za Jopa seria bez zwycięstwa nie przekroczyła 3 spotkań więc remis lub porażka ze Stalą to byłby pierwszy taki przypadek w jego pracy w Wiśle.


Oczywiście pomijam walkower z maliniakami,Jop nie miał na ten wynik wpływu

Karherop 28.04.2026 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1662497)
Jeżeli chodzi o Wisłę Jopa - jak najbardziej realne. Pozycja lidera nie ma tu nic do rzeczy, bo czas pokazał że to była zwyżka formy + nieogarnięcie rywali.

Tracimy powyżej bramki na mecz, w ataku idzie nam jak po grudzie i opieramy się tylko i wyłącznie na indywidualnych zrywach. Z kontry nie gramy (bo Duda rozgrywa, a nie umie podać), głównie wrzutki na Duarte (o dziwo padają tak gole) albo liczenie że Bozić/Lelieveld coś wyczarują startując kilka metrów od pola karnego (też kilka goli tak padło). Nie mamy żadnych sensownych schematów.

Żeby wygrać to musielibyśmy albo zachować czyste konto (powodzenia przy składzie z Dudą, Igbekeme w środku pola) albo strzelić trzy bramki. Wykonalne, ale pieniędzy bym na to nie postawił.

Możemy liczyć na fart, albo że któryś rywal będzie miał zły dzień. Ale my gramy bezbadziejnie 2/3 sezonu.

Jesli pierwsza bramkę z Puszcza uważasz za indywidualny zryw to ogladamy inne mecze.

Za Kajem z X:

Z obecnym dorobkiem punktowym w poprzednim sezonie mielibyśmy:

20/21 - 3 pkt przewagi nad 3
21/22 - 3 pkt przewagi nad 3
22/23 - 7 pkt przewagi nad 3
23/24 - 1 pkt przewagi nad 3
24/25 - 3 pkt straty do 2

Ta "zwyżka formy" jak ją nazywasz jest tak samo skorelowana z praca sztabu jak wiosenna passa remisowych spotkań.


Absurdalna jest teza ktora tu paru próbuje przepchnac ze fantastyczna jesien to w 10% zasluga Jopa, ale "fatalna" wiosna juz w 90%.

Cel na ten sezon Jop miał jeden - awans. Kazdy wzialby obecna sytuacje z pocalowaniem ręki przed sezonem.

A i tak przy okazji udalo sie jeszcze niezle wdrożyć młodzież. A z tego moze byc duzy zysk dla klubu

pepe72 28.04.2026 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1662504)
(...)

Absurdalna jest teza ktora tu paru próbuje przepchnac ze fantastyczna jesien to w 10% zasluga Jopa, ale "fatalna" wiosna juz w 90%.

Cel na ten sezon Jop miał jeden - awans. Kazdy wzialby obecna sytuacje z pocalowaniem ręki przed sezonem.

A i tak przy okazji udalo sie jeszcze niezle wdrożyć młodzież. A z tego moze byc duzy zysk dla klubu

Jakie 10%? Przecież tu były wpisy, że "samo się zrobiło".

WildDog 28.04.2026 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1662509)
Jakie 10%? Przecież tu były wpisy, że "samo się zrobiło".

Samo?.....Tutaj są fahofcy co twierdzą, że bez trenera byłby awans już w marcu......Drużyna to super samograj, a Jop tylko przrszkadza.

Karherop 29.04.2026 07:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1662518)
Samo?.....Tutaj są fahofcy co twierdzą, że bez trenera byłby awans już w marcu......Drużyna to super samograj, a Jop tylko przrszkadza.

Dodaj że Jop tylko przeszkadza drużynie, a wcześniej tylko drużyna przeszkadzala trenerom w ich wizja (Rude).

leszekpw 29.04.2026 09:19

Gdyby nie.Jop swoimi durnymi decyzjami "pupilkowaniem", awans już dawno byłby klepnięty. Elstraklasa w mig zweryfikuje takiego trenerzynę.

Karherop 29.04.2026 11:38

Do uzytkownika wyzej mam pytanie: czy często sie pan usmiecha?

pepe72 03.05.2026 21:46

AWANS JEST NASZ!!!
Kod:

                razem  dom  wyjazd
kolejka        31      15      16
punkty          62      34      28
średnia          2,00    2,27    1,75
Procent meczów  91%   

2 miejsce (pkt) 57
zostało meczów  3
przewaga        5
możemy tracić    1,67

Bramki:
Wisła    67-32 = 35
Wieczysta 64-44 = 20


WildDog 03.05.2026 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1662791)
AWANS JEST NASZ!!!
Kod:

                razem  dom  wyjazd
kolejka        31      15      16
punkty          62      34      28
średnia          2,00    2,27    1,75
Procent meczów  91%   

2 miejsce (pkt) 57
zostało meczów  3
przewaga        5
możemy tracić    1,67

Bramki:
Wisła    67-32 = 35
Wieczysta 64-44 = 20


Ja wierzę, że Wieczysta przeskoczy małpy i maliniaki nie przebrną baraży....

Patryko 03.05.2026 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1662793)
Ja wierzę, że Wieczysta przeskoczy małpy i maliniaki nie przebrną baraży....

To byłoby chyba lepsze od wywalenia się na ostatniej prostej Arki te dwa sezony temu. Raczej się nie wydarzy :)

pepe72 03.05.2026 22:04

Jeszcze matematyka.

Awansujemy do e-klapy jeśli
- zdobędziemy JEDEN punkt w kolejnych 3 meczach.
lub
- Wieczysta raz straci punkty w kolejnych 3 meczach
lub
- Wieczysta nie odrobi 15 bramek do nas w 3 meczach
lub
- Śląsk dwa razy nie wygra meczu

bódyń 04.05.2026 07:43

jeszcze jest jedna mozliwosc:)
1. Wisla wszystko przegra dowolna liczba bramek
2. Wieczysta wszystko wygra dowolna liczba bramek
3. Ślask zdobedzie dokladnie 5 pkt.


Wtedy tabelka 3 druzyn https://malatabelka.pl/?s=e38c4f61
https://i.ibb.co/ZRm2Wsvr/Zrzut-ekra...4-08-39-53.png


Czyli mozemy dowolnie przegrywac jesli Slask zdobedzie dokladnie 5pkt:)

Karherop 04.05.2026 07:48

Wygrac z Chrobrym, Klepnąć formalnie awans i 1 miejsce i mozna zacząć wątek pt:

"Ile punktow potrzeba do utrzymania w ekstraklasie?"

As 04.05.2026 08:16

Slask byc moze przegra z LKeSem ale potem maja Bytom i PGM wiec chyba tego juz nie wypuszcza. Jesli sie nie myle to zeby spasc na 3 miejsce to Wieczysta musi wygrac wszystko a Slask zdobyc maksimum 4 punkty.

Malo prawdopodobne. Myslalem, ze Slask sie wywali z Polonia Warszawa i straci punkty tez w Mielcu i Lecznej ale wygrali wszystko.

Nie jest to sprawiedliwe wzgledem konkurencji kiedy graja de facto uzywajac kodow na kase i mogli dzieki temu utrzymac sklad z ekstraklasy a nawet go wzmocnic ale takie sa realia.

Tak juz pobocznie mowiac. Ja sie zastanawiam co bedzie jesli jakas tam komisja czy sad uzna odwolanie Wisly od walkowera za zasadne i Slaskowi te trzy punkty beda odebrane a wieczystej zabraknie tych 3 punktow do wyprzedzenia Slaska.
W ogole to kiedy to nasze odwolanie ma byc rozpatrywane? Slask chyba tez sie od kary finansowej odwolal a nic nie slychac o zadnych wyrokach.

Karherop 04.05.2026 08:24

Komisja zamiotla to pod dywan bo zmiana walkowera rozwali rozgrywki.

A co do Wieczystej i Slaska to maja rowny bilans bezpośrednich spotkań i równy bilans bramek.

Wiec w teorii - wygrana i 2 remisy Slaska oraz 3 wygrane Wieczystej zrównują ich punktami i zapewne daja awans Wieczystej (jesli wygraja 3 spotkania to logicznego że beda mieli wiecej bramek niz Slask przy 1 wygranej).

Raczej to sie nie wydarzy, ale.... Slask ma trudniejszy terminarz i dopiero teraz będzie mial presje na sobie.

pepe72 04.05.2026 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1662825)
jeszcze jest jedna mozliwosc:)
1. Wisla wszystko przegra dowolna liczba bramek
2. Wieczysta wszystko wygra dowolna liczba bramek
3. Ślask zdobedzie dokladnie 5 pkt.


Wtedy tabelka 3 druzyn https://malatabelka.pl/?s=e38c4f61
https://i.ibb.co/ZRm2Wsvr/Zrzut-ekra...4-08-39-53.png


Czyli mozemy dowolnie przegrywac jesli Slask zdobedzie dokladnie 5pkt:)

Czyli Śląsk dwa razy nie wygra meczu.

pepe72 04.05.2026 08:33

Mecze drużyn walczących o top2:
Kod:

    Wisła        1  Wieczysta  3  Śląsk        2
32  d Chrobry    4  d Miedź    8  d ŁKS        5
33  w Polonia W  7  w Stal Rz  12  w Polonia B 11
34  d Pogoń Si  14  d Chrobry  4  d Pogoń GM  10


Karherop 04.05.2026 09:20

Wygrywając z Chrobrym zapewniamy sobie w praktyce 1 miejsce.

Później porażka ew Polonia Warszawa i wystarczy 1 pkt z Siedlcami

sandomingo 04.05.2026 09:22

Wczoraj podczas wiślackiej majówki dosyć wysoko postawieni pracownicy Wisły mówili wprost, że nie ma mowy o zmianie decyzji w przedmiocie walkowera dla Śląska. Wszystko inne jest biciem piany.

pepe72 04.05.2026 09:24

Śląsk ma 5 punktów straty, zostały 3 kolejki.
3*3-5=4 (bo mamy lepszy stosunek).

4 punkty w 3 kolejkach to jedno zwycięstwo i jeden remis.
Ew. trzeba liczyć, że Śląsk dwa razy nie wygra.

As 04.05.2026 10:37

Gdyby w nastepnej kolejce Slask nie wygral z LKeSem a Wieczysta swoj mecz wygrala to robi sie wojna nerwow bo bedzie tylko jeden lub dwa punkty przewagi.
W 33 kolejce Wieczysta gra z Rzeszowem przed Slaskiem i jesli Wieczysta ten mecz wygra to ich wyprzedzi nakladajac dodatkowa presje na Slask w ich meczu w Bytomiu.

Mentalnie dosyc trudna sytuacja.

sandomingo 04.05.2026 10:56

Śląsk jest mocno rozpędzony, nie wypuszczą tego. Wieczysta też złapała rytm ale jednak 4 punkty straty w 3 meczach to bardzo dużo.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl