Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

jachting 27.11.2010 23:18

Gość sam sobie skomplikował i komplikuje sytuacje .
On chyba nie widzi w tym swojej winy ,sam nie wiem czy na miejscu Smudy chciałbym z nim pracować ...
Ale i tak myśle że mógłby łatwo wrócić gdyby okazał troszkę pokory , choć z drugiej strony jako gwiazda ligi włoskiej może dalej brnąć ... choć nie byłoby to raczej rozsądne .
Co do reprezentacji to z Borucem czy bez , lepiej żeby obrona i gra do przodu była , bo bez tego to i bramkarz nie pomoże .
Ogólnie z bramkarzami nie ma tragedii , a duch i atmosfera też się liczą .

WiślakMyślenice 27.11.2010 23:25

Peszce wybaczył, Żewłakowowi też, a Boruca odstawił. Równi i równiejsi. I mam nadzieję, że z tym Glikiem to był kolejny strzał kulą w płot...

kreseq 29.11.2010 15:50

Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda powołał 18 zawodników na zgrupowanie w Turcji i mecz towarzyski z Bośnią i Hercegowiną, który odbędzie się 10 grudnia.

Bramkarze: Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok), Bartosz Kaniecki (Widzew Łódź).

Obrońcy: Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Hubert Wołąkiewicz (Lechia Gdańsk), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Marcin Kikut (Lech Poznań), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Piotr Celeban (Śląsk Wrocław).

Pomocnicy: Ariel Borysiuk (Legia Warszawa), Maciej Rybus (Legia Warszawa), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), Cezary Wilk (Wisła Kraków), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa).

Napastnicy: Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok), Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok), Dawid Nowak (GKS Bełchatów), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Artur Sobiech (Polonia Warszawa)


Nie kumam co tam robi Rybus.... Chyba strzelac fotki jedzie... Niech on ogarnie dupe i trenuje a nie na kadre sie wybiera gwiazdeczka. Mial powolac Kucharczyka...

SZYMEK_TSW 29.11.2010 16:19

Kto to jest Bartosz Kaniecki ?

szprotson 29.11.2010 16:21

Kaniecki ? ? ?

nie dziwne ze takie jaja na kadrze, jak tutaj juz moze grac każdy.

slaskWKSslask 29.11.2010 16:21

Pawłowski,Rybus,Jodłowiec- paranoja.

Kamson 29.11.2010 16:32

Ależ Franiu jest oryginalny. Łowca talentów psia mać :lol:

SMUDA WON!

mr_kwolf 29.11.2010 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 1019579)
Kto to jest Bartosz Kaniecki ?

to nie on puścił tą szmate Żurawia w pucharze polski z nami? :D

WiślakMyślenice 29.11.2010 17:27

Zaiste ten sam.

Titto 29.11.2010 19:51

WTF?
Bartosz Kaniecki...padłem.
Przecież normalnie to rezerwowy Widzewa.
Jodłowiec - padłem po raz drugi.
Co to kur*a jest?
Pawełka czy Skabe byłoby lepiej powołać, bo mimo wszystko ostatnio bronią dobrze.

maciek5656 29.11.2010 20:14

Kaniecki??? Jest tylu lepszych bramkarzy w lidze, nawet Małkowski z Lechii byłby w tej kadrze bardziej na miejscu od niego. Dlaczego nie ma Stachowiaka, Skaby czy chociażby Sapeli któremu można byłoby w końcu dać chociaż jedną szansę? Oczywiście w kadrze jest też jakżeby inaczej pupilek trenera Rybus. Jakby gościu miał połamane obie nogi to też pewnie dostawałby powołania.

IncognitoTSW 29.11.2010 20:19

Szczerze mówiąc to pewnie nawet i Bodzio Wyparło by lepiej zabronił, no ale nie skreślajmy chłopaka od razu.

dynek.pl 05.12.2010 11:26

Ależ ten Borek to jest pajac - Probierz nie widzi problemu, ze Frankowski bedzie pomagal w kadrze, a ten ćwok robi z igły widły w "Cafe Futbol" - mam nadzieje, ze nie bedzie komentowal meczow Polski na euro 2012.

sessegnon 05.12.2010 12:10

Prawa do transmisji EURO 2012 ma TVP, czyli mecze będzie komentował Szpaq.

pchelas 09.12.2010 17:27

Jak on zagra w reprezentacji Polski to będzie dramat.
Co to ....a w ogóle jest za pomysł...

WiślakMyślenice 09.12.2010 17:30

Cytat:

Jak on zagra w reprezentacji Polski to będzie dramat.
Co to ....a w ogóle jest za pomysł...
Po.......ić tą reprezentację i kibicować innym :)

szprotson 09.12.2010 17:36

a Olisadebe, Roker Perejro, Benisz, Obornik ?

Nie rozumiem o co wam chodzi, wole takiego chłopa na środku kadry jak Marmoleda niż Glik tudzież Sadlok, Wojtkowiak.

Nienawiść, niechęc do pyr odstawmy w czasie kadry, innego argumentu nie widze.

szczebrzeszcz 09.12.2010 17:41

kiedyś nawet był artykuł
i co się okazało, że większośc tych zaadaptowanych do różnych reprezentacji ma większe związki aniżeli miał Roger czy Olisadebe

ja nie mówię nie, ale co za dużo to niezdrowo,

Obraniak czy Boenisch mają przynajmniej polską krew,
a taki Geworgjan, większośc zycia spędził w Polsce

Manuel to akurat przypadek tych pierwszych :P

WiślakMyślenice 09.12.2010 17:42

Cytat:

a Olisadebe, Roker Perejro, Benisz, Obornik ?

Nie rozumiem o co wam chodzi, wole takiego chłopa na środku kadry jak Marmoleda niż Glik tudzież Sadlok, Wojtkowiak.

Nienawiść, niechęc do pyr odstawmy w czasie kadry, innego argumentu nie widze.
Ludzie wiem, że w czasie Rzeczypospolitej Obojga Narodów byliśmy najbardziej tolerancyjnym narodem, ale to było już kilka wieków temu!

Kadra to nie klub.

Z drugiej strony, ten cyrk może być bardzo pożyteczny- niech inni widzą, że w 38 mln kraju nie ma 4-8 obrońców by móc dobrze w kadrze zagrać...

Wizard 09.12.2010 18:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1023649)
a Olisadebe, Roker Perejro, Benisz, Obornik ?

Nie rozumiem o co wam chodzi, wole takiego chłopa na środku kadry jak Marmoleda niż Glik tudzież Sadlok, Wojtkowiak.

Nienawiść, niechęc do pyr odstawmy w czasie kadry, innego argumentu nie widze.

Nie wiem jakie masz priorytety, że wolisz Kolumbijczyka niż Polaka w kadrze narodowej - ale odpowiem, że wolę przegrać z Sadlokiem (i innymi podobnymi), niż wygrać z Arboledą (i innymi podobnymi). Jak ja mam się utożsamiać z taką drużyną narodową, gdy nie grają w niej moi rodacy?

tomo 09.12.2010 18:47

Olisadebe, Roger i .... Arboleda(?) nigdy nie będziecie POLAKAMI !

Obraniak to inna kwestia, ma mentalność francuza, mówi w tym języku, ale korzenie ma polskie więc to inna sprawa. Smuda mnie w....ia do reszty, jeszcze trochę i zacznę mu życzyć spektakularnej wtopy podczas Euro, tylko dlatego żeby pożegnał się ze stołkiem ze swoimi wymysłami oraz razem z PZPN

Cóż pozostaje mieć nadzieję że jednak uwajaj uwajaj w kadrze się nie znajdzie bo a nóż coś Smudzie się odmyśłi !

Ar222 09.12.2010 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1023649)
a Olisadebe, Roker Perejro, Benisz, Obornik ?

Nie rozumiem o co wam chodzi, wole takiego chłopa na środku kadry jak Marmoleda niż Glik tudzież Sadlok, Wojtkowiak.

Nienawiść, niechęc do pyr odstawmy w czasie kadry, innego argumentu nie widze.

Myślę, że nie jest to kwestia niechęci do poznaniaków, ale raczej pewnych priorytetów. Naturalziacja kolesia, który z Polską ma niewiele wspólnego, tylko dlatego, że przyzwoicie gra w piłkę, jest trochę smieszna w sytuacji, gdy tysiące potomków sybiraków od lat czekają na obywatelstwo. Fajnie jakby reprezentacja lepiej grała, ale na niej się mimo wszystko świat nie kończy :-p

Wojtas 09.12.2010 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1023669)
Nie wiem jakie masz priorytety, że wolisz Kolumbijczyka niż Polaka w kadrze narodowej - ale odpowiem, że wolę przegrać z Sadlokiem (i innymi podobnymi), niż wygrać z Arboledą (i innymi podobnymi). Jak ja mam się utożsamiać z taką drużyną narodową, gdy nie grają w niej moi rodacy?




Nie wyobrazam zeby jakis płaczek Arboleda nosi koszulke z Bialym Orłem na piersi.

i tyle nic i nikt mnie nie przekona ,jest Polska i maja w niej grac Polacy Arboleda ma swoja Kolumbie i tam prosze bardzo moze sobie grac nawet codziennie.

flamengista 09.12.2010 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1023649)
a Olisadebe, Roker Perejro, Benisz, Obornik ?

Nie rozumiem o co wam chodzi, wole takiego chłopa na środku kadry jak Marmoleda niż Glik tudzież Sadlok, Wojtkowiak.

Nienawiść, niechęc do pyr odstawmy w czasie kadry, innego argumentu nie widze.

:shock:

Co ma piernik do wiatraka?

Jak Arboleda dobry, to czemu nie Marcelo? Lepszy i do tego bardziej rozwojowy? A na grę w reprezentacji Brazylii i tak raczej nie ma szans.

Przecież nie o to chodzi, że Arboleda jest z Amiki. Chodzi o to, że nie jest Polakiem, z Polską nie ma nic wspólnego. Dokładnie tak samo jak Olisadebe i Roger.

Obraniak ma polskie pochodzenie, więc sprawa jest nieco inna. Boenisch też, tylko że jego trzeba było o polskość na klęczkach błagać - z patriotyzmem nie ma to nic wspólnego.

Temat Arboledy chyba przeniosę do reprezentacji.

nbp 09.12.2010 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1023752)
:shock:

Co ma piernik do wiatraka?

Jak Arboleda dobry, to czemu nie Marcelo? Lepszy i do tego bardziej rozwojowy? A na grę w reprezentacji Brazylii i tak raczej nie ma szans.

Przecież nie o to chodzi, że Arboleda jest z Amiki. Chodzi o to, że nie jest Polakiem, z Polską nie ma nic wspólnego. Dokładnie tak samo jak Olisadebe i Roger.

Obraniak ma polskie pochodzenie, więc sprawa jest nieco inna. Boenisch też, tylko że jego trzeba było o polskość na klęczkach błagać - z patriotyzmem nie ma to nic wspólnego.

Temat Arboledy chyba przeniosę do reprezentacji.


tak bez czepialstwa, ale co, Marcelo ma wspólnego z Polską ? Nie jest Polakiem i nie będzie. Też tak mam pisać ? Ciebie chyba (?) boli to, że jest po prostu czarny. Łatwo tłumaczyć Obraniaka który słowa po Polsku nie powie, ale ma jakieś korzenia polskie. Boenischa też tłumaczycie bo jest biały tak ?

A Roger, Olisadebe i inni czarnoskórzy to nie mają prawa gry w naszej reprezentacji ?

Ja wiem, że nie chcecie takiej patologii jak we Francji, czy w Holandii, no ale bez przesady..

Wizard 09.12.2010 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1023769)
tak bez czepialstwa, ale co, Marcelo ma wspólnego z Polską ? Nie jest Polakiem i nie będzie. Też tak mam pisać ? Ciebie chyba (?) boli to, że jest po prostu czarny. Łatwo tłumaczyć Obraniaka który słowa po Polsku nie powie, ale ma jakieś korzenia polskie. Boenischa też tłumaczycie bo jest biały tak ?

A Roger, Olisadebe i inni czarnoskórzy to nie mają prawa gry w naszej reprezentacji ?

Ja wiem, że nie chcecie takiej patologii jak we Francji, czy w Holandii, no ale bez przesady..

Oczywiście, że zawodnicy nie mający żadnego związku z naszą Ojczyzną nie mają prawa gry w naszej reprezentacji. Tyczy się do Rogera, Olisadebe, Arboledy, Marcelo, Hernaniego i innych obcych.
Poza tym nie dzieliłbym patologii na mniejsze czy większe - dla mnie patologią jest sama naturalizacja piłkarza, który nie ma z Polską nic wspólnego. Także twój przykład o Francji czy Holandii jest dla mnie chory - może ustalmy jeszcze odgórny limit. Jesteś zdania, że 3 Brazylijczyków w kadrze jest ok, ale dajmy na to 6 już nie? Bez sens totalny.

RAFi89 09.12.2010 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1023773)
Oczywiście, że zawodnicy nie mający żadnego związku z naszą Ojczyzną nie mają prawa gry w naszej reprezentacji. Tyczy się do Rogera, Olisadebe, Arboledy, Marcelo, Hernaniego i innych obcych.

Hernani chyba ma żonę polkę, więc jakby nie patrzeć to coś wspólnego z tą polską ma.

Wizard 09.12.2010 23:46

Olisadebe też.
I co z tego?

Ewentualnie jego dzieci mogą ubiegać się o grę z orzełkiem na piersi. Urodzili się w Polsce, mają matkę-Polkę. A sam Hernani? Dla mnie nadal jest Brazylijczykiem.Ja bym go nie zaakceptował w kadrze narodowej. Bo jak sama nazwa wskazuje, to jest KADRA NARODOWA.

mr_kwolf 09.12.2010 23:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1023769)
tak bez czepialstwa, ale co, Marcelo ma wspólnego z Polską ? Nie jest Polakiem i nie będzie. Też tak mam pisać ? Ciebie chyba (?) boli to, że jest po prostu czarny. Łatwo tłumaczyć Obraniaka który słowa po Polsku nie powie, ale ma jakieś korzenia polskie. Boenischa też tłumaczycie bo jest biały tak ?

A Roger, Olisadebe i inni czarnoskórzy to nie mają prawa gry w naszej reprezentacji ?

Ja wiem, że nie chcecie takiej patologii jak we Francji, czy w Holandii, no ale bez przesady..

gościu zamilcz bo ośmieszasz się. Nawet nie rozumiesz co ma inna osoba do przekazania (czepianie się Marcelo przez co potwierdzasz słowa flamegnisty mimo że miałes inne intencje).

Fragment z tym że go boli fakt że jest czarny to już w ogóle żenada :rotfl:

To że ty nie rozumiesz problemu i nie widzisz nic złego w tym że kupujemy sobie zawodników do reprezentacji to nie znaczy że inni którzy go dostrzegają są rasistami.

A co do patologi to chyba ty jesteś rasistą bo nie wiem czy zauważyłeś ale w reprezentacji Francji mimo że są czarni (skoro tak lubisz ich segregować) to oni w większości od dziecka mieszkają we Francji, chodzili do francuskiej szkoły, całowali francuskie dziewczyny, pili francuskie wino we francuskich mieszkaniach, uczyli się piłki we francuskich klubach nie to co Arboleda który przed 2005 rokiem nie wiedział że istnieje takie państwo jak Polska.
Ogólnie wniosek jest taki że mimo że we Francji grają czarni (używam twojego nazewnictwa) to jednak grają Francuzi a nie przyjezdni przefarbowani.

DDP 10.12.2010 01:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1023649)
Nienawiść, niechęc do pyr odstawmy w czasie kadry, innego argumentu nie widze.

Trafiłeś w samo sedno. Narodowościowcy oraz lamentowcy Arboledy w kadrze (nawet go tam jeszcze nie ma:rotfl:) niech sobie przeglądną pierwsze strony tego tematu i zachwyty nad Leo Benhakerem Holendrem, który śmiał poprowadzić POLSKĄ reprezentację. Rozumiem, że od czasów Olisadebe (jakby nie było bite 10 lat) kadrę bojkotujecie w imię swoich zasad? Hehe.

Donki 10.12.2010 01:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DDP (Post 1023809)
Trafiłeś w samo sedno. Narodowościowcy oraz lamentowcy Arboledy w kadrze (nawet go tam jeszcze nie ma:rotfl:) niech sobie przeglądną pierwsze strony tego tematu i zachwyty nad Leo Benhakerem Holendrem, który śmiał poprowadzić POLSKĄ reprezentację. Rozumiem, że od czasów Olisadebe (jakby nie było bite 10 lat) kadrę bojkotujecie w imię swoich zasad? Hehe.

Nie kadry nie bojkotujemy, ale nigdy nie akceptowałem zawodników typu Olisadebe czy Roger w kadrze!
a Tym bardzej nie zaakceptuje Arboledy bo dla mnie jest zwykłym pajacem który z Polska nie ma nic wspolnego ! :-P

Poza tym co ty porównujesz prowadzenie kadry przez Holendra, do gry w kadrze Kolumbijczyka Arboledy który tylko i wyłącznie chce grac w naszej kadrze, bo na swoja jest za słaby:/

For_FuN_ 10.12.2010 01:18

Nie stawiajcie Olisadebe i Rogera na rowni z Arboleda, bo ci pierwsi uzyskali obywatelstwo na warunkach szczegolnych. Manuelowi sie poprostu nalezy(jest juz w Polsce 5 lat) i kropka. Nie mowie juz o tym, ze mowi po polsku(w odroznieniu do tamtych panow). Kwestia sporna pozostaje, czy go powolywac czy nie...i to juz zostawiam selekcjonerowi. Natomiast jesli ja mam wyglosic swoje zdanie na ten temat, to nie mam nic przeciwko. Mowie nie naturalizowaniu na sile(Olisadebe, Roger...juz nie wspominam o tym, ze umiejetnosci pilkarskie tych kopaczy, byly mocno dyskusyjne).

DDP 10.12.2010 01:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 1023811)
Nie kadry nie bojkotujemy, ale nigdy nie akceptowałem zawodników typu Olisadebe czy Roger w kadrze!
a Tym bardzej nie zaakceptuje Arboledy bo dla mnie jest zwykłym pajacem który z Polska nie ma nic wspolnego ! :-P

Poza tym co ty porównujesz prowadzenie kadry przez Holendra, do gry w kadrze Kolumbijczyka Arboledy który tylko i wyłącznie chce grac w naszej kadrze, bo na swoja jest za słaby:/

Naprawdę myślisz, że np. Obraniak i Boenisch grają z innych powodów? Sorry, ale naiwniak z Ciebie.

Dlaczego nie można porównywać prowadzenia kadry przez obcokrajowca, do gry w kadrze innego obcokrajowca? To o co tu tak naprawdę chodzi? Przecież kadra jest NARODOWA to bądźmy Panowie konsekwentni.

szprotson 10.12.2010 02:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1023669)
Nie wiem jakie masz priorytety, że wolisz Kolumbijczyka niż Polaka w kadrze narodowej - ale odpowiem, że wolę przegrać z Sadlokiem (i innymi podobnymi), niż wygrać z Arboledą (i innymi podobnymi). Jak ja mam się utożsamiać z taką drużyną narodową, gdy nie grają w niej moi rodacy?

To że napisałem że go "wolę" nie znaczy że jestem za tym pomysłem. O co mi chodzi.

Wg. Mnie Arboleda podnosi poziom na pozycji śr. obrońcy, i na ten moment żadnej Polak go nie bije. Chłop gra już w u Nas 5 lat, to więcej niż grał Roger, Boenisch, Obraniak czy Olisadebe, więc jeśli Oni dostali szansę to czemu nie on?
Oczywiście to jeśli chce np.dobrego występu na Euro.
Mam w dupie to że chłopa nei lubie, że jest jaki jest ale jesli ma dawac z siebie 100% w reprezentacji, to coz, zgodze sie, i tak pewnie potrwa to kilka lat, ale...dzieki temu moze ktoś sie od niego czegos nauczy i za jakis czas zagraja na tej pozycji polacy na ktorych bedziemy mogli z czystym sumieniem powiedziec ze sa srodkowymi obroncami.

Taka jest teraz piłka, takie jest zycie, moze Arboleda zostanie w kraju, urodzi Syna tutaj i on juz bedzie pełnoprawnym Polakiem?
Wizard, rozumiem ze nie utozsamiasz sie z kadra od kiedy Olisadebe zadebiutował?


Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1023752)
:shock:

Co ma piernik do wiatraka?

Jak Arboleda dobry, to czemu nie Marcelo? Lepszy i do tego bardziej rozwojowy? A na grę w reprezentacji Brazylii i tak raczej nie ma szans.

Przecież nie o to chodzi, że Arboleda jest z Amiki. Chodzi o to, że nie jest Polakiem, z Polską nie ma nic wspólnego. Dokładnie tak samo jak Olisadebe i Roger.

Obraniak ma polskie pochodzenie, więc sprawa jest nieco inna. Boenisch też, tylko że jego trzeba było o polskość na klęczkach błagać - z patriotyzmem nie ma to nic wspólnego.

Temat Arboledy chyba przeniosę do reprezentacji.

Ile tej polskości jest w Obraniaku, Boenischu, Rogerze? Ile wiecej niz w mieszkającym tutaj murzynie z Kolumbii ?

Jeśli mam wybierac najlepiej pilkarsko dla kadry, biore go na obrone.
Jeśli wybieram opcje, Polska dla Polakow, to po prostu nie jestem wkuriony po prazkach, gdyz jesteśmy srednia druzyna.

Oceniam Arbolede jako piłkarza. Zapominam o klubie, kolorze skóry, pochodzeniu i innych, biore pod uwage tylko przydatność dla kadry ..narodowcy.

dj_ibutti 10.12.2010 02:16

Problem z pajacem Arboledą jest taki, że gość może legalnie ubiegać się o polskie obywatelstwo...

Generalnie, wolę przegrywać Polakami, niż wygrywać mudżinami/francuzami/niemcami/żydami i kim tam jeszcze...

DDP 10.12.2010 02:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1023821)
Oceniam Arbolede jako piłkarza. Zapominam o klubie, kolorze skóry, pochodzeniu i innych, biore pod uwage tylko przydatność dla kadry ..narodowcy.

Wielu tego nie potrafi i w tym tkwi szkopuł.

Konrad. 10.12.2010 02:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DDP (Post 1023809)
Trafiłeś w samo sedno. Narodowościowcy oraz lamentowcy Arboledy w kadrze (nawet go tam jeszcze nie ma:rotfl:)

Jak można nie być narodowcem, i kibicować reprezentacji narodowej? :shock:

Jeśli w spotkaniu Polski z Włochami kibicujesz Polakom, to z jakich pobudek? Jeśli tylko dlatego, że są Polakami, to tak jestes wrednym narodowcem!

No, chyba że kibicujesz Polakom, bo mają ładniejsze koszulki, albo fajniejsze fryzury...
Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1023821)
To że napisałem że go "wolę" nie znaczy że jestem za tym pomysłem. O co mi chodzi.

Wg. Mnie Arboleda podnosi poziom na pozycji śr. obrońcy, i na ten moment żadnej Polak go nie bije. Chłop gra już w u Nas 5 lat, to więcej niż grał Roger, Boenisch, Obraniak czy Olisadebe, więc jeśli Oni dostali szansę to czemu nie on?
Oczywiście to jeśli chce np.dobrego występu na Euro.

....a, co za durna logika - zrobiliśmy w przeszłości błędy - róbmy kolejne. Za parę miesięcy usłysze o następnych obcokrajowcach, bo przecież skoro był już Roger, Arboleda, to czemu nie dać szansy Dupinho?
Cytat:

Mam w dupie to że chłopa nei lubie, że jest jaki jest ale jesli ma dawac z siebie 100% w reprezentacji, to coz, zgodze sie, i tak pewnie potrwa to kilka lat, ale...dzieki temu moze ktoś sie od niego czegos nauczy i za jakis czas zagraja na tej pozycji polacy na ktorych bedziemy mogli z czystym sumieniem powiedziec ze sa srodkowymi obroncami.
Kto się nauczy i czego od Arboledy?

Zamiast wykorzystać Euro i wydawać miliony z budżetu na budowę szkółek, ściągnięcie trenerów z zachodu, my idziemy po najmniejszej linii oporu skupując chłam z innych krajów... Euro zamiast być początkiem czegoś wielkiego, może być początkiem końca naszej kadry...
Cytat:

Taka jest teraz piłka,
Ni we wszystkich krajach. Ja będąc na wakacjach we Francji, gdy tylko żabojady chwaliły się swoimi mistrzami, mogłem powiedzieć że to nie reprezentacja Francji, tylko kolonii francuskich i imigrantów...

Dlaczego nie możemy iść drogą Włochów, Czechów czy Hiszpanów, którzy w kadrze mają praktycznie samych prawdziwych reprezentantów?
Cytat:

takie jest zycie, moze Arboleda zostanie w kraju, urodzi Syna tutaj i on juz bedzie pełnoprawnym Polakiem?
Może tak, a może nie...

Jeśli rzeczywiście ożeni się z Polką, tu wychowa dzieciaki, to rzeczywiście będą mogły one nas reprezentować. On jednak nigdy Polakiem nie będzie...
Cytat:

Wizard, rozumiem ze nie utozsamiasz sie z kadra od kiedy Olisadebe zadebiutował?
Odpowiem w swoim imieniu: utożsamiałem się coraz mniej. O ile był to pierwszy (i jak myślałem ostatni) wyjątek, to nie bałem się jakoś bardzo. Odkąd jednak na szybkości wprowadzono Rogera, mam już coraz bardziej wyjebane na ten KS Polska...
Cytat:

Ile tej polskości jest w Obraniaku, Boenischu, Rogerze? Ile wiecej niz w mieszkającym tutaj murzynie z Kolumbii ?
Powtarzam - to że popełniliśmy błąd, nie oznacza że musimy robić kolejne. Dwa, że jednak w Obraniaku i Boenischu jakieś tam polskie korzenie są...
Cytat:

Oceniam Arbolede jako piłkarza. Zapominam o klubie, kolorze skóry, pochodzeniu i innych, biore pod uwage tylko przydatność dla kadry ..narodowcy.
Kadry narodowej!

....a, zadam ci inne pytanie:

Wstajesz rano, włączasz Onet.pl, pierwszy news: "Fifa znosi ograniczenia. Możesz grać w dowolnej reprezentacji jakiej paszport posiadasz". Drugi news: "Lato ogłasza: właśnie namówiliśmy Puyola, Ronaldo, Messiego, Xaviego i Cassilasa na grę dla Polski. Na Euro walczymy o złoto!".

Rozumiem, że taki poranek byłby najpiękniejszy w twoim życiu? Z dumą biegał byś z flagą po mieście, że w końcu staliśmy się futbolową potęgą?

szprotson 10.12.2010 03:26

zaczne od końca Konrad.
Ja nie pisalem ze chce zmian w Fifa etc, tylko za i przeciw wg. Mnie gry Arboledy w kadrze.

Nie widzisz roznicy pomiedzy Arboleda ktory nie gral w rodzimej reprezentacji, przebywa u Nas w kraju 5 lat i stara się o nasze obywatelstwo a w/w Puyolem? Nie widzisz...

Dalej, piszesz że Francuzom odpowiedziałeś srogo, ale powiedz mi, czy w zwiazku z tym Fifa cofnęła im tytuły? Zachowujesz sie jak kibic Legii ktory po zeszłorocznym sezonie mowi : Dobrze ze nie gramy w pucharach, przynajmniej sie nie osmieszamy.

Dlaczego nei mozemy isc drogą Czechów..(to jeszcze zrozumiem) ale Hiszpanow i Włochow? Hiszpanów i Włochów? Jak to ku**a dlaczego? Spojrz i policz liczbe naszych pilkarzy w mocniejszych ligach, hmm...np. Primera Division czy Premier League? Jesteśmy słabym piłkarsko mało ambitnym narodem.tyle.

Jakie sa w Obraniaku i Boenischu polskei korzenie, jakie? Podolski ma większe.
Obraniak zrozumial ze we Francji sie nie złapie to sie do nas dostał, kto wie jakie sa naprawde powody? Ktos wiec cos wiecej niz przeczyta?

Cytat:

Zamiast wykorzystać Euro i wydawać miliony z budżetu na budowę szkółek, ściągnięcie trenerów z zachodu, my idziemy po najmniejszej linii oporu skupując chłam z innych krajów...
Sciagac trenerow z zachodu? Skoro Arboleda NIE NAUCZY to skad pewnosc ze Ci trenerzy naucza?

post mial byc o przydatnosci A. do kadry no ale troche Konrad poszerzył.
pojawia sie nurtujace mnie pytanie : Jak np. w czasie bitew wojen etc, wraz z Polskimi wojskami ramię w ramię walczyły inne, to to bylo dobre czy zle?

No i najwazniejsze: Ja pisze o Arboledzie jak Reprezentancie Polski a nie o Polaku, bo dla mnie tutaj jest różnica.

Konrad. 10.12.2010 03:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1023829)
zaczne od końca Konrad.
Ja nie pisalem ze chce zmian w Fifa etc, tylko za i przeciw wg. Mnie gry Arboledy w kadrze.

Nie widzisz roznicy pomiedzy Arboleda ktory nie gral w rodzimej reprezentacji, przebywa u Nas w kraju 5 lat i stara się o nasze obywatelstwo a w/w Puyolem? Nie widzisz...

Jeden i drugi nie jest Polakiem i nie powinien grać w naszej narodowej reprezentacji.

Cytat:

Dalej, piszesz że Francuzom odpowiedziałeś srogo, ale powiedz mi, czy w zwiazku z tym Fifa cofnęła im tytuły? Zachowujesz sie jak kibic Legii ktory po zeszłorocznym sezonie mowi : Dobrze ze nie gramy w pucharach, przynajmniej sie nie osmieszamy.
Porównania Legii do Francji nie ogarniam...

Natomiast na miejscu Francuzów, miałbym w dupie te wszystkie tytuły... Zresztą koloniści pokazali klasę na ostanim mundialu, gdzie niektórzy nie znali nawet Marsylianki...

Cytat:

Dlaczego nei mozemy isc drogą Czechów..(to jeszcze zrozumiem) ale Hiszpanow i Włochow? Hiszpanów i Włochów? Jak to ku**a dlaczego? Spojrz i policz liczbe naszych pilkarzy w mocniejszych ligach, hmm...np. Primera Division czy Premier League? Jesteśmy słabym piłkarsko mało ambitnym narodem.tyle.
A myślisz, że Włosi czy Hiszpanie znajdują te talenty na drzewach?

Przecież o tym pisałem, trzeba szkolić polską młodzież. Idź zobacz sobie jakie treningi mają juniorzy Wisły (i tak polska czołówka), to umrzesz ze śmiechu...

Cytat:

Jakie sa w Obraniaku i Boenischu polskei korzenie, jakie? Podolski ma większe.
Obraniak zrozumial ze we Francji sie nie złapie to sie do nas dostał, kto wie jakie sa naprawde powody? Ktos wiec cos wiecej niz przeczyta?
Ale ja o tym wiem. Wiem, że sobie wybrał i też mi się to nie do końca nie podoba... Nie zmienia to faktu, że mógł sobie kadrę wybierać bo korzenie miał zarówno polskie jak i francuskie...


Cytat:

Sciagac trenerow z zachodu? Skoro Arboleda NIE NAUCZY to skad pewnosc ze Ci trenerzy naucza?
Najgłupsze zdanie jakie tutaj padło.

Czego 32 letni murzyn grając w kadrze ma nauczyć i kogo? Kolegów ze środka pola również 30 letnich?

Pisząc o trenerach z zachodu miałem na myśli stworzenie w końcu jakiś szkółek uczących grać 8 latków, które zdają egzamin na całym świecie...

Cytat:

post mial byc o przydatnosci A. do kadry no ale troche Konrad poszerzył.
Nie chodzi o przydatność, bo może by się i przydał, tylko o fakt że nie jest polakiem.


Cytat:

pojawia sie nurtujace mnie pytanie : Jak np. w czasie bitew wojen etc, wraz z Polskimi wojskami ramię w ramię walczyły inne, to to bylo dobre czy zle?
Co ty porównujesz? Jakiś śmieszny sport, do walki o wolność i ojczyznę? :shock:

Równie dobrze, mogę napisać czy byłbyś gotów chwycić kałacha i iść mordować niemców, żebyśmy zdobyli medal na euro... No, ja bym jednak nie dał rady...

Cytat:

No i najwazniejsze: Ja pisze o Arboledzie jak Reprezentancie Polski a nie o Polaku, bo dla mnie tutaj jest różnica.
Ale o to chodzi, że w reprezentacji, powinni grać Polacy!

jova 10.12.2010 07:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1023685)
Obraniak to inna kwestia, ma mentalność francuza, mówi w tym języku, ale korzenie ma polskie więc to inna sprawa.

Tomo sformułował tu pewną myśl, która co chwilę przewija się przez forum. "Korzenie" czynią kogoś Polakiem lub bardziej "polskim" od obcokrajowców żyjący w tym kraju od wielu lat. Moim zdaniem to bzdura.

Teoretycznie jestem w połowie Serbem. Swoich serbskich "korzeni" nie muszę szukać wśród dziadków i pradziadków. Wystarczy, że spojrzę o jedno pokolenie wstecz. Uważam się tylko i wyłącznie za Polaka. Tu się wychowałem. Ten kraj znam. Mówię i myślę tylko po Polsku. Serbia jest dla mnie obca tak samo jak Hiszpania lub Chiny.
Mając to doświadczenie analizuję sytuację Obraniaka i nie wierzę, że on uważa się za Polaka. To Francuz, który wiedział, że nie jest wystarczająco dobry by reprezentować swoją ojczyznę. Teraz gdy już gra w kadrze Polski nawet nie próbuje poznać języka i kraju. Dla niego zgrupowania kadry to same mecze wyjazdowe.
Historii Boenischa nie znam zbyt dobrze, ale skoro facet nie potrafi udzielić prostego wywiadu w języku rodziców jego "polskość" jest dla mnie wątpliwa.

Moim zdaniem bardziej "polscy" są ludzie, którzy żyją tu od lat. Znają nasz kraj, język, tradycje i mentalność. Taki Cantoro, Vuković czy inny Hernani bardziej zasługują/zasługiwali na koszulkę z białym orłem niż Obraniak, którego "polskość" przejawia się tylko w nazwisku. Arboleda to chyba trochę inny przypadek. Widziałem mało wywiadów z tym zawodnikiem i nie wiem czy czuje się jakoś szczególnie związany z Polską. Mimo wszystko nawet Arboleda ma więcej wspólnego z tym krajem niż Obraniak.

Jeśli założymy, że te "korzenie" są jednak coś warte, że posiadanie przodków z danego kraju daje komuś jakąś szczególną więź z krajem to czy to nie oznacza, że każdy z nas może reprezentować Etiopię (Mitochondrialna Ewa)? :-D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl