Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

0 22 25.06.2009 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 741303)
ale właśnie cały czas o tym mowa, że stadion Legii może być spokojnie zapełniany, gdy tylko ITI w końcu zrozumie, że musi współpracować z kibicami, a nie rzucać im kody pod nogi.

Ceny w dół, zdrowa atmosfera na linii zarząd-kibice i stadion spokojnie będzie wypełniany w tych 80-90 %, a na ważniejsze mecze biletów będzie brakować już na kilka dni przed spotkaniem.

pierwsza próbka cen biletów które szykuje dla nas ITI będzie miała miejsce na otwarcie stadionu w meczu z Arsenalem. Rywal godny, ale jest to tylko mecz towarzyski- już czuję, że najtańsze bilety będą po 40 zł za bramkę.

I jak zwykle zycie napisało epilog do naszej rozmowy. Bardziej mojszy niz Twojszy.

Ceny abonamentów Premium w sezonie 2009/10 dla dotychczasowych karneciarzy:
Przed kryta A,F: 315
Przed kryta B,E: 450
Przed kryta C,D: 540
Kryta A,F: 635
Kryta B,E: 810
Kryta C,D: 990

Ceny abonamentów Premium w sezonie 2009/10 dla nowych kibiców:
Przed kryta A,F: 350
Przed kryta B,E: 500
Przed kryta C,D: 600
Kryta A,F: 705
Kryta B,E: 900
Kryta C,D: 1100

Gordian 25.06.2009 22:45

kur*** 1100 zł za karnet :shock:

Wasiu 25.06.2009 22:50

Tak, tylko, ze to jest karnet na caly rok, na wszystkie mecze Ekstraklasy, Pucharu Polski, Pucharu Ekstraklasy i MESY. Przy pomyslnych wiatrach 40 spotkan. Wiadomo, ze na wszystkie sie raczej nie pojdzie, ale i tak Legia nie ma najgorszych propozycji karnetowych. Nie mowie tu akurat o tym karnecie za 1100 zeta, bo to pewnie na jakas trybune honorowa, ale sa tez karnety w granicach 300.

0 22 25.06.2009 23:22

W karnet nie wchodzą mecze w Europie, nie wiadomo czy PE bedzie grany, na młodą ekstraklase w niektórych klubach wchodzi sie chyba za darmo (u nas nawet na sparingi 10 zl i 15zl). A, no i jest wylacznie opcja premium. Nie ma np jedna runda, tylko liga etc.

Podstawowe ceny biletów na mecz:
Przed kryta A,F: 40 złotych
Przed kryta B,E: 55
Przed kryta C,D: 65
Kryta A,F: 70
Kryta B,E: 90
Kryta C,D: 110

A teraz wezcie pod uwage, ze przedkryta A i F schodzi w karnetach, w netowej sprzedarzy i po jakiejs godzinie sprzedawania. Czyli zeby isc na Odre Wodzisław, Jagę albo Arkę (zeby chociaz kibice gosci byli), dajesz minimum 55 zł, bez dachu, prawie na płaskim. A zeby byc w miare na srodku trybuny 65 zł. Mistrzowie :)


Sorry za rozmycie, ale mysle ze to jest znakomita pointa dla tych, którzy w tym temacie pisali, ze Legia spokojnie bedzie miala na nowym obiekcie komplety :)

GemHZR 26.06.2009 23:46

Kryta C,D to nie honorowa, tylko obok honorowej z obu stron.

Parę zdjęć coby nie rozmywać:
http://www.legia.com/www/galerie/wyd...5/big/1003.JPG
jakieś studio telewizyjne tu ma być.

http://www.legia.com/www/galerie/wyd...5/big/1022.JPG
Bardziej mi się podobają pojedyncze trybuny, jak u Was, ale jak miałbym wybierać to wolę żeby odrazu zabudowali narożniki. Jak skończą te trybuny to mogliby to zostawić i już byłby spoko stadion :D

http://www.legia.com/www/galerie/wyd...e/big/1010.JPG
A Kryta C,D to te dwa sektory naokoło tych czerwonych miejsc na środku.

http://www.legia.com/www/galerie/wyd...4/big/1014.JPG
Widok jest super nawet z rogu, nie to co na starym :D (Żyleta była jeszcze bardziej płaska niż Kryta) Z prawej widać kawałek dachu krytej z góry, mozna porównać wysokośc.

eye63 27.06.2009 00:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 751584)
W karnet nie wchodzą mecze w Europie, nie wiadomo czy PE bedzie grany, na młodą ekstraklase w niektórych klubach wchodzi sie chyba za darmo (u nas nawet na sparingi 10 zl i 15zl). A, no i jest wylacznie opcja premium. Nie ma np jedna runda, tylko liga etc.

Podstawowe ceny biletów na mecz:
Przed kryta A,F: 40 złotych
Przed kryta B,E: 55
Przed kryta C,D: 65
Kryta A,F: 70
Kryta B,E: 90
Kryta C,D: 110

A teraz wezcie pod uwage, ze przedkryta A i F schodzi w karnetach, w netowej sprzedarzy i po jakiejs godzinie sprzedawania. Czyli zeby isc na Odre Wodzisław, Jagę albo Arkę (zeby chociaz kibice gosci byli), dajesz minimum 55 zł, bez dachu, prawie na płaskim. A zeby byc w miare na srodku trybuny 65 zł. Mistrzowie :)


Sorry za rozmycie, ale mysle ze to jest znakomita pointa dla tych, którzy w tym temacie pisali, ze Legia spokojnie bedzie miala na nowym obiekcie komplety :)

No ale nie wiem do końca o czym Ty mówisz - to są ceny na tę jedną trybunę która została tak? Ile tam wejdzie osób? 5000? (nie wiem czy nie jestem optymistą i przy okazji trzeba jeszcze odliczyć VIP-ów). Ty myślisz, że u nas gdyby była jedna trybuna na 4 tys. to ceny na Odrę byłyby 25 PLN? Przedkryta C,D - karnet (nowy) = 15 meczów Ekstraklasy oraz PE i PP, za jeden mecz Ekstrakl = 40 PLN. To chyba nie taka tragedia. Karnet można kupić na cztery raty. Jak dla mnie (biorąc pod uwagę pojemność) to całkiem ok.

0 22 28.06.2009 23:38

Około 4,5 tys. Tak na jedną. Widzisz chodzi o to, ze tych za 40 zl nie ma. Sa wirtualne. Sa te za 55. Najtanszy bilet na PE i PP 55 zl (i to po bokach płaskiej trybuny bez dachu), na mecz z Odra Wodzislaw 2 lub Stala Sanok.

wiernyTS 03.07.2009 13:52

I tak napis Dialog zagłebie wymiata^^

Bronowianin 03.07.2009 21:25

Stadion Legii będzie na prawdę bardzo dobry. To świetny przykład sprawnie, szybko i profesjonalnie budowanego trzydziestotysięcznika. Tempo w którym powstaje robi spore wrażenie, wszystko powstaje zgodnie z planem, a nawet z tego co słyszałem z wyprzedzeniem. Klasą będzie porównywalny z nowym stadionem Wisły, ale na pewno powstanie sprawniej i przede wszystkim Legia podczas jego budowy nie będzie się musiała nigdzie przenosić jak my... Możemy Warszawy i warszawiaków nie cierpieć, ale jedno musimy im przyznać - budują stadion na prawdę perfekcyjnie, widać że wzięli się za to solidnie, w przeciwieństwie do budowy obiektu Wisły (wystarczy tylko przypomnieć, że u nas budowa wlecze się już od 2004 r., prawie żaden etap modernizacji jak dotąd nie zakończył się w terminie, a sam stadion będzie miał liczne błędy - choćby słynna już ogromna jak na stricte piłkarski stadion odległość trybun od boiska itd.).

A tutaj link do świetnej strony, zrobionej przez oficjalny portal klubu, na której jest wszystko o stadionie, jego budowie (multimedia, bardzo częste fotogalerie, panoramy, filmy, wywiady np. z projektantami, kierownikiem budowy, oprócz tego szczegółowe informacje na temat nowo powstającego obiektu):

http://stadion.legia.com/

Pewnie większość osób śledzących budowy polskich obiektów sportowych zna już tą stronkę, ale celowo zamieściłem jeszcze raz tego linka żeby pokazać, że w Warszawie budowę stadionu Legii traktuje się poważnie i profesjonalnie w każdym calu. Stadion ma być dla kibiców i mieszkańców miasta, więc powstała stronka gdzie przez oficjalne źródła są oni o wszystkim od początku na bieżąco informowani. A w Krakowie? U nas nic takiego nie ma niestety miejsca... Powstały oczywiście bardzo fajne portale - www.reymonta22.pl, www.stadionwisly.info, itd. jednak miasto (inwestor w tym wypadku i właściciel stadionu), czy klub niczego podobnego na taką skalę jak w Warszawie nie zrobiły. Mieszkańcom Krakowa jest więc ciężko szukać jakichś bardziej szczegółowych i sprawdzonych informacji na temat budowanego stadionu, który przecież mieszkańcom miasta ma służyć i dla nich jest budowany...

wiernyTS 03.07.2009 21:54

Brono nie jest tak zle. Ta odległosc nie jest taka znowu wielka. A poza tym moim zdaniem wazne jest to ze na nasz stadion bedzie przychodzio 30 tys ludzi, bedziemy robic najlepsze oprawy w Polsce, lech znowu bedzie sie rzucal i porównywal jaki to oni stadion maja (odwracajac uwage od rzenującego miejsca w tabeli) a na legie przyjdzie gora 3000. Moim zdanie to dobry porządek rzeczy^^

Bronowianin 03.07.2009 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 756056)
No i jesteśmy w dupie.
U nas wlecze się od 2004 i nie mamy profesionalnej stronki dotyczącej budowy .
A przecież to dwa główne warunki na fajny stadion.

Gdyby chcieć być bardziej skrupulatnym to trzeba by powiedzieć, że nasz stadion jest placem budowy od lat 80-tych, kiedy to zburzono ziemną wówczas trybunę zachodnią (tak że pozostawiono tylko lożę VIP po środku) i powstały szpecące przez długie lata obiekt Wisły tzw. "oczodoły", potem w 1995 r. zdemontowano stare maszty oświetleniowe, a nowe powstały dopiero siedem lat później, oprócz tego praktycznie cały czas coś na Wiśle "dłubano", czasami z dłuższymi przerwami w których stadion tylko marniał i nie robiono za wiele...

Teraz do budowy naszego nowego stadionu (pominę jego wady i przede wszystkim zbyt małą pojemność) możemy mieć na prawdę sporo zastrzeżeń. No od czasu kiedy prace prowadzi Polimex-Mostostal na pewno jest lepiej i budowa idzie wreszcie ku końcowi, ale popatrz co było wcześniej... Spójrz na to ile lat nasz obiekt już jest rozkopany, a w dodatku jeszcze mimo tego wszystkiego ta roczna banicja... W porównaniu z Legią która będzie mieć podobny stadion jak Wisła, to my mamy trudniejszą drogę do "stadionowej przyzwoitości"...

Arturo Qr2nów 03.07.2009 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 756056)
@
a duża odległość od murawy do trybun to nie jest żaden błąd. Tak po prostu czasami jest. Także na stadionach najlepszych drużyn świata.
Błędem można nazwać brak 20 krzesełek na jednej z trybun czy 3-metrową dziurę w dachu.

Niestety, ale w tym przypadku jest. Nawet kierownik projektantów nie potrafi wytłumaczyć dlaczego zaprojektowano za szerokie D i E. A że tak czasami bywa... Cóż, błędy się czasem zdarzają. Z tym, że im bardziej doświadczony zespół tym ich mniej i mniej rażące, lecz to było już wałkowane - O. jest kumplem Majchrów, Tajsterów itd.

Co do tych stadionów najlepszych drużyn, to takowe są leciwe, ale OK - tak bywa.

A to, o czym mówisz na końcu, to nie błędy tylko buble.

WILU TS 03.07.2009 23:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 756056)
No i jesteśmy w dupie.
U nas wlecze się od 2004, nie mamy profesionalnej stronki dotyczącej budowy i brak jakiegoś wywiadu z wieśkiem z budowy.
A przecież to trzy główne warunki do powstania fajnego stadionu.



Z igły widły, i żadnych konkretów.

Gwoli ścisłości - w Warszawie stadion budują od podstaw za jednym zamachem.
U nas inaczej to wygląda - krok po kroku , między innymi z racji braku funduszy, zmieniających się kilka razy projektów i niepewną decyzją dotyczącą euro 2012 w mieście Królów.

Jest jak jest inaczej niestety nie będzie,może za parędziesiąt lat-ale czy jeszcze wtedy będziemy przywiązywać wagę do takich rzeczy? W takim a nie w innym mieście przyszło nam żyć ,kocham je ale jednocześnie nienawidzę z całego serca jeżeli chodzi o takie właśnie niedopatrzenia i olewanie mieszkańców z racji - hmm po co,przecież to i tak góra 1000osób będzie się tym interesowała...
Z takim podejściem władz miasta cieszmy się że mamy w ogóle dostęp do kamer i to aż 3(!) i z tego że nie musimy grać w Bułgarii czy też Macedonii "u Siebie"...

MCX 04.07.2009 00:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 756056)
No i jesteśmy w dupie.
nie mamy profesionalnej stronki dotyczącej budowy

http://reymonta22.pl/

Nie wiem, czy uznasz ją za "profesjonalną" ale strona jest.
Czasem na nią zaglądam, polecam też http://kamera.orge.pl/krakow1/
Poza tym prawie codziennie na wislakrakow.com są fotki z budowy stadionu więc myślę, że nie ma na co narzekać :D

killzone 04.07.2009 21:24

No i doczekalismy sie pierwszej czesci "Wirtualnego Spaceru" po nowym stadionie Legii.

http://legia.com/www/index.php?akt=8322

Swoja droga mam nadzieje ze jednak nie przejdzie ten pomysl z ta sraczkowata górną trybuną, bo IMO wyglada to fatalnie.

vote-for-mikey 08.07.2009 20:45

http://www.legia.com/www/galerie/wyd...5/big/1022.JPG

jaka jest odległość od trybuny po lewej do lini bocznej?
bo nie wydaje mi się, żęby było wiele bliżej niż u nas :)

killzone 08.07.2009 20:48

Nie jestem pewny, ale ponoc murawa ma być powiekszona.

northrop 10.07.2009 01:36

http://www.gazetasosnowiec.pl/gazeta...05082.html?i=0

ciekawe co z tego wyjdzie. ale projekt calkiem przyjemny.

Maciuś 10.07.2009 10:43

Za ladnie to wyglada zeby mialo powstac :)

kreseq 10.07.2009 13:15

Zgoda sobie chce zbudowac ladne cacko :) Bardzo fajnie. Nie wazne czy zgoda, czy rywal, wazne ze coraz wiecej miast bedzie mialo prawdziwe stadiony a nie klepiska.

Krissu 10.07.2009 14:09

Na mecze z Kotwicą i Unią Janikowo będzie jak znalazł.

kreseq 10.07.2009 14:42

Bedze jak znalazl i przynajmniej twory typu Odra beda mialy do czego dazyc. Wole super stadiony w kazdym klubie 1 ligi, niz totalny burdel w ekstaklasie, gdzie klubu super duper musza po wioskach jezdzic bo remontuja stadiony albo nawet swoich nie maja na odpowiednim poziomie :) Liga to nie tylko Wisla, Legia i Lech.

Krissu 10.07.2009 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 759760)
Bedze jak znalazl i przynajmniej twory typu Odra beda mialy do czego dazyc. Wole super stadiony w kazdym klubie 1 ligi, niz totalny burdel w ekstaklasie, gdzie klubu super duper musza po wioskach jezdzic bo remontuja stadiony albo nawet swoich nie maja na odpowiednim poziomie :) Liga to nie tylko Wisla, Legia i Lech.

Budowa stadionu dla samego stadionu mija się z celem.

18 tysięczny, odpicowany, super duper stadion dla Zagłębia?

Przerost formy nad treścią.

To tak jak kupować Rolls Royca Phantoma, gdy Audi A4 wystarczy

Raphael 10.07.2009 19:41

Taki stadion dla Zagłębia nie miałby sensu gdyby założyć, że ten klub zawsze będzie grał w niższych klasach rozgrywkowych.

Pamiętajmy, że Sosnowiec to ponad 200-tys. miasto więc z wypełnieniem stadionu w Ekstraklasie czy być może nawet w I lidze nie powinno być problemu.

Będzie stadion, znajdzie się sponsor i będzie awans.

Wypada się tylko cieszyć, że cała Polska nadrabia zaległości i buduje infrastrukturę sportową na jaką zasługuje.

killzone 10.07.2009 19:56

Krissu, ja wiem, nie trzeba lubić Sosnowca. Ale nie popadajmy w jakas paranoje. 18 tysiecy to idealne rozwiazanie jak dla Zaglebia, zreszta nim on stanie(a to dopiero poczatek) to mam nadzieje ze ZS, wroci przynajmenij na 1. ligi a najlepiej do Ekstraklasy.

Krissu 10.07.2009 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 759903)
Krissu, ja wiem, nie trzeba lubić Sosnowca.

Po czym wnosisz, że nie lubię Sosnowca?

Kielce mają na 15 tys, Lubin na 16, mośki będą miały na 15.

A Zagłębie, któremu bliżej do spadku do 3. ligi niż do awansu do 1. funduje sobie stadion na 18 tys z piętrowymi trybunami i cholera wie czym jeszcze.

Bardzo mnie ciekawi, na którym etapie inwestycji miasto stwierdzi, że jednak im taki stadion nie jest potrzebny.

FredzIo 10.07.2009 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Raphael (Post 759893)
Taki stadion dla Zagłębia nie miałby sensu gdyby założyć, że ten klub zawsze będzie grał w niższych klasach rozgrywkowych.

Pamiętajmy, że Sosnowiec to ponad 200-tys. miasto więc z wypełnieniem stadionu w Ekstraklasie czy być może nawet w I lidze nie powinno być problemu.

Będzie stadion, znajdzie się sponsor i będzie awans.

Wypada się tylko cieszyć, że cała Polska nadrabia zaległości i buduje infrastrukturę sportową na jaką zasługuje.

Kraków ma 1 000 000, Wisła jest najlepszą drużyna od lat. A w zeszłym w drugim z rzędu mistrzowskim sezonie, na stadionie pomniejszonym do 15 tys był komplet tylko 3 razy. Z pewnością zapełnią ten 18nasto tysięcznik.

Z ostatnim zdaniem sie zgodze.

killzone 10.07.2009 20:24

Straszna roznica miedzy 15, 16 tysiacami, a 18 które beda w Sosnowcu :)

Ja wychodze z takiego zalozenia, ze lepiej miec troche wiekszy stadion, niż po 2-3 latach od oddania powiekszac pojemnosc z powodu wiekszego zainteresowania meczami.

Pozatym stadion nie bedzie stal za 2 miesiace, a za 2-3 lata minimum, a do tego czasu moze sie bardzo duzo pozmieniac(watpie ze do tego czasu Zaglebie bedzie dalej w 2 lidze). a 18 tysiecy bedzie idealnym rozwiazaniem.

Krissu 10.07.2009 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 759920)
Straszna roznica miedzy 15, 16 tysiacami, a 18 które beda w Sosnowcu :)

W 200 tys mieście? Owszem.

Widziałeś jak wyglądał stadion Korony? Czy się zapełniał? Oba miasta mają mniej więcej tyle samo ludności.

killzone 10.07.2009 20:30

No tak, ale Zaglebie to nie tylko Sosnowiec, a cale Zaglebie Dabrowskie ktore liczy okolo 450 tys ludzi.

Pozatym, dziwne gdyby wybudowali stadion na 8 tysiecy a pozniej musieli go powiekszać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl