Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Studia/Po maturze => życie i sprawy studenckie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=157)

flamengista 22.10.2011 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zola (Post 1179455)
Mam pytanko: jest szansa, ze dostane sie na studia II stopnia (magisterskie) - zaoczne np na UEk na "zarzadzanie" (itp) - bedac na licencjackich na turystyce i rekreacji (na innej uczelni)? Plusem moze byc to ze "zasmakowalem" ekonomi i ekonomiki (egzaminy + makro i mikro ekonomia tez ruszona)? Jakby ktos kumaty w temacie sie wypowiedzial

Chłopie, na zaoczne na II stopień to Cię przyjmą wszędzie, na wszystko - nawet na Informatykę na UJ po PWST (no, może przesadziłem:-D). A co dopiero po TiR na SUM-Zarządzanie. I jeszcze w rękę pocałują. Jest niż, każdy płacący student na wagę złota.

Oczywiście będziesz miał do nadrobienia różnice programowe, ale to ci powiedzą na uczelni. Jeśli chcesz mieć pojęcie, ile tego będzie, to zerknij sobie na plany studiów na UEK:

http://nowa.uek.krakow.pl/pl/uczelni...y-studiow.html

Klikasz na zarządzanie niestacjonarne i zerkasz na pierwszy stopień (czyli ten, który robiłeś w ramach TiR na innej uczelni). Patrzysz na grupę A (treści podstawowe) i B (treści kierunkowe). Potem porównujesz z tym, co sam zaliczyłeś - ile kursów jest identycznych, ile przynajmniej podobnych (na pewno uczelnia pójdzie ci na rękę i zaliczy na poczet minimum programowego). Reszta - te które w żaden sposób nie da się "odhaczyć" - to będą owe różnice programowe. Czyli wyjdzie pewnie parę egzaminów/zaliczeń więcej.

U nas bywają ludzie po kosmetologii (licencjat) na stosunkach międzynarodowych (magisterskie), więc przeskok z turystyki i rekreacji na zarządzanie nie jest tak duży. Szczególnie, że u nas TiR oraz Zarządzanie są na jednym wydziale, więc jest sporo podobnych kursów.

jcts 12.11.2011 01:35

Mam pytanko:
Jest jakaś uczelnia w Krakowie która prowadzi nabór na Filolofie Angielską I stopnia zaocznie? Chodzi mi o semestr letni (początek w lutym.

kamilll1906 27.11.2011 13:13

udziela może ktoś z tu obecnych korków z majcy ? w szczególności chodzi mi o macierze i granice. jak co to proszę o p.w.
Pilna sprawa potrzebne przed środą.

Zola 27.11.2011 14:51

Powie mi ktos, czy prawda to, ze jesli chce sie kontunowac studia 2 stopnia (magisterskie) na INNEJ uczelni (niz licencjat), to trzeba zdawac jezyk (np angielski) na poziomie B2? (mowie o koncowym egzaminie jezykowym na studiach licencjackich)

fanTS1906 27.11.2011 14:58

Ja przy zmianie uczelni nic o tym nie slyszalem, poza tym kto nie zdaje 1 jezyka na B2? Przeciez to i tak nie jest jakis wygorowany poziom.

klocek91 27.11.2011 15:07

Z tego ci mi wiadomo to żeby skończyć studia I stopnia, trzeba zdać egzamin z języka obcego na poziomie B2.

Zola 27.11.2011 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fanTS1906 (Post 1196263)
Ja przy zmianie uczelni nic o tym nie slyszalem, poza tym kto nie zdaje 1 jezyka na B2? Przeciez to i tak nie jest jakis wygorowany poziom.

Ja nie pytam akurat o siebie, bo nie uczeszczam na angielski, poniewaz mam zdane CAE :)
Takze Twoj komentarz zbedy ;) pytam ogolnie, czy slyszeliscie o takim "rozporzadzeniu"... ?

Damianek_ABG 27.11.2011 17:11

Jakie studia polecacie jeżeli zdaję:
- Polski (podstawa)
- Matematyka (podstawa)
- Angielski (podstawa)
- Chemia (rozszerzenie)

Podałem te 3 podstawowe przedmioty żeby nie było jakiś niedomówień czy podstawa czy rozszerzenie :)

Ja osobiście mam już jakieś typy ale chciałbym dowiedzieć się od Was co polecacie i czy może mamy podobne zdania :) :)

P.e.c.h 27.11.2011 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez klocek91 (Post 1196269)
Z tego ci mi wiadomo to żeby skończyć studia I stopnia, trzeba zdać egzamin z języka obcego na poziomie B2.

Nie, nie trzeba.

Kończą i tacy co zaliczyli na A2.

fanTS1906 27.11.2011 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zola (Post 1196322)
Ja nie pytam akurat o siebie, bo nie uczeszczam na angielski, poniewaz mam zdane CAE :)
Takze Twoj komentarz zbedy ;) pytam ogolnie, czy slyszeliscie o takim "rozporzadzeniu"... ?

Nie jest zbędny :D bo jak napisałem sam rozpoczynałem niedawno magisterkę na innej uczelni i nie było wymagane podczas rekrutacji B2 z języka a o to przecież pytałeś :)

wierny27 28.11.2011 23:25

Studiował lub studiuje ktoś z was Bezpieczeństwo Narodowe na UJ? Byłbym wdzięczy za informacje na temat rekrutacji i ogólnie tego kierunku.

Grzegorz z Sanoka 29.11.2011 21:45

Na ten rok akademicki było dużo chętnych, 8 osób na jedno miejsce.

Lacrima 29.11.2011 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny27 (Post 1196796)
Studiował lub studiuje ktoś z was Bezpieczeństwo Narodowe na UJ? Byłbym wdzięczy za informacje na temat rekrutacji i ogólnie tego kierunku.

O, podłączam się do pytania. :)

Zola 29.11.2011 23:56

KUPIE ta ksiazke (nowa / uzywana) ---> PRIV !!!

http://i40.tinypic.com/350peg0.jpg

gypsy 02.01.2012 14:04

Zola, wiem, że z lekkim poślizgiem, ale mogę Ci ją sprzedać, jeśli jeszcze potrzebujesz ;)

WiślakNH 16.01.2012 12:29

Mam takie pytanie odnośnie przenosin na inny kierunek.
Nie ma jakichkolwiek podstaw nie wyrazić zgody na przenosiny z 2go roku dziennych na 3ci rok zaocznych na inny kierunek,lecz przybliżony na tą samą uczelnie?

wislak93 16.01.2012 13:54

Studiuje ktoś na UE Informatykę stosowaną ?

Dzideek 08.02.2012 23:08

Powie mi ktoś gdzie lepiej się wybrać na Energetykę? Na PK Mech czy na AGH EiP? Na AGH widziałem że jest w ....u godzin, w porównaniu do PK. No i prawie 4 studentów na jedno miejsce...

Zola 18.02.2012 12:54

Studiuje ktos "Zarzadzanie", itp?
Zapraszam na PRIV - bo mam kilka pytan :)

Luu... 12.04.2012 18:38

mam pytanie, o ten cały system anty-plagiatowy, pisał ktoś pracę dyplomową na AGH ? sprawdzają tym systemem ?

P.e.c.h 12.04.2012 20:00

https://www.plagiat.pl

AGH nie korzysta, ale to i tak pic na wode fotomontaż

Luu... 14.04.2012 08:02

dzięki P.e.c.h

patrzyłem na tą stronę i właśnie nie było tam AGH ale myślałem że to tylko taka wersja dla zwykłych ludzi ;) że uczelnie korzystają z czegoś innego, a widzisz kumpel z Rolniczej, mówił że u nich sprawdzali tym plagiatem i parę osób miało problemy

wiślak 86 14.04.2012 10:12

Nie wiem o jakich problemach Ci mówili ale sprawdzanie odbywa się przed złożeniem pracy więc jedyne co to musieli popoprawiać niektóre fragmenty. Pogłoski też są a ja nie sprawdzałem że wszystko zależy od opiekuna bo jeżeli on zaakceptuje pracę nawet jeżeli przekroczyłeś ileś tam % to sie bronisz. Przykład to prace techniczne gdzie większość korzysta z tych samych książek w przeglądzie.

DeadOrAlive 14.04.2012 10:28

Ktoś studiuje Gospodarke i Administracje publiczną na UEK-u ?

Ciężka jest tam w ogóle matematyka ?

michael 14.04.2012 11:13

Z tego co słyszałem(studiuje Stosunki Międzynarodowe na UEK-u) to matma na każdym kierunku gdzie jest obecna nie należy do prostych. Więc mniej więcej trzeba ją ogarniać żeby tam przeżyć ;]

Lupo 07.05.2012 23:39

Matura i matura. Mało kto pamięta o licencjatach :P
Mam pytanie w tej sprawie. Czy ktoś z Was broniłsię we wrześniu i udało mu się dostac na magisterkę w tym samym roku? Tzn nie robić sobie roku przerwy pomiędzy licecnjatem a mgr. Niestety wyjdzie teraz tak, że ja się nie wyrobię do końca maja z napisaniem pracy i chciałbym się jakoś zorientować czy w ogóle jest szansa dostania się na mgr potem. Czyli... czy jest jakaś wrześniowa rekrutacja itp.

Narcyz 08.05.2012 08:49

Wprawdzie nie miałem takiej sytuacji, ale z tego co pamiętam, to potencjalna rekrutacja wrześniowa jest uzależniona od określonej ilości limitu miejsc w stosunku do liczby zgłoszonych kandydatów na danym kierunku. Jakkolwiek obecnie, praktycznie każda uczelnia (szczególnie, że kierunków coraz więcej, a studentów mniej) przeprowadza dodatkowe rekrutacje we wrześniu, więc chyba musisz się zorientować w sprawie tego limitu, choć pewnie jesteś świadomy ile osób z Twojego rocznika planuje rozpocząć magisterkę i jak to było w zeszłych latach. Od siebie dodam, że (chyba) nie powinno być z tym większych problemów.

rychu 08.05.2012 11:26

Zależy od uczelnii. Na UEKu np jest tak że piszesz egzamin na drugiego stopnia końcem czerwca. Jak zdasz, to musisz się obronić do końca września, bo właśnie wtedy przyjmują papiery na studia drugiego stopnia. Chociaż kilku znajomych broniło się na początku października (ze względu na nieobecność promotora) i ich przyjęli.

Zola 13.05.2012 17:13

Mam pytanie: orientuje sie ktos moze jak jest z wrzesniową rekrutacja na sudia na uczelniach typu: UJ, UEk, na studia II stopnia niestacjonarne?
Bo wszedzie terminy na ich stronach sa do polowy lub konca lipca...
a co z tymi, ktorzy nie obronia licencjata w czerwcu, tylko dopiero we wrzesniu?
Wie ktos z doswiadczenia, ze nie ma problemow jeszcze we wrzesniu sie dostac na studia? :)

wislak93 13.05.2012 17:55

Gdzie najlepiej iść na Informatykę w Krakowie? Samogłoski na AGH z racji wysokich progów odpadają.UJ,PK UEK czy może inny wydział na AGH ? :)

Lacrima 14.05.2012 09:07

Ma ktoś jakieś informacje na temat Zarządzania na AWF w Krakowie? Na ich stronie znalazłam tylko zasady rekrutacji, a interesowałyby mnie jeszcze specjalności, przedmioty, itd.

Damianek_ABG 14.05.2012 12:14

Podpinam się do posta wyżej i mam pytanie, jakie studia moglibyście mi doradzić jeżeli z przedmiotów dodatkowych zdaję chemię na poziomie rozszerzonym i geografie na poziomie podstawowym :) Ja już mam swoje typy ale chciałbym się dowiedzieć co Wy myślicie :)

wojteks 14.05.2012 13:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Damianek_ABG (Post 1249378)
Podpinam się do posta wyżej i mam pytanie, jakie studia moglibyście mi doradzić jeżeli z przedmiotów dodatkowych zdaję chemię na poziomie rozszerzonym i geografie na poziomie podstawowym :) Ja już mam swoje typy ale chciałbym się dowiedzieć co Wy myślicie :)

Ja podobnie jak ty jestem tegorocznym maturzystom i zdaję tylko jedno rozszerzenie chemię. Planuję iść na agh na inżynierię materiałową, w ostateczności technologia chemiczna, ale to pierwsze raczej wybiorę.

johny96 14.05.2012 16:26

Gdzie można iść po podstawowej biologi i rozszerzonej chemii, ew. rozszerzonej biologii i chemii ?

wislacki 14.05.2012 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez johny96 (Post 1249466)
Gdzie można iść po podstawowej biologi i rozszerzonej chemii, ew. rozszerzonej biologii i chemii ?

Wszyscy najpierw wybieracie maturę a potem do tego dobieracie studia? :shock:

Zależy jak zdasz biologię i chemię - jeśli lepiej możesz próbować na kierunek lekarski - typu medycyna, stomatologia, coś z protetyką, możesz próbować na farmację, czy przy mniejszej ilości punktów na fizjoterapię czy ratownictwo. Wybierz to co Cię najbardziej interesuje, jest kilka możliwości, ale to dziwne dobierać sobie studia pod przedmioty z matury.

piotrek06 14.05.2012 18:33

Nie spotkał sie ktoś przypadkiem z odpowiedziami do dzisiejszej matury z Historii( podstawa)

johny96 14.05.2012 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 1249476)
Wszyscy najpierw wybieracie maturę a potem do tego dobieracie studia? :shock:

Zależy jak zdasz biologię i chemię - jeśli lepiej możesz próbować na kierunek lekarski - typu medycyna, stomatologia, coś z protetyką, możesz próbować na farmację, czy przy mniejszej ilości punktów na fizjoterapię czy ratownictwo. Wybierz to co Cię najbardziej interesuje, jest kilka możliwości, ale to dziwne dobierać sobie studia pod przedmioty z matury.

Wiesz, ja dopiero za rok piszę, także, `aż` rok mam na zastanowienie. Nie mam pojęcia co by móc wybrać, a że jestem na biol-chem, to te przedmioty najbardziej mi leżą. Ogólnie marzy mi się praca np w takiej Wiśle jako masażysta, czy innej słonecznej Hiszpanii...

fialo 14.05.2012 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojteks (Post 1249404)
Ja podobnie jak ty jestem tegorocznym maturzystom i zdaję tylko jedno rozszerzenie chemię. Planuję iść na agh na inżynierię materiałową, w ostateczności technologia chemiczna, ale to pierwsze raczej wybiorę.

Filologia polska raczej odpada :D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lacrima
Ma ktoś jakieś informacje na temat Zarządzania na AWF w Krakowie? Na ich stronie znalazłam tylko zasady rekrutacji, a interesowałyby mnie jeszcze specjalności, przedmioty, itd.

Będę brutalny, ale... może to da Ci do myślenia i nie popełnisz takiego błędu, jak kilku moich kolegów. Do rzeczy - jak masz studiować zarządzanie, a nie jesteś synem/córką bogatego ojca i nie masz w spadku koncernu paliwowego, to lepiej iść do pracy niż zmarnować 3-5 lat na studiach zarządzania na AWF. Serio. Uzbierasz w jakiejkolwiek pracy jakiś kapitał, będzie można być może w przyszłości coś własnego rozkręcić.

A jeżeli już zarządzanie to na pewno nie AWF, już lepiej AGH czy UEk.. Ale ogólnie podam przykład znajomego - skończył Zarządzanie na UEk, dyplom z wyróżnieniem, kursy itd. Od 1,5 roku nie może znaleźć pracy w zawodzie, w końcu zatrudnił się chcąc, nie chcąc w magazynie.. Jakoś zyć trzeba przeciez..

Lacrima 14.05.2012 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1249558)
Będę brutalny, ale... może to da Ci do myślenia i nie popełnisz takiego błędu, jak kilku moich kolegów. Do rzeczy - jak masz studiować zarządzanie, a nie jesteś synem/córką bogatego ojca i nie masz w spadku koncernu paliwowego, to lepiej iść do pracy niż zmarnować 3-5 lat na studiach zarządzania na AWF. Serio. Uzbierasz w jakiejkolwiek pracy jakiś kapitał, będzie można być może w przyszłości coś własnego rozkręcić.

A jeżeli już zarządzanie to na pewno nie AWF, już lepiej AGH czy UEk.. Ale ogólnie podam przykład znajomego - skończył Zarządzanie na UEk, dyplom z wyróżnieniem, kursy itd. Od 1,5 roku nie może znaleźć pracy w zawodzie, w końcu zatrudnił się chcąc, nie chcąc w magazynie.. Jakoś zyć trzeba przeciez..

Zdaję sobie z tego sprawę, Zarządzanie na AWF to dla mnie opcja awaryjna. Niemniej jednak jestem ciekawa jak wygląda plan tych studiów.

Z drugiej strony... Skończenie jakiego kierunku zapewnia w dzisiejszych czasach pracę, jaki kierunek jest "przyszłościowy"? Raczej żaden, a jeśli już w jakimś stopniu, to pewnie napiszecie, że AiR czy Budownictwo. Trzeba mierzyć siły na zamiary, więc na tego typu inżynierskie kierunki na pewno się nie wybiorę. ;)

LanceTS 15.05.2012 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez johny96 (Post 1249466)
Gdzie można iść po podstawowej biologi i rozszerzonej chemii, ew. rozszerzonej biologii i chemii ?

P.ierdol studia, idź trenować. za rok, 2 będziesz mógł spokojnie zastąpić Pareikę :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl