Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Badyl1999 15.03.2010 11:54

Kod:

Małecki: Zwolninie Skorży byłoby głupotą
To piłkarze zwolnili trenera a nie Cupiał gówny w tym udział miał Małecki i Brożek

tomasz_19 15.03.2010 11:58

Dziękuję Panie Skorża za 2 mistrzostwa! w zaistniałej sytuacji resztę przemilczę...

*KoTeK* 15.03.2010 12:04

Dwa mistrzostwa fajnie,ale to nic w porównaniu do tego jak grała Wisła za Kasperczaka. Mistrzostwo w Krakowie przyjęto jak obowiązek,który był prawie rok w rok spełniany. My tu czekamy na puchary...

PS. Dalej twierdze, że porażki w pucharach z "kelnerami" to tylko wyłącznie wina piłkarzy, którzy w klubie się już zasiedzieli...

pan_premier 15.03.2010 12:05

mam mieszane uczucia.
z jednej strony uczucie ulgi i nadzieja,że po roku nędZy coś się ruszy
z drugiej jest obawa, że ktoś świeży, bądź tymczasowo, może nawet na miejsce pucharowe nie dociągnąć, ale co to jeden sezon straty?

z nieoficjalnych docierajacych i przez interię i innymi kanałami info wynika, że szanse ma Szwab i to ine byłaby głupia zmiana

koyoot 15.03.2010 12:06

Dziekuje panie Macieju za wa Mistrzostwa i wiele wspanialych chwil z tym klubem. Zycze tez dalszych sukcesow na daleszej drodze.

rozarian 15.03.2010 12:06

Również przyłączam do podziękowań dla Macieja Skorży,ale już nic więcej nie był w stanie osiągnąć z tą drużyną.Być może w przyszłości będzie potrafil z innym klubem wypracować nowy,lepszy styl,bo granie na tzw.aferę nie ma przyszłości.

el Nuero 15.03.2010 12:08

No cóż. Ostatnie tygodnie obserwowałem z rozdartym sercem, nie rozumiejąc dlaczego Wisełka tak nagle "padła" z formą". Maćkowi Skorży na pewno trzeba podziękować za 2 mistrzostwa, Beitar, Barcelonę... ale może faktycznie nadszedł już czas rozstania? Trzy mecze pod rząd bez strzelonego gola przypominają mi sytuację, kiedy za Petrescu nasze asiory też kompromitowały klub, pudłując w Łęcznej i nie tylko tam.

Panie Maćku, dzięki za wszystko! I mam nadzieję, że nowy trener nie będzie jakimś tam ogórkiem, tylko doświadczonym człowiekiem, z którym Wisełka wreszcie "odpali"...

Pablo0085 15.03.2010 12:11

Panie Maćku dziękuję za 2 mistrzostwa i dobre mecze (niewiele ale były). Powodzenia w dalszej karierze

SpoXsteR 15.03.2010 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez *KoTeK* (Post 869706)
Dwa mistrzostwa fajnie,ale to nic w porównaniu do tego jak grała Wisła za Kasperczaka. Mistrzostwo w Krakowie przyjęto jak obowiązek,który był prawie rok w rok spełniany. My tu czekamy na puchary...

kocham tą gadkę:lol:
czas nie stoi w miejscu.. my nawet najwyzszego budzetu nie mamy, a po powstaniu stadionow we Wrocku czy Gdansku nas zapewne przeskocza.. nie zyj przeszloscia i tym co bylo 5 lat temu.

niektorzy to mysla ze kazdy stoi w miejscu, czy cofa sie w rozwoju, nie , reszta wybija sie do gory...maja coraz to wieksze budzety i lepszych pilkarzy..

a ten o jakims obowiazku pisze.. z pilkarzami ktorzy z 3 metrow do pustej bramki nie potrafia trafic i przez to sie trenerow zwalnia

3rider 15.03.2010 12:13

Skorza sie pogubil juz w sierpniu 2009, ale czemu mial niekonczacy sie kredyt zaufania i 70% poparcie po walkowerze w derbach, tego nie wiem. Prawde mowiac z takiego dna jak teraz to moze byc juz tylko lepiej - jestesmy najgorsza druzyna wiosny.

Nie wierze specjalnie w obrone tytulu, ale wierze, ze w koncu zaczniemy grac W PILKE

Tenzen 15.03.2010 12:18

Kurde oddanie Maćka Skorży Legii... bardzo źle. A jeśli do nas przyjdzie Urban to już w ogóle dramat...

Mam nadzieję, że wiedzą co robią i mają już załatwionego klasowego zagranicznego trenera.

Mam nadzieję, że za klika lat gdy Skorża nabierze doświadczenia i pewności to jeszcze do nas wróci.

sqbi 15.03.2010 12:22

Konferencja prasowa Skorży na Orange Sport Info teraz

*KoTeK* 15.03.2010 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 869723)
kocham tą gadkę:lol:
czas nie stoi w miejscu.. my nawet najwyzszego budzetu nie mamy, a po powstaniu stadionow we Wrocku czy Gdansku nas zapewne przeskocza.. nie zyj przeszloscia i tym co bylo 5 lat temu.

niektorzy to mysla ze kazdy stoi w miejscu, czy cofa sie w rozwoju, nie , reszta wybija sie do gory...maja coraz to wieksze budzety i lepszych pilkarzy..

a ten o jakims obowiazku pisze.. z pilkarzami ktorzy z 3 metrow do pustej bramki nie potrafia trafic i przez to sie trenerow zwalnia

Porównanie do Kaspra było czysto ironiczne. Wybacz, mnie juz nie bawi zdobywanie co roku mistrzostwa i spiewanie " mistrza juz mamy, na LM czekamy". Nie gardze żadnym MP, ale wobec takiego klubu jak Wisła mozna oczekiwać znacznie więcej. Dzwinym trafem co roku przegrywamy z pionkami i co roku jestesmy w dupie...

Wyleciał trener a taki Łobo czy Mario dalej kasować niemała kase za nic.

Kluvi 15.03.2010 12:27

czy my musimy robić to samo co Legia? :P masakra ciekawe kto za niego będzie...

Wojtas 15.03.2010 12:32

Z jeddnej strony -perspektywa uwolnienia sie od tej stagnacji moze byc optymistyczna

ale z drugirj ta perspektywa zatrudnia drugiego Liczki ..................

tormenthor 15.03.2010 12:37

Może wreszcie nie będę musiał oglądać Pawełka w bramce. Poza tym gdyby nie tragiczna gra Lechai Legii to ani w poprzednim sezonie ani obecnie nie mielibyśmy szans na mistrza. Z kolei drużyna z Kosowskim, Zieńczukiem w formie i Paulistą, to był samograj i każdy trener zdobyłby z nią mistrzostwo.

Proud 15.03.2010 12:37

Panie Maćku bardzo dziękuję za piękne chwile! Za 2 mistrzostwa, za Beitar, za Barcelone!

Powodzenia w dalszej karierze!

prober 15.03.2010 12:39

236. Tyle dni od meczu w Tallinnie zajęło dojście do wniosku, że zmiana na ławce jest niezbędna.

Brawo za decyzję, ryzyko w tym przypadku jest konieczne i uzasadnione. Wynik może rozczarować (ryzyko utraty mistrzostwa), ale za to znacząco wzrosła szansa na uratowanie pucharów w lecie.

Skorża miał o wiele za dużo wpadek, nie róbcie z niego pokrzywdzonego:

Levadia (dwa mecze)
Cracovia u siebie
Legia u siebie
Lech w PP
Lech i Bełchatów na wyjeździe
Bytom i Arka u siebie
teraz Jagiellonia

Dziesięć wpadek. Trzy można jakoś wytłumaczyć (Lech 2x, Bełchatów). Pozostałych siedmiu już nie.

Alov 15.03.2010 12:45

Dziekuje Panu, Panie Maćku za mistrzostwa i Barce, choc Pejsów nigdy Panu nie wybacze. Mam nadzieje ze porazka w pracy z Wisełką pomoze Panu byc lepszym trenerem

Ps. Marzy mi sie zeby nowy trener wyciagnął z Łobodzińskiego tyle co Skorża z Zienia w jego pierwszym sezonie :) i żeby rozkazał naszym debesciakom srzelac na bramke zamiast wiecznie kombinowac

jachting 15.03.2010 12:49

Tak naprawde liczą się tylko wpadki w el. do pucharów .

W lidze jest najważniejsze mistrzostwo ! Można oczywiście sobie pięknie pogadać o pojedynczych meczach, ale to sranie w banie , punktów za efekty specjalne nie rozdają .

Następne sezony nie będą takie same , zacznie się w końcu prawdziwa gra o mistrzostwo i puchary - nikt nie stoi w miejscu - a następne sezony przyniosą naturalne przyśpiesznie .
Wisła też będzie musiała się do tego dostosować.... a może, oby to ona pierwsze ruszyła z atakiem albo przynajmniej nie dała się ściągnąć z piedestału .

Powodzenia Panie Maćku

Borinho 15.03.2010 12:50

Trza przyznać że po wypowiedzi na konferencji widać było że Skorża żył Wisła. Wydaje mi się że jednak nie miał już pomysłu był zmęczony . Bo presja po Levadii się nasiliła a wpadek było coraz więcej niech odpocznie ... a za pół roku rok pewnie poprowadzi inny klub ekstraklasy.

qchar90 15.03.2010 13:01

i jak zawsze trener polecial a pilkarze sie obronili ;]
niedostali zadnych kar, pensja co miesiac ta sama
przyjdzie nowy pokaze troche ze potrafia,
juz nie bedzie gry na kredyt zaufania kazdy bedzie musial zasluzyc sobie na sklad, oczywiscie jesli przyjdzie trener z zewnatrz, bo jak Kaziu Moskal albo Kulawik to Ci sami beda grac.
Mam nadzieje ze w lecie paru zostanie na liste transferowa wystawionych

Eustachy 15.03.2010 13:04

Co by nie mowic, Skorza z dwoma mistrzostwami (szczegolnie tym pierwszym) dosc jaskrawo zapisal sie w historii Bialej Gwiazdy. Tego mu juz nikt nie odbierze , podobnie jak szerokiego wachlarza doswiadczen jakich nabyl przez lata pracy przy Reymonta, co z pewnoscia okaze sie nie do przecenienia w kolejnych etapach jego kariery.
Jednoczesnie zapisal sie tez niestety na trwale w historii polskiej pilki, jako wspoltworca chyba najwiekszej kompromitacji pucharowej, a juz na pewno najwiekszej w historii Wisly, czego mu szczerze wspolczuje.
Szacunek nalezy mu sie za to, ze potrafil autentycznie oddac sie swojej pracy w Krakowie, ktora jednak w tej rundzie po raz pierwszy stracila dla mnie sens, mimo iz nie brakuje czynnikow mogacych posluzyc jako usprawiedliwienie gorszej gry i wynikow.

Oldpara 15.03.2010 13:06

Panie Maćku, dzięki za 2 mistrzów, za Beitar, za Barcelone, za Chicago Trophy.
Szkoda Levadii i kilku innych wtop, ale błędów nie robi kto nic nie robi!

Jak już odkupię Wisłę od Bogusława Cupiała, to znowu Pana zatrudnie :D (za 20 lat)

Illargui 15.03.2010 13:06

Dobrze się stało, że taka decyzja została podjęta - co prawda każda zmiana niesie za sobą ryzyko, ale też szansę, a Wiśle właśnie nowa krew jest potrzebna i spojrzenie na drużynę świeżym okiem i z pewnego dystansu, porzucenie schematów. A to może dać tylko nowy trener.

Od dłuższego czasu drużyna przestała się rozwijać, staliśmy w miejscu i w końcu gramy trochę lepiej niż średniak w ekstraklasie. Wiadomo, że nie tylko Skorża jest za to odpowiedzialny, ale to Wisła pod jego wodzą stała się drużyną grającą bez żadnego stylu i koncepcji. Mimo wszystko trzeba pamiętać też o 2 Mistrzostwach Polski i lepszych momentach, jak np.Barcelona.

Nie spodziewam się nagłych cudów, ale właśnie "wyciągnięcia" z Wisły potencjału, który w niej jest.

sztafi 15.03.2010 13:08

Powiem wam tak...

Dla mnie odpowiedzialnosc za wyniki te obecne jak i te minione odpowiada trener i zawodnicy. Od trenera wymaga sie odpowiedniego przygotowania do rundy od pilkarzy zaangazowania. W tym przypadku wine ponosza tak trener jak i zawodnicy. I to ze Skorza powinien poniesc jakis konsekwencje ostatnich popisow grajkow nie ulega watpliwosci.

Tylko ze...

No wlasnie na prawo i lewo slyszy sie ze sytuacja finansowa kluby na dzien dzisiejszy jest fatalna. To w takim razie pytam czy klub stac na zerwanie umowy z obecnym trenerem??
Do czerwca Skotry nalezy wyplacac podory /nie male/ teraz chcac zeby ktos to wziol za pysk trzeba zatrudnic kogos nie z pierwszej lapanki co oczywiscie wiaze sie z podpisaniem nie malego kontraktu.
Jeszcze raz pytam czy biarac pod uwage sytuacje finansowa rozwiazanie kontraktu jest najlepszym??

Oczywiscie fakt ze umowa zostala rozwiazana za porozumieniem stron calkowicie zmienila by moje spojzenie na ta sprawe ale tego nie wiemy.

pozdro

Tenzen 15.03.2010 13:11

Pełen szacunek dla Skorży, widać, że ma w sercu Białą Gwiazdę! I bardzo dobrze, że nie obejmie Legii bo mogliśmy sobie tym strzelić samobója.

Mam nadzieje, że przyjedzie na fetę ;)

John1906 15.03.2010 13:12

Dzięki Maciek za dwa Mistrzostwa Polski i niezapomniane chwile !!!
Powodzenia !

KOMINEK 15.03.2010 13:14

Dziękuje kibicom i życzę im spotkania na Rynku w maju. Jeśli będę mógł to też przyjdę. Kurcze... szkoda, że zabrakło mi dwóch miesięcy do wykończenia kontraktu. Ale nadal kibicuję Wiśle. Powiedziałem piłkarzom, że trzymam za nich kciuki, by obronili tytuł Za tę wypowiedź - według mnie szczerą - czapki z głów

Marcinnno 15.03.2010 13:16

Dzięki, ale to co drużyna wyprawiała to skandal.

tofik 15.03.2010 13:17

Kurde pomimo dennej gry i wyników w tej rundzie smutno mi się zrobiło jak przeczytałem, że Maciek odchodzi :(
Najwyraźniej Infiniti miał rację, wrócił Cupi z zagranicy i na pełnej k zrobił porządek.
Zaraz podadza, że Henry wraca, pewnie z Kowalikiem i Szulem :PI karuzela dalej się kreci, a właściciel tylko zmienia marionetki jak w TF. Tam równiez czasam się wraca do odstawionego wcześniej w kąt prezesa.

Dziekujemy coach Skorżo za tytuły i powodzenia.

Kluvi 15.03.2010 13:19

kurde w sumie głupio trochę postępują zwalniając 2 miesiące przed końcem kontraktu..
no chyba że wariant B, czyli nowy trener już jest od jakiegoś czasu nagrany

Kbobt 15.03.2010 13:19

Tylklo w Polsce zdarzają się takie cuda, aby zwalniać trenera, który przy wyprzedaży piłkarzy i grze pół sezonu na wyjazdach zdobywa z klubem 2 Mistrzostwa Polskie i jest liderem Ekstraklasy. Teraz szczyt Wisły na ten sezon to miejsca 4-5, ale może przy fuksie Petrascu uda się wygrać z Legią 1-0. W uchprzyszłym sezonie to nawet nie chce myśleć, ale obawiam się najgorszego :((

Gratulacje dla Lecha za mistrza
Gratulacje dla Ruchu za puchar

Trenerze dziękuje za te wszystkie zwycięstwa, mistrzostwa, za wiele wsaniałych chwil. Życze powdzenia w nowym klubie oraz samych zwycięstw, prawdziwego właściciela oraz PRAWDZIWYCH kibiców.

DZIĘKUJE ! ! !

szprotson 15.03.2010 13:21

dzieki panie Maćku
Dziekuje za te 2 mistrzostaw, fajnie było, szzcegolnie to ostatnie wywalczone w mękach.
Dziekuje przede wszystkim za 1-0 z Barcelona. Tego sie nie zapomni długo
Mam nadzieje ze opuszczajac statek zabierze pan ze soba cała swoja falange trenerską.

Było miło, sie skończyło.

Ale jest to pierwszy trener który nawiązał, do Kasperczakowskiej Wisły. Bo jej mit zniesie dopiero druzyna grajaca w pucharach.

brylant17 15.03.2010 13:25

Wolfy ulżyło? Ciekawe kto teraz przyjdzie? zaraz pewnie się posypią wypowiedzi gwiazdorów jaki był Skorża,że za ciężkie treningi itp. .Jednym kandydatem to trener z zagranicy ale obawiam się jednego zapikuje naszym gwiazdeczkom 2 treningi dziennie to zaraz polecą z płaczem do p.Bogusława, że tu mnie boli a tam mnie strzyka.Mam nadzieje, że nowy trener nie będzie się cackał z gwiazdorami typu Małecki i Brożek który macha rękami.Moimi kandydatami są Pobierz,Kasperczak no i Winfried Schäfer.Panie Macieju podziękowania za dwa mistrzostwa ogranie Barcy szkoda,że się nie udało zagrać w pucharach.Jedynie mam żal za porażkę z Cracovią mam nadzieje, że nie pójdzie pan do odwiecznych rywali typu Lech i Legia.

killabeez 15.03.2010 13:27

Szkoda Wisły.

W obecnej sytuacji finansowej brak mistrzostwa (czytaj pieniędzy za nie i za grę w pucharach) może być (tfu, tfu, tfu!) pierwszym krokiem w przeciętność. Boję się, że niestety tylko Skorża miał szansę serio powalczyć o obronę korony. Sądzę, że nie był bez szans by ogarnąć kryzys i dowieźć lidera do końca. Wtedy można by usiąść, zobaczyć ile spotkań w ciągu tych trzech lat było dobrych, ile złych i podjąć decyzję czy ciągnąć to dalej. Chyba znowu zabrakło trochę profesjonalizmu i rozsądku w klubie. Szkoda. Niemiec zanim pozna naszych piłkarzy, zanim nasi piłkarze poznają jego może być gdzieś w okolicach piątego miejsca w tabeli (za Lechem, Legią, Ruchem i Bełchatowem), co byłoby dosyć przykre, bo pamiętam ośme miejsce i płacz na forum trzy lata temu. Nie jestem fanem Skorży, Wisła od roku grała beznadziejnie, ale uważam że zwalnianie go miałoby większy sens za dwa miesiące, oczywiście mając przygotowaną odpowiednią kandydaturę.

Oczywiście zaznaczam, że mam olbrzymią nadzieję, iż w maju przeczytam tego posta i będę mógł się śmiać ze swojej głupoty i ograniczenia, bo Wisła po pięknej grze zostanie trzeci raz z rzędu mistrzem.

michalo28 15.03.2010 13:27

Moim zdaniem skład Wisły się wypalił i nie jest to raczej wina Macieja. Jego winię głównie za to, że nie wziął tych Brożków i Łobodzińskich za mordy. No i skompromitował się nagminnie wystawiając Pawełka w bramce.

konrad89 15.03.2010 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tormenthor (Post 869773)
Może wreszcie nie będę musiał oglądać Pawełka w bramce. Poza tym gdyby nie tragiczna gra Lechai Legii to ani w poprzednim sezonie ani obecnie nie mielibyśmy szans na mistrza. Z kolei drużyna z Kosowskim, Zieńczukiem w formie i Paulistą, to był samograj i każdy trener zdobyłby z nią mistrzostwo.

Taa. Tak samo można powiedzieć, że gdyby Legia w sezonie 2007/2008 zdobyła ze 20 pkt więcej była by mistrzem. A co do poprzedniego sezonu to drużyna na wiosnę mimo wszystko pokazała charakter i dlatego zostaliśmy mistrzami. A ten "samograj" tylko bez Kosy sezon wcześniej skończył na 8 miejscu więc nie opowiadaj głupot, że pierwsze mistrzostwo Skorży to nie jego zasługa.

janko04 15.03.2010 13:30

Powiem krótko Panie Macieju ! Dziękuje za dwa tytuły MP, wygrane z Beitarem czy Barceloną. Życzę powodzenia w następnym klubie !

qchar90 15.03.2010 13:31

w ogóle Wolfy sie nie udziela, a byl pierwszy za zwolnieniem Skorzy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl