Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 12.04.2026 18:42

Chu*oza straszna ale jeszcze potrzeba jeszcze tylko 5 punktów.
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka          28      14      14
punkty            57      33      24
średnia            2,04    2,36    1,71
Procent meczów    82%         

3 miejsce (pkt)  45         
zostało meczów    6         
przewaga          12         
możemy tracić      2,00         
             
awans vice (śr.)  62         
Brakuje            5
średnia na mecz    0,83
najwcz. w kolejce 30


pepe72 12.04.2026 18:43

Jeśli Wisła wygra następne dwa mecze, a Chrobry straci punkt i Wieczysta przegra to mamy awans na 100% po meczu z Puszczą
I jeszcze Pogoń GM, która ma zaległy mecz z ŁKSem

Patryko 12.04.2026 18:44

Puszcza zagrała w tej kolejce totalną padlinę z Odrą, także oni też się lekko zacięli.

Potrzebne jest jak najszybsze zwycięstwo, żeby zeszło z nich trochę ciśnienie, o co z grą jak dzisiaj będzie niesamowicie trudno.

buczo85 12.04.2026 18:48

Przyszedł mi do głowy skrajnie negatywny wariant, ale też możliwy. A co jeśli do końca sezonu wszystko przegramy, albo maksymalnie zdobędziemy 2-3 pkt po remisach? To jest tak samo realne, jak scenariusz, że ugramy 10 pkt. Tu naprawdę może być jeszcze różnie. Obstawiam, że mimo wszystko uda nam się ugrać 5 pkt do końca sezonu i wejdziemy do Ekstraklasy z drugiego miejsca.
Śląsk ma lepszy terminarz od nas. Patrzę na te nasze mecze do końca sezonu i jakoś tak mi się składa te około 5 pkt po ewentualny jednym zwycięstwie i dwóch remisach.

marek2a 12.04.2026 20:12

Średnia punktów zdobytych w roku 2026:

Śląsk 2,125 (nie liczę walkowera)
Puszcza 2,11
ŁKS 1,875
Mielec 1,777
Wisła 1,75 (nie liczę walkowera)
Odra 1,666
Wieczysta 1,625
Chrobry 1,555

MaLk 12.04.2026 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo85 (Post 1661494)
Przyszedł mi do głowy skrajnie negatywny wariant, ale też możliwy. A co jeśli do końca sezonu wszystko przegramy, albo maksymalnie zdobędziemy 2-3 pkt po remisach?

3 remisy (60 punktów) akurat powinny wystarczyć do awansu. Z drugiego miejsca i ze strachem w oczach do ostatniej kolejki, ale zawsze.

Gramy jak gramy, ale nie przegraliśmy (na boisku) meczu na wiosnę, więc aktualna pozostaje wersja, że średnia 1,0 do końca sezonu daje awans. Jeśli jakimś cudem nie będziemy w stanie ugrać takiej średniej w ostatnich 6 kolejkach, to na awans po prostu nie zasługujemy.

Karherop 12.04.2026 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo85 (Post 1661494)
Przyszedł mi do głowy skrajnie negatywny wariant, ale też możliwy. A co jeśli do końca sezonu wszystko przegramy, albo maksymalnie zdobędziemy 2-3 pkt po remisach? To jest tak samo realne, jak scenariusz, że ugramy 10 pkt. Tu naprawdę może być jeszcze różnie. Obstawiam, że mimo wszystko uda nam się ugrać 5 pkt do końca sezonu i wejdziemy do Ekstraklasy z drugiego miejsca.
Śląsk ma lepszy terminarz od nas. Patrzę na te nasze mecze do końca sezonu i jakoś tak mi się składa te około 5 pkt po ewentualny jednym zwycięstwie i dwóch remisach.

Patrząc że awans matematycznie zapewniamy sobie po zdobyciu 7/18 pkt i każdy jeden remis Wieczystej obniza próg o 2 pkt to tak 2-3 pkt do końca wystarcza do awansu przy bilansie Wieczystej 5-1-1

Chrobrego i PGM trudno traktować poważnie, patrzac z kim przegrywają i jaki maja terminarz. Nie wygraja nawet 4 z 6 spotkań.

Pesymistyczne jest to, że tyle zdobędziemy, ale i tyle wystarczy. A pewnie ustukamy kolo 8 pkt

adfurle 12.04.2026 22:13

Wieczysta ma 7 meczów i realnie (jeśli będą grać jak z Ruchem) mogą stracić jakieś punkty z Miedzią u siebie, ale jak nastukają 21 pkt, to mnie wcale nie zdziwi. 7 pkt jest nam potrzebne. Myślałem, że uda się wcześniej zapewnić awans, ale chyba do końca będzie tzw. kupa w majtach.

pepe72 13.04.2026 00:43

Mecze drużyn, które jeszcze mogą zamieszać.
Kod:

    Wisła        1  Wieczysta  4  Chrobry      3  Pogoń GM    6
29  w Ruch      7  d Odra    13  d Stal M    15  d Pogoń Si  14
30  d Puszcza  12  d GKS T    18  w Polonia W  9  w Ruch      7
31  w Stal Rz  10  w Pogoń GM  6  d GKS T    18  d Wieczysta  4
32  d Chrobry    3  d Miedź    5  w Wisła      1  w Odra      13
33  w Polonia W  9  w Stal Rz  10  d Znicz    17  d GKS T    18
34  d Pogoń Si  14  d Chrobry  3  w Wieczysta  4  w Śląsk      2

zaległe mecze:
Wieczysta - Polonia B - 23 kwietnia
ŁKS - Pogoń GM - ???


bódyń 13.04.2026 05:50

Prawdobienstwa spadku/awansu/barazy. Metoda Monte Carlo
https://malatabelka.pl/monte-carlo
https://i.ibb.co/1tbVKHNW/Zrzut-ekra...3-06-47-08.png

Karherop 13.04.2026 06:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adfurle (Post 1661511)
Wieczysta ma 7 meczów i realnie (jeśli będą grać jak z Ruchem) mogą stracić jakieś punkty z Miedzią u siebie, ale jak nastukają 21 pkt, to mnie wcale nie zdziwi. 7 pkt jest nam potrzebne. Myślałem, że uda się wcześniej zapewnić awans, ale chyba do końca będzie tzw. kupa w majtach.

Za ostatnie 7 spotkań maja 10 pkt, tak więc mnie by jednak 21 zdziwiło.

sandomingo 13.04.2026 08:10

Czy Wieczysta może wygrać 7 ostatnich spotkań? Oczywiście, że tak.
Czy wygra? No raczej nie. Są jednak zbyt chimeryczni.
Natomiast 14-15 punktów są w stanie zrobić, czyli Wisła potrzebuje 4 do awansu. No, powiedzmy 4-5.

Patrząc na grę to nie będzie wcale takie łatwe zadanie, natomiast jest szansa, że uda się awans zapewnić przed ostatnim meczem z Siedlcami u siebie.
Jeżeli w Chorzowie dopisze nam szczęście podobne jak w Opolu czy Bytomiu to być może przywieziemy remis.
Z Puszczą u siebie nie należy spodziewać się punktów natomiast w Rzeszowie można już coś ugrać. Z Chrobrym u siebie nawet zwycięstwo jest możliwe - i to może akurat zapewnić nam już awans, bo w tzw. międzyczasie Wieczysta ma mecze z Grodziskiem i Miedzią.
Jeszcze dosyć wyboista droga przed nami, mimo wszystko.

bódyń 14.04.2026 11:52

taka ciekawostka. po 28 kolejkach z ta ilsocia punktow co tearz bylibysmy na 3 m
https://i.ibb.co/Nd7KrKvN/Zrzut-ekra...4-12-50-48.png

Karherop 14.04.2026 11:59

Ta sama sytuacja co w esa. Liga sie wyrównała. Odra Opole w obu tabelkach na 13 miejscu , w jednej ma 26 pkt, w drugiej 37.

Wowczas w grze o top6 bylo 6 zespołów, dzis 12.

Lech Poznan z obecnym dorobkiem byłby na 4 miejscu w poprzednim sezonie w ekstraklasie.

krysztal 14.04.2026 12:06

5 pkt w ostatnich 6 meczach to zdobyliśmy nawet za Alberta.
Zanim ktoś napisze w ramach bycia kontrowersyjnym,że wtedy gra była lepsza powiem wprost-nie ośmieszajcie się.

pepe72 14.04.2026 12:10

Ale trzeba pamiętać, że top3 na koniec roku było:
Kod:

2024/25 (1.1.2025)
1. BBT      19 45
2. Arka      19 40
3. Miedź    19 38

2025/26 (1.1.2026)
1. Wisła    19 43
2. Polonia B 19 34
3. Pogoń GM  19 34


krysztal 14.04.2026 12:13

Z tą Wieczystą to też śmiała teza zważywszy na fakt ,że w tym sezonie seria zwycięstw to 3 z rzędu a równie często notowali serię porażek.Akurat oni maja jeszcze dość wyboisty terminarz w przeciwieństwie do Śląska.
Moim zdaniem natomiast Maliniaki wy.......ą się na jakimś Mielcu czy Łęcznej.

Karherop 14.04.2026 13:39

Bilans 3-2-1 daje nam matematyczne 1 miejsce
Bilans 2-1-3 tudzież 1-4-1 daje nam matematyczny awans

Przekonanie że kwestia czasu jest mijanka przez Śląsk jest zabawna, bo nawet jesli zalicza świetna serie 4-2-0 to nam wystarcza w zupełności 1-4-1 do obrony 1 miejsca, czyli te juz słynne 7/18 możliwych punktów.

Jak trzeba to sie pewnie zepniemy w ostatnim meczu z Pogonia Siedlce i zrobimy to 1 miejsce.

Stelio 14.04.2026 16:02

1 miejsce nie ma absolutnie żadnego znaczenia (poza symbolicznym i ambicjonalnym).

Na ten moment Wieczysta może zrobić 64 i to jest maks ze wszystkich drużyn spoza TOP2, więc 7 pkt daje nam matematyczny awans.

Nawet remis odejmuje aptekarzom z tego thresholdu 2 pkt. A co za tym idzie, wystarczy, że Wieczysta zremisuje conajmniej 2 mecze i ten próg już spada do równych 60 pkt.

Gdybyśmy byli w gazie, bez kontuzji i z fantastyczną rundą za soba to bylbym absolutnie pewien ze klepniemy ten awans w 2 najblizszych meczach.

No ale nie jesteśmy. I ja wiem, że scenariusz w którym Śląśk i Wieczysta/Chrobry zaczynaja wszystko wygrywać a my wszystko przegrywać jest mało prawdopodobny, ale istnieje.

Przypominam tylko, że rok temu straciliśmy inwestora na wskutek zadławienia się podczas obiadu. Jak nieprawdopodobny scenariusz to był to chyba nikomu nie muszę tłumaczyć, ale się wydarzył...

Dużo kibiców Wisły ma po prostu uraz do tego wszystkiego co działo się w ostatnich latach. Gdzie wydawało się, że już nic nam nie zabierze jakiegoś sukcesu a jednak, a to Mikulec złamał nogę w barażu, a to jak na złość z Puszczą nic nie chciało wpaść, a to znowu w kluczowym momencie sezonu zaliczylismy 3 porażki z rzędu i rozpoczęliśmy serie chyba 5 czy 6 meczów z czerwonymi kartkami pod rząd.

W tym klubie nieprawdopodobne rzeczy dzieją się non stop (niestety w negatywnym kontekście), więc mimo tego, że na 10k symulacji Wisła wypada z TOP2 w 10 z nich, to wciąż każdy z nich może się wydarzyć.

sandomingo 14.04.2026 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1661626)
Bilans 3-2-1 daje nam matematyczne 1 miejsce
Bilans 2-1-3 tudzież 1-4-1 daje nam matematyczny awans

Przekonanie że kwestia czasu jest mijanka przez Śląsk jest zabawna, bo nawet jesli zalicza świetna serie 4-2-0 to nam wystarcza w zupełności 1-4-1 do obrony 1 miejsca, czyli te juz słynne 7/18 możliwych punktów.

Jak trzeba to sie pewnie zepniemy w ostatnim meczu z Pogonia Siedlce i zrobimy to 1 miejsce.

Odważna teza, biorąc pod uwagę pamiętny mecz z Sosnowcem u siebie.

MaLk 14.04.2026 17:33

W sumie zawsze to jakiś postęp, skoro od wymyślania statystycznych układów, które jakimś cudem dają nam awans w poprzednich sezonach, przeszliśmy do liczenia takich układów, które jakimś cudem nas awansu pozbawiają.

W praktyce brakuje nam na tę chwilę 1 (słownie: jednej) wygranej w 6 ostatnich kolejkach, podpartej może jakimś remisem do tego, żeby układy te były z gatunku wyjątkowego zbiegu pechowych okoliczności.

Przy okazji tworzenia takich układów zwracam uwagę na to, że Wieczysta i Chrobry grają w ostatniej kolejce ze sobą, co by oznaczało, że praktycznie tylko jedna z tych dwóch drużyn może nam namieszać, o ile oczywiście spełnimy to kryterium, o którym pisałem wyżej. Co do reszty drużyn walczących, będę zdziwiony, jeśli na koniec przekroczą 56 punktów.

Karherop 14.04.2026 17:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1661630)
Odważna teza, biorąc pod uwagę pamiętny mecz z Sosnowcem u siebie.

Tylko to będzie mecz o prestiż i nic wiecej.

As 14.04.2026 17:41

Ja się zastanawiam kiedy (i czy) rozkraczy się Śląsk. Idzie im dobrze od początku rundy więc pierwszoligowa tradycja nakazuje, że muszą złapać zadyszkę i zacząć rozdawać punkty.

Całej rundy dobrze nie gra prawie nikt. Pamiętny marsz GKSu to anomalia.

sandomingo 14.04.2026 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1661634)
Tylko to będzie mecz o prestiż i nic wiecej.

Napisałeś coś zupełnie innego. Że jak trzeba będzie to nasi się zepną i zaklepią awans w tym właśnie mrczu

Stelio 14.04.2026 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661635)
Ja się zastanawiam kiedy (i czy) rozkraczy się Śląsk. Idzie im dobrze od początku rundy więc pierwszoligowa tradycja nakazuje, że muszą złapać zadyszkę i zacząć rozdawać punkty.

Całej rundy dobrze nie gra prawie nikt. Pamiętny marsz GKSu to anomalia.

Dosłownie w tym samym sezonie co GKS fantastyczną rundę zaliczyła również Lechia Gdańsk która na wiosnę zdobyła 36 pkt (2 mniej niż GKS)

A co do Śląska to jest on w tym samym miejscu co my w 2023 na wiosnę, z tą różnicą, że mają zdecydowanie lepsze miejsce startowe.

Złapali formę, nakręcili pozytywną atmosferę no i przypieczętowali to serią. Myślę, że spokojnie zrobią między 62-65 punktów. Będą już lecieć równo z każdym do końca.

As 14.04.2026 19:41

No może tak być że dociągną to do końca a może też że nie.

Polonię rozgromili ale z Siedlcami mieli przychylnego sędziego który nie podyktował ewidentnego karnego dla Pogoni.
Ciekawy jestem jak im pójdzie z Łęczną, Mielcem i ŁKSem.

krysztal 14.04.2026 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1661637)
Napisałeś coś zupełnie innego. Że jak trzeba będzie to nasi się zepną i zaklepią awans w tym właśnie mrczu

Nie awans tylko pierwsze miejsce

krysztal 14.04.2026 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661646)
No może tak być że dociągną to do końca a może też że nie.

Polonię rozgromili ale z Siedlcami mieli przychylnego sędziego który nie podyktował ewidentnego karnego dla Pogoni.
Ciekawy jestem jak im pójdzie z Łęczną, Mielcem i ŁKSem.

Tak samo mocno w pewnym momencie szła Polonia,której nawet się trochę obawiałem.Jak potknęli się na ŁKS-ie tak kuleją do dzisiaj i zrobili 1pkt w 5 meczach.Myślę,że WKS wy.......i się w najmniej spodziewanym momencie

Karherop 14.04.2026 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1661637)
Napisałeś coś zupełnie innego. Że jak trzeba będzie to nasi się zepną i zaklepią awans w tym właśnie mrczu

Pierwsze miejsce, patrz wyżej.

Scenariusza w którym mecz z Siedlcami mialby decydować o awansie wolę sobie nawet nie wizualizować.

pepe72 14.04.2026 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1661630)
Odważna teza, biorąc pod uwagę pamiętny mecz z Sosnowcem u siebie.

Musiałeś k***a, największą traumę przywołać!

pepe72 19.04.2026 18:34

Po remisie w Chorzowie wiemy, że "miłość jest cierpieniem".
Kod:

                razem  dom    wyjazd
kolejka        29      14      15
punkty          58      33      25
średnia          2,00    2,36    1,67
Procent meczów  85%         
             
3 miejsce (pkt) 48         
zostało meczów  5         
przewaga        10         
możemy tracić    2,00


pepe72 19.04.2026 18:40

Wnioski po 29 kolejce w niedzielę:
1. 6 punktów daje matematyczną gwarancję awansu. 4 punkty jeśli nie przegramy u siebie z Chrobrym.

2. Awansujemy po meczu z Puszczą (30 kolejka) jeżeli zajdą wszystkie poniższe
a. wygramy z Puszczą
b. Chrobry przegra z Polonią w Warszawie
c. Miedź nie wygra jutro z Łęczną
lub
nie wygra za tydzień w Siedlcach
d. Wieczysta nie wygra zaległego meczu z Polonią Bytom 23 kwietnia (czwartek)
lub
nie wygra z Tychami. Oba domowe.

Karherop 19.04.2026 20:51

Matematyczny pewny awans:
2-0-3
1-3-1

Matematyczne 1 miejsce
2-2-1
3-0-2

No a po prawdzie to może być juz w przyszły weekend po zabawie

RybaTs 19.04.2026 20:58

2 drużyna nie przekroczy granicy 60 pkt.Moge się zalozyc.

pepe72 19.04.2026 21:30

Matematyczny pewny awans:
0-5-0
Jeżeli nie przegrywamy z Chrobrym to jeszcze:
0-4-1
1-1-3

Drozd 19.04.2026 21:37

Ależ staliśmy się ambitni :).

Ta jazda na remisach to rozumiem zasługa Pana Trenera Jopa.

Ale uspokoję was, to ciułanie remisów będzie potrzebne o ile goniące drużyny wygrają wszystko do końca. Co się nie wydarzy.

pepe72 19.04.2026 21:41

Drozd, w tym temacie mamy głęboko w d...e czy trener sobie radzi czy nie radzi. Jak również czy zawodnicy są słabi, czy kontuzjowani, czy mają problem z ambicją.
Tu się bawimy liczbami. Jak masz jakieś fajne liczby nt. gry zespołu to wrzucaj.

Drozd 19.04.2026 22:12

Jest jedna liczba.

3

Jeżeli wygramy jakiś mecz to awansujemy :). Mogę się założyć.

buczo85 19.04.2026 23:35

Nie będę się zakładał, ale wydaje mi się, że w tym sezonie do awansu wystarczy mniej niż 60 pkt.

pepe72 20.04.2026 00:15

Jak nie chcemy czekać do 34 kolejki to należy wygrać najbliższy mecz, w porywach dwa.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl