![]() |
Cytat:
|
UWAGA
Cytat:
|
|
Cytat:
Dariusz Olszówka :lol: |
kiedy moga zapaść jakieś decyzje ws hali Wisły??
|
Cytat:
wersje są różne tablica pokazała, że głosowała przeciw warto jednak czekać na protokół |
byłoby dziwne gdyby Mirek-Mikuła głosowała przeciw. W koncu jest z listy wyborczej Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Majchrowskiego.
Działałaby przeciw swemu szefowi? |
Chyba lekko off topuje, więc przepraszam.
Mój patriotyzm, nie wytrzymuje. Jak Polska chce być poważnym krajem, jak umiemy tylko wszystko psuć, kłócić się itd.? Zobaczmy na Anglię (żeby nie było tych znienawidzonych Niemców)- potrafili wybudować iles tam stadionów, iles tam hal, a wśród tych różnych obiektów sportowych mają to cudo- nowe Wembley. Chcemy, żeby nam wszystko dano, czy też zniesiono (tutaj: wizy do USA), ale w cale się nie dziwię, że wszyscy maja Polskę gdzieś. Od pana prezydenta przez jakiś radnych po zwykłych szarych ludzi. Nikt nie popuści. Najczęstszy argument to: nie ma pieniędzy. A ja się pytam: Jak ich nie ma? Jako jedyni byliśmy ostatnio na plusie, ale jakim kosztem? Można zobaczyć to najlepiej na przykładzie właśnie sportu. Na wszystkim oszczędzamy- szczególnie tam gdzie nie trzeba. Nie rozumiem, po co jakies głosowanie. Halę ma Łódź, Wrocław itd {jak im się to udało?! o.O}, a w Krakowie nie ma. Tutaj wychodzi to, że Krakowianie (jak i głównie małopolska) to centusie- słusznie się mówi. Przeciez to jest sprawa jasna, prosta! Fajnie byłoby, by każdy [przynajmniej większy] klub miał swój kompleks sportowy- ale nie przesadzajmy. Idzie się chyba dogadać, by w jednym Krakowie, powstała jedna wspólna hala. (wzorem ze Stanów Zj.- wielofunkcyjna, np. rano koszykówka, a wieczorem.. hokej) Nikt, za nikogo nic nie zrobi- nie przyjadą ani Anglicy, ani Niemcy, ani nikt, żeby nam pobudować wszystko i uporządkować. Cóż, jeśli mamy problem z halą, bo jakaś pani radna ma urojone problemy, to my po prostu jesteśmy w czarnej du.pie! :/ Jeszcze raz przepraszam za OT. |
Cytat:
Szczegółowe info -> http://www.wislasoccer.com/news_item_11126.htm |
Cytat:
|
No to Mikuła out!
|
No.. tak im narobicie koło d*** przy następnych wyborach, że hej...
|
jest coś w związku ze stadionem na co niewielu zwróciło uwagę, a prawie na pewno nie było tego na forum mianowicie zmiany nazw poszczególnych trybun:
Zachodnia (dawna A+B+loża) A dolna część trybuny, B górna, I narożnik między zachodnią i północną. Południowa (E) C. Wschodnia (C) narożnik między południową a wschodnią D, dolny poziom E, górny F, kolejny narożnik G. Północna (D) H. Wygląda to lekko dziwnie, zastanawiam się dlaczego nie pozostali przy aktualnym (byłym?) nazewnictwie. Na stadionie w Poznaniu zdaje się, że trybuny są ponumerowane od I do IV, bez rozdzielania na narożniki czy poziomy trybuny. Sprawa raczej marginalna, ale jednak na, moim zdaniem, minus. |
polnocna - D
poludniowa - E |
Cytat:
|
W uzupełnieniu informacji o głosowaniu radnej Mikuły:
http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=22125 |
racja, dzięki za poprawkę ;)
|
Czy radna Jantos dostała na posiedzeniu jakieś ziółka uspakajające na noc ? bo taka rozdygotana i żaląca się do mediów była. Może nawet jej synuś kołysankę jej zaśpiewa - "Wisła to..."
|
http://www.jakubbator.pl/?id=82&pg=aktualnosci
Cytat:
|
Cytat:
Z jednej strony pisze, że stadionu chce 10-15 tys kibiców Wisły (na 800 tys. mieszkańców) a z drugiej ma na stronie listę poparcia dla Krakowa na losowanie grup na Euro. Zapewne wcześniej dostawał spazmów zbierając poparcie dla samego Euro dla Krakowa. Co za hipokryta. Swoją drogą ciekawe czy mister Bator dysponuje tak samo "dokładnymi" statystykami dot. poparcia dla losowania grup Euro w Krakowie? Jeśli tak - prosimy o podanie tego "wiarygodnego" źródła. |
Cisnąć chamowi na skrzynkę mailową,niech wie ile elektoratu stracił pajac
|
|
Ja bym się tylko chciał dowiedzieć czy z UE dałoby się wyciągnąć połowę kasy na naszą bazę treningową, a drugie pół dałby TS do spółki z Wisłą SA.
|
Możecie mi właśnie wyjaśnić ile boisk będzie mieć do dyspozycji Wisełka od przyszłego sezonu ?? W projekcie było 5 ale podobno w związku z nieprzyznaniem nam Euro to nie będzie ich tylu ;/ Moglibyście wyjaśnić jak z nimi będzie, gdzie grać będą juniorzy, no chyba nie na wawelu xD ?
|
No to w sumie mamy juz ostateczna odpowiedz na chyba najbardziej nurtujace pytanie na tym forum...
16,8 metrow -- -odlegolsc nowej C od murawy-(tylko w nowej numeracji to juz chyba C nie bedzie :) jak dla mnie tylko 5 metrow dalej niz obecne D i E ,a w porownaniu ze starym C(tam chyba ta odleglosc to bylo ponad 26 metrow....) to nie jest najgorzej :) |
Przestańcie narzekać kibice Milanu nie maja lepiej...
http://img40.imageshack.us/img40/5255/sansiro.jpg http://img40.imageshack.us/img40/sansiro.jpg/1/w667.png http://img22.imageshack.us/img22/984...sansiro047.jpg http://img22.imageshack.us/img22/mil...jpg/1/w900.png |
Po pierwsze nikt nie narzeka a po drugie nie ma po sensu porownywac San Siro do stadionu Wisly. Zupelnie inna pojemnosc a poza tym ten stadion zostal wybudowany w 1926 r wiec o czym my to mowimy i z jakimi porownaniami wyskakujesz. Ten kto byl na C ten wie ze teraz bedzie duzo lepiej. Efekty prac nad zewnetrzna czescia elewacji na C bedzie widoczny mniej wiecej po 2 tyg moze troszke wiecej :)
|
mnie najbardziej rozwalily te slowa :Ta przestrzeń służy do poprawienia cyrkulacji powietrza wewnątrz obiektu. Nie będzie w żaden sposób zakrywana ani zabudowywana.
Nie mogę tego pojąć przeciez celem jest uzyskanie jak najlepszej akustyki stadionu juz nie wspominajac o wygladzie bo przy zdjeciu kratownic i "dojechaniu " z krzeselkami do D i E naprawde wedlug mnie by to dobrze wygladalo to oni nam robia dziory w trybunach w celu lepszej cyrkulacji powietrza poprostu dramat szkoda ze nie zrobili jeszcze takich na srodku C bo tam pewnie bedzie zbyt duszno...nie wierze ze taka" dziora" da im lepszy efekt niz jakies klimatyzatory...zreszta o czym my tu mowimy stadion jest na wolnym powietrzu wiec po co to wsyztsko. |
Heh, cyrkulacja...
Mnie tam na meczu z Tottenhamem duszno nie było... http://www.tottenhamhotspurs.tv/style/spurs-03.jpg Choć trzeba przyznać, że: - większość nowych stadionów ma przestrzeń między dachem a trybunami, zapewne właśnie z tego powodu - dobra cyrkulacja powietrza jest potrzebna przede wszystkim murawie... |
Akurat z zawodu zajmują się m.in.wentylacją i pierwsze słyszą o takim rozwiązaniu, choć na upartego ...:) można założyć że taką role to ma spełniać tylko że mega niepraktyczne i nieestetyczne jest to rozwiązanie
|
Cytat:
Co by na ten temat nie powiedzieć, to faktem jest, że i tak poczujemy różnicę - w sensie pozytywnym oczywiście. W porównaniu z tym co było do tej pory, komfort oglądania meczu będzie większy - dzięki temu że odległość i tak będzie mniejsza niż dotychczas, a poza tym trybuny będą bardziej strome co pozytywnie wpłynie na widoczność. Myślę, że ta odległość to nie jest największy problem na naszym stadionie i w porównaniu z innymi obiektami wcale nie będzie się u nas oglądało meczów gorzej. Oby ten stadion tylko powstał... Bo jedno jest pewne - problemów związanych z jego budową nie zabraknie i jeszcze nie raz usłyszymy że inwestycja jest zagrożona, czy że stadion nie zostanie ukończony na czas... Zresztą pewnie mimo swego optymizmu powiedziałby to samo i pan Dariusz Olszówka, któremu tak w ogóle chciałem serdecznie podziękować za zaangażowanie i troskę o sprawy związane z budową naszego stadionu. Jego działalność jest godna podkreślenia, bo w Krakowie mało któremu politykowi zależy na sprawach związanych z tak ważnymi dla miasta sprawami jak właśnie sport. |
Jaka była odległość starej trybuny "C" od murawy? Mniej więcej chociaż.
|
Cytat:
Według mnie ważne są obie, ale skoro na jedną z nich brakuje tylko połowy a na drugą całości to jasnym i logicznym krokiem wydaje, się aby wpierw powstała hala Wisły. Zresztą Hala w Czyżynach o ile mnie pamięć nie myli miała być gotowa w 2006 lub 2007 roku. Kraków jednak przyzwyczaił ludzi z miasta jak i z powiatu krakowskiego, że tam nic oczywiste nie jest. |
GregooNG:odleglosc starej C to okolo 26 m...Ja tez chcialem podziekowac Panu Dariuszowi :)
|
Cytat:
|
Muszę przyznać że bardzo rozsądny z pana gość. Oby tylko udało się zdobyć pieniądze na tą naszą halę ...
|
Do tego chciałbym dodać,że od koszykarek ŁKS-u miasto żąda 80 tys.za jeden mecz.Przy 60% większych kosztach budowy krakowskiej hali od tej w Łodzi,to nietrudno sobie wyobrazić ile musiałyby płacić zespoły krakowskie za wynajem tego kolosa.Taka duża hala ma głównie znaczenie prestiżowe dla miasta.Niby wszyscy by chcieli by taka była,ale nikt nie kwapi się by płacić tyle kasy za parę godzin użytkowania.Najważniejsze,że stadion rośnie.Wielkie dzięki panie Darku za zaangażowanie.
|
Ech, marzy mi się sytuacja kiedy miasto kończy rozpoczęte projekty. Kiedy na Wiśle, oprócz nowoczesnego i dużego stadionu mamy nowoczesną halę, i do tego boiska treningowe. Kiedy pejsy mają stadion, hale, lodowisko i co tam jeszcze chcą. Kiedy Hutnik jest zmodernizowany. Wtedy nakłady na infrastrukturę w tych 3 klubach miasto ma "z głowy" na dobrych kilkanaście lat. No chyba że Hutnik awansuje raptem do ekstraklasy i zechce mieć nowy stadion. Ale nawet wtedy ten stadion już nie musi być duży i drogi tylko np a la Korony.
Naprawde, na kilkanaście lat miasto miałoby z głowy wydatki. Pozostałaby tylko budowa hali w Czyżynach głównie ze względów prestiżowych. A po hali? A co dusza zapragnie, tory kajakarstwa, żuzle, wszystko możnaby wtedy budować bo już "Wisła" jeść by nie chciała. A tak obawiam się że to po pierwsze, nie koniec batalii o pieniądze na stadion, także jak go oddadzą ZUPEŁNIE (z zapleczami, parkingami) do użytku w czerwcu to będzie sukces. A co z takimi rzeczami jak przebudowa Reymonta czy właśnie boiska treningowe? Bo na razie cisza o tym ... Ech... |
Cytat:
Po raz kolejny wychodzą sympatie klubowe Batora |
Witam,mam kolejne pytanie. Na trybunie "C" od zewnątrz,na całej długości i wysokości są te takie "okna",(prostokątne dziury),nie wiem jak to określić;d Ale jeżeli ktos wie o co mi chodzi i orientuje się w budowie stadionu,to czy w tych wnękach("oknach") będą powstawiane jakieś szyby? Czy to pozostanie tak jak jest?
Z góry dzięki i pozdro. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl