![]() |
Mi się wydawało czy przed meczem szło "Mistrzem Polski jest Legia"? :rotfl:
|
Liczy sie efekt koncowy a takim jest Mistrzostwo Polski dla Wisły
|
A ja w innym tonie niż większość. Ten mecz nie pokazał braku ambicji, tylko brak umiejętności piłkarskich kilku zawodników. Po prostu jak cały zespół gra na 100% to pewne braki można ukryć, jest odpowiednia asekuracja itp. Dzisiaj trzeba było zagrać umiejętnościami i gdyby one były to Legia została by powieziona. Cikos i Paljic bez asekuracji popełniali błędu, Kowalski może i chciał ale piłkarsko jest słaby, Jirsak i Sivakov zupełnie nieprzydatni (więc praktycznie byliśmy pozbawieni środka pola). I tak to wychodzi, dzisiaj nie ma co lamentować bo wyszło to o czym mówiliśmy. Że trzeba wzmocnić obronę, że przydał by się ktoś do środka pola, zmiennik dla skrzydłowych i napastnika.
Barcelona czy Manchester też w wielu spotkaniach nie grają na 100%, wygrywają je umiejętnościami piłkarskimi. To samo przykład Lecha z tego sezonu, w Europie na maksa i to dawało efekty ale liga odpuszczona i pojawiły się problemy. Dlatego jeśli chodzi o wzmocnienia to niech to będzie 3 zawodników ale takich co grać w piłkę potrafią. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Rozumiem,że przeoczyłeś , każdemu się zdarza , czasem czytając szybko post po poście z góry na dół można zgubić jego sens. Lysy wyjaśnił co miałem na myśli :) |
Swoją drogą wielu pisało przed meczem z KSC , ze powinniśmy zagrać "ofensywnie" ze środkiem: Sobolewski - Irsak - Sivakov. Z całym szacunkiem, ale obawiam się, że w takim ustawieniu gra wyglądałaby podobnie jak dziś. Z Irsaka i Sivakova pożytek w ofensywie ŻADEN, a w defensywie bez odbiorów piłki Wilka z pewnością byśmy mieli sporo zagrożenia pod naszą bramką.
|
Cytat:
I bardzo dziwię się niektórym z Was, którzy bagatelizują porażkę w tym meczu. Ba, niektórzy szukali już usprawiedliwienia kilka dni temu.To takie typowo polskie. A ja przestrzegałem i przestrzegam - nie będziemy odnosić sukcesów na arenie międzynarodowej, jeśli nasz sztab szkoleniowy pozwoli na takie podejście do wykonywania obowiązków i nie będzie odpowiednio wcześnie reagował. |
Szałachowski : "Legia zagrała na 100% mozliwosci"
Wisła zagrała nawet nie na 50% , co większość nawet pikarzy przyzna każdy wie , że gdyby okoliczności były inne i ten mecz decydował by o mistrzostwie i wynik byłby inny i gra |
Cytat:
tez jestem zadowolony z sezpnu i to bardzo, ale.... pewna ryska jest. Brak zaangazowania w Bielsku Bialej i teraz w Warszawie. Boje sie ze z takim podejsciem w pucharach znow przydazy nam sie Levadia czy inny Karabach. |
Kolejna przemyslana i bardzo fajna wypowiedz Maaskanta. Nie gada beznadziejnie tylko zawsze z sensem, pilkarzy opieprzy i pouczy. Takiego trenera nam brakowalo:
Muszę się odnieść do tego momentu i powiedzieć, że jestem rozczarowany kilkoma zawodnikami. Popełniliśmy błąd w defensywie. Ustawiliśmy pułapkę ofsajdową w momencie, kiedy nie powinniśmy tego robić. To była sytuacja, kiedy wszyscy byli na swoich pozycjach, a my łapaliśmy na spalonym zawodnika po zagraniu z 30 metrów. Daliśmy pretekst sędziemu do podyktowania karnego, chociaż moim zdaniem jedenastki nie było. Ten głupi błąd zadecydował o wyniku meczu” – podkreślił. Cytat:
|
Cytat:
W odniesieniu do tego meczu i przyszłości Legi to coś czuje, że ten zespół zaczyna się zazębiać i mogą nawet w tej Europie coś ugrać, bo na swoim stadionie ciężko będzie z nimi wygrać. Ten mecz przypomina mi mecz Legi z Arsenalem, może Arsenalowi się tak samo chciało jak Wiśle dziś ale trzeba przyznać też, że w takich warunkach do technicznej gry to mi jakiś dużych atutów nie mamy ;] Technicznie jesteśmy dużo słabsi od Legi, Legia ma po prostu problemy z motywacją, ambicją ze słabymi, wielokrotnie lekceważyła ich przez co w następnych meczach im szło gorzej. Brakuje takich przebojowych skrzydłowych, którzy są wyznacznikiem i siłą w teraźniejszym futbolu (Nani, Hulk, C.Ronaldo) i ja wyznaję teorię jakich masz skrzydłowych takie masz wyniki. Niestety mamy mizernych, z czego Małeckiemu tylko niekiedy wychodzi, dzisiaj okazał się zbyt słaby technicznie. Dzisiejszy mecz uwydatnił jego braki, braki Genkova a przede wszystkim to że gdy nie ma Meliksona to nie ma Wisły ... Cikos, Paljic, Kowalski, Shivakov, Jirsak, Sobol to niestety zbyt słaby poziom, w większości przypadków techniczny. Oj dużo dobrych zawodników do nas będzie musiało do nas przyjść, żeby ta LM była. Bo takie zespoły jak Genk, Rangers są nie do ruszenia ;( |
Cytat:
Oczywiscie za Kowalskiego ktorego nie uwazam za obronce -gralby Jailens za Jirsaka ktorego tez trzeba sie pozbyc gralby Wilk i jeszcze jeden napastnik pozatym nastawienie naszych bylo zeby grac ,moze bedzie remis i styknie,nie bylo zadnej napinki jakby to byl mecz o cos to napewno grali by inaczej Wychodzi tutaj troche miminalizm ale tez skutek zdobycia MP przed tygodniem. |
To co zrobił Gil to jest jawne oszustwo! To Radović wpadł z impetem na Pareikę, a nie Sergiej sfaulował Serba. Jeszcze czerwień za stanie w miejscu!!! Nie dziwne, że Estończyk nie mógł się pogodzić z tą decyzją. Powinien pierd*lnąć sędziemu i wtedy mógłby opuścić boisko za coś za co można wylecieć, a nie na miłość boską za stanie w miejscu. Może Preiko jeszcze miał Radovićiowi się odsunąć, żeby miał łatwiej strzelić gola? Jakich to czasów człowiek dożył...
|
Panowie luz, kogo ten wynik obchodzi? Zawsze można liczyć, że może w Warszawie uznaja że są tak dobrzy i Skorża jednak zostanie i nie będzie wietrzenia w szatni. A trener znowu zdobędzie czwarte mistrzostwo dla Wisły :)
|
ludzie wyluzujcie
do 45' bylismy zdecydowanie lepsi, powinnismy prowadzic, niestety Genkow jak to czesto bywa zmarnowal 100% sytuacje... potem czerwien dla Sergieia, coz, zdarza sie bez Meliksona nie istniejemy, a ze Maaskant chcial mu dac odpoczac, to mamy efekt ;] PS: a tak poza tym, to dobrze to Maaskant wykombinowal, dał Skorży wygrac, moze sie utrzyma i znow pomoże nam co nieco ;d |
No błąd ewidentny sędziego. Oglądnąłem tą sytuację kilka razy na powtórkach ekstraklasa.tv i widzę, że:
1. bardzo ciężko dopatrzyć się w ogóle faulu 2. jeśli już faul, to nie czerwona kartka, bo bliżej bramki był Manu Niewątpliwie na takim poziomie taki błąd musiał zaważyć na wyniku meczu, ale spotkania nie oglądałem. Widzę jednak, że zgodnie z moimi intencjami - po części w wyniku wydarzeń losowych - Maaskant dał szanse: Jovanicovi, Kowalskiemu, Jirsakowi i Gargule. Szkoda, że szansy nie dostał Burliga. Moje pytanie więc brzmi: jak zagrała wymieniona wyżej 4-ka? |
Mam nadzieję, że ten mecz spowoduje pozostanie Skorży w Legii i następnym sezonie Maciej nadal będzie wypowiadał swoje slogany.
Brawo Legia, wygrana zasłużona.Wasz trener wreszcie dojrzał i zobaczył coś czego inni nie widzieli. |
Cytat:
Jovanic wybronił co miał wybornić , ciężko się o cokolwiek czepiac . Jak na fakt że dawno nie grał , dobrze wybronił kilka ataków Legii . Reszty pikarzy lepiej nie komentować |
Cytat:
Jovanić - bramkarz nijaki. Niby obronił w sytuacji sam na sam, ale zawodnik go prawie zastrzelił. W jednej sytuacji głupio wypluł piłkę pod nogi Legionisty. Nie jest to materiał na pierwszego bramkarza, ale na zmiennika bym go zostawił (oby najrzadziej wchodził) Kowalski - potwierdził co wszyscy wiedzieliśmy, to nie ta liga. W jakiejś Arce, czy Polonii może się spełni. Irsak - człowiek duch. Żadnego pożytku z tego zawodnika gdy zaczyna od 1 minuty. Garguła - za mało grał by oceniać. Z chęcią zobaczyłbym go od 1 minuty w meczu z Zagłębiem. W przeciwieństwie do Irsaka bardziej się starał, wracał do obrony, biegał. |
Cytat:
Pozdrawiam |
Cytat:
|
Tak jak przewidywałem tradycji stało się za dość.
Do wyrzucenia naszego bramkarza mecz był bardzo wyrównany - początek dla Legii potem dla Wisły (co zresztą potwierdzały statystki pokazywane w przerwie) Czy był karny czy nie dla mnie nie było ale cóż można dyskutować, na pewno nie było czerwonej kartki Widok Małego uspokajającego Pareikę coś wspaniałego. Sergej widać że to gość z jajami Przemowa Maaskanta do sędziego miód na serce Mecz w II połowie nudny jak flaki z olejem – głównie za sprawą Legii która nic nie pokazała Komentarze w C+ tragedia Kowalski no cóż myślę że nie trzeba komentować. Pozytywnie Chaves i Małecki natomiast Tomasz bardzo słabo. |
Cytat:
Jeśli bramkarz stojący w miejscu, powalony przez wbiegającego w niego z impetem rywala dostaje czerwień i przyczynia sie do karnego (stojąc jak słup z wyciągnietymi rękoma), to mam propozycje byśmy grali podobnie w następnych meczach, czyli napastnik wychodzi sam na sam, kopie pilke w bok i wpada rozpedzony w bramkarza...same korzysci, rywal gra w 10 no i karny jak w banku... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Tak jak w tamtym sezonie nie miałem żadnej satysfakcji z 3:0 na Łazienkowskiej, tak dzisiaj wisi mi ta przegrana. Powody podobne. Rok temu cała drużyna Legii miała w dupie to co się działo na boisku, dzisiaj u nas rzadko komu chciało się biegać. Żałosne to wszystko ale taką właśnie mamy ligę. I dlatego od kilkunastu lat nie ma nas w Lidze Mistrzów.
|
Jako, że byłam na stadionie, pozwolę sobie opisać grę niektórych zawodników z perspektywy trybun.
Pareiko - mecz widziałam od ok. 35 min, więc nie wiem, jak sobie radził wcześniej. Co do sytuacji z Kucharczykiem, to z przeciwnej trybuny to wyglądało tak, że Legionista 'wrąbął' się w naszego bramkarza z ogromnym impetem. Ludzie obok mnie nawet jakoś nieszczególnie domagali się tego karnego, bo to wyglądało raczej na faul napastnika. Po obejrzeniu powtórek stwierdzam, że sędzia mógł tę jedenastkę podyktować, ale czerwona kartka absolutnie się nie należała. Jovanić - bardzo niepewny. Tak, wiem, to jego pierwszy mecz po długiej przerwie. Ale często obserwowałam jego zachowanie i widać było, że jest bardzo zdenerwowany. Nie byłam spokojna przy jego interwencjach, oj nie ;) Paljić - biegał, i tyle. Ogra go każdy prawdziwy skrzydłowy. Skoro robił to Manu, to ja dziękuję... Chavez - chwalili go nawet kibice Legii. Śmiali się, że Legioniści odbijają się od niego jak panienki. Jednak: ciężko zwrotny, powiedziałabym, toporny. Ten nieudany wślizg w Szałachowskiego z mojej perspektywy wyglądał strasznie - jechał na wyprostowanych nogach, dobrze, że nie trafił. Całą resztę czyścił pięknie. Kowalski - parodia piłkarza. Jeśli Chavez jest mało zwrotny, to nie wiem, jak nazwać Kowalskiego. Nawet podać prosto nie potrafi, ani jednego celnej główki, granie po autach... Nie mogłam patrzeć nawet na to, jak porusza się po tym boisku. Cikos - jak zwykle. Jego również ogra każdy bardziej ogarnięty skrzydłowy. Dzisiaj nie miał z kim grać na skrzydle. Waleczny, biega, chyba tyle. Melikson - niestety nie dane mi było oglądać jego gry. Małecki - walczył, ale nie miał z kim grać. Bawiły mnie gwizdy, gdy był przy piłce. A najbardziej rozbawiło to, jak odciągał Pareikę od awantury ;) Sobolewski - naprawdę nie rzucił mi się w oczy. Jirsak - jeszcze mniej niż Sobol. Zauważyłam tylko granie do tyłu. Sivakov - Jak wyżej. Ale najgorszy z tej trójki, bo w ogóle nie walczył, nie starał się. Ja nie wiem, jak on chce grać w tym Cagliari, z takim zaangażowaniem. Beznadziejne zachowanie przy drugiej bramce, nie zrobił absolutnie nic. Jak zobaczyłam, kto stoi na drodze Szałachowskiego, to już wiedziałam, ze jest gol. Garguła - jak to on, tyle, że się wracał. Genkov - był za daleko ;) A poważnie, to w swoim stylu. Widać, że to jego kładzenie się jest trochę naciągane i sztuczne. Nie miał podań, nic a nic. Za to ma najpewniejszą główkę ze wszystkich zawodników, było to widać z bliska pod naszym polem karnym. Rios - nie wiem, byłam tak podłamana ich grą, że już za bardzo nie zwracałam uwagi. Nie było widać zaangażowania, walczyli tylko Małecki, Cikos, Chavez, Genkov, mniej Sobol i Paljić. Swoją drogą Legia jest daremna, nasi nie przeciwstawili im nic, a ci byli równorzędnym partnerem dla osłabionej drużyny. Z taką grą żadnej polskiej drużynie nie wróżę sukcesów. Jedyny miły dla mnie akcent nastąpił już po meczu, mianowicie krótkie pogawędki z Małym i Riosem. Co prawda przez kratę, ale zawsze :-D Bardzo pozytywni ludzie, Patryk jaki jest sympatyczny. Choć wyglądał na przybitego. Rios to samo. Żałował, że tak krótko zagrał. |
Już nie przesadzajcie. Dopóki gra toczyła się po 11, grali z zaangażowaniem. Może nie gryźli murawy, ale też nie truchtali jak niektórzy tu piszą.
Złudne wrażenie wywarła na waszą opinię taktyka. Cofnęli się i czekali na kontrę. Mieliśmy swoje sytuację, piłkarz klasy Genkova powinien strzelić bramkę z pięciu metrów, zaraz potem został w dobrej sytuacji zablokowany. Pechowa sytuacja i gol dla Legii. Ile ludzi tyle różnych zdań. Dla mnie żółta i ewidentny karny. Dalej niestety wyszło zmęczenie poszczególnych piłkarzy, mentalność zwycięzców i mądra gra Legii. Najbardziej szkoda mi Chaveza po cały mecz harował jak wół i w ostatniej minucie minął się ze wślizgiem. Kowalski mu nie pomagał. Atmosfera na meczu niczym ta w Rio nie była sprzymierzeńcem gry do upadłego zarówno dla gospodarzy jak i niestety naszego zespołu. Nie usprawiedliwiam ich na siłę, ale proponuje nie lamentować nad porażką. Z zagłębiem też będzie cieżko, moze remis przy pustych(?) trybunach. U siebie przy komplecie publiczności zapewne wygrają bo to już ostatni mecz sezonu. |
Już wszytko zostało napisane na temat dzisiejszego meczu. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na fakt, że zaraz po "Śnie o Warszawie", z głośników popłynęło" Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest..."> Ja wszystko rozumiem,ale to jakieś jaja, że CWKS przed meczem z MISTRZEM Polski puszcza jakieś takie takie życzeniowe piosenki, nie mówiąc o tym że mistrza ostatni raz zdobyli w 2006 roku....
|
Cytat:
|
|
Nie można porażki zrzucac na rezerwowy skład, bo wcale taki rezerwowoy nie był. Więc wychodzi, że byli słabsi, albo odpuscili. Obydwa warianty optymizmem nie napawają.
|
No niestety im więcej godzin mija od spotkania, tym mam coraz większe przekonanie co do tego, że jednak tam był faul i to na czerwień. Pareiko trochę "markował" obronę wiedząc że nie złapie tej piłki.
|
Cytat:
Podobna sytuacja była na meczu Lech vs Legia, tyle że tam była żółta kartka, tyle że Kotorowski zrobił ruch, a tu w momencie kontaktu podkreślam Pareiko był w miejscu. |
Cytat:
sayek89: Dokladnie. Pareiko bym w miejscu a nie w ruchu. On nie zrobil ruchu w kierunku Radovicia. Specjalnie pod tym katem ogladalem powtorke. Sedzia mogl sie pomylic, my ogladamy po 100 razy i nie jestesmy pewni swego a on musi pojdac decyzje od razu. W mojej ocenie sa szanse na odwolanie od kartki. |
Cytat:
Tyle że po fakcie. A obserwator powie - no cóż zdarza się sędzią popełniać błędy. Dlatego na Euro nie będzie żadnego polskiego sędziego. Wyobraźcie sobie że saper robi często błędy... |
Cytat:
|
Dobra juz tak nie spinajcie.
Wole wtope na Lazienkowskiej ale korone Mistrza ,niz jak rok temu pogrom Legii na jej stadione ,ale utrata Mistrza. P.S Jak teraz widze skrot ,to wnioskuje ze nasi swietowanie zakonczyli chyba dopiero w szatni na Lazienkowskiej jakies 5 minut przed tym meczem :D :D |
udało mi się dziś obejrzeć naszych na żywo. Kilka myśli na szybko:
- przed rozpoczęciem meczu rozlega się w głośnikach piosenka - która zabrzmiała jak dobry żart - mocno się uśmiałem, a leciało tak: "Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest..." - głos ich spikera jest nie do podniesienia - nasi zagrali mocno pasywnie - jedynie Małecki grał tak, jakby chciał pokazać tylko ilu okiwa legionistów - Pajlić był dramatyczny. W drugiej połowie jechali już jego stroną wyraźnie - naprawdę potrzebujemy lewego obrońcy - Małecki i dodatkowo Chavez, to "ulubieńcy" legijnych kibiców - nie mogłem uwierzyć jak zobaczyłem wyprowadzonego z równowagi Pareikę, ale jak chwilę później zobaczyłem, że uspakaja go Małecki, to doznałem bardzo przyjemnego szoku - sędzia naprawdę w kilku przypadkach zagwizdał pod Skorżę, trudno mi ocenić sytuację z Pareiką, bo siedziałem za drugą bramką - wydaje mi się, że to liniowy nakręcił sprawę Z przykrością stwierdzam, że Gronkiewicz-Walc zbudowała ładny stadion, w krótszym okresie czasu i niewykluczone, że sporo taniej Majchrowski nam. Wokół kamienna kostka, oświetlenie, całość jest spójna. Jednak nasze R22, to R22 - moim zdaniem u nas jest lepsza akustyka i mamy bardziej piłkarski, nie cukierkowy stadion. Generalnie fajnie było się zrelaksować i na pełnym luzie obejrzeć sobie grę nowego i prawdziwego Mistrza Polski. W pewnym sensie, to nawet chyba dobrze, że Legia wygrała - dzięki temu może w Warszawie uwierzą, że mają świetnych kopaczy i drużynę - dla nas byłoby to na rękę. Skorża już pompuję tam balonik - jeżeli stwierdził, że momentami to były najlepsze minuty gry Legii w tym sezonie, to ja mu współczuję ;) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl