Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

Vinci 26.04.2009 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciejj (Post 711165)
byłem wczoraj na ,,Generale.."

Bugajski jak zawsze pokazał klase...... bierze sie do filmu raz na jakiś czas a potem bomba i wychodzi arcydzieło
wspaniała rola Łukasiewicza.....:)


ps. niejaki Andrzej Garbowski był też na sali:)

Oglądałem w miniony piątek i również gorąco polecam.

Zachęcam również, do filmu " Generał - zamach na Giblartarze".

Gordian 26.04.2009 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pio (Post 715344)
oglądał ktoś "The Boy In The Striped Pyjamas"? warto?

Oglądałem.Musze powiedzieć, że jak nie lubie dramatów tak ten nawet mi się podobał. Mimo że trochę naciągany to warto zobaczyć.

kubawislak 08.05.2009 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 715361)
Oglądałem.Musze powiedzieć, że jak nie lubie dramatów tak ten nawet mi się podobał. Mimo że trochę naciągany to warto zobaczyć.

Właśnie miałem pisać, ze warto ten film obejrzeć, pewnie nie miało by to możliwości tak na prawdę się stać, ale film na prawdę fajny...

mic 09.05.2009 11:36

Ogladal ktos 30 dni mroku ? Warto isc do kina ?

Maciejj 09.05.2009 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 723882)
Ogladal ktos 30 dni mroku ? Warto isc do kina ?

oglądałem i horror jak na moj gust ciekawy ale nie najwyzszych lotów

medyk 22.05.2009 20:44

bylem dzis w kinie na Wojnie Polsko - Ruskiej film dosyc 'psychodeliczny' ale naprawde wart obejrzenia. No i to "Arka Gdynia ****a świnia" rozbroiło mnie :D

donPedro23 22.05.2009 20:56

Jak ktoś obejrzy już "Inglorious bastards" to niech coś napisze.

Illargui 22.05.2009 21:28

Ja byłam ostatnio na "Vicky,Cristina,Barcelona" - fajny film, ale z pewnością nie jest to komedia, mimo reklamy "Humor Allena w świecie Almodovara" :-) . świetna muzyka i rewelacyjna Penelope Cruz. Film z rodzaju lekkich i przyjemnych, ale jak na Allena przystało na odpowiednim poziomie.

Widziałam też "Tatarak" - nie przepadam za obecnymi filmami Wajdy, ale ten mnie zaskoczył na plus zrobiony jest niekonwencjonalnie - zawiera m.in. bardzo ciekawą i odważną konstrukcję wprowadzenia w fabułę filmumonologu Krystyny Jandy dotyczącego choroby i śmierci jej męża. Temat trudny, atmosfera klastrofobiczna i bardzo duszna ... film, który się pamięta ...

sharkey 22.05.2009 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 723882)
Ogladal ktos 30 dni mroku ? Warto isc do kina ?


Tzn nie można się wiele po filmie wiele spodziewać ale jeżeli ktoś lubi gatunek żywy trup/wampir to można na to iść bo film zrobiony jednak z jakims pomysłem...

kuba-wisla 22.05.2009 23:23

Witam! Prosze o pomoc przy namierzeniu tytułu pewnego filmu. Film nakręcony był w jakimś azjatyckim państwie- być może Hongkong , Chiny albo ew. Japonia. Akcja polega na tym że pewien wojownik przybywa do cesarza z mieczem jakiegoś innego wojownika i opowiada mu jak ten miecz zdobył pokonując 4 samurajów (?). Ostatnia scena filmu to zabójstwo tego cesarza po tym jak wojownik mógł się do niego zbliżyć na ileś tam kroków i wykonać jakiś tam cios. Opis może nie zbyt dokładny ale charakterystyczny. Każdy kto widział wie o co mi chodzi.

Donson 22.05.2009 23:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kuba-wisla (Post 732252)
Witam! Prosze o pomoc przy namierzeniu tytułu pewnego filmu. Film nakręcony był w jakimś azjatyckim państwie- być może Hongkong , Chiny albo ew. Japonia. Akcja polega na tym że pewien wojownik przybywa do cesarza z mieczem jakiegoś innego wojownika i opowiada mu jak ten miecz zdobył pokonując 4 samurajów (?). Ostatnia scena filmu to zabójstwo tego cesarza po tym jak wojownik mógł się do niego zbliżyć na ileś tam kroków i wykonać jakiś tam cios. Opis może nie zbyt dokładny ale charakterystyczny. Każdy kto widział wie o co mi chodzi.

Przyczajony Tygrys Ukryty Smok?
Dom Latających Sztyletów?

W.Star 22.05.2009 23:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mb_1906 (Post 709873)
Poleci ktoś jakieś dobre anime? Warto obejrzeć "Hellsing"?

Clannad, Clannad AS, Toradora, Kanon, Air (od biedy), The Melancholy of Haruhi Suzumiya.

Hellsinga nie widziałem, więc nie pomogę w tej kwestii :<

sawko 23.05.2009 00:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donson (Post 732253)
Przyczajony Tygrys Ukryty Smok?
Dom Latających Sztyletów?


ten film to HERO z Jet Li, musial podejsc na 10 kroków aby zabic cesarza ale na koncu sie rozmyslil i oni zabijaja jego :)

1q2 23.05.2009 02:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 723882)
Ogladal ktos 30 dni mroku ? Warto isc do kina ?

heh, popieram zdanie Macieja a nawet pójdę dalej.Ten film ma możliwości by być świetnym ale nie daje rady.Może z brak laku warto iść do kina ale po wyjściu czujesz zajebisty niedosyt.

A co do nowego filmu Tarantino - będzie dopiero we wrześniu w kinach a wiedząc jak Tarantino strzeże swoich dzieł, ciężko przypuszczać by szybko pojawiła się wersja DVD RIP - po kilku recenzjach ,niezbyt pochlebnych jestem prawie pewny że będzie to kolejny zajebisty film Tarantino

han_solo 23.05.2009 05:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mb_1906 (Post 709873)
Poleci ktoś jakieś dobre anime? Warto obejrzeć "Hellsing"?

Zdecydowanie warto. Ja na przykład anime nie lubię ale Hellsing akurat był fajny.

pff 27.05.2009 14:26

Oglądał ktoś "Piątek 13"? Jest sens iść czy sobie odpuścić?

luk1964 28.05.2009 13:13

Filmy
 
Polecam : Nędzne Psy Peckinpaha , wszystkie odcinki Świętego z R.Moorem , 3 filmy G.Ritchie ( Przękret, Rockanrolla, Porachunki) , Ziemię Obiecaną Wajdy , Dzieje Grzechu Borowczyka , Czułe Słówka ,5 łatwych utworów ( z J. Nicholsonem ) , Generała Nila , Parszywą Dwunastkę , Ostanie Tango w Paryżu , 3 X Ojciec Chrzestny , ....

mb_1906 28.05.2009 22:14

Ostatnio wziałęm za za oglądanie filmów z Alem Pacino, dochodząc poźniej do wnisoku, że to moim zdaniem najlepszy aktor jakiego dane było mi oglądać. Kilka słów o nich:

Człowiek z blizną - 5/5 - historia kubańskiego emigranta, który w latach 80tych robi karierę w narkotykowym świecie Miami. Niesamowity klimat, na którym poźniej wzorowano się tworząc GTA Vice City i świetna główna rola Pacino naprawdę zapadająca w pamięć. Do tego super muzyka. Arcydzieło.

Donnie Brasco - 4/5 - historia agenta FBi, inwigilującego mafię. Fajnie pokazane jego rozterki moralne i problemy rodzinne powodowane przez pracę. Tutaj znowu fajna rola Johnnyego Deppa.

Życie Carlita - 4+/5 - historia gangstera (w tej roli Pacino), który chce się zmienić i żyć normalnie, ale nie pozwalają mu na to jego znajomi. Mimo najlepszych chęci, cały czas wplątuje się więc w kłopty. Można się tu chyba doszukać głębszego przesłania o braku wolnej woli u ludzi.

Gorączka - 4+/5 - typowy film akcji, który jednak cały czas trzyma w napięciu. Arcydziełem jest scena napadu na bank.

Serpico - 2/5 - historia policjanta, który idealistycznie podchodzi do swojej pracy i mierzy się z twardą rzeczywistością. Jak dla mnie infantylny i generalnie bardzo naiwny. Nie polecam.

donPedro23 28.05.2009 22:39

Z cyklu "Al Pacino" polecam jeszcze:

"Informator" (świetny film, bardzo dobrze zagrany, życiowa rola Russella Crowe'a jako człowieka, który staje do walki z wielką korporacją)

"Zapach kobiety" (jeden z moich ulubionych filmów, z kapitalną rolą Ala - gdyby nie on to film by był co najwyżej niezły, studium przyjaźni, która rodzi się między zupełnie różnymi od siebie ludźmi)

Kamyk 03.06.2009 22:06

Dzisiaj obejrzałem dwa filmy.

Cel (2008) (The Objective) i 5 palców (2006).

Pierwszy, czyli CEL - dla mnie średnio interesujący i nie polecam nikomu chyba, że wypije z pięć browarków.
Natomiast Five fingers coś cudownego. Trzymający w napięciu, ekscytujący, naprawdę fenomenalny thriller.
Polecam każdemu.

1q2 06.06.2009 02:10

Może to nie odpowiedni temat, ale...Uwielbiam Kill Bila i rolę Bila

http://www.filmweb.pl/UPDATE+David+C...,News,id=52015

Imo - jak na swój wiek to ciekawie skończył.Aktor genialny , swoją drogą ciekawe że dla odbiorcy znany z w/w filmu, gdzie zagrał niesamowicie.

Wasiu 06.06.2009 08:56

Ja pamietam, ze za dzieciaka uwielbialem "Legendy kung fu" gdzie glowna role zagral. Wielka szkoda (*)

Widział ktos "Anoly i demony" ? Jak wypada w porownaniu z "Kodem da Vinci" ?

Dive Pirate 06.06.2009 09:18

Polecam nowy film Refna (twórca trylogii Pusher) Bronson - http://www.stopklatka.pl/film/film.a...cenzja&ri=6060

Film o odkręconym brytyjskim recydywiście z rewelacyjną główna rolą Toma Hardego.

QBAS 06.06.2009 11:48

Polecam do obejrzenia film [b]Stan gry[/g] z Russell Crowem i Benem Affleckiem w folach głównych. Fajny thriller polityczny. Myślę, że nikt się na nim nie będzie nudził. Do tego do końca trzyma w napięciu, a zakończenie wielu może zaskoczyć..

Coach 06.06.2009 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 741253)
Ja pamietam, ze za dzieciaka uwielbialem "Legendy kung fu" gdzie glowna role zagral. Wielka szkoda (*)

Widział ktos "Anoly i demony" ? Jak wypada w porownaniu z "Kodem da Vinci" ?

moim zdaniem o wiele lepszy film niż Kod da Vinci

Darson 06.06.2009 14:21

Polecam film o ks.Jerzym Popiełuszce , naprawde film godny poświecenia uwagi :)

StelmiOriginal 06.06.2009 14:39

Ktoś widział Wojne polsko-ruska?

Przeczytalem wiele skrajnych opinii... mozecie cos powiedziec?

<wislak88> 06.06.2009 14:46

Nie polecam "Duchy moich byBych" nudnawy i malo smieszny

Maciejj 06.06.2009 14:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 741358)
Ktoś widział Wojne polsko-ruska?

Przeczytalem wiele skrajnych opinii... mozecie cos powiedziec?


poziom tvn-u

jak lubisz ogladac cosik bez fabuły i sensu to trac czas


3 dni sciagałem i po 30 mintach skasowałem film - dziwie sie sam sobie jak tyle wytrzymałem
a propaganda lansowania Szyca mnie wkur........ nie długo otworze lodówke bądź piwnice i go tam znajde

Nitrox 06.06.2009 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 741358)
Ktoś widział Wojne polsko-ruska?

Przeczytalem wiele skrajnych opinii... mozecie cos powiedziec?


Zalezy co kto lubi.
Kolega był na tym w kinie i mówił, że dobry film i warto sie na niego wybrac do kina.

Polecam film "Opór" z Daniel Craig.
Film jest o żydach którzy uciekają przed Niemcami. Żydzi aby przeżyć szukają schronienia w lasach.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl