Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 02.04.2026 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661028)
(...)Od początku grania na wiosnę „konkurenci” odrobili do nas cały jeden punkt gdzie my jeden mecz oddaliśmy walkowerem. No faktycznie odstajemy.

Ja rozumiem osobiste niechęci do trenera czy właściciela ale Rozmawiajmy poważnie albo przynajmniej szanujmy się nawzajem w swoich odpowiedziach.

Magia polskiej piłki.

Z drugiej strony jakbyśmy nie tracili bezsensownie punktów to, nawet licząc walkower dla Śląska to już byli byśmy na finiszu.

Ale w tym sezonie narzekamy na Wisłę, która jest cały czas na pierwszym miejscu z dużą przewagą nad grupą pościgową. :>

swiety37 03.04.2026 06:26

Wracamy do czasów zwalniania trenerów będąc na szczycie ligi ;)

Karherop 03.04.2026 07:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1661021)
To rozumowanie ma sens tylko i wyłącznie przy założeniu, że poziomem dorównujemy naszym konkurentom. Wypowiadanie się o Łęcznej i o Bytomiu na wyjeździe jako słabeuszach jest całkiem zabawne, bo aktualnie to my gramy mniej więcej na ich poziomie. A jak są zmotywowane druzyny z dołu tabeli do utrzymania to pokazała Stal z Wieczystą, Znicz z nami i Łęczna z PGM.

Realnym scenariuszem są 1/2 pkt w 2 najblizszych meczach. Remis z Łęczna i w papę/remis w Bytomiu.

Jesli o Bytomiu nie mozna to znaczy że juz o nikim nie mozna, bo slabsze w tej lidze sa tylko Tychy na wiosne.

Oczywiście że bez naszej wygranej z Łeczna sie wszystko sypie, ale to wiedza wszyscy.

W tej kolejce realnie mozna założyć status quo do goniacych zespołów. Nastepna kolejka powinna dopiero dużo zamieszać.

WildDog 03.04.2026 19:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661020)
Teoretycznie w tej kolejce my wygrywamy a kilka innych wynikow uklada sie pod nas i spadek do barazy jest matematycznie mozliwy ale praktycznie szanse na to sa niemal zerowe.

- Wieczysta traci punkty z LKS (bardzo mozliwe)
- Puszcza wygrywa z Polonia (bardzo mozliwe)
- Glogow traci punkty z Ruchem (bardzo mozliwe)
- Slask traci punkty z Siedlcami (malo prawdopodobne ale to 1 liga)
- Grodzisk traci punkty z Mielcem (dostali w pysk z Leczna wiec moga tez dostac z Mielcem).

Gdyby tak sie ulozylo przynajmniej czesc wynikow to juz jest praktycznie po zabawie.

W nastepnej kolejce znowu sa mecze pomiedzy klubami zainteresowanymi bezposrednim awancem a my gramy z Bytomiem, ktory sie kompletnie rozsypal i wlasnie zmienili trenera. Nic za pewnik brac nie mozna ale my mamy dwoch slabeuszy a nasi konkurenci graja miedzy soba.

Stek bzdur. To moja opinia po wpisie wróżki z Liszek, która wieści czarny scenariusz w meczu z Siedlcami. A jak zauważyli uważni użytkownicy forum, ona NIGDY się nie myli;)

WildDog 03.04.2026 19:24

A tak, na powaznie, jezeli my i Ruch wygramy dwa kolejne mecze (albo Ruch nie przegra swoich) to juz w Chorzowie możemy świętować........Niestety, slowo klucz "jeżeli ";(

WildDog 03.04.2026 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1661024)
1. Zmienili trenera
2. Będą grać u siebie
3. Obsralismy sie juz w tej rundzie ze Zniczem i Odrą

Mi sie cos odkleja?

Ze Zniczem to byl wypadek przy pracy, aczkolwiek kara za minimalizm, pozniej brak czasu na poprawe wyniku. Z Odra, po szybkim odrobieniu strat, pilnowanie wyniku, byle nie przegrac. Jak widac po wynikach innych, w naszej sytuacji remisy nie sa tragedia jak za Moskala czy Rude'go. Wiec uzyte przez Ciebie slowo "osranie" to wg mnie naduzycie.

krysztal 03.04.2026 21:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1661024)
1. Zmienili trenera
2. Będą grać u siebie
3. Obsralismy sie juz w tej rundzie ze Zniczem i Odrą

Mi sie cos odkleja?

Czyli jak zamienimy Jopa na Siwierskiego to automatycznie znowu będziemy faworytem w każdym meczu?
No bo właśnie taka zamiana nastąpiła w Bytomiu...

As 04.04.2026 20:23

To Wieczysta sie chyba juz wypisala z gry o bezposredni awans a juz na pewno z szans na dogonienie nas.

WildDog 04.04.2026 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661064)
To Wieczysta sie chyba juz wypisala z gry o bezposredni awans a juz na pewno z szans na dogonienie nas.

Co Ty nie powiesz (napiszesz) wróżka z Liszek przepowiedziała, że kvietniovia wciągnie ligę nosem a wypuści tyłkiem. Nie lubię się powtarzać, tylko przypomnę, ze wszyscy użytkownicy forum wiedzą, że ta zacna Personal nigdy się nie myli.....Moskal już zwolniony?

WildDog 06.04.2026 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1661050)
A tak, na powaznie, jezeli my i Ruch wygramy dwa kolejne mecze (albo Ruch nie przegra swoich) to juz w Chorzowie możemy świętować........Niestety, slowo klucz "jeżeli ";(

Tfu! Tfu! Tfu! Aby nie zapeszyc! Chyba tym meczem przejechalismy bramki i uiscili oplate na wjazd na autostrade do eklapy! Teraz, wolno, byle bez kolizji dojechac do celu! AMEN, ALLELUJA! I DO BOJU WISELKO!!!

Patryko 06.04.2026 13:26

Myślę, że jeszcze ze dwa zwycięstwa i jakiś remis i można spokojnie myśleć o Ekstraklasie.

Dziś by się przydało, żeby Ruch pokonał Chrobrego, co wypłaszczy grupę pościgową.

WildDog 06.04.2026 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1661121)
Myślę, że jeszcze ze dwa zwycięstwa i jakiś remis i można spokojnie myśleć o Ekstraklasie.

Dziś by się przydało, żeby Ruch pokonał Chrobrego, co wypłaszczy grupę pościgową.

Przy ewentualnym naszym zwyciestwie w Bytomiu mozemy juz miec awans! Oby Ruch nie przegral swoich dwoch meczow!

FraMat 06.04.2026 14:31

Jeśli Śląsk zdobędzie komplet punktów do końca :lol::lol::lol: to my potrzebujemy tylko 12, żeby pozostać na pierwszym miejscu. W 7 meczach. To chyba da się zrobić? Musi być średnia 1,72

WildDog 06.04.2026 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1661125)
Jeśli Śląsk zdobędzie komplet punktów do końca :lol::lol::lol: to my potrzebujemy tylko 12, żeby pozostać na pierwszym miejscu. W 7 meczach. To chyba da się zrobić? Musi być średnia 1,72

Przypomnę, że zadowoli nas drugie miejsce Być może (po meczach, Chrobrego i Grodziska dzisuaj) może* nam wystarczyć zdobycie max. 4 punktów w 7 meczach. A to srednia 0,57!!




*Podkreślam słowo "może ". Przed tymi meczami, wychodzi, że brakuje nam 7-8 pkt do awansu. Ale to opcja przy bardzo niekorzystnych wynikach dla nas w meczach rywali zainteresowanych bezpośrednim awansem.

As 06.04.2026 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661020)
Teoretycznie w tej kolejce my wygrywamy a kilka innych wynikow uklada sie pod nas i spadek do barazy jest matematycznie mozliwy ale praktycznie szanse na to sa niemal zerowe.

- Wieczysta traci punkty z LKS (bardzo mozliwe)
- Puszcza wygrywa z Polonia (bardzo mozliwe)
- Glogow traci punkty z Ruchem (bardzo mozliwe)
- Slask traci punkty z Siedlcami (malo prawdopodobne ale to 1 liga)
- Grodzisk traci punkty z Mielcem (dostali w pysk z Leczna wiec moga tez dostac z Mielcem).

Gdyby tak sie ulozylo przynajmniej czesc wynikow to juz jest praktycznie po zabawie.

W nastepnej kolejce znowu sa mecze pomiedzy klubami zainteresowanymi bezposrednim awancem a my gramy z Bytomiem, ktory sie kompletnie rozsypal i wlasnie zmienili trenera. Nic za pewnik brac nie mozna ale my mamy dwoch slabeuszy a nasi konkurenci graja miedzy soba.

Dziekujemy Polonii Warszawa i Wieczystej za wypisanie sie z walki z nami o bezpośredni awans.

W grze pozostaje tylko Chrobry.

FraMat 06.04.2026 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1661141)
Przypomnę, że zadowoli nas drugie miejsce

Jasne - choć dla mnie utrata pierwszego byłaby w tych okolicznościach lekką żenadą.

wolfy 06.04.2026 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1661145)
Jasne - choć dla mnie utrata pierwszego byłaby w tych okolicznościach lekką żenadą.

"Był czas przywyknąć" (do żenady).

Nasze trzy punkty dzisiaj plus dżentelmeńska postawa większości rywali (którzy uznali że nie będą się z tłuszczą przepychać) być może sprawią, że nasi piłkarze nie będą do końca sezonu grali z pełnym pampersem.

WildDog 06.04.2026 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1661145)
Jasne - choć dla mnie utrata pierwszego byłaby w tych okolicznościach lekką żenadą.

Dzisiaj biere to zenade w ciemno;)

WildDog 06.04.2026 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661144)
Dziekujemy Polonii Warszawa i Wieczystej za wypisanie sie z walki z nami o bezpośredni awans.

W grze pozostaje tylko Chrobry.

i Grodzisk, kvietniovia ma jeszcze zalegly mecz i raczej (jak to wiescil jasnowidz sandomingo) wciagnie lige nosem, wiec walczymy o drugie miejsce ze slaskiem, chrobrym, grodziskiem.........no i.....Ruchem.

tomytom 06.04.2026 18:16

12 punktów przewagi nad 3 miejscem!
To już nie rozważania statystyczne tylko czyste cuda��
Nawet bez zdrowego napastnika po prostu musimy to dopchnąć, choćby samymi remisami.

FraMat 06.04.2026 18:46

Chrobry do końca może zdobyć 21 punktów czyli mieć 66.
Potrzebujemy więc 10 punktów na 7 meczów żeby zakończyć na co najmniej drugim miejscu

pepe72 06.04.2026 19:39

3 punkty to zawsze 3 punkty. Reszta ch...
Kod:

                  razem  dom    wyjazd
kolejka          27      14      13
punkty            56      33      23
średnia            2,07    2,36    1,77
Procent meczów    79%         

3 miejsce (pkt)  45         
zostało meczów    7         
przewaga          11         
możemy tracić      1,57         
             
awans vice (śr.)  62         
Brakuje            6
średnia na mecz    0,86
najwcz. w kolejce 29


pepe72 06.04.2026 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1661159)
Chrobry do końca może zdobyć 21 punktów czyli mieć 66.
Potrzebujemy więc 10 punktów na 7 meczów żeby zakończyć na co najmniej drugim miejscu

66 to jest max grupy pościgowej. Nie należy zakładać, że Chrobry ustrzeli maxa, zwłaszcza, że dziś prowadził w domu, a Ruch zdążył zremisować.

Kod:

    Wisła        1  Wieczysta  8  Śląsk        2  Chrobry      3  Pogoń GM      4
28  w Polonia B 12  w Ruch    5  w Polonia W  7  w Górnik Ł  17  w  ŁKS        6
29  w Ruch      5  d Odra    13  d Znicz    16  d Stal M    15  d  Pogoń Si  14
30  d Puszcza  11  d GKS T  18  w Stal M    15  w Polonia W  7  w  Ruch      5
31  w Stal Rz  10  w Pogoń GM 4  w Górnik Ł  17  d GKS T    18  d  Wieczysta  8
32  d Chrobry    3  d Miedź    9  d ŁKS        6  w Wisła      1  w  Odra      13
33  w Polonia W  7  w Stal Rz 10  w Polonia B 12  d Znicz    16  d  GKS T    18
34  d Pogoń Si  14  d Chrobry  3  d Pogoń GM  4  w Wieczysta  8  w  Śląsk      2
              8,86          8,86          11,00          11,71            9,43 

ostatnia wartość to średnia pozycji rywali. Im wyższa tym (teoretycznie) trudniejsi.

W ostatniej kolejce Pogoń, Wieczysta, Śląsk i Chrobry grają ze sobą.
Chrobry ma dwa kolejne mecze z zespołami walczącymi o utrzymanie. Stal Mielec właśnie pokonała Pogoń GM.

WildDog 06.04.2026 20:00

Chrobrego to mozna skreślić w walce o bezpośredni awans. No chyba, że jakimś cudem prześcigna zoo-team. Daje im mx 10 punktów do końca sezonu

WildDog 06.04.2026 20:17

pepe72, dużo groźniejsze sa Mielec i Łęczna, niż Rzeszów i Bytom. Duże prawdopodobieństwo, że z tymi walczącymi o utrzymanie zoo i Chrobry nie ugrają nawet punkcika

WildDog 06.04.2026 20:27

Ależ kolejka!! Idę o zakład, że nawet największy optymista forum, zarazem najblyskotluwszy zmysł wizjonerski, as jasnowidztwa sandomingo nie przewidział, że te Święta przyniosą nam tyle jajek pisanek niespodzianek! Oczywiście, miłych dla nas;)

Adasss 06.04.2026 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1661166)
66 to jest max grupy pościgowej. Nie należy zakładać, że Chrobry ustrzeli maxa, zwłaszcza, że dziś prowadził w domu, a Ruch zdążył zremisować.

Dziś to nie Ruch zdążył zremisować, to Chrobry miał kupę szczęścia, że dowiózł remis.

As 06.04.2026 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661020)
Teoretycznie w tej kolejce my wygrywamy a kilka innych wynikow uklada sie pod nas i spadek do barazy jest matematycznie mozliwy ale praktycznie szanse na to sa niemal zerowe.

- Wieczysta traci punkty z LKS (bardzo mozliwe)
- Puszcza wygrywa z Polonia (bardzo mozliwe)
- Glogow traci punkty z Ruchem (bardzo mozliwe)
- Slask traci punkty z Siedlcami (malo prawdopodobne ale to 1 liga)
- Grodzisk traci punkty z Mielcem (dostali w pysk z Leczna wiec moga tez dostac z Mielcem).

Czasem zaluje ze nie obstawiam meczow :-D

WildDog 06.04.2026 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661181)
Czasem zaluje ze nie obstawiam meczow :-D

W zakladce typer. Moje na ostatnia kolejke. Z kluczowych dla nas tylko mnie Wieczysta rozczarowala;)

1 liga
4 kwietnia, 19:30 Śląsk Wrocław - Pogoń Siedlce 2:0
4 kwietnia, 19:30 Wieczysta Kraków - ŁKS Łódź 1:1
4 kwietnia, 19:30 GKS Tychy - Znicz Pruszków 2:1
6 kwietnia, 11:30 Wisła Kraków - Górnik Łęczna. 2:1
6 kwietnia, 12:00 Stal Rzeszów - Odra Opole 2:0
6 kwietnia, 14:30 Puszcza Niepołomice - Polonia Warszawa 2:1
6 kwietnia, 17:00 Chrobry Głogów - Ruch Chorzów 2:2
6 kwietnia, 19:30 Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Stal Mielec 1:2
7 kwietnia, 18:00 Miedź Legnica - Polonia Bytom 2:0

As 06.04.2026 22:26

Ale że Tychy obstawiłeś to obciach :-)

Oni meczu do końca ligi nie wygrają chyba że przyjedzie do nich ktoś już jedną nogą na plaży na Malediwach i nie będą chcieli ryzykować kontuzji żeby sobie wakacji nie spieprzyć.

WildDog 07.04.2026 06:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661188)
Ale że Tychy obstawiłeś to obciach :-)

Oni meczu do końca ligi nie wygrają chyba że przyjedzie do nich ktoś już jedną nogą na plaży na Malediwach i nie będą chcieli ryzykować kontuzji żeby sobie wakacji nie spieprzyć.

W tej bardzo łatwej do wytypowania kolejce szukałem niespodzianek. Wahałem się między tyskimi a Odrą. Jednak źle wybrałem.

Karherop 07.04.2026 07:35

+9 (10) pkt nad Śląskiem
+ 11 pkt nad Chrobrym
+ 16/13 (17/14) pkt nad Wieczysta
+ 14 (15) pkt nad PGM
+ 14 pkt nad Ruchem
+ 15 (16) pkt nad ŁKSem
+ 15 pkt nad Polonia Warszawa

80% sezonu za nami

21 pkt do zdobycia

pepe72 07.04.2026 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1661173)
Dziś to nie Ruch zdążył zremisować, to Chrobry miał kupę szczęścia, że dowiózł remis.

Wracałem do Kraka i za kierownicą miałem ciekawsze zajęcia :>

pepe72 07.04.2026 09:26

Średnie zespołów 1 ligi. Odpowiednio cały sezon, tylko wiosna i tylko 2026
Kod:

#  Zespół    śr    wio  2026
11  Puszcza    1,41  2,00  2,38
 2  Śląsk      1,74  1,90  2,13
 6  ŁKS        1,52  1,70  1,88
 3  Chrobry    1,67  1,70  1,75
 1  Wisła      2,07  1,70  1,63
15  Stal M    0,96  1,30  1,63
 5  Ruch      1,56  1,80  1,50
13  Odra      1,26  1,20  1,50
 8  Wieczysta  1,54  1,56  1,43
 7  Polonia W  1,52  1,50  1,38
 9  Miedź      1,50  1,67  1,29
 4  Pogoń GM  1,56  1,00  1,13
17  Górnik Ł  0,74  1,00  1,13
10  Stal Rz    1,44  1,20  1,00
14  Pogoń Si  1,11  0,80  1,00
16  Znicz      0,85  1,00  0,75
12  Polonia B  1,44  0,75  0,33
18  GKS T      0,56  0,30  0,25

Jeśli się to utrzyma to w top6 nie będzie Grodziska. Za to będzie Wieczysta (średnia "wiosna") albo Puszcza (średnia "2026).

Karherop 07.04.2026 12:17

O 5 miejsc (2-6) walczy 8, może 9 zespołów (Puszcza).

Minimum baraże uważam że zagwarantował sobie Śląsk (raczej nie zaliczy już potężnego zjazdu, szczególnie w meczach u siebie).

U reszty sie moze wszystko wylosowac. Jedynie PGM nie widzę nawet w barażach.

inspektor erektor 12.04.2026 09:47

Po wczorajszym zwycięstwie Łęcznej nad Chrobrym, jeśli dobrze liczę to teoretycznie już za tydzień na Śląskim możemy sobie zapewnić awans (62 pkt na 5 kolejek przed końcem)

inspektor erektor 12.04.2026 16:04

^ Już nieaktualne, za tydzień w Chorzowie nie zapewnimy sobie awansu, będziemy mieć maksymalnie 15 pkt przewagi nad trzecim Chrobrym na pięć meczów przed końcem, w tym jeden z Chrobrym właśnie.


Najwcześniej awans możemy sobie zapewnić 24 kwietnia z Puszczą

Drozd 12.04.2026 16:52

Powiedzmy sobie otwarcie.

Prędzej to inni zapewnią nam awans niż sami to zrobimy. Tak jak to inni zapewniają nam utrzymanie przewagi.

buczo85 12.04.2026 17:59

Nie wierzę w jakiekolwiek punkty w Chorzowie. Przy dobrym wietrze możemy sobie klepnąć awans u siebie z Puszczą.

sandomingo 12.04.2026 18:14

Z Puszczą to powinni sprzedawać bilety tylko pełnoletnim kibicom.
Przecież to będzie gwałt. Te nasze zagubione kurduple zostaną delikatnie mówiąc stłamszone przez Puszczę.
Awans zapewni nam upływ czasu i tracenie punktów przez rywali.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl