Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Książki - ktoś je jeszcze czyta?! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=89)

krsk 20.08.2011 15:14

Jeżeli ktoś lubi fantastykę, to polecam "Brudnopis" Siergieja Łukjanienki, a także kontynuację tej książki "Czystopis". Drugi tytuł trochę słabszy, ale i tak fajnie się czyta.

Belzebub 11.09.2011 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KacpiTSW (Post 1142851)
Poszukuję książki a la Ojciec Chrzestny - może ktoś coś polecić?

Ostatnio czytałem Honor Prizzich, nie jest nawet troszkę tak rozbudowana jak Ojciec Chrzestny, ale czyta sie przyjemnie i szybko (tylko 240 stron). Napewno w niedługim czasie sięgne po kolejne częsci: Rodzina Prizzich, Chwała Prizzich i Pieniądzę Prizzich..Jest też film na podstawie "Honoru..." z J.Nickholsonem w głownej roli, raczej średni, a jesli ktoś nie czytał ksiązki to nawet słaby..

Inne tytuły z podobnej tematyki:
Gangster - Carcaterra, Lorenzo
Casino- Pileggi, Nicholas
Jeśli ktoś je czytał to niech napisze, czy to godne polecenia pozycje..

labtec 12.09.2011 00:02

No i " Świat według dziada " czyli prawdziwa opowieść spisana przez szefa gangu Pruszkowskiego.

Nawet w formie e-booka można ściągnąć:

http://peb.pl/dokumenty/480480-rapid...wiadomski.html

Ivory1906 12.09.2011 01:16

Z ciekawosci sie zapytam...czy ktos z Was spotkal sie z biografia Mourinho, Beniteza czy tez Fergusona ? Z wielka checia bym przeczytal je wszystkie ( choc wystarczy nawet jedna :) ) Czy jest dostepna w ksiegarniach czy gdzies w internecie szukac ? moze byc w jezyku Angielskim :) choc Polskim bym nie pogardzil :)

miodzio 12.09.2011 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ivory1906 (Post 1162860)
Z ciekawosci sie zapytam...czy ktos z Was spotkal sie z biografia Mourinho, Beniteza czy tez Fergusona ? Z wielka checia bym przeczytal je wszystkie ( choc wystarczy nawet jedna :) ) Czy jest dostepna w ksiegarniach czy gdzies w internecie szukac ? moze byc w jezyku Angielskim :) choc Polskim bym nie pogardzil :)

O Jose to jest np takie coś: Jose Mourinho: Made in Portugal - the Authorised Bi...
http://img.aphrohead.com/848782259992.jpg

O Alexie takie: Managing My Life: The Autobiography
http://www.amazonka.pl/photo/ma/na/m...728566_300.jpg

A o Rafie to: Rafa Benitez: The Authorised Biography
http://img.aphrohead.com/522118742587.jpg

Poszukaj na eBay'u lub polskiej Amazonce :}

Ivory1906 12.09.2011 12:01

^^ dziekie wielkie :) Rozumiem ze te wszystkie ksiazki sa w jezyku ANG ? nie wiesz czasem czy w polskim nie zostaly tez wydane ?

IndykTSW 27.09.2011 23:39

Jeśli ktokolwiek zna jakieś dobre tytuły dotyczące historii Stanów Zjednoczonych, szczególnie tej po 1945 roku to byłbym wdzięczny za pomoc :)

kuba_cf 28.09.2011 06:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1133040)
Czytał ktoś "Bezsenność" Kinga?
Kończę książkę "TO" i muszę przyznać, że świetnie się to czyta.
"Lśnienie" polecone w tym miejscu też mi się bardzo podobało.
Chyba zacznę bez obaw czytać wszystkie jego książki jak leci.


Z tym czytaniem jego dzieł "jak leci" trzeba uważać. Ja zraziłem się do autora przeskakując ze starszych (Lśnienie, To, Christine itp.) na te nowsze np. "Buick 8". Cięzko mi się przełamać i "wrócić do niego"...

miodzio 28.09.2011 14:35

Z Kinga to polecam każdemu sagę Mroczna Wieża. Sam pisarz uważa że to jego największe dzieło :}

KacpiTSW 28.09.2011 14:46

Z tego co pamiętam to Skorża czytał tą książkę Beniteza. Wzorował się na niej.

Proud 01.10.2011 21:40

Mam pytanie odnośnie książki "Gra o tron".

A dokładnie pytanie dotyczy i książki i serialu...

Mianowicie: Czy jak obejrzałem serial "Gra o tron" to opłaca mi się czytać książkę? Czy lepiej od razu przejść do następnej części czyli "Starcie królów"?

Kurde, nie lubię czytać książki jak znam jej fabułę.

Lemoniadowy Joe 02.10.2011 07:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kuba_cf (Post 1170536)
Z tym czytaniem jego dzieł "jak leci" trzeba uważać. Ja zraziłem się do autora przeskakując ze starszych (Lśnienie, To, Christine itp.) na te nowsze np. "Buick 8". Cięzko mi się przełamać i "wrócić do niego"...

mam podobnie właśnie na "Bezsenności" nie doczytanej zresztą zakończyłem czytanie Kinga, dawno temu

bridgeburner 02.10.2011 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1172426)
Mam pytanie odnośnie książki "Gra o tron".

A dokładnie pytanie dotyczy i książki i serialu...

Mianowicie: Czy jak obejrzałem serial "Gra o tron" to opłaca mi się czytać książkę? Czy lepiej od razu przejść do następnej części czyli "Starcie królów"?

Kurde, nie lubię czytać książki jak znam jej fabułę.

Czytaj czytaj
wiele watkow i postaci pominietych, kilka drobnych ale zanczacych rożnic miedzy ksiażka a serialem
Wydaje mi sie , że bedziesz zagubiony na poczatku Starcia Krolów jak nie przeczytasz Gry

felipe 02.10.2011 10:10

Taka nowa dość pozycja w Wydawnictwie Znak się pojawiła - "Snajper".
Opis ciekawy - kulisy treningów i misji Seal Team Six, zachęca lekko do kupna. Może ktoś czytał i podzieli się opinią, czy warto?

LeszekABG 04.10.2011 15:55

Jest jakaś książka o Kosowie i jego historii współczesnej na zasadzie biografii/opowiadań z tamtych zdarzeń, a nie suchych faktów, dat i wydarzeń?

RaiVan 07.10.2011 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 1172513)
Taka nowa dość pozycja w Wydawnictwie Znak się pojawiła - "Snajper".
Opis ciekawy - kulisy treningów i misji Seal Team Six, zachęca lekko do kupna. Może ktoś czytał i podzieli się opinią, czy warto?


Przeczytałem tą książkę , jest to biografia Żołnierza SEAL Team Six , historia dostania sie do Teamu , opisy ćwiczeń i misji.
Osobiście mi sie podobała , fajnie sie czyta.

Może ktoś zna podobne tytuły biografii komandosów ??

Vinci 08.10.2011 05:50

Podobna tematyka, tyle, że bardziej polska:

http://www.empik.com/grom-sila-i-hon...0239,ksiazka-p

gress 30.10.2011 20:36

Temat chwilowo podupadł więc pozwolę sobie na małe pytanie. Poszukuję jakiejś ciekawej lektury, której akcja będzie obsadzona w naszym mieście (niekoniecznie współczesnym). Kilka stron wcześniej ktoś wspomniał o książce "W krakowskiej matni - Bartłomiej Sas", postaram się ją zdobyć w najbliższym czasie (na szczęście nie jest zbyt droga). Liczę jednak na więcej interesujących pozycji. Ktoś coś poleci ?

Karamazow 30.10.2011 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gress (Post 1184129)
Temat chwilowo podupadł więc pozwolę sobie na małe pytanie. Poszukuję jakiejś ciekawej lektury, której akcja będzie obsadzona w naszym mieście (niekoniecznie współczesnym). Kilka stron wcześniej ktoś wspomniał o książce "W krakowskiej matni - Bartłomiej Sas", postaram się ją zdobyć w najbliższym czasie (na szczęście nie jest zbyt droga). Liczę jednak na więcej interesujących pozycji. Ktoś coś poleci ?

,,Dwanaście" Świetlickiego, czytałem kawał czasu temu, ale śmiało mogę polecić. Książka sama w sobie jest kryminałem , ale też dużo w niej odniesień do naszej polskiej rzeczywistości. Wciąga od razu i czyta się ją bardzo szybko.

kangurekm 30.10.2011 20:50

Ja bardzo polecam książkę Marcina Rosłonia "Mowa trawa" - genialna zaórwno dla futbolowych laików jak i tych którzy na kopanej "zjedli zęby" :)

Vinci 31.10.2011 06:56

Trochę ostatnio poszedłem w klimaty przygodowo-historyczne antycznego Rzymu. Całkiem przyjemna do czytania historia, napisana przez włoską pisarkę Ben Pastor:

http://ecsmedia.pl/c/zlodziej-wody-p-iext3437977.jpg http://ecsmedia.pl/c/intrygantka-p-iext2713390.jpg http://ecsmedia.pl/c/kamienne-dziewi...ext4032280.jpg

Jeżeli komuś podobał się serial "Rzym", to w tym przypadku też znajdzie coś dla siebie.

_bzyku_ 03.11.2011 11:36

Mam pytanie odnośnie filmu "9 Kompania" - jest może taka książka? Szukam, szukam i nie mogę się doszukać..

Saimoz 03.11.2011 18:39

2 sekundy szukania w google i ... jest .. po rosyjsku co prawda ale jest :P



a tak na serio to szukaj po "9 rota" ..... moze tak znajdziesz

_bzyku_ 05.11.2011 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Saimoz (Post 1185615)
2 sekundy szukania w google i ... jest .. po rosyjsku co prawda ale jest :P

Za starych czasów może i miałem rosyjski w szkole, ale akurat takie wydanie mnie nie interesuję he :-)
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Saimoz (Post 1185615)
a tak na serio to szukaj po "9 rota" ..... moze tak znajdziesz

Szukałem, szukałem i nic nie znalazłem.. dlatego w ostateczności napisałem tutaj.

christof20 05.11.2011 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1184263)
Trochę ostatnio poszedłem w klimaty przygodowo-historyczne antycznego Rzymu. Całkiem przyjemna do czytania historia, napisana przez włoską pisarkę Ben Pastor:

]

Jeżeli komuś podobał się serial "Rzym", to w tym przypadku też znajdzie coś dla siebie.

A znasz serię Lindsey Davis o Marku Dydiuszu Falko ? Jeśli nie, to polecam. Również klimaty przygodowo-historyczne w antycznym Rzymie ;)

harimata 05.11.2011 23:50

A ja chciałem sie zapytać czy ktoś z Was korzysta z czytnika e-book. Mam zamiar sobie taki właśnie sprezentować i mój wybór padł na ponoć najlepszy Kindle 4 Classic firmy Amazon. Macie jakieś doświadczenie z takimi czytnikami bo książek raczej do czytania przez takie czytniki to nie brakuje i zawsze się zaoszczędzi na książkach :)

Vinci 08.11.2011 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez christof20 (Post 1186561)
A znasz serię Lindsey Davis o Marku Dydiuszu Falko ? Jeśli nie, to polecam. Również klimaty przygodowo-historyczne w antycznym Rzymie ;)

Widziałem chyba dwie części gdzieś w księgarni, ale nie mogłem uchwycić kolejności. Orientujesz się może, jak kolejno te części idą?

dostuffca 08.11.2011 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harimata (Post 1186695)
A ja chciałem sie zapytać czy ktoś z Was korzysta z czytnika e-book. Mam zamiar sobie taki właśnie sprezentować i mój wybór padł na ponoć najlepszy Kindle 4 Classic firmy Amazon. Macie jakieś doświadczenie z takimi czytnikami bo książek raczej do czytania przez takie czytniki to nie brakuje i zawsze się zaoszczędzi na książkach :)

Mam Kindle 3, obecnie znanego jako Keyboard i polecam w ciemno. Jakość czytania pierwsza klasa, wybór książek (szczególnie anglojęzycznych) ogromny, a i po polsku coraz więcej.

I jak się chce przeczytać coś dużego nie trzeba nosić ze sobą 600s tomiszcza :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1189091)
Widziałem chyba dwie części gdzieś w księgarni, ale nie mogłem uchwycić kolejności. Orientujesz się może, jak kolejno te części idą?

http://ksiazki.polter.pl/szukaj,noty...&Lindsey+Davis

christof20 15.11.2011 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1189091)
Widziałem chyba dwie części gdzieś w księgarni, ale nie mogłem uchwycić kolejności. Orientujesz się może, jak kolejno te części idą?

Proszę bardzo:
"Srebrne świnki"
"Wykute w brązie"
"Miedziana Wenus"
"Żelazna ręka Marsa"
"Złoto Posejdona"

Tyle z tego, co wiem ;)

dymion9 13.12.2011 01:20

Witam, chciałem zapytać co możecie mi polecić z książek piłkarskich. Widziałem, ze ktoś wcześniej napisał o biografiach Mourinho, czy Sir Alexa. Jeśli macie jakieś ciekawe biografie, autobiografie, czy książki związane ogólnie z tematyką piłkarską to proszę o pomoc.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl