![]() |
Cytat:
Oczywiście będziesz miał do nadrobienia różnice programowe, ale to ci powiedzą na uczelni. Jeśli chcesz mieć pojęcie, ile tego będzie, to zerknij sobie na plany studiów na UEK: http://nowa.uek.krakow.pl/pl/uczelni...y-studiow.html Klikasz na zarządzanie niestacjonarne i zerkasz na pierwszy stopień (czyli ten, który robiłeś w ramach TiR na innej uczelni). Patrzysz na grupę A (treści podstawowe) i B (treści kierunkowe). Potem porównujesz z tym, co sam zaliczyłeś - ile kursów jest identycznych, ile przynajmniej podobnych (na pewno uczelnia pójdzie ci na rękę i zaliczy na poczet minimum programowego). Reszta - te które w żaden sposób nie da się "odhaczyć" - to będą owe różnice programowe. Czyli wyjdzie pewnie parę egzaminów/zaliczeń więcej. U nas bywają ludzie po kosmetologii (licencjat) na stosunkach międzynarodowych (magisterskie), więc przeskok z turystyki i rekreacji na zarządzanie nie jest tak duży. Szczególnie, że u nas TiR oraz Zarządzanie są na jednym wydziale, więc jest sporo podobnych kursów. |
Mam pytanko:
Jest jakaś uczelnia w Krakowie która prowadzi nabór na Filolofie Angielską I stopnia zaocznie? Chodzi mi o semestr letni (początek w lutym. |
udziela może ktoś z tu obecnych korków z majcy ? w szczególności chodzi mi o macierze i granice. jak co to proszę o p.w.
Pilna sprawa potrzebne przed środą. |
Powie mi ktos, czy prawda to, ze jesli chce sie kontunowac studia 2 stopnia (magisterskie) na INNEJ uczelni (niz licencjat), to trzeba zdawac jezyk (np angielski) na poziomie B2? (mowie o koncowym egzaminie jezykowym na studiach licencjackich)
|
Ja przy zmianie uczelni nic o tym nie slyszalem, poza tym kto nie zdaje 1 jezyka na B2? Przeciez to i tak nie jest jakis wygorowany poziom.
|
Z tego ci mi wiadomo to żeby skończyć studia I stopnia, trzeba zdać egzamin z języka obcego na poziomie B2.
|
Cytat:
Takze Twoj komentarz zbedy ;) pytam ogolnie, czy slyszeliscie o takim "rozporzadzeniu"... ? |
Jakie studia polecacie jeżeli zdaję:
- Polski (podstawa) - Matematyka (podstawa) - Angielski (podstawa) - Chemia (rozszerzenie) Podałem te 3 podstawowe przedmioty żeby nie było jakiś niedomówień czy podstawa czy rozszerzenie :) Ja osobiście mam już jakieś typy ale chciałbym dowiedzieć się od Was co polecacie i czy może mamy podobne zdania :) :) |
Cytat:
Kończą i tacy co zaliczyli na A2. |
Cytat:
|
Studiował lub studiuje ktoś z was Bezpieczeństwo Narodowe na UJ? Byłbym wdzięczy za informacje na temat rekrutacji i ogólnie tego kierunku.
|
Na ten rok akademicki było dużo chętnych, 8 osób na jedno miejsce.
|
Cytat:
|
|
Zola, wiem, że z lekkim poślizgiem, ale mogę Ci ją sprzedać, jeśli jeszcze potrzebujesz ;)
|
Mam takie pytanie odnośnie przenosin na inny kierunek.
Nie ma jakichkolwiek podstaw nie wyrazić zgody na przenosiny z 2go roku dziennych na 3ci rok zaocznych na inny kierunek,lecz przybliżony na tą samą uczelnie? |
Studiuje ktoś na UE Informatykę stosowaną ?
|
Powie mi ktoś gdzie lepiej się wybrać na Energetykę? Na PK Mech czy na AGH EiP? Na AGH widziałem że jest w ....u godzin, w porównaniu do PK. No i prawie 4 studentów na jedno miejsce...
|
Studiuje ktos "Zarzadzanie", itp?
Zapraszam na PRIV - bo mam kilka pytan :) |
mam pytanie, o ten cały system anty-plagiatowy, pisał ktoś pracę dyplomową na AGH ? sprawdzają tym systemem ?
|
|
dzięki P.e.c.h
patrzyłem na tą stronę i właśnie nie było tam AGH ale myślałem że to tylko taka wersja dla zwykłych ludzi ;) że uczelnie korzystają z czegoś innego, a widzisz kumpel z Rolniczej, mówił że u nich sprawdzali tym plagiatem i parę osób miało problemy |
Nie wiem o jakich problemach Ci mówili ale sprawdzanie odbywa się przed złożeniem pracy więc jedyne co to musieli popoprawiać niektóre fragmenty. Pogłoski też są a ja nie sprawdzałem że wszystko zależy od opiekuna bo jeżeli on zaakceptuje pracę nawet jeżeli przekroczyłeś ileś tam % to sie bronisz. Przykład to prace techniczne gdzie większość korzysta z tych samych książek w przeglądzie.
|
Ktoś studiuje Gospodarke i Administracje publiczną na UEK-u ?
Ciężka jest tam w ogóle matematyka ? |
Z tego co słyszałem(studiuje Stosunki Międzynarodowe na UEK-u) to matma na każdym kierunku gdzie jest obecna nie należy do prostych. Więc mniej więcej trzeba ją ogarniać żeby tam przeżyć ;]
|
Matura i matura. Mało kto pamięta o licencjatach :P
Mam pytanie w tej sprawie. Czy ktoś z Was broniłsię we wrześniu i udało mu się dostac na magisterkę w tym samym roku? Tzn nie robić sobie roku przerwy pomiędzy licecnjatem a mgr. Niestety wyjdzie teraz tak, że ja się nie wyrobię do końca maja z napisaniem pracy i chciałbym się jakoś zorientować czy w ogóle jest szansa dostania się na mgr potem. Czyli... czy jest jakaś wrześniowa rekrutacja itp. |
Wprawdzie nie miałem takiej sytuacji, ale z tego co pamiętam, to potencjalna rekrutacja wrześniowa jest uzależniona od określonej ilości limitu miejsc w stosunku do liczby zgłoszonych kandydatów na danym kierunku. Jakkolwiek obecnie, praktycznie każda uczelnia (szczególnie, że kierunków coraz więcej, a studentów mniej) przeprowadza dodatkowe rekrutacje we wrześniu, więc chyba musisz się zorientować w sprawie tego limitu, choć pewnie jesteś świadomy ile osób z Twojego rocznika planuje rozpocząć magisterkę i jak to było w zeszłych latach. Od siebie dodam, że (chyba) nie powinno być z tym większych problemów.
|
Zależy od uczelnii. Na UEKu np jest tak że piszesz egzamin na drugiego stopnia końcem czerwca. Jak zdasz, to musisz się obronić do końca września, bo właśnie wtedy przyjmują papiery na studia drugiego stopnia. Chociaż kilku znajomych broniło się na początku października (ze względu na nieobecność promotora) i ich przyjęli.
|
Mam pytanie: orientuje sie ktos moze jak jest z wrzesniową rekrutacja na sudia na uczelniach typu: UJ, UEk, na studia II stopnia niestacjonarne?
Bo wszedzie terminy na ich stronach sa do polowy lub konca lipca... a co z tymi, ktorzy nie obronia licencjata w czerwcu, tylko dopiero we wrzesniu? Wie ktos z doswiadczenia, ze nie ma problemow jeszcze we wrzesniu sie dostac na studia? :) |
Gdzie najlepiej iść na Informatykę w Krakowie? Samogłoski na AGH z racji wysokich progów odpadają.UJ,PK UEK czy może inny wydział na AGH ? :)
|
Ma ktoś jakieś informacje na temat Zarządzania na AWF w Krakowie? Na ich stronie znalazłam tylko zasady rekrutacji, a interesowałyby mnie jeszcze specjalności, przedmioty, itd.
|
Podpinam się do posta wyżej i mam pytanie, jakie studia moglibyście mi doradzić jeżeli z przedmiotów dodatkowych zdaję chemię na poziomie rozszerzonym i geografie na poziomie podstawowym :) Ja już mam swoje typy ale chciałbym się dowiedzieć co Wy myślicie :)
|
Cytat:
|
Gdzie można iść po podstawowej biologi i rozszerzonej chemii, ew. rozszerzonej biologii i chemii ?
|
Cytat:
Zależy jak zdasz biologię i chemię - jeśli lepiej możesz próbować na kierunek lekarski - typu medycyna, stomatologia, coś z protetyką, możesz próbować na farmację, czy przy mniejszej ilości punktów na fizjoterapię czy ratownictwo. Wybierz to co Cię najbardziej interesuje, jest kilka możliwości, ale to dziwne dobierać sobie studia pod przedmioty z matury. |
Nie spotkał sie ktoś przypadkiem z odpowiedziami do dzisiejszej matury z Historii( podstawa)
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
A jeżeli już zarządzanie to na pewno nie AWF, już lepiej AGH czy UEk.. Ale ogólnie podam przykład znajomego - skończył Zarządzanie na UEk, dyplom z wyróżnieniem, kursy itd. Od 1,5 roku nie może znaleźć pracy w zawodzie, w końcu zatrudnił się chcąc, nie chcąc w magazynie.. Jakoś zyć trzeba przeciez.. |
Cytat:
Z drugiej strony... Skończenie jakiego kierunku zapewnia w dzisiejszych czasach pracę, jaki kierunek jest "przyszłościowy"? Raczej żaden, a jeśli już w jakimś stopniu, to pewnie napiszecie, że AiR czy Budownictwo. Trzeba mierzyć siły na zamiary, więc na tego typu inżynierskie kierunki na pewno się nie wybiorę. ;) |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl