Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Sylwus1988 22.05.2024 10:55

a mi się wydaje że wszystkie wyniki będą pod nas, Mam wrażenie że ostatnio w salonach fryzjerskich chcą nas wypchnąć wyżej ale niestety jesteśmy zbyt tragiczni sportowo żeby z tego skorzystać

tommiyacht 22.05.2024 11:05

1) wygramy
2) NIE padnie remis miedzy Tychy - Leczna
3) wejdzie 1 z 2 wymagalnych dla nas wynikow w pozostalych 3 interesujących nas spotkaniach. To moje typy.

Jaroo1 22.05.2024 11:06

No koniec końców Zaskroniec ma głupie szczęście i wystarczy, ze spełnią się dwa warunki tzn my wygramy a Łęczna z Tychami zremisuje. Ale... jeśli oni nie zremisują to już z pół ligi musi zagrać pod nas żebyśmy wyścignęli kogoś z Płocka, Motoru, Odry itd.

I tak fart jest niesamowity, że pomimo dwóch w.......ów i 0 pkt na finiszu, nadal jakieś szansę są. Taka właśnie ot jest liga paralityków, z której i tak nie umiemy wyjść wyżej.

Karherop 22.05.2024 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwus1988 (Post 1624505)
a mi się wydaje że wszystkie wyniki będą pod nas, Mam wrażenie że ostatnio w salonach fryzjerskich chcą nas wypchnąć wyżej ale niestety jesteśmy zbyt tragiczni sportowo żeby z tego skorzystać

Nie wiem które spotkania oglądasz ale sędziowanie czy to z Resovia czy to z Sosnowcem było skandaliczne. Wyrzucenie Jarocha z Motorem to również typowe więdzi mi się sędziowskie.

Jedyne osoby które pompują nas wyzej to nasi kibice i paru dziennikarzy, którzy na co dzień nawet nie oglądaja 1 ligi i nie wiedzą co się w niej wyrabia.

Cokolwiek się wydarzy w niedzielnej kolejce to formalnie wypada przypomnieć że baraże to jeszcze nie awans. I nie mówcie nawet po tym że jakikolwiek cel został zrealizowany..

wolfy 22.05.2024 15:32

Generalnie jest bardzo długa lista nie podyktowanych rzutów karnych (zwłaszcza na Sobczaku), kartek - w tym czerwonych przeciw nam. Ze Zniczem nie podyktowali trzech karnych po zagraniach ręką. Ze Stalą w zeszłym sezonie powinien być karny na Sobczaku. Z Sosnowcem stoper oburącz powalił Sobczaka w polu karnym - nawet VAR się nie zainteresował. Czerwona na Jarochu wbrew wytycznym PZPN/UEFA.
Granica przyzwoitości już dawno została przekroczona.

Sylwus1988 22.05.2024 15:32

Oczywiście że się zgadzam co do czerwonej kartki dla Jarocha że to było naciągane w ciul, najbardziej chodzi mi o ostatni mecz, nieuznany gol dla Katowic i brak ręki młodego ewidentnie wyglądały na to że sędzią się stara żebyśmy nie wypadli z miejsca barażowego

Sylwus1988 22.05.2024 15:33

chyba że nie chodziło o nas a o Gks żeby się za bardzo nie zbliżył do Arki :D wszystko może być

wolfy 22.05.2024 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwus1988 (Post 1624543)
Oczywiście że się zgadzam co do czerwonej kartki dla Jarocha że to było naciągane w ciul, najbardziej chodzi mi o ostatni mecz, nieuznany gol dla Katowic i brak ręki młodego ewidentnie wyglądały na to że sędzią się stara żebyśmy nie wypadli z miejsca barażowego

Zgodzę się że karny mógł być podyktowany bo Krzyżanowski zrobił krakowiaka kiedy sobie przypomniał że ręce trzeba chować, ale tutaj w polskiej lidze jest pełna uznaniowość. Ta jedna z czterech rąk ze Zniczem którą akurat podyktowali to nawet nie była najbardziej ewidentna...

Myślę że pomógł brak poważnych protestów ze strony Katowic (wiedzieli że i tak nam nastrzelają po czerwonej) i mała odległość między Krzyżanowskim a strzelcem. Sędzia i gracze GKS-u uznali że starczy tych prezentów.

pepe72 16.07.2024 10:44

Wakacje i po wakacjach.
Awans/spadek u buków wg. P. Klimka
https://i.imgur.com/UVjnW5f.png

krysztal 16.07.2024 11:23

Easy money...

Karherop 16.07.2024 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1629059)
Wakacje i po wakacjach.
Awans/spadek u buków wg. P. Klimka
https://i.imgur.com/UVjnW5f.png

To są tabele grozy. Nigdy nie awansowała drużyna typowana numer 1 i 2 w tabelach Klimka od buków.

22/23 BBT i Wisła
23/24 Wisła i Miedź
24/25 Wisła i Arka....

MaLk 16.07.2024 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1629081)
To są tabele grozy. Nigdy nie awansowała drużyna typowana numer 1 i 2 w tabelach Klimka od buków.

22/23 BBT i Wisła
23/24 Wisła i Miedź
24/25 Wisła i Arka....

Po prostu metoda liczenia Klimka jest z d*py wzięta od lat. Zawsze mnie dziwiło jak chętnie ludzie cytują to, co tak rzadko się sprawdza...

Karherop 16.07.2024 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1629120)
Po prostu metoda liczenia Klimka jest z d*py wzięta od lat. Zawsze mnie dziwiło jak chętnie ludzie cytują to, co tak rzadko się sprawdza...

To są modele jak każde inne.

Równie dobrze można pisać że xG jest z dupy, ale wypada znać genezę tworzenia tego miernika.

MaLk 16.07.2024 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1629129)
To są modele jak każde inne.

Niezupełnie. Po pierwsze, wyjątkowo słabo się sprawdzają w dłuższej perspektywie, po drugie, są niesamowicie wrażliwe na wpływ pojedynczego wyniku (np. z kolejki na kolejkę "szanse" potrafią się zmienić o kilkadziesiąt procent nawet jeśli kolejek do rozegrania pozostało dużo - jeden wynik w takiej próbie nie ma prawa dawać takich przesunięć), co moim skromnym zdaniem dyskwalifikuje je jako przydatne narzędzie prognostyczne. Za którymś kolejnym razem wytłumaczenie Klimka, że "to był ten 1 przypadek na 50" przestaje przekonywać... Mają braki i w założeniach, i w metodzie - o ile traktujemy je jako jakiekolwiek narzędzie przewidywania prawdopodobieństwa, a nie wyłącznie statystyczną ciekawostkę. Trochę jak z algorytmami JK, które są teoretycznie pewnie fajne, ale w praktyce nie dają kompletnie nic z oczekiwanych rezultatów, o ile w ogóle nie efekt odwrotny ;)

Jedynym wytłumaczeniem dla fenomenu ich popularności jest chyba to, że są wrzucane od dawna i nie miały wcześniej żadnej konkurencji, to i ludzie się przyzwyczaili, wklejając je gdzie popadnie...

Aż sobie teraz wrzuciłem w wyszukiwarkę pierwszy z brzegu przykład. Na 3 kolejki przed końcem ubiegłego sezonu w ESA Legia 17,2% szans na podium, Warta 1,4% szans na spadek. Katowic czy Arki nawet nie chce mi się sprawdzać ;)

Oczywiście wiem, że w tym konkretnym przypadku wrzuconym wyżej przez Pepe nie jest to żaden model Klimka, tylko zestawienie notowań bukmacherów. A o tym, jak bardzo te się nie sprawdzają w przypadku Wisły i dlaczego już kiedyś pisałem. Inna bajka.

pepe72 16.07.2024 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1629081)
To są tabele grozy. Nigdy nie awansowała drużyna typowana numer 1 i 2 w tabelach Klimka od buków.

22/23 BBT i Wisła
23/24 Wisła i Miedź
24/25 Wisła i Arka....

Jak to mówią, do 3 razy sztuka.

Tu jeszcze zagregowane kursy wielu buków z początku miesiąca, chyba z Meczyków(?)
Kod:

Nazwa klubu  Kurs na awans
Wisła        3.00 -  6.00
Arka          3.50 -  7.00
Ruch          4.75 - 10.00
ŁKS          4.75 - 10.00
Wpłock        7.00 - 14.50
Warta        15.00 - 25.00
Termalica    30.00
Miedź        35.00
Górnik Ł.    40.00
Odra Opole  50.00
GKS Tychy    75.00
Stal Rz.    75.00
Znicz      175.00
Chrobry    200.00
Polonia    300.00
Kotwica    400.00
Pogoń Sie.  500.00
Stal St-W  500.00


Karherop 17.07.2024 06:38

Stawiac domy na Płock, to niewiarygodne że płacą za nich 7-14 zł

Oni robią skład na rozwalenie ligi w kwietniu. Oby się to słabo zestarzało.

luke1906 17.07.2024 09:17

Wiecie może, który z buków płaci tyle za Płock? Jakąś stówę można rzucić na to :)

Maine_Coon 17.07.2024 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1629145)
Stawiac domy na Płock, to niewiarygodne że płacą za nich 7-14 zł

Oni robią skład na rozwalenie ligi w kwietniu. Oby się to słabo zestarzało.


Bez przesady:D

Patryko 17.07.2024 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1629145)
Stawiac domy na Płock, to niewiarygodne że płacą za nich 7-14 zł

Oni robią skład na rozwalenie ligi w kwietniu. Oby się to słabo zestarzało.

Ich transfery przychodzące dupy nie urywają, no może poza Gostomskim, solidny bramkarz na I ligę.

wolfy 17.07.2024 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1629161)
Ich transfery przychodzące dupy nie urywają, no może poza Gostomskim, solidny bramkarz na I ligę.

Na razie to nasze transfery wyglądaja na spory plus.
Oczywiście - solidna oferta za Rodado może to w każdej chwili zmienić.

krysztal 05.08.2024 12:43

TBB widzę stabilnie 3 mecze 9 pkt i bilans bramkowy 10-0,może to jest jakaś nadzieją dla nas,że z ogarniętym trenerem trochę pocierpimy ale z czasem będzie dobrze.Inna sprawa,że terminarz i te zjebane euro puchary mogą już po kilku tygodniach grania zamknąć nam drogę nawet do baraży.

Arkadiusz.Czerepach 05.08.2024 12:56

https://i.ibb.co/Rp1MPK5/tttt.png

dla potomności

Stelio 05.08.2024 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1631010)

Archiwizujesz ostatnie chwile Wisły poza strefą spadkową 1 ligi? ;)

Karherop 05.08.2024 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1631007)
TBB widzę stabilnie 3 mecze 9 pkt i bilans bramkowy 10-0,może to jest jakaś nadzieją dla nas,że z ogarniętym trenerem trochę pocierpimy ale z czasem będzie dobrze.Inna sprawa,że terminarz i te zjebane euro puchary mogą już po kilku tygodniach grania zamknąć nam drogę nawet do baraży.

Myślę że taki Brosz u nas by już poleciał na pysk jakby w pierwszy 8 meczach wygrał 1 spotkanie.

No ale został i jak widać robi w TBB robotę

krysztal 26.08.2024 09:27

Sezon ledwo się zaczął a my już mamy 11 pkt straty do miejsca premiowanego awansem a do lidera 14.

Kowalik1906 26.08.2024 09:33

I trzy kolejki zaległe i w puli 9 punktów.

wolfy 26.08.2024 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1633185)
Sezon ledwo się zaczął a my już mamy 11 pkt straty do miejsca premiowanego awansem a do lidera 14.

Serio musisz się posuwać do tak kretyńskiej demagogi?!
Trzy zaległe kolejki - mamy między 2 a 11 punktów straty NA CHWILĘ OBECNĄ. W momencie ich rozegrania różnica może być inna, albo może w ogóle jej nie być.

krysztal 26.08.2024 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kowalik1906 (Post 1633188)
I trzy kolejki zaległe i w puli 9 punktów.

I dostaniemy je bez gry?
Te mecze też trzeba rozegrać i może to dziwne ale i wygrać żeby te punkty dopisać.A zagrać trzeba z wydaje się solidną w tym sezonie Miedzią,zdecydowanie mocnym Górnikiem Łęczna i łapiącym rytm Łks-em(falstart w pierwszych kolejkach ale ostatnie dwie to już 4-2 i 3-0).

wolfy 26.08.2024 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1633190)
I dostaniemy je bez gry?
Te mecze też trzeba rozegrać i może to dziwne ale i wygrać żeby te punkty dopisać.A zagrać trzeba z wydaje się solidną w tym sezonie Miedzią,zdecydowanie mocnym Górnikiem Łęczna i łapiącym rytm Łks-em(falstart w pierwszych kolejkach ale ostatnie dwie to już 4-2 i 3-0).

A jak to się ma do tematu? Jaki kest sens manipulować w tak głupi sposób?
Takie porównania mają sens przy równej liczbie rozegranych meczy.

krysztal 26.08.2024 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1633189)
Serio musisz się posuwać do tak kretyńskiej demagogi?!
Trzy zaległe kolejki - mamy między 2 a 11 punktów straty NA CHWILĘ OBECNĄ. W momencie ich rozegrania różnica może być inna, albo może w ogóle jej nie być.

Nawet tutaj masz problem z myśleniem.Przyjmując twoją retorykę mamy między 2 a 14 pkt straty.Łapiesz dlaczego czy trzeba tłumaczyć?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl