![]() |
Oczywiście, że tak. Tragicznie to wyglądało. Obstaje jednak przy swoim, że to pierwszy sparing po przerwie. Zobaczymy co pokażą w następnych
|
http://bytoviahpu.pl/2017/01/21/o-mo...ocno-pracowal/
Kiko chciał żebym został, na transfer nie zgodzili sie działacze.. Jesli to prawda to dobrze, że ktoś tam patrzy na ręce. I nie pozwala na ściąganie szrotu. Z drugiej strony obawiam sie jak Ramirez ocenia polską ligę. Chyba jednak mocno za nisko skoro chce ściągać takich zawodników. I moze jemu podobnych jak ten Pol cały. Oby sie nie zdziwił i oby nie było wtedy za późno... |
Jeśli zablokowali Omara to znaczy, że nie chcą pakować się w przeciętniaków.
Junco wyraźnie mówił, że będzie jakość. Póki co jest jakość Ivan i Semir oraz talenty i przyszłościowe transfery Słomka i Arsenić. Ja to kupuję. |
Pełna zgoda. Tylko z jakiej paki Kiko go chciał. Z drugiej strony może zawodnik pieprzy żeby zachować twarz po oblanych testach.
Co do Lloncha Ćwiąkała pisze, że decyzja co do transferu będzie w pon/wt, a sam zawodnik już się mocno nakręcił. Nie dziwota z III ligi do dużego klubu jak Wisła. I generalnie na okno wystawowe w Europie. |
Nikt nie ma póki co żadnych zastrzeżeń do zawodników, którzy przyszli. To jest kierunek w którym powinniśmy iść. Albo sprawdzeni, bardziej doświadczeni zawodnicy z niezłym CV (Stilic, Ivan) albo młodzi, obiecujący (Arsenic, Słomka). Testy tego hiszpańskiego wynalazku były olbrzymią żółtą kartką a jeśli to prawda, że Kiko go chciał to jest to spory kamyczek do jego ogródka. Odnośnie zaś spekulacji medialnych co do naszych dalszych poczynań. Salvador wygląda obiecująco. W przeciwieństwie do tego Bułgara i kolejnego szrotu z Hiszpanii.
|
Panowie, odpuśćcie. Wczoraj głosiliście, że na pewno go podpiszą i będą ciągnąć za uszy. Dzisiaj, kiedy już wiadomo, że wrócił do Bytowa, i tak jesteście niezadowoleni i dopatrujecie się drugiego, trzeciego i czwartego dna.
A tak naprawdę wiemy wielkie NIC. Był, nie popisał się i nie podpisał się pod kontraktem. |
Kiko niby ekstraklasy nie ceni, ale za to już z 2 ligi Raków traktuje jak mocny, europejski klub, skoro wychodzi na niego defensywnie i gra tak przez cały mecz.
Logiczne. |
Cytat:
Co do Lloncha, to wyglada na goscia, ktory moglby sprawdzic sie w polskiej Ekstraklasie, ma bardzo dobre opinie na tamtym poziomie. Dla mnie jednak w tej chiwli to OSTATNIA pozycja na jaka potrzebujemy wzmocnien. Mamy czterech, jak na polska Ekstraklase, co najmniej solidnych grajkow: Brlek, Stilic, Popovic, Maczynski, do tego w obwodzie Uryga i Cywka. Potrzebujemy pilnie obroncow i skrzydlowych, W dalszej kolejnosci napastnika. |
Ale Hiszpan wie gdzie należy szukać wzmocnień. Trafnie zdiagnozował piętę Achillesową Wisły, czyli lewą obronę.
|
Cytat:
Nie mamy w składzie "silnorękiego", takiego jak był Sobol - super w odbiorze, nieźle do przodu. Z posiadanych obecnie 4 pomocników żaden nie spełnia pierwszego warunku. |
Wisła Portal twierdzi że hiszpańskie plotki to tylko plotki (szkoda bo Iban wygląda mega obiecująco)
Natomiast obecne ruchy transferowe są tak dobre, zaskakująco dobre, że raczej jestem spokojny o kolejne ruchy kadrowe. Wg mnie priorytet to skrzydło i prawy obrońca do rywalizacji z Bartoszem. Fajnie byłoby też sprowadzić Arsenica już teraz żeby nie bujał się po rezerwach. Ale najważniejsze jest skrzydło bo tu tylko Patryk jest i oby podobne myślenie miał Kiko. |
Czyli Kiko jest "kontrolowany".
Z drugiej strony zarząd mu kasuje zawodników bo sam widzi ze to jacys amatorzy czy studenci a Kiko ich chce? Komus to jednak zbyt dobrej oceny nie wystawia.Obawiam sie troche tego trenera,mimo wsyztsko.I to nawet nie na zasadzie lubieć czy nie,bo Tadka Pawłowskiego tez wszyscy lubili,a to wlasnie przez niego i ten bład z jego zatrudnieniem ,zapłacilismy brakiem awansu do pierwszzej ósemki w tamtym sezonie. |
Oglądnąłem dosc uwaznie mecz z Pakszi...
1. Połowa Załuska - Cywa, Głowa, Ivan, Sadlok - Brlek , Mąka , Mały ,Boguś - Zachara, Brożek. Wychodzimy 4-4-2 i tak gramy cała połowe. Cywke cieżko ocenić, mało tam w sumie miał z gry, ale dalej wyglada jak nafetowana wiewiórka. Piłke rozprowadzamy od obrony po Brleka, pare razy dając pile przeszywająca linie srodka która bezposrednio trafia do Brożka/Zachary. Ivan gra prawa i lewa noga, choc widać ze jest prawo. Nie boi sie pilki, rzuca długie, daje prostopadłe. Tylko wyglada jakby byl bez przyspieszenia. Druzyna ustawiona wysoko, rywal ma raptem jedna akcje. Krakowskiej piłki nie gramy. Sadlok na lewej cały czas nonszalancko co skutkuje standardowym oberwaniem się w 40 minucie. bramke z dupy strzela Mąka po ładnej akcji najbardziej aktywnego Patryka która w ostatniej akcji 1 połowy mija na zamach 2 typow no ale strzela nad poprzeczką. Setke mia również Boguski który podobno grał na prawej flance, no ale tu sie pogubił, stracił pozycje został na srodku i dostaje super piłke od bodajże Cywki, no ale nie udało sie Rafałowi tak odbic piłki by wpadła do siatki. Druga połowa to żucie żwiru z piaskiem. Przez pierwsze 15 minut kilka zmian tak ze chłopy nie wiedza w co graja, potem juz cała 11 wymieniona i gramy składem: Miskiewicz - Bartosz, Uryga, Zemło, testowany - Laskoś, Popovic, Słoma, Mójta- Stilic- Ondrasek. Co sie rzuciło w oczy? 3 zagrania Alana Urygi do bramkarza po ktorych oczywiscie tracimy piłke. Alan Uryga...stoper ktory podaje tylko i wylacznie do najblizszego typa, kreatywnosc godna pudełka po szlugach. Podeje pilke do bramkarza ktorego najwiekszym felerem jest gra nogami....(pomijam, ze to pokazuje jaką chłop ma wizje gry...oddaje koledze niech wyjebie) Bartosz to chłopak który biegnie do przodu z akcja, po czym staje i zaczyna sie orientowac ze trzeba wracac. Odnosze wrazenei ze u niego koncentracja jest na poziomie 25%. Moze i w ataku cos tam gra, ale w defensywnie to on jest prze słaby. Bramki niby na testowanego, ale na 1-1 to Bartosza chłop przyjmuje przerzut lecący z 20 minut, nastepnie jest 3 obroncow Wisły i 2 nabiegajacych Wegrów, no i naturalnie gubimy krycie/nie skaczemy do głowki/bramkarz przywizany do linii nie wychodzi. W drugiej polowie widac ze Kiko zyje przy linii, widac pare razy jak macha łapami. A tak to z plusów drugiej połowy to na pewno brak kontuzji. Słomka melodia przyszłosci,ale jakąs tam kreatywność posiada. Żemło ...chyba już nie będzie mąki, tfu, drewna z tego drzewa. Niby grał też Mójta. Ale to chyba legendy |
szprotson
Wszak nasz trener mówił że wzoruje się na Diego Simeone - a ten z "krakowską piłką" ma niewiele wspólnego :) |
Cytat:
|
Z relacjii widać ze nie wyglada to dobrze
Najgorzej by bylo jakby oni sami nie rozumieli tego co chce trener,bo to oznacza mniejwiecej sytuacje i mecze jak za Pawłowskiego.A o tym nawet niechce mysleć. |
Cytat:
Najlepszy na boisku Małecki, Boguski miał sytuację. Strzał Mączyńskiego sytuacyjny ale nie znowu taki strasznie fartowny. Po prostu dobijał piłkę za słabo wykopaną, tyle że zrobił to naprawdę dobrze. W drugiej, po zmianie składów zrobiło się niefajnie, zwłaszcza po kompletnym przemeblowaniu linii obrony. Głównie błędy indywidualne, dużo strat, strona testowanego Chorwata i Mójty generalnie słabo funkcjonowała. |
Przestawił nas i też boje sie sytuacji jak za Pawłowskiego lub to 3-5-1 Wdowczyka i historyczne 7 porażek.
Polska liga i piłkarze są za prości na takie kombinacje... |
Już widać po sparingach, że za dobrze to nie wygląda! Tak samo było w tamtym roku za Tadka i wszyscy wiemy jak skończył! Czemu ten Kiko testuje taki szrot??? Zarząd i tak blokuje jego pomysły! Tutaj trzeba prawego obrońce, skrzydłowego i napastnika, bo inaczej to marność nad marnościami! Z naszych 3 napastników wszyscy są do bani. Brożek emeryt, Zachara słaby, Ondrasek oprócz wzrostu nie posiada żadnych walorów, snajper z niego żaden! Piłka nożna polega na strzelaniu bramek. Jeśli się bramek nie strzela to się przegrywa proste, ale kto ma strzelać jak nie ma napastników? Z Boguskiego taki skrzydłowy jak ze mnie Biskup. Fart się skończy i przestanie strzelać jak na zawołanie, zresztą to już też emeryt! Nie oszukujmy się: Głowacki, Brożek, Boguski to już piłkarscy emeryci! Uryga, Mójta, Popović, Miśkiewicz do tarcia chrzanu się nie nadają! Jedyni ogarnięci piłkarze to: Małecki, Mączyński, Sadlok, Gonzalez, Stilić, Brlek to trochę za mało żeby zwojować ligę!!! Potrzeba nam tych 3 wzmocnień min. jeśli chcemy coś osiągnąć w tym sezonie!!!
|
Cytat:
|
Mnie bardziej martwi jego ocena meczu :"Szkoda, że po dobrym spotkaniu przegrywamy w ostatnich minutach, bo nie było nawet okazji, by odpowiedzieć" dziwne ale ja sie tam nie znam....
|
Cytat:
Ciekawią mnie wnioski trenera i zachowanie w przyszłych sparingach. Czy wczorajszy skład z 1 połowy to był nasz maks? imho na to wyglada |
A ja przypomne wyniki Maaskanta na zgrupownaiu w Hiszpani w sparingach przed runda wiosenna, po ktorej zdobylismy Mistrzostwo:
Wisła - Aalesunds 0:2 Wisła - Valerenga 0:4 Wisła - Molde 0:2 |
Cytat:
Zejdź chłopie na ziemię i skończ z postawą roszczeniową. Jakby jeszcze te wyniki miały jakiekolwiek znaczenie to bym jeszcze rozumiał. |
Ivan Gonzalez - lewa, prawa noga, dobry przerzut, to co wcześniej wspominałem brak szybkości, dynamiki, ogólnie w sparingu na plus
Wojciech Słomka - widać w nim potencjał, celne piłki zagrywał, nie bał się poklepać, pokombinować, będą z niego ludzie Kacper Laskoś - ŚP, a zero odpowiedzialności w środku pola, unikał gry, jak dostał piłkę to podawał do najbliższego i do tyłu, czyt. Uryga lub bramkarz Matija Spicić - słaby występ, parę razy został objechany przez jakiegoś Węgra, nie obwiniałbym jego w 100% przy pierwszej bramce, duża zasługa w tym Bartosza, powinien być odpalony minusy? Ondraszek, Zachara, Uryga, Bartosz, Żemło, Miśkiewicz (za to przyspawanie do linii), Brożek, Mójta, nie liczę Stilicia który dopiero zaczyna treningu po roku czasu na daną chwilę to my potrzebujemy dobrego skrzydłowego plus kogoś do ataku, bo w obecnej formie nasi napastnicy nie dadzą nam nawet pół gola nie wiem dlaczego ktoś twierdzi że zagraliśmy dobre spotkanie, czy nawet w I połowie, to tak jakby na siłę szukać pozytywów których nie było, II połowa tragiczna, a I? 3 sytuacje, rozgrywanie piłki między obrońcami i pomocnikami, napastnicy wyłączeni z gry, a było ich dwóch dla przypomnienia, włączenie się bocznego obrońcy nie istnieje od czasu odejścia Jovicia, wogóle ciekawi mnie Zachara, co on daje drużynie? biega, walczy, ale nie odbiera piłek, nie podaje celnie, nie strzela, nie zgrywa, lata sobie jak wolny elektron, a myślałem że ta funkcja należy do naszego maestro Rafała, nie mogę przypomnieć sobie jego dobrego występu, coś pamiętam, ale było to w Górniku Zabrze, zastanawia mnie fakt co powiedział Junco "Kiko to trener najbardziej zbliżony do piłki krakowskiej", a wychodzi na to że będziemy murować bramkę i czekać na okazje z kontry, tylko co w przypadku kiedy to my pierwsi stracimy bramkę i trzeba będzie odrabiać? |
Cytat:
|
Oni są podjechani przecież przygotowaniami i to każde dziecko wie. Takie rzeczy jak brak szybkości i czasu reakcji to teraz normalka. Przypominam mecze za Maaskanta w zimie. Potem wiemy co się stało. Trochę lodu na rozgrzane głowy i będziemy oceniać po pierwszych meczach ligowych.
|
Cytat:
Był najsłabszy mistrz od lat :lol: |
Ja widziałem ostatnie 15 min pierwszej połowy i rzeczywiście mogła się ona podobać, wysoko ustawiona linia obrony, średni pressing, fajnie przesuwające się formacje i ogólnie panowanie nad sytuacją boiskową.
Brakuje nam jakiegoś konkret skrzydłowego. Owszem jest Mały ale jak on się zatnie to będziemy czytelni, próbując się przebić przez środek. Osobiście widzę potencjał w Słomce, ma chłopak mnóstwo strat jeszcze ale przynajmniej zawsze stara się grać z 1 piłki, nie kalkuluje. Widzę w nim potencjał. |
Wisła była najlepiej przygotowana przed meczem z Lazio nie bez przyczyny. Mecze pucharu UEFA startowały wcześniej niż liga. Mecz z Lazio miał miejsce 20 lutego, liga startowała 15 marca. Piłkarze musieli odzyskać świeżość dużo wcześniej z racji na rangę zawodów. Teraz wiadomo, jak jest. Trenerzy biorą margines, że pierwsze kilka meczy na wiosnę może być gorsze z racji na ciężkie nogi. Liga jest dłuższa i trzeba dotrwać do 37 kolejki, a największy boom kondycyjny ma przypadać na walkę o górną ósemkę i grupę mistrzowską. Nie ma się co oszukiwać - magii, jak co roku, na początku wiosny nie będzie.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl