![]() |
Cytat:
PS. To jest moja opinia, z którą nikt nie musi się zgadzać- dziękuję. |
Cytat:
Przecież 31 października 1918 roku Kraków (jako pierwsze polskie miasto) i okolice, odzyskało niepodległość. Reszta kraju czekała na tę chwilę do 11 listopada. Było to jak najoczywistsze powstanie, w dodatku perfekcyjnie przeprowadzone. Bo wg. jakich kryteriów powstanie można uważać za udane - liczbą zabitych czy efektem końcowym? Otóż wtedy nikt nie zginął - było tylko kilku rannych. Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Zygmuncie Królu złoty! Nie pozostaje mi nic innego, jak przypomnieć 2 transparenty, wywieszone przez 2 ekipy o "zdrowym poczuciu humoru". Co najśmieszniejsze. Wywieszone w tym samym roku, bodajże 2003. Na Ł3 mogliśmy podziwiać zapinające się koziołki, a na Reymonta barażkujące ludziki w barwach triady. Nie muszę dodawać, że wszyscy byli tej samej płci (ale o tym pewnie wiesz, skoro tak dobrze,wraz z krakowianami, rozumiecie się w tych tematach) :D Nudzi mnie ta netowa przepychanka. Każda ekipa ma głupie/słabe/żenujące oprawy na koncie i taka wojna na przykłady może trwać długo, więc proponuję żebyśmy oszczędzili siły na normalniejsze dyskusje :) |
Cytat:
|
http://www.znanipolacy.pl/jaroslaw_kuzniar_255.html
Jak by się komuś chciało to może "odpowiednio" zagłosować na tego oto Pana powyżej.To między innymi on jest główną siłą napędową w tvn nagonki na kibiców i robienie z ich bandytów i troglodytów.Bardzo często zdarza mu się również wyśmiewanie, ponieważ nie zgadza się wizerunkiem kibica aktywnego.Popiera za to model brytyjski, gdzie siedzi się na krzesełku i wpieprza popcorn. Z rzetelnością u niego też jest na bagier, bo to przedewszystkim on drązył temat widelcowy i oskarżał niewinnych ludzi o rozróby z wicelcem i paroma ochroaniaczami na zęby, tylko gdzie dowody? Po krótce.Dziennikarz populistyczny, nie rzetelny, ignorant i pajac. Jeśli macię chwilę czasu to kliknijcie na -10. |
Cytat:
gdyby nie komercja to bysmy mieli po 3500 widzow na meczach a kartonikow nie mialby kto podnosic Wogole rozpaagtrywanie przywiazania do klubu jako tylko doping, oprawy w oderwaniu od calej reszty jest bezsensem. Sam spedzilem na Dziesiątce kilka sezonów jeszcze w latach 90tych, wtedy też najwiecej jezdzilem na wyjazdy, dopingowalem, i dopinguje nadal, ale zeby patrzec na to wszystko tylko jako na sztuke plastyczno-wokalną to jest jakis absurd. Juz rozumiem ze kogos interesuja sprawy chuliganskie, bo oberwac moze kiedys od rywali kazdy w drodze na mecz. Ale jesli kogos interesuja tylko oprawy to czemu nikt nich nie tworzy i nie prezentuje na stadionach poza dniami meczow? Ile ludzi "zyjacych tylko oprawami" by przyszlo na to zeby sobie pomachac balonikiem i kartonikiem przed pustym boiskiem? Prawda jest taka że nos nie zostal stworzony do noszenia okularow ale do oddychaniaJak ktos nie rozumie porownania to przetlumacze:. Pilka nozna to nos, oddychanie to gra, a okulary to oprawy. Na wszystko jest miejsce, ale jesli ktos calkiem w stu procentach olewa pilke na rzecz trybun to znaczy ze albo mu sie tak nudzi albo przechodzi trudny okres dojrzewania. Rozumiem ze w latach 90-tych byly same lamusy i pikniki na trybunach bo nie bylo kartonikow, sreberek i sektorowek... Wtedy jak byla jakas oprawa, raca to miala ona charakter spontaniczny, jako reakcja na to co jest na murawie. Gdy z tego sie stworzyl "przemysl" ktory zyje swoim zyciem w oderwaniu od reszty swiata, to zaczyna byc dziecinne. ============ Taka a nie inna sektorówka Lecha zaprezentowana 72 godziny po kolejnej rocznicy upadku Powstania Warszawskiego - wpisuje sie w coraz bardziej chory klimat na trybunach (vide "nasze" przyspiewki na "Mari'ego"). |
Cytat:
|
Lech odpowiedzial na list Miklasa...Duzo sciemy ale pojechali po o panu M :)
http://www.legialive.pl/news/27801_L...Miklasowi.html Na tym chyba warto zakonczyc temat zenujacych czy nie opraw i innych spraw odnosnie meczu ktory odbyl sie w czasie weekendu :) |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Domyślam się, że takich fotek skruszony wnusio nie pokazał :( |
Czy wy zawsze musicie obierać taktykę "wy i tak jesteście gorsi"?
|
Cytat:
Jest mała różnica między tymi sytuacjami. To zostało potępione przez kibiców, a u was jakoś nie dostrzegam skruchy. Czyżby zbyt mało odwagi, aby przyznać się do błędu? Sporo Poznaniaków sie jeszcze tym szczyci. bbbnba i właśnie w tym rzecz. Wy patrzycie tylko na tych, co mają coś wspólnego z piłką. Było pomyśleć o tych, co nie mają pojęcia o piłce i kibicowaniu. Ale w sumie to ja wam się nie dziwię, to już nie pierwsza wasza oprawa o nas. Fanatycznie .......nięci też byli antyL. Czyżby KKS to Kolosalny Kompleks Stolicy? Taka mała ironia. Dobra koniec dyskusji. Myślcie już nad kolejną oprawą o Legii, w końcu wasze Janusze(jak mówicie na swoich kibiców, którzy się malują czy też zakładają cylindry) będą bardzo zadowolone. |
Po prostu śmieszy mnie, gdy ktoś wytyka mi błąd, podczas gdy całkiem niedawno popełnił znacznie większy i to w kilku sztukach :)
A gość od hitlerowców i Bismarcka już zupełnie poleciał. Nie ma co, wesołe to Wasze forum :) edit:Bardzo mi przykro, ale jeśli oczekujesz przeprosin - zwróć się do pana Leszka. Wspólny język znajdziecie, cel ten sam, więc życzę powodzenia w dążeniu do "bycia przeproszonym". A babci najlepiej pokazać sektorówkę z właściwą panoramą Warszawy + krótki wykład o kibicowskich stosunkach między Legią, a Lechem. Jako osoba starsza (a co za tym idzie doświadczona życiowo i inteligentna) ma większe szanse na zrozumienie przekazu niż banda frustratów na kilku ogólnopolskich forach :) "bbbnba i właśnie w tym rzecz. Wy patrzycie tylko na tych, co mają coś wspólnego z piłką. Było pomyśleć o tych, co nie mają pojęcia o piłce i kibicowaniu." Prawda jest taka, że gdyby nie walterowskie media nikt spoza kibicowskiego światka nie dowiedziałby się o tej oprawie (dodatkowo nie płakałaby niczyja babcia). Gdyby nie megalomania i egocentryzm mieszkańców stolicy nie mielibyśmy bardzo dziwnych rozkminek na tematy historyczno-polityczno-patriotyczne i przezabawnych żądań przeprosin :) Teraz to mogę sobie gdybać. W Fanatycznie .......niętych przekreślona eLka to mały szczegół sektorówki, więc nie porównywałbym tego do oprawy anty z ostatniej niedzieli. 3 mecze wstecz również obyło się bez oprawy anty, pewnie zawiedliśmy Cię. Wiem, że jesteś z Warszawy, lubisz być w centrum uwagi, a gdy żądasz przeprosin - masz być przepraszany. Cóż, wybacz, że nie piszę tego posta klęcząc przed laptopem :) |
Cytat:
Cytat:
Ach, no i jeszcze Cudo-stadion. To w końcu jest budowany zgodnie z projektem i prawem budowlanym czy nie? Może stąd te debilizmy na trybunach - zdrowe jądro wielkopolskich kibiców nie godzi się na brak porządku:D |
Cytat:
http://daria24.wrzuta.pl/film/jf8naU...jmlodszy_kibic Znalezione w temacie "Śmieszne zdjęcia, filmiki itp." Przepraszam za ota, nie mogłem sie powstrzymać:-p |
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
P.S. Obejrzałem filmik z kurczakami. Cóż powiedzieć, żenujące. Wy na pierwszym miejscu stawiacie nienawiść do Legii i Warszawy, dobrze się dobraliście z Cracovią. |
A czy Ty Zygmuncie witasz przyjezdnych pod Centralną sprzedając pończochy i inne ekskluzywne odzienie ? :)
O stadionie już się wypowiadałem. Jeśli Cię to interesuje, sprawdź w poprzednich postach. To nic trudnego, nawet Ty powinieneś dać radę :) Cytat:
Napisałeś, że miliony (normalnych) Polaków bankowo odczytały panoramę "jednoznacznie". Skąd to wiesz ? Jakiś sondaż, czy po prostu tak palnąłeś bez zastanowienia ? Z ciekawości sprawdź forum Legii, 1/3 jest oburzona (a jakże), 1/3 ma to w dupie, bo koniec końców zripostowali naszą oprawę a pozostali po prostu przyjęli do wiadomości fakt, że rywale nieco zmienili ich najlepszą flagę sektorową. Proste. Nie wiem jak bardzo interesujesz się sceną kibicowską, ale przypomnę tylko 2 sektorówki Legii z podobizną znanego wszystkim dyrygenta chóru chłopięcego Polskie Słowiki Wojciecha Krollopa, które miałem okazję zobaczyć w Poznaniu. Założę się, że większość kibicowskiej Polski przyjęła to jako humorystyczny sposób dokopania wrogiej drużynie. I tak właśnie powinno się na to patrzeć. Sam przyznałem, że był to niezły pomysł. Na pedofila poznańskiego, odpowiedzieliśmy warszawskim - niejakim Andrzejem Samsonem. Jakoś nikt wtedy nie krzyczał "dlaczego śmiejecie się z tragedii tych biednych dzieciaków i ich rodziców" itd. Dlaczego ? :) p.s. Co do akcji rzucania zimnych ogni. Przyznam szczerze, że było mi strasznie głupio po tym zdarzeniu i na pewno nic nie jest w stanie wytłumaczyć tej idiotycznej akcji, ale pisanie wszędzie "sektor rodzinny" jest nieco naciągane. Każdy kto gościł na stadionie Wisły wie, kto przychodzi na "sektor rodzinny" aby przyjrzeć się kibicom gości. Dodatkowo pozostałe osoby na sektorze prezentowały poziom zbliżony do filmików, które wkleiliście. Ale jak wspomniałem wcześniej, rzucania zimnymi ogniami nie pochwalam. |
Nie wydaje Wam się ,że w tym temacie chyba wszystko już zostało wyjaśnione?Zakończymy dyskusję na temat Lecha i jego oprawy.Po co rozmawiać cały czas o tym samym...
|
pełna zgoda z "bbnba"
szydzimy z wielu świętości na stadionach - wspomniane wyżej ironizowanie z pedofilii ciekaw jestem ile babć molestowanych w Polsce dzieci zapłakałoby nad takim obrazkiem a ilu dziadków chwyciłoby za siekiery sorry ale nie może być tak że moja świętośc jest moja i jest nietykalna a twoja jest twoja i mogę sobie ją "desakralizowac" kiedy mi się spodoba trochę mi taka postawa śmierdzi pasami, którzy sami siebie przedstawiają jako żydów (w przenośni) ale gdy się im od nich ciśnie to skarżą się medialnie na antysemityzm wiedząc ze na takim medialnym wózku mogą sobie trochę pochulać wte i we wte |
To jest dyskusja w stylu - jakie sa granice , czy wolno je przekraczac itp. i w tym przypadku ,ile osob , tyle opinii i tu wd mnie wychodzi posiadanie lub brak dystansu do roznych rzeczy.
Akurat ten trans byl dla mnie troche ciezko strawny, tyle ze intencje go robiacych, byly zupelnie inne -niz przedstawiaja to ci, do ktorych byl on skierowany Zreszta nie takie historie byly na trybunach europejskich ,bo tez taka jest ich specyfika. Jedno jest pewne - mialo to w****ic Legionistow i cel zostal osiagniety. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Komunikat pyr w sprawie listu Miklasa:
Szanowny Pan Leszek Miklas Prezes Zarządu KP Legia Warszawa S.S.A Zarząd Stowarzyszenia „Wiara Lecha” z wielką uwagą oraz nieskrywanym zdumieniem zapoznał się z listem otwartym skierowanym w dniu wczorajszym przez Pana, na ręce prezesa Lecha Poznań – Pana Andrzeja Kadzińskiego. Z Pańskim listem zapoznaliśmy się z uwagą, bowiem kwestie, które Pan w nim poruszył są na tyle istotne, iż zawsze należy im się odpowiedni szacunek. Może nawet słowo „szacunek” nie ma należytego ładunku emocjonalnego, jaki należy się tragedii setek tysięcy warszawiaków, którzy swoje życie złożyli na ołtarzu wolności oraz godności Narodu. Co do tego każdy rodowity poznaniak zgodzi się z rodowitym warszawiakiem. Nie inaczej jest w przypadku kibiców Lecha Poznań, którzy pamięć ofiar własnej „małej ojczyzny” uczcili w czerwcu 2006 r. Nikt z nas nie śmiałby kalać pamięci synów polskiej ziemi, dzięki którym przyszło nam żyć w wolnym świecie. Z drugiej strony, Pańska reakcja wzbudziła nasze zdumienie, bowiem uwiecznione elementy oprawy kibiców Kolejorza, podkreślamy – Kolejorza, to m. in. zniszczony Most Świętokrzyski, Pałac Kultury, Rotunda, czy też Hotel Marriott. Jak to można łączyć z krwawiącym obrazem zniszczonej w ’44 roku Warszawy, tego pojąć nie sposób. Nie dziwiłoby nas, gdyby podobne sądy wyrazili rodowici iławianie, czy też mieszkańcy Przasnysza, ale każdy prawdziwy warszawiak panoramę i historię swego miasta i jego budynków zna i potrafi przypisać właściwej epoce. W swoim liście wyraża Pan żal, iż podobna prezentacja została zaakceptowana przez władze Klubu oraz wyraża nadzieję, że powyższe, jakże mylnie przez Pana interpretowane treści, nie stanowią stanowiska władz Lecha Poznań. Warto Panu wiedzieć, że w Poznaniu kibice oraz klub, który reprezentowany jest przez jego władze, to jedność stanowiąca o jego sile. Dobrze byłoby zatem, gdyby nie przykładał Pan jednej miary do wszystkich, z którymi ma Pan zaszczyt się spotykać i korespondować. Gdyby zechciał się Pan pochylić nad treścią przekazu, którego byliśmy świadkami w minioną niedzielę, to odnalazłby Pan jedyny prawdziwy motyw – wielka Legia, która z dumą reprezentowała Stołeczne Miasto Warszawę, legła w gruzach. Bowiem gruzowiskiem jest stadion pozbawiony kibiców, dopingu i opraw. Miarą wielkości przywódców jest ich zdolność analizowania sytuacji i reagowania na kryzys. My rozliczani za upadek Legii nie będziemy – Pan niech spojrzy w lustro. Być może ogląd sytuacji ma Pan zakłócony przebiegiem "przyjęcia urodzinowego", które urządzono Panu całkiem niedawno, jednak ignorancji w kwestiach kibicowskich oraz wyjątkowego braku dobrego smaku nic nie usprawiedliwia. Oświadczamy Panu, że jako kibice poznańskiego Lecha, czujemy się oburzeni i głęboko dotknięci insynuacją, jakoby nasza oprawa miała cokolwiek wspólnego z próbą szargania pamięci bohaterów i ofiar kwiatu polskiego narodu. Tym razem uznajemy to za pomyłkę, którą wybaczamy. Następnym razem będziemy dochodzić obrony dobrego imienia kibiców Lecha Poznań w każdy możliwy i zgodny z prawem sposób. W imieniu zarządu Stowarzyszenia Jarosław Kiliński Prezes Nie jestem obrońcą Leszka, ale mnie też zburzony Pałac Kultury nie kojarzy się z Powstaniem tylko z odpowiedzią na panoramę Legii. Z takimi rozkminami to "legła, legła Warszawa" też można by pod '44 podpiąć. :> |
Cytat:
|
http://www.sport.pl/sport/1,65025,57..._zarobisz.html
Cytat:
ten redaktorek zresztą nie lepszy. |
Jednym słowem poszła kontra za liścik Wiary Lecha do Miklasa... Po raz pierwszy ktoś odważył się skrytykować Lecha, który już nie jest wzorem, a jak czytamy
Cytat:
Polskie Media - nasza prawda całą dobę... Czy nikt oprócz weszło.com (co jest trochę przerażające), nie ma zamiaru zrobić dobrego biznesu opartego na pisaniu prawdy? Taka gazeta, która będzie ogólnopolska, anty lewacka i pisząca prawdę? Przecież z dnia na dzień zyskałaby sobie czytelników. Choć z drugiej strony na idiotach zarabia się łatwiej, tu napiszemy o hordzie barbarzyńców, tam o złotych majtkach Dody... szkoda gadać... A jakiegoś profesora, doktora, magistra socjologii, od którego z powodu wykształcenia powinno wymagać się obiektywizmu, rzeczowości a który przyłoży rękę do zmodyfikowania prawdy do ich wersji zawsze się znajdzie... W jaką stronę idzie ten świat? P.S.: Tak swoją drogą przecież to zdanie jest w moim odczucie ch****o napisane od kiedy standardy mogą się wymykać?... coś może nie być zgodne z standardami, zaprzecza standardom ale "wymykające się standardy? |
Cytat:
|
Ciekawy tekst:
Cytat:
http://www.warszawiak.eu/wydarzenia_w_warszawie/wiesci_z_dzielnic/komunisci_rece_precz_od_powstania.html :D |
Spidey, co niby w tym takiego ciekawego ?
Przeciez to juz nawet zabawne nie jest. Tylko nuzace. W kolko to samo. Polecam ciekawszy tekst z legialive.pl o Czlowieku z Lazienkowskiej ktoremu gestapowcy na bramkach chcieli laske zrobic i portagali kurtke. Przynajmniej jest watek erotyczny, detektywistyczny, sa dialogi, jest dramat jednostki i milczenie tlumow. EDIT: Szukam tej koszulki i nie moge znalezc. Jest "welurowy pajacyk", jest "pirat" (zajebiscie smieszny) , jest syrenka... http://sklep.legia.com/sklep/index.php?a=new Wiec nie weim czy sformulowanie WYPUSZCZA - odnosi sie do tego, ze wlasnie trwa produkcja i detektyw P. odkrywa ich niecne zamiary, czy m brzmiec jako MYSLE ZE MA ZAMIAR WYPUSCIC. A "Maly Powstaniec" to chyba 3. po Chopinie i Zygmuncie najbardziej rozpoznawalny pomnik Warszawy. Jesli nie drugi, przed Chopinem. Natomiast autor moglby w sumie pochwalic owych ubekow, komunistow, sprzedawczykow narodu, bo w koncu w sklepie jest tez koszulka z PKiN, ktory to Polakom sie kojarzy jednoznacznie. Ale lepiej sie przy.......ic do koszulki z jednym z pomnikow miasta, dopisujac od razu jakim jest sie zajebistym harcerzem. |
tekst dobry, ale za dużo przymiotników, jak czytam takie opisy to mam wrażenie, że ktoś ma mnie za głupka i powtarzając 5x to samo, nakreśla mi sposób myślenia...
Przez to brzmi troche propagandowo. Sama akcja KP, to czyste s****ysyństwo, coraz bardziej przekonuje się w tym, że faktycznie rozmawiaćz nimi się nie da. Macie teraz dobrą okazję na przedarcie sie do konkurencji ITI, by pokazać po co wy sprzedajacie pamiątki, a po co oni Tylko trzeba to madrze wykorzystać, a nie wyzywac i rzucac tortem... PS co do agenturalności ajtiajowców, to 'powszechna wiedza' czy jakos potwierdzone wyrokiem sadu czy czymś? pytam bo nie słyszałem zeby w TVNie o tym mówili... PS2. Cytat:
Szkoda , że w odpowiedzi chłopa od bezpieczeństwa wątek erotyczny nie został poruszony. Trochę się tez zawiodęłm postawa ochroniarza. Obiecanki cacanki. Na minus, ze watek erotyczny gejowskim jest. |
Cytat:
|
Przeliterowac Ci mam, czy dac odnosnik do slownika jezyka polskiego ?
Ale rozumiem - czlonkowie (L)-kaidy maja teraz opinie polBogow i nienalezy szydzic z wygladu, osobowosci i zachowania. Wyedytuje wiec tego "menela" Coraz bliszy jestem stwierdzenia, ze do sytuacji na LAzienkowskiej (SKLW + trybuny) idealnie pasuje lekko zmodyfikowane powiedzonko o harcerzach: Dzieci udajace doroslych pod przewodnictwem doroslych zachowujacych sie jak dzieci. Szkoda ze nie macie pod Warszawa jakies mazowieckeij Mt. Rushmore. Mozna by wykuc w skale podobizny "Kelnera", "Malarza" i np. Kijka jako lacznik miedzy swiatem doroslych i dzieci. PS. Zobacze w koncu ta koszulke ? |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Też bym w sumie chciał te zobaczyc koszulki małego powstańca wydane przez klub, bo nie chce mi się jakoś specjalnie w to wierzyć.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl