![]() |
Ten wpis ?:
Cytat:
|
Psy szczekają, karawana jedzie dalej czyt. PO. Dalej sie gryźcie między sobą.
Ja was nie rozumiem albo jestem jakis inny. W pierwszej turze głosujcie na swojego ulubieńca jak jedni tak i drudzy. W drugiej turze jeśli Duda przejdzie i jeśli się jest przeciw rozkradaniu Polski, doprawadzania do milionowej emigracji itp można byłony wymieniać, głos wydaję się oczywisty i nie ma w tym względzie dyskusji. Oczywiście mówie to jako kibic. Co innego w wyborach samorządowych bo tam głosujecie na konkretne partie i możecie sie kłócić czy jeden woli PiS a drugi Korwina czy Kukiza |
Oczywiście, przeszkadzanie w pracy i łamanie przepisów to nic takiego.
Nie ma innych realnie działających, zobaczymy co będzie w tym roku, ale nie jest też nimi PiS ze swoimi działaniami. To co odstawiają to marketing, a nie realne działania mające coś zmienić. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
I tak pięknie się zamyka koło, w które wpadliśmy przez PO-PiSy czyli nasz udział w UE. Jeden wielki, błędny krąg przez, który jesteśmy zniewalani i okradani. To wszystko to jest jebany socjalizm. Najpierw Polska daje kasę do UE, później UE daje kasę nam, przy tym wszystkim musi pracować masa urzedasów no bo ktoś tę kasę musi rozdysponowywać przecież, jak jest kasa to trzeba też w coś inwestować bo dzięki temu można zarobić, nieważne, że inwestycje czy programy unijne są bez sensu (tylko po to żeby wyprać tę kasę i żeby część trafiła w pensjach czy premiach do czyichś kieszeni) itd. itd. Wszyscy z PO-PiSów i bandy to są socjaliści a z takimi nie ma przyszłości. Oni chcieliby tylko zabrać a później według uznania oddać, oni tylko obiecują, że dadzą, ciągle obiecują, a jakoś żaden nie wspomina o długu publicznym czy o tym, że nie można uchwalać budżetu z deficytem bo to zarzynanie samego siebie. Pisałem już wcześniej, PiS ani Duda (i oczywiście Bul i PO) nie mówią o niczym konkretnym, oni nie mówią o karze śmierci, o tym, że UE nas dyma, o tym, że trzeba jebać UPA i Banderę czyli obecną Ukrainę, nie mówią o zmianie systemu emerytalnego o likwidacji ZUSu, o zaprzestaniu finansowania partii z budżetu Państwa, o długach Polski, o zmiejszaniu podatków aby jakoś Polacy mogli odżyć, nie mówią o tym, że Ameryka nas dyma w dupska (wielki sojusznik, który nam wiz nie chce znieść), że Niemcy poprzez UE nas kontrolują, nie ostrzegają przed przyjmowaniem ciapatych i czarnych imigrantów, nie mówią o dekomunizacji i osądzeniu tych s....ysynów, którzy jeszcze żyją itp. Jakbym miał głosować na kogoś z tego układu to by mnie musiało pojebać. Wam też radzę przejrzeć na oczy. Żaden z tych pacynkowych kandydatów i systemowych partii nigdy nie mówią nic co ważne. Cała obecna polska polityka opiera się na wojnie między PO i PiSie, do tego są przystawki w postaci RPP, SLD, PSL. Kto inny to agent ruski, leming, oszołom, faszysta. Różnica między tymi partiami też dostosowana do obecnego poziomu Polaków (jeszcze nie jesteśmy na maksa zlewaczeni) stąd jedni są takimi liberałami, tolerancyjni ale nie na tyle, żeby walczyć prawa pedalów czy innych pedofilów, drudzy natomiast są konserwatywni czyli stop pedałom i innym zbokom ale z drugiej strony też tolerancja no bo bez przesady, gdzieś ten konserwatyzm musi mieć granice. Główna linia podziału to Smoleńsk. Do tego gospodarczo wszyscy to socjaliści. Zastanówcie się ludzie co Wy chcecie zrobić, czy zmienić Polskę, czy dalej tkwić w tym układzie i wymieniać jednego nieudacznika i szkodnika na drugiego. |
Głos nie oddany na przeciwnika Komorowskiego w II turze, jest głosem ....a na Komorowskiego i tyle w temacie.
Jesli ....a popieracie tą patologię rządzącą tym krajem to ....a mówcie to otwarcie a nie .......cie ....a o tym, że ....a 1 zło. |
Cytat:
A sam wybór między Komorowskim, czy Dudą to wybór gorszy niż między syfilisem, czy kiłą, bo to przecież jedno i to samo. Pierwszy to typowy karierowicz ostatniego 25-lecia, uwłaszczony na partyjnych posadach (m.in. zakupy budy w Budzie), zwolennik obecnego europejskiego systemu, prawdopodobnie ściśle podporządkowany Niemcom od 1989 roku (przelew na 200k DM w 1990 roku za wikileaks), a może też pod wpływem Rosjan (tego nie wykluczam). Drugi natomiast to przedstawiciel młodego pokolenia, typowy dupoliz partyjny, który pracuje jako polityk, albo urzędnik ministerialny przez większą część swojej kariery zawodowej, również zwolennik obecnego europejskiego systemu, mocno wspierany przez amerykańskie i żydowskie lobby co ze wzajemnością będzie egzekwowane po ewentualnej wygranej. Większych różnic nie ma, bo być nie może, gdyż obaj stanowią zagrożenie dla Polski jawnie będąc wspieranym przez obce narody. |
Do ....y nędzy, jeśli mi ktoś tu porównuje bandytę który u.......ony jest po szyje w WSI do jakiegoś prawnika- który nawet jest sterowany przez kaczora, to się chyba z .....m na głowe zamienił. Chłopie albo ze mnie albo z siebie robisz idiotę
A jeśli dla kogokolwiek Sumlińki to jakikolwiek autorytet to oglądać od 28:15 sek. No chyba, że zaraz się tu ....a dowiem, że Duda to człowiek WSI- no to faktycznie, wtedy nie pogadamy. |
Politycy robią z nas idiotów, że zastanawiamy się nad takim, a nie innym wyborem. Ja decyzję podjąłem już dawno temu i oddam głos nieważny podobnie jak 5 lat temu. Dekadę temu głosowałem na Lecha Kaczyńskiego w drugiej turze i może stąd ta trauma, że oddałem głos na kogoś kogo nie popierałem, a głosowałem na mniejsze zło.
PS. Jeśli tylko WSI jako jedyna ze służb trzyma Polskę w szachu po 1989 roku to ja jestem święty turecki :D Jeśli jednak ktoś zastanawia się nad doszukiwaniem się "mniejszego zła" to z odpowiedzią, a może też z zagwozdką wyskakuje Marcin Palade w świeżej aktualizacji sondażu. Cytat:
|
Człowieku, a nie jesteś ciekawy? Co będzie gdy? Gdy będzie inny obóz, który otworzy szafę z trupami? Która spowoduje kolejne walki buldogów pod dywanem? Nie uważasz, że to nie zrobi przedpola dla innych opcji politycznych?
Ja mam w dupie PiS, Kukiza, Korwina - najbliżej mi do Brauna który de facto też jest " politycznm wynalazkiem" ale prawdziwym priorytetem dla każdego z nas jest odsunięcie tej jednej wielkiej pijawy związanej ze sluzbami obcego kraju. Jak myślisz, prędzej obalisz ewentualny PiS czy to s....ysyństwo które trzyma za jaja wszystkie media? |
PiS to jest część tego układu, więc po co mam ich wspierać? Wiem na co ich stać w kraju, jak też w Polsce lokalnej i takiego s....ysyństwa jakie często widziałem w ich wykonaniu ze świecą szukać.
Ja już przedpole dla innych opcji politycznych robię i będzie to kierunek liberalny o zabarwieniu lekko konserwatywnym. Daleki od socjalistycznych kandydatów do drugiej tury wyborów prezydenckich. |
Ty nie masz ich wspierać, tylko w II turze zagłosować przeciwko człowiekowi, który rękami swojej partii realnie obniżył standard życia przeciętnego Polaka. Przy okazji dasz czerwoną kartkę tej partii , która rządzi tym krajem od 8 lat a afer było tyle, że chyba od początku dziejów tyle tego nie bylo.
Chłopie i ty mi ....a jakiś śmieszny PiS porównujesz do partii, która co miesiac wyskakuje z czymś typu afera informatyczna, taśmowa, czy hazardowa. Chłopie miej litość |
Nie głosuję na "mniejsze zło", dlatego jak już wspomniałem nie zagłosuję, ani na Komorowskiego, ani na Dudę, którzy należą do czołowych partii szkodzących Polsce.
Wydaje mi się, że w tym, jak też w poprzednim temacie politycznym zostało już napisane na temat tego dlaczego POPiS zatruwa życie w Polsce, że nie potrzeba robić kolejnego wykładu na ten temat. Wystarczy spojrzeć chociażby do moich postów sprzed 5, czy 6 lat dlaczego należy odsunąć POPiS od władzy :) |
Dobra ....a jeszcze raz. Co PiS w ciągu ostatnich 8 lat PiS zepsuł. Jak chcesz odsunąć PiS od władzy skoro rządzi PO z całym swoim rozmachem? ....a tego typu infantylne hasła nie mieszczą mi się w głowie. Więc proszę Cię, powiedziesz po prostu, że sobie robisz jaja albo trollujesz.
|
Wystarczy świeży przykład, że chociażby pozwałem do sądu (bardziej jako rodzina, ale pisałem wniosek) jednego z prezydentów z ramienia PiS-u za jawnie ustawiony przetarg na lokal usługowy. Tak, w tym momencie jestem już w sporze prawnym z organem partyjnym z Nowogrodzkiej, który będzie musiał ratować biedaka, gdyby po procesie został na lodzie :D
|
Cytat:
|
Heh, śmiać mi się chce, bo czuję, jakby się w czasie cofnął o 8 lat. Wtedy napierdalanie na PiS, teraz na PO. Wszystko to jedno i to samo. Całe pokolenie musi umrzeć, żeby nadeszła jakakolwiek zmiana. Czyli poczekamy jeszcze z 20 lat
|
|
"A sam wybór między Komorowskim, czy Dudą to wybór gorszy niż między syfilisem, czy kiłą, bo to przecież jedno i to samo. "
mędrek spod wołominia emj10 czy jak się zwiesz , won na swoje forum warszawskiej drużynki , jak gdziekolwiek chcą takiego śliża i rozmywacza, można różne rzeczy pisać ale na tym forum nie pozwolę obrażać haniebnie Andrzeja Dudę,i porównywać go w ten sposób z komorowskim i jeszcze te jego gów...e wkleiki z mainsteramowym palade ,zaraz rzuci hasło na forum , komorowski w 1 turze , nie mówi tego wprost ale zarzuca takim palade co by pokazać jaki bulu silny , czy pod wołomin nie dotarło że bulu nie przekracza 40 % , ma coś koło 36 , a Duda 30 % , pewnie dotarło ale trzeba sączyć wrogą propagandę Gwiaździsty "Nie widzisz, ze emj jak go trafnie określił kerim to "rozmywacz". Sprytny propagandysta, którego zadaniem nie jest agitowanie za Komorowskim oficjalnie, tylko zrażanie ludzi do jego największego przeciwnika czyli de facto wspieranie Bula w zaowalowany sposób. Dlatego lansuje tezę, ze Bul i Duda to to samo. Zaraz pewnie się dowiemy, ze obaj wspierają WSI i mają z nimi dobre układy" dokładnie napisałem to powyżej , ująłeś to inaczej ale podpisuję się pod tym stwierdzeniem , a Pablo84 myśli że z gostkiem spod wołomina uczestniczy w dyskusji ,on ma inną rolę i wypełnia ją gorliwie i planowo |
Cytat:
Jakaś pokrętna logika! Już wielokrotnie pisałem, że w II turze oczywiste jest iż będzie Komorowski i Duda. Zagłosowanie na Dudę to właśnie szansa w dłuższej perspektywie na odsunięcie całego POPiS od władzy. Zabetenowanie władzy Komora sprawi, że potem będzie jeszcze trudniej to zburzyć. |
Cytat:
Ludzie, zacznijcie myśleć logicznie bo chcecie wciskać innym, że Duda spoko a się wykładacie na podstawowych rzeczach. I potem taki jeden z drugim największy agitator, największy Polak i prawicowiec a będzie wciskał takie kity jak tu Pablo (bez urazy kolego) zaprezentował, albo teksty o zmarnowanych głosach itp. Jeśli chcemy lepszej Polski to nie możemy tak postępować. Jeśli chcemy zmian to trzeba głosować na ludzi, którzy chociażby o tych zmianach mówią a nie na miękkie faje i socjalistów bo oni to se mogą zmienić listę lektur obowiązkowych, a w tym kraju trzeba dokonać o wiele większych zmian żeby ratować Polskę. A jak chcecie wybierać mniejsze zło to głosujcie w I turze na: Kukiza, Brauna, Mikke, Wilka, Kowalskiego. Cytat:
Można też postawić tezę, że przejęcie władzy przez PiS może być gwoździem do trumny dla Polski. Dlaczego? PiS wygrywa wybory na jesieni. Znowu media na nich jątrzą. PiS nie jest w stanie zrobić trwałej koalicji. Wszystko się sypie. I na kogo ludzie głosują w kolejnych wyborach? Znowu na mniejsze zło, czyli PO - ewentualnie SLD lub jakąś nową cudowną partię, która zostałaby stworzona przez te 4 lata - może jakiś odłam Schetynowców z PO, może Gowin by przeszedł, może Kalisz albo Kwaśniewski. Scenariuszy można sobie tworzyć tysiące. |
Duda żyd, tfu... Na kogo tu głos oddać......?
|
Spokojnie Panowie. W przypadku Sołtysa takie hamletyzowanie, to normalka. Coś tam od czasu do czasu skrytykuje, gdzie indziej będzie robił za Rejtana niczym jego kolega partyjny Kłopotek, by w ostatecznym rozrachunku, gdy w oczy zajrzy widmo utraty fruktów nabić kabzlę Bulowi. ;)
|
Hmm, dzisiejszy bezpłatny dodatek do Super Expressu.
https://pbs.twimg.com/media/CDwW4riWIAIEZ2G.jpg |
Cytat:
moim zdaniem nie można do tego podchodzić lekko i z rozbawieniem , taki gostek wyrządza większe szkody niż ktoś ze sprecyzowanymi nawet odległymi ode mnie poglądami , dlatego punktuje rozmywacza emj10 i pokazuje jego absurdy poglądów które wzajemnie się kłócą i wykluczają, koleś głosował w swoim życiu już na wszystkie opcje , zna wszystkich , mało tego sam zna sie na wszystkim , wygląda to niby zabawnie , ale zabawne nie jest , bo kto go nie zna wyłapuje wiele jego "przekazów" podprogowych |
Cytat:
|
Aby od wladzy odsunac POPiS, a przede wszystkim PSL nalezy zaglosowac na kandadow ktorzy nie maja zadnych powiazan z wczesniej wymienionymi partiami i tyle w temacie. Innego sposobu nie ma! Jak ja czytam, ze aby odsunac POPiS to trzeba zaglosowac na Dude to juz smiac mi sie nie chce, bo za jednego osla pod zyrandolem posadzimy tam drugiego ktory bedzie rownie albo mniej samodzielny niz obecny. Zreszta tak naprawde te wybory to tylko mala proba sil przed wyborami parlamentarnymi. Jak w maju pokaza sie ludzie jak np. Kukiz z dobrym wynikiem to mamy Kukiza w parlamencie i to bedzie wlasciwy poczatek zmian na scenie politycznej na ktory czekamy. Jak Kukiz, ktory ma najwieksze poparcie z kandydatow niezaleznych, w wyborach prezydenckich dostanie 2% to mamy kolejne 5 lat ze Smolenskiem, Kopaczowa, zaraz Donek wroci, Kurski dostanie stolek od Jarka i bedzie fajna impreza...a za granice wyjedzie kolejne 200 tys ludzi. W 2020 skonczy sie kasa z UE i zeby w sciane a dobrze bedzie tym, ktorzy maja teczki pochowane po szafach
|
Kukiz niezależny kandydat? :haha:
Niezależni dostają śladowe ilości procentów, max 1-2. Kukiz dostanie ich więcej bo promuje go mainstream. Cytat:
Sam Kukiz nie chce tworzyć partii. Z biurokracją , zebraniem ludzi itd. nie zdąży na jesień. Nawet jeśli i wejdzie do shame'u, to koalicja albo z PO, albo PiSem :D I Skończy jak ww. Chce stworzyć ruch porównywalny do AWSu macający się z komuchami. To już było, my to znamy. Cytat z ins. Pierzchały: Cytat:
Polecam od 1:03. Każdy głosujący na Kukiza wspomaga system. To marionetka, pacynka mainstreamu. Jest im wybitnie przydatna. Bo przecież promują antysystemowca, jednak taką piękną demokrację mamy. PiS ma coś dla siebie, bo najeżdża na PO. PO ma to z kolei, że odbiera głosy Dudzie. Komuchy nawet mają coś z niego, że nie są najgorsi pod względem okradania społeczeństwa. Jak i potwierdzenie, że ten cały AWS było o kant dupy rozbić. Ukraińcy mają swój głos (w przenośni i dosłownie) w Polszy. Powrót do 1989. "Wspaniałych" 25 lat wolności. Tylko wszystko jest... The Same. |
Kukiz to już rozpoznany przypadek, więc kto na niego głosuje ten może się czuć za moment jak wyborcy Palikota z 2011 roku ;)
Cytat:
Biorąc pod uwagę tę zasadę wbrew logice jest twierdzenie, że kto nie zagłosuje w II turze, albo odda w niej głos nieważny ten zagłosuje na jednego i drugiego kandydata. Nie jest to wykonalne, gdyż wynik wyborczy oblicza się na podstawie GŁOSÓW WAŻNYCH. http://prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/W/index.htm Więcej złego niż dobrego zrobił dla mnie PiS (osobiście w trzech sprawach, z których jedna skończy się w sądzie), ale obie partie w moim mniemaniu są równie szkodliwe dla kraju i należy unikać głosowania na te partie. |
Cytat:
Z drugiej strony są antysystemowcy, którzy CHOCIAŻ mówią mądrze i chcą skończyć z podatkiem dochodowym, obniżać inne podatki, zmniejszać biurokrację, chcą kary śmierci, chcą nam dać dostęp do broni, mówią o tym, że nas dyma UE, Niemcy, Rosja, USA, Izrael, mówią o beznadziejnym ZUSie I dla mnie to się liczy. Oczywiście to mogą być tylko puste słowa ale chociaż ci ludzie mówią o sprawach poważnych a nie tak jak PiS, zero konkretów i .......enie na zasadzie "wybierzcie nas to wrócimy podatek VAT na 22% i zmienimy wiek emerytalny". Obudźcie się, tutaj nic nie da jedna czy dwie zmiany, tutaj trzeba wszystko zacząć od nowa. Najpierw wyjebać komuchów i postkomuchów z życia społecznego a później dokonywać zmian w gospodarce i w postrzeganiu Polski na arenie międzynarodowej. Duda i PiS to gwarant kosmetycznych zmian i dalszego frajesrtwa Polski na rzecz USA, Izraela i Niemiec. Tego chcecie? Cytat:
Znowu Wam PiS zrobił siano z mózgu i wbił do głowy "nie głosujesz w drugiej turze to głosujesz na Bula". Kolejna zagrywka po "głosuj na PiS bo oddasz nieważny głos" albo "wybór jest tylko między PO a PiS, reszta nie ma znaczenia". I to jest kolejny argument żeby jebać te partię i tę sektę. Wy nie myślicie mózgiem tylko PiSem. Wszystko co idzie pod rękę z tą partią jest cacy a co jest przeciw albo obojętne to jest złe i chore. Propaganda pełną gębą, szkoda. |
Aaa, byłbym zapomniał odnośnie Kukiza:
https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hp...bb&oe=559B1973 Macie antysystemowca :haha: |
Ciekawe o co w tym wszystkim chodzi, do uja niepodobne żeby TVNowskie ścierwa lansowały Kukiza zamiast Komorowskiego czy czegoś lewego.
|
Wewnętrzne rozgrywki po opuszczeniu tronu przez ryżego Mannitou. Nie ma kto za pyski trzymać. Radziu i Gorgio Schettino tak się lubią, że jeden drugiemu maila nie wyśle tylko palnie bzdurę na livie. Cersei Kopacz wzorem wielkiego poprzednika powiększa lewicowy elektorat (jedna z przyczyn porażki Ogórek) dla Gajowego Maruchy.
|
Na tą chwilę lansowali Kukiza, a wcześniej Korwina żeby być w 100% dokładnym ;)
Poza tym tajemnicą poliszynela jest, że Kukiz i Schetyna "na miękko" to koledzy z NZS-u. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...owiadasz/d8mtx |
Swoją drogą to wszystko pokazuje jaka jest siła mediów. Wiaodmo, że te sondaże sobie można o kant dupy rozbić ale mimo wszystko to one wpływają na wyniki wyborów (ludzie głosują według sondaży, według tego czy im Małysz lub Kuźniar pochwalą jakiegoś kandydata lub zganią), według tego ile czasu w tv kandydata pokazywali. No i mamy to co mamy. Tak jak wylansowano Palikota w 2011 roku i ludzie bez kitu na niego głosowali, nikt mi nie powie, że te 10% dla Palikotów to było fałszerstwo jawne. tak teraz wystarczyło popokazywać Kukiza i nagle słupki poparcia skaczą, z kolei Ogórek na początku pokazywana i lansowana jako "ta trzecia" teraz po wyciszeniu medialnym zleciała w dół.
Jest to przykre z uwagi na to, że z demokracją nie ma to nic wspólnego oraz na to, że taki Korwin czy inny Kowalski mogą być krystalicznie czyści (teoretycznie załóżmy, że tak jest) a i tak do usranej śmierci mogą się starać o zmiany, starać o poparcie a i tak wystarczą 2 miesiące rozgłosu w mediach żeby ich Palikot czy Kukiz przeskoczyli ;/ Ale i tak jestem optymistycznie nastawiony bo widać, że ludzie chcą zmian, że wchodzi młode pokolenie, już nie wychowane w PRLu, nie wychowane na tv tylko internecie. I glosują bardziej po ludzku, nie wdając się w ten PO-PiSowski koszmar. Stąd właśnie co raz wyższe poparcie dla Mikkego, z kolei jego miejsce można powiedzieć (1-2% głosów) zajęli Kowalski, Braun, Wilk (wszyscy łącznie pewnie zgarną na spokojnie 2%), no i ten jak na razie antysytemowy Kukiz ze sporym poparciem. To pokazuje, że ten elektorat, który chce zmian ma około 15% a nie tak jak jeszcze niedawno 3%. Tak więc wszystko jest na dobrej drodze. Grunt to żeby nawet w przypadku zrobienia w konia Polaków, przez przykładowego Kukiza, Ci szybko się otrząsnęli i w następnych wyborach nie dali się nabrać (czyli tak jak w przypadku Palikotów, szybko im poparcie zaczęło lecieć - chociaż akurat Palikoty dużo zrobiły w tym kierunku aby ich ludzie znienawidzili). Dzięki temu takie sztuczne i oszukańcze twory nie przetrwałyby więcej niż 4 lata a to już jakiś promyk nadziei. Lepiej się dać zrobić w konia na 4 lata niż na 26 i dalej udawać, że jest cacy. |
Przeciez Kukiz jest przez ostatnie 30 lat bardziej rozpoznawalny niz Braun, Kowalski, Jarubas, Ogorek i Wilk razem wzieci i to bez kandydowania i bez gadania o JOWach. Od trzydziestu lat go lansuja?
Zenon Martyniuk albo Marcin Miller jakby zainteresowali sie cokolwiek tematem polityki i mowili w miare z sensem jak Kukiz tez pewnie by sie zakrecili kolo 10 procent. To, ze te 10 procent bedzie procentami, ktore mogli przyswoic antysystemowi kandydaci to inna sprawa ale i tak to by nic znacznie nie zmienilo, gdyz i tak zostaje jeszcze 40-50 procent potencjalnych wyborcow, ktorzy mogliby zaglosowac na kogokolwiek a nie zaglosuja. Jak przy kazdych wyborach. |
To, że jest rozpoznawalny to jedno. Równie dobrze moge napisać, że Mikke jest bardziej rozpoznawalny od Kukiza a dodatkowo siedzi w polityce od kilkudziesięciu lat więc już w ogóle ma niezłe combo.
Zauważ, że dopóki Kukiza nie zaczęli przepychać w mediach to miał w sondażach tyle % co Brauny, Kowalskie i Wilki. Nagle zaczął być widoczny w tv to i w sondażach wyskoczył. Nie przekładałbym rozpoznawalności człowieka na wynik wyborów. Podałem przykład Palikota i Ogórek. Jeden też rozpoznawalny ale jakoś jego ruch upadł i się pozbierać nie może. Druga nierozpoznawalna ale miała swoje 5 minut w tej kampanii. I też "przypadkiem" te 5 minut skończyło się wtedy jak przestali ją w mediach pokazywać. Rozpoznawalność to jedno a drugie to to jak media ludzi przedstawiają, czy dają mu się wypowiadać, czy ludzie zechcą głosować na przykładowego Kukiza, bo ilośc wyborców ani ich poglądy nie są z gumy... To, że Kukiz jest rozpoznawalny to jeszcze nie znaczy, że nagle każdy narodowiec, prawicowiec, niezdecydowany lub lewak na niego zaczną głosować. Potrzeba właśnie mediów i wtedy się wchodzi do tej gry i tęgie polskie umysły zaczynają myśleć tak "aha, w tych wyborach mam już 3 kandydatów a nie tylko dwóch", "wybiorę mniejsze zło, czyli Kukiza". Ludzie nie głosują na niego bo jest znany (gdyby tak było to od początku by miał te 6 czy 10% bo nie stał się bardziej znany przez ten miesiąc, ludzie nie głosują dlatego, że nagle sie przyjrzeli jego programowi. Po prostu dostali w mediach kolejnego kandydata i się część głosów przerzuciła. Dostali po prostu w tej swojej demokracji trzeciego kandydata więc głosują na niego. Gdyby dać do mediów tych 11 kandydatów to myślę, że wynik wyborów mógłby oscylować na poziomie 10% głosów dla praktycznie każdego z kandydatów. |
Cytat:
PiS śniąc o zwycięstwie w wyborach MUSI mieć lewicowe postulaty. I "oni to wiedzą". Nawet Kukiz wie o czym świadczy chęć dogadywania się z grupami lewicowymi. Bolek vol 2.0. Cytat:
Mniejsze zło to kandydat/-ka PO czy PiSu, nie Brauny, Korwiny, Kukizy itd. |
Poglądy jakieś tam mają, chodziło mi o to czy są prawicowi, liberalni lub lewicowi oraz to czy chcą głosować na Komorowskiego, Dudę, czy w ogóle nie chcą głosować.
Dostali Kukiza i część zmieniła poglądy czy jak wolisz "poglądy" i sobie przeszła na nową przystawkę pokazaną w tv. Mniejsze zło to jest wszystko co będą chciały nazwać tak media. Jak powiedzą "glosujcie na mniejsze zło czyli Kukiza" to będzie mniejszym złem Kukiz. Media mają władzę, ludzie myślą tak jak media im mówią dlatego Korwiny i Kaczyńscy to oszołomy, Kowalski i Braun to faszyzujący antysemici, dlatego wybierają mniejsze zło, nie marnują głosów, dlatego chcą zgody i bezpieczeństwa itp itd. Także spokojnie lemingi sobie mogą głosować na Kukiza na zasadzie wybierania mniejszego zła. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:21. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl