![]() |
Wygrajmy w tym Rzeszowie i skończmy tą farsę. Przy tym punktowaniu reszty to awans powinniśmy byli mieć już z dwie kolejki temu. To, że Wieczysta czy Chrobry mają jeszcze jakiekolwiek szanse nas wyprzedzić to tylko i wyłącznie zasługa naszej dziadowskiej rundy wiosennej.
|
Wszyscy chcemy tej wygranej w Rzeszowie, ale czasami nawet Barcelona przegra z ...
|
Piłka jest tak przewrotna ,że przegrasz ze Stalą Sanok potem wygrasz z Realem Madryt a dziś dostajesz 0;4 z amiką
|
Mecz z Rzeszowem to szansa na zmazanie blamażu z pamiętnego meczu z Sosnowcem i zamknięcie klamrą naszej historii w I lidze.
Tutaj już nie będzie wymówek. Rzeszów nie gra o nic, ogrywają sobie młodych, przegrywają ostatnio wszystko. My mamy coraz lepszą sytuację kadrową, za sobą bardziej niż przyzwoity mecz z Puszczą (gdzie wynik zawalił nam w dużej mierze Letkiewicz). Jeśli zagramy z takim samym zaangażowaniem, to nie widzę innego wyniku niż przekonujące zwycięstwo Wisły. |
Zgadzam się, że Rzeszowem nie ma żadnych wymówek.
Nie ma tłumaczenia o wielkiej presji, bo na to jeszcze za wcześniej, rywal nie walczy o nic. Wraca Erthaler, wraca Sanchez Jeżeli Wisła jest druzyną powazną to powinna mecz po prostu wygrać. |
Zamykam swoją pesymistyczna morde na przyszły tydzień. Niech pokażą w koncu jaja, wygrają ten mecz i zakończą ten żenujący epizod w historii klubu. Wszystko w ich nogach.
|
po raz któryś powiem że remis przyjmę z pokorą. chociaż szampan już na półce czeka
|
Hej Stelio : pokażmy jaja wygrajmy mecz , awansujmy
|
Wszystko zgodnie z planem. Na remisach do ekstraklasy.
Niestety, model trochę się pompuje, ciągle jako najbardziej prawdopodobna wersję pokazuje, że powinno wystarczyć 60 punktów, ale już balansujemy na granicy przejścia na 61, więc dwa remisy mogą się jednak okazać niezbędne. |
po to ma się przewagę, aby korzystać
|
i jeżeli ktoś nie rozumie co to przewaga 9 pkt to niech ....przepraszam za brzydkie słowo
|
Cytat:
Moj scenariusz: - Wygrana ze Stala Rzeszów - remis (a jakże) z Chrobrym - przegrana z Polonia Warszawa - Wygrana z Pogonia Siedlce Awans z 1 miejsca |
To ja dorzucam prawdopobienstwa
https://i.ibb.co/SDh04FxF/Zrzut-ekra...7-08-46-08.png No i tabela 3 druzyn WIsla, Wieczysta, Sląsk https://malatabelka.pl/?s=856db2df https://i.ibb.co/nqPR3Bc3/Zrzut-ekra...7-08-50-46.png |
Kilka wniosków po 30 kolejce (dziś jest jeszcze mecz Ruch-Pogoń GM).
7 punktów - awans z 1 miejsca 4 punkty - awans 3 punkty - awans o ile Wieczysta nie odrobi 17 (siedemnastu) bramek w 4 meczach 2, 1, 0 - trzeba liczyć na goniących. Np. przy remisie w Rzeszowie awansujemy jeśli w meczach wymienionych poniżej będą wyniki: Chrobry - GKS Tychy X2 Pogoń GM - Wieczysta 1 |
Cytat:
Polonia - conajmniej 1 remis w 4 meczach Chrobry - conajmniej 1 remis 4 meczach Wieczysta - conajmniej 1 porażka lub 2 remisy w 4 meczach Śląsk - conajmniej 2 porażki i 1 remis w 4 meczach lub 2 remisy i 1 porażka Czyli obrazując to jeszcze inaczej, nasi rywale mogą mieć CONAJWYŻEJ takie bilanse z 4 najblizszysch spotkań (zakladając 0 pkt u nas): KSP: 3-1-0 Chrobry: - 3-1-0 Wieczysta: 2-2-0 / 3-0-1 Śląsk: 1-1-2 / 1-2-1 No nie wyglądają te bilanse na jakieś turbo abstrakcyjne. Może poza tymi Śląska, ale akurat to czy oni nas wyprzedzą ma drugorzędne znaczenie i nie wpływa na awans w żaden sposób. Na ten moment starając się analizować na spokojnie, to jedynym wyobrażalnym scenariuszem w którym nie awansujemy do esy bezpośrednio jest coś takiego: My: 0-2-2 Wieczysta: 4-0-0 Śląśk - cokolwiek co daje im 8 pkt, dajmy na to: 2-2-0 Tutaj żeby ten awans zjebać musiałoby dojść do jeszcze większego zrządzenia losu niż 2 lata temu w przypadku Gieksy. Tam to faktycznie sie tak złożyło, że mieli ostatni mecz jak taki baraż w terminie zerowym z Arką a i tak udało im się 'tylko' zrównać punktami (nas Wieczysta musi wyprzedzić bo mamy lepszy bilans bramkowy). Więc reasumując, jak mi nie awansujemy bezpośrednio, to ja chyba daje sobie spokój z kibicowaniem bo to by oznaczało, że Wisła jest po prostu jakimś klubem przeklętym który na wskutek działania nieznanych sił wyższych z definicji nie może awansować. Ten pobyt w 1 lidze to jest jakaś kara boska i coś na kształt czyśćca, a my jako kibice co sezon oglądamy spektakl i jesteśmy karmieni nadziejami tylko po to, żeby w najbardziej brutalny sposób nas tych nadziei pozbawiać. |
Idą statystycznie w drugą strone:
Jaka jest szansa że Wisla (lub jakikolwiek klub na świecie) w 7 ostatnich meczach sezonu, będąc liderem ligi nie wygra ani razu? To byłby rekord frajerstwa wszechczasów. I to sie nie wydarzy. |
Mecze do końca zespołów z szansami na top2
Kod:
Wisła 1 Wieczysta 3 Śląsk 2 Chrobry 4Kod:
# Zespół Kol Pkt Max |
Cytat:
Tracimy powyżej bramki na mecz, w ataku idzie nam jak po grudzie i opieramy się tylko i wyłącznie na indywidualnych zrywach. Z kontry nie gramy (bo Duda rozgrywa, a nie umie podać), głównie wrzutki na Duarte (o dziwo padają tak gole) albo liczenie że Bozić/Lelieveld coś wyczarują startując kilka metrów od pola karnego (też kilka goli tak padło). Nie mamy żadnych sensownych schematów. Żeby wygrać to musielibyśmy albo zachować czyste konto (powodzenia przy składzie z Dudą, Igbekeme w środku pola) albo strzelić trzy bramki. Wykonalne, ale pieniędzy bym na to nie postawił. Możemy liczyć na fart, albo że któryś rywal będzie miał zły dzień. Ale my gramy bezbadziejnie 2/3 sezonu. |
Nigdy,nigdy za Jopa seria bez zwycięstwa nie przekroczyła 3 spotkań więc remis lub porażka ze Stalą to byłby pierwszy taki przypadek w jego pracy w Wiśle.
Oczywiście pomijam walkower z maliniakami,Jop nie miał na ten wynik wpływu |
Cytat:
Za Kajem z X: Z obecnym dorobkiem punktowym w poprzednim sezonie mielibyśmy: 20/21 - 3 pkt przewagi nad 3 21/22 - 3 pkt przewagi nad 3 22/23 - 7 pkt przewagi nad 3 23/24 - 1 pkt przewagi nad 3 24/25 - 3 pkt straty do 2 Ta "zwyżka formy" jak ją nazywasz jest tak samo skorelowana z praca sztabu jak wiosenna passa remisowych spotkań. Absurdalna jest teza ktora tu paru próbuje przepchnac ze fantastyczna jesien to w 10% zasluga Jopa, ale "fatalna" wiosna juz w 90%. Cel na ten sezon Jop miał jeden - awans. Kazdy wzialby obecna sytuacje z pocalowaniem ręki przed sezonem. A i tak przy okazji udalo sie jeszcze niezle wdrożyć młodzież. A z tego moze byc duzy zysk dla klubu |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Gdyby nie.Jop swoimi durnymi decyzjami "pupilkowaniem", awans już dawno byłby klepnięty. Elstraklasa w mig zweryfikuje takiego trenerzynę.
|
Do uzytkownika wyzej mam pytanie: czy często sie pan usmiecha?
|
AWANS JEST NASZ!!!
Kod:
razem dom wyjazd |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeszcze matematyka.
Awansujemy do e-klapy jeśli - zdobędziemy JEDEN punkt w kolejnych 3 meczach. lub - Wieczysta raz straci punkty w kolejnych 3 meczach lub - Wieczysta nie odrobi 15 bramek do nas w 3 meczach lub - Śląsk dwa razy nie wygra meczu |
jeszcze jest jedna mozliwosc:)
1. Wisla wszystko przegra dowolna liczba bramek 2. Wieczysta wszystko wygra dowolna liczba bramek 3. Ślask zdobedzie dokladnie 5 pkt. Wtedy tabelka 3 druzyn https://malatabelka.pl/?s=e38c4f61 https://i.ibb.co/ZRm2Wsvr/Zrzut-ekra...4-08-39-53.png Czyli mozemy dowolnie przegrywac jesli Slask zdobedzie dokladnie 5pkt:) |
Wygrac z Chrobrym, Klepnąć formalnie awans i 1 miejsce i mozna zacząć wątek pt:
"Ile punktow potrzeba do utrzymania w ekstraklasie?" |
Slask byc moze przegra z LKeSem ale potem maja Bytom i PGM wiec chyba tego juz nie wypuszcza. Jesli sie nie myle to zeby spasc na 3 miejsce to Wieczysta musi wygrac wszystko a Slask zdobyc maksimum 4 punkty.
Malo prawdopodobne. Myslalem, ze Slask sie wywali z Polonia Warszawa i straci punkty tez w Mielcu i Lecznej ale wygrali wszystko. Nie jest to sprawiedliwe wzgledem konkurencji kiedy graja de facto uzywajac kodow na kase i mogli dzieki temu utrzymac sklad z ekstraklasy a nawet go wzmocnic ale takie sa realia. Tak juz pobocznie mowiac. Ja sie zastanawiam co bedzie jesli jakas tam komisja czy sad uzna odwolanie Wisly od walkowera za zasadne i Slaskowi te trzy punkty beda odebrane a wieczystej zabraknie tych 3 punktow do wyprzedzenia Slaska. W ogole to kiedy to nasze odwolanie ma byc rozpatrywane? Slask chyba tez sie od kary finansowej odwolal a nic nie slychac o zadnych wyrokach. |
Komisja zamiotla to pod dywan bo zmiana walkowera rozwali rozgrywki.
A co do Wieczystej i Slaska to maja rowny bilans bezpośrednich spotkań i równy bilans bramek. Wiec w teorii - wygrana i 2 remisy Slaska oraz 3 wygrane Wieczystej zrównują ich punktami i zapewne daja awans Wieczystej (jesli wygraja 3 spotkania to logicznego że beda mieli wiecej bramek niz Slask przy 1 wygranej). Raczej to sie nie wydarzy, ale.... Slask ma trudniejszy terminarz i dopiero teraz będzie mial presje na sobie. |
Cytat:
|
Mecze drużyn walczących o top2:
Kod:
Wisła 1 Wieczysta 3 Śląsk 2 |
Wygrywając z Chrobrym zapewniamy sobie w praktyce 1 miejsce.
Później porażka ew Polonia Warszawa i wystarczy 1 pkt z Siedlcami |
Wczoraj podczas wiślackiej majówki dosyć wysoko postawieni pracownicy Wisły mówili wprost, że nie ma mowy o zmianie decyzji w przedmiocie walkowera dla Śląska. Wszystko inne jest biciem piany.
|
Śląsk ma 5 punktów straty, zostały 3 kolejki.
3*3-5=4 (bo mamy lepszy stosunek). 4 punkty w 3 kolejkach to jedno zwycięstwo i jeden remis. Ew. trzeba liczyć, że Śląsk dwa razy nie wygra. |
Gdyby w nastepnej kolejce Slask nie wygral z LKeSem a Wieczysta swoj mecz wygrala to robi sie wojna nerwow bo bedzie tylko jeden lub dwa punkty przewagi.
W 33 kolejce Wieczysta gra z Rzeszowem przed Slaskiem i jesli Wieczysta ten mecz wygra to ich wyprzedzi nakladajac dodatkowa presje na Slask w ich meczu w Bytomiu. Mentalnie dosyc trudna sytuacja. |
Śląsk jest mocno rozpędzony, nie wypuszczą tego. Wieczysta też złapała rytm ale jednak 4 punkty straty w 3 meczach to bardzo dużo.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl