![]() |
Cytat:
Zachęcam również, do filmu " Generał - zamach na Giblartarze". |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ogladal ktos 30 dni mroku ? Warto isc do kina ?
|
Cytat:
|
bylem dzis w kinie na Wojnie Polsko - Ruskiej film dosyc 'psychodeliczny' ale naprawde wart obejrzenia. No i to "Arka Gdynia ****a świnia" rozbroiło mnie :D
|
Jak ktoś obejrzy już "Inglorious bastards" to niech coś napisze.
|
Ja byłam ostatnio na "Vicky,Cristina,Barcelona" - fajny film, ale z pewnością nie jest to komedia, mimo reklamy "Humor Allena w świecie Almodovara" :-) . świetna muzyka i rewelacyjna Penelope Cruz. Film z rodzaju lekkich i przyjemnych, ale jak na Allena przystało na odpowiednim poziomie.
Widziałam też "Tatarak" - nie przepadam za obecnymi filmami Wajdy, ale ten mnie zaskoczył na plus zrobiony jest niekonwencjonalnie - zawiera m.in. bardzo ciekawą i odważną konstrukcję wprowadzenia w fabułę filmumonologu Krystyny Jandy dotyczącego choroby i śmierci jej męża. Temat trudny, atmosfera klastrofobiczna i bardzo duszna ... film, który się pamięta ... |
Cytat:
Tzn nie można się wiele po filmie wiele spodziewać ale jeżeli ktoś lubi gatunek żywy trup/wampir to można na to iść bo film zrobiony jednak z jakims pomysłem... |
Witam! Prosze o pomoc przy namierzeniu tytułu pewnego filmu. Film nakręcony był w jakimś azjatyckim państwie- być może Hongkong , Chiny albo ew. Japonia. Akcja polega na tym że pewien wojownik przybywa do cesarza z mieczem jakiegoś innego wojownika i opowiada mu jak ten miecz zdobył pokonując 4 samurajów (?). Ostatnia scena filmu to zabójstwo tego cesarza po tym jak wojownik mógł się do niego zbliżyć na ileś tam kroków i wykonać jakiś tam cios. Opis może nie zbyt dokładny ale charakterystyczny. Każdy kto widział wie o co mi chodzi.
|
Cytat:
Dom Latających Sztyletów? |
Cytat:
Hellsinga nie widziałem, więc nie pomogę w tej kwestii :< |
Cytat:
ten film to HERO z Jet Li, musial podejsc na 10 kroków aby zabic cesarza ale na koncu sie rozmyslil i oni zabijaja jego :) |
Cytat:
A co do nowego filmu Tarantino - będzie dopiero we wrześniu w kinach a wiedząc jak Tarantino strzeże swoich dzieł, ciężko przypuszczać by szybko pojawiła się wersja DVD RIP - po kilku recenzjach ,niezbyt pochlebnych jestem prawie pewny że będzie to kolejny zajebisty film Tarantino |
Cytat:
|
Oglądał ktoś "Piątek 13"? Jest sens iść czy sobie odpuścić?
|
Filmy
Polecam : Nędzne Psy Peckinpaha , wszystkie odcinki Świętego z R.Moorem , 3 filmy G.Ritchie ( Przękret, Rockanrolla, Porachunki) , Ziemię Obiecaną Wajdy , Dzieje Grzechu Borowczyka , Czułe Słówka ,5 łatwych utworów ( z J. Nicholsonem ) , Generała Nila , Parszywą Dwunastkę , Ostanie Tango w Paryżu , 3 X Ojciec Chrzestny , ....
|
Ostatnio wziałęm za za oglądanie filmów z Alem Pacino, dochodząc poźniej do wnisoku, że to moim zdaniem najlepszy aktor jakiego dane było mi oglądać. Kilka słów o nich:
Człowiek z blizną - 5/5 - historia kubańskiego emigranta, który w latach 80tych robi karierę w narkotykowym świecie Miami. Niesamowity klimat, na którym poźniej wzorowano się tworząc GTA Vice City i świetna główna rola Pacino naprawdę zapadająca w pamięć. Do tego super muzyka. Arcydzieło. Donnie Brasco - 4/5 - historia agenta FBi, inwigilującego mafię. Fajnie pokazane jego rozterki moralne i problemy rodzinne powodowane przez pracę. Tutaj znowu fajna rola Johnnyego Deppa. Życie Carlita - 4+/5 - historia gangstera (w tej roli Pacino), który chce się zmienić i żyć normalnie, ale nie pozwalają mu na to jego znajomi. Mimo najlepszych chęci, cały czas wplątuje się więc w kłopty. Można się tu chyba doszukać głębszego przesłania o braku wolnej woli u ludzi. Gorączka - 4+/5 - typowy film akcji, który jednak cały czas trzyma w napięciu. Arcydziełem jest scena napadu na bank. Serpico - 2/5 - historia policjanta, który idealistycznie podchodzi do swojej pracy i mierzy się z twardą rzeczywistością. Jak dla mnie infantylny i generalnie bardzo naiwny. Nie polecam. |
Z cyklu "Al Pacino" polecam jeszcze:
"Informator" (świetny film, bardzo dobrze zagrany, życiowa rola Russella Crowe'a jako człowieka, który staje do walki z wielką korporacją) "Zapach kobiety" (jeden z moich ulubionych filmów, z kapitalną rolą Ala - gdyby nie on to film by był co najwyżej niezły, studium przyjaźni, która rodzi się między zupełnie różnymi od siebie ludźmi) |
Dzisiaj obejrzałem dwa filmy.
Cel (2008) (The Objective) i 5 palców (2006). Pierwszy, czyli CEL - dla mnie średnio interesujący i nie polecam nikomu chyba, że wypije z pięć browarków. Natomiast Five fingers coś cudownego. Trzymający w napięciu, ekscytujący, naprawdę fenomenalny thriller. Polecam każdemu. |
Może to nie odpowiedni temat, ale...Uwielbiam Kill Bila i rolę Bila
http://www.filmweb.pl/UPDATE+David+C...,News,id=52015 Imo - jak na swój wiek to ciekawie skończył.Aktor genialny , swoją drogą ciekawe że dla odbiorcy znany z w/w filmu, gdzie zagrał niesamowicie. |
Ja pamietam, ze za dzieciaka uwielbialem "Legendy kung fu" gdzie glowna role zagral. Wielka szkoda (*)
Widział ktos "Anoly i demony" ? Jak wypada w porownaniu z "Kodem da Vinci" ? |
Polecam nowy film Refna (twórca trylogii Pusher) Bronson - http://www.stopklatka.pl/film/film.a...cenzja&ri=6060
Film o odkręconym brytyjskim recydywiście z rewelacyjną główna rolą Toma Hardego. |
Polecam do obejrzenia film [b]Stan gry[/g] z Russell Crowem i Benem Affleckiem w folach głównych. Fajny thriller polityczny. Myślę, że nikt się na nim nie będzie nudził. Do tego do końca trzyma w napięciu, a zakończenie wielu może zaskoczyć..
|
Cytat:
|
Polecam film o ks.Jerzym Popiełuszce , naprawde film godny poświecenia uwagi :)
|
Ktoś widział Wojne polsko-ruska?
Przeczytalem wiele skrajnych opinii... mozecie cos powiedziec? |
Nie polecam "Duchy moich byBych" nudnawy i malo smieszny
|
Cytat:
poziom tvn-u jak lubisz ogladac cosik bez fabuły i sensu to trac czas 3 dni sciagałem i po 30 mintach skasowałem film - dziwie sie sam sobie jak tyle wytrzymałem a propaganda lansowania Szyca mnie wkur........ nie długo otworze lodówke bądź piwnice i go tam znajde |
Cytat:
Zalezy co kto lubi. Kolega był na tym w kinie i mówił, że dobry film i warto sie na niego wybrac do kina. Polecam film "Opór" z Daniel Craig. Film jest o żydach którzy uciekają przed Niemcami. Żydzi aby przeżyć szukają schronienia w lasach. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl