Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

murray 22.07.2010 23:28

@Siwy_89
Skąd te wizualizacje? Całkiem ładnie to wygląda, ale czy to będzie główny hall, bo jakoś takie małe się to wydaje :)

Siwy_89 23.07.2010 00:01

a nawet nie wiem. Ostatnio gdzieś znalazłem.

Tutaj masz główny hol:
http://i30.tinypic.com/9pmfwx.jpg

Arturo Qr2nów 23.07.2010 00:23

Ta hala Dworca Głównego, to miała powstać równo z tunelem tramwajowym. Następnie okazało się, że nieco później i tak, że aż do dziś nie powstała ;-) Do jeszcze niedawna coś tam majstrowali i ponoć hala jest gotowa, choć nie wiem, na jakim etapie jest wykończenie tego obiektu.

A jak kogoś interesują Krakowskie Inwestycje, to zapraszam na:
http://krakowskieinwestycje.pl/katalog-inwestycji
Strona jest chyba kontynuacją starego portalu "krakowskieinwestycje.boo.pl", a później bez "boo" :-)

Siwy_89 23.07.2010 00:57

nie wiem, kiedy miała powstać.

W każdym bądź razie teraz ogłosili zwycięzcę przetargu, także sprawa jest pewna :)

St@chu 23.07.2010 06:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 939873)

Co do Warszawy to niższa prędkość wynika moim zdaniem tylko i wyłącznie z bardzo krótkich przystanków jakie ma warszawski tramwaj. Generalnie bowiem porusza się on między przystankami dużo szybciej niż tramwaj w Krakowie, a różnica w prędkości z jaką pokonuje ścisłe centrum miasta jest wręcz nieporównywalna.

Tak jeszcze dla porównania. W Krakowie trasę z Dworcowej do Ronda Mogilskiego liczącą około 5,5km pokonuję tramwajem w około 20 minut. Mieszkając chwilowo w Warszawie z Ursynowa do stacji centrum, a więc około 9,5km, jadę metrem dzień w dzień równe 14 minut... Co więcej kursy metra są w godzinach szczytu co dwie minuty...

A tak jeszcze co do autobusów to ciekawi mnie czy tam są wliczone (w tej tabelce) kursy po ul. Nowohuckiej, gdzie pieszy praktycznie zawsze jest szybszy niż autobus... A w końcu kursów tam wcale nie jest tak mało.

Siwy_89 23.07.2010 12:08

Trudno żeby metro jeździło wolniej od tramwaju :)

Rozumiem, że przystanki w Warszawie są tak blisko siebie, jak u nas na Alei Pokoju?

Jazdą tramwajem przez Aleję Pokoju jest bardzo wkurzająca... przystanki co 200-300 metrów

StelmiOriginal 23.07.2010 12:41

Przystanki na al Pokoju to nic.

Najlepszy jest przystanek Darwina i kolejny Wzgórza Krzesławickie I. Odstęp między nimi to jakieś 100m :)

Siwy_89 23.07.2010 14:38

a kiedyś były 2 przystanki na Rondzie Mogilskim ;] przed i za ;]

Ela 23.07.2010 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 939955)
W planach na najbliższe dwa lata jest kładka łącząca Ludwinów z Kazimierzem. Projekt rewelacyjny!

http://i27.tinypic.com/m7c4lc.jpg


Ściągnięty żywcem ze hiszpańskiej Puente de Milenio :

http://img844.imageshack.us/img844/9643/image005b.jpg

I paryskiej Simone de Beauvoir :

http://img203.imageshack.us/img203/2188/image048n.jpg

Poza tym zawiera błąd konstrukcyjny i w takiej dokladnie formie jak to na renderingach jest przedstawione nie da się jej wybudować.
Były już protesty w SARPie.

Siwy_89 23.07.2010 21:04

Jeśli to prawda, to panowie Lewicki z Łatakiem się nie popisali...

WILU TS 23.07.2010 21:09

Siwy 89 ta wizka ma parę lat i nie jest już aktualna.

Siwy_89 23.07.2010 21:10

możliwe. Zmienili posadzkę i kolor ruchomych schodów? ;]

Najdłuższe wagony tramwajowe w Polsce

KOMUNIKACJA. 24 niskopodłogowe bombardiery zakupi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Wczoraj, po ponad roku od rozpisania przetargu, podpisano w tej sprawie umowę w firmą Bombardier. Pierwszy wagon ma być najpóźniej za 1,5 roku.

MPK wstępnie rezerwowało na zakup tramwajów 59 milionów euro (netto; połowa będzie z unijnej dotacji), a Bombardier chciałby za swoje pojazdy 58 milionów 680 tys. euro.

http://i25.tinypic.com/34r85n7.jpg

Arturo Qr2nów 24.07.2010 00:02

Nieaktualna jest wizka kładki, która, jak słusznie zauważyła Ela nie może być wykonana w przedstawionej formie. Choć nie jest to do końca prawdą, ale mniejsza o to, nie zagłębiajmy się w szczegóły. I tak była, to chyba tylko wizja, a nie gotowy projekt.

A co nowego w wielkim świecie... Na Grzegórzkach zawiązało się kolejne kółko "protestantów", a Pani Bassara, jak zwykle protest popiera:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...wcow,id,t.html
I co z tego, że teren wart miliony, w samiutkim centrum miasta... Należy zbudować domki, inaczej "spaliny będą lecieć prosto na nas".

Być może chodzi o to (niezbyt zaawansowana wizualizacja):
http://img530.imageshack.us/img530/7848/nareszcie.jpg
Trochę kloc, choć w okolicę się wpisuje. Wieżowiec przy Rzeźniczej, "Apartamenty przy Bulwarze", Galeria Kazimierz.

Poza tym w sierpniu rusza tramwaj na Golikówkę. Wróć, w stronę Golikówki. Póki co dojedzie tylko do ul. Nowohuckiej:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...owki,id,t.html

Pojawią się też nowe tramwaje. Co warte uwagi - dłuższe:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...owie,id,t.html

Siwy_89 28.07.2010 00:00

Kończy się budowa Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego pod Wawelem. Generalnie ta okolica zmieni trochę charakter - koniec z parkingiem dla autobusów, obok odnowione boiska a pod spodem parking podziemny. Przy okazji wyremontowali Powiśle i wszystkie ulice w okolicach Placu na Groblach.

http://i30.tinypic.com/2l88ai9.jpg

Arturo Qr2nów 28.07.2010 00:40

W końcu okolice Wawelu nie będą wyglądały, jak okolice jedynej atrakcji turystycznej w mieście państwa Trzeciego Świata.

To chyba zbyt piękne aby było prawdziwe:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...tora,id,t.html
Stawiam browar, jak czegoś sobie nie wyszukają :p

flamengista 28.07.2010 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 945710)
W końcu okolice Wawelu nie będą wyglądały, jak okolice jedynej atrakcji turystycznej w mieście państwa Trzeciego Świata.

To chyba zbyt piękne aby było prawdziwe:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...tora,id,t.html
Stawiam browar, jak czegoś sobie nie wyszukają :p

No to super. Za 2 lata będzie problem z wjazdem i wyjazdem na uczelnię. Szczególnie, że projektant tego "cuda" zaplanował ok. 200 miejsc parkingowych. A już teraz przez studentów nie ma tam gdzie wcisnąć auta.

Nie mam nic przeciwko przebudowie Szkieletora, ale trzeba zmienić przepisy. W przeciwnym wypadku będzie koszmar parkingowy jak w okolicach Przybyszewskiego i Armii Krajowej (biurowiec Galileo i inne).

medyk 28.07.2010 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 945751)
No to super. Za 2 lata będzie problem z wjazdem i wyjazdem na uczelnię. Szczególnie, że projektant tego "cuda" zaplanował ok. 200 miejsc parkingowych. A już teraz przez studentów nie ma tam gdzie wcisnąć auta.

"Zaplanowano też podziemne parkingi na ok. 750"

Arturo Qr2nów 28.07.2010 10:44

Ja tam wyczytałem, że "ma powstać" (inna sprawa czy faktycznie powstanie) 750 miejsc parkingowych pod ziemią. A studenci mają parkingi na terenie uczelni, a jak im płacenie nie pasuje, to niech tramwajem jeżdżą. W ogóle w okolicy parkowanie powinno być płatne, ewentualnie mieszkańcy powinni mieć możliwość wykupienia abonamentu na parkowanie (tańsze).

dostuffca 28.07.2010 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 945751)
No to super. Za 2 lata będzie problem z wjazdem i wyjazdem na uczelnię. Szczególnie, że projektant tego "cuda" zaplanował ok. 200 miejsc parkingowych. A już teraz przez studentów nie ma tam gdzie wcisnąć auta.

Nie mam nic przeciwko przebudowie Szkieletora, ale trzeba zmienić przepisy. W przeciwnym wypadku będzie koszmar parkingowy jak w okolicach Przybyszewskiego i Armii Krajowej (biurowiec Galileo i inne).

a jak wygląda sprawa parkignu wielopoziomowego na AE, dalej stoi pusty, bo się wjechać niżej nie da, czy ktoś to naprawił?

Siwy_89 28.07.2010 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 945751)
No to super. Za 2 lata będzie problem z wjazdem i wyjazdem na uczelnię. Szczególnie, że projektant tego "cuda" zaplanował ok. 200 miejsc parkingowych. A już teraz przez studentów nie ma tam gdzie wcisnąć auta.

Nie mam nic przeciwko przebudowie Szkieletora, ale trzeba zmienić przepisy. W przeciwnym wypadku będzie koszmar parkingowy jak w okolicach Przybyszewskiego i Armii Krajowej (biurowiec Galileo i inne).

kolejny koszmar parkingowy jest w okolicach Bumy na Wadowickiej

niedługo będzie jak w Houston, same parkingi ;-)

http://i29.tinypic.com/102vygg.png

Zbyychu 28.07.2010 17:53

tak a propos dojazdu na uczelnię, do pracy, itp.
dobija mnie czasem, jak siedzę w tramwaju (zwłaszcza takim, który w korku samochodowym utknął) i w każdym kolejnym mijanym aucie siedzi jedna osoba - jakie to jest nieprawdopodobne marnotrawstwo miejsca.
patrząc na zdjęcie tego parkingu powyżej widać multum aut, które ogromną ilość na drogach zajmują, ale tak po prawdzie to nie przewożą jakiejś niesamowitej ilości ludzi, bo z grubsza przełożenie wygląda tak, że jedno auto - jedna osoba.
Strasznie żałuję, że nie ma u nas czegoś takiego, jak w niektórych miastach angielskich - duże podziemne parkingi przy wjeździe do centrum, a dalej tylko komunikacja zbiorowa. Albo takich rozwiązań, jak w stanach, chociaż akurat w wąskim Krakowie w wielu miejscach byłyby ciężkie do wprowadzenia - tzw. carpool lane, dla aut wiozących więcej niż jedną osobę. Może wtedy zmniejszyłaby się liczba aut na drogach, a co za tym idzie i korki by mniejsze się tworzyły.

Kocur 28.07.2010 17:54

Bez kitu, jeździłem na AE przez 5 lat autobusem i nikt z moich kumpli też nie narzekał na brak miejsc parkingowych.

Zaoczni w weekendy spoza miasta ok - ale wtedy nie ma też problemu z miejscem - natomiast na dziennych 99% mieszka w Krakowie więc MPK stoi otworem :)


Co nie zmienia faktu że z 500 miejsc minimum pod takim biurowcem musi być.

crazykaro 29.07.2010 13:03

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...kowa,id,t.html

I kto się zgłosił do budowy hali widowiskowo-sportowej? ... Mostostal Warszawa :-/

Above 29.07.2010 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 946116)
kolejny koszmar parkingowy jest w okolicach Bumy na Wadowickiej

Zajebiście się tam skwary rozwoziło :lol:

Siwy_89 29.07.2010 14:22

trzeba było ósemką jeździć :D

Arturo Qr2nów 14.08.2010 15:54

W 2012 będzie nowy Dworzec Główny.

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...wsze,id,t.html

Póki co, taka oto wizualizacja:
http://www.muratorplus.pl/s/image/th...tandardowy.jpg

Info o projekcie i przetargu:

Cytat:

Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiły przetarg na wybór generalnego wykonawcy prac przy budowie nowego dworca Kraków Główny. 13 maja 2010 roku do siedziby PKP zgłosiło się sześć firm, które przedstawiły swoje oferty.

http://www.dominium.pl/dane/rozne/im...PKP/Medium.jpg

Według wstępnych projektów nowy dworzec ma stanowić główną część nowoczesnego węzła komunikacyjnego. Na jego obszarze znajdować się będą: podziemny krakowski tramwaj, parking dla samochodów, dworzec komunikacji autobusowej i port lotniczy w Balicach. Powierzchnia dworca wyniesie 14 tys. m2. Jego budowa ma się zacząć w drugiej połowie tego roku i potrwać do drugiego kwartału 2012 roku.

Na wykonawców czeka sporo pracy. Projekt krakowskiej inwestycji obejmuje wykonanie dokumentacji projektowych i technicznych, a przede wszytskim realizację robót budowlano-montażowych budowy dworca kolejowego pod układem torowo-peronowym stacji Kraków Główny.

Dworzec stanowi ważny węzeł komunikacyjny i przesiadkowy różnych rodzajów transportu publicznego. Jest zintegrowany z komunikacyjnymi ciągami dla pieszych pomiędzy dworcem regionalnym PKS i przystankami komunikacji miejskiej. Na obszarze dworca znajdują się także przejścia podziemne prowadzące do Galerii Krakowskiej.

W projektach należy także uwzględnić dostosowanie obiektu dla obsługi osób niepełnosprawnych oraz proekologiczne materiały i urządzenia, a także nowoczesne systemy sterowania mediami.

Polskie Koleje Państwowe przeznaczyły na przebudowę krakowskiego dworca 117 mln złotych. W ok. 70% projekt sfinansowany zostanie ze środków Unii Europejskie oraz z budżetu państwa. Wśród firm, które otworzyły swoje oferty znalazły się:
- Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „BUDUS” S.A., które przedstawiło najtańszą ofertę, proponując kwotę 63 mln 160 tys. 743 zł 57 gr brutto;
- Budimex SA wycenił przedsięwzięcie na 81 mln 41 tys. 385 zł 48 gr brutto;
- Konsorcjum: ZUE S.A. oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „Chemobudowa – Kraków” SA zaproponowało 85 mln 339 tys. zł brutto;
- Konsorcjum dla budowy dworca kolejowego Kraków Główny ALPINE: ALPINE Construction Polska Sp. z o. o. , ALPINE BAU Deutschland AG – 92 mln 709 tys. 151 zł 26 gr brutto;
- Mostostal Warszawa S.A. – 64 mln 807 tys. 234 zł 96 gr brutto;
- Najdroższą ofertę przedstawiło polsko – hiszpańskie Konsorcjum: Hydrobudowa Polska S.A., Obrascòn Huarte Lain S.A. na kwotę: 107 mln 46 tys. 460 zł brutto.

Coglin 15.08.2010 11:27

rozstrzal pomiedzy najtansza a najdrozsza oferta - 44 mln. - to jakis kosmos.
mam nadzieje, ze nie cena bedzie glownym kryterium wyboru oferty.

g_o_l_d_i 16.08.2010 08:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 960937)
rozstrzal pomiedzy najtansza a najdrozsza oferta - 44 mln. - to jakis kosmos.
mam nadzieje, ze nie cena bedzie glownym kryterium wyboru oferty.

to tak samo jak na wakacje można jechać do Egiptu za 1200 zł lub 3000zł
z reguły powinno się najtańsze i najdroższe oferty odrzucicć i w środku szukać najlepszego i najpewniejszego wykonwcy

Jurand 16.08.2010 10:12

W przetargach w naszym mieście w 99% przypadków cena jest głównym, bądź jedynym kryterium. Nie inaczej jest tym razem:
http://news.komunikacja.krakow.pl/lo...dzierniku.html

Siwy_89 17.08.2010 14:01

jechał ktoś KST na Szklarską?

szybko mknie tramwaj? ;]

spartan 24.08.2010 20:38

Abstrahując od tego, że to GW (w tym wypadku nie ma to jednak znaczenia) widać obraz ZIKiT i jak wyglądają miejskie inwestycje. Dla nas sprawa stadionu w zbliżających się wyborach będzie priorytetowa ale przy ewentualnej "wyliczance" nie zapominajmy o pozostałych inwestycjach, remontach i działaniach.
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...widzialne.html
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...brzydnie_.html

Arkas 25.08.2010 16:08

Jeszcze ten remont ulicy Długiej :
-" brak ścieżek rowerowych"
- "Mieszkańcy kilku kamienic zauważyli także, że podczas deszczu woda spływa z chodnika do piwnic budynków."
- "Podczas remontu uszkodzone zostały elewacje kilku kamienic. Ich właściciele obawiają się, że będą musieli sami pokryć koszt naprawy zniszczeń."
- "Kolor kostek, które użyte zostały na wyłożenie chodnika, jest bardzo zbliżony do koloru zatok parkingowych. Starsza osoba nie dostrzega jednak różnicy wysokości, bo kolory te zlewają się."
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...__Dlugiej.html

I jeszcze te słupy na środku chodnika... To jest naprawdę nie byle jaka sztuka zjeb*ć tyle rzeczy na jednej ulicy. I to jeszcze jedna z głównych ulic. Ale jasne, wzięli pewnie najtańszą firmę to nie ma się co dziwić. Zawsze tanie jest drogie. Ciekawe kiedy wreszcie urząd to zrozumie i będą wybierać najlepsze oferty a nie że są najtańsze.

michal 25.08.2010 16:11

Jechałem KST na Szklarską ale tramwaj wlókł się niemiłosiernie :/

Q13SON 29.08.2010 17:48

A jak sie ma sprawa portu lotniczego?

Siwy_89 03.09.2010 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 942970)

Poza tym zawiera błąd konstrukcyjny i w takiej dokladnie formie jak to na renderingach jest przedstawione nie da się jej wybudować.
Były już protesty w SARPie.

http://dziennik.krakow.pl/pl/po-godz...-krakowie.html

W tym artykule jest taki fragment: – Wiem, że projekt kładki Kazimierz - Ludwinów zyskał już rozgłos na świecie. Mam kalendarz wydawnictwa Braun. Będziemy chcieli, aby realizacja tej kładki znalazła się w planach finansowych na przyszły rok – informuje wiceprezydent Krakowa


rozumiem, że na świecie zachwycają się projektem kładki, której nie da się zrealizować?

dostuffca 03.09.2010 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 974006)
http://dziennik.krakow.pl/pl/po-godz...-krakowie.html

W tym artykule jest taki fragment: – Wiem, że projekt kładki Kazimierz - Ludwinów zyskał już rozgłos na świecie. Mam kalendarz wydawnictwa Braun. Będziemy chcieli, aby realizacja tej kładki znalazła się w planach finansowych na przyszły rok – informuje wiceprezydent Krakowa


rozumiem, że na świecie zachwycają się projektem kładki, której nie da się zrealizować?

Dobrze rozumiesz,
Niestety.

Arturo Qr2nów 03.09.2010 21:47

Nie widziałem projektu architektoniczno-budowlanego lub wykonawczego tej kładki. Jednak budowa obiektu o tym kształcie jest wykonalna, choć kosztowna.

Siwy_89 03.09.2010 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 974025)
Dobrze rozumiesz,
Niestety.

ale to dziwne, że poważne wydawnictwo "Braun", zajmujące się publikacjami na temat architektury, pisze o kładce, której nie da się zbudować :-)

być może istnieją jakieś błędy konstrukcyjne, ale widocznie nie są tak istotne, że miałyby przeszkodzić w budowie. Ale niestety nie mamy informacji, jakie protesty składano w Sarpie. Może Ela nam powie ;-)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 974040)
Nie widziałem projektu architektoniczno-budowlanego lub wykonawczego tej kładki. Jednak budowa obiektu o tym kształcie jest wykonalna, choć kosztowna.

Z tego co pamiętam ma kosztować mniej więcej tyle, co obecnie budowana kładka Kazimierz-Podgórze.

Arturo Qr2nów 03.09.2010 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 974052)
Z tego co pamiętam ma kosztować mniej więcej tyle, co obecnie budowana kładka Kazimierz-Podgórze.

Ma... :-) A czy będzie, to się okaże. Naprawa ewentualnych błędów konstrukcyjnych i ewentualna konieczność wykorzystania droższych materiałów mogą podnieść koszty realizacji.

Ela 06.09.2010 06:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 974052)
ale to dziwne, że poważne wydawnictwo "Braun", zajmujące się publikacjami na temat architektury, pisze o kładce, której nie da się zbudować :-)

być może istnieją jakieś błędy konstrukcyjne, ale widocznie nie są tak istotne, że miałyby przeszkodzić w budowie. Ale niestety nie mamy informacji, jakie protesty składano w Sarpie. Może Ela nam powie ;-)

Protest złożyło biuro architektoniczne z Rzeszowa - zdobywcy 2 nagrody w konkursie na kładkę.
Chodziło o kwestie formalne - jak można było przyznać 1 nagrodę projektowi, którego w takiej dokładnie formie, jaką wystawiono do konkursu - nie da się wybudować.

Protest był złożony już jakiś czas temu - i nie znam werdyktu - ale z tego co widzę to chyba sprawie ukręcono głowę.
Lewicki i Łatak poprawili projekt - jednak nie orientuję się jak dalekie zmiany zaszły w wyglądzie.

p.s. Poważne wydawnictwo Braun nie zna zapewne kulisów - takich rzeczy do publicznej wiadomości się nie podaje.
Projekt kładki jest niegłupi - jeśli chodzi o Polskę to nowatorskie rozwiązanie.
Tyle, że jak już wspominałam - baardzo mocno "inspirowane" kładką paryską Simone de Beauvoir oraz hiszpańską Puente de Milenio.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl