Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sprzęt komputerowy, programowanie itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=710)

cfa 28.01.2011 01:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez przemonik (Post 1042497)
Problem pewnie okaże się dla większości banalny do rozwiązania, jednak potrzebuję pomocy. Mianowicie, Windows XP, jak wyłączyć wygaszacz ekranu? Uprzedzam, że prawy przycisk myszy i ustawienie 'brak wygaszacza' nie rozwiązuje problemu, a przeszkadza wygaszacz strasznie przy oglądaniu filmów. Z góry dzięki za odp.

Zobacz w zarządzaniu energią czy aby nie wyłącza Ci monitora.

przemonik 28.01.2011 08:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cfa (Post 1042540)
Zobacz w zarządzaniu energią czy aby nie wyłącza Ci monitora.

Dzięki, rzeczywiście wyłączało mi monitor po 20 minutach.. Pozdrawiam.

brylant17 30.01.2011 13:26

Chce na lapku przywrócić Windowsa i mam pytanie stracę dane tylko z C? czy z pozostałych partycji także? dodam, że na c mam winde.Oraz czy nie stracę partycji bo jak dostałem lapka nie było partycji i musiałem dzielić je..

GOalkeeper 30.01.2011 14:26

A jakiego lapka byście polecali? Tak w okolicach 2300zł. Na pewno nie interesuje mnie Acer. Już bardziej jakiś Asus.

Coolpick 30.01.2011 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GOalkeeper (Post 1043736)
A jakiego lapka byście polecali? Tak w okolicach 2300zł. Na pewno nie interesuje mnie Acer. Już bardziej jakiś Asus.

Człowieku, weź powiedz troche konkretniej, do czego Ci jest potrzebny, jakich rozmiarów itd. To tak jakbyś powiedział: jaki samochód polecacie do 20000 PLN. Jeden Ci zaproponuje Golfa, inny VW t4

GOalkeeper 30.01.2011 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 1043741)
Człowieku, weź powiedz troche konkretniej, do czego Ci jest potrzebny, jakich rozmiarów itd. To tak jakbyś powiedział: jaki samochód polecacie do 20000 PLN. Jeden Ci zaproponuje Golfa, inny VW t4

Prawda. Poszukje lapka z wydajnym procesorem i5 i dobrą grafiką. Wielkośc matrycy to 15'. Chciał bym też się dowiedzieć coś na podstawie waszych doświadczeń z laptopami, jak Wam sprawują się dane modele.

Konfliktowy 30.01.2011 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1043693)
Chce na lapku przywrócić Windowsa i mam pytanie stracę dane tylko z C? czy z pozostałych partycji także? dodam, że na c mam winde.Oraz czy nie stracę partycji bo jak dostałem lapka nie było partycji i musiałem dzielić je..

Jeśli masz płytę Windows Recovery to wydaje mi się,że możesz conieco stracić. Ja w swoim byłym asusie po użyciu recovery stracilem wszystko, a na dodatek zainstalował się cały soft z CD...

Coolpick 01.02.2011 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GOalkeeper (Post 1043846)
Prawda. Poszukje lapka z wydajnym procesorem i5 i dobrą grafiką. Wielkośc matrycy to 15'. Chciał bym też się dowiedzieć coś na podstawie waszych doświadczeń z laptopami, jak Wam sprawują się dane modele.

Ciężko się będzie zmieścić w tym budżecie z i5 i w miarę wydajną grafiką

GOalkeeper 01.02.2011 14:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 1045281)
Ciężko się będzie zmieścić w tym budżecie z i5 i w miarę wydajną grafiką

Możliwe, ale znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/tytan-asus-x52jc-k...428075785.html

Kocur 01.02.2011 21:47

Ma ktoś może grę Real Flight G5 ?

Wiadomo o co chodzi - proszę o priv ;)

Coolpick 02.02.2011 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GOalkeeper (Post 1045330)
Możliwe, ale znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/tytan-asus-x52jc-k...428075785.html

Ale ta karta nie należy do wydajnych i jeśli planujesz lapka używać do gier, to wąskim gardłem nie będzie procesor, tylko zdecydowanie karta graficzna. Nie napisałeś, do czego będzie służył laptop, ale jeśli m.in. do grania, to proponuje wziąć coś z lepszą grafiką kosztem procka (np. jakaś i3)

AgresywnyChomik 02.02.2011 19:59

Moj Acer Aspire One (dostalem go jakis czas temu) zostal zalany herbata i koszt naprawy jest bliski cenie nowego sprzetu, dlatego zastanawiam sie nad kupnem malego przenosnego urzadzenia na ktorym moge przegladac internet, ogladnac film w podrozy itp. Ostatnio jest boom na tzw tablety, tu pojawia sie moje pytanie do osob ktore siedza w temacie - ktore z ponizszych urzadzen wybralibyscie (badz czekam na jakies ciekawe inne propozycje)?

Samsung 7 slide
http://droidspin.com/sliding-samsung...ate-for-march/

Assus Eee
http://www.mobilemag.com/2011/01/05/...h-eee-tablets/

Notion Ink Adam
http://www.mobimaniak.pl/18412/table...am-oficjalnie/

Motorola Xoom
http://www.chip.pl/news/sprzet/table...-androidem-3.0


Oraz drugie pytanie jaka jest roznica wydajnosci miedzy NVIDIA tegra 2 a nowym Intel Atom Oak Trail Z670 z zegarem 1.66Ghz.

Dziekuje z gory za wszystkie rzeczowe porady.

GOalkeeper 02.02.2011 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 1045755)
Ale ta karta nie należy do wydajnych i jeśli planujesz lapka używać do gier, to wąskim gardłem nie będzie procesor, tylko zdecydowanie karta graficzna. Nie napisałeś, do czego będzie służył laptop, ale jeśli m.in. do grania, to proponuje wziąć coś z lepszą grafiką kosztem procka (np. jakaś i3)

Do gier to nie, bardziej interesuje mnie internet, czasem przerobić jakieś zdjęcia, posklejać filmiki itp. Gry odchodza na drugi plan.

MatMario 03.02.2011 09:43

Macie jakieś propozycje na notebooka z nagrywarką Blu-ray w opcji do powiedzmy 5000 tys?

Coolpick 03.02.2011 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GOalkeeper (Post 1046064)
Do gier to nie, bardziej interesuje mnie internet, czasem przerobić jakieś zdjęcia, posklejać filmiki itp. Gry odchodza na drugi plan.

W takim razie ten co podałeś może być niezłym pomysłem. Proponuję jednak kupić w jakimś bardziej renomowanym sklepie, np. http://www.x-kom.pl/p/61186-notebook...00-dvd-rw.html , tylko 1 GB mniej pamięci, różnicy nie odczujesz, a pamięć teraz tania jak barszcz.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMatio
Macie jakieś propozycje na notebooka z nagrywarką Blu-ray w opcji do powiedzmy 5000 tys?

za pięć milionów to superkomputer postawisz :)

crazykaro 03.02.2011 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1046234)
Macie jakieś propozycje na notebooka z nagrywarką Blu-ray w opcji do powiedzmy 5000 tys?

Z bluerayem kupisz juz za 3500 (tak na oko). Napisz do czego potrzebujesz

MatMario 04.02.2011 07:59

Głównie jako odtwarzacz filmów hd. Musi mieć HDMI żeby podpiąć do tv i dobrze by było z monitorem większym niż 15,6. Do użytku stacjonarnego. Mało mobilny. Z racji tego że nagrywarka blu rey kosztuje ok 3000 tys bardziej ekonomiczne wydaje się takie rozwiązanie.

szprotson 04.02.2011 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1046807)
Głównie jako odtwarzacz filmów hd. Musi mieć HDMI żeby podpiąć do tv i dobrze by było z monitorem większym niż 15,6. Do użytku stacjonarnego. Mało mobilny. Z racji tego że nagrywarka blu rey kosztuje ok 3000 tys bardziej ekonomiczne wydaje się takie rozwiązanie.

ale po co ci ta nagrywarka blu-ray?

za 360pln +/- kup sobie dysk 2Tb. z neta teraz wszystkie filmy juz mozesz zedrzeć w jakosci hd (http://isohunt.com/torrents/?ihq=bluray)
Jak dla mnie to lepsza opcja,bo jak nagrasz blurady cd to odtworzysz to tylko na BR a te filmy w jakosci blueray odtworzysz na kazdym kompie instalując "matrioszke".Z blueray bedzie jak z nagrywarkami cd/dvd z racji o wiele tanszych przenosnych nosnikow danych, dla mnie BR jest bezsensowne, no chyba ze baaardzo chcesz odtwarzac plyty na ps3.
Ja na twoim miejscu kupiłbym laptopa z matryca hd (np.http://allegro.pl/laptop-acer-aspire...428455839.html - tylko acer nie jest superdobra firma) i zadbał o dobry internet typu 10mb/s i masz wszystko czego dusza zapragnie odnośnie oglądania filmow :)

nero 05.02.2011 11:54

Czy laptop na tej aukcji http://allegro.pl/40-dell-1750-17-t4...431933093.html to naprawdę taka okazja? Ile taki laptop może kosztować bez promocji (pytam o cenny allegrowskie, nie sklepowe)

mic 05.02.2011 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1047308)
Czy laptop na tej aukcji http://allegro.pl/40-dell-1750-17-t4...431933093.html to naprawdę taka okazja? Ile taki laptop może kosztować bez promocji (pytam o cenny allegrowskie, nie sklepowe)

-40% to to napewno nie jest, ale mysle ze normalnie kosztowalby cos z 2k-2,2k

nero 05.02.2011 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 1047311)
-40% to to napewno nie jest, ale mysle ze normalnie kosztowalby cos z 2k-2,2k

Dzięki za odpowiedz.
Czym się rożni ten laptop

http://allegro.pl/40-dell-1750-17-t4...431933093.html

od tego

http://allegro.pl/dell-inspiron-1750...431449081.html

Minimalnie procesorem, oprogramowaniem, ma 2 gb ram pamięci a różowy 4 gb czym jeszcze?

crazykaro 05.02.2011 17:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1046807)
Głównie jako odtwarzacz filmów hd. Musi mieć HDMI żeby podpiąć do tv i dobrze by było z monitorem większym niż 15,6. Do użytku stacjonarnego. Mało mobilny. Z racji tego że nagrywarka blu rey kosztuje ok 3000 tys bardziej ekonomiczne wydaje się takie rozwiązanie.

Sorry za pierwszym razem nie doczytałem że chodzi o nagrywarkę. Z tego co znalazłem to tylko toshiba zajmuje się notebookami z nagrywarką blu-ray w przyzwoitej cenie.
http://www.x-kom.pl/p/62034-notebook...ray-7hp64.html Więcej nie znalazłem

nero 06.02.2011 19:28

Panowie takie pytanie...

Taki laptop - http://allegro.pl/dell-inspiron-1525...446065420.html
Czy jest możliwość, aby sprzedawca zmienił mi pamięć z 2 GB na 4 GB oraz zmienił kartę graficzną na inną?

Damianek_ABG 06.02.2011 20:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1047909)
Panowie takie pytanie...

Taki laptop - http://allegro.pl/dell-inspiron-1525...446065420.html
Czy jest możliwość, aby sprzedawca zmienił mi pamięć z 2 GB na 4 GB oraz zmienił kartę graficzną na inną?


To nie lepiej znaleźć podobny laptop tylko z tymi podzespołami jakie ty chcesz ?? Bo to się nie opłaca ... Sprzedawca weźmie pieniądze za podzespoły jakie ty chcesz + robocizna więc opłaca ci się kupić inny taki jak ty chcesz bez żadnych zmian, a teraz laptopy to już nie są takie drogie rzeczy więc przemyśl zakup.

Taki jest moje zdanie.

nbp 06.02.2011 20:32

jak włączyć w laptopie TOSHIBY, by czytało mi linię papilarną przy włączaniu kompa ?

crazykaro 06.02.2011 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1047308)
Czy laptop na tej aukcji http://allegro.pl/40-dell-1750-17-t4...431933093.html to naprawdę taka okazja? Ile taki laptop może kosztować bez promocji (pytam o cenny allegrowskie, nie sklepowe)

W takim wypadku stracisz gwarancję producenta i jeszcze do tego doplacisz za podzespoly i robocizne

MatMario 06.02.2011 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1047481)
Sorry za pierwszym razem nie doczytałem że chodzi o nagrywarkę. Z tego co znalazłem to tylko toshiba zajmuje się notebookami z nagrywarką blu-ray w przyzwoitej cenie.
http://www.x-kom.pl/p/62034-notebook...ray-7hp64.html Więcej nie znalazłem

No właśnie ciężko jest coś z tą nagrywarką znaleźć. A jak już coś jest to nie wiadomo do końca czy błąd w opisie czy naprawdę ma nagrywarkę.

Jutro będę szukał :)

crazykaro 06.02.2011 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1047953)
No właśnie ciężko jest coś z tą nagrywarką znaleźć. A jak już coś jest to nie wiadomo do końca czy błąd w opisie czy naprawdę ma nagrywarkę.

Jutro będę szukał :)

Ta Toshiba ma na pewno nagrywarkę. A tu najtansz ale stary laptop z nagrywarką blu-ray:
http://www.sck.pl/product/Sony-Vaio-...D-VHP/?id=4577
Kolejny niewiele ponad 5000
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...I.25495.0.html

nero 09.02.2011 08:18

Duża jest różnica między procesorem

Intel®, dwurdzeniowy, DualCore 2.0 GHz, T4200, 1MB Cache L2, szyna danych 800MHz

a

AMD® Phenom™II Triple Core 1,9 GHz Model procesora P840 Pamięć podręczna CACHE 1,5 MB

Chodzi o to czy jest duża przepaść między jednym, a drugim czy tylko mała nieznacząca różnica.
Niby pierwszy 2x 2.0 GHz, a drugi 3x 1,9 GHz ale czy faktycznie tak to się liczy?

nbp 11.02.2011 21:15

Mam Router D-Link, jest z nim problem - bo nie przesyła sygnału, świecą się następujące diody;

- Power
- Status ( mruga )
- WAN ( wyłączony, bo ten kabel mam teraz podpięty do pc )
- WLAN ( bardzo szybko mruga )

a diody z cyframi 1, 2,3,4 - nie świecą.


Czy muszę kupić nowy router ?

Jeśli chodzi o net, to w dialogu działa bez problemu z kabla, ale chodzi o bezprzewodowy po prostu...żeby działało jak dawniej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl