![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Martwi natomiast zaniedbanie lekkiej atletyki. To wstyd by tak duże państwo z silnymi tradycjami w tym pięknym sporcie nie miało obiektu z prawdziwego zdarzenia. Coś ostatnio słyszałem, że z racji faktu, że nowo budowany Narodowy będzie obiektem stricte piłkarskim lobbuje się, aby odchodzący w cień Śląski wyposażono w profesjonalną bieżnię. Miałoby to ręce i nogi moim zdaniem, wykorzystanoby istniejącą sporą przestrzeń między trybunami a boiskiem. |
Cytat:
|
Cytat:
|
możliwe że na Śląskim coś z tego wypali. Sam Drzewiecki mówił o przemianowaniu Śląskiego na lekkoatletyczny stadion i o staraniach o organizacje ME czy MŚ...nie pamiętam.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
W Jaworznie jest basen 50 metrowy:]
|
Oświęcim tez ma basen olimpijski przeciez właśnie Korzeniowski jest z Oświęcimia :)
|
W Dębicy jest basen o wymiarach olimpijskich.
|
wirtualny spacer po nowym stadionie Legii
http://wirtualnyspacer.legia.com/high_night/index.html
Można obejrzeć z każdej strony i trochę od wnętrza stadion Legii jak będzie wyglądać, bez kibiców to tak sobie ale jak się trybuny zapełnią o ile się zapełnią to może być całkiem fajnie. |
Cytat:
|
a po co ci jakis wirtualny spacer po stadionie??
|
|
A u nich te boczne trybuny wzdłóż boiska nie miały byc 3 poziomowe? Z tego co widac są 2 poziomy w tym bardzo duży jesy ten 2. Narzekamy na nasz stadion a ten w Poznaniu to jeszcze wiekszy składak. Trybuny za bramkami mogliby juz zrobic symetryczne. Byłoby te 2 tys widzów mniej ale by miało ręce i nogi.
|
no gdyby stadion był w calosci w jednolitym charaktrerze to by była miód malina a tak to niestety składak.. 3/4 dachu inna a 1/4 inna..
|
Cytat:
PS. Ale zdjęcia ładne. U nas też by mogli takie zrobić. |
|
ale zaje...ze te stadiony sie w Polsce buduja...zobaczycie jak to wszystko sie wreszcie u nas ruszy...wreszcie przyjda pieniadze, kibice i puchary..liga bedzie mocna...dzieki Euro bedzie boom na pilke w Polsce na ogromna skale. wreszcie polskie duzyny beda sie liczyly w europie bo wreszcie beda pieniadze
|
Cytat:
u nas powinni zrobić taką prezentację bo przyjemnie się ogląda. |
Cytat:
|
Budowa po drugiej stronie Błoń (za cracovia.strefa.pl)
Na początek fotki z Hotelu Cracovia, na nich najlepiej widać postęp prac. 29.08.2009 http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...0srodek%20.jpg 13.09.2009 http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...0%20srodek.jpg 19.09.2009 http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/01.jpg 27.09.2009 http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/00.jpg 03.10.2009 http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/00.jpg Fotki z trzech ostatnich galerii. http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...s/IMG_0468.JPG http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...s/IMG_0469.JPG http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...s/IMG_0481.JPG http://www.cracovia.strefa.pl/galeri...s/IMG_0485.JPG http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/03.jpg http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/05.jpg http://www.cracovia.strefa.pl/galeri.../images/02.jpg |
Przyklasnac ze cos sie w naszym kraju ruszylo. Teraz miec stadion-ruine to okropny obciach, zaden powazny inwestor nie przyjdzie tam gdzie jest gleboka komuna.
|
Fajnie to u Pasów wygląda. Po wybudowaniu bardzo zyska ten fragment miasta. Niech jeszcze tylko dobudują halę i odnowią elewację hotelu i będzie elegancko przy Błoniach:)
|
Takie szybkie przypomnienie, aktualnego stanu:
Gdańsk: http://img197.imageshack.us/img197/6003/dscf3894f.jpg Wrocław: http://d.polskatimes.pl/k/r/5/14/f0/4acb3630e7ec3_p.jpg Narodowy: http://img407.imageshack.us/img407/1...2009100612.jpg Stadion Legii: http://www.legia.com/www/galerie/wyd...8/big/1019.JPG Poznań: http://img18.imageshack.us/img18/7456/img9885e.jpg |
To zdjęcie z Gdańska aktualne? Widziałem że tam już prefabrykaty kładli, dolnych trybun.
Co do Wrocławia, no oni to są w dupie dopiero. stadion na poziomie budowy takim samym jak ten we Lwowie, co do którego UEFA miała straszne zastrzeżenia. Ciekawe jak ten Wrocław chce zdążyć. Na Legii to pudło w narożniku coraz brzydsze. Albo mi się wydaje, albo te budowy jakoś przychamowały w ostatnich tygodniach. |
Pięknie to będzie wyglądało. Już się nie mogę doczekać nie tylko Euro, ale samej ligi która będzie grana na stadionach tj. Wisła, Legia, Lech, Śląsk, Lechia, Korona, Lubin, Cracovia... W końcu chociaż stadiony będą europejskie ;)
|
Cytat:
Cytat:
Zresztą zobacz jak wyglądała nasza trybuna, jeszcze 4 miesiące temu... Instalacja prefabrykantów idzie bardzo szybko... Harmonogram:
Cytat:
|
Cytat:
Jeśli o całym kraju można z grubsza powiedzieć, że "idzie do Europy" to o stadionach i infrastrukturze to nie wystarcza. My zapierdalamy do Europy.... Buduje się tak dużo i tak szybko, że właściwie rozmachem zaczyna to przypominać chyba przedwojenną budowę Gdyni, czy Centralnego Okręgu Przemysłowego |
Cytat:
Bardzo fajny (mimo bieżni) stadion jest w Bydgoszczy, może za parę lat znajdzie się sponsor, który zainwestuję tam większą kasę (w tym sezonie mają duże szanse na awans do I ligi). Coś się mówi (niestety na razie mało konkretów), o przebudowach stadionów w Katowicach, Chorzowie, Łodzi (zarówno ŁKS jak i Widzew) oraz Rzeszowie (tu chyba na planach się tylko skończy)... |
a jak z Bytomiem? też mieli coś budować
dodam, że w Gliwicach będzie na 10 tys. z możliwością rozbudowy do 15 tys. mniejsza ilość wynika z faktu że: a) nie ma miejsca na większy b) Piast potrzebuje stadionu na teraz |
I Polonia szykuje stadion na 30 tyś. za prywatną kasę.
http://www.wielkapolonia.pl/serwis/content/view/2494/1/ |
Cytat:
Problem polega na tym, że to już czwarta koncepcja stadionu. To chyba rekord świata - swoje koncepcje dotąd przedstawiły: Fundacja Polonia 2011 (za 250mln PLN), WOSiR (1mld PLN), Azbud+Bautech (1mld PLN) i Wojciechowski (1mld PLN).... Dwa pierwsze pomysły nie mają szans na sfinansowanie, w przeciwieństwie do dwóch ostatnich. Szykuje się walka gigantów. Jeśli w 2012 nie będziemy mieli reprezentanta w lidze mistrzów, zaczynam kibicować szachistom... |
Pominęliście jeszcze stadiony z Sosnowcu,Gdyni oraz już budowany z Lubinie który jest bliski ukończenia.
Trzeba przyznać że widać gigantyczny postęp w infrastrukturze i kiedyś na pewnym forum ktoś obliczył że po ukończeniu wszystkich obiektów W Europie będziemy ze stadionami tylko za wielką trójką czyli za Anglią,Hiszpanią i Niemcami.Wyprzedzimy takie kraje jak Szkocję,Holandię,Włochy a nawet Francję. Tak na szybkiego wrzucam projekty naszych stadionów jak ktoś nie widział Poznań Pojemność 46.500 http://stadiony.net/projects/stadion...a_poznan09.jpg Warszawa: Narodowy Pojemność 55.920 http://i.wp.pl/a/f/jpeg/19774/stadio..._jsk512_1.jpeg Legii Pojemność 33.609 http://www.stadionlegii.pl/images/ar...t/projekt2.jpg Polonia (raczej nie dojdzie do skutku ale może kiedyś) Pojemność 30.000 taka ciekawostka koszt 1 MLD :shock: ale projekt całkiem ciekawy. http://i26.tinypic.com/v2qqkw.jpg Wrocław Pojemność 42.721 http://2012.wroc.pl/galerie/49e79bfe/49e79da1.jpg Gdańsk pojemność 44.000 http://baltic-arena.eu/images/baltic...przestrzen.jpg Kraków Wisła Pojemność 33.326 http://www.stadionwisly.info/files/pages/20/6.jpg Cracovia Pojemność 15.500 http://stadiony.net/projects/stadion...cracovii01.jpg Lubin Pojemność 16.300 http://www.zaglebie-lubin.pl/www/inc..._stadion/1.jpg Gliwice Pojemność 10.000 http://www.piast.gliwice.pl/piast/zd...m130509/s6.jpg Gdynia(Kopia Lubina tylko krzesełka w barwach Arki wzór krzesełek jak na Legii czyli taki z festynu wzięty) Pojemność 15.139 http://www.gosirgdynia.pl/_podstrony...ON/stadion.jpg Białystok Pojemność 22.400 http://www.mosir.bialystok.pl/zdjeci...b525ffdc56.jpg |
Sosnowiec
Pojemnośc 18.000 http://images38.fotosik.pl/155/0510bd9625c33be8.jpg Zabrze Pojemnośc ?? http://gornikzabrze.pl/obrazki/cms/8016.obrazki.jpg Chorzów Stadion Śląski Pojemność 55.200 http://stadiony.net/projects/stadion...n_slaski01.jpg Rzeszów Pojemność 20.150 http://stadiony.net/projects/stadion...rzeszow02m.jpg Bielsko-Biała Pojemność 15.000 http://stadiony.net/projects/stadion...u_bialej01.jpg Rybnik Pojemność 18.000http://stadiony.net/projects/sport_m...t_market01.jpg Lublin Pojemność 17.800 http://stadiony.net/projects/stadion...ystrzyca03.jpg Wodzisław Śląski Pojemność 12.000 http://stadiony.net/projects/galeria...ria_odra03.jpg Ostrowiec Świętokrzyski Pojemność 10.621 http://stadiony.net/projects/stadion...ion_kszo01.jpg Stalowa Wola 10.000 http://stadiony.net/projects/stadion...owa_wola01.jpg Bytom Pojemność ?? http://i25.tinypic.com/2ze9vz4.jpg Katowice Pojemnośc ?? Ostrów Wielkopolski http://img269.imageshack.us/img269/9830/gieksa3.png Pojemność 15.000 http://stadiony.net/projects/stadion...m_ostrow01.jpg Dodajmy do tego stadiony w Bełchatowie i Łęcznej-kameralny schludne obiekty,malutki stadion Miedzi Legnica troszkę ponad 6.000 miejsc,Arene Kielce 15 500 oraz stadion żużlowy w Toruniu 15.000(szkoda że boisko się tam nie zmieści bo stadion ładny i stadion Zawiszy Bydgoszcz 20.247 Wiadomo że większośc jest na papierze jednak jeżeli powstało by z 70% obiektów będzie super. O stadionach w Łodzi nic mi nie wiadomo coś kiedyś przebąkiwali o przebudowie stadionu w Szczecinie jednak idea chyba upadła a szkoda bo Pogoń zasługuję na lepszy obiekt. A i jeszcze coś takiego znalazłem o Płocku http://www.portalkibica.pl/images/ne...1z6394491X.jpg Z tego co pamiętam kibice zablokowali projekt bo im się nie podobała otwarta forma stadionu. Rozbudowę stadionów śledzę bardzo dokładnie w Polsce na ten moment mogę powiedzieć że najbliżej rozpoczęcia budowy jest z Białymstoku, Sosnowcu, Gliwicach słuch zamarł co ze stadionem Górnika czekamy i się doczekać nie możemy podobnie z Gdynią. A i jakbym zapomniał całkiem niezły obiekt jest w Grodzisku WLKP Nie wiem jak wam ale i tak najbardziej podoba mi się nasz stadion (taki inny niż pozostałe ,prosty,klockowaty na wzór Angielskich stadionów))na drugim miejscu Cracovii na 3 Jagiellonii |
Hmm zastanawia mnie na uj Polonii Stadion na 30 tys i jeszcze za dużą bańkę :shock: No bo przecież:
1. Kibiców nie wiele, spokojnie na 15 tys by starczył. 2. Za miliard by prawie drugi taki jak narodowy postawili :shock: lol Co sądzicie o wyborze kolorystyki krzesełek na stadionie w Gdańsku? Moim zdaniem wybrali najgorzej jak tylko mogli. |
Skomentujmy to tak..POMARZYĆ WOLNO KAŻDEMU :P
Juz widzę te stadony w Rybniku, Wodzisławiu, Bytomiu czy Sosnowcu.Albo Lublinie czy Bielsku Białej .... Jaaaaaasne.... |
Cytat:
moim zdaniem na Polonie W. i tak chodzi więcej osób niż kiedyś, poza tym porównajcie do swojego podwórka ;) w Wawie na meczu rozpoczęcia było 4500 osób co jest dobrym wynikiem jak na tą drużynę |
Cytat:
Kto wypełni w Rybniku 18 tysięcznik? :shock: |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl