![]() |
Cytat:
Chyba a'la fosa:D:D Mowie Ci..nie będzie tak źle..Rów będzie zasłonięty reklamami i go nie będzie widać |
Spokojnie! Ten tzw. "rów bezpieczeństwa" będzie zupełnie niewidoczny. Podobne rozwiązanie jest na wielu obiektach, m. in. na stadionie Feyenordu, i gdybym się o tym ostatnio nie dowiedział to nie przypuściłbym że tam coś takiego w ogóle jest... Co do odległości nowych trybun C i A/B od linii bocznych boiska to muszę przyznać że nie jest wcale źle! Mówi się o ok. 15 metrach, jednak nie jest to w praktyce wcale tak daleko. Na pewno nie wpłynie to niekorzystnie na oglądanie meczu. Przy Reymonta budowany jest nowoczesny i funkcjonalny stadion na miarę naszych potrzeb. Wiem, że wielu z Was nie zgodzi się z moją opinią, ale przecież jeszcze stosunkowo niedawno temu nie marzyliśmy nawet o takim obiekcie w Krakowie. Po ukończeniu budowy całości nasz obiekt będzie się prezentował bardzo fajnie. Według mnie ten projekt ma wiele atutów i musimy to docenić. Zamiast marudzić patrzmy jak mury nowego sektora C pną się do góry i czekajmy na jego otwarcie! Ja osobiście nie mogę się już doczekać końca przyszłego roku, kiedy to mam nadzieję ujrzymy oddany do użytku nowy sektor C.
|
czyli z wbiegania na boisko na fecie nici ?
wole płot ! |
Cytat:
|
Cytat:
Skoro to jest "elewacja południowa" (czyli od 3 Maja), to chyba trybuna C powinna być po prawej stronie E? :shock: Błagam, napiszcie, że się mylę.... Bo sam w to nie wierzę.... :-/ Ile takich "kloców" jest w specyfikacji przetargowej? |
jak oglądniesz dokładnie cały plik z elewacjami to zobaczysz że elewacja trybuny wschodniej opisana jest jako południowa, natomiast E i przyszła zachodnia jako północna. Jest to oczywiście pomyłka w opisie. Przy elewacji południowej jest wszystko ok. I uwieżcie mi nie ma co się przejmować "takimi klockami", przy tak dużym projekcie jest to normalne, i nie ma znaczenie czy projektował to pan O. czy jakiś inny projektant.
|
Własnie moze mi ktos w miare dokladnie powiedziec ile teraz jest od trubuny C do linii??
i drugie pytanie gdzie jest dalej do murawy od C czy od A i B??? |
Cytat:
|
AiB od linii tak na oko jest jakies 8 metrów, jak nie trochę mniej. C (podobno) 30 metrów.
|
http://stadiony.net/stadium.php?s=2
nie no, bez jaj panowie, przyjrzyjcie się 4 obrazkowi po prawej stronie, to nie jest 30m... 30 metrów to jeśli się nie myle mniej więcej tyle co 8 czy 10-piętrowy blok :-/ |
No właśnie też mi to nei pasowało, bo jeśli teraz było 30 metrów to te pózniejsze 17 metrów by było bardzo śmieszną odległością
|
z C do murawy jest troszke więcej niż wynosi szerokość jednego sektora na D E więc jest to ponad 20 metrów (21-22). odległość ta zmniejszy się poprzez wyśrodkowanie boiska, przesunięcie go ok 4-5 metrów w strone C. tyle rozkminiania.
|
tylko wez tez pod uwagę, ze kamera skraca. Przeciez za pierwszymi reklamami jest jeszcze jeden rzęda reklam przynajmniej 10 metrow od 1 i jeszcze za drugimi jest droga dla karetki 5 metrow, I rzad reklam jest tez 5 metrow od linii a jeszcze od plotu do I rzedu krzesel jest ze 3 metry
Wiec moze nie 30, ale ponad 20 to spokojnie |
Aktualna odległość od murawy do trybuny C wynosi 18 metrów
|
Zwiększyć odległości do 30 m nie mogą bo albo trybuna wyjdzie na ulice i park Jordana albo murawa wejdzie na sektor AiB. Na pewno taka zostanie, a przynajmniej zostanie maksymalnie zmniejszona odległość w miarę możliwości.
|
Cytat:
|
czyli wcale nie będzie tak zle, bo 10 a wyglada jakby bylo 5
|
Nowa trybuna w etapach
Europejskie władze piłkarskie zadowolone z postępu prac na stadionie Wisły Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w październiku rozpocznie się budowa nowej trybuny wschodniej na stadionie Wisły. Miasto ogłosiło już przetarg na tę inwestycję. Otwarcie ofert nastąpi 30 września. O wyborze zwycięskiej oferty będzie decydować cena. - Prace związane z budową trybuny wschodniej już trwają. Obecnie powstaje ścianka szczelinowa. Dalsza część będzie realizowana zgodnie z rozpoczętą procedurą przetargową - informuje Barbara Janik, dyrektor krakowskiego Biura ds. Euro 2012. Zakończenie budowy trybuny wschodniej (od strony parku Jordana) w przetargu wyznaczono na koniec listopada 2009 r. Miasto spodziewa się jednak, że sektory będą gotowe już we wrześniu, a później pozostanie czas na prace wykończeniowe. Dyrektor Barbara Janik dodaje, że jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę trybuny zachodniej. Wyburzenia obecnych sektorów po tej stronie stadionu mają być przeprowadzone na przełomie 2008/2009 r. Budowa trybuny ma się rozpocząć na wiosnę. Zgodnie z planem prace powinny się zakończyć w połowie roku 2010. Docelowo stadion Wisły, rozbudowywany na Euro 2012, ma pomieścić około 33 tysięcy widzów. Szacuje się, że inwestycja pochłonie jeszcze ok. 330 mln zł. Do tej pory wybudowano dwie trybuny za bramkami oraz pawilon dla mediów. Trwające prace związane z wykonaniem ścianki szczelinowej pod nową trybunę wschodnią były objęte osobnym przetargiem, podobnie jak wcześniejsza rozbiórka poprzedniej trybuny. Etapowanie wprowadzono dla przyspieszenia inwestycji. Jak informuje krakowski magistrat, z postępu prac budowlanych na stadionie Wisły byli zadowoleni eksperci Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) oceniający stan przygotowań polskich miast do Euro 2012. Efektem spotkania ekspertów z przedstawicielami miast będzie raport oceniający prace na stadionach. Ten dokument posłuży Komitetowi Wykonawczemu UEFA do podjęcia decyzji związanych z organizacją mistrzostw Europy w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie. Jedną z nich będzie zapewne ostateczne podanie liczby miast Euro 2012. Na dołączenie do ogłoszonej czwórki miast gospodarzy: Warszawy, Poznania, Wrocławia i Gdańska czekają - wskazane jako rezerwowe - Kraków i Chorzów. (TYM) http://www.krakow.pl/prasowka/?art_id=7674 |
Cytat:
|
ale nie ma gdzie flag powiesić
|
http://i35.tinypic.com/1zx1c1f.jpg
gdyby jakoś zabudowali tą wentylację na zewnątrz i trochę jakoś odświeżyli beton to by ładnie wszystko wyglądało.. a to to wygląda jak nieskończona trybuna :-P |
No Racja Gdyby CoŚ ZrobiĆ Z Tym Betonem... Eh Beznadziejny Jest Najlepsza By Byla Jakas Ladna Granitowa Ciemna Elewacja Jak Np Na Emirates Stadium Ii Wlasnie Te NieszczĘsne Ii Wrecz Dziwne Wentylacje....
|
chciało Ci się klikać shifta przy każdym słowie?
nasz stadion przynajmniej narazie nie musi być ładny :P priorytet to wykończenie go tak, żeby jak najwięcej mogło wejść a upiększenia itd itp przyjdą z czasem, jest inny priorytet ;) |
Cytat:
|
Po co malować teraz beton, skoro musieliby to znowu robic po wybudowaniu kolejnych trybun. Myśle że na to przyjdzie czas, a te wentylacje można w bardzo łatwy sposób zasłonić, wystarczy zrobić banery reklamowe i myśle że miasto równiez na to wpadnie. :))
|
Tak sie zastanawiam czy nie lepiej byłoby gdyby przetarg na budowę trybuny wschodniej wygrała jakieś inne duże i poważne konsorcjum inne niż Budimex. Cos mi sie wydaje że oni już za bardzo rozpastwili się na terenie budowy naszego stadionu. Niby istnieje ryzyko, że później jeśli coś będzie nie tak to firmy będą na wzajem zwalać winę na siebie. Wiadomo, że decydującym kryterium będzie cena i tylko ona zdecyduje o wyborze. Mam nadzieje że będzie ona rozsądna:)
|
Już lepiej, żeby zasadzili tam bluszcz i żeby to wszystko tam obrosło :lol:
|
http://www.krakow.pl/miasto/krakow_go/?id=4.html
filmik numer dwa - nowa poglądowa wizualizacja funkcji wnętrza stadionu. |
Zainstalowalem Directshow player, instalowalem jeszcze raz WMP , kodeki zainstalowane i ni chuja.
"cannot create directshow player" help. @ sciagne opere, moze na tym pojdzie, a w miedzy czasie prosze o pomoc. moze jakis sprawdzony link do sciagniecia tego directshow player, albo jakies najnowsze kodeki czy cus. |
http://www.krakow.pl/miasto/krakow_go/?id=4.html
Mi link działa, ta wizualizacja jakoś zacyzna mnie przekonywać. Stadion wygląda solidnie, można wreszcie zobaczyć jak to dokładnie bedzie wyglądać. Szczególnie fajna jest ta druga "wizualka" gdzie stadion buduje sie od podstaw. Na powiększeniu można dokładnie zobaczyć jak będą wyglądac narożniki i o ile będą wyższe od trybun za bramkami |
Cytat:
Stadion fajny. Nie ma co narzekać. Oczywiście mógłby być jakiś efektowny "obwarzanek" czy inne cuda ale co tam... jest ok |
2 godziny pracy i zonk.
jak ktos da rady to sciagnac na dysk to niech wrzuci. |
Całkiem obiecująco wygląda ta wizualka. Poza tą asymetrią między dachem na A/B, a tym na C spowodowaną przez okrąglak to jest całkiem, całkiem. Odległość od trybun nie powinna być aż tak odczuwalna, a niebieski dobre ujednolica widok z lotu ptaka. Mnie tylko nurtuje czy te dziury pomiędzy sektorami nie będą miały wpływu na akustykę.
Ściągnąłem sobie te filmiki na HD. Jak ktoś chce to wrzuciłem na rapidshare: http://rapidshare.com/files/142172056/wisla.wmv.html http://rapidshare.com/files/142172666/wisla2.wmv.html Bez odpowiednich kodeków to wam i tak raczej nie pójdzie. Ściągnijcie sobie ffdshow i odpalcie pod wmp. |
Linki działają bez problemów pod Firefox 3.0.1
|
Jak tak obejrzałem tą wizualke to odniosłem wrażenie że ludzie z narożników będą mieli zasłonięty widok przez dach E i D. Mam nadzieje, że to przewidzieli i nie będzie takich problemów:)
|
Cytat:
|
Te dizury pomiedzy sektorami sa straszne :/
Na prawde to jest w mojej prywatnej opini straszny syf. Reszta prezentuje sie dla mnie ok, ale te dziury wszystko psuja.. |
Link do artykułu z onetu:
http://sport.onet.pl/74318,1248685,1...wiadomosc.html Nic ciekawego tam nie ma za wyątkiem: Cytat:
|
Cytat:
http://img372.imageshack.us/img372/6...fford15ij6.jpg Skończcie zatem powtarza w kółko i naokrągło farmazon, że dach D zasłoni widocznoś z narożników |
Artykuł mówiący o przygotowaniach do Euro 2012 w Krakowie :
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,8...zerwowych.html zródło: gazeta.pl |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:47. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl