![]() |
Z jednej strony w 2026 roku średnią równą lub większą 2,0 zrobiły Puszcza, Śląsk i Wieczysta.
Z drugiej strony 6 kolejek (Puszcza 5) to jest absolutnie za mało by się podniecać średnią. Co każdy widzi choćby w przypadku ostatnich dwóch "zwycięstw" Śląska. Mam nadzieję, że wrócimy do seryjnego wygrywania, co po meczu z Miedzią wydaje się całkiem prawdopodobne. Na dziś 100% awansu daje 70 punktów ale 64 wygląda na wystarczające na top2 Jeszcze ciekawostka. Dwie pierwsze kolejki 2 "wiosny" zagrane były w grudniu. I biorąc je pod uwagę są tylko 3 drużyny ze średnią 2,0 (dokładnie) - Wieczysta, Ruch i Puszcza. |
Trzeba patrzeć zdecydowanie 1-2 spotkania do przodu, bo tabela 1 ligi jasno pokazuje jak wiele może sie wywrócić w tak krótkim czasie.
Wygrane z Odra i Łęczna - co jest calkiem prawdopodobne - daja 58 pkt na 7 kolejek przed końcem i minimum 9 pkt przewagi. Arka ktora sie brawurowo wykoleiła 2 lata temu miala wowczas 7 pkt przewagi nad Gieksa i potencjalnie gorszy bilans bezpośredni i jeden zespół nad soba (Lechie). My mamy bez względu na okolicznosci lepszy i od Slaska i od Wieczystej (jak i w małej tabelce tych 3 zespołów). To wymaga od rywali 10 pkt wiecej od nas na finiszu sezonu na 21 możliwych punktów do zdobycia. Potraktować dwa najbliższe spotkania jak finały i o końcówkę można już być spokojnym. |
Cytat:
|
To, że nas mogą cmoknąć to wiemy od listopada.
Tylko ja bym wolał mieć te 64 punkty po Ruchu. |
Mecze bezpośrednie ekip z miejsc top7, zakładając że powyżej 12 pkt straty juz kluby nie maja juz co na nas patrzeć:
Kolejka 26: - Kolejka 27: Chrobry - Ruch Kolejka 28 : Polonia W - Śląsk Kolejka 28: Ruch - Wieczysta Kolejka 29: Ruch - Wisła Kolejka 30: Polonia W - Chrobry Kolejka 30: Ruch - Pogoń Grodzisk Kolejka 31: Pogoń Grodzisk - Wieczysta Kolejka 32: Wisła - Chrobry Kolejka 33: Polonia W - Wisla Kolejka 34: Śląsk - Pogon Grodzisk Kolejka 34: Wieczysta - Chrobry I zobaczymy kto z tej pogoni za nami będzie odpadał |
Cytat:
Ale, że sezon w sezon znosimy upokorzenie za upokorzeniem to z perspektywy kibica Wisły dalej tego TOP2 nie jestem pewien. Cały czas w koszmarach widzę napedzającego się Śląska z Wieczytą którzy pod koniec kwietnia albo i wczesniej dobijają do nas na 2/3 pkt i gra zaczyna się od nowa. |
Skąd u Ciebie taki optymizm ??? ;)
|
W koszmary będzie mozna uwierzyć jeśli rozstrzygnięcia 3 najbliższych kolejek nie będą po naszej mysli:
Puszcza - Slask Polonia W - Miedź Stal Mielec - Wieczysta Wieczysta - ŁKS Śląsk - Pogon Siedlce Puszcza - Polonia W Polonia W - Śląsk Ruch - Wieczysta 2 z 3 rywali może tu wyciągać 9/9 pkt, ale równie dobrze 4/9 My w tym czasie mamy 3 "chłopców do bicia" , gdzie nawet 7/9 pkt będzie przyjęte z rozczarowaniem. Jeśli faktycznie ktorych z naszych rywali max zapunktuje, a my stracimy frajersko punkty to oczywiście zrobi sie ciepło. Natomiast patrząc na innych: Ruch - ma najtrudniejszy terminarz ze wszystkich - na 9 kolejek w 6 grają z topem Chrobry - nie ma ławki ani takiej ofensywy by wszystko wygrywać Pogoń Grodzisk - nikt nie ma pojecia po co im by byla ekstraklasa, chyba tylko żeby sie wymienić licencja z Legia gdyby spadła |
Cytat:
Co za roznica czy jedziesz na wyjazd do Chorzowa na Ruch czy do Katowic na Ekstraklase albo czy jedziesz do Rzeszowa czy do Bialegostoku. Koszty porownywalne, nawet jesli w Ekstraklasie troche wieksze to przychody so kilkanascie razy wieksze. No i pewnie lepiej ogrywac mlodych w Ekstraklasie niz w 1 lidze, wiekszy pieniadz mozna wziac jakby sie ktoregos udalo sprzedac. Taki Adamski, gdyby go ogrywali w Ekstraklasie i by mial taki sezon to majac kilkanascie bramek w rundzie poszedlby za pare milionow euro a nie za 500 tysiecy PLN. Licencjami z Legia tez nie mogliby sie zamienic bo po sezonie licencja jest bezwartosciowa jako, ze sezon na ktory byla wystawiona wlasnie sie skonczyl. U nas nie jest tak jak w MLS ze liga jest zamknieta i mozna of kogos kupic licencje zeby przejac jego miejsce. U nas mamy spadki i awanse a licencja to tylko potwierdzenie ze w danym sezonie spelniasz warunki do gry. W MLS licencja oznacza stale miejsce w lidze. Musieliby ewentualnie wymienic sie nazwami i siedzibami, cos jak Amika z Lechem aczkolwiek tutaj Amika kupila nazwe i herb z masy upadlosciowej co syndyk sprzedawal zeby splacic choc troche dlugow nieistniejacego juz wtedy Lecha. |
To już nie te czasy, żeby komuś się "nie opłacało" awansować szczebel wyżej.
@As Po cyrkach Amiki z Lechem i Grodziska z Polonia nie ma żadnej możliwości na przeniesienie/odkupienie/przekazanie w ofierze licencji. |
Cytat:
Ale masz rację, obecnie PZPN zabrania przenoszenia spółek piłkarskich. Tutaj jest wpis do krajowego rejestru sadowego potwierdzajacy zmiane nazwy oraz siedziby Amiki Sport SA. https://www.imsig.pl/pozycja/2006/12...5%81KA_AKCYJNA |
Ja tylko przypominam, że Pogoń G-M będzie zgłaszać stadion Legii do e-klapy. Bo stadion Znicza nie spełnia warunków.
|
Cytat:
Natomiast wiele osob z Grodziska mowi otwarcie ze poziom sportowy wyprzedza organizacyjny. Nawet ten poziom 1 ligowy. Casus podobnie jak w Wieczystej, tyle z duzo mniejszymi pieniędzmi. Ja jestem jedynie orędownikiem projektow ktore najpierw maja ogarniety caly klub a potem pchaja sie wyższej. Przepisy licencyjne sa nie po to by sobie naginac w dowolna stronę. |
Cytat:
A w temacie infrastruktury to pełna zgoda. Drużyny nie powinny mieć zgody na wieloletnie granie na nie swoim stadionie, tj. jeśli jest w innym mieście. |
Czekam też na jakieś działania PZPN w sprawie kondycji muraw.
Czemu na Wiśle, czy w Opolu są piękne trawniki (I liga!), a w takim Radomiu, pokazywanym w C+, jest kretowisko, na którym brakuje tylko krowiego placka na środku? |
Żeby spełnić warunkek licencji to stadion musi być w jakiejś tam odległości od miejscowości w której siedzibę ma klub.
Mi to generalnie lata koło du*y gdzie Wisla gra mecz wyjazdowy, czy to jest stadion macierzysty klubu czy wynajęty. |
Gra do d... punkty się zgadzają, zwłaszcza po meczach "grupy pościgowej".
Zagrosik twierdzi, że 62 wystarczy do awansu i ja się nie będę upierał przy 64 Kod:
razem dom wyjazd |
Jeszcze jedna statystyka.
jesień - punkty zdobyte w rundzie jesiennej 2025 - punkty zdobyte w 2025 roku śr2026 - średnia za rok 2026 E-kon - estymacja punktów na koniec sezonu przy średniej "całorocznej" E-wio - estymacja punktów przy średniej "wiosennej" E-26 - estymacja punktów przy średniej tylko z 2026 roku W ramach uzupełnienia nasza średnia wiosenna to 1,56 a całoroczna to 2,04 Kod:
# Zespół Mecze Punkty jesień 2025 śr2026 E-kon E-wio E-26 |
Cytat:
Dla Wieczystej 67 Dla PGM 66 Polonia Warszawa i Ruch 64 Na dystansie 8 spotkan to jaka te zespoły moga wykrecic średnia jesli obecnie maja ~1,69 - 1,57? Nasza tragiczna wiosenna średnia to.... 1,66 |
Jop zrobił taką średnią i takie wyniki, że teraz to co jest lepsze - 1,66 niż za Brzęczków, Hybbali, Sobolewskich czy Rude jest oceniane jako totalna porażka. Z jednej strony forma i gra siadła, co smuci, z drugiej cieszy, że poprzeczka i wymagania już są postawione wyżej niż za poprzednich trenerów, gdzie średnia 1,5 to był sukces, a zagranie dobrego meczu co kilka kolejek to wyczyn.
Co do awansu to mamy farta, że polska piłka to szczególnie w tym roku klapa nad klapami. Żeby mieć mistrza tu czy w ekstraklasie, wysatrczy po prostu grać powyżej średnich wyników :D |
Cytat:
"Problem" w tym, że tak wyglądała ostatnia kolejka: Kod:
Górnik Ł 3-0 Pogoń GM |
No ja nie sądzę aby to był problem.Ta faza sezonu kiedy wszyscy zaczynają walczyć o każdy punkcik raczej jest na plus dla drużyny która zdecydowanie prowadzi w lidze
|
Problem to jest dla liczących maxy.
W naszej sytuacji to jest "na szczęście" |
Ja jedynie wskazalem ze maksy tych klubów sa na tyle blisko granicy 62-64 pkt że tym bardziej prog pojdzie w dół.
|
Jedyną naszą obawą przed tą rundą było to, że spadnie nam forma a jakieś dwa zespoły zalicza mega serie na wiosnę. Póki co, na półmetku meczów w tym roku żaden zespłł nie idzie mocno z serią i nie zanosi się na to aby znalazły się dwa kluby, które się przełamią i zrobią bilans chociażby 6-0-2. A przy takim bilansie Śląska czy Chrobrego to nam zostaje praktycznie do uklepania 9 pkt w 8 meczach...
|
Łeczna (d) 3 pkt
Bytom (w) 1 pkt Ruch (w) 0 pkt Puszcza (d) 3 pkt Stal Rz (w) 1 pkt Chrobry (d) 3 pkt Polonia W (w) 0 pkt Pogon Siedlce (d) 3 pkt 1.75 pkt/mecz Takie "przeciętne* wyniki daja nam awans przy max zdobyczy Śląska i Wieczystej. Każdy jeden ich stracony punkt sprawiają że te wymagania jeszcze spadają. Wiele wskazuje że do awansu brakuje nam 2 wygranych uzupełnionych 4-5 remisami |
W ramach ciekawostek taki był nasz dorobek punktowy na wiosnę w zeszłym sezonie:
Kod:
data kol gospodarz wynik gość punkty suma w. suma. 2025 |
A tak będzie
Łeczna (d) 3 pkt Bytom (w) 0 pkt Ruch (w) 1 pkt Puszcza (d) 1pkt Stal Rz (w) 0 pkt Chrobry (d) 1 pkt Polonia W (w) 0 pkt Pogon Siedlce (d) 3 pkt |
Cytat:
Rundy wiosenne: 22/23 - 36 pkt (33 w 15 meczach) 23/24 - 19 pkt 24/25 - 33 pkt Zarówno w pierwszym i trzecim sezonie była to gonitwa po kiepskiej/fatalnej jesieni Za Rude mielismy strate tylko 3 pkt do 1 i 2 miejsca - praktycznie żadna - jesien Jop/Sobolewskiego nie była tak tragiczna jak ją zapamietano (a juz na pewno nie tak tragiczna jak runda Rude). Sytuacja po jesieni determinuje wyniki wiosna. Oczywiście u nas przyszedł zbyt duży komfort, zarowno na boisku jak i (a może przede wszystkim w gabinetach) Dzisiaj wszelkie wyliczenia wskazuja ze potrzebujemy 19-20 pkt na wiosne. Termalika rok temu startujac z podobnego pułapu i podobnie "człapiac" na wiosne ugrala 26 pkt. Podobnie ŁKS w 22/23 - ten sam wynik. Z kolei Arka ktora sfrajerzyla i jej historia ma byc dla nas przestroga - zrobila wiosna 28 pkt - tylko miala ten problem ze Gieksa zrobila 38. |
Czy same remisy i porazki wystarczą? Jop moze juz niczego nie wygrać
|
Cytat:
|
Jak się nie chcemy denerwować na forum to dwa zwycięstwa i dwa remisy.
Same remisy też powinny dać radę. Ale ja bym wolał te 1,43 na mecz. |
Cytat:
Sam fakt że rozmawiamy o tym jak bardzo Jop i piłkarze mogą się zbłaźnić żeby nie wypaść do baraży myślę mówi wszystko w tym temacie. Na razie naszą największą siłą jest słabość konkurentów, ale to bardzo kruche podstawy do optymizmu. |
Cytat:
W tym postawę od ściany do ściany. Wstawmy zamiast Wisly jakąkolwiek druzyne ktora notuje podobne wyniki i nikt by nie snul takich teorii ze sie wykoleja. Wedlug modelu Jaroslawa awansujemy po meczu z Puszcza czyli z przewagą 12 pkt nad 3 miejscem. Dzien przed nami zalegle spotkanie odrabia Wieczysta. Więcej teorii będzie mozna snuć jeśli zaczniemy w końcu seryjnie wygrywać, natomiast ta wizja nie jest nierealna. Zapewne po ewentualnym przyklepaniu zaczniemy tracic punkty wiec finalnie pewnie będzie te 5-7 pkt przewagi na koniec sezonu. |
Walka o uniknięcie baraży będzie się toczyć do ostatniego meczu z Siedlcami u siebie.
Oby nie powtórzyła się historia z pamiętnego meczu z Sosnowcem, bo Siedlce też będą już na wakacjach... |
Teoretycznie w tej kolejce my wygrywamy a kilka innych wynikow uklada sie pod nas i spadek do barazy jest matematycznie mozliwy ale praktycznie szanse na to sa niemal zerowe.
- Wieczysta traci punkty z LKS (bardzo mozliwe) - Puszcza wygrywa z Polonia (bardzo mozliwe) - Glogow traci punkty z Ruchem (bardzo mozliwe) - Slask traci punkty z Siedlcami (malo prawdopodobne ale to 1 liga) - Grodzisk traci punkty z Mielcem (dostali w pysk z Leczna wiec moga tez dostac z Mielcem). Gdyby tak sie ulozylo przynajmniej czesc wynikow to juz jest praktycznie po zabawie. W nastepnej kolejce znowu sa mecze pomiedzy klubami zainteresowanymi bezposrednim awancem a my gramy z Bytomiem, ktory sie kompletnie rozsypal i wlasnie zmienili trenera. Nic za pewnik brac nie mozna ale my mamy dwoch slabeuszy a nasi konkurenci graja miedzy soba. |
Cytat:
Realnym scenariuszem są 1/2 pkt w 2 najblizszych meczach. Remis z Łęczna i w papę/remis w Bytomiu. |
Tobie to faktycznie się już trochę odkleja Stelio.Szczególnie Bytom jest na naszym poziomie,2 pkt w wiosennych meczach i bilans 6-11...
|
Cytat:
2. Będą grać u siebie 3. Obsralismy sie juz w tej rundzie ze Zniczem i Odrą Mi sie cos odkleja? |
Cytat:
Poza tym chyba trzeba nie oglądać ligi ani nawet nie śledzić wyników żeby mówić że nie dorównujemy poziomem konkurentom. Od początku grania na wiosnę „konkurenci” odrobili do nas cały jeden punkt gdzie my jeden mecz oddaliśmy walkowerem. No faktycznie odstajemy. Ja rozumiem osobiste niechęci do trenera czy właściciela ale Rozmawiajmy poważnie albo przynajmniej szanujmy się nawzajem w swoich odpowiedziach. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:13. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl