![]() |
Cytat:
|
Ci, którzy teraz wołają "1906% poparcia dla Macieja Skorży, pełne poparcie dla Skorży" sami przez dwa lata wbijali mu nóż w plecy krzycząc do piłkarzy "Nic się nie stalo..., c h u j z wynikami..., Czy wygrywasz czy nie..., i tak dalej i tak dalej". Rozpuściliście Panów Piłkarzy.
|
Jesli chodzi o Skorżę to jest to najlepszy z możliwych trenerów. Problem jest jednak inny. O ile w tamtym sezonie ambicja piłkarzy którzy zajęli 8 miejsce była ogromna, jak również słabsze kadry rywali, to Wisła pokazywała na co ich stać. Teraz przyszło odpadnięcie z LM i PUEFA, kolejne rozczarowanie. Rywale znacznie się wzmocnili a Wisła osłabiła. Na efekty długo czekać nie trzeba było. To nie jest wina Skorży, że ma przestarzałą kadrę, a najlepsi piłkarze nie mają zmienników? Czy on wydał 0 euro na transfery? Lech i Legia wydały ponad mln euro a my nic. Tu jest przyczyna.
|
Cytat:
|
Mozliwe, ze cos jest na rzeczy z tym Kazimierskim. Wczesniej w Groclinie trenowal Przyrowskiego, a chyba kazdy kojarzy jakie ten bramkarz zaliczal wpadki.
A czy jak Skorza trenowal Amice, trenerem nie byl przypadkiem ten sam pan ? Bo jak przypomne sobie, co wowczas na bramce wyprawial Arkadiusz Malarz, to wlosy staja mi deba. Kulminacja bylo spotkanie w pucharze Uefa z Auxerre, kiedy to Malarz puscil kilka szmat i musial zejsc z boiska, a w jego miejsce na bramce stanal Burkhardt i wszyscy po meczu jednoglosnie stwierdzili, ze bronil nieporownywalnie lepiej :D |
Dawno juz to zauwazylem Eustachenku... Niestety ale "Kazik" w przeciwienstwie do Skorzy trenerem dobrym nie jest. Szkoda ze sciagnac nie mozemy tego trenera bramkazy ktory trenowal Wisle za czasow Petrescu...
Az boje sie pomyslec co Kazimierski moze zrobic z Cebanu... |
Mimo niezbyt klarownej sytuacji w klubie ,trener wg mnie powinien zostać na swoim stanowisku.
Dlaczego ? Widać nie złą grę w ataku pozycyjnym ,może jeszcze zbyt wolno jest prowadzona ,ale nie wygląda to żle. Na pewno brak jest skuteczności pod bramką przeciwnika ,zawodnicy boją się zaryzykować strzały z dystansu. Swoje też robi nie najlepsza postawa bramkarza ,gdzie marnowana jest praca zespołu. Siła ofensywna zespołu musi zostać wzmocniona przez sprowadzenie napastnika, jak też ofensywnego pomocnika umiejacego pokierować grą. Przydałby sie też doświadczony bramkarz. Z drugiej strony jednak wychodzi brak charyzmy i prawdziwego autorytetu u naszego trenera. Cóż poradzić ,nie jest on mistrzem w mobilizowaniu zawodników do gry. Jednak autorytet i szacunek zdobywa się z czasem ,więc może ten moment jeszcze nie nadszedł. Obecnie nikogo sensownego na miejsce Skorży raczej nie widać. |
Ale jak to sie musiala Wisla oslabic, a inni jakie naklady finansowe musieli poniesc zeby sie do Wisly zblizyc :)))))))
|
Kosztem wyników poniżej oczekiwań głowa trenera leciała już wielokrotnie. Czy na dłuższą metę przynosiła taka zmiana pożądany skutek? Pożądany nawet nie w mniemaniu fanów ale właściciela? Raczej nie. Po kilku miesiącach najczęściej w okolicach sierpnia/września następował zawód, i następnie w zależności od rozwoju sytuacji wcześniejsze bądź późniejsze ścięcie łba i podpięcie kolejnego konia do zaprzęgu.
Czy choćby z tego jednego powodu nie warto zdecydować się na odmienny ruch? Pozostawić coacha i pozwolić mu pracować wg. jego własnej wizji tworzenia zespołu. Oczywiście kontrolując w pewnym stopniu jego działania. Przez te ponad 10 lat przez jakie Cupiał jest właścicielem najczęściej powodem wszelkiego zła był trener. Piłkarze jeśli już podpadli to zdaje się raczej z powodu jednorazowych zawodów niż długotrwałej obniżki formy który by zmusiła klub do szukania ich zastępcy. Jasne że opcja z trenerem jest tańsza, ale czy najodpowiedniejsza? Moim zdaniem przewietrzanie szatni ma sens jedynie gdy Skorża pozostanie na stanowisku. On zna drużynę, ma wobec niej konkretne plany, i wie na kim się zawiódł, z kim chce dalej pracować, kogo potrzebuje. Zmiana kadry przy nowym trenerze to rozpoczęcie całego procesu budowy drużyny od początku. Nowe pomysły, nowe strategie etc. |
Cytat:
|
Przyznam że trudno napisać coś więcej na temat Naszego Trenera i jego przyszłości w Naszym Klubie niż zostało już napisane wcześniej. Pamiętam jak 1,5 roku temu zastanawialiśmy się który trener reprezentujący wysoki poziom warsztatowy zgodzi się na pracę w klubie, gdzie notorycznie prowadzone są jakieś wojenki pomiędzy doradcami Bossa, gdzie prezesi są w rzeczywistości figurantami, gdzie nie ma stanowiska dyrektora sportowego i żadnej siatki scoutów, gdzie w końcu przyszłość trenera zależy w głównej mierze od nastroju właściciela który…..nigdy się nie myli. Maciej Skorża podjął się tego wyzwania i dopóki wszyscy w klubie szli z Nim ramię w ramię Wisła odnosiła sukces za sukcesem. Problemy zaczęły się w zimie gdy wyjęto mu najistotniejszego zawodnika drużyny. Na Kosie opierała się cała gra w rundzie jesiennej ubiegłego roku. Pawełek wybijał 5 na głowę do Kosy, Kosa był wszędzie, wrzucał, grał ambitnie na wślizgu, zasuwał po skrzydle i asystował. Poza tym to On był faktycznym przywódcą tej drużyny. Niektórzy mówili że ma siłę grać tylko 60 minut ale…..zazwyczaj gdy schodził po 60 minutach było już 3 lub 4 z przodu. Jeśli nie było to grał do końca i wygrywał nam na spółkę z Zieniem mecze z Ruchem w Chorzowie i z Zagłębiem u siebie. Wielu ma do Kosowskiego pretensje o pampersy itd. Rzeczywistość jednak jest taka że chyba nikt już nie ma wątpliwości że Kosa zasługiwał na te pieniądze a fakt że miał poczucie swojej wartości nie świadczy przeciwko niemu. Boss się obraził na Kosę, poskąpił grosza no i rozpieprzył w drobny mak całą koncepcję drużyny Maciejowi Skorży. Wypadałoby stwierdzić…….bo to pierwszy raz?? Od tego czasu można było zaobserwować jak dla mnie paniczne ruchy Pana Maćka który wiedział że nie ma w drużynie zawodników którzy mogliby wykonywać jego taktykę. Niestety do takiej taktyki trzeba mieć na skrzydłach dwóch dynamicznych, szybkich, potrafiących grać jeden na jeden skrzydłowych. Niestety w chwili obecnej Wisła nie ma ani jednego tego typu zawodnika. Takie cechy prezentuje wg. mnie jedynie Rafał Boguski ale jest on ustawiany notorycznie tuż za Pawłem Brożkiem. Mały dobrze się zapowiada ale też nie jest typem sprintera który pójdzie na pełnej szybkości po skrzydle i wrzuci piłkę tak jak należy. Ma chłopak przebłyski a jak widać to na razie zbyt mało.
Reasumując. Nasz Trener jeśli zostanie wyrzucony z Klubu a wiele na to wskazuje zapłaci cenę za kolejne błędy Cupiała. Za Kosowskiego i za ostatnie żenujące okno transferowe. Polowanie na czarownice jest w Naszym Klubie czymś naturalnym i powraca jak bumerang. Zawsze winni są trenerzy lub wypaleni piłkarze (jeśli ktoś uważa że Sobol jest wypalony to ma poważne problemy z psychiką). Dla mnie wniosek jest jeden. Bogusław Cupiał nie uczy się nawet na swoich błędach i tak już pozostanie. Pozdrawiam |
Cytat:
Polonia Bytom to ewenement na skalę światową. Drużyna z warunkową licencją na grę w 2. lidze, z najniższym budżetem i piłkarzami, którym lekarze mówili, żeby już zakończyli kariery awansowała do ekstraklasy. Następnie się w niej utrzymała (pod koniec sezonu też zremisowali z Lechem). Jest dla mnie niepojęte dlaczego tak się dzieje. W ogóle ten sezon jest dziwny. Drużyny na papierze wyglądające na solidnych ligowców grają albo słabo jak na swój potencjał (Górnik, Cracovia) albo nad wyraz dobrze (właśnie Polonia). Co do Motyki. To trener właśnie na takiego średniaka ligowego. Nie bez powodu nie ma w swoim CV żadnej silniejszej drużyny. Jego największy sukces to awans do Ekstraklasy z Jaworznem. To taki typowy strażak. Gasił już pożar w Polonii (tej z Warszawy, co już jej nie ma) i w Górniku. I tyle. Powtarzam: za wysokie progi. |
Na Odrze proponuję zajebiste poparcie dla M. Skorży. Bo bez niego to z kim? A jak nie daj Boże Cupiał go zwolni przed piątkowym meczem, to może cisza przez jedną połowę? Ale nie ma co gdybac, oby został...
|
Jeżeli nikomu to nie przeszkadza to ja bym na dwie strony przez cały mecz krzyczał Maciek Skorża. A po za tym zwolnienie trenera nic nie da, a pogorszy sprawę. Dla samego piłkarza zmiana trenera nie jest dobra, ile już trenerów miał Baszczyński, Cantoro, Głowacki czy Sobolewski no ilu ? niech dadzą Skorży pracować w spokoju.
|
Cytat:
wyglada wiec na to, ze utrzymac drużyne w lidze tka łatwo nie jest, albo ze róznica między gwiazdami a wyrobnikami trenerskimi, nie ejst tka duża... |
Cytat:
Secundo: powiedzmy sobie szczerze. Oni nie grają tak źle. Z Bełchatowem nie wiem czy nie byli lepsi. A są tam gdzie są. Czy miejsce Górnika i Polonii oznacza, że Motyka jest lepszym trenerem od Kasperczaka? (od razu powiem, że nigdy wielkim fanem białego czarodzieja nie byłem) |
MACIEJ SKORŻA i tyle w tym temacie. Mądrzejszego i lepszego ze świecą szukać na nasze realia.
Powiem tylko, że zagranicą grają piłkarze, a nie trenerzy! U nas zwalana jest wina na nich, bo łatwiej wyrzucić jedną osobę i na nią zrzucić winę! Jak zwolnią to powieszę się na wieszaku :P -Ferdydurke! |
Skorża nie ma zawodników :( Na Ekstraklase wystarczy poziom i zaangażowanie prezentowane przez: Pawełka, Juszczyka,Singlara, Jirsaka, Łobodzińskiego, Zieńczuka; na walkę w europie w miare dobrzy są: Głowacki, Cleber, Marcelo, Brożek, Diaz, Sobolewski, Boguski, Brożek. To jest 14 piłkarzy z czego 9-10 gra w defensywie. I jak Skorża może osiągnąć jakieś wyniki? Z kim?
|
Myślę że jeśli nawet będzimy na 4 strony śpiewali Skorża a wtopimy z Odrą to i tak Maciek popłynie.
Muszą wygrać a to w jakiejś mierze zależy też od naszego dopingu. Może to banał ale każdy komu Wisła leży na sercu powinien w piątek być na trybunach - to też będzie wyraz naszego poparcia dla Skorży. |
Cenie Skorze, chcialbym zeby dostal wzmocnienia i mysle, ze szanse na obrone tytulu beda wtedy spore. Z drugiej strony ocena jego pracy musi byc oparta o realia, nie o sympatie-antypatie. Trener wplywa wynikami nie tylko na pozycje w lidze, ale tez na budzet/stan finansowy klubu (PUEFA). Wiekszosc z was widzi tylko miejsce w lidze, Boss ocenia tez wymiar finansowy. Patrzac na zlote dziesiciolecie Wisly i szukajac analogii, tylko cud moglby ocalic Macka. Zobaczymy. Wciaz o jedna kolejke za wczesnie na ocene, mozemy byc -6pkt w lidze, ale mozemy tez -1pkt. Nie popadajmy w paranoje "braku nastepcow" - w Niemczech jest kilku trenerow, ktorzy potencjalnie mogliby poprowadzic Wisle. Zadna decyzja Cupiala mnie nie zdziwi.
|
Cytat:
|
Jesli nie ma szans zatrudnic Smudy, ktory jest jedynym w Polsce trenerem, ktorego mozna stawiac na poziomie Skorzy lub wyzej, to zmiana trenera w Wisle nie bedzie miala sensu.
|
Cytat:
Bo dla mnie to zwykły szczyl (w sensie, że więcej mówi, niż robi) - bez urazy, nie o to chodziło. |
W poprzednim sezonie nie było lepszych od Skorży a teraz jak taki Smuda dostał lepszych (ofensywnych) grajków to jest też lepszym trenerem? hę? Jak to zdanie potrafi sie szybciutko zmienić......
|
jaki Smuda lepszy? Gdyby nie dostał Stilica i reszty, to składem z przed roku, Lech nie byłby w stanie o pierwszą trójke walczyć.
Przeciez dali mu kredyt zaufania, ile on tam jest, 3 lata? A u nas kredyt, to jest, ale na miesiąc. Patrząc przez pryzmat tego co osiągnął składem jaki dysponował, + zachowanie w mediach, nie widze lepszego w Polsce. Zobaczcie ile wydał Skorża a ile inni, czyli Urban i Smuda. Oczywiscie, oni wydali, i teraz maja szanse na mistrzostwo, ale czy je zdobęda napewno? Ja wierzę w naszych |
Zapominacie tylko że Skorza dysponował lepszym składem na starcie. Smuda miał zbieranine piłkarzy z dwóch klubów i systematycznie uzupełniał skład. Teraz kiedy personalnie druzyny Wisły i Lecha są na podpbnym poziomy liczą się właśnie umiejętności trenerskie.Te Smuda ma lepsz.
|
Cytat:
|
Mysle ze BC odrobil lekcje po sezonie 06/07 kiedy to zmienial trenerow jak rekawiczki bo mu tak doradzano i efekt jaki osiagnol nie byl imponujacy.
Skorza jest ofiara wlasnego sukcesu, rozgramiajac lige przy jednej porazce i dwuch remisach dal argumet doradca ze nie potrzebne sa wzmocnieniam i efekt jest jaki jest i to nie jest bynajmniej wina Skorzy Ale teraz mamy prezesai dyrektora sportowego ktorzy nie maja goracych glow i wiedza ze zmiana trenera nic nie da, bo inaczej juz by Skorzy nie bylo. Wiec jezeli dla BC Wisla jest tak wazna jak deklaruje i przy zalozeniu ze wyciagna wkoncu wnioski z bledow to da popracowac Skorzy do konca sezonu( znaczy sie nie bedzie sie wtracal do pracy prezesa jak i dyrektora sportowego), dodatkowo wzmacniajac kadre to na koniec sezonu moze rozliczyc Skorze z osiagnietych wynikow. |
Cytat:
Osobiście nie wyobrażam sobie innego trenera na miejscu Skorży. Trochę winy leży też po jego stronie ale większa wina po stronie Cupiała który chyba myśli że za darmo da się zrobić dobrą drużynę. Przydałoby się jakieś stanowisko Cupiała żeby potwierdzić/zaprzeczyć spekulacją medialnym. Bo ta nagonka mediów jest już nudna. I chyba niektóre Stece i Błońskie powinny się ogarnąć. |
Skorża dysponował lepszym składem na starcie. Ok, mimo ze mam inne zdanie, powiem ok. Miał lepszy skład i co? Wygrał ligę. dziękuję. Tego oczekiwano ? tak ! Spełnił ? TAK
A Smuda 3 lata sie bije i bije. Ile pieniędzy wydali, do tego musili się a Amica połączyć. A my? Jak kupujemy to za darmo. Każdy inny niż Skorża, to debilizm w czystej postaci . Zamienił stryjek siekierke na kijek edit. Nesta : A Murawski? Rengifo na ławce, a Kmiecik na ławce? Nawet ten Turina cały, może sie okazać lepszy od naszego Pawełka. Smuda bez transferów, to jak rower bez łancucha. |
W Lechu widze 3 pilkarzy, ktorzy mogliby byc wzmocnieniem w Wisle: Lewandowski, Stilic, Arboleda. I tyle. Reszta to jacys wyrobnicy typu Djurdjevice czy Wilki. To ja juz wole naszego Zienczuka. Dlatego nie uwazam zeby mieli lepszy sklad od Wisly, a juz na pewno maja mniej doswiadczona druzyne.
Co do Smudy... Nie chodzi mi nawet o metodyke treningow, taktyke, styl gry, Smuda ma to na dobrym poziomie, podobnie jak Skorza. Ale Franz swietnie pracuje mentalnie z zespolem, jego druzyny swietnie podchodza psychicznie do meczu. Jestem przekonany, ze pod jego wodza Wisla w rewanzu z TT zagralaby zupelnie inaczej. |
Cytat:
Pamietam tego MAGA jak tuz po polaczeniu paplal idiotyzmy, ze teraz to ma ekipe o jaka mu chodzilo, a po katastrofalnym sezonie plakal, ze nie da sie w 1 sezon zrobic z dwoch druzyn jednej. A ze sie da - to pokazal Zielinski w Polonii/Dyskobolii. Niech ktos sobie zada trud i pogrzebie w archiwach onet czy wp. Wisla przy takich nakladach finansowych jakie sa w Lechu czy Legii bylaby na troszke innym poziomie. Ciezko co pol roku tracic dobrego pilkarza i zdobywac w cuglach mistrza. Zwolnienie Skorzy rowna sie tym, ze juz w zimie odpadamy z walki o MP. Juz raz zrobiono blad zatrudniajac balkanska przyblede a zwalniajac Petrescu. Cytat:
takze ze swoimi osadami rzeczywistsoci pilkarskiej przenies sie moze na stale do tematu GDYBYM BYL BEDNARZEM. PS. bardzo bym prosil tego trutnia nie cytowac bo mi sie pomimo ignora w cytatach wyswietla. eot. |
Cytat:
|
Cytat:
|
No wlasnie. 4:1 nie wzielo sie z kosmosu. Lech druzyne ma lepsza. My bardziej doswiadczona, ale pilkrsko to oni sa lepsi.
Pozostaje miec nadzieje, ze to sezonowy wybryk a nie permanenty stan. |
Cytat:
|
Cytat:
Popatrz na np Hoffenheim - gnojki a niszcza wszystkich - podobnie chocby jak rezerwy Arsenalu. - Ja wiem ze to przyklady z kosmosu ale pokazuja ze czesto swierzosc i mlodosc daja lepsze wyniki niz doswiadczenie. Szczegolnie jak przeanalizujemy kilka najwazniejszych meczy Wisly, na przestrzelni ostatnich lat to okaze sie ze to wlasnie najbardziej doswiadczeni, w duzej mierze przyczyniali sie do porazek, ktore potem mialy bardzo nieciekawe nastepstwa. Dinamo - Baszczu - czerwien + gol ktory byl poczatkiem konca Kasperczka, zespolu ktorymi kierowal i polityki nastawionej na sportowy sukces. Ateny - najpierw Zieniu 3 x 100 a potem Sobol bezsensowna czerwien - w efekcie odpadniecie,w meczu ktorym nie dalo sie odpasc TT - samoboj Glowy, w meczu w ktorym goscie sami by gola nie strzelili. |
Obecnie Wisła jest nieco słabsza ze względu na braki w formacjach ofensywnych ,choć w optymalnym składzie i dobrej dyspozycji mogłaby oczywiście pogonić każdego .Sezon jednak rządzi się nieco innymi prawami,potrzebna jest szeroka kadra,rywalizacja która służy drużynie i rozwojowi poszczególnych piłkarzy ,pole manewru taktycznego czy też wymuszonego przez uraz i ogólne nastawienie,wiara i nowa energia też ma duże znaczenie .
Maciek Skorża jest moim zdanie najwłaściwszą osobą na tym stanowisku,ja naprawdę widzę w nim ogromny potencjał ,zresztą można zauważyć że ten człowiek sam się rozwija i pracuje nad sobą . Warto pamiętać w jakiej sytuacji przejął on drużynę ,po czym zdobyliśmy w świetnym stylu mistrzostwo Polski .Paweł Brożek nam rozkwitł,Małecki wyklówa co pokazuje(przykład Łobodziński wcześniej Zieńczuk) że Maciek potrafi ich dobrze mobilizować i sprzyjać w ich rozwoju jeśli tylko w zespole jest jakaś rywalizacja .Wygraliśmy z Beitarem który co by nie mówić miał dwukrotnie większy budżet ,w pozostałych meczach też wstydu Polskiej piłce nie przynieśliśmy . Fakt że drużynie obecnie brakuje świeżości i energii ,ale wszyscy wiemy co jest głównym tego powodem . Za brak wzmocnień nie raz płaciliśmy już dużo większą cenę ,teraz by zmienić sytuacje naprawdę nie trzeba wiele ,dwóch wartościowych piłkarzy ? Jakiegoś jeszcze utalentowanego młodzika co okienko do obiegu .I wtedy można rozliczać i obiektywnie oceniać trenera . |
Cytat:
|
Trochę nie w temacie no ale ustosunkuje się. Turina ostatnio te mecze co widziałem ma kapitalny refleks, grę na przedpolu, pewność siebie, dobre wyprowadzenie piłki, w Polsce może się równać tylko z Muchą ci bramkarze są ponad poziom naszej ekstraklasy. Co do Poloni to jest wzmocniony Groclin i co wy się dziwice że są wysoko.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl