![]() |
Co polecacie od Łysiaka? :)
Nie piszcie, że wszystko, bo to wysoce prawdopodobne - ale co wziąć na pierwszy ogień? :) |
1."Wybrani" C.J. Daugherty - cena 20zł 1szt.
2."90min w niebie " Don Piper Cecil Murphey cena 15zł 2szt. 3."nowe przygody mikołajka " cz1. Goscinny Sempe cena 20zł 1szt. 4."Grafika Wektorowa" szkolenie podstawowe Von Glistschka cena 25zł 2szt. 5."Werwolf" (brunatni pogrobowcy Hitlera ) Perry Biddiscombe cena 20zł 2szt. 6."mein leben in Nazareth" Giuliana Buttini cena 50zł 1szt. 7." ostatnia wojna Himmlera " Robert Conroy cena 20zł 1szt. 8."opowieść o dziejach nezwykłego Narodu Polska od 966-2008" Adam Zamoyski cena 25zł 1szt. 9."wiersze wybrane" Wiesława Szymborska cena 25zł 1szt. 10."Młodszy Księgowy" ( o książkach czytaniu i pisaniu) Jacek Dehnel cena 20zł 1szt. 11."godot i Jego cień" Antoni Libera cena 15zł 1szt. 12."Muzea Podkarpacia przeowodnik" cena 10zł 1szt. 13."Życie Artystek w PRL " Sławomir Koper cena 18zł 3szt. 14."Kobiety" Charles Bukowski cena 10zł 1szt. 15."Kościół w okowach" Aparat Represji woberc KOścioła w larach 1944-1956 cena 30zł 1szt. 16."Alfabet Tischnera'" Wojciech Bonowicz cena 15zł 2szt. 17." Młody Philby" Robert Littell cena 15zł 1szt. 18."Listonosz" Charles Bukowski cena 10zł 1szt. 19."Obraz Pośmiertny" Alaksandra Marinina cena 8zł 1szt. 20."wiersze zebrane" Staniwsław Barańczak cena 20zł 1szt. 21 " dotyk złodziejki" Mia Marlowe cena 15zł 1szt. 22" look" Sophia Bennett" cena 15zł 1szt. 23. "mateuszek i kłopoty" Elvira Lindo" cena 10zł 1szt. Książki są NOWE priv Albo wie ktoś gdzie jest giełda książkowa gdzie mogę je sprzedać |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Biorąc pod uwagę, że pojawiasz się w "politycznym", pewnie zainteresowałaby Cię "Rzeczpospolita kłamców. Salon", ale tej ostatniej nie czytałem więc tytuł mogę tylko zasugerować, nie polecić. |
Dzięki, tak jak myślałem pojawiły się Wyspy Bezludne, od tego też zacznę ;) Rzeczpospolitą Kłamców mam za sobą już kilka lat temu, zdecydowanie polecam :)
|
Cytat:
|
Jeśli ktoś interesuje się tematyką wojenną polecam książkę Petri Sarjanena "Biała Śmierć". Opowiada historię Simo Häyhä - fińskiego strzelca wyborowego. Dla mniej zorientowanych to najskuteczniejszy snajper w historii - co ciekawe nie korzystał z "optyki".
|
Cytat:
|
Cytat:
Niemniej fakt, że Rzeczpospolitą Kłamców bardziej bym polecił dla kogoś kto nie zdaje sobie do końca sprawy z patologii III RP. Wiele wątków jest poruszonych, czysto haniebnych. Dla młodzieży - obowiązek ;) Cytat:
|
Cytat:
|
Kolekcjoner dzieci - Sabine Thiesler
Przeczytałem ten thriller/kryminal jednym tchem . Bardzo mi sie spodobal. |
Czytał ktoś "Operacja Talos" Wołoszańskiego? Jeśli tak to co powiecie?
|
Są gdzieś w necie jakieś biografie piłkarzy w PDF'ie za darmo? :D
Najbardziej zależy mi na Mersonie, ale innymi też nie pogardzę. :) |
Panowie i Panie :D co polecicie osobie, która chciała by poszerzyć swoją wiedzę odnośnie II wojny światowej, coś co w miarę łatwo się czyta z istotnymi faktami i historiami?
|
Polecilibyście jakiś techno-thriller w stylu "Robokalipsy" Wilsona albo "Demona" i "Wolności" Suareza.
|
Może mi ktos polecić jakies ksiązki do matury z angielskiego?Chodzi mi o to by móc się samemu uczyc i w miare orientowac sie o co chodzi.
Czytaliscie ostatnią książkę Cobena,warto kupowac? Bo mam wrażenie ,że on juz tylko na ilosc idze... |
Cytat:
David Wiliamson - "Zdradzona Polska" Matthew Parker - "Monte Cassino" Zreszta polecałem je już wcześniej w tym temacie. Aktualnie czytam "Łaskawe" Jonathana Littela - to fikcja literacka, ale podparta gruntownymi studiami historycznymi i znakomicie pokazująca działanie Einsatztruppen SS. Nie mogę się oderwać i zdecydowanie polecam - urywa łeb zdecydowanie. |
A ja co kilka miesięcy zwracam sie do Was z prośbą. :-)
Co przeczytać dalej Kinga? Najbardziej podobało mi sie "TO", rewelacyjna książka. Bardzo dobrze czytało mi się również "Lśnienie" i "Bezsenność". Dziś przeczytałem "Uciekiniera" - Szkoda, ze tak krótkie, ale również niesamowicie wciągająca książka. Może teraz "Carrie"? Ale chyba ciężko będzie ją dostać. Czekam na jakieś sugestie, opinie. Pozdrawiam fanów tego autora. ;) |
Cytat:
|
Cytat:
Później można przeczytać Bastion (ale to na dłuższą posiadówę bo to grubo ponad 1000 stron). Na koniec Ręka Mistrza. Też rewelacja :D PS: Mogę być trochę nieobiektywny bo Dallas 63 skończyłem tydzień temu i jestem na świeżości. |
Cytat:
Poza tym obowiazkowo "Wielki marsz" napisany przed Kinga pod pseudonimem Richarda Bachmana. Przez wielu uznawana za jego najlepsza ksiazke i ja sie z tym chyba zgadzam. Godny polecenia jest jeszcze zbior opowiadan "4 pory roku". Opowiadania sa 4, z czego 3 zostaly nakrecone (m.in. "Skazani na Shawshank"), ale mimo znajomosci tresci czytalo sie bardzo przyjemnie. |
Ja ostatnio przeczytałem Kinga: Dallas 63. Jak dla mnie rewelacyjna książka. Troche "trąci" romansidłem, ale opowiedzianym w bardzo fajny sposób z nutka s-f. Książka dość obszerna, nawet jak na Kinga, ale naprawde warto.
|
Cieszę się, że tyle propozycji padło.
Byłem w księgarni, w M1 ale trzeba przyznać , że w porównaniu do allegro (jak się dobrze szuka) to mają trochę drogo jednak. Czytałem wasze komentarze i trudno było mi się zdecydować. Jak już jestem przy Stanach Zjednoczonych to przeczytam, "Wielki Marsz" ze względu na waszą pozytywną opinię.Chociaż przyznam szczerze, ze opis książki mnie nie przekonuje. Zamówiłem też sobie "Cmentarz zwieżąt". Jak przeczytam to zakupie "Bastion", zbierający świetne oceny na lubimy czytac.pl. Chociaż siostra która ma 16 lat mi odradzała, że mało co rozumiała i ciężko jej się czytało, zakończyła na połowie. Ale wiadomo, wiek... Później może przeczytam "Pod kopułą". Trudno sie zdecydować. :-) |
Skoro podobało Ci się "TO" to spodoba Ci się "Dallas 63", główny bohater na chwilę zatrzymuje się w Derry...
|
Cytat:
Skoro tak piszesz, sięgnę po "Dallas 63". Tym bardziej , że jest łatwo dostępna. Co do "Carrie" jeszcze, gdyby ktoś miał używaną w dobrym stanie, albo widział gdzieś na półce, proszę niech da znać na priv. |
Zawiązanie akcji (choć mocno epizodyczne) "Dallas'63" i "It" to jak dla mnie, starego fana Kinga, mistrzostwo świata! :)
Bardzo mi się ten wątek spodobał. Dallas rzeczywiście umieściłbym zaraz za "To" w moim prywatnym rankingu S. Kinga. |
Ponownie pytam o Łysiaka - mam do wyboru Satynowy Magik, Muzeum Wyobraźni, Lider, Szachista, Mitologia, Asfaltowy Saloon i Flet z Mandragory. Co wybrać jako pierwsze do czytania? ;)
|
Cytat:
|
A czy przeczytałeś już "Statek" ?
Kultowa książka - widziałem że już koledzy polecali stronę wcześniej :) Ciekawostka - wybrane cytaty: http://tomcuk.w.interia.pl/statek.htm |
Cytat:
PS. Statek też polecam - jak tylko masz dostęp i jeszcze nie czytałeś . |
Dzięki za podpowiedzi, na pierwszy ogień idzie w takim razie Szachista ;) Statek jako drugi :)
|
Ja polecam oba kryminaly Miloszewskiego osadzone w naszych polskich realiach -> http://wpolityce.pl/artykuly/25019-z...miloszewskiego
|
Co powiecie o książkach Aleksandra Sołżenicyna, a konkretnie o "Sierpień Czternastego" oraz "Kochaj Rewolucje: Niedokończona powieść"?
|
Ostatnio czytałem postapokaliptyczna powieść Dmitrija Głuchowskiego Metro 2033. Jak dla mnie bomba. Czy ktoś posiada inne części w wersji pdf i poratuje.
Następna bomba to cykl opowiadań Jacka Piekary o przygodach inkwizytora Mordimera Madderdina, do kolekcji brakuje mi "Płomien i Krzyz" i "Bicz Boży" poratujecie?, może coś polecicie na wakacje do czytania w tych klimatach? |
Cytat:
Natomiast w klimatach Piekary to spróbuj "Krawędź żelaza" Miroslava Žambocha polecam też serię "Pan lodowego ogrodu" Grzędowicza |
Cytat:
Pod kopułą natomiast świetna jest, teraz serial oglądam na jej podstawie. Wczoraj natomiast skończyłem drugą książkę z serii Millenium Stiega Larssona i szczerze mówiąc jestem zachwycony. Równie dobra jak pierwsza część, szczerze polecam jeżeli ktoś nie czytał. |
Polecaliście mi książkę "Wielki Marsz".
Nie będę się rozpisywał zbytnio bo każdy kto ją przeczytał jest chyba zachwycony. Trochę innego się spodziewałem zakończenia, aczkolwiek daje do myślenia. Jak i cała książka. Teraz zabieram się do przeczytania "Cmentarz zwieżąt". Dzięki panowie. :-) |
Nie wiem, czy było polecane...ale, każdemu w kazdym wieku polecam trylogię Grzesiuka: 1. Boso ale w ostrogach. 2.Pięć lat kacetu. 3. Na marginesie życia. Coś niesamowitego.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl