![]() |
A jak się nie uda to w sumie ta pierwsza liga nie jest taka zła, nawet zaczyna się trochę podobać....
|
Już nawet nie udawajmy że czeka nas inny scenariusz niż max 5-6 miejsce i wepchnięcie się do baraży albo dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu albo max z 1 pkt przewagi.
Mimo wszystko wierzę że nie wypadniemy z baraży. |
Cytat:
A była szansa odskoczyć na 3 punkty! |
Cytat:
Jeśli mamy ligę w której w jednej kolejce można na lajcie ograć lidera a w drugiej dostać 0-8 to o czym my tu mówimy. |
Historia I ligi to historia kolejek cudów na końcu sezonu..
Baraże to skrócenie urlopów. Istotnym czynnikiem przy rozpatrywaniu szans na baraże jest to jak bardzo piłkarzom innych klubów nie będzie chciało się skracać urlopów. I czy bardziej niż naszym. |
Co nas interesuje:
3. Gieksa 53 4. Płock 51 5. Tychy 51 6. Wisła 50 ------------------ 7. Motor 49 8. Łeczna 49 31 kolejka: Wisła - Lechia Odra - Plock Polonia W - Łeczna Tychy - Gieksa Motor - Znicz 33: Gieksa - Wisła Łeczna - Stal Resovia - Motor Znicz - Płock BBT - Tychy 34: Wisła - BBT Arka - Gieksa Motor - BBT Tychy - Łeczna Płock - Resovia Będziemy dużo mądrzejsi po każdym jednym spotkaniu. Mocno trzeba trzymać kciuki w szczególności za formę Znicza oraz heroiczny bój o utrzymanie Resovii i Polonii. |
Przede wszystkim patrzmy na siebie, rywale już grali pod nas, tylko my nie graliśmy dla siebie. Jak nasze pucharowe gwiazdy nie zepną tyłków, to po meczach z Lechią i GKSem może nie być czego zbierać.
|
Cytat:
W następnej kolejce jest mecz Odra Opole - Wisła Płock, który też nas interesuje. Każdy wynik ma swoje pozytywy: 2 - Odra nas nie dogoni - jeśli wygramy u siebie z Lechią X - mamy szansę przeskoczyć WPłock 1 - mamy szansę przeskoczyć WPłock - wystarczy remis Szczęściem w nieszczęściu jest układ meczów, bo wszyscy zainteresowani albo grają między sobą albo z drużynami jeszcze walczącymi o spadek. Cytat:
|
Zastanawiam się czy dodawać Oddrę, ale realnie, jeśli wygramy z Lechią, a Odra max zremisuje to będzie miała do nas dystans 6 pkt - w praktyce już nas nie wyprzedzi. A nawet jakby miała wyprzedzić to by oznaczało że położyliśmy lage w dwóch ostatnich spotkaniach i ani my ani Odra nie będziemy w barażach.
Jak Odra wygra z Płockiem to się zacznie kolejne przetasowanie i zobaczymy gdzie wtedy będziemy. Wciąż może być dobrze, wciąż też może być tragiczne |
Wydaje się, że walka toczy się o miejsce 6 pomiędzy Tychami, nami i Łęczną.
Katowice, Płock i Motor mają autostradę i raczej z niej nie wypadną. Tychy grają słabo, dodatkowo posypał im się skład. Mają u siebie Katowice i Łęczną, wyjazd do Niecieczy. Tutaj myślę że 2 pkt ugrają, nie więcej, zakładając remis w ostatniej kolejce z Łęczną Łęczna wyjazd do Tychów i Warszawy, u siebie Stal - 5 punktów. Przy tych założeniach Wisła potrzebuje ugrać 4 punkty, mamy lepszy bilans z Łęczną. Walka w ostatniej kolejce do ostatniej sekundy o miejsce nr 6. Kapitalna robota ekipy Rude na wiosnę. |
Cytat:
|
@wolfy, jeśli Odra przegra z Płockiem straci praktycznie matematyczne szanse na baraże. Sprowadzi je do szans <1%. Będzie to równie prawdopodobne jak to że jeszcze Lechia nie awansuje do esa.
Płock się może przy przegranej z Odrą stoczyć z 4 miejsca na 8, więc nie powiedziałbym że niewiele. Każdy jeden mecz z w/w przeze mnie będzie robił chaos w tabeli. W zasadzie tylko GIeksa jest w jakiejś uprzywilejowanej pozycji ale z kolei ma trudny terminarz. |
Cytat:
|
Na odrobienie jakichkolwiek strat będą dwa dwie kolejki. W dodatku to już zacznie się liczenie na innych.
Dzisiaj trzeba liczyć że wielki Znicz się postawi Motorowi, a w drugim meczu będzie remis, choć po prawdzie żaden wynik nie będzie tragiczny między Tychami a Gieksa. Dodatkowo 4 kluczowych zawodnikow gieksy jak zlapie kartkę to z nami będzie pauzować: Jędrnych, Błąd, Repka, Bergier |
A orientuje się ktoś czy kartki przed barażami są zerowane?
|
Nic się niestety nie zeruje.
Cytat:
|
Colley 7
Duda 7 Gogol 3 Sobczak 3 Reszta albo nie odgrywa znaczącej roli, albo jest daleko od zagrożeń pauza na ten moment |
Z naszym szczęściem to oba młodziki wypadną na ten sam mecz i trzeba będzie Krzyżanowskim i Kutwą grać.
Józek też mógłby z TBB odpocząć o ile przyzwoicie zapunktujemy w dwóch najbliższych meczach... Patrząc na ostatnie wyniki, to wypada wygrana z lechią, remis z gks, wygrana z tbb, remis w pierwszym barażu (karne) i wygrany finał baraży... Oby. |
Na ewentualne baraże trzeba wykartkować Józka i Dudę, reszta to tło. W przypadku wygranej z Lechią, ja osobiście kazałbym im obu złapać po żółtej z GKSem.
|
Czy jest opcja, że wygramy 2 ostatnie mecze i nie wejdziemy do baraży?
|
Wg drozda jest nawet opcja na top2.
Drozd: Jesteśmy na najlepszej drodze do top 2. Koniec cytatu. |
Cytat:
|
Rude wygrał z Wisłą dwa kolejne mecze w I lidze?
|
Cytat:
Przy 56 jest 5% na 6 miejsce, pozostałe 95% to wyższe pozycje. https://twitter.com/zagrosik/status/1789359193008329043 |
Dlaczego mielibyśmy wygrać dwa ostatnie mecze?
Bo wróci Carbo? |
Nie ma ku temu przesłanek. Ale jest prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że za tydzień przejedziemy się po GKSie, by za 2 tygodnie przy pełnym stadionie przy R22 dostać mokra szmatą w ryj po blamażu z Niecieczą.
|
Cytat:
A że mało zespołów chce realnie do baraży to w ostatniej kolejce będą 2 lub 3 miejsca do rozdania. |
Skąd Wam się do cholery bierze âmało zespołów chce do barażyâ? Rok temu słyszałem to o Puszczy.
Rozumiem, że w tej ekstraklasie to same problemy? Jak to wyglada od zaplecza wchodzi prezes do szatni i mówi, panowie jest świetnie, dwa ostatnie mecze musicie przeje.bać bo za dobrze Wam idzie jeszcze przez Was baraże będziemy musieli rozegrać. |
może dla poprawy humoru pepe porób jhakieś statystyki czy żydownia spadnie z Esy
|
E tam, musimy tylko wygrać z Cyganami, którzy zdobyli 32 pkty w ostatnich 14 meczach, potem z Brukbetem u siebie, z nożem na gardle i z pełnym stadionem, a takie mecze idą nam zazwyczaj znakomicie, potem w pierwszym barażu w Tychach lub Płocku, a w drugim znowu z GKS w Katowicach. To musi się udać.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl