Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sprzęt komputerowy, programowanie itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=710)

boczek 08.07.2011 22:45

myślę że nazwa tematu pokrewna z internetem a dokładniej z Waszym bezpieczeństwem w sieci:



Facebook znów coś zmienił i nikomu nie powiedział. Spójrz na URL w swojej przeglądarce. Jeśli adres zaczyna się od "http" lub "www" zamiast "https" oznacza to, że nie przeglądasz FB w bezpiecznym trybie i możesz dostarczyć radości hakerowi. By to zmienić wejdź na "Konto" -> "Ustawienia konta" -> "Zabezpieczenia konta" i zaznacz okienko "bezpieczne przeglądanie (https)". Wyświadcz przysługę przyjaciołom i podaj dalej.

LAW 13.07.2011 18:34

Dziś chciałem zrobić upgrade'a mojego starego kompa, który według mnie jest w idealnym stanie. Kupiłem dwie nowe kostki ramu, podmieniam i zonk. Komp nie działa. Włożyłem stare kości, podłączyłem monitor do grafy zintegrowanej na płycie głównej i nic. Efekt zawsze ten sam. Wentylatory na CPU i GPU kręcą się na pół sekundy i po sekundzie jeszcze raz. W tym samym czasie diody HDD i power-on święca się przez chwilę dwa razy.

Podejrzewam co się stało, ale wolę zapytać ekspertów.

neq. 13.07.2011 19:01

czyżby bios padł? spróbuj jeszcze zrestartować bios, jeżeli masz zworkę od tego na płycie głównej albo wyjmij kość biosu na chwile

przem 13.07.2011 19:21

LAW : ja tak jak Ty miałem, jak mi zasilacz kompletnie padł...

LAW 16.07.2011 11:13

Problemem chyba jest zasilacz. Mam mysz PS/2. Świeci się ona także, gdy komputer jest wyłączony. Zauważyłem, że po podłączeniu kompa do prądu mysz zapala się dopiero po minucie i dopiero wtedy cały PC jest gotowy do użycia (na szczęście). To tak, jakby zasilacz musiał się najpierw rozgrzać :) Ale nie wiem, czy to normalne...

W każdym razie dzięki za info.

spontants 19.07.2011 11:32

Mam taki problem, czy to filmiki na you tube, czy mecze na necie, jak daje na pełny ekran to ekran robi sie cały biały, głos leci a nic nie widać, i nie da sie nic zrobić, o co moze chodzic?
Normalnie moge oglądać, tak sie dzieje tylko wtedy jak daje na cały ekran.

brylant17 19.07.2011 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spontants (Post 1129308)
Mam taki problem, czy to filmiki na you tube, czy mecze na necie, jak daje na pełny ekran to ekran robi sie cały biały, głos leci a nic nie widać, i nie da sie nic zrobić, o co moze chodzic?
Normalnie moge oglądać, tak sie dzieje tylko wtedy jak daje na cały ekran.

Masz zainstalowane te wszystkie flash playery? Co tam potrzeba?

crazykaro 19.07.2011 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spontants (Post 1129308)
Mam taki problem, czy to filmiki na you tube, czy mecze na necie, jak daje na pełny ekran to ekran robi sie cały biały, głos leci a nic nie widać, i nie da sie nic zrobić, o co moze chodzic?
Normalnie moge oglądać, tak sie dzieje tylko wtedy jak daje na cały ekran.

A sprawdzałeś na innych przeglądarkach? Opera, IE, Chrome?
Jak odtwarzasz zwykłe filmy to też się tak dzieje?

spontants 20.07.2011 09:50

Taa, mam zainstalowane te wszystkie flashe itp, sprawdzałem wszedzie, tak samo dzieje się na mozili operrze google chrome i Internet Explorer, kumpel był u mnie niby zna sie na kompach ale mówi że nie wie ocb, odpinstalował opere mozille zainstalował jeszcze raz i dalej lipa...

DeadOrAlive 20.07.2011 10:56

Witam, przymierzam się do kupna Laptopa, najbardziej zależałoby mi na Asusie, bo podobno najstabilniejszy, najmniej awaryjny i najlepszy do pracy z multimediami, tudzież grami.

Czy ktoś zna jakiś sklep internetowy, poza oczywiście allegro.pl, gdzie są ceny godne uwagi, bądź poleci mi taki sklep na terenie Krakowa i okolic ? Dziękuje :)

zaznaczam, że mogę sobie pozwolić na lapka do 2500 zł.

kalvin 20.07.2011 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 1129927)
Witam, przymierzam się do kupna Laptopa, najbardziej zależałoby mi na Asusie, bo podobno najstabilniejszy, najmniej awaryjny i najlepszy do pracy z multimediami, tudzież grami.

Czy ktoś zna jakiś sklep internetowy, poza oczywiście allegro.pl, gdzie są ceny godne uwagi, bądź poleci mi taki sklep na terenie Krakowa i okolic ? Dziękuje :)

zaznaczam, że mogę sobie pozwolić na lapka do 2500 zł.

Ja kupowałem swojego w Primakomp- co prawda przez allegro, ale mają oddzialy w całej Polsce, między innymi w Krakowie. Z czystym sumieniem mogę polecić, przystępne ceny i profesjonalne podejście do klienta.

crazykaro 20.07.2011 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spontants (Post 1129890)
Taa, mam zainstalowane te wszystkie flashe itp, sprawdzałem wszedzie, tak samo dzieje się na mozili operrze google chrome i Internet Explorer, kumpel był u mnie niby zna sie na kompach ale mówi że nie wie ocb, odpinstalował opere mozille zainstalował jeszcze raz i dalej lipa...

Jest to wina flasha albo karty graficznej. Czy zwykłe filmiki działają normalnie?
Z tego co znalazłem to w ustawieniach flasha wyłącz przyspieszenie sprzętowe. Dobrze by było również zaktualizować sterowniki karty graficznej

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 1129927)
Witam, przymierzam się do kupna Laptopa, najbardziej zależałoby mi na Asusie, bo podobno najstabilniejszy, najmniej awaryjny i najlepszy do pracy z multimediami, tudzież grami.

Czy ktoś zna jakiś sklep internetowy, poza oczywiście allegro.pl, gdzie są ceny godne uwagi, bądź poleci mi taki sklep na terenie Krakowa i okolic ? Dziękuje :)

zaznaczam, że mogę sobie pozwolić na lapka do 2500 zł.

Promakomp, x-kom. Chcesz kupić lapka to polecam stronę http://www.notebookcheck.pl/ do celów porównawczych. To wcale nie jest tak że jak firma jest dobra to wszystkie jej laptopy są dobre

neq. 22.07.2011 19:15

mam pytanie, czy to że kiedyś podczas burzy pioryn spalił mi wejście od karty sieciowej wbudowanej do płyty głównej oraz spalił się też pierwszy port USB będzie miało jakiś płyt na aktualizacje BIOSu? bo chce zaktualizować żeby kupić nowy procesor a nie chciałbym jej stracić ;)

tarantulaw2 30.07.2011 22:34

Jakiej firmy polecacie dysk twardy do laptopa?
Interfejs SATA (SATA I), cena do 150 zł z wysyłką, obojętne z jakiego serwisu, musi być nowy, z gwarancją. Żaden tzw. leżak.

Arteka1906 09.08.2011 08:07

http://allegro.pl/acer-aspire-5742-w...755952935.html

http://allegro.pl/lenovo-g565-2x2-4g...758495233.html

http://allegro.pl/nowe-asus-k52f-i38...756761116.html

Prosze o rade, któego lepiej kupic. Laptop ma służyc głownie do internetu, muzyki,filmów. I najwazniejsze, zeby długo słuzyl. Chyba, ze w tej cenie jest cos lepszego co przoczyło to prosze o info. Zaznaczam, ze ni w sztos sie na tym nie znam.

crazykaro 10.08.2011 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arteka1906 (Post 1143270)
http://allegro.pl/acer-aspire-5742-w...755952935.html

http://allegro.pl/lenovo-g565-2x2-4g...758495233.html

http://allegro.pl/nowe-asus-k52f-i38...756761116.html

Prosze o rade, któego lepiej kupic. Laptop ma służyc głownie do internetu, muzyki,filmów. I najwazniejsze, zeby długo słuzyl. Chyba, ze w tej cenie jest cos lepszego co przoczyło to prosze o info. Zaznaczam, ze ni w sztos sie na tym nie znam.

Nie brałbym Acera. Tanie Acery są niewiele warte (słaba jakość wykonania). Pomiędzy Lenovo a Asusem różnica jest przede wszystkim w procesorze i karcie graficznej. Lenovo ma karte graficzną, której nie ma Asus ale za to ma lepszy procesor. Dedykowana karta graficzna nie jest potrzebna ani przy oglądaniu filmów ani przy przeglądaniu internetu, a tylko prąd ciągnie, dzięki czemu Asus powinien dłuzej chodzić na baterii. Ja bym się skłaniał ku Asusowi.

Zoltan 14.08.2011 23:33

Poszukuję router do którego mógłbym podpiąć blueconnect'a i zewnętrzną antenę, czy moglibyście jakiegoś polecić?

Musiek1906 15.08.2011 14:59

Tym razem nie o sprzet..
Mam pytanie czy ktoś byłby tak dobry i napisał mi na czym polega "defragmentacja dysku twardego".
Wiem, że przyspiesza prace dysku twardego i "segreguje dane".

Kiedyś słyszałem, że przy defragmentacja dysku można usunąć sobie save do gier, stare nie używane pliki. Czy to prawda?

neq. 15.08.2011 15:45

Defragmentacja – operacja układająca pliki na dysku komputerowym tak, aby system miał do nich szybszy dostęp. Najczęściej jest to poukładanie bloków jednego pliku po kolei, kiedy są one rozrzucone po całej partycji.
Zależnie od sprzętu, systemu plików oraz stopnia fragmentacji plików na dysku defragmentacja może trwać od kilku minut do wielu godzin. Niektóre systemy plików takie jak HPFS, NTFS, ext4 nie muszą być często defragmentowane, gdyż są zaprojektowane tak, aby minimalizować fragmentację danych. Dzięki defragmentacji zwiększa się wydajność systemu plików.

Za wikipedia....po mojemu to nie ma opcji żeby sobie usunąć save ani nic innego bo wiele razy robiłem defragmentację i nic się nie stało, to jest poprostu układanie plików po kolei aby system szybciej je odnajdywał ;)

crazykaro 15.08.2011 15:46

Dysk się defragmentuje aby pliki nie były podzielone na dysku twardym jak to ma zwykle miejsce przy częstym zapisywaniu i usuwaniu plików i programów. Dysk nie dość że przyspiesza to jeszcze wydłuża swoją żywtoność bo nie musi łączyć plików porozrzucanych po całym dysku. Normalnie defragmentacja nie powoduje żadnych problemów z dyskiem ani z plikami. Problem może się jedynie pojawić kiedy w czasie defragmentacji zabraknie prądu lub zostanie w jakiś sposób przerwana. Podaczas degragmentacji najelpiej nie korzystać z komputera a już na pewno nie można niczego ściągać. Najlepiej poserfować po internecie.

W zależności od wielkości dysku i stopnia jego fragmentacji defragmentacja może trwać nawet kilka ładnych godzin więc dobrze mieć na tem proces troche czasu. Dobrze jest też ściągnąc jakiś dobry program do defragmentacji.

David. 15.08.2011 20:46

Mam pytanie, bardziej elektroniczne, więc tu a nie w mam pytanie. Otóż: zamierzam kupić jakiś telewizor, przystępne pieniądze, wielkość nie mniej niż 37 cali.Chcę do niego podpiąć C+ najprawdopodobniej jeszcze w SD. I znalazłem takie coś:
http://allegro.pl/37-lg-37ld420-full...764159233.html
oraz
http://allegro.pl/raty-plazma-42-kra...766734332.html .
Jeden LCD drugi Plazma, miliony artykułów są o wyższości LCD nad Plazmą i odwrotnie. A jak jest w rzeczywistości ? Opłaca się dołożyć "stówkę" i mieć 42 cale i 600 Hz?

Dzięki Mat, bardziej chodziło mi na spojrzenie od strony technicznej. Wydaję mi się , że 50 Hz to jednak za mało mimo,że ponoć ludzkie oko więcej nie wychwyci.A przy widowiskach sportowych i szybkim przemieszczaniu się obrazu im więcej, może oznaczać lepiej. Zatem, padnie na plazmę.

MatMario 15.08.2011 21:41

Dla mnie zasada jest prosta. Im większy tym lepszy. Cali nigdy za dużo, szybko się przyzwyczajasz i óźniej myślisz sobie że ten tv to za mały wziąłem. A co do tych dwóch modeli to się nie wypowiadam, ale najlepiej podejść do sklepu i obejrzeć jaki dają obraz bo to bardzo osobista rzecz i tak naprawdę jeden lubi obraz z tego, inny z tego.

Serwatkus 16.08.2011 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez David. (Post 1147372)
Mam pytanie, bardziej elektroniczne, więc tu a nie w mam pytanie. Otóż: zamierzam kupić jakiś telewizor, przystępne pieniądze, wielkość nie mniej niż 37 cali.Chcę do niego podpiąć C+ najprawdopodobniej jeszcze w SD. I znalazłem takie coś:
http://allegro.pl/37-lg-37ld420-full...764159233.html
oraz
http://allegro.pl/raty-plazma-42-kra...766734332.html .
Jeden LCD drugi Plazma, miliony artykułów są o wyższości LCD nad Plazmą i odwrotnie. A jak jest w rzeczywistości ? Opłaca się dołożyć "stówkę" i mieć 42 cale i 600 Hz?

Dzięki Mat, bardziej chodziło mi na spojrzenie od strony technicznej. Wydaję mi się , że 50 Hz to jednak za mało mimo,że ponoć ludzkie oko więcej nie wychwyci.A przy widowiskach sportowych i szybkim przemieszczaniu się obrazu im więcej, może oznaczać lepiej. Zatem, padnie na plazmę.

Ten drugi model jest teraz w Saturnie za 1410zł bodajze ;)

brylant17 19.08.2011 17:21

Mam jakieś dziwne problemy z lapkiem czasmi przygasa robi się grafika jakby 16-bit i za chwilę wraca do normalności.Doda, że robi się tak na podłączonym zasilaniu jak i bez lapek to Toshiba Satellite L655 może to magiczny tryb eco?

Gucio25 19.08.2011 17:40

mam do wystawienia na allegro netbooka lenovo ideapad (takiego: http://www.proline.pl/?p=IBM+59-055359), kolor ciemno-czerwony, 1gb ramu, procesor Intel Atom 1,66ghz, 250gb dysk twardy i wystawiam go jako nowy, ponieważ był jedynie sprawdzony czy działa i nie ma żadnych śladów użytkowania (wygrany w konkursie). i teraz pytanie - za ile go wystawić, żeby poszedł po fajnej cenie, ale poszedł. ewentualnie, jakby ktoś był chętny to może pisać.

Paweł 21.08.2011 09:21

Mam pytanie odnośnie karty graficznej, która będzie lepsza?

1. http://allegro.pl/gigabyte-gts-450-5...732970688.html

2. http://allegro.pl/mega-promocja-asus...760292947.html

crazykaro 21.08.2011 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1150919)

Ja bym brał tą pierwszą. Zauważ że produkt Asusa ma znacznie niższe częstotliwości taktowania, w dodatku korzysta z pamięci DDR3 a Gigabyte z DDR5

WiślakMyślenice 22.08.2011 19:29

Ktoś, kto bardzo dobrze zna się na komputerach (albo w piraceniu^^) - kontakt na pw.

sanderuss 24.08.2011 07:06

Czy ktos wie jak odzyskac haslo dostepu do sieci bezprzewodowej z kompa? Nie, nie moge zrobic resetu routera. Windows7 i nie mam uprawnien administratora.

miodzio 24.08.2011 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sanderuss (Post 1153473)
Czy ktos wie jak odzyskac haslo dostepu do sieci bezprzewodowej z kompa? Nie, nie moge zrobic resetu routera. Windows7 i nie mam uprawnien administratora.

Był kiedyś nawet na Onecie taki poradnik, ale nie mogę znaleźć.. cóż, najlepiej przy użyciu linuxowego Backtrack'a. Tutaj masz filmik, może to Ci coś pomoże. Jak znajdę coś więcej, to podeślę :}


http://www.youtube.com/watch?v=yw32xeDKM_Y

I link do forum:
http://haker.com.pl/threads/18476-Ja...s%C5%82o-WI-FI

neq. 25.08.2011 11:49

czy na takim sprzecie:
płyta asus m2n-e
procek athlon 3500+
pamięć ddr2 kingston 3gb
dysk 260 gb
grafika geforce 9600gt

opłaca się instalować windows 7? teraz mam xp bo do visty się nie przekonałem jak widziałem u innych i chyba słusznie, ale windows 7 już zrobił na mnie wrażenie

miodzio 25.08.2011 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez neq. (Post 1154499)
czy na takim sprzecie:
płyta asus m2n-e
procek athlon 3500+
pamięć ddr2 kingston 3gb
dysk 260 gb
grafika geforce 9600gt

opłaca się instalować windows 7? teraz mam xp bo do visty się nie przekonałem jak widziałem u innych i chyba słusznie, ale windows 7 już zrobił na mnie wrażenie

Mój brat miałem laptopa z Vistą która chodziło dość kiepsko. Namówiłem go na instalację "siódemki" i nie słyszałem aby narzekał (przy poprzednim systemie zdarzało się to przynajmniej raz w tygodniu) :}

mic 05.09.2011 08:25

Co sadzicie o netbookach firmy MSI ? Warto kupowac czy raczej zainwestowac w np w ASUSa ?

White Star86 05.09.2011 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez neq. (Post 1154499)
czy na takim sprzecie:
płyta asus m2n-e
procek athlon 3500+
pamięć ddr2 kingston 3gb
dysk 260 gb
grafika geforce 9600gt

opłaca się instalować windows 7? teraz mam xp bo do visty się nie przekonałem jak widziałem u innych i chyba słusznie, ale windows 7 już zrobił na mnie wrażenie

Jeśli chcesz się cieszyć DX10 w grach i w przyszłości inwestować w pamięć to możesz instalować Windowsa 7

kk23 05.09.2011 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez miodzio (Post 1154591)
Mój brat miałem laptopa z Vistą która chodziło dość kiepsko. Namówiłem go na instalację "siódemki" i nie słyszałem aby narzekał (przy poprzednim systemie zdarzało się to przynajmniej raz w tygodniu) :}

Jeśli wiedza komputerowa jest twoją równie mocną stroną, co składnia i stylistyka, to nie dziwię się, że Vista się źle sprawowała. Niezależnie od zainstalowanego systemu, niezbędna jest odpowiednia dbałość o niego - jak o wszystko. (PS korzystam z obu systemów)

Co do pytania użytkownika neq, dotyczącego instalacji W7, to zależy do czego wykorzystuje się swój sprzęt.

Test XP/Visty/7

brylant17 06.09.2011 20:59

Szukam programiku do pobierania filmików/mp3 z yotube.Free Video downloader odpada bo nie chce pobierać :/ Co proponujecie? tylko, żeby nie było dużo kombinowania

kondzio7 13.09.2011 16:56

Może troche nie na temat. Wie ktoś jak ściągnąć simlocka z T-mobile move?

kornd 13.09.2011 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1160632)
Szukam programiku do pobierania filmików/mp3 z yotube.Free Video downloader odpada bo nie chce pobierać :/ Co proponujecie? tylko, żeby nie było dużo kombinowania

Ja używam jdownloader.

manian 13.09.2011 17:10

Jaki laptop polecacie do 1500 zł? Laptop zdecydowanie do internetu/nauki. Jaka firma najlepsza? Ewentualnie proszę o podanie konkretnego modelu.

crazykaro 14.09.2011 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manian (Post 1163595)
Jaki laptop polecacie do 1500 zł? Laptop zdecydowanie do internetu/nauki. Jaka firma najlepsza? Ewentualnie proszę o podanie konkretnego modelu.

Za taką cenę nie mozna się spodziewać wysokiej klasy laptopa ale takiego do nauki w miarę dobrze wykonanego mozna znaleźć.
Na pewno warto polecić Della
http://www.x-kom.pl/p/70803-notebook...64-czarny.html
Najtańszy model jaki znalazłem ale Dell produkuje dobry sprzęt więc powinien się dobrze spisywać pod względem wykonania. "Wnętrzności" trochę przestarzałe ale w zupełności powinny wystarczyć do nauki i internetu. Poza tym za tą cenę nowe procesory to rzadkość.

Kolejnym wartym uwagi jest Lenovo
http://www.x-kom.pl/p/70977-notebook...00-dvd-rw.html
Produkt IBM cechuję się porzadną aluminiową obudową (która sie świetnie prezentuje) Wyposażenie niczego sobie, trochę mało ramu ale do internetu wystarczy, poza tym jest jedno wolne miejsce na kość ram więc jak będzie potrzeba można dokupić i wówczas będzie dobej jakości laptop. Problemem w tym laptopie jest matryca z małym kontrastem i niską jasnoscią ale to nie powinno być problemem przy domowym użytku laptopa.

Kolejny laptop to Toshiba
http://www.x-kom.pl/p/65217-notebook...50-dvd-rw.html
O ile wyspozażenie tego laptopa za taką cenę jest bardzo dobre, to cierpi na tym jakość wykonania obudowy, która będzie najniższa z powyższych trzech laptopów ale za to cea i wyposażenie niczego sobie.

Ostatni laptop Acera
http://www.x-kom.pl/p/60789-notebook...20-dvd-rw.html
Uwagi podobne jak w przypadku Samsunga, aczkolwiek firma Acer jest najtańsza ze względu na niską jakość produktów i słabą reputację, osobiście bym się w niego nie zaopatrzył.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl