Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Wojtas 14.03.2010 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 869457)
Jak zmieniać trenera, to pod kątem pucharów. Jak pod kątem pucharów, to nie obejdzie się bez wydatków. I nie mam tu na myśli wydatku na kontrakt dla nowego kołcza. Tylko na bramkarza, obrońcę, 2 skrzydlowych, napastnika.
Więc niech Cupi się powaznie zastanowi. Jeśli pogoni Skorżę, a później dalej będzie melanż bez hajsu, tylko same wymagania, to jest to bez sensu.

Właśiciwie, to w tej sytuacji każda decyzja będzie i dobra i zła. Taka sytuacja bez dobrego wyjścia, normalnie jak w tragedii antycznej Wisełka :(



Zgadze sie tu z Tofikiem.

Nowy trener-ok -ale z zagranicy ,i dac mu kase na trnasfery.

Bo to nie wyczyn na teraz-zeby pozbyc sie Skorzy i zatrudnic jakiegos Bobo Kaczmarka albo tym podobnego-
bo wtedy to dopiero nastapi chaos....

cinekw 14.03.2010 23:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 869508)
Zgadze sie tu z Tofikiem.

Nowy trener-ok -ale z zagranicy ,i dac mu kase na trnasfery.

Bo to nie wyczyn na teraz-zeby pozbyc sie Skorzy i zatrudnic jakiegos Bobo Kaczmarka albo tym podobnego-
bo wtedy to dopiero nastapi chaos....


Dobra, oczywiscie ze mu mozna dac kase na transfery. Tylko ty ją wylozysz cwaniaku:lol:

!!IRIVER!! 14.03.2010 23:32

Ja tam nie wierzę w te "rewelacje". Zwalniali nam już trenera parokrotnie, robili nam już wiele transferów i nic w tym prawdy nie było.

Poza tym - Skorża utrzymał 'lidera', można rzec, że szczęśliwie ale wg mnie, co najmniej do 23.kolejk posadę zachowa. Jeśli w najbliższych trzech meczach nie będzie poprawy, a do tego odpadniemy np. w PP z Lechią, to można się spodziewać zmiany... Choć fakt jest taki, że za Skorżę i tak nikt lepszy nie przyjdzie, dla mnie to nie ma sensu... Już raz żeśmy gówno trenerskie przerabiali i wszyscy pamiętamy jak się to rozgrzebywanie skończyło. Dajmy czas.

Jonasz 14.03.2010 23:45

Wasiu - jak już porównujesz Wisłę Kasperczaka do Wisły Skorży, to weź proszę pod uwagę kilka aspektów. Np. ile kasy na piłkarzy dostawał i wydał Kasperczak i ile dostaje/wydaje Skorża. Jakim składem osobowym dysponował Kasperczak, a jakim Skorża. Policz ilu piłkarzy z podstawowego składu ubyło Kasperczakowi, a ilu sprzedali Skorży i kto przyszedł na ich miejsce. Weź pod uwagę też, że Kasperczak grał na R22 przy kilkunastu tysiącach kibiców i przy megaatmosferze na stadionie, a Skorża z drużyną wlecze się po pustych stadionach Sosnowca i na Nowej Hucie. I jeszcze jedno - bo wspominasz, że Kasper wszystkich po kolei tak w lidze okładał - jakie składy osobowe miały te drużyny i jakie budżety - nie zauważyłeś, że Jagiellonia, Korona, a nawet Sraxa pozatrudniały dość solidnych jak na nasze warunki kopaczy? Kasperczaka lubiłem i ceniłem, Skorżę też ( czas co raz bardziej przeszły przy "też") - ale różnią się oni jeszcze jednym - sposobem odejścia. Kasperczak próbował wydusić każdego należnego i nienależnego centa, a Skorża podał się najpierw do dymisji bez obciążania budżetu - czytaj bez odszkodowania za zerwanie umowy, a później sam zaproponował pracę za niższą pensję. Powiem Wam też dlaczego zostaje mi cień szansy i nadziei co do Skorży - dlatego, że w swojej pracy też czasem popełniam błędy i staram się korzystając z doświadczenia je poprawić. Skorża też popełnił błędy i powinien mieć szansę je poprawić, a to może wzmocnić i jego i Wisełkę. Jestem za tym, żeby dokończył sezon.

thechris 15.03.2010 00:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 869418)
Zwalniacie Skorżę, a tu proszę po trzech wiosennych kolejkach utrzymał pozycję lidera. :lol: Wyniki są, tak pokazuje tabela. :lol:

Tylko ilu trenerów broni się wynikami... innych trenerów?

W lidze+ śmiali, że Urban do Wisły a Skorża do Legii :D

1q2 15.03.2010 00:50

Jonasz - dokładnie, porównać Wisłę Kasperczaka i Skorży to jak porównać kilkuletniego mercedesa z kilkunastoletnią skodą;) - oczywiście jeśli chodzi o ligę.Co nie usprawiedliwia Skorży jeśli chodzi o nasz aktualny poziom., który jest najgorszy od czasów wejścia Cupiała do Wisły.

Sprawa trenera pewnie na dniach się wyjaśni - ja tylko mam złudną nadzieje że jeśli dojdzie do zmiany trenera, to na osobę która będzie dawała nadzieje na poprawę.
Nie uważam że samo zwolnienie Macieja na byle kogo odmieni drużynę.

Bronex 15.03.2010 01:08

Porównywanie Wisły Kasperczaka z Wisłą Skorży na korzyść tego drugiego to w mojej ocenie grube nieporozumienie. Jeżeli ktokolwiek sili się na takie licytacje to trzeba uwzględnić poziom ligi ówczesny. W najlepszym sezonie Wisły Kraków w tej dekadzie w pucharach czyli sezonie 2002/03 Polonia Warszawa ograła FC Porto, Legia Warszawa posłała do budy 4-1 , 3-1 Utrecht aby potem walczyć jak równy z równym z Schalke 04 ,już o wynikach ,a przede wszystkim stylu gry Wisły wtedy nie ma co mówić. Obejrzyjcie sobie mecz np. z Lazio 3-3 czy przegrany mecz z Parmą 1-2 we Włoszech. To się oglądało niesamowicie. Gra Wisły to był z tym co jest w ostatnich latach majstersztyk. Puchary to jedna rzecz ale jakie kiedyś były mecze w lidze. Wisłą z Legią czy Groclinem. Teraz Legia czy Wisła poziomem nijak nie odbiega od przeciętnej w lidze. To nie są już kluby wyróżniające się. Tę smutną prawdę co roku obnażają puchary. Zauważmy ,że Wisła gra megakaszankę a nadal jest liderem. Co nam to mówi? Kiedyś jak przychodziły puchary to w rundach początkowych polskie drużyny był ze cztery, wszystkie wygrywały. Oglądało się cztery mecze w jeden dzień a goli był cały wór. Teraz nawet jadąc do krajów ,które wtedy darzyliśmy piłkarską pogardą, musimy drżeć o wynik i jak pokazuje doświadczenie całkiem słusznie. Skorża po prostu jest w innych realiach zewnętrznych.
Jak Wisła miała spore kłopoty jesienią w 2004 roku, jak Heniek Kasperczak był na wylocie po klęsce gruzińskiej (jakie miała wtedy wyniki Wisła w lidze!!!!) to w jednym wywiadzie w jakieś Lidze+ dokładnie powiedział ,że problem beznadziejnych pucharów będzie się pogłębiał bo nikomu w nimby najbardziej predysponowanych ku sukcesom ,klubach w Polsce nie zależy na profesjonalnej rywalizacji w rozgrywkach krajowych. Puchary to miły dodatek a wszelkie bonusy to pokłosie jakości wypracowanej przez każdy klub występujący w ekstraklasie. To jak silny będzie mistrz w równym stopniu zależy od vice mistrza , klubu z trzeciego miejsca i dalszych jak i tych ze strefy spadkowej. Teraz mamy takie realia ,że poziom się drastycznie wyrównał poprzez wręcz skandaliczne dołowanie drużyn tych niby najlepszych.

1q2 15.03.2010 01:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 869528)
Polonia Warszawa ograła FC Porto,

hehe, żeby ktoś nie pomyślał że ich wyeliminowali - dostali 6 w plecy w pierwszym meczu więc rewanż był tak samo turystycznym wypadem Portugalczyków, jak Barcy z nami
Co nie zmienia faktu że niestety poziom ligi w tych latach był wyższy niż teraz a szczególnie to jest widoczne na przykładzie Wisły - do pierwszej naszej pucharowej kompromitacji z Valerengą, graliśmy w pucharach wiele razy i zawsze odpadaliśmy dopiero z drużynami o wiele mocniejszymi.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 869532)
Wisła Petrescu, dla mnie była porównywalnie przygnębiająca jak to co teraz prezentujemy.

.

Z tym się nigdy nie zgodzę - styl był toporny ale problemem zazwyczaj była skuteczność, bo sytuacji zazwyczaj było sporo.Tu nawet nie ma co gadać o skuteczności bądź braku bo po prostu nie mamy żadnych klarownych sytuacji(poza przypadkowymi).

Żałuje że ciężko jest dostać archiwalne mecze z czasów Dana, bo zdecydowanie ponad połowa była na prawdę przyzwoita - problemem były wygórowane oczekiwania spowodowane pamięcią meczów za czasów Kaspra - jasne że w porównaniu do tamtej drużyny to wyglądało to biednie, tyle że choćby zamiast wybitnych jak na naszą ligę - Żurawia i Franka - Dan miał Brożka który wtedy psuł 4/5 setek i Kryszała.

Nie chcę rozpoczynać kolejnej dyskusji(szczególnie że zaraz jova się zjawi :lol:) o tamtych czasach bo to nie ma żadnego sensu ale nie pozwolę na takie teksty;), szczególnie że tamtego mistrza nie zdobyliśmy tylko dlatego że Legii(czy uczciwie to inna kwestia) trafiła się runda życia czyli 11 wygranych pod rząd - gdyby Legia czy Amica w zeszłym sezonie miała taką serię to o mistrzu byśmy zapomnieli w połowie rundy.

MatMario 15.03.2010 01:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 869526)
Jonasz - dokładnie, porównać Wisłę Kasperczaka i Skorży to jak porównać kilkuletniego mercedesa z kilkunastoletnią skodą;) - oczywiście jeśli chodzi o ligę.Co nie usprawiedliwia Skorży jeśli chodzi o nasz aktualny poziom., który jest najgorszy od czasów wejścia Cupiała do Wisły.

Wisła Petrescu, dla mnie była porównywalnie przygnębiająca jak to co teraz prezentujemy.

Wisła Liczki przy tych graczach jakimi dysponowaliśmy również, Wisła Okuki również, Wisła Smudy przed jego odejściem i później to co działo się z druzyną tz spalona ziemia...

Jedziemy tą Skodą i najgorsze że w baku się robi pusto...

Vinci 15.03.2010 07:21

Pusto czy nie, trzeba przyznać, że Skorży sprzyja niesamowite szczęście. Można odnieść wrażenie, że wszyscy rywale grają pod niego. Tyle wpadek Wisły od początku rundy i nadal jesteśmy liderem.

Jeżeli uda się przełamać tą niemoc w meczu z Lechią, to może okazać się, że to początek przebudzenia tej drużyny.
Nie jest więc wykluczone, że pod jego wodzą będziemy świętować kolejną obronę tytułu. Takiego scenariusza również należy się spodziewać...

pan Dudi 15.03.2010 07:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 869532)
Wisła Petrescu, dla mnie była porównywalnie przygnębiająca jak to co teraz prezentujemy.

Wisła Liczki przy tych graczach jakimi dysponowaliśmy również, Wisła Okuki również, Wisła Smudy przed jego odejściem i później to co działo się z druzyną tz spalona ziemia...

Jedziemy tą Skodą i najgorsze że w baku się robi pusto...

Obawiam się, że jak przyjdzie nowy trener do opuszczonych przez Maciusia i kolegów obiektów klubowych, to może zastać bardzo podobny widok.

Co do Wisły Petrescu, to gdyby Brożek wtedy potrafił wykorzystywać sytuację, których naprawdę miał bardzo dużo, to byłby mistrz za Dana. Teraz nie ma nawet tych sytuacji. Druga połowa meczu z Jagą- 2 niecelne strzały na bramkę. Dziękuję.

AYALA 15.03.2010 09:24

Małecki: Zwolninie Skorży byłoby głupotą

http://wiadomosci.onet.pl/3191769,zw...port_item.html

thechris 15.03.2010 09:25

Strzał Jirsaka przeszedłby parę metrów obok bramki gdyby nie rykoszet. Nie było ani jednej czystej sytuacji w całym meczu. Jestem tego samego zdania, że za Petrescu graliśmy lepiej niż teraz.

Zieniu1906 15.03.2010 10:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 869563)
Małecki: Zwolninie Skorży byłoby głupotą

http://wiadomosci.onet.pl/3191769,zw...port_item.html

"Pomimo młodego wieku mogę już stwierdzić, że nie ma lepszego trenera w Polsce."
Mały Ty się weź za grę a to czy trener zostanie to już zależy od Pana Cupiała. A co do Twojej wypowiedzi to uwierz mi są w Polsce o wiele lepsi trenerzy .

Proximus 15.03.2010 10:15

Ludzie wy nie porównujcie Wisły Petrescu z tą teraz. W meczu z Jagą(i tak naprawdę z Arką też) nie mieliśmy żadnych klarownych sytuacji.

Petrescu został zwolniony po porażce z Iraklisem oraz 2 remisach w lidze. Mecz z Iraklisem chyba każdy pamięta. Strzał życia Prittasa którego pewnie już nie powtórzył do dziś. Potem ciśnięcie cały mecz(min. słupek i poprzeczka). Co do ligi. Na youtubie jest filmik z niewykorzystanymi przez Brożka sytuacjami. Są tam min. setki właśnie z meczy z Pogonią i Górnikiem Łęczna.

Petrescu trenerem był dobrym. Chciał wprowadzić do Wisły pewien styl na wzór piłki angielskiej. Opierający się na sile i zabieganiu przeciwnika. Natomiast nasze dziewczyny się popłakały i Petrescu wyleciał, tak się mają sprawy.

ziooom 15.03.2010 10:42

Za Petrescu to styl był średni, ale obejrzałem sobie na http://magazynligowy.interia.pl/ skróty meczów Wisły z tamtego okresu i różnica jest ogromna. Wtedy mieliśmy po 10 setek w meczu, a teraz to w trzech meczach nawet tyle by się nie uzbierało. Wydaje mi się jednak, że lepiej spokojnie poszukać nowego w miarę dobrego trenera niż brać byle kogo za Skorżę.

nesta 15.03.2010 11:07

Dziennik Polska dzis napisal, ze od lata Kasperczak ma pracowac w Legii. Sam trener wszystkiemu zaprzecza i twierdzi, ze nie wie czy mowienie o Legii ma w tej chwili jakis sens.

dj_ibutti 15.03.2010 11:10

Za to Wieczorek odpadł, poprowadzi Piasta Gliwice.

4fan_player 15.03.2010 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zieniu1906 (Post 869572)
"Pomimo młodego wieku mogę już stwierdzić, że nie ma lepszego trenera w Polsce."
Mały Ty się weź za grę a to czy trener zostanie to już zależy od Pana Cupiała. A co do Twojej wypowiedzi to uwierz mi są w Polsce o wiele lepsi trenerzy .

Np. Kto? ...

dj_ibutti 15.03.2010 11:16

Janas, Wójcik, Engel, Kaczmarek - na papierze są lepsi :D

Grymas 15.03.2010 11:20

Spokojnie panowie, właściciel p. Cupiał wraca dzisiaj do kraju, więc podejrzewam, że popołudniu pojawi się już jakiś komunikat co dalej z trenerem Skorżą, choć wszyscy go już zwolnili, to podejrzewam, że przez brak sensownego następcy raczej i tym razem nie będzie zmian...ale jakbyśmy polegli w PP z Lechią, to raczej już w cuda nie ma co wierzyć, no chyba, że zachęcony tym co się dzieje w Legii, Piaście, czy pewnie za chwilę w Polonii (który to już trener na wylocie?) zdecyduje się jednak na trzęsienie ziemi... czas pokaże, dziś wieczorem wszystko będzie jasne.

TeeS 15.03.2010 11:21

Skorża już zwolniony. Nazwisko nowego - wkrótce ;)
Niedowiarkowie mogą looknąć na oficjalną.

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...renerem_wisly/

a_r_e_n_a 15.03.2010 11:21

co za idiotyczna sytuacja... Mamy trenera, który nie poleci, tylko dlatego, że inni są jeszcze gorsi. Jak to nazwać? dno dna?

SpoXsteR 15.03.2010 11:23

Cytat:


Maciej Skorża nie jest już trenerem Wisły



Rada Nadzorcza i Zarząd Wisły Kraków SA postanowiła, że Maciej Skorża przestaje pełnić obowiązki pierwszego trenera Wisły Kraków. Taka decyzja została podjęta po spotkaniu ze szkoleniowcem. Nowego trenera Białej Gwiazdy poznamy jeszcze dziś po południu.
Maciej Skorża pełnił funkcję pierwszego trenera Wisły Kraków od dnia 14 czerwca 2007 roku. Przez ponad dwa lata pracy z zespołem zdobył dwa mistrzostwa Polski, był finalistą Pucharu Polski.

Władze klubu podkreślają, że do zmian zmusiła ich obecna dyspozycja drużyny, która niewątpliwie ma słabszy okres gry. Podjęte dotychczas środki, które miały na celu zmianę tej sytuacji, nie okazały się skuteczne, dlatego postanowiono sięgnąć po inne rozwiązanie.

Rada Nadzorcza i Zarząd klubu dziękują trenerowi Skorży za wszystkie osiągnięcia w Wiśle Kraków oraz pracę włożoną w prowadzenie pierwszej drużyny Białej Gwiazdy.
Gazeta Krakowska

a pilkarzyki dalej beda lawirowac i sie obijac.. przyjdzie nowy, chwila swiezosci i znow bedzie to samo co przy Skorzy...
ja pie... na kilka kolejek przed koncem takie roszady robic.. zegnam MP.

Mixu 15.03.2010 11:23

Jak nie zatrudnią porządnego trenera zza granicy z dobrym kontraktem, to jeszcze za Skorżą zatęsknimy..i z dwojga złego, gówno wyjdzie..

A więc przyszedł czas na zmiany.

dj_ibutti 15.03.2010 11:23

Pozostaje życzyć powodzenia Kulawikowi.... Żenada w wykonaniu Rady Nadzorczej, która niejednokrotnie pokazała jak bardzo lubi działać na szkodę klubu.

Grymas 15.03.2010 11:24

O w mordę.... to chyba znaleźli kogoś na jego miejsca, ku*** tylko nie mówcie, że Urban, bo to by było już nieporozumienie.

nesta 15.03.2010 11:25

No wersja kolegi Infinitiego staje sie coraz bardziej realna...

daniello1987 15.03.2010 11:25

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html Skorza zwolniony

Zbyychu 15.03.2010 11:28

hm. w sumie to Skorża łączył funkcję dyrektora sportowego i trenera. Nie wiem, czy dobrze kminię, czy to znaczy, że dalej będzie pełnił tę pierwszą?

3michal_04 15.03.2010 11:30

Źle kminisz, Skorża wyleciał na zbity pysk

Maciuś 15.03.2010 11:37

Dziekujemy za lata pracy i powodzenia w nowym klubie.

Proximus 15.03.2010 11:39

W sumie teraz to co pisali na Weszło nie jest takie głupie. Decyzja o zwolnieniu zapadła już tydzień wcześniej tylko żeby zamieszania z szukaniem trenera nie było dali mu jeszcze jeden mecz popracować, oni w tym czasie szukali jego następcy.

rafal777 15.03.2010 11:40

Maciek dzięki za dwa mistrzostwa!! dzięki za fety na rynku. Powodzenia w nowym klubie (prawdopodobnie w Legii)!!

Proximus 15.03.2010 11:43

Jeśli Shafer faktycznie przyjdzie to się powtórzy sytuacja z Petrescu. Niemiec będzie chciał wprowadzić treningi takie jakie prowadził na zachodzie a nasze dziewczyny się obrażą, pójdą do szefa i Niemiec poleci. Ja na miejscu Cupiała(jeśli faktycznie zatrudnią Shafera) wszedłbym do szatni i ogłosił że jeśli ktoś choćby piśnie przeciwko nowemu trenerowi do końca kontraktu będzie się kisił w ME.

St@chu 15.03.2010 11:44

Historia zna już przypadki, kiedy po kilku dniach wszyscy zaczynali żałować trenera, na którego tak wyklinali...

Patrz Kasperczak --> Liczka...

Oby teraz tak nie było.

Mam szczerą nadzieję, że ktos rozglądał się poważnie za nowym trenerem od czasu Levadii i teraz jest to jedynie kwestia podpisania kontraktu i nie skończy się na przeniesieniu Kulawika do pierwszej drużyny, albo przerobieniu Janasa na I trenera.

Wracając jednak do historii to uczy ona, że nic dobrego, jeśli chodzi o nowego trenera, nas nie czeka...

thechris 15.03.2010 11:47

Wszyscy torują Lechowi drogę do zdobycia MP.

Będzie wariant tymczasowy jak w Legii. Drużynę poprowadzi jakiś były piłkarz - na nic więcej nie liczę. No chyba, że Schaefer ale nie jestem przekonany do systemu 3-5-2 :D

buczo1985 15.03.2010 11:49

A swoją drogą ciekawe jak szybko i gdzie znajdzie zatrudnienie Skorża? Przeczucie mi mówi, że sobie dobrze poradzi, a jego drużyna namiesza w lidze.

arti 15.03.2010 11:51

Panie Macieju bardzo dziękuję za 2 Mistrzostwa i pracę w Wiśle! Powodzenia w dalszej karierze.
P.S. Moje marzenie, że wreszcie będziemy mieć trenera na 10 czy 15 lat pracy z sukcesami i rozwojem Wisły znów ch.j strzelił:-/
Niech to sz.ag trafi:-/

KOMINEK 15.03.2010 11:52

Trzeba przyznać że trochę przerysowali Legię. Pewnie gdyby było odwrotnie najpierw leci Skorża potem Urban to Legia by sięgnęła odrazu po Maćka. Tylko nie jestem pewien czy on by się zgodził na taką szybką przesiadkę.

Dziękuję za 2 mistrzostaw i Bracelonę . Powodzenia.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl