Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Filippo123321 18.11.2010 09:16

Cytat:

To samo dotyczy gwiazdy Polonii, ktory irytuje swoim wyszkoleniem techniczym(tez casus Rybusa).
To był żart?

Mierzejewski to chyba najlepiej wyszkolony technicznie pilkarz w naszej lidze.

Mahazel888 18.11.2010 09:40

Z niemiaszkami zagramy na 100%. Dokopać Polakom na ich nowym stadionie Narodowym w debiucie, w ich zrównanej z ziemia przez Adolfa stolicy , zapisać się tym w kronikach na wieki to coś więcej niż sparing.Na Włochów i Anglików bym nie liczył. Może z Rosją jeszcze zagramy jak Tusk wynegocjuje to z Putinem, ewentualnie z Hiszpanią jak Lato załatwił rewanż ( ale to nie jest takie pewne).

dynek.pl 18.11.2010 10:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1013000)
Z tym kto jest bardziej 'polski' nie dyskutuje bo jak dla mnie żaden.Swoją drogą nasz Franek jak to ma w zwyczaju ,gada bzdury.Porównuje Cacau z Arboledą, co w ogóle jest żałosne bo jego argument jest taki że jak oni walą w chuja to my też możemy(a wcześniej się zarzekał że wynalazków nie będzie promować).

Tyle że inni nie walą w chuja bo Cacau nie równa się Arboleda.Pierwszy przyjechał do Niemiec w wieku lat 18 i nieprzerwanie gra tam przez 12 lat.Arboleda przyjechał do PL w wieku 27! lat i jest tu zaledwie 4.

Takie sprostowanie, ze Arboleda gra w Polsce 6 sezon wiec jest tutaj 5 lat.
Kiedys mielismy pare stoperow z naszej ligi: Lapinski-Zielinski ale co goscie byli na naszych boiskach nie do przejscia,
a teraz taki Jodlowiec, Sadlok czy Wojtkowiak nawet w naszej lidze popelniaja bledy. Arboleda jest najlepszy i mimo,
ze tez mi sie to nie podoba to w naszej sytuacji kadrowej wydaje sie to koniecznoscia. Wlasciwie to bylby tak naprawde pierwszym legalnie naturalizowanym cudzoziemcem - jest tu 5 lat wiec przysluguje mu paszport, jesli ma polski paszport to moze grac w polskiej kadrze - proste.
Zrobilismy precedens z Olisadebe,a szczegolnie z Rogerem (ciekaw jestem co antagonisci Arboledy w naszej kadrze robili po bramce Pereiro na euro) zeby osiagnac wyniki wiec w sumie dlaczego nie teraz ? to bylo do przewidzenia, ze to pojdzie w tym kiernuku ale na pocieszenie: Marcos Senna w Hiszpanii, Deco w Portugalii, Amauri we Wloszech, Holandia tez chciala Salomona Kalou, ap rzeciez sa to kraje majace wystarczajaca ilosc swoich dobrych pilkarzy.
Reprezentant Polski przed meczem udziela wywiadu po angielsku, inny po meczu po francusku wiec co to za roznica
z tym Arboledom.

felipe 18.11.2010 10:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63624 (Post 1013037)
Przecież w przyszłym roku mamy grać z silnymi z Europy- Włochy, Anglia, Francja,mówi się też o Hiszpanach, ale ci ostatni mniej pewni. Może PZPN nie chciał tych hitowych meczów, zanim stadiony nie będą gotowe? Kaska za bilety niezła im wtedy wpadnie.:) Bo na razie tylko Poznań ma stadion, choć z drugiej strony też miała grać Rosja tutaj z naszą reprezentacją na otwarcie, a skończyło się na WKS.:)

To że zamiast Rosji przyjechało WKS (szkoda tylko, że bez Kalou i Drogby, bo to jednak gwiazdy najwyższego światowego formatu) to akurat lepiej.

Generalnie jednak mam podobne zdanie - PZPN czeka na stadiony.
Dobrym ekipom trzeba płacić, bo przecież wszystko działa we dwie strony (o czym sporo osób tu zapomina...). U nas święto, ale przecież dla Ballacków, Lampardów, Torresów czy innych Maloudów przyjazd do Polski to prestiż średni, a i "nauka" tez żadna. Możemy liczyć jedynie na ich łaskę. Stąd, co do zasady, w sparingach silni grają z silnymi, a słabi ze słabymi.
Skoro zatem trzeba wyłożyć pokaźną sumę, to warto cos zarobic na biletach. No trudno gościć np. Anglię na Wiśle (obecnej) czy innych Kielcach, bądźmy powazni :) Wydaje się wiec, że jedyną okazją by ich zaprosić jest właśnie otwarcie obiektów na Euro - bo to bądź co bądź prestiżowe wydarzenie, o kórym wspomni się w Europie, więc "mocni" się powinni skusić - zwłaszcza, że tez mają w interesie poznać te obiekty, to zawsze jakieś przetarcie.

Generalnie jestem spokojny, że jeszcze z silnymi pokopiemy. Zwłaszcza po eliminacjach jak zainteresuja sie Polską już na dobre, choćby przy okazji dobierania bazy treningowej na turniej.

rw88 18.11.2010 11:10

Wiadomo, że nie ma szans tak zakontraktować rywali, żebyśmy przez dwa i pół roku grali z samymi europejskimi drużynami i żeby każda z nich prezentowała poziom rywala którego możemy mieć na E2012. Powody myślę, że są oczywiste. Dlatego jak dla mnie lepiej żebyśmy grali z drużynami typu USA, WKS czy Kamerun (gdzie i tak reprezentantami są w większości zawodnicy grający przez zdecydowaną większość kariery w Europie), niż mierzyć się z Macedonią, Litwą, Albanią czy nawet Węgrami. Zresztą już teraz mieliśmy zagrać takie podsumowanie generalne roku 2011 przeciwko Rosji, a WKS był tylko wariantem rezerwowym.

Ważne jest to, żebyśmy w 2011 i przez końcówkę 2012 zagrali jak najwięcej meczów przeciwko topowym europejskim drużynom i widać że PZPN, a raczej Sportfive myśli podobnie. Wiadomo, że im bliżej Euro, tym więcej dobrych ekip będzie chciało z nami zagrać, a i ten rok mogliśmy przeznaczyć na całkowitą zmianę pokoleniową, wyszukanie, sprawdzenie i ogranie takich zawodników jak Piszczek, Boenisch, Matuszczyk, Mierzejewski i inni nowi. Dlatego nie ma teraz konieczności rozgrywania spotkań pod kątem szlifowania swojego stylu gry pod najlepsze europejskie drużyny, ważne żeby Ci których Smuda sprawdza mieli okazję pograć na indywidualnie klasowych zawodników, zawodników grających na poziomie ME.

Dopiero jak wykrystalizuje się trzon drużyny, to będzie można i trzeba tych wybrańców sprawdzać i zgrywać już pod kątem gry na E2012, wtedy niezbędni będą rywale już rywale, których na mistrzostwach spotkamy. I ten trzon już w ofensywie jest właściwie w całości - Matuszczyk, Murawski, Błaszczykowski, Mierzejewski, Obraniak, Lewandowski / Jeleń. Są boczni obrońcy, wydaje się, że jest też po wczorajszym meczu bramkarz (Fabiański) - jeśli pozostanie w bramce Arsenalu i będzie prezentował poziom z meczów przeciwko Partizanowi, 2 x Szachtarowi, Chelsea, Machesterowi City, Wolves i Evertonowi, to nie mam wątpliwości, że to będzie nasz nr.1 w bramce. Ale do E2012 daleko i jeszcze jest szansa, że Kuszczak, Boruc, Szczęsny, Sandomierski czy Tytoń eksplodują wiosną sezonu 2011/2012.

A co do zmiany pokoleniowej:

Skład z meczu Polska - Czechy (2:1) - 11.10.2008:
Boruc - Wasilewski, Dudka, Żewłakow, Wawrzyniak - Lewandowski, Murawski - Błaszczykowski, Roger, Smolarek - Brożek.

Skład z meczu Polska - WKS (3:1) - 17.11.2010:
Fabiański - Piszczek, Wojtkowiak, Jodłowiec, Sadlok - Matuszczyk, Murawski - Błaszczykowski, Mierzejewski, Obraniak - Lewandowski.

Średnia wieku składu z wczorajszego meczu: 24,2 lat.

emj10 18.11.2010 11:29

Ale o co tu się toczy dyskusja? Przecież jak były wcześniejsze mecze naszej kadry to potęgi typu Anglia, Niemcy, Holandia, czy Hiszpania miały swoje spotkania eME, więc ich przyjazd był niemożliwy.

Patrząc na aktualny stan eliminacji do ME (jakieś 40% spotkań) to największe szanse na awans mają (moje przemyślenia):

Zwycięzcy grup: Niemcy, Rosja, Włochy, Francja, Holandia, Grecja, Norwegia, Hiszpania, Czarnogóra (Anglia)
Najlepszy wicemistrz: Anglia (Czarnogóra)
Baraże: Czechy, Portugalia, Białoruś, Chorwacja

Dlatego trzeba grać również z zespołami pokroju Białorusi, Grecji, Czarnogóry etc. aby przynajmniej potrafić wygrywać z takimi zespołami.

For_FuN_ 19.11.2010 14:33

http://sport.interia.pl/euro-2012/ne...boruca,1559997 - popatrzcie co wymascil Kolton. Calkowita zenada! Artykul sponsorowany(by Smuda) i widac to w kazdym zdaniu. Po pierwsze - Boruc to jedyny polski bramkarz, ktory bronil regularnie w miare dobrej lidze i w europejskich pucharach. Po drugie - co wygadywal kretyn Smuda od kiedy zostal selekcjonerem nt. Boruca? Panie Kolton, czemu pan tego nie przytoczyl? Jakos nie reagowal na to, jak Franciszek obrazal notorycznie bramkarza Celticu, a teraz Fiorentiny. I to obylo sie bez zadnej odpowiedzi(przez bardzo, bardzo dlugi czas) ze strony Artura. Po trzecie - uginal sie w tym sensie, ze Smuda jest zwyklym prostakiem i chamem, a przebywanie z kims takim(kto to tez ma male pojecie o pilce) wymaga naprawde sporo. Po czwarte - jakie ustalenia zlamal Boruc? Przeciez napil sie PO(chyba Romek tez tego nie zauwazyl...) zgrupowaniu, wracajac prywatnie do Polski. Wyjazd na kadre zakonczyl sie wyjsciem z hotelu w Kanadzie(sam Smuda to mowil). Nie mozna pic na zgrupowaniu i to jest chyba jasne dla kazdego. Po piate - nasz "kochany" Franz poinformowal o swojej decyzji media, a zawodnikow juz nie. To jest normalne panie Kolton? Po szoste - ile spotkan i ile klopsow zrobil Fabianski w czasie ostatnich 3 lat? Juz odpowiadam, bo widac, ze ekspert interii tez nie bardzo sie orientuje. Gral bardzo malo, a jesli gral to w praktycznie kazdym meczu zdarzaly mu sie bledy. Juz w tym sezonie zawalil bramki Arsenalowi...ale Romek oczywiscie pomija ten fakt, bo nie pasuje to do tez przez niego postawionych.

Po takim artykule nie mozna juz tego faceta traktowac powaznie, a napewno nie mozna nazywac go dziennikarzem. Zaslepienie i uwielbienie dla Smudy oglupia, jak widac.

qchar90 20.11.2010 12:21

http://www.weszlo.com/news/5883
dziwne poczucie humoru Grzegorza Laty.

Arkas 20.11.2010 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1013069)
Zrobilismy precedens z Olisadebe,a szczegolnie z Rogerem (ciekaw jestem co antagonisci Arboledy w naszej kadrze robili po bramce Pereiro na euro) zeby osiagnac wyniki wiec w sumie dlaczego nie teraz ? to bylo do przewidzenia, ze to pojdzie w tym kiernuku ale na pocieszenie: Marcos Senna w Hiszpanii, Deco w Portugalii, Amauri we Wloszech, Holandia tez chciala Salomona Kalou, ap rzeciez sa to kraje majace wystarczajaca ilosc swoich dobrych pilkarzy.
Reprezentant Polski przed meczem udziela wywiadu po angielsku, inny po meczu po francusku wiec co to za roznica
z tym Arboledom.

Sram na to. Naprawdę, nie ma to jak wzorować się na zepsutym moralnie zachodzie. Polska reprezentacja jest dla Polaków, a nie jakiejś kolorowej mieszaniny. Smuda jak przejmował kadrę to mówił, że nie będzie naturalizował piłkarzy, a tu proszę. Komuś zależy bardzo żeby Arboleda grał to i się Franz ugiął. Wolę mieć słabszą kadrę narodową w której grają prawdziwi polacy niż mocną, jak np Francuzi czy Niemcy gdzie prawdziwych obywateli tego kraju policzymy na palcach jednej ręki. Nie zróbmy z kadry, klubu o nazwie Polska.

flamengista 20.11.2010 12:57

Patriotyzm Manu Arboledy doprawdy ujmujący!

Cytat:

Manuel Arboleda deklaruje na łamach "Przeglądu Sportowego", że przyjmie polskie obywatelstwo, by grać w naszej kadrze, ale pod jednym warunkiem. Lech musi z nim przedłużyć kontrakt i dać mu prawie dwukrotną podwyżkę.
http://www.sport.pl/euro2012/1,10907..._kontrakt.html

Takie nastawienie mi się podoba. Amikorze - bądźcie patriotami i wyskakujcie z kasy:lol:

rw88 20.11.2010 17:17

Błaszczykowski właśnie zaliczył jedno z największych pudeł w historii piłki nożnej - nie przesadzając ani trochę.

E: Inna sprawa, że to Polacy dali Borussii zwycięstwo - najpierw bramka Lewego, a potem rewelacyjna dwójkowa akcja Kuby i Piszczka sprawiła, że Mujdza wbił piłkę do własnej bramki.

sovinho_02 20.11.2010 19:16

Smuda wreszcie musi przejrzeć na oczy i zmienić środek obrony, już w następnym meczu na wiosne.Cały skład widze tak na Euro:
Fabiański

Piszczek Głowacki(Bosacki) Perquis Boenish

Murawski Matuszczyk
Kuba Lewandowski
Obraniak
Jeleń

I nie chcę widzieć w kadrze Arboledów, Rogerów itp. Perqius, Boenish i Obraniak to coś z polską mają wspólnego jednak.

emj10 20.11.2010 23:32

Chwilka chwila
Głowacki - kontuzja
Bosacki - emerytura
Perquis - brak obywatelstwa
Boenish - kontuzja
Jeleń - kontuzja

0 22 20.11.2010 23:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rw88 (Post 1014415)
Błaszczykowski właśnie zaliczył jedno z największych pudeł w historii piłki nożnej - nie przesadzając ani trochę.

http://www.weszlo.com/news/5889

Przebił Sobiecha :shock:

sovinho_02 20.11.2010 23:43

czytaj dokładnie....NA EURO

IncognitoTSW 21.11.2010 18:53

Arboleda chyba średnio rozumie i mówi po polsku, powiedział, że będzie grał dla Polski na Euro, a chciał powiedzieć, że w Polsce będzie grał za €.
A Ludo Obraniak strzela zwycięskiego gola w meczu z Monaco.

jachting 24.11.2010 15:58

Ja też jestem polakiem i interesuje mnie to aby nasza reprezentacja była silna .
Trzeba korzystać ze wszystkich legalnych możliwości . Polska i polacy napewno na tym nie stracą .
Tu idzie o prestiż , siłe i przyszłość Polski(a szczególnie jednostek) a nie o jakieś bzdury .
Można też oczywiście zamknąć granice i na teren Polski nikogo nie wpuszczać bo jeszcze nie daj tu zostanie a przecież niema czystej krwi polskiej . To jest absurd . Idee faszystowskie .

Na koniec mam jeszcze pytanie ; Ile w was jest polaka w polaku ?

Jaapowy 24.11.2010 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 1016673)
Ja też jestem polakiem i interesuje mnie to aby nasza reprezentacja była silna .
Trzeba korzystać ze wszystkich legalnych możliwości . Polska i polacy napewno na tym nie stracą .
Tu idzie o prestiż , siłe i przyszłość Polski(a szczególnie jednostek) a nie o jakieś bzdury .
Można też oczywiście zamknąć granice i na teren Polski nikogo nie wpuszczać bo jeszcze nie daj tu zostanie a przecież niema czystej krwi polskiej . To jest absurd . Idee faszystowskie .

Na koniec mam jeszcze pytanie ; Ile w was jest polaka w polaku ?


Powinno być napisane jestem Polakiem, my jesteśmy Polakami, a nie jestem "polakiem", jesteśmy "polakami".

Regułki z podstawówki, a tym również zaznacza się szacunek do własnego pochodzenia.
Rozumiem, że forum ma dość luźną formułę, jednak pouczając innych sami pamiętajmy o pewnych podstawowych zasadach.

Nie lubię być upierdliwy, ale jeśli ktoś za bardzo prawi wszystkim morały to nie mogę się powstrzymać.

Pozdrawiam

jachting 24.11.2010 16:59

Ja akurat nie łączyłem i łącze tego z szacuniem , jednak może i warto zachowywać te podstawowe zasady także na forum ... (pisałem to luzno i na szybko)
Zastanowie się nad tym , jednak jestem ogólnie przekorny ente form czy zasad , nie licząc tych które są konieczne i korzystne .

Czepiam się w tamtym poście ? Przyczepie to się teraz ...

Cytat:

Nie lubię być upierdliwy,
jednak chciałeś być upierdliwy
Cytat:

ale jeśli ktoś za bardzo
za bardzo według jakiej miary ? i skąd ten wniosek ?
Cytat:

prawi wszystkim morały to nie mogę się powstrzymać.
wszystkim ? i czy są to aby na pewno morały ?

chciałeś mi zwrócić uwagę i ok , ale ta racjonalizacja nie była potrzebna , chciałeś albo sobie to wytłumaczyć , albo się usprawiedliwić . Racjonalizacja ma to do siebie że jest fałszywa , warto na to zwrócić uwagę bo w innym przypadku , będziesz to robił na autopilocie(automatycznie) .

Pisałem że się przyczepie , jednak to jest istotna sprawa , obserwacja i niezły przykład .

domenica90 24.11.2010 19:57

Jachting, może byś tak nie przesadzał, co?
Nikt tutaj nie napisał, żeby nie wpuszczać do Polski obcokrajowców. Mało tego, wielu ludzi ma mieszaną krew. Wszystko rozchodzi się o to, kim się sam czujesz.
A chyba nikt nie będzie nam tutaj wmawiał, że Arboleda czuje się Polakiem, no proszę Cię:lol: Jak można stawiać warunek, że zagra w kadrze, jeśli podpisze kontrakt z Lechem? To jest szacunek do kraju, który chce reprezentować?
Ja go nie chcę w kadrze, a jeśli Smuda go powoła, to więcej nie będzie to moja reprezentacja, a jedynie wtedy, kiedy Arboleda nie wystąpi w meczu. Wtedy im pokibicuję i będę się cieszyć ze zwycięstwa.
Żeby było jasne:
Jeżeli Arboleda uzyska obywatelstwo w normalnym trybie, tak jak wszyscy inni obcokrajowcy w naszym kraju, to proszę bardzo, niech gra. Wtedy nie mam nic przeciwko. ALE W NORMALNYM TRYBIE. A nie na zasadzie, że prezydent da paszport gościowi na szybkiego, bo go Franek prosi, bo to zbawienie reprezentacji. Arboleda nie czuje się związany z naszym krajem, chyba że pieniędzmi. I to widać, widać w wywiadach. Po polsku też nie mówi. Chyba tylko Smuda się z nim dogaduje w tym języku, no ale oni podobni, więc...

Nie chcę, żeby w reprezentacji grali ludzie, którzy nie czują związku z Polską i tyle. A nikt mi nie wmówi, że Arboleda takowy czuje.

Więcej więzi z Polską czuje już choćby nawet Perquis, który ma polskie korzenie, no i sam się stara o to, żeby reprezentować Polskę, nikt nie musi skamleć, żeby łaskawie zechciał dla nas grać...

sq 25.11.2010 00:55

ubawiłem się przednio... :)
"Perquis czuje więcej więzi z Polską" :D :D tekst roku
weź dziewczynko sobie wbij do głowy że właśnie taki Perquis dostanie obywatelstwo za damski ch.. w odróżnieniu od Arboledy który jest w Polsce ileś lat i mu się już LEGALNIE NALEŻY z urzędu w NORMALNYM TRYBIE nie na "szybkiego" jak oliś i rogerek

abstrachując od Twojego postu.. jestem za reprezentacją bez uwielbianego Olisadebe, Rogera, Arboledy, Perquisa i innych wynalazków.

w reprezentacji mają grać Polacy, a nie Francuzi, Niemcy i ciemnoskórzy...

jachting 25.11.2010 12:42

domenica90 jeśli Arboleda wyjedzie z Polski , to obywatelstwa można rzec, że prawie na pewno nie dostanie (Smuda także wspominał o tym że to zależy od tego czy Maniek zostanie w Polsce) .
Arboleda targuje się z klubem dlatego że jest świetnym piłkarzem i zasługuje na wyższą pensje .
Zagranicą mógłby zarabiać naprawde duże pieniądze, narazie daje pierwszenstwo Lechowi , więc zobaczymy co z tego wyniknie . Zależy jak na to patrzeć , być może jest to uczciwe z jego strony, że uzależnia gre w Reprezentacji ,od tego czy zostanie w Polsce .

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 1016962)
ubawiłem się przednio... :)
w reprezentacji mają grać Polacy, a nie Francuzi, Niemcy i ciemnoskórzy...

TAK tylko 100 procentowi Polacy !
Stawiając tak sprawe właśnie to stwierdzasz , nie dla "półpolaków" ,nie dla korzeni , nie dla emigrantów i imigrantów ,nie z chęci tylko z pochodzenia , jeszcze na kolor skóry chcesz podzielić , . No to wypadałoby zamknąć granice . Tyle że coś takiego jak czystej krwi Polak czy Niemiec i tak nie istnieje .
Magia polega na niczym innym jak na utożsamieniu , z tego tylko wynika twoja polskość .
Sympatia i poczucie wspólnoty z miastem ,regionem czy krajem jest czymś naturalnym i sam czuje taki związek i sympatie .
Jednak sam Kraj to nic innego jak kreski na mapie i szmaty na kijach , jeszcze jest język który zapoczątkował poczucie odrębności .
Prawdopodobnie to obrazuje historia z wieżą Babel , bo raczej nie to że Bóg pomieszał języki .
Jesteś lepszy z tego powodu że w Polsce urodziła się Skłodowska , Szopen , Kopernik ?, to były jednostki które nie miały z tobą nic wspólnego , ogólnie większość geniuszy wymyka się narodowym systemom edukacji , tzn. że naród nie dobrał się do nich i ich nie ukształtował według systemu .
Społeczeństwo to tylko słowo , naprawde istnieje tylko jednostki .
Reprezentacja to także mogą być dla ciebie całkiem obcy ludzie , bardzo umownie mają coś wspolnego z tobą , wystarczy jeden czarnoskóry i twoja bajka prysła ?

Sam także utożsamiam się z Reprezentacją .
Dla mnie jednak wystarczy że będą budowali tą kadre według legalnych zasad i jakoś w miarę estetycznie czyli z poszanowaniem Polaków .
Jednak przedewszystkim silna kadra może być wielkim dobrem i wartością , która może wzbogacić (nie koniecznie w kontekscie pieniedzy , chociaż też) Polske i Polaków.

jachting 27.11.2010 15:19

Smuda gadał że "Boruc wyglądał jak baba w ciąży" ?
Gdyby powiedział że Boruc wygląda jak gruba świnia , to byłoby to obrażliwe .
A tak, był to po prostu ironiczny żarcik .
Co by nie mówić Boruc był gruby , bez formy i w ogólnym kryzysie .
Ja się nie dziwie temu, że Franek nie zaczynał od niego powołań .

Moim zdaniem różne nieporozumienia dotyczące Smudy powstają nie z jego winy, a z tego że jest nadinterpretowany . Po prostu on jest bardzo elastyczny, a inni mają fioła na punkcie zasad czy konsekwencji .
Uważam, że odwala on kawał dobre roboty i nie chodzi mi tu wcale o wyniki .
Franek trzymaj tak dalej !

WiślakMyślenice 27.11.2010 16:13

Dobra, zróbmy z kadry legię cudzoziemską. A zamiast "Dąbrowskiego" puszczą nam międzynarodówkę.

Najlepiej jeszcze, żeby wywiady były przeprowadzane przez cudzoziemców, którzy nie zrozumieją .......enia Smudy.

jachting 27.11.2010 16:39

WiślakMyślenice
Ole !

Fajny pościk , ale jak on ma się do rzeczywistości ?

WiślakMyślenice 27.11.2010 16:53

Z tym, że Smudy nie da się słuchać w wywiadach.

Naturalizują kogo się da zamiast dobrze poszukać. Obracają się w kręgu jednych i tych samych piłkarzyn/miernot/kopaczy.

Przykład Niemiec jest tu nie na miejscu. Tam goście przebywają od kilkunastu lat lub od urodzenia (albo prawie, jak Podolski czy Klose).

A że kadra jakościowo będzie gorsza- wali mnie to. Przynajmniej będzie Polska. Dostaniemy w dupę, to przynajmniej może coś się zmieni. Obraniak, Lewandowski, Błaszczu i jeszcze kilku wartościowych graczy się zestarzeje, i co? Kim ich zastąpimy? Z czym do ludzi !? A będzie jeszcze gorzej, bo Mc Donaldy, KFC, Burger Kingi i z dzieci robią się prosiaki. Masowe zwolnienia z wf-u, złe ich prowadzenie.

Pokolenia jp z fajkami i browarami, które na pewno w utrzymaniu kondycji nie pomagają.
(swoją drogą w boksie lub baseball-u będziemy dobrzy. podciągnijmy pod rugby, football amerykański i przynajmniej w jakimś sporcie będziemy w elicie) -> to jest pokolenie przyszłych gwiazd, które w przyszłości utworzy dobrą, międzynarodową reprezentację, czy będzie jak w tym kabarecie:

http://www.youtube.com/watch?v=v3fiI4JcLes

?

Orliki, sztuczne boiska, hale się budują, a graczy coraz mniej. A za to serwery w PES-ie 11 czy FIFIE, albo FM-ie przeciążone:

"Server is corrupted."

Wali mnie też ta reprezentacja i Euro. I tak będzie jak zwykle na takich imprezach- mecz otwarcia, o wszystko, o honor (chyba że zagrają w POZnaniu*, tam nie jest stadion tylko sanktuarium).

Im bardziej się przystosujemy do nieuniknionego wpier***u, tym lepiej.

domenica90 27.11.2010 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 1016962)
ubawiłem się przednio... :)
"Perquis czuje więcej więzi z Polską" :D :D tekst roku
weź dziewczynko sobie wbij do głowy że właśnie taki Perquis dostanie obywatelstwo za damski ch.. w odróżnieniu od Arboledy który jest w Polsce ileś lat i mu się już LEGALNIE NALEŻY z urzędu w NORMALNYM TRYBIE nie na "szybkiego" jak oliś i rogerek

abstrachując od Twojego postu.. jestem za reprezentacją bez uwielbianego Olisadebe, Rogera, Arboledy, Perquisa i innych wynalazków.

w reprezentacji mają grać Polacy, a nie Francuzi, Niemcy i ciemnoskórzy...

Jeżeli Arboleda mieszka w Polsce już tyle czasu, że obywatelstwo mu się należy prawnie, to napisałam, że wtedy nie widzę problemu! Ale tylko wtedy.

A Perquis drogi chłopczyku nie dostanie obywatelstwa za damski ch.., bo jeśli udowodni, że jego bliscy przodkowie (dziadkowie) byli Polakami, to też mu się legalnie należy, bo w Polsce obywatelstwo przyznawane jest na zasadzie prawa krwi.
Nie mam pojęcia jaka u niego jest ta sytuacja z przodkami, dlatego obywatelstwo dla niego jest na razie tylko przypuszczalne (dla mnie).

W obu tych przypadkach nie powinno być żadnych przyspieszeń, mają być traktowani jak zwyklii ludzie i tyle. Jak obaj dostaną polskie obywatelstwo w normalnych trybie, to dla mnie w porządku.

jachting 27.11.2010 17:45

Ja lubię słuchać Smudy i uważam, że on ogólnie mądrze gada , choć prostym językiem .

WiślakMyślenice narzekanie i ogólny pesymizm to twoja tarcza psychologiczna(ochronna ) ?
Nie wiem czy wyjdziemy z grupy na Euro , ale odmłodzenie reprezentacji i załatwianie nowych dobrych jak na naszą kadrę zawodników gwarantuje solidność przez dobre kilka lat i jest też mocnym fundamentem do budowy kadry w przyszłości .
Co do zmian , to najbardziej do nich motywują, nowe możliwości i sukcesy .
Długi trend wzrostowy(który już się zaczął) i sukcesy w naszej piłce są nieuniknione .
To jeszcze być może nie jest tak widoczne , ale już w najbliższych latach dojdzie ta świadomość do ogólnej opinii .

IncognitoTSW 27.11.2010 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 1018238)
Ja lubię słuchać Smudy i uważam, że on ogólnie mądrze gada , choć prostym językiem .

Nie lubię redaktorów z Weszło za specjalnie ale kto jak kto, ale oni potrafią Smudzie wypunktować i zacytować jego własne wypowiedzi tak, że każdy już wie, że ten człowiek nie potrafi mądrze gadać.

WiślakMyślenice 27.11.2010 18:19

Smuda mądrze gada? Ok, nie mam siły polemizować (od razu zaznaczam, że nie jestem miękkim ch''jem robiony). P rzypominam, reprezentacja to nie klub. Teraz ("w przypadku naszej kadry") zauważam tylko jedną różnicę- transfery są bezgotówkowe.

sessegnon 27.11.2010 18:30

Hahahahah, mądrze gada? Gada bez sensu, a do tego nie umie się poprawnie wysłowić w języku polskim.Niektórzy obcokrajowcy grający w polskiej lidze mówią w naszym języku lepiej od Smudy, np. Vuković, Sotirović.

jachting 27.11.2010 18:53

Za słówka zawsze można złapać .
Tak jak pisałem wcześniej, on jest po prostu elastyczny , otwary i szeroko , całościowo pojmuje kwestie (rzeczywistość) . Ja akurat to rozumiem, bo mam podobnie .
Większość dziennikarzy zaś skupia się na czymś zupełnie przeciwnym , czyli zasadach , konsekwencji , ograniczeniach i innych bzdetach .
Co do Weszło , to moim zdaniem to jest wielke gówno , kieruje nimi negatywna motywacja i idą na prościzne , ich to nawet nie ma co łapać za słówka bo całe myślenie mają do du .... .
Takie jest maje zdanie , ale każdy może zostać przy swoim .

WiślakMyślenice 27.11.2010 19:21

Prosto z mostu- naprawdę wierzysz, że na euro będziemy mieć mocną kadrę? Wierzysz, że kiedyś nasza kadra będzie grać (może na euro) jak równy z równym z najlepszymi? I to, że głównym czynnikiem ma być naturalizowanie piłkarskich odpadów z innych krajów zamiast zrobienie mody na piłkę nożną w realu a nie na ekranie monitora? Bez akademii, szkółek piłkarskich, postawieniu na młodzież?

IncognitoTSW 27.11.2010 19:43

Nie, Smuda nie jest elastyczny tylko pier..li głupoty na lewo i na prawo a później zapomina i mówi całkiem odwrotnie. Bez akademii i szkółek ? To niech przedstawi związkowi program szkolenia jak niegdyś Hiddink w Rosji.

jachting 27.11.2010 20:17

Te odpady , mogłyby się załapać do kadr większości, co najmniej średniaków europejskich .
Budowa nowej drużyny - odmłodzenie i uzupełnianie o solidnych piłkarzy jest dobrym kierunkiem i to w perspektywie czasowej musi przynieść efekty . Euro dodatkowo może przyśpieszać ten proces , więc zważywszy na to że będziemy tam rozstawieni i wciąż pozostało sporo czasu do mistrzostw (dodatkowo można uwzględnić to że jesteśmy gospodarzami), wyjście z grupy jest jak najbardziej realne .
Co do mody , to nie będzie jej bez sukcesów , chociaż orliki jak widać przyciągają .
Pamiętaj że jest jeszcze liga która ma lepsze prerspektywy i możliwości , najwieksze kluby już zaczeły poważnie mysleć o szkoleniu młodzieży i to będzie się rozrastało z miesiaca na miesiac, z roku na rok(bo rynek, konkurencja,możliwości , pieniadze...) . Już w najbliższych latach przyjdą sukcesy a za tym pójdzie jeszcze większa koniunktora ,już same stadiony są i będą impulsem ,bo do nich automatycznie dochodzi gotówka , zarządzenie ,marketing , szkolenie itd . Wystarczy że jeden klub wejdzie do LM i będzie wielki szał , za tym pójdą pozostałe kluby . LM być może brzmi jeszcze abstrakcyjnie , szczególnie gdy się patrzy do tyłu , ale to w sumie bliska perspektywa . Taki Lech przykładowo już będzie tylko lepszy a nie gorszy, a na pewno będzie miał większy budzet tak jak i pozostałe duże kluby , których też będzie z roku na rok więcej .
W Polsce jest głód sukcesu , troche pożywienia i będzie ekscytacja .
To co jeszcze jest i było jest ekfektem długiego i stopniowego zjazu w dół , teraz wszystko się układa i wszystko niejako będzie wchodziło automatycznie, bo poprzez klubu (konkurencje ,rynek, możliwości), a więc tego nie da się praktycznie popsuć.

WiślakMyślenice 27.11.2010 20:28

Cytat:

chociaż orliki jak widać przyciągają .
Amatorów albo półamatorów grających dla poprawienia kondycji, hobby i po to, żeby spotkać się z przyjaciółmi. "Talenty' strzelają gole, ale potem zamiast wracać do domu to wyłączają komputer/konsole i idą spać.

Cytat:

Te odpady , mogłyby się załapać do kadr większości, co najmniej średniaków europejskich .
jeszcze raz- KLUB TO NIE REPREZENTACJA!

Cytat:

Już w najbliższych latach przyjdą sukcesy a za tym pójdzie jeszcze większa koniunktora ,już same stadiony są i będą impulsem ,bo do nich automatycznie dochodzi gotówka , zarządzenie ,marketing , szkolenie itd . Wystarczy że jeden klub wejdzie do LM i będzie wielki szał , za tym pójdą pozostałe kluby . LM być może brzmi jeszcze abstrakcyjnie , szczególnie gdy się patrzy do tyłu , ale to w sumie bliska perspektywa . Taki Lech przykładowo już będzie tylko lepszy a nie gorszy, a na pewno będzie miał większy budzet tak jak i pozostałe duże kluby , których też będzie z roku na rok więcej .
1. Jesteś mi to w stanie zagwarantować?
2. Stadiony na 15-20 tys. Łaa, szał.
3. Pod warunkiem że mają odpowiednie zaplecze gastronomiczno-ekonomiczne.
4. Jakie zostały poczynione kroki w kierunku szkolenia młodzieży? Orliki? Patrz wyżej.
5. Albo odskoczy na długie lata (jak Wisła). Albo też pójdzie drogą Artmedii Petrżalki (Lechu/Legio/Jago/Wisło- nie idźcie tą drogą!)
6.Nie będzie gorszy? Kogo wstawili za Lewego czy Murawskiego (mózgu Lecha z poprzednich wojaży zakończonych na Udinese) ? Rudnevs? Hmm... poddaj własnej ocenie.
7. Kto Ci wkroczy jako "wielki klub" ? Polonia Bytom? Jaga? Polonia? (nomen omen najbardziej prawdopodobna) Ruch? Bełchatów? Korona?
8.Głód sukcesu jest, nie ma kucharzy i kelnerów.

jachting 27.11.2010 21:01

A kto powiedział że klub to reprezentacja ? Ruchy które zostały i zostaną wykonane , nie równają się temu co napisałeś . Możesz na tym poprzestawać ale i tak nie zmienisz rzeczywistości .

2.Wisła,Lech,Lechia,Śląsk,Legia tu masz pewniaki z dużymi stadionami , żeby do tej czołówki dołączyć trzeba będzie mieć podobnej wielkości stadion a pare klubów,miast ma takie ambicje choćby kluby z Łodzi , czy Polonia W.
4.Wszystkie duże kluby już mają jakieś szkółki i to się rozrasta .
5.Nie ma szans żeby jakiś klub zdecydowanie odskoczył, to były inne czasy , wtedy z "dużych" klubów tylko Legia coś grała ale przy tym była też w kryzysie , jeszcze może Amica czy Groclin ale to inny kaliber .
Słowacy zaś mają gorszą infrastrukture od polaków , mniejsze pieniadze , słabszą ligę,mniejsze możliwości i gorsze perspektywy .
6.Żyjesz przeszłością , budzet tak czy inaczej jest coraz większy a konkurencja teraz będzie wymuszała co najmniej racjonalną politykę transferową .

WiślakMyślenice 27.11.2010 21:20

Cytat:

Nie ma szans żeby jakiś klub zdecydowanie odskoczył, to były inne czasy , wtedy z "dużych" klubów tylko Legia coś grała ale przy tym była też w kryzysie , jeszcze może Amica czy Groclin ale to inny kaliber .
Nie zmienię. Ale komentuję i krytykuję. Mam do tego prawo.

I szansa jest, tylko nikła (patrz awans do LM, regularne w niej granie. Ewentualnie LE).

2.Ok, zgodzę się.
4. Konkrety, konkrety i jeszcze raz konkrety.
5.10mln euro (7 za awans, prawa TV, reklamy, sponsorzy, bilety, kiełbachy itd.) - ponad 40 mln złotych. Drugi budżet. Na pewno nie odskoczy? A za co będą rozbudowywać te szkółki? :)
6. Przyszłością kolego, przyszłością. Przeszłość to prezentujesz Ty. Myślisz, że zawodnicy są tak lojalni jak ci z dawnych lat? I u Lecha? Stilić już dawno chciał lecieć do Szkocji, poleciał Lewy, Murawski. Injac, Bandrowski też mogą. Nie mówiąc już o Arboledzie. dla którego Lech czy Legia różnicy nie robią (byle płacili 500tys. ojro na rok).

Zgadzam się z tym, że coraz większy budżet mógłby wywrzeć coraz większą konkurencje. Ale spójrz na właścicieli klubów.

Cupiał- kibicując temu klubowi powinieneś wiedzieć wszystko.

Ratajczak- zdobycie mistrza (czy majstra), błędy Cupiała nic go nie nauczyły (czyt. rozsprzedanie najmocniejszych ogniw zespołu)

Wojciechowski? no comment

Miklas vel. ITI- hmm. Niby kasa jest, stadion, infrastruktura, pokój z kibicami, stawiają na młodzież, ale trener (złotousty)...

Oni zagwarantują odpowiednie wykorzystanie budżetu?

Warto też spojrzeć na ilość, jakość, przygotowanie zawodników i wprowadzanie do podstawowego składu.

I to jest jeden z niewielu punktów, w których zgadzam się ze Smudą (patrz-> sytuacja z obroną w polskich klubach).

Dlaczego zatem Legia nie grała zajebiście za Urbana? Po prostu, najlepsi polscy piłkarze są ciut lepsi, równi lub gorsi od miernot zagranicznych.

jachting 27.11.2010 22:12

Uważam że klub raczej nie odskoczy zdecydowanie , ponieważ nie sądze żeby jakościowe stał się na tyle silny, żeby czołówka nie mogła grać z nim o zwycięstwo , chociaż przy dobrym wykorzystaniu możliwości i potencjału, mogliby przykładowo wygrać ligę trzy razy pod rząd . Jednak taki klub nie grałby w próżni i myśle że wcześniej niż póżniej noga by mu się podwineła, można stwierdzić to z dużym prawdopodobieństwem bo pozostałe kluby nawet z mniejszym budżetem będą dysponowały jednak podobnym potencjałem,warunkami
i możliwościami, poza tym te wszystkie kluby mają ciśnienie i będą reagowały na sukces rywala .
4. nie będe szukał teraz informacji na temat szkółek , zwróć po prostu teraz na to uwagę .
6. Kiedyś piłkarze byli lojalni ? czy może były wtedy inne uwarunkowania i możliwości ?
Ja się nie dziwię że Arboleda dba o swoje interesy , przecież on zagranicą mógłby zarabiać nawet więcej niż 500 tyś .Piłkarze odchodzili i będą odchodzić szczególnie jeśli będą atrakcyjnym "towarem" , ale też będą odchodzić za coraz większe pieniadze . Po drugie liga polska będzie atrakcyjniejsza i bogatsza co sprawi że będą tu sprowadzani lepsi piłkarze , a pobyt takich piłkarzy jak Lewandowski,Murawski jak i wszystkich którzy potrafią więcej napewno się nie skróci a może wydłużyć .

Co do właścicieli klubów to oni nie mieli znowu takiego komfortu i klarowności działania .
Zobaczymy jak to teraz będzie wyglądało , będą stadiony i więcej możliwości niż kiedykolwiek .

flamengista 27.11.2010 22:23

Nie jestem fanem Boruca, ale to co dzisiaj wyprawia to kosmos. Niech Buffon się schowa. Szkoda, że Smuda go tak łatwo odstawił.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl