Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 17.03.2026 09:42

Z jednej strony w 2026 roku średnią równą lub większą 2,0 zrobiły Puszcza, Śląsk i Wieczysta.
Z drugiej strony 6 kolejek (Puszcza 5) to jest absolutnie za mało by się podniecać średnią. Co każdy widzi choćby w przypadku ostatnich dwóch "zwycięstw" Śląska.

Mam nadzieję, że wrócimy do seryjnego wygrywania, co po meczu z Miedzią wydaje się całkiem prawdopodobne.

Na dziś 100% awansu daje 70 punktów ale 64 wygląda na wystarczające na top2

Jeszcze ciekawostka.
Dwie pierwsze kolejki 2 "wiosny" zagrane były w grudniu. I biorąc je pod uwagę są tylko 3 drużyny ze średnią 2,0 (dokładnie) - Wieczysta, Ruch i Puszcza.

Karherop 17.03.2026 12:13

Trzeba patrzeć zdecydowanie 1-2 spotkania do przodu, bo tabela 1 ligi jasno pokazuje jak wiele może sie wywrócić w tak krótkim czasie.

Wygrane z Odra i Łęczna - co jest calkiem prawdopodobne - daja 58 pkt na 7 kolejek przed końcem i minimum 9 pkt przewagi.

Arka ktora sie brawurowo wykoleiła 2 lata temu miala wowczas 7 pkt przewagi nad Gieksa i potencjalnie gorszy bilans bezpośredni i jeden zespół nad soba (Lechie). My mamy bez względu na okolicznosci lepszy i od Slaska i od Wieczystej (jak i w małej tabelce tych 3 zespołów). To wymaga od rywali 10 pkt wiecej od nas na finiszu sezonu na 21 możliwych punktów do zdobycia.

Potraktować dwa najbliższe spotkania jak finały i o końcówkę można już być spokojnym.

krysztal 17.03.2026 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1660537)
Z jednej strony w 2026 roku średnią równą lub większą 2,0 zrobiły Puszcza, Śląsk i Wieczysta.
Z drugiej strony 6 kolejek (Puszcza 5) to jest absolutnie za mało by się podniecać średnią. Co każdy widzi choćby w przypadku ostatnich dwóch "zwycięstw" Śląska.

Mam nadzieję, że wrócimy do seryjnego wygrywania, co po meczu z Miedzią wydaje się całkiem prawdopodobne.

Na dziś 100% awansu daje 70 punktów ale 64 wygląda na wystarczające na top2

Jeszcze ciekawostka.
Dwie pierwsze kolejki 2 "wiosny" zagrane były w grudniu. I biorąc je pod uwagę są tylko 3 drużyny ze średnią 2,0 (dokładnie) - Wieczysta, Ruch i Puszcza.

Tylko że biorąc te dwie kolejki rozegrane jesienią to my mamy mimo walkowera średnią 1,6 plus więc mogą nas cmoknąć.

pepe72 17.03.2026 14:12

To, że nas mogą cmoknąć to wiemy od listopada.
Tylko ja bym wolał mieć te 64 punkty po Ruchu.

Karherop 19.03.2026 10:38

Mecze bezpośrednie ekip z miejsc top7, zakładając że powyżej 12 pkt straty juz kluby nie maja juz co na nas patrzeć:

Kolejka 26: -
Kolejka 27: Chrobry - Ruch
Kolejka 28 : Polonia W - Śląsk
Kolejka 28: Ruch - Wieczysta
Kolejka 29: Ruch - Wisła
Kolejka 30: Polonia W - Chrobry
Kolejka 30: Ruch - Pogoń Grodzisk
Kolejka 31: Pogoń Grodzisk - Wieczysta
Kolejka 32: Wisła - Chrobry
Kolejka 33: Polonia W - Wisla
Kolejka 34: Śląsk - Pogon Grodzisk
Kolejka 34: Wieczysta - Chrobry


I zobaczymy kto z tej pogoni za nami będzie odpadał

Stelio 19.03.2026 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1660589)
Mecze bezpośrednie ekip z miejsc top7, zakładając że powyżej 12 pkt straty juz kluby nie maja juz co na nas patrzeć:

Kolejka 26: -
Kolejka 27: Chrobry - Ruch
Kolejka 28 : Polonia W - Śląsk
Kolejka 28: Ruch - Wieczysta
Kolejka 29: Ruch - Wisła
Kolejka 30: Polonia W - Chrobry
Kolejka 30: Ruch - Pogoń Grodzisk
Kolejka 31: Pogoń Grodzisk - Wieczysta
Kolejka 32: Wisła - Chrobry
Kolejka 33: Polonia W - Wisla
Kolejka 34: Śląsk - Pogon Grodzisk
Kolejka 34: Wieczysta - Chrobry


I zobaczymy kto z tej pogoni za nami będzie odpadał

Jakbym miał obstawiać na dziś to pokuszę się tylko o TOP4 i będzie to: Wisła, Polonia, Wieczysta i Śląsk. W jakiej kolejności to cholera wie. Tzn. jakbym mial obstawiac z perspektywy neutralnego kibica to powiedziałbym, że na 99% Wisła na 1/2, Śląsk 2/3, Wieczysta 2/3, Polonia 4.

Ale, że sezon w sezon znosimy upokorzenie za upokorzeniem to z perspektywy kibica Wisły dalej tego TOP2 nie jestem pewien.

Cały czas w koszmarach widzę napedzającego się Śląska z Wieczytą którzy pod koniec kwietnia albo i wczesniej dobijają do nas na 2/3 pkt i gra zaczyna się od nowa.

krysztal 19.03.2026 13:22

Skąd u Ciebie taki optymizm ??? ;)

Karherop 19.03.2026 13:28

W koszmary będzie mozna uwierzyć jeśli rozstrzygnięcia 3 najbliższych kolejek nie będą po naszej mysli:

Puszcza - Slask
Polonia W - Miedź
Stal Mielec - Wieczysta

Wieczysta - ŁKS
Śląsk - Pogon Siedlce
Puszcza - Polonia W

Polonia W - Śląsk
Ruch - Wieczysta

2 z 3 rywali może tu wyciągać 9/9 pkt, ale równie dobrze 4/9

My w tym czasie mamy 3 "chłopców do bicia" , gdzie nawet 7/9 pkt będzie przyjęte z rozczarowaniem.

Jeśli faktycznie ktorych z naszych rywali max zapunktuje, a my stracimy frajersko punkty to oczywiście zrobi sie ciepło.

Natomiast patrząc na innych:
Ruch - ma najtrudniejszy terminarz ze wszystkich - na 9 kolejek w 6 grają z topem
Chrobry - nie ma ławki ani takiej ofensywy by wszystko wygrywać
Pogoń Grodzisk - nikt nie ma pojecia po co im by byla ekstraklasa, chyba tylko żeby sie wymienić licencja z Legia gdyby spadła

As 19.03.2026 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1660597)
Pogoń Grodzisk - nikt nie ma pojecia po co im by byla ekstraklasa, chyba tylko żeby sie wymienić licencja z Legia gdyby spadła

Po co im Ekstraklasa? Jak dla wszystkich, dla pieniedzy.
Co za roznica czy jedziesz na wyjazd do Chorzowa na Ruch czy do Katowic na Ekstraklase albo czy jedziesz do Rzeszowa czy do Bialegostoku.

Koszty porownywalne, nawet jesli w Ekstraklasie troche wieksze to przychody so kilkanascie razy wieksze. No i pewnie lepiej ogrywac mlodych w Ekstraklasie niz w 1 lidze, wiekszy pieniadz mozna wziac jakby sie ktoregos udalo sprzedac.
Taki Adamski, gdyby go ogrywali w Ekstraklasie i by mial taki sezon to majac kilkanascie bramek w rundzie poszedlby za pare milionow euro a nie za 500 tysiecy PLN.


Licencjami z Legia tez nie mogliby sie zamienic bo po sezonie licencja jest bezwartosciowa jako, ze sezon na ktory byla wystawiona wlasnie sie skonczyl. U nas nie jest tak jak w MLS ze liga jest zamknieta i mozna of kogos kupic licencje zeby przejac jego miejsce. U nas mamy spadki i awanse a licencja to tylko potwierdzenie ze w danym sezonie spelniasz warunki do gry. W MLS licencja oznacza stale miejsce w lidze.

Musieliby ewentualnie wymienic sie nazwami i siedzibami, cos jak Amika z Lechem aczkolwiek tutaj Amika kupila nazwe i herb z masy upadlosciowej co syndyk sprzedawal zeby splacic choc troche dlugow nieistniejacego juz wtedy Lecha.

azor 19.03.2026 20:52

To już nie te czasy, żeby komuś się "nie opłacało" awansować szczebel wyżej.

@As

Po cyrkach Amiki z Lechem i Grodziska z Polonia nie ma żadnej możliwości na przeniesienie/odkupienie/przekazanie w ofierze licencji.

As 19.03.2026 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1660603)
To już nie te czasy, żeby komuś się "nie opłacało" awansować szczebel wyżej.

@As

Po cyrkach Amiki z Lechem i Grodziska z Polonia nie ma żadnej możliwości na przeniesienie/odkupienie/przekazanie w ofierze licencji.

Nigdy sie nie dało. W jednym przypadku było odkupienie spółki od Drzymały, zmiana nazwy i przeniesienie do Warszawy a w przypadku Amiki było tak jak pisałem kupno z masy upadłościowej praw do nazwy i herbu oraz przeniesienie spółki do Poznania.

Ale masz rację, obecnie PZPN zabrania przenoszenia spółek piłkarskich.

Tutaj jest wpis do krajowego rejestru sadowego potwierdzajacy zmiane nazwy oraz siedziby Amiki Sport SA.
https://www.imsig.pl/pozycja/2006/12...5%81KA_AKCYJNA

pepe72 19.03.2026 22:52

Ja tylko przypominam, że Pogoń G-M będzie zgłaszać stadion Legii do e-klapy. Bo stadion Znicza nie spełnia warunków.

Karherop 20.03.2026 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1660598)
Po co im Ekstraklasa? Jak dla wszystkich, dla pieniedzy.
Co za roznica czy jedziesz na wyjazd do Chorzowa na Ruch czy do Katowic na Ekstraklase albo czy jedziesz do Rzeszowa czy do Bialegostoku.

To była ironia. Z licencją również bo wiem że to juz techniczne niemożliwe.

Natomiast wiele osob z Grodziska mowi otwarcie ze poziom sportowy wyprzedza organizacyjny. Nawet ten poziom 1 ligowy.

Casus podobnie jak w Wieczystej, tyle z duzo mniejszymi pieniędzmi.

Ja jestem jedynie orędownikiem projektow ktore najpierw maja ogarniety caly klub a potem pchaja sie wyższej. Przepisy licencyjne sa nie po to by sobie naginac w dowolna stronę.

pepe72 20.03.2026 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1660612)
To była ironia. Z licencją również bo wiem że to juz techniczne niemożliwe.

Natomiast wiele osob z Grodziska mowi otwarcie ze poziom sportowy wyprzedza organizacyjny. Nawet ten poziom 1 ligowy.

Casus podobnie jak w Wieczystej, tyle z duzo mniejszymi pieniędzmi.

Ja jestem jedynie orędownikiem projektow ktore najpierw maja ogarniety caly klub a potem pchaja sie wyższej. Przepisy licencyjne sa nie po to by sobie naginac w dowolna stronę.

Są klubem farmerskim Legii więc ciężko by poziom sportowy nie był wysoki.
A w temacie infrastruktury to pełna zgoda. Drużyny nie powinny mieć zgody na wieloletnie granie na nie swoim stadionie, tj. jeśli jest w innym mieście.

Patryko 20.03.2026 13:40

Czekam też na jakieś działania PZPN w sprawie kondycji muraw.

Czemu na Wiśle, czy w Opolu są piękne trawniki (I liga!), a w takim Radomiu, pokazywanym w C+, jest kretowisko, na którym brakuje tylko krowiego placka na środku?

As 20.03.2026 17:18

Żeby spełnić warunkek licencji to stadion musi być w jakiejś tam odległości od miejscowości w której siedzibę ma klub.
Mi to generalnie lata koło du*y gdzie Wisla gra mecz wyjazdowy, czy to jest stadion macierzysty klubu czy wynajęty.

pepe72 22.03.2026 19:18

Gra do d... punkty się zgadzają, zwłaszcza po meczach "grupy pościgowej".
Zagrosik twierdzi, że 62 wystarczy do awansu i ja się nie będę upierał przy 64
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka          26      13    13
punkty            53      30    23
średnia            2,04    2,31  1,77
Procent meczów    76%         

3 miejsce (pkt)  44
zostało meczów    8
przewaga          9
możemy tracić      1,13

2 miejsce (pkt)  44         
zostało meczów    8         
przewaga          9         
możemy tracić      1,13         
             
awans vice (śr.)  62         
Brakuje            9
średnia na mecz    1,13
najwcz. w kolejce 29


pepe72 22.03.2026 19:30

Jeszcze jedna statystyka.
jesień - punkty zdobyte w rundzie jesiennej
2025 - punkty zdobyte w 2025 roku
śr2026 - średnia za rok 2026
E-kon - estymacja punktów na koniec sezonu przy średniej "całorocznej"
E-wio - estymacja punktów przy średniej "wiosennej"
E-26 - estymacja punktów przy średniej tylko z 2026 roku
W ramach uzupełnienia nasza średnia wiosenna to 1,56 a całoroczna to 2,04
Kod:

#    Zespół    Mecze  Punkty jesień 2025  śr2026  E-kon  E-wio  E-26
1    Wisła    26    53    39    43    1,43    69    65    64
2    Śląsk    26    44    28    30    2,00    58    58    60
3    Chrobry  26    44    28    31    1,86    58    58    59
4    Pogoń GM  26    42    32    33    1,29    55    51    52
5    Polonia W 26    41    26    30    1,57    54    54    54
6    Ruch      26    41    24    30    1,57    54    56    54
7    Wieczysta 25    40    26    30    1,67    54    56    55

Może i teraz ch...a gramy ale nawet Śląsk z 2,0 nas nie dogoni. Jak nam średnia 2026 nie spadnie poniżej 1,43 to kończymy na 1 miejscu z 64 punktami

Karherop 23.03.2026 06:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1660769)
Gra do d... punkty się zgadzają, zwłaszcza po meczach "grupy pościgowej".
Zagrosik twierdzi, że 62 wystarczy do awansu i ja się nie będę upierał przy 64

Przede wszystkim to 68 pkt to gorna granica max pkt dla Śląska i Chrobrego.

Dla Wieczystej 67
Dla PGM 66
Polonia Warszawa i Ruch 64

Na dystansie 8 spotkan to jaka te zespoły moga wykrecic średnia jesli obecnie maja ~1,69 - 1,57?

Nasza tragiczna wiosenna średnia to.... 1,66

Jaroo1 23.03.2026 09:31

Jop zrobił taką średnią i takie wyniki, że teraz to co jest lepsze - 1,66 niż za Brzęczków, Hybbali, Sobolewskich czy Rude jest oceniane jako totalna porażka. Z jednej strony forma i gra siadła, co smuci, z drugiej cieszy, że poprzeczka i wymagania już są postawione wyżej niż za poprzednich trenerów, gdzie średnia 1,5 to był sukces, a zagranie dobrego meczu co kilka kolejek to wyczyn.
Co do awansu to mamy farta, że polska piłka to szczególnie w tym roku klapa nad klapami. Żeby mieć mistrza tu czy w ekstraklasie, wysatrczy po prostu grać powyżej średnich wyników :D

pepe72 23.03.2026 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1660775)
Przede wszystkim to 68 pkt to gorna granica max pkt dla Śląska i Chrobrego.

Dla Wieczystej 67
Dla PGM 66
Polonia Warszawa i Ruch 64

Na dystansie 8 spotkan to jaka te zespoły moga wykrecic średnia jesli obecnie maja ~1,69 - 1,57?

Nasza tragiczna wiosenna średnia to.... 1,66

Generalnie masz rację.
"Problem" w tym, że tak wyglądała ostatnia kolejka:
Kod:

Górnik Ł  3-0  Pogoń GM
ŁKS        2-2  Ruch
Odra      1-1  Wisła
Pogoń Si  1-2  Chrobry
Polonia B  1-1  GKS T
Polonia W  1-1  Miedź
Puszcza    1-1  Śląsk
Stal M    3-1  Wieczysta
Znicz      2-3  Stal Rz

Im bliżej końca tym bardziej zażarta walka o utrzymanie i o top6.

krysztal 23.03.2026 12:42

No ja nie sądzę aby to był problem.Ta faza sezonu kiedy wszyscy zaczynają walczyć o każdy punkcik raczej jest na plus dla drużyny która zdecydowanie prowadzi w lidze

pepe72 23.03.2026 14:07

Problem to jest dla liczących maxy.
W naszej sytuacji to jest "na szczęście"

Karherop 23.03.2026 18:07

Ja jedynie wskazalem ze maksy tych klubów sa na tyle blisko granicy 62-64 pkt że tym bardziej prog pojdzie w dół.

Jaroo1 23.03.2026 20:14

Jedyną naszą obawą przed tą rundą było to, że spadnie nam forma a jakieś dwa zespoły zalicza mega serie na wiosnę. Póki co, na półmetku meczów w tym roku żaden zespłł nie idzie mocno z serią i nie zanosi się na to aby znalazły się dwa kluby, które się przełamią i zrobią bilans chociażby 6-0-2. A przy takim bilansie Śląska czy Chrobrego to nam zostaje praktycznie do uklepania 9 pkt w 8 meczach...

Karherop 24.03.2026 14:06

Łeczna (d) 3 pkt
Bytom (w) 1 pkt
Ruch (w) 0 pkt
Puszcza (d) 3 pkt
Stal Rz (w) 1 pkt
Chrobry (d) 3 pkt
Polonia W (w) 0 pkt
Pogon Siedlce (d) 3 pkt

1.75 pkt/mecz

Takie "przeciętne* wyniki daja nam awans przy max zdobyczy Śląska i Wieczystej.

Każdy jeden ich stracony punkt sprawiają że te wymagania jeszcze spadają.

Wiele wskazuje że do awansu brakuje nam 2 wygranych uzupełnionych 4-5 remisami

pepe72 24.03.2026 14:18

W ramach ciekawostek taki był nasz dorobek punktowy na wiosnę w zeszłym sezonie:
Kod:

data        kol gospodarz      wynik    gość          punkty  suma w. suma. 2025
30.11.2024  18  Wisła Kraków    2-1    ŁKS Łódź          3    3   
06.12.2024  19  Polonia Warszawa 2-0    Wisła Kraków      0    3   
15.02.2025  20  Wisła Kraków    0-1    Znicz Pruszków    0    3      0
22.02.2025  21  Ruch Chorzów    0-5    Wisła Kraków      3    6      3
09.03.2025  23  Wisła Kraków    1-0    Górnik Łęczna      3    9      6
14.03.2025  24  Miedź Legnica    2-1    Wisła Kraków      0    9      6
28.03.2025  25  Wisła Kraków    2-1    Kotwica Kołobrzeg  3    12      9
05.04.2025  26  Warta Poznań    0-1    Wisła Kraków      3    15    12
09.04.2025  27  Wisła Kraków    2-1    Chrobry Głogów    3    18    15
13.04.2025  28  Odra Opole      1-2    Wisła Kraków      3    21    18
19.04.2025  29  Wisła Kraków    1-0    Pogoń Siedlce      3    24    21
25.04.2025  30  Bruk-Bet Term.  2-2    Wisła Kraków      1    25    22
02.05.2025  31  Wisła Kraków    1-3    Wisła Płock        0    25    22
09.05.2025  32  GKS Tychy        0-2    Wisła Kraków      3    28    25
16.05.2025  33  Wisła Kraków    5-0    Stal Stalowa Wola  3    31    28
25.05.2025  34  Stal Rzeszów    0-3    Wisła Kraków      3    34    31


leszekpw 24.03.2026 15:18

A tak będzie


Łeczna (d) 3 pkt
Bytom (w) 0 pkt
Ruch (w) 1 pkt
Puszcza (d) 1pkt
Stal Rz (w) 0 pkt
Chrobry (d) 1 pkt
Polonia W (w) 0 pkt
Pogon Siedlce (d) 3 pkt

Karherop 30.03.2026 08:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1660832)
W ramach ciekawostek taki był nasz dorobek punktowy na wiosnę w zeszłym sezonie:
[/code]

Co sie rzuca w oczy patrząc na nasza historię w 1 lidze:

Rundy wiosenne:
22/23 - 36 pkt (33 w 15 meczach)
23/24 - 19 pkt
24/25 - 33 pkt


Zarówno w pierwszym i trzecim sezonie była to gonitwa po kiepskiej/fatalnej jesieni
Za Rude mielismy strate tylko 3 pkt do 1 i 2 miejsca - praktycznie żadna - jesien Jop/Sobolewskiego nie była tak tragiczna jak ją zapamietano (a juz na pewno nie tak tragiczna jak runda Rude).

Sytuacja po jesieni determinuje wyniki wiosna. Oczywiście u nas przyszedł zbyt duży komfort, zarowno na boisku jak i (a może przede wszystkim w gabinetach)

Dzisiaj wszelkie wyliczenia wskazuja ze potrzebujemy 19-20 pkt na wiosne.

Termalika rok temu startujac z podobnego pułapu i podobnie "człapiac" na wiosne ugrala 26 pkt. Podobnie ŁKS w 22/23 - ten sam wynik.

Z kolei Arka ktora sfrajerzyla i jej historia ma byc dla nas przestroga - zrobila wiosna 28 pkt - tylko miala ten problem ze Gieksa zrobila 38.

leszekpw 30.03.2026 08:25

Czy same remisy i porazki wystarczą? Jop moze juz niczego nie wygrać

WildDog 31.03.2026 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1660942)
Czy same remisy i porazki wystarczą? Jop moze juz niczego nie wygrać

Same remisy powinny wystarczyc do awansu, nawet przy dwoch- trzech porażkach. Aczkolwiek przy trzech porażkach musza być cholernie sprzyjające wiatry. I nie tylko moc Jopa potrzebna, a sprezenie się nieudaczników. Bo samym wyjściem na boisko nawet remisu nie wyciągniesz.

pepe72 01.04.2026 14:15

Jak się nie chcemy denerwować na forum to dwa zwycięstwa i dwa remisy.
Same remisy też powinny dać radę. Ale ja bym wolał te 1,43 na mecz.

wolfy 01.04.2026 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1661003)
Jak się nie chcemy denerwować na forum to dwa zwycięstwa i dwa remisy.
Same remisy też powinny dać radę. Ale ja bym wolał te 1,43 na mecz.

Jak sobie przypomnę że mieliśmy według niektórych awansować na długo przed końcem sezonu. Życie brutalnie zweryfikowało hurraoptymizm.

Sam fakt że rozmawiamy o tym jak bardzo Jop i piłkarze mogą się zbłaźnić żeby nie wypaść do baraży myślę mówi wszystko w tym temacie. Na razie naszą największą siłą jest słabość konkurentów, ale to bardzo kruche podstawy do optymizmu.

Karherop 02.04.2026 08:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1661007)
Jak sobie przypomnę że mieliśmy według niektórych awansować na długo przed końcem sezonu. Życie brutalnie zweryfikowało hurraoptymizm.

Sam fakt że rozmawiamy o tym jak bardzo Jop i piłkarze mogą się zbłaźnić żeby nie wypaść do baraży myślę mówi wszystko w tym temacie. Na razie naszą największą siłą jest słabość konkurentów, ale to bardzo kruche podstawy do optymizmu.

Bo my (kibice Wisły) przez te lata przykrych doswiadczen popadamy w paranoję.

W tym postawę od ściany do ściany. Wstawmy zamiast Wisly jakąkolwiek druzyne ktora notuje podobne wyniki i nikt by nie snul takich teorii ze sie wykoleja.

Wedlug modelu Jaroslawa awansujemy po meczu z Puszcza czyli z przewagą 12 pkt nad 3 miejscem. Dzien przed nami zalegle spotkanie odrabia Wieczysta. Więcej teorii będzie mozna snuć jeśli zaczniemy w końcu seryjnie wygrywać, natomiast ta wizja nie jest nierealna.

Zapewne po ewentualnym przyklepaniu zaczniemy tracic punkty wiec finalnie pewnie będzie te 5-7 pkt przewagi na koniec sezonu.

sandomingo 02.04.2026 08:36

Walka o uniknięcie baraży będzie się toczyć do ostatniego meczu z Siedlcami u siebie.
Oby nie powtórzyła się historia z pamiętnego meczu z Sosnowcem, bo Siedlce też będą już na wakacjach...

As 02.04.2026 10:15

Teoretycznie w tej kolejce my wygrywamy a kilka innych wynikow uklada sie pod nas i spadek do barazy jest matematycznie mozliwy ale praktycznie szanse na to sa niemal zerowe.

- Wieczysta traci punkty z LKS (bardzo mozliwe)
- Puszcza wygrywa z Polonia (bardzo mozliwe)
- Glogow traci punkty z Ruchem (bardzo mozliwe)
- Slask traci punkty z Siedlcami (malo prawdopodobne ale to 1 liga)
- Grodzisk traci punkty z Mielcem (dostali w pysk z Leczna wiec moga tez dostac z Mielcem).

Gdyby tak sie ulozylo przynajmniej czesc wynikow to juz jest praktycznie po zabawie.

W nastepnej kolejce znowu sa mecze pomiedzy klubami zainteresowanymi bezposrednim awancem a my gramy z Bytomiem, ktory sie kompletnie rozsypal i wlasnie zmienili trenera. Nic za pewnik brac nie mozna ale my mamy dwoch slabeuszy a nasi konkurenci graja miedzy soba.

Stelio 02.04.2026 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661020)
Teoretycznie w tej kolejce my wygrywamy a kilka innych wynikow uklada sie pod nas i spadek do barazy jest matematycznie mozliwy ale praktycznie szanse na to sa niemal zerowe.

- Wieczysta traci punkty z LKS (bardzo mozliwe)
- Puszcza wygrywa z Polonia (bardzo mozliwe)
- Glogow traci punkty z Ruchem (bardzo mozliwe)
- Slask traci punkty z Siedlcami (malo prawdopodobne ale to 1 liga)
- Grodzisk traci punkty z Mielcem (dostali w pysk z Leczna wiec moga tez dostac z Mielcem).

Gdyby tak sie ulozylo przynajmniej czesc wynikow to juz jest praktycznie po zabawie.

W nastepnej kolejce znowu sa mecze pomiedzy klubami zainteresowanymi bezposrednim awancem a my gramy z Bytomiem, ktory sie kompletnie rozsypal i wlasnie zmienili trenera. Nic za pewnik brac nie mozna ale my mamy dwoch slabeuszy a nasi konkurenci graja miedzy soba.

To rozumowanie ma sens tylko i wyłącznie przy założeniu, że poziomem dorównujemy naszym konkurentom. Wypowiadanie się o Łęcznej i o Bytomiu na wyjeździe jako słabeuszach jest całkiem zabawne, bo aktualnie to my gramy mniej więcej na ich poziomie. A jak są zmotywowane druzyny z dołu tabeli do utrzymania to pokazała Stal z Wieczystą, Znicz z nami i Łęczna z PGM.

Realnym scenariuszem są 1/2 pkt w 2 najblizszych meczach. Remis z Łęczna i w papę/remis w Bytomiu.

krysztal 02.04.2026 14:09

Tobie to faktycznie się już trochę odkleja Stelio.Szczególnie Bytom jest na naszym poziomie,2 pkt w wiosennych meczach i bilans 6-11...

Stelio 02.04.2026 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1661023)
Tobie to faktycznie się już trochę odkleja Stelio.Szczególnie Bytom jest na naszym poziomie,2 pkt w wiosennych meczach i bilans 6-11...

1. Zmienili trenera
2. Będą grać u siebie
3. Obsralismy sie juz w tej rundzie ze Zniczem i Odrą

Mi sie cos odkleja?

As 02.04.2026 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1661021)
To rozumowanie ma sens tylko i wyłącznie przy założeniu, że poziomem dorównujemy naszym konkurentom. Wypowiadanie się o Łęcznej i o Bytomiu na wyjeździe jako słabeuszach jest całkiem zabawne, bo aktualnie to my gramy mniej więcej na ich poziomie. A jak są zmotywowane druzyny z dołu tabeli do utrzymania to pokazała Stal z Wieczystą, Znicz z nami i Łęczna z PGM.

Realnym scenariuszem są 1/2 pkt w 2 najblizszych meczach. Remis z Łęczna i w papę/remis w Bytomiu.

Jeśli o drużynie która przegrala 4 z ostatnich 6 meczów i zdobyła w nich całe dwa punkty nie można powiedzieć słabeusz to nie wiem o kim można.

Poza tym chyba trzeba nie oglądać ligi ani nawet nie śledzić wyników żeby mówić że nie dorównujemy poziomem konkurentom. Od początku grania na wiosnę „konkurenci” odrobili do nas cały jeden punkt gdzie my jeden mecz oddaliśmy walkowerem. No faktycznie odstajemy.

Ja rozumiem osobiste niechęci do trenera czy właściciela ale Rozmawiajmy poważnie albo przynajmniej szanujmy się nawzajem w swoich odpowiedziach.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl