Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Arapaho 05.11.2009 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maxipiter (Post 812395)
Wie ktoś, kiedy zaczną robić dach na C?

wg.najnowszych wieści pod koniec miesiąca

rav 05.11.2009 10:54

UWAGA
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 812296)
Jakub Bator
(...)
oraz
Barbara Mirek Mikuła (...)

Pani Mirek-Mikuła podobno jednak była za. Czekamy na pełny protokół z posiedzenia i wówczas opublikujemy sprostowanie.

WILU TS 05.11.2009 12:13

http://krakow.naszemiasto.pl/wydarze...isle,id,t.html

kohprzem'68 05.11.2009 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez farben (Post 812456)
Ale jaja. Jantos chce ścigać Olszówkę za wpisy na naszym forum!!

http://www.polskatimes.pl/gazetakrak...isle,id,t.html

Czy aby użycie słowa "judzenie" nie niesie w sobie tresci antysemickich bo idąc tokiem rozumowania radnej , można to podciągnąc pod kolejną sprawę dla sądu oczywiście pod warunkiem że używa tego określenia radny
Dariusz Olszówka :lol:

madenn 05.11.2009 15:13

kiedy moga zapaść jakieś decyzje ws hali Wisły??

Kuba 05.11.2009 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 812433)
UWAGA


Pani Mirek-Mikuła podobno jednak była za. Czekamy na pełny protokół z posiedzenia i wówczas opublikujemy sprostowanie.

podobno była za, ale urządzenie do głosowania się zepsuło i zaliczyło inaczej

wersje są różne
tablica pokazała, że głosowała przeciw

warto jednak czekać na protokół

FraMat 05.11.2009 16:09

byłoby dziwne gdyby Mirek-Mikuła głosowała przeciw. W koncu jest z listy wyborczej Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Majchrowskiego.
Działałaby przeciw swemu szefowi?

masterlag 05.11.2009 16:12

Chyba lekko off topuje, więc przepraszam.

Mój patriotyzm, nie wytrzymuje. Jak Polska chce być poważnym krajem, jak umiemy tylko wszystko psuć, kłócić się itd.? Zobaczmy na Anglię (żeby nie było tych znienawidzonych Niemców)- potrafili wybudować iles tam stadionów, iles tam hal, a wśród tych różnych obiektów sportowych mają to cudo- nowe Wembley.
Chcemy, żeby nam wszystko dano, czy też zniesiono (tutaj: wizy do USA), ale w cale się nie dziwię, że wszyscy maja Polskę gdzieś. Od pana prezydenta przez jakiś radnych po zwykłych szarych ludzi. Nikt nie popuści. Najczęstszy argument to: nie ma pieniędzy. A ja się pytam: Jak ich nie ma? Jako jedyni byliśmy ostatnio na plusie, ale jakim kosztem? Można zobaczyć to najlepiej na przykładzie właśnie sportu. Na wszystkim oszczędzamy- szczególnie tam gdzie nie trzeba.
Nie rozumiem, po co jakies głosowanie. Halę ma Łódź, Wrocław itd {jak im się to udało?! o.O}, a w Krakowie nie ma. Tutaj wychodzi to, że Krakowianie (jak i głównie małopolska) to centusie- słusznie się mówi. Przeciez to jest sprawa jasna, prosta!
Fajnie byłoby, by każdy [przynajmniej większy] klub miał swój kompleks sportowy- ale nie przesadzajmy. Idzie się chyba dogadać, by w jednym Krakowie, powstała jedna wspólna hala. (wzorem ze Stanów Zj.- wielofunkcyjna, np. rano koszykówka, a wieczorem.. hokej)
Nikt, za nikogo nic nie zrobi- nie przyjadą ani Anglicy, ani Niemcy, ani nikt, żeby nam pobudować wszystko i uporządkować.

Cóż, jeśli mamy problem z halą, bo jakaś pani radna ma urojone problemy, to my po prostu jesteśmy w czarnej du.pie! :/

Jeszcze raz przepraszam za OT.

hunter 05.11.2009 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 812506)
podobno była za, ale urządzenie do głosowania się zepsuło i zaliczyło inaczej

wersje są różne
tablica pokazała, że głosowała przeciw

warto jednak czekać na protokół

Mam protokół z głosowania. Pani Mirek-Mikuła oddała głos "przeciw", a rzekome problemy z maszyną zgłosiła dopiero po głosowaniu więc nie ma mowy o zmianie decyzji.

Szczegółowe info -> http://www.wislasoccer.com/news_item_11126.htm

Dubi 05.11.2009 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 812530)
Mam protokół z głosowania. Pani Mirek-Mikuła oddała głos "przeciw", a rzekome problemy z maszyną zgłosiła dopiero po głosowaniu więc nie ma mowy o zmianie decyzji.

Szczegółowe info -> http://www.wislasoccer.com/news_item_11126.htm

tak więc mamy osteteczną wersję. Zapamiętajmy ją.

cassius31krakow 05.11.2009 19:58

No to Mikuła out!

ciacho 05.11.2009 20:14

No.. tak im narobicie koło d*** przy następnych wyborach, że hej...

vote-for-mikey 05.11.2009 21:12

jest coś w związku ze stadionem na co niewielu zwróciło uwagę, a prawie na pewno nie było tego na forum mianowicie zmiany nazw poszczególnych trybun:

Zachodnia (dawna A+B+loża) A dolna część trybuny, B górna, I narożnik między zachodnią i północną.
Południowa (E) C.
Wschodnia (C) narożnik między południową a wschodnią D, dolny poziom E, górny F, kolejny narożnik G.
Północna (D) H.

Wygląda to lekko dziwnie, zastanawiam się dlaczego nie pozostali przy aktualnym (byłym?) nazewnictwie. Na stadionie w Poznaniu zdaje się, że trybuny są ponumerowane od I do IV, bez rozdzielania na narożniki czy poziomy trybuny. Sprawa raczej marginalna, ale jednak na, moim zdaniem, minus.

tommiyacht 05.11.2009 22:01

polnocna - D
poludniowa - E

Bronowianin 05.11.2009 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 812728)
jest coś w związku ze stadionem na co niewielu zwróciło uwagę, a prawie na pewno nie było tego na forum mianowicie zmiany nazw poszczególnych trybun:

Chyba kiedyś już ktoś tu o tym wspomniał, ale mniejsza o to. W każdym razie nazewnictwo trybun jest dostępne choćby tu: http://www.stadionwisly.info/dane_te...ionu_szczegoly Najdziwniejsze jest chyba w tym wszystkim to, że nasz młyn będzie oznaczony według tego planu jako sektor H... Ale i tak jakby go sobie oficjalnie nie nazwali to i tak do trybuny północnej przylgnęła nazwa sektor D i myślę że tak już zostanie - każdy przyzwyczaił się mówić na nasz młyn sektor D, trybuna D czy po prostu mówić "idę na D" itp.

rav 05.11.2009 22:10

W uzupełnieniu informacji o głosowaniu radnej Mikuły:

http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=22125

vote-for-mikey 05.11.2009 22:11

racja, dzięki za poprawkę ;)

Gwiaździsty 06.11.2009 00:03

Czy radna Jantos dostała na posiedzeniu jakieś ziółka uspakajające na noc ? bo taka rozdygotana i żaląca się do mediów była. Może nawet jej synuś kołysankę jej zaśpiewa - "Wisła to..."

trial 06.11.2009 00:09

http://www.jakubbator.pl/?id=82&pg=aktualnosci
Cytat:

Chciałem także, aby Prezydent renegocjował umowę dzierżawy stadionu. Tak, aby miasto miało udział w zyskach z reklam umieszczanych na stadionie, ze sprzedaży biletów, z transmisji meczów. Dziś miasto otrzymuje jedynie 1% wartości nieruchomości rocznie. Co oznacza, że nigdy nie zwróci się ta inwestycja.
Może lepiej pozostawić to bez komentarza..

Devonisch 06.11.2009 08:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez trial (Post 812822)
http://www.jakubbator.pl/?id=82&pg=aktualnosci

Może lepiej pozostawić to bez komentarza..

Radny Bator ma jeszcze lepsze kwiatki na swojej stronie.

Z jednej strony pisze, że stadionu chce 10-15 tys kibiców Wisły (na 800 tys. mieszkańców) a z drugiej ma na stronie listę poparcia dla Krakowa na losowanie grup na Euro. Zapewne wcześniej dostawał spazmów zbierając poparcie dla samego Euro dla Krakowa. Co za hipokryta.
Swoją drogą ciekawe czy mister Bator dysponuje tak samo "dokładnymi" statystykami dot. poparcia dla losowania grup Euro w Krakowie? Jeśli tak - prosimy o podanie tego "wiarygodnego" źródła.

WILU TS 06.11.2009 09:44

Cisnąć chamowi na skrzynkę mailową,niech wie ile elektoratu stracił pajac

crapmaster 06.11.2009 13:29

http://i33.tinypic.com/6f76g4.jpg :):)

Sam wice dyrektor podpisuje

PhantomRanger 06.11.2009 15:08

Ja bym się tylko chciał dowiedzieć czy z UE dałoby się wyciągnąć połowę kasy na naszą bazę treningową, a drugie pół dałby TS do spółki z Wisłą SA.

anthony09 06.11.2009 17:06

Możecie mi właśnie wyjaśnić ile boisk będzie mieć do dyspozycji Wisełka od przyszłego sezonu ?? W projekcie było 5 ale podobno w związku z nieprzyznaniem nam Euro to nie będzie ich tylu ;/ Moglibyście wyjaśnić jak z nimi będzie, gdzie grać będą juniorzy, no chyba nie na wawelu xD ?

Wojtas 06.11.2009 19:01

No to w sumie mamy juz ostateczna odpowiedz na chyba najbardziej nurtujace pytanie na tym forum...


16,8 metrow -- -odlegolsc nowej C od murawy-(tylko w nowej numeracji to juz chyba C nie bedzie :)


jak dla mnie tylko 5 metrow dalej niz obecne D i E ,a w porownaniu ze starym C(tam chyba ta odleglosc to bylo ponad 26 metrow....) to nie jest najgorzej :)

manisnh 06.11.2009 23:21

Przestańcie narzekać kibice Milanu nie maja lepiej...

http://img40.imageshack.us/img40/5255/sansiro.jpg http://img40.imageshack.us/img40/sansiro.jpg/1/w667.png

http://img22.imageshack.us/img22/984...sansiro047.jpg http://img22.imageshack.us/img22/mil...jpg/1/w900.png

Ivory1906 07.11.2009 02:02

Po pierwsze nikt nie narzeka a po drugie nie ma po sensu porownywac San Siro do stadionu Wisly. Zupelnie inna pojemnosc a poza tym ten stadion zostal wybudowany w 1926 r wiec o czym my to mowimy i z jakimi porownaniami wyskakujesz. Ten kto byl na C ten wie ze teraz bedzie duzo lepiej. Efekty prac nad zewnetrzna czescia elewacji na C bedzie widoczny mniej wiecej po 2 tyg moze troszke wiecej :)

matern 07.11.2009 08:14

mnie najbardziej rozwalily te slowa :Ta przestrzeń służy do poprawienia cyrkulacji powietrza wewnątrz obiektu. Nie będzie w żaden sposób zakrywana ani zabudowywana.
Nie mogę tego pojąć przeciez celem jest uzyskanie jak najlepszej akustyki stadionu juz nie wspominajac o wygladzie bo przy zdjeciu kratownic i "dojechaniu " z krzeselkami do D i E naprawde wedlug mnie by to dobrze wygladalo to oni nam robia dziory w trybunach w celu lepszej cyrkulacji powietrza poprostu dramat szkoda ze nie zrobili jeszcze takich na srodku C bo tam pewnie bedzie zbyt duszno...nie wierze ze taka" dziora" da im lepszy efekt niz jakies klimatyzatory...zreszta o czym my tu mowimy stadion jest na wolnym powietrzu wiec po co to wsyztsko.

rav 07.11.2009 10:20

Heh, cyrkulacja...

Mnie tam na meczu z Tottenhamem duszno nie było...

http://www.tottenhamhotspurs.tv/style/spurs-03.jpg

Choć trzeba przyznać, że:
- większość nowych stadionów ma przestrzeń między dachem a trybunami, zapewne właśnie z tego powodu
- dobra cyrkulacja powietrza jest potrzebna przede wszystkim murawie...

Arapaho 07.11.2009 10:41

Akurat z zawodu zajmują się m.in.wentylacją i pierwsze słyszą o takim rozwiązaniu, choć na upartego ...:) można założyć że taką role to ma spełniać tylko że mega niepraktyczne i nieestetyczne jest to rozwiązanie

Bronowianin 07.11.2009 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manisnh (Post 813463)
Przestańcie narzekać kibice Milanu nie maja lepiej...

Tylko zwróć uwagę na to, że San Siro ma ok. 85 tys. miejsc pojemności i duża odległość linii bocznej boiska od trybun "ginie" w wielkości tego obiektu. Na małym obiekcie, tak jak na stadionie Wisły, bardziej rzuca się to w oczy. Poza tym nawet na oko widać że na San Siro ta odległość nie jest tak znaczna, jak będzie na R 22...

Co by na ten temat nie powiedzieć, to faktem jest, że i tak poczujemy różnicę - w sensie pozytywnym oczywiście. W porównaniu z tym co było do tej pory, komfort oglądania meczu będzie większy - dzięki temu że odległość i tak będzie mniejsza niż dotychczas, a poza tym trybuny będą bardziej strome co pozytywnie wpłynie na widoczność.

Myślę, że ta odległość to nie jest największy problem na naszym stadionie i w porównaniu z innymi obiektami wcale nie będzie się u nas oglądało meczów gorzej. Oby ten stadion tylko powstał... Bo jedno jest pewne - problemów związanych z jego budową nie zabraknie i jeszcze nie raz usłyszymy że inwestycja jest zagrożona, czy że stadion nie zostanie ukończony na czas... Zresztą pewnie mimo swego optymizmu powiedziałby to samo i pan Dariusz Olszówka, któremu tak w ogóle chciałem serdecznie podziękować za zaangażowanie i troskę o sprawy związane z budową naszego stadionu. Jego działalność jest godna podkreślenia, bo w Krakowie mało któremu politykowi zależy na sprawach związanych z tak ważnymi dla miasta sprawami jak właśnie sport.

GregooNG 07.11.2009 22:08

Jaka była odległość starej trybuny "C" od murawy? Mniej więcej chociaż.

PhantomRanger 07.11.2009 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 813914)
do Bronowianin: dziekuje bardzo za wsparcie! stadion napewno bedzie, tylko walczymy zeby byl w terminie gotowy na przyszly sezon. walcze tez zeby mecze na wiosne byly na hutniku a nie w sosnowcu. czekam na odpowiedz w tej sprawie (wszystko jest z wyjatkiem podgrzewanej murawy). z hala jest gorzej. podpisalem uchwale i jest zgloszona. bedzie na najblizszej sesji prawdopodobnie procedowana. jest ok. 32 mln zl, brakuje ok. 48 mln zl. dla mnie to oczywiste zeby dac te brakujace srodki na hale Wisły, niz budowac jakas hale za 469 mln w czyzynach, ale niestety rada przeglosowala ta ostatnia. walczymy o nasza do konca! sport jest tak samo wazny jak zdrowie i prawo. skonczylem prawo, zajmowalem sie medycyna ale trenowalem pilke nozna, kickboxing (na Wiśle). dlatego wiem i czuje co jest najwazniejsze. dla mnie nasz TS!


Według mnie ważne są obie, ale skoro na jedną z nich brakuje tylko połowy a na drugą całości to jasnym i logicznym krokiem wydaje, się aby wpierw powstała hala Wisły. Zresztą Hala w Czyżynach o ile mnie pamięć nie myli miała być gotowa w 2006 lub 2007 roku. Kraków jednak przyzwyczaił ludzi z miasta jak i z powiatu krakowskiego, że tam nic oczywiste nie jest.

kriswisla 07.11.2009 23:13

GregooNG:odleglosc starej C to okolo 26 m...Ja tez chcialem podziekowac Panu Dariuszowi :)

simone 08.11.2009 05:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ivory1906 (Post 813540)
nie ma po sensu porownywac San Siro do stadionu Wisly

Sens jest pod jednym względem, odległości lini bocznej na obu stadionach są bardzo podobne (za punkt odniesienia moze posłużyć "15tka"), takze wielkiej tragedii nie bedzie.

Grzadq 08.11.2009 15:44

Muszę przyznać że bardzo rozsądny z pana gość. Oby tylko udało się zdobyć pieniądze na tą naszą halę ...

rozarian 08.11.2009 15:55

Do tego chciałbym dodać,że od koszykarek ŁKS-u miasto żąda 80 tys.za jeden mecz.Przy 60% większych kosztach budowy krakowskiej hali od tej w Łodzi,to nietrudno sobie wyobrazić ile musiałyby płacić zespoły krakowskie za wynajem tego kolosa.Taka duża hala ma głównie znaczenie prestiżowe dla miasta.Niby wszyscy by chcieli by taka była,ale nikt nie kwapi się by płacić tyle kasy za parę godzin użytkowania.Najważniejsze,że stadion rośnie.Wielkie dzięki panie Darku za zaangażowanie.

Grzadq 08.11.2009 19:21

Ech, marzy mi się sytuacja kiedy miasto kończy rozpoczęte projekty. Kiedy na Wiśle, oprócz nowoczesnego i dużego stadionu mamy nowoczesną halę, i do tego boiska treningowe. Kiedy pejsy mają stadion, hale, lodowisko i co tam jeszcze chcą. Kiedy Hutnik jest zmodernizowany. Wtedy nakłady na infrastrukturę w tych 3 klubach miasto ma "z głowy" na dobrych kilkanaście lat. No chyba że Hutnik awansuje raptem do ekstraklasy i zechce mieć nowy stadion. Ale nawet wtedy ten stadion już nie musi być duży i drogi tylko np a la Korony.

Naprawde, na kilkanaście lat miasto miałoby z głowy wydatki. Pozostałaby tylko budowa hali w Czyżynach głównie ze względów prestiżowych. A po hali? A co dusza zapragnie, tory kajakarstwa, żuzle, wszystko możnaby wtedy budować bo już "Wisła" jeść by nie chciała.

A tak obawiam się że to po pierwsze, nie koniec batalii o pieniądze na stadion, także jak go oddadzą ZUPEŁNIE (z zapleczami, parkingami) do użytku w czerwcu to będzie sukces. A co z takimi rzeczami jak przebudowa Reymonta czy właśnie boiska treningowe? Bo na razie cisza o tym ... Ech...

Kuba 08.11.2009 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michelangelo10 (Post 814155)


Po raz kolejny wychodzą sympatie klubowe Batora

GregooNG 08.11.2009 20:35

Witam,mam kolejne pytanie. Na trybunie "C" od zewnątrz,na całej długości i wysokości są te takie "okna",(prostokątne dziury),nie wiem jak to określić;d Ale jeżeli ktos wie o co mi chodzi i orientuje się w budowie stadionu,to czy w tych wnękach("oknach") będą powstawiane jakieś szyby? Czy to pozostanie tak jak jest?
Z góry dzięki i pozdro.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl