![]() |
|
Cytat:
100% SKUTECZNOŚCI W ZDOBYWANIU MP MAJ 2009 LEVADIA OBSADA BRAMKI BRAK ROZWOJU |
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html
ciekawe jaki to sztab ma Wini;> no ale to już nie nasza sprawa.. |
Swoją drogą to wydaje mi się że Kasper powoli będzie ściągał swoich chłopaków do sztabu szkoleniowego
|
Cytat:
Za to że w jak przyszedł po nieudanym sezonie w którym mieliśmy 8 miejsce, zdobył majstra. Ale niestety nie sposób nie zauważyć bolesnych porażek. Nie mówię tu już o TT, bo to jeszcze rozumiem, ale z tą Levadią to doje*ali na całej linii. Tak samo jak liga w tym sezonie - w dupę dostaliśmy od Legii, Lecha, Belchatowa i Cracovii czyli najbardziej prestiżowe mecze i klops. Ale mimo wielu porażek, w****i*nia, dzięki za inne radosne chwile, które będzie się pamiętać do końca życia i mam nadzieję że jak przyjedzie kiedyś do nas jako trener innej drużyny to zostanie godnie przyjęty. |
Myślę, że Skorża zostanie w przyszłości jednym z lepszych trenerów i myślę, ze jeszcze kiedyś dane mu bd poprowadzić Wisełkę, no chyba, że bd aż tak dobry;)
|
Jako ze temat wlaciwie jest juz skonczony to tylko na koniec musze podziekowac Maciejowi za te 3 lata,byly dobre i zle momenty jak to w zyciu.
Powodzenia trenerze w dalszej pracy i wytrwalosci bo to w tym fachu istotne.:) |
po Euro 2012 Skorza zostanie trenerem reprezentacji...a potem po kilku latach wróci do Wisły
Tego zycze trenerze i dziekuje za wspaniałe chwile jakie przezyłem za Pana kadencji, szczegolnie za Beitar i Barcelone, a takze zwyciestwo nad legia przy 20tys kibiców |
Szkoda że odchodzi najlepszy polski trener.
No cóż panie Maćku , dzięki wielkie za uczciwą i ofiarną pracę we Wisełce , wszystkie wzloty i upadki przeżywaliśmy razem. Zapamiętamy. Życzę powodzenia i sukcesów w dalszej karierze (oby nie w meczach przeciwko naszej Wisełce:D ) Myślę że pewnie prędzej czy później wrócisz na Reymonta . |
Również chciałbym złożyć swoje podziękowania dla trenera, dla trenera, którego uważam za bardzo dobrego jak na polskie warunki fachowca. Miał świetne momenty, miał też wpadki. W ostatnim czasie tych lepszych brakowało. Choć nigdy nie odwróciłem się od trenera, muszę stwierdzić, że drużyna nie robi postępów. Nie uważam by winnym w 100% był Maciej, ale widać wyraźnie, że coś już się nie kleiło.
Teraz trochę na inny temat, nie chce pisać 2 postów w 2 różnych działach. Po zwolnieniu Kasperczaka nie ocenialiśmy drużyny czy gra dobrze, czy gra słabo. Ocenialiśmy ją na tle drużyny naszego starego/nowego szkoleniowca. I bardzo cieszę się, że teraz zostanie pokazane, bardzo wyraźnie, jaki wkład w grę naszego zespołu miał trener, a jaki zawodnicy. Jak to było za czasów Henia, czy większą zasługą byli świetni jak na nasze realia piłkarze, czy świetny trener. Teraz obaj dysponują tą samą kadrą, teraz zobaczymy różnice w stylach zespołów Kasperczaka i Skorży. Nie należę do osób krytycznie nastawionych do trenerów, którzy spędzili u nas trochę więcej czasu, bo nie byłem zwolennikiem zwolnienia Petrescu, teraz też nie byłem pewien tej decyzji (chociaż widząc kto go zmienia, doszedłem do wniosków, że może to jest lepsze wyjście), ale na tym forum jest wielu użytkowników, których zdanie w niektórych momentach mocno, za mocno krzywdziły szkoleniowca. Kasperczak nie mógł zapomnieć trenerskiego fachu, więc zobaczymy jakie będą efekty jego pracy (trzymam kciuki), ale oby za kilka lat nie doszło do takiej sytuacji jaką teraz mamy z Danem, który nigdy nie dostał poparcia kibiców, takiego jak dostał Skorża za jego kadencji, a który jest tutaj ustawiony w hierarchii na najwyższym szczeblu. Życzę trenerowi Skorzy objęcia reprezentacji, lub pracy w zagranicznym klubie. Nie wiem czy chciałby zostać pierw asystentem w jakimś zachodnim klubie i czy znalazłby taką pracę, jednak to chyba jedyna droga Polaka do pracy w mocnym zagranicznym klubie. |
Mam nadzieje, że Skorża nie będzie prowadził ani Lecha ani Legii.
Jeżeli Kasperczak nie zdobędzie mistrzostwa to Skorża może wrócić szybciutko po zaledwie półrocznym urlopie. Zostawienie sztabu szkoleniowego wskazywałoby, że Cupiał zachował w zanadrzu taką ewentualność. Jednak mam ogromną nadzieję, że to mistrzostwo zdobędziemy. A Skorża niech najlepiej wyjedzie, dobrze mu to zrobi - trochę się odciąć od bagienka z ekstraklasy na jakiś dłuższy czas, może jakaś reprezentacja z Afryki , może jakiś klub z drugiej ligi z dobrego zachodniego kraju. |
Cytat:
|
Nie wiem skad sie u Skorzy bierze poczucie satysfakcji Jedyne uczucie jakie mi towarzyszy po jego pracy tutaj to niedosyt i rozczarowanie. Trzeba patrzec na caloksztalt a tu trzeba przyznac, ze poprzedni trenerzy osiagali wiecej niz Skorza.
Mistrzostwa robil tez Smuda i Kasperczak ale oni dodatkowo potrafili dorzucic jakies pozytywne emocje w Europie a u Skorzy niestety tego zabraklo. Stad wlasnie rozczarowanie i niedosyt. |
Dzięki trenerze za te ponad 2 lata spędzone w Wiśle! I szacunku dla Pana nie zmienią ostatnie wyniki! Bo moim zdaniem trener Skorża jest pierwszym od długiego czasu trenerem który zdobył wielki szacunek Wiślackich kibiców! Powodzenia w dalszej pracy trenerskiej gdziekolwiek się jej Pan podejmie!!!
|
Z całego serca dziękuję Trenerze. Wierzę że spotkamy się na fecie mistrzowskiej w tym roku. Życzę Ci zawodników z profesjonalnym podejściem do swojego zawodu. Żywię nadzieję że w przyszłości znów zasiądziesz na ławce trenerskiej Wisły Kraków, bo wiem że Nasz klub masz w swoim sercu.
|
Cytat:
|
Kto ma miękkie serce, ten ma twardą dupę - to hasło powinien dobrze zapamiętać M.Skorża. Jakby odszedł po drugim MP, to dziś byłby dla jeszcze większej liczby bogiem. No cóż, te ostatnie miesiące były już dziwne w doborze ludzi i słabe jeśli chodzi o wyniki, na grę nie dało się patrzeć. Skorża miał wielkie szczęście do wpadek i strat punktowych głównych rywali do MP i wielkiego pecha do kontuzji swoich zawodników. Moje uznanie zdobył swoim zaangażowaniem, próbami zmian, z niespotykaną klasą - to był trener, którego się nie wstydziłem za jego wygląd i wypowiedzi. Rozpoczęliśmy wczoraj przypadkowo temat Kasperczaka i Skorży i dziś już mamy nową rzeczywistość. Człowieka poznaje się po tym jak odchodzi - Skorża odchodzi, bo sportowo zaczął osiągać kiepskie wyniki, ale odchodzi pięknie, z klasą, z szacunkiem dla klubu i dla nas. Dziś jak widzę Kasperczaka znów w roli trenera Wisełki, to sportowo daję mu kredyt zaufania (chociaż po jego przygodzie z Górnikiem Zabrze, nie powiem, że czuje się komfortowo), ale po ludzku czuję pewien niesmak.
Panie Maćku - dziękuję i powodzenia! Panie Henryku - powodzenia! I jeszcze jedno - pojawiają się głosy, że Skorża, inni trenerzy i piłkarze, to najemnicy i że oni się nie liczą - że liczy się tylko Wisła i Tradycja. Jasne, ale kto naszą Wisełkę i jej tradycję tworzy? Powietrze? Kiedyś były czasy, że zapłatą były brawa kibiców i ich uznanie, dziś niestety są to tylko wpływy na konto. Jednak, to, że ktoś bierze pieniądze za swoją pracę nie znaczy, że nie Tworzy historii i tradycji naszego klubu. |
Nie ukrywam że cieszy mnie zmiana trenera ale jak patrzyłem wczoraj na M.Skorżę jak żegna się z pracą w Wiśle to zrobiło mi się jakoś żal na sercu chyba dlatego że Maciej Skorża jest takim ciepłym człowiekiem a jego wypowiedzi zawsze były przemyślane i nigdy nie ociekały jadem.Więc szerokiej drogi panie Macieju i powodzenia!!!
|
Żegnam cię Panie Macieju bez żalu. Miły z ciebie facet, ale trener mizerny. A za to swoje pieprzenie po każdym meczu miałem ochotę dokonać zamachu na twojego żywota (a za to konkretne pieprzenie o Krzysiu Mączyńskim na pożegnalnej konferencji nie bądź taki pewien że tego nie zrobię). Za oglądanie najgorszej Wisły od kikunastu lat, za pierwszą przegraną z synami Syjonu u siebie od 50 lat , za najgorszy start rundy od 50 lat, za wystawianie ciągle Pawełka na bramce jako dowód twojej miłości i braku profesjonalizmu...A dzięki za Barcelone, zawsze jakiś miły akcencik no i dwa dopiski Mistrza Polski w naszej zawodowej lidze...
|
Cytat:
Do tego ciagle porazki z Amica, Legia, wtopa z passami, najgorszy start od 50 lat, ofensywna gra ???? :rotfl::rotfl: |
Cytat:
|
Najgorszy sklad od 10 lat ? Chyba jednak nie masz racji, pokaz mi drugi klub ktory posiada TAKI potencjal ludzki w swoich szeregach... ilu tu bylych lub obecnych repr swoich krajow gra ?
|
Cytat:
Ja osobiście byłem na takim meczu który miał miejsce jesienią 1995 roku na ulicy Reymonta. Grały wówczas dwa kluby krakowskie, a wynik brzmiał 1:0 na korzyść gości. Gwoli przypomnienia: były to derby drugoligowe, Hutnik grał w I lidze, a Wawel Kraków wygrał rozgrywki III ligowe. Czyli piszesz głupoty, conajmniej w tym zakresie. Co do oceny trenera - widać, że masz niesamowite kompetencje do tego, nie ma co.... Co do Pawełka - czy byłeś wśród tych kibiców, którym pokazał jeden ze swoich palców??? |
Cytat:
Bolec jesteś tak żałosny, że nie chce mi się pisać kontr komentarza, ale dobra zrobię dla Ciebie wyjątek... wg Ciebie Wisła ma najsłabszy skład od 10 lat tak ? domniemam, że masz pewnie jakieś 10 lat, skoro nie potrafisz dostrzec jakim potencjałem ludzkim dysponował nasz były "trener" fanatyk Skorży od siedmiu boleści.... P.S i nie pisz komentarza pod komentarzem! naucz się edytować... |
Cytat:
|
Cytat:
Mariusz Pawełek - bez komentarza, 0 wartościowych zmienników, jeśli bierzesz lecytynę to zapewne pamiętasz jak Maciek starał się tą sytuację zmienić, no ale bez kasy się nie da. Piotr Brożek - ten akurat nieźle spisuje się na swojej nowej pozycji (tu brawa dla poprzedniego trenera, który z Piotrka zrobił bocznego obrońcę). Jeśli przypomnisz sobie jednak kilka meczów, to zauważysz, że ów kolo nie gra na równym poziomie w każdym spotkaniu. Tą sytuację Maciek też starał się zmienić, ale bez kasy to można się tylko starać. Jirsak - sprowadził kolesia pewien łysy osobnik z 700 tys. ojro, Maciek od razu powiedział, że to nie jest zawodnik na ta pozycję - brawo. Kontynuujmy, Junior Dijaz to całkiem sympatyczny chlopak z niesamowitym ciągiem na bramkę tylko te straty hmmm. Prawa pomoc, Skorża chciał Kosowskiego, wystarczylo facetowi dać 250 tys ojro na sezon, ale Cupiał wbrew woli trenera go wywalił na czym Wisła zrobiła interes sprowadzając za 400 tys. Łobodzińskiego i dając mu 5 letni kontakt wysokości 350 tys. ojro rocznie - brawo Cupiał. Napastnicy - Maciek chciał brać wolnego z kartą na ręku Frankowskiego(ostatnio za nim tęskniono po meczu z Jagą) ale Cupiał nie chciał więc Maciek dostał wynalazki, Paweł Brożek zaczął strzelać bramki właśnie za kadencji tego "złego trenera" Skorży, Małecki pyskuje do mediów, ale zawala każdy ważny mecz, tak w reprezentacji młodzieżowej jak i w Wiśle. Do Rafała nic nie mam - ot kontuzja i facet nie może znaleźć formy. Problemem jest u nas kompletny brak zmienników, Nie można posadzić zawodnika na ławkę bo często koleś który go zastąpi jest jeszcze większym leszczem, np. kim zastąpić Kirma? Pawełka, któregoś ze środkowych obrońców. Nie chce powiedzieć, że Maciek to bezbłędny cudotwórca, no ale ktoś tu mu nie dal popracować. Obecnemu trenerowi właściciel ponoć obiecał wzmocnienia latem, ale takie same obietnice miał już i Petrescu i Skorża. Także poczekam do lata na realizacje tych obietnic. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Wisła Skorży - mimo wszystko będę miło wspominał ten rozdział w historii naszego klubu. Szkoda, że Sukcesy (przez duże S) udało się osiągnąć tylko na krajowym podwórku. Szkoda, że nie dano mu możliwości dokończenia tej rundy. Powrót Kasperczaka pokazał, że praktycznie każdy powrót na ławkę trenerską Wisły jest możliwy. Myślę, że Skorża jeszcze wróci. Nie wiem, czy za 5, czy za 10 lat, w końcu to młody trener, ale wróci.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Oczywiście nie znaczy to, że nie obwiniam Skorży i jego sztabu trenerskiego za to całe zamieszanie z bramkarzami, kompromitujące Wisłę... Bez urazy pozdrawiam |
Cytat:
Cytat:
Pozdrawiam |
Dobrze, że Kasperczak nie raz pokazał, że nie jest przywiazany do nazwisk :rotfl:
|
Cytat:
Tak to polecam oglądać zapiski video z Lewatywy i z derbów u siebie. Mam nadzieje że spędzisz miło czas przed monitorem czy też telewizorem.. |
Cytat:
|
Cytat:
Zdobył z nią 2 tytuły mistrzowskie i ogromne doświadczenie. Niestety nie sprostał wymaganiom bo jest jeszcze niekompletnym trenerem który popełnia wiele błędów. On z tego sobie świetnie zdaje sprawę. Chciałem bardzo podziękować Maciejowi Skorży za wiele dobrego co zrobił dla naszego klubu. Życzę mu jak najlepiej w dalszej karierze ;) |
Cytat:
Mixu nie porównuj osiągnięć Maćka i Kasperczaka bo obydwaj panowie dysponowali kompletnie różnymi piłkarzami. Porównamy obu panów pewnie najwcześniej pod koniec kolejnego sezonu. |
Lubię Skorżę, bo chłop pochodzi z mojego regionu i do tego jest bardziej inteligentny, ale niestety doprowadzić Wisłę - mistrza Polski do sytuacji, w które taka np. Polonia Bytom o klasę lepiej rozgrywa atak pozycyjny to SKANDAL. A wystawianie Pawełka w pierwszym składzie, to totalna KOMPROMITACJA.
|
tormenthor a kto za Pawełka, piszcie od razu konkretnie na czym polegały błędy, a nie strzelacie ogólnikami. przecież Skorża prosił o bramkarza tylko kasy na niego nie dostał! A skoro prosił to problem Pawełka rozumiał, podobnie prosił o piłkarzy na inne pozycje, to w temacie owego "potencjału ludzkiego", którym Maciek rzekomo dysponował. Skorża oczywiście popełniał błędy, ale nie przypisujcie Maćkowi błędów spowodowanych sknerstwem i zaniedbaniami Cupiała. U Maćka nie podobało mi się:
- olewanie młodzieży, nie dawał nawet szansy wykazania się na dłuższą metę młodym zawodnikom, - toporny styl gry, kojarzy mi się ze starym Janasem, którego zespoły też nie grały ładnie ale ciułały punkty, - miękkość, jak może trener sobie pozwolić aby Brożek mu napyskował, z drugiej strony, Brożek wie, że i tak zawsze wywalany jest trener, a nie zawodnik, pewnie by się trochę tego nazbierało ale nie zapominajcie, że styl gry zepsuł się po odejściu Kosowskiego, którego Maciek chciał, podobnie część tęskniła za Frankiem, też go Maciek chciał, ciekawe co by było gdyby Maćkowi się Cupiał nie wpier....lał. |
Cytat:
|
Każdy zamiast Pawełka byłby lepszy. W polskiej lidze nie ma tak słabego bramkarza. Jeśli chodzi o potencjał ludzki, to przecież zarówno Żurawski, jak i Kosowski czy Uche nie byli od razu świetnymi zawodnikami. Oszlifował ich właśnie Kasperczak. Skorża uczynił Brożków i Boguskiego reprezentantami, z Diaza zrobił niezłego przecinaka, Małecki też się rozwinął, ale z kolei mnóstwo innych piłkarzy zanotowało regres. Do tego należy dodać problemy z dochodzeniem do formy po kontuzjach poszczególnych piłkarzy. Może Maciek nie potrafił pomóc im w odbudowywaniu ich formy.
|
Kto zanotował regres? Konkretnie! Kto za Pawełka? Z ławki Wisły Kurto czy Juszczyk? Juszczyk pokazał w kilku meczach, że jest o dziwo jeszcze słabszy, a Kurto to jednak trochę za młody. Łatwo jest wydziwiać zza klawiatury, ale gdy dysponujesz konkretnymi ludźmi i nie masz kasy na następnych to już wcale nie jest tak łatwo. Podejrzewam, że Pawełek nie byłby taki zły gdyby miał dobrego trenera bramkarzy, to kolejny problem Skorży, nieumiejętne dobieranie współpracowników.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl