Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Socios (komentarze, propozycje itp) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9985)

Blaszczu16 29.11.2018 20:24

Jest jakiś graniczny dzień każdego miesiąca na zapłacenie składki? np 10, 15 itp?

rav 29.11.2018 20:32

Do końca miesiaca po prostu.
Jak sie spoznisz pare dni to tez przezyjemy. Usuniecie po trzech niezaplaconych.

Brozinho_23 30.11.2018 20:56

Nie myśleliście, żeby na stronie zrobić coś w kategorii news'ów. Bo nie każdy korzysta z FB, a na stronie w ogóle nie ma informacji o zbiórce na piłkarzy (tutaj ew. można by było zrobić wyskakujące okienko przy wejściu na stronę z informacją), ani np. o tym, że członkiem Socios został Ludwik Miętta-Mikołajewicz (to pewnie też parę niezdecydowanych osób by zachęciło).

jaro1985r 01.12.2018 06:42

Najlepszą reklamą będzie przyjmowanie do Socios znanych osób kibicujących naszemu klubowi ( byli piłkarze , aktorzy, itp) .

mitmichael 01.12.2018 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaro1985r (Post 1519595)
Najlepszą reklamą będzie przyjmowanie do Socios znanych osób kibicujących naszemu klubowi ( byli piłkarze , aktorzy, itp) .

No ja czekam np czekam na Danca :D

krzaq12 01.12.2018 11:37

Świetnym pomysłem było przyjęcie do stowarzyszenia Pana Ludwika Miętty-Mikołajewicza. Brawo za pomysł.

Mam nadzieję, że przekaże wieść o tym stowarzyszeniu potencjalnym nabywcom klubu, myślę tu o Ziętku i Kwietniu.
Stowarzyszenie mocno się rozkręca, możliwości rosną. Liczba członków już przekroczyła to co szacunkowo zakładali pomysłodawcy całego przedsięwzięcia.

AntyMod 05.12.2018 01:26

czy mozna byc Socios ( niecierpie tego slowa) bez tej pokazowki przy loginie na tym forum ?????? ....pytanie bez napinki

serek.c2 05.12.2018 01:42

Oczywiście, że można. Twój wybór :)

krakus76_ 05.12.2018 08:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1520209)
czy mozna byc Socios ( niecierpie tego slowa) bez tej pokazowki przy loginie na tym forum ?????? ....pytanie bez napinki

Jesteś rodzynkiem w tej kwestii :) Lubię takie osoby.

ps. Ale nie dziś się ja w szale dyskusji ktoś zada Tobie takie pytanie:
"Wymądrzasz się i ustawiasz ludzi po kątach a w Socios jesteś lub w inny sposób wspierasz klub ?" :haha:

ps. Opis wstawiłem żeby odciąć się od komentarzy/pytań związanych z pewną sytuacją (zainteresowani wiedzą o co chodzi),

GrzeS1971 05.12.2018 12:00

Dołączam i zachęcam innych.!

MISIEK_BIS 05.12.2018 12:11

przy około 360 osób w stowarzyszeniu i przy załażeniu minimalnej składki rocznie można liczyć na wygenerowanie minimum 210 tys. złotych. przy obecnej strukturze składek może eto być 360 tys i więcej. Tym bardziej że regulamin stowarzyszenia ma zapewniać stały dopływ funduszy ze składek.
Moim zdaniem tych środków nie powinno wykorzystywać na drobne sprawy tylko, w przodku zmian własnościowych dążyć do objęcia nawet minimum udziałów w TS Wisła SA i próby zapewniania dostępu do informacji z wewnątrz spółki oraz wspływu na 1 lub 2 kluczowe decyzje (absolutorium zarządu, sprzedaż spółki)

GrzeS1971 05.12.2018 12:23

Czy ktoś już zastrzegł logo Socios.? Niby nic, ale w przyszłości może stanowić wartość nie tylko sentymentalną. Lepiej uprzedzić innych, których dobro Wisły kompletnie nie interesuje.

LucjuszWielki 05.12.2018 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76_ (Post 1520218)
"Wymądrzasz się i ustawiasz ludzi po kątach a w Socios jesteś lub w inny sposób wspierasz klub ?" :haha:

haha miło. że pobierasz nauki i mnie cytujesz :]

Jeśłi chodzi o ten podpis, to wlazłem w jakiś link na chacie, dałem cos tam ok (były dwa do wyboru ) i nic...

W sumie nie chcę stracić mojego zdjęcia z koszulkami bo łatwo szukam swoje posty na forum w ten sposób (kolekcja jest okazalsza, ale na jednym ujęciu nie zmieszcze) :haha: ALE z drugiej strony chętnie taki banerek wstawiłbym, głównie ze względów marketingowych i przyciągnięcia oczu tych, którzy jeszcze się nie zapisali.

AntyMod 05.12.2018 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76_ (Post 1520218)
Jesteś rodzynkiem w tej kwestii :) Lubię takie osoby.

ps. Ale nie dziś się ja w szale dyskusji ktoś zada Tobie takie pytanie:
"Wymądrzasz się i ustawiasz ludzi po kątach a w Socios jesteś lub w inny sposób wspierasz klub ?" :haha:

ps. Opis wstawiłem żeby odciąć się od komentarzy/pytań związanych z pewną sytuacją (zainteresowani wiedzą o co chodzi),

dlaczego rodzynkiem ? bo niecierpie slowa Socios ??? polacy nie gesi i swoj jezyk maja , poza tym slowo z hiszpani gdzie ruch kibicowski jest groteskowy , poza tym chce wspierac Wisle- ale smiesza mnie napisy przy loginie- ze ktos jest Socios a ktos nie - to dla mnie pokazowka - dzielimy sie teraz na kibicow z napisem i bez , ktos kto ma Socios przy loginie madrzej pisze niz ci bez napisu itp ...sory- dla mnie pokazowka i tyle - cel akcji wspanialy

wiesniak842 05.12.2018 13:35

Przeciez tez masz napis, senior member. Przestan dzielic;)

Dariook 05.12.2018 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1520263)
haha miło. że pobierasz nauki i mnie cytujesz :]

Jeśłi chodzi o ten podpis, to wlazłem w jakiś link na chacie, dałem cos tam ok (były dwa do wyboru ) i nic...

W sumie nie chcę stracić mojego zdjęcia z koszulkami bo łatwo szukam swoje posty na forum w ten sposób (kolekcja jest okazalsza, ale na jednym ujęciu nie zmieszcze) :haha: ALE z drugiej strony chętnie taki banerek wstawiłbym, głównie ze względów marketingowych i przyciągnięcia oczu tych, którzy jeszcze się nie zapisali.

Ale chyba nie stracisz zdjecia. Tylko reki nie dam se uciąć :D

krakus76_ 05.12.2018 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1520275)
Przeciez tez masz napis, senior member. Przestan dzielic;)

Na to akurat nie ma wpływu. Narzuca mu z góry to oprogramowanie forum.

LucjuszWielki

Nauk nie pobieram. Nie pochlebiaj sobie proszę bo nie o Ciebie chodziło.
Takie pytanie akurat Tobie zadałem z racji pewnych okoliczności i "grzeczności" z Twojej strony do mnie.

Masz dostęp do pokoju Socios ? Jak masz to tam się wszystkiego dowiesz (bo różne tematy techniczne są poruszane, nawet w tym zakresie o jaki pytasz).

AntyMod
Według Ciebie pokazówka. Inni to traktują jako tworzenie elementu jednoczącego kibiców (bez względu na poglądy, wiek itp.). Tworzącego więź. Ludzie potrzebują tego widocznie po długim okresie marazmu kiedy nic się nie działo a tylko pisało W Stowarzyszeniu nie ma jednomyślności. Nikt nie dostanie za to w zęby.

Dodatkowo pomysł powstał na forum. I jak dla mnie taki podpis przy nicku mówi mi że osoba posiadająca go nie jest "no name" ale kimś realnym skoro wysłała swoje dane osobowe (poparte danymi z przelewu). Dodatkowo jest szansa żeby z taką osobą poznać się osobiście przy okazji jakiegoś spotkania członków Stowarzyszenia. To również wpływa dodatkowo na podniesienie poziomu merytorycznego forum.

A Twój zarzut, że to dzielenie na lepszych i gorszych użytkowników forum i stygmatyzowanie tych, którzy nie mają takiego opisu pod nickiem według mnie nie ma uzasadnienia. Po pewnym czasie nikt nie będzie na to zwracał uwagi. Teraz niektórzy mogą odnieść takie (mylne) wrażenie ale według mnie wynika to z efektu nowości.

A czy przypadkiem dzieleniem na tych lepszych czy gorszych nie jest status użytkownika (junior, senior) oraz data rejestracji ? Ile to razy się nasłuchałem że jestem trollem bo założyłem konto i mam "juniora" w opisie. Co mi pozostało ? Śmiać się z takich wpisów. I może to "Socios Wisła Kraków" jest dla części osób, które spotkały się z podobnymi komentarzami takim środkowym palcem w kierunku tej części użytkowników forum.

Słowo "Socios". Osobiście również mi się nie podoba i nie przekonuje. W tej chwili jednak nie pora żeby zastanawiać się czy to dobrze czy źle. Nie wypowiadałem się na etapie tworzenia więc nie zabieram głosu. Nieobecni głosu nie mają.

wiesniak842 05.12.2018 14:38

Jak to nie ma wpływu. Przeciez moze nic nie pisać i miec junior member;)

Preclarz 05.12.2018 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1520270)
dlaczego rodzynkiem ? bo niecierpie slowa Socios ??? polacy nie gesi i swoj jezyk maja , poza tym slowo z hiszpani gdzie ruch kibicowski jest groteskowy , poza tym chce wspierac Wisle- ale smiesza mnie napisy przy loginie- ze ktos jest Socios a ktos nie - to dla mnie pokazowka - dzielimy sie teraz na kibicow z napisem i bez , ktos kto ma Socios przy loginie madrzej pisze niz ci bez napisu itp ...sory- dla mnie pokazowka i tyle - cel akcji wspanialy

1.Jak taki z ciebie obrońca ojczystej mowy to pisz poprawnie... Polacy, Hiszpanii...no i zamiast loginu nie dałoby się innego słowa użyć? xD
2. Każdy ma swoją wizję kultury kibicowskiej, ale no stworzenie ok.150 tysięcznej armii socios tj. w przypadku Barcelony, czy Realu to nie są jaja. Poza tym formę Socios mają też chociażby River Plate, czy Boca, wiec ekipy z kraju gdzie futbol to religia, a ruchy kibicowskie są więcej niż prężne.

Konrad. 05.12.2018 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1520270)
dlaczego rodzynkiem ? bo niecierpie slowa Socios ??? polacy nie gesi i swoj jezyk maja

mają:
Cytat:

poza tym slowo z hiszpani gdzie ruch kibicowski jest groteskowy , poza tym chce wspierac Wisle- ale smiesza mnie napisy przy
Cytat:

loginie
- ze ktos jest Socios a ktos nie - to dla mnie pokazowka - dzielimy sie teraz na kibicow z napisem i bez , ktos kto ma Socios przy loginie madrzej pisze niz ci bez napisu itp ...
Cytat:

sory
- dla mnie pokazowka i tyle - cel akcji wspanialy
Nazwie użytkownika.


Wybaczcie.


Polacy nie gęsi swój język mają.


Co do "ruchu kibicowskiego", to nie wiem, w czym jesteśmy od nich lepsi... Oprawy, chuliganka - u nas może na plus.


U nich z kolei nie ma sytuacji aby na mecz klubu z 500 tys miasta, przychodziło 2 tysiące osób jak bywało na Śląsku, Lechii, Cracovii, Pogonii, itd...

LucjuszWielki 05.12.2018 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76_ (Post 1520285)
LucjuszWielki

Nauk nie pobieram. Nie pochlebiaj sobie proszę bo nie o Ciebie chodziło.
Takie pytanie akurat Tobie zadałem z racji pewnych okoliczności i "grzeczności" z Twojej strony do mnie.

Masz dostęp do pokoju Socios ? Jak masz to tam się wszystkiego dowiesz (bo różne tematy techniczne są poruszane, nawet w tym zakresie o jaki pytasz).

Nie wiedziałem, że jest taki pokój, ale już wiem i go widzę, dzięki.

Wywód antymoda na temat socios i dzielenia osób jest przykry i trochę januszowaty :/ Traktuję to jako reklam dla szerszego grona odbiorców.

Blaszczu16 06.12.2018 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1520209)
czy mozna byc Socios ( niecierpie tego slowa) bez tej pokazowki przy loginie na tym forum ?????? ....pytanie bez napinki

To moze koneser chcesz mieć pod loginem? ;)

Lemoniadowy Joe 08.12.2018 17:23

Czy jak przekazuje kase na konto tzw darowizny to teraz tak kasa idzie na piłkarzy czy na Socios i przyszłe cele ?

wisniaTSW666 10.12.2018 17:35

Witam proszę o dostęp do pokoju specjalnego, wysłałem email jakiś czas temu ale zero odzewu.
Pozdrawiam!!

Brozinho_23 10.12.2018 19:56

Będzie wrzucona wczorajsza audycja z Radia Kraków?

Edit:
Dzięki.

serek.c2 10.12.2018 21:14

Proszę bardzo:

http://s000.tinyupload.com/index.php...XVMXBjvyTQCtpQ

s1mone 12.12.2018 19:49

Witam,

Dziś zapisałem się do Socios, jest mi wstyd, że tak późno.

Proszę również o dostęp do pokoju dla wybrańców :)


Dokument mi wygasł na podstronie z numerem konta (bo od razu popędziłem przelać pierwszą ratę), więc chciałbym się upewnić, że wszystko doszło jak należy.


Pozdro

serek.c2 12.12.2018 22:30

Deklaracja dotarła, czekamy tylko na wpisowe.

s1mone 12.12.2018 22:40

Ok, no to super, przelew poszedł od razu, ale nie byłem pewien czy powinienem był coś jeszcze przeklikać na stronie Socios bo mi w tle wygasło :) Dzięki za info o/

mitmichael 13.12.2018 22:02

Pokazcie, ze zalezy Wam na Wisle bardziej niz Marzenie Sarapacie, ZAPISUJCIE SIE DO SOCIOS!!!!! bo w Nas jest siła, i tylko w Nas!!!


:tsw_wielkaflaga:

Tomy 14.12.2018 00:02

Dzień dobry, cześć i czołem.
Poszła deklaracja i przelewik. :)

Cieszę się żę dołączam do tak zacnego grona.

WISŁA NIGDY NIE ZGINIE!

zozo 14.12.2018 07:22

Bez płaczu. Po burzy słońce....

Wyniki audytu mogą przynieść wiele dobrego.

Ps. Wymienialiscie już w domu okna?:)

Błaszczu_WIŚLAK 14.12.2018 07:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zozo (Post 1521544)
Bez płaczu. Po burzy słońce....

Wyniki audytu mogą przynieść wiele dobrego.

Ps. Wymienialiscie już w domu okna?:)

Ahh Pan Ryszard :) Skończy się pewnie jak zawsze na kurtuazyjnych rozmowach.

KOMINEK 14.12.2018 08:00

Panie i Panowie niedługo kończy się akcja Kibice Piłkarzom.
Wiem że nastroje tragiczne, że nie mamy na nic ochoty, ale proszę udostępniajcie o tej akcji gdzie się da.
Namawiajcie ludzi.

To jest trochę tak jakbyśmy dostawali do przerwy 0:2 i gniazdowy zachęcał do mocniejszego wsparcia piłkarzy.
Nie chce się śpiewać, no po prostu nie chce, ale jak My ich poniesiemy do możliwe jest wszystko.
Ponoć rozmowy jeszcze trwają pokażmy że warto wspierać Wisłę Kraków

heoij 15.12.2018 19:27

Wywiad o działalności i planach Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków:

http://www.radiomaryja.pl/sport/nasz...857.1487749943

raztaman 15.12.2018 23:48

Witam, poważnie zastanawiam się nad przystąpieniem do Socios.
Stąd mam pewne pytania co do funkcjonowania, do decydentów. Nie znalazłem odpowiedzi w statucie.
1) W jaki sposób będziecie udowadniać poniesienie wydatków w związku z ustalonymi (przegłosowanymi) inicjatywami?
2) Kto ma dostęp do rachunków bankowych i jest w stanie wykonywać przelewy?
3) Czy sprawozdania finansowe będą poddawane audytowi zewnętrznemu?
pzdr

JacekFan 16.12.2018 10:38

Dobra zapisałem się, pieniądze przelałem. Mam nadzieje że coś to pomoże.

Worcester 16.12.2018 11:14

Witam po długiej przerwie!
Właśnie składam wniosek do Socios Wisła i mam nadzieję, że już wkrótce zostanę jednym z Was.
Gratuluję świetnego pomysłu, dziękuję za wasze chęci i pracę!

Socios Wisła Kraków 16.12.2018 15:26

Witajcie wśród Socios. Pamiętajcie, żeby wysłać swój nick na maila zarządu (chyba, że zrobiliście to już w formularzu) to dodamy Was do zamkniętego pokoju!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raztaman (Post 1522056)
Witam, poważnie zastanawiam się nad przystąpieniem do Socios.
Stąd mam pewne pytania co do funkcjonowania, do decydentów. Nie znalazłem odpowiedzi w statucie.
1) W jaki sposób będziecie udowadniać poniesienie wydatków w związku z ustalonymi (przegłosowanymi) inicjatywami?
2) Kto ma dostęp do rachunków bankowych i jest w stanie wykonywać przelewy?
3) Czy sprawozdania finansowe będą poddawane audytowi zewnętrznemu?
pzdr

Cześć, zapraszamy do Socios.

1) Na początek publikacja faktur i potwierdzeń ich realizacji w folderze google drive, w dalszej perspektywie na naszej stronie - niedługo wrzucimy link do folderu.
2) Dostęp do rachunków ma zarząd, każdy przelew musi być zatwierdzony przez dwóch członków zarządu. Chcemy w najbliższym czasie wprowadzić czytelny regulamin, że wszystkie wydatki powyżej 1000 złotych poza konsultacjami musza być również poddane pod głosowanie wszystkich członków.
3) Sprawozdania finansowe nie będą każdorazowo poddawane zewnętrznemu audytowi, będzie je sprawdzać komisja rewizyjna. Masz rację, że taka opcja powinna jednak być - warto więc wprowadzić do statutu zapis, że jeżeli część członków Socios będzie miała wątpliwości do sprawozdania to powinni mieć prawo (tutaj trzeba określić ilu takich członków potrzeba) zażądać od zarządu zlecenia takiego audytu. Jest to kwestia, którą na pewno poruszymy na pierwszym walnym stowarzyszenia.

kowalkowskij 16.12.2018 16:39

A czemu nazwa SOCIOS? Nie można było polskiej, fajnej nazwy zaproponować? Wszystko trzeba małpować? Mimo wszystko idea zacna. Przystąpię z pewnością. Przydałby się wyższy poziom, dla majętnych.

Także mam pytanie w związku z finansami:

- na koncie jest ponad 50 tys. zł. Czy nie warto byłoby już je przelać na konto Wisły, by mecz z Lechem nie był zagrożony?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl