![]() |
Gość sam sobie skomplikował i komplikuje sytuacje .
On chyba nie widzi w tym swojej winy ,sam nie wiem czy na miejscu Smudy chciałbym z nim pracować ... Ale i tak myśle że mógłby łatwo wrócić gdyby okazał troszkę pokory , choć z drugiej strony jako gwiazda ligi włoskiej może dalej brnąć ... choć nie byłoby to raczej rozsądne . Co do reprezentacji to z Borucem czy bez , lepiej żeby obrona i gra do przodu była , bo bez tego to i bramkarz nie pomoże . Ogólnie z bramkarzami nie ma tragedii , a duch i atmosfera też się liczą . |
Peszce wybaczył, Żewłakowowi też, a Boruca odstawił. Równi i równiejsi. I mam nadzieję, że z tym Glikiem to był kolejny strzał kulą w płot...
|
Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda powołał 18 zawodników na zgrupowanie w Turcji i mecz towarzyski z Bośnią i Hercegowiną, który odbędzie się 10 grudnia.
Bramkarze: Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok), Bartosz Kaniecki (Widzew Łódź). Obrońcy: Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Hubert Wołąkiewicz (Lechia Gdańsk), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Marcin Kikut (Lech Poznań), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Piotr Celeban (Śląsk Wrocław). Pomocnicy: Ariel Borysiuk (Legia Warszawa), Maciej Rybus (Legia Warszawa), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), Cezary Wilk (Wisła Kraków), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa). Napastnicy: Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok), Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok), Dawid Nowak (GKS Bełchatów), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Artur Sobiech (Polonia Warszawa) Nie kumam co tam robi Rybus.... Chyba strzelac fotki jedzie... Niech on ogarnie dupe i trenuje a nie na kadre sie wybiera gwiazdeczka. Mial powolac Kucharczyka... |
Kto to jest Bartosz Kaniecki ?
|
Kaniecki ? ? ?
nie dziwne ze takie jaja na kadrze, jak tutaj juz moze grac każdy. |
Pawłowski,Rybus,Jodłowiec- paranoja.
|
Ależ Franiu jest oryginalny. Łowca talentów psia mać :lol:
SMUDA WON! |
Cytat:
|
Zaiste ten sam.
|
WTF?
Bartosz Kaniecki...padłem. Przecież normalnie to rezerwowy Widzewa. Jodłowiec - padłem po raz drugi. Co to kur*a jest? Pawełka czy Skabe byłoby lepiej powołać, bo mimo wszystko ostatnio bronią dobrze. |
Kaniecki??? Jest tylu lepszych bramkarzy w lidze, nawet Małkowski z Lechii byłby w tej kadrze bardziej na miejscu od niego. Dlaczego nie ma Stachowiaka, Skaby czy chociażby Sapeli któremu można byłoby w końcu dać chociaż jedną szansę? Oczywiście w kadrze jest też jakżeby inaczej pupilek trenera Rybus. Jakby gościu miał połamane obie nogi to też pewnie dostawałby powołania.
|
Szczerze mówiąc to pewnie nawet i Bodzio Wyparło by lepiej zabronił, no ale nie skreślajmy chłopaka od razu.
|
Ależ ten Borek to jest pajac - Probierz nie widzi problemu, ze Frankowski bedzie pomagal w kadrze, a ten ćwok robi z igły widły w "Cafe Futbol" - mam nadzieje, ze nie bedzie komentowal meczow Polski na euro 2012.
|
Prawa do transmisji EURO 2012 ma TVP, czyli mecze będzie komentował Szpaq.
|
Jak on zagra w reprezentacji Polski to będzie dramat.
Co to ....a w ogóle jest za pomysł... |
Cytat:
|
a Olisadebe, Roker Perejro, Benisz, Obornik ?
Nie rozumiem o co wam chodzi, wole takiego chłopa na środku kadry jak Marmoleda niż Glik tudzież Sadlok, Wojtkowiak. Nienawiść, niechęc do pyr odstawmy w czasie kadry, innego argumentu nie widze. |
kiedyś nawet był artykuł
i co się okazało, że większośc tych zaadaptowanych do różnych reprezentacji ma większe związki aniżeli miał Roger czy Olisadebe ja nie mówię nie, ale co za dużo to niezdrowo, Obraniak czy Boenisch mają przynajmniej polską krew, a taki Geworgjan, większośc zycia spędził w Polsce Manuel to akurat przypadek tych pierwszych :P |
Cytat:
Kadra to nie klub. Z drugiej strony, ten cyrk może być bardzo pożyteczny- niech inni widzą, że w 38 mln kraju nie ma 4-8 obrońców by móc dobrze w kadrze zagrać... |
Cytat:
|
Olisadebe, Roger i .... Arboleda(?) nigdy nie będziecie POLAKAMI !
Obraniak to inna kwestia, ma mentalność francuza, mówi w tym języku, ale korzenie ma polskie więc to inna sprawa. Smuda mnie w....ia do reszty, jeszcze trochę i zacznę mu życzyć spektakularnej wtopy podczas Euro, tylko dlatego żeby pożegnał się ze stołkiem ze swoimi wymysłami oraz razem z PZPN Cóż pozostaje mieć nadzieję że jednak uwajaj uwajaj w kadrze się nie znajdzie bo a nóż coś Smudzie się odmyśłi ! |
Cytat:
|
Cytat:
Nie wyobrazam zeby jakis płaczek Arboleda nosi koszulke z Bialym Orłem na piersi. i tyle nic i nikt mnie nie przekona ,jest Polska i maja w niej grac Polacy Arboleda ma swoja Kolumbie i tam prosze bardzo moze sobie grac nawet codziennie. |
Cytat:
Co ma piernik do wiatraka? Jak Arboleda dobry, to czemu nie Marcelo? Lepszy i do tego bardziej rozwojowy? A na grę w reprezentacji Brazylii i tak raczej nie ma szans. Przecież nie o to chodzi, że Arboleda jest z Amiki. Chodzi o to, że nie jest Polakiem, z Polską nie ma nic wspólnego. Dokładnie tak samo jak Olisadebe i Roger. Obraniak ma polskie pochodzenie, więc sprawa jest nieco inna. Boenisch też, tylko że jego trzeba było o polskość na klęczkach błagać - z patriotyzmem nie ma to nic wspólnego. Temat Arboledy chyba przeniosę do reprezentacji. |
Cytat:
tak bez czepialstwa, ale co, Marcelo ma wspólnego z Polską ? Nie jest Polakiem i nie będzie. Też tak mam pisać ? Ciebie chyba (?) boli to, że jest po prostu czarny. Łatwo tłumaczyć Obraniaka który słowa po Polsku nie powie, ale ma jakieś korzenia polskie. Boenischa też tłumaczycie bo jest biały tak ? A Roger, Olisadebe i inni czarnoskórzy to nie mają prawa gry w naszej reprezentacji ? Ja wiem, że nie chcecie takiej patologii jak we Francji, czy w Holandii, no ale bez przesady.. |
Cytat:
Poza tym nie dzieliłbym patologii na mniejsze czy większe - dla mnie patologią jest sama naturalizacja piłkarza, który nie ma z Polską nic wspólnego. Także twój przykład o Francji czy Holandii jest dla mnie chory - może ustalmy jeszcze odgórny limit. Jesteś zdania, że 3 Brazylijczyków w kadrze jest ok, ale dajmy na to 6 już nie? Bez sens totalny. |
Cytat:
|
Olisadebe też.
I co z tego? Ewentualnie jego dzieci mogą ubiegać się o grę z orzełkiem na piersi. Urodzili się w Polsce, mają matkę-Polkę. A sam Hernani? Dla mnie nadal jest Brazylijczykiem.Ja bym go nie zaakceptował w kadrze narodowej. Bo jak sama nazwa wskazuje, to jest KADRA NARODOWA. |
Cytat:
Fragment z tym że go boli fakt że jest czarny to już w ogóle żenada :rotfl: To że ty nie rozumiesz problemu i nie widzisz nic złego w tym że kupujemy sobie zawodników do reprezentacji to nie znaczy że inni którzy go dostrzegają są rasistami. A co do patologi to chyba ty jesteś rasistą bo nie wiem czy zauważyłeś ale w reprezentacji Francji mimo że są czarni (skoro tak lubisz ich segregować) to oni w większości od dziecka mieszkają we Francji, chodzili do francuskiej szkoły, całowali francuskie dziewczyny, pili francuskie wino we francuskich mieszkaniach, uczyli się piłki we francuskich klubach nie to co Arboleda który przed 2005 rokiem nie wiedział że istnieje takie państwo jak Polska. Ogólnie wniosek jest taki że mimo że we Francji grają czarni (używam twojego nazewnictwa) to jednak grają Francuzi a nie przyjezdni przefarbowani. |
Cytat:
|
Cytat:
a Tym bardzej nie zaakceptuje Arboledy bo dla mnie jest zwykłym pajacem który z Polska nie ma nic wspolnego ! :-P Poza tym co ty porównujesz prowadzenie kadry przez Holendra, do gry w kadrze Kolumbijczyka Arboledy który tylko i wyłącznie chce grac w naszej kadrze, bo na swoja jest za słaby:/ |
Nie stawiajcie Olisadebe i Rogera na rowni z Arboleda, bo ci pierwsi uzyskali obywatelstwo na warunkach szczegolnych. Manuelowi sie poprostu nalezy(jest juz w Polsce 5 lat) i kropka. Nie mowie juz o tym, ze mowi po polsku(w odroznieniu do tamtych panow). Kwestia sporna pozostaje, czy go powolywac czy nie...i to juz zostawiam selekcjonerowi. Natomiast jesli ja mam wyglosic swoje zdanie na ten temat, to nie mam nic przeciwko. Mowie nie naturalizowaniu na sile(Olisadebe, Roger...juz nie wspominam o tym, ze umiejetnosci pilkarskie tych kopaczy, byly mocno dyskusyjne).
|
Cytat:
Dlaczego nie można porównywać prowadzenia kadry przez obcokrajowca, do gry w kadrze innego obcokrajowca? To o co tu tak naprawdę chodzi? Przecież kadra jest NARODOWA to bądźmy Panowie konsekwentni. |
Cytat:
Wg. Mnie Arboleda podnosi poziom na pozycji śr. obrońcy, i na ten moment żadnej Polak go nie bije. Chłop gra już w u Nas 5 lat, to więcej niż grał Roger, Boenisch, Obraniak czy Olisadebe, więc jeśli Oni dostali szansę to czemu nie on? Oczywiście to jeśli chce np.dobrego występu na Euro. Mam w dupie to że chłopa nei lubie, że jest jaki jest ale jesli ma dawac z siebie 100% w reprezentacji, to coz, zgodze sie, i tak pewnie potrwa to kilka lat, ale...dzieki temu moze ktoś sie od niego czegos nauczy i za jakis czas zagraja na tej pozycji polacy na ktorych bedziemy mogli z czystym sumieniem powiedziec ze sa srodkowymi obroncami. Taka jest teraz piłka, takie jest zycie, moze Arboleda zostanie w kraju, urodzi Syna tutaj i on juz bedzie pełnoprawnym Polakiem? Wizard, rozumiem ze nie utozsamiasz sie z kadra od kiedy Olisadebe zadebiutował? Cytat:
Jeśli mam wybierac najlepiej pilkarsko dla kadry, biore go na obrone. Jeśli wybieram opcje, Polska dla Polakow, to po prostu nie jestem wkuriony po prazkach, gdyz jesteśmy srednia druzyna. Oceniam Arbolede jako piłkarza. Zapominam o klubie, kolorze skóry, pochodzeniu i innych, biore pod uwage tylko przydatność dla kadry ..narodowcy. |
Problem z pajacem Arboledą jest taki, że gość może legalnie ubiegać się o polskie obywatelstwo...
Generalnie, wolę przegrywać Polakami, niż wygrywać mudżinami/francuzami/niemcami/żydami i kim tam jeszcze... |
Cytat:
|
Cytat:
Jeśli w spotkaniu Polski z Włochami kibicujesz Polakom, to z jakich pobudek? Jeśli tylko dlatego, że są Polakami, to tak jestes wrednym narodowcem! No, chyba że kibicujesz Polakom, bo mają ładniejsze koszulki, albo fajniejsze fryzury... Cytat:
Cytat:
Zamiast wykorzystać Euro i wydawać miliony z budżetu na budowę szkółek, ściągnięcie trenerów z zachodu, my idziemy po najmniejszej linii oporu skupując chłam z innych krajów... Euro zamiast być początkiem czegoś wielkiego, może być początkiem końca naszej kadry... Cytat:
Dlaczego nie możemy iść drogą Włochów, Czechów czy Hiszpanów, którzy w kadrze mają praktycznie samych prawdziwych reprezentantów? Cytat:
Jeśli rzeczywiście ożeni się z Polką, tu wychowa dzieciaki, to rzeczywiście będą mogły one nas reprezentować. On jednak nigdy Polakiem nie będzie... Cytat:
Cytat:
Cytat:
....a, zadam ci inne pytanie: Wstajesz rano, włączasz Onet.pl, pierwszy news: "Fifa znosi ograniczenia. Możesz grać w dowolnej reprezentacji jakiej paszport posiadasz". Drugi news: "Lato ogłasza: właśnie namówiliśmy Puyola, Ronaldo, Messiego, Xaviego i Cassilasa na grę dla Polski. Na Euro walczymy o złoto!". Rozumiem, że taki poranek byłby najpiękniejszy w twoim życiu? Z dumą biegał byś z flagą po mieście, że w końcu staliśmy się futbolową potęgą? |
zaczne od końca Konrad.
Ja nie pisalem ze chce zmian w Fifa etc, tylko za i przeciw wg. Mnie gry Arboledy w kadrze. Nie widzisz roznicy pomiedzy Arboleda ktory nie gral w rodzimej reprezentacji, przebywa u Nas w kraju 5 lat i stara się o nasze obywatelstwo a w/w Puyolem? Nie widzisz... Dalej, piszesz że Francuzom odpowiedziałeś srogo, ale powiedz mi, czy w zwiazku z tym Fifa cofnęła im tytuły? Zachowujesz sie jak kibic Legii ktory po zeszłorocznym sezonie mowi : Dobrze ze nie gramy w pucharach, przynajmniej sie nie osmieszamy. Dlaczego nei mozemy isc drogą Czechów..(to jeszcze zrozumiem) ale Hiszpanow i Włochow? Hiszpanów i Włochów? Jak to ku**a dlaczego? Spojrz i policz liczbe naszych pilkarzy w mocniejszych ligach, hmm...np. Primera Division czy Premier League? Jesteśmy słabym piłkarsko mało ambitnym narodem.tyle. Jakie sa w Obraniaku i Boenischu polskei korzenie, jakie? Podolski ma większe. Obraniak zrozumial ze we Francji sie nie złapie to sie do nas dostał, kto wie jakie sa naprawde powody? Ktos wiec cos wiecej niz przeczyta? Cytat:
post mial byc o przydatnosci A. do kadry no ale troche Konrad poszerzył. pojawia sie nurtujace mnie pytanie : Jak np. w czasie bitew wojen etc, wraz z Polskimi wojskami ramię w ramię walczyły inne, to to bylo dobre czy zle? No i najwazniejsze: Ja pisze o Arboledzie jak Reprezentancie Polski a nie o Polaku, bo dla mnie tutaj jest różnica. |
Cytat:
Cytat:
Natomiast na miejscu Francuzów, miałbym w dupie te wszystkie tytuły... Zresztą koloniści pokazali klasę na ostanim mundialu, gdzie niektórzy nie znali nawet Marsylianki... Cytat:
Przecież o tym pisałem, trzeba szkolić polską młodzież. Idź zobacz sobie jakie treningi mają juniorzy Wisły (i tak polska czołówka), to umrzesz ze śmiechu... Cytat:
Cytat:
Czego 32 letni murzyn grając w kadrze ma nauczyć i kogo? Kolegów ze środka pola również 30 letnich? Pisząc o trenerach z zachodu miałem na myśli stworzenie w końcu jakiś szkółek uczących grać 8 latków, które zdają egzamin na całym świecie... Cytat:
Cytat:
Równie dobrze, mogę napisać czy byłbyś gotów chwycić kałacha i iść mordować niemców, żebyśmy zdobyli medal na euro... No, ja bym jednak nie dał rady... Cytat:
|
Cytat:
Teoretycznie jestem w połowie Serbem. Swoich serbskich "korzeni" nie muszę szukać wśród dziadków i pradziadków. Wystarczy, że spojrzę o jedno pokolenie wstecz. Uważam się tylko i wyłącznie za Polaka. Tu się wychowałem. Ten kraj znam. Mówię i myślę tylko po Polsku. Serbia jest dla mnie obca tak samo jak Hiszpania lub Chiny. Mając to doświadczenie analizuję sytuację Obraniaka i nie wierzę, że on uważa się za Polaka. To Francuz, który wiedział, że nie jest wystarczająco dobry by reprezentować swoją ojczyznę. Teraz gdy już gra w kadrze Polski nawet nie próbuje poznać języka i kraju. Dla niego zgrupowania kadry to same mecze wyjazdowe. Historii Boenischa nie znam zbyt dobrze, ale skoro facet nie potrafi udzielić prostego wywiadu w języku rodziców jego "polskość" jest dla mnie wątpliwa. Moim zdaniem bardziej "polscy" są ludzie, którzy żyją tu od lat. Znają nasz kraj, język, tradycje i mentalność. Taki Cantoro, Vuković czy inny Hernani bardziej zasługują/zasługiwali na koszulkę z białym orłem niż Obraniak, którego "polskość" przejawia się tylko w nazwisku. Arboleda to chyba trochę inny przypadek. Widziałem mało wywiadów z tym zawodnikiem i nie wiem czy czuje się jakoś szczególnie związany z Polską. Mimo wszystko nawet Arboleda ma więcej wspólnego z tym krajem niż Obraniak. Jeśli założymy, że te "korzenie" są jednak coś warte, że posiadanie przodków z danego kraju daje komuś jakąś szczególną więź z krajem to czy to nie oznacza, że każdy z nas może reprezentować Etiopię (Mitochondrialna Ewa)? :-D |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl