![]() |
@Siwy_89
Skąd te wizualizacje? Całkiem ładnie to wygląda, ale czy to będzie główny hall, bo jakoś takie małe się to wydaje :) |
a nawet nie wiem. Ostatnio gdzieś znalazłem.
Tutaj masz główny hol: http://i30.tinypic.com/9pmfwx.jpg |
Ta hala Dworca Głównego, to miała powstać równo z tunelem tramwajowym. Następnie okazało się, że nieco później i tak, że aż do dziś nie powstała ;-) Do jeszcze niedawna coś tam majstrowali i ponoć hala jest gotowa, choć nie wiem, na jakim etapie jest wykończenie tego obiektu.
A jak kogoś interesują Krakowskie Inwestycje, to zapraszam na: http://krakowskieinwestycje.pl/katalog-inwestycji Strona jest chyba kontynuacją starego portalu "krakowskieinwestycje.boo.pl", a później bez "boo" :-) |
nie wiem, kiedy miała powstać.
W każdym bądź razie teraz ogłosili zwycięzcę przetargu, także sprawa jest pewna :) |
Cytat:
Tak jeszcze dla porównania. W Krakowie trasę z Dworcowej do Ronda Mogilskiego liczącą około 5,5km pokonuję tramwajem w około 20 minut. Mieszkając chwilowo w Warszawie z Ursynowa do stacji centrum, a więc około 9,5km, jadę metrem dzień w dzień równe 14 minut... Co więcej kursy metra są w godzinach szczytu co dwie minuty... A tak jeszcze co do autobusów to ciekawi mnie czy tam są wliczone (w tej tabelce) kursy po ul. Nowohuckiej, gdzie pieszy praktycznie zawsze jest szybszy niż autobus... A w końcu kursów tam wcale nie jest tak mało. |
Trudno żeby metro jeździło wolniej od tramwaju :)
Rozumiem, że przystanki w Warszawie są tak blisko siebie, jak u nas na Alei Pokoju? Jazdą tramwajem przez Aleję Pokoju jest bardzo wkurzająca... przystanki co 200-300 metrów |
Przystanki na al Pokoju to nic.
Najlepszy jest przystanek Darwina i kolejny Wzgórza Krzesławickie I. Odstęp między nimi to jakieś 100m :) |
a kiedyś były 2 przystanki na Rondzie Mogilskim ;] przed i za ;]
|
Cytat:
http://img844.imageshack.us/img844/9643/image005b.jpg I paryskiej Simone de Beauvoir : http://img203.imageshack.us/img203/2188/image048n.jpg Poza tym zawiera błąd konstrukcyjny i w takiej dokladnie formie jak to na renderingach jest przedstawione nie da się jej wybudować. Były już protesty w SARPie. |
Jeśli to prawda, to panowie Lewicki z Łatakiem się nie popisali...
|
Siwy 89 ta wizka ma parę lat i nie jest już aktualna.
|
możliwe. Zmienili posadzkę i kolor ruchomych schodów? ;]
Najdłuższe wagony tramwajowe w Polsce KOMUNIKACJA. 24 niskopodłogowe bombardiery zakupi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Wczoraj, po ponad roku od rozpisania przetargu, podpisano w tej sprawie umowę w firmą Bombardier. Pierwszy wagon ma być najpóźniej za 1,5 roku. MPK wstępnie rezerwowało na zakup tramwajów 59 milionów euro (netto; połowa będzie z unijnej dotacji), a Bombardier chciałby za swoje pojazdy 58 milionów 680 tys. euro. http://i25.tinypic.com/34r85n7.jpg |
Nieaktualna jest wizka kładki, która, jak słusznie zauważyła Ela nie może być wykonana w przedstawionej formie. Choć nie jest to do końca prawdą, ale mniejsza o to, nie zagłębiajmy się w szczegóły. I tak była, to chyba tylko wizja, a nie gotowy projekt.
A co nowego w wielkim świecie... Na Grzegórzkach zawiązało się kolejne kółko "protestantów", a Pani Bassara, jak zwykle protest popiera: http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...wcow,id,t.html I co z tego, że teren wart miliony, w samiutkim centrum miasta... Należy zbudować domki, inaczej "spaliny będą lecieć prosto na nas". Być może chodzi o to (niezbyt zaawansowana wizualizacja): http://img530.imageshack.us/img530/7848/nareszcie.jpg Trochę kloc, choć w okolicę się wpisuje. Wieżowiec przy Rzeźniczej, "Apartamenty przy Bulwarze", Galeria Kazimierz. Poza tym w sierpniu rusza tramwaj na Golikówkę. Wróć, w stronę Golikówki. Póki co dojedzie tylko do ul. Nowohuckiej: http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...owki,id,t.html Pojawią się też nowe tramwaje. Co warte uwagi - dłuższe: http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...owie,id,t.html |
Kończy się budowa Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego pod Wawelem. Generalnie ta okolica zmieni trochę charakter - koniec z parkingiem dla autobusów, obok odnowione boiska a pod spodem parking podziemny. Przy okazji wyremontowali Powiśle i wszystkie ulice w okolicach Placu na Groblach.
http://i30.tinypic.com/2l88ai9.jpg |
W końcu okolice Wawelu nie będą wyglądały, jak okolice jedynej atrakcji turystycznej w mieście państwa Trzeciego Świata.
To chyba zbyt piękne aby było prawdziwe: http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...tora,id,t.html Stawiam browar, jak czegoś sobie nie wyszukają :p |
Cytat:
Nie mam nic przeciwko przebudowie Szkieletora, ale trzeba zmienić przepisy. W przeciwnym wypadku będzie koszmar parkingowy jak w okolicach Przybyszewskiego i Armii Krajowej (biurowiec Galileo i inne). |
Cytat:
|
Ja tam wyczytałem, że "ma powstać" (inna sprawa czy faktycznie powstanie) 750 miejsc parkingowych pod ziemią. A studenci mają parkingi na terenie uczelni, a jak im płacenie nie pasuje, to niech tramwajem jeżdżą. W ogóle w okolicy parkowanie powinno być płatne, ewentualnie mieszkańcy powinni mieć możliwość wykupienia abonamentu na parkowanie (tańsze).
|
Cytat:
|
Cytat:
niedługo będzie jak w Houston, same parkingi ;-) http://i29.tinypic.com/102vygg.png |
tak a propos dojazdu na uczelnię, do pracy, itp.
dobija mnie czasem, jak siedzę w tramwaju (zwłaszcza takim, który w korku samochodowym utknął) i w każdym kolejnym mijanym aucie siedzi jedna osoba - jakie to jest nieprawdopodobne marnotrawstwo miejsca. patrząc na zdjęcie tego parkingu powyżej widać multum aut, które ogromną ilość na drogach zajmują, ale tak po prawdzie to nie przewożą jakiejś niesamowitej ilości ludzi, bo z grubsza przełożenie wygląda tak, że jedno auto - jedna osoba. Strasznie żałuję, że nie ma u nas czegoś takiego, jak w niektórych miastach angielskich - duże podziemne parkingi przy wjeździe do centrum, a dalej tylko komunikacja zbiorowa. Albo takich rozwiązań, jak w stanach, chociaż akurat w wąskim Krakowie w wielu miejscach byłyby ciężkie do wprowadzenia - tzw. carpool lane, dla aut wiozących więcej niż jedną osobę. Może wtedy zmniejszyłaby się liczba aut na drogach, a co za tym idzie i korki by mniejsze się tworzyły. |
Bez kitu, jeździłem na AE przez 5 lat autobusem i nikt z moich kumpli też nie narzekał na brak miejsc parkingowych.
Zaoczni w weekendy spoza miasta ok - ale wtedy nie ma też problemu z miejscem - natomiast na dziennych 99% mieszka w Krakowie więc MPK stoi otworem :) Co nie zmienia faktu że z 500 miejsc minimum pod takim biurowcem musi być. |
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...kowa,id,t.html
I kto się zgłosił do budowy hali widowiskowo-sportowej? ... Mostostal Warszawa :-/ |
Cytat:
|
trzeba było ósemką jeździć :D
|
W 2012 będzie nowy Dworzec Główny.
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...wsze,id,t.html Póki co, taka oto wizualizacja: http://www.muratorplus.pl/s/image/th...tandardowy.jpg Info o projekcie i przetargu: Cytat:
|
rozstrzal pomiedzy najtansza a najdrozsza oferta - 44 mln. - to jakis kosmos.
mam nadzieje, ze nie cena bedzie glownym kryterium wyboru oferty. |
Cytat:
z reguły powinno się najtańsze i najdroższe oferty odrzucicć i w środku szukać najlepszego i najpewniejszego wykonwcy |
W przetargach w naszym mieście w 99% przypadków cena jest głównym, bądź jedynym kryterium. Nie inaczej jest tym razem:
http://news.komunikacja.krakow.pl/lo...dzierniku.html |
jechał ktoś KST na Szklarską?
szybko mknie tramwaj? ;] |
Abstrahując od tego, że to GW (w tym wypadku nie ma to jednak znaczenia) widać obraz ZIKiT i jak wyglądają miejskie inwestycje. Dla nas sprawa stadionu w zbliżających się wyborach będzie priorytetowa ale przy ewentualnej "wyliczance" nie zapominajmy o pozostałych inwestycjach, remontach i działaniach.
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...widzialne.html http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...brzydnie_.html |
Jeszcze ten remont ulicy Długiej :
-" brak ścieżek rowerowych" - "Mieszkańcy kilku kamienic zauważyli także, że podczas deszczu woda spływa z chodnika do piwnic budynków." - "Podczas remontu uszkodzone zostały elewacje kilku kamienic. Ich właściciele obawiają się, że będą musieli sami pokryć koszt naprawy zniszczeń." - "Kolor kostek, które użyte zostały na wyłożenie chodnika, jest bardzo zbliżony do koloru zatok parkingowych. Starsza osoba nie dostrzega jednak różnicy wysokości, bo kolory te zlewają się." http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...__Dlugiej.html I jeszcze te słupy na środku chodnika... To jest naprawdę nie byle jaka sztuka zjeb*ć tyle rzeczy na jednej ulicy. I to jeszcze jedna z głównych ulic. Ale jasne, wzięli pewnie najtańszą firmę to nie ma się co dziwić. Zawsze tanie jest drogie. Ciekawe kiedy wreszcie urząd to zrozumie i będą wybierać najlepsze oferty a nie że są najtańsze. |
Jechałem KST na Szklarską ale tramwaj wlókł się niemiłosiernie :/
|
A jak sie ma sprawa portu lotniczego?
|
Cytat:
W tym artykule jest taki fragment: – Wiem, że projekt kładki Kazimierz - Ludwinów zyskał już rozgłos na świecie. Mam kalendarz wydawnictwa Braun. Będziemy chcieli, aby realizacja tej kładki znalazła się w planach finansowych na przyszły rok – informuje wiceprezydent Krakowa rozumiem, że na świecie zachwycają się projektem kładki, której nie da się zrealizować? |
Cytat:
Niestety. |
Nie widziałem projektu architektoniczno-budowlanego lub wykonawczego tej kładki. Jednak budowa obiektu o tym kształcie jest wykonalna, choć kosztowna.
|
Cytat:
być może istnieją jakieś błędy konstrukcyjne, ale widocznie nie są tak istotne, że miałyby przeszkodzić w budowie. Ale niestety nie mamy informacji, jakie protesty składano w Sarpie. Może Ela nam powie ;-) Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Chodziło o kwestie formalne - jak można było przyznać 1 nagrodę projektowi, którego w takiej dokładnie formie, jaką wystawiono do konkursu - nie da się wybudować. Protest był złożony już jakiś czas temu - i nie znam werdyktu - ale z tego co widzę to chyba sprawie ukręcono głowę. Lewicki i Łatak poprawili projekt - jednak nie orientuję się jak dalekie zmiany zaszły w wyglądzie. p.s. Poważne wydawnictwo Braun nie zna zapewne kulisów - takich rzeczy do publicznej wiadomości się nie podaje. Projekt kładki jest niegłupi - jeśli chodzi o Polskę to nowatorskie rozwiązanie. Tyle, że jak już wspominałam - baardzo mocno "inspirowane" kładką paryską Simone de Beauvoir oraz hiszpańską Puente de Milenio. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl