Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

daniello1987 15.03.2010 11:25

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html no to czas Skorzy sie skonczył

mitmichael 15.03.2010 11:43

Dla mnie Cupial glupio postapil. Tak jak to powiedzieli zawodnicy - to my gramy a trener nam tylko podpowiada. Wisla na pewno predzej czy poźniej zaczelaby wygrywac swoje spotkania. Dobrze sie to na zespole w srodku sezonu moze nie odbic. Taki przyklad dam - to tak jakby zwolnic Wengera bo od 6 lat nie zdobyl mistrzostwa i przegrał najwazniejsze mecze z United i Chelsea. Takie jest moje zdanie, zreszta pilkarzy takze. Dla mnie szkoda

Martinho 15.03.2010 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez daniello1987 (Post 869612)

Jak dla mnie to głupie posunięcie, nowy trener raczej nie zagwarantuje poprawy z meczu na mecz, w przypadku naszej kadry nie wierze w efekt nowej miotły.

A zwalniają wcale nie najbardziej winnego braku rozwoju ( czyli na dluzszą mete cofania się ) drużyny, bo Skorża jakąś wizje miał, ale co z tego jak poza obietnicami transferów do dostawał albo szrot (Beto, Matusiak) albo nic. Jak to mówią chvjem mąki nie ukręcisz. A widzicie co sie dzieje teraz - odeszli wartościowi zmiennicy lub są kontuzjowani - po kontuzji i przykładowo Małecki czy Brożek zachowują się jakby im sie miejsce w 1 składzie należało z urzędu.

Bardzo lubiłem Skorżę, ale to on dobrał sobie jak widac nienajlepszy sztab (Kazimierski, Terziotti), a biorąc na siebie nieporadność transferową (rozumiem że nie ma kasy w klubie, ale po co wymagac niewiadomo czego z niekoniecznie czegoś) prędzej czy później musiał skończyc tu pracę.

cyke 15.03.2010 12:02

rewelacyjna ta nasza liga.dobrych meczów jak na lekarstwo, ładnych bramek i w ogóle goli też. nie wspominając już o dobrych zawodnikach. no ale za to rotacja trenerów jaka! trzech trenerów poleciało w tej kolejce.
aż się ciśnie na usta... jeszcze jeden!

flamengista 15.03.2010 13:45

Cytat:

W tej lidze nie ma juz chyba slabych zespolow
Tu wypada się zgodzić. Są jedynie dramatycznie słabe (Piast, Polonia), mocno słabe (My, Legia) i jeden średniak (Amika).

Dlatego faworytem do MP jest teraz Amika. Przy czym cała ich nadzieja w Kriwcu, Stilicu, Lewandowskim i Peszko. Bo na kunszt trenerski Zielińskiego nie ma co liczyć.

Dlatego twierdzę, że Amika pewnie wygra ligę, ale z takim trenerem wielkich sukcesów w Europie im nie wróżę. Nawet piłkarzy mają niezłych, gdyby utrzymali skład i dorzucili Radionowa byłyby szanse na niespodziankę. Tyle że trener przeciętny.

rospun 15.03.2010 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 869887)
(...) Tyle że trener przeciętny.

Podobnie jak Skorża i Urban :) Nieprzeciętny był Smuda (choć znaleźli się tacy, którzy narzekali). Skorża, Urban, Zieliński, Tarasiewicz, Michniewicz, Probierz i wielu podobnych - to samo średniactwo, mogliby prowadzić kluby Ekstraklasy systemem rotacyjnym, i nikt by nie zauważył różnicy.

Smuda, Lenczyk, Kasperczak (kiedyś, być może już się wypalił) - to już sporo wyższa klasa. Wychodzi na to, że najlepiej ma Cracovia :lol:

emj10 15.03.2010 14:13

Oczywiście Lenczyk jest obecnie najlepszym trenerem w Ekstraklasie i ten kto oglądał Cracovię w tej rundzie na pewno zauważył jego rękę. Mieli pecha z Legią, bo kto by pomyślał że wejście Szałacha tak odmieni przegrany mecz.

szprotson 15.03.2010 14:51

no a teraz Rychu Peja Wieczorek w Piaście Gliwice.

3 głowy w 3 kolejce, nieźle

flamengista 15.03.2010 14:51

Smuda jest nieprzeciętny, ale nie miał wyników. Z bardzo silnym składem przegrał zdecydowanie MP. A komfort pracy miał spory. To, co przemawiało na jego korzyść to dobre występy w europejskich pucharach i ładna dla oka gra. Myślę, że można było go zostawić jeszcze na sezon. No, ale teraz to musztarda po obiedzie.

Moim zdaniem Amika popełniła błąd zatrudniając tak przeciętnego szkoleniowca. Można było sprowadzić przyzwoitego fachowca zza granicy. Po pierwsze - ruch dobry marketingowo. Po drugie - trener z nazwiskiem pozwoliłby zatrzymać poznańskie gwiazdki - Lewandowski czy Stilić mogli by chcieć nadal rozwijać się pod okiem dobrego zachodniego szkoleniowca.

A na zakontraktowanie trenera za 300-400 tys. € za sezon Amikę jak najbardziej stać. Moim zdaniem na trenerze nie można oszczędzać.

sq 15.03.2010 15:08

nie zdziwiłbym się jakby Rutkowski zatrudnił po tej rundzie Skorżę...

For_FuN_ 15.03.2010 15:10

Smuda z 50 pilkarzy(dobrych klubow, jak Lech i Amica) nie potrafil zbudowac druzyny, ktora wygralaby MP, a mial na to 3 lata...funkcjonuja jakies mity na temat tego szkoleniowca(kiedy on ostatni raz mial jakis sukces? kiedy zdobyl MP, PP?).

Donki 15.03.2010 15:14

NIe wiem czy słyszeliscie ale Białas chce z Legią siegnąc po Puchar Francji:D
POWEDZENIA

Proximus 15.03.2010 15:42

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Powiedzcie mi czy w polskiej lidze aby drugiego wykluczenia nie ma już po 7 zółtych kartkach?

Sorry już sprawdziłem, wszystko OK.

mitmichael 15.03.2010 16:01

Winfried Schafer ma byc nowym trenerem - komentowac tego nie warto. Trener, który nic nie osiagnał - nie wiem co ten Cupiał robi ale to druga nierozsadna decyzja moim zdaniem dzisiaj. Juz bym wolał Ulatowskiego niz trenera zagranicznego bez sukcesów.

Donki 15.03.2010 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 870051)
Winfried Schafer ma byc nowym trenerem - komentowac tego nie warto. Trener, który nic nie osiagnał - nie wiem co ten Cupiał robi ale to druga nierozsadna decyzja moim zdaniem dzisiaj. Juz bym wolał Ulatowskiego niz trenera zagranicznego bez sukcesów.

Powiec mi tylko co osiągną Ulatowski :>

szprotson 15.03.2010 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 870057)
Powiec mi tylko co osiągną Ulatowski :>

Ulatowski to jest nowa wersja Skorży. Ale czy lepszą?

Czy Schafer nic nie osiągnął? Hmm skoro jest takim NIKIM to dlaczego najwiekszy polski klub chce go zatrudnic?

A moze w koncu przyjdzie s****iel, co im da popalić. Albo skończy sie jak za Petrescu. 8 miejsce etc, Niemiec wylatuje, i wtedy juz na bank jest Ulatowski. Przemawia za nim to iz buduje druzyne nie wydajac zbytnich pieniedzy. A to raczqej spodoba sie Cupiałowi, gdyz w druzyne Maćka wrzucił pare groszy, a efektów nie widac. Po co wydawac 700 tys ojro na Jirsaka, skoro spokojnie Janek Gol moze grac.:)

mr_kwolf 15.03.2010 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 870051)
Winfried Schafer ma byc nowym trenerem - komentowac tego nie warto. Trener, który nic nie osiagnał - nie wiem co ten Cupiał robi ale to druga nierozsadna decyzja moim zdaniem dzisiaj. Juz bym wolał Ulatowskiego niz trenera zagranicznego bez sukcesów.

-awans do Bundesligi w sezonie 1986-87, finał Pucharu Niemiec 1996 oraz półfinał Pucharu UEFA 1996 z Karlsruher SC
-mistrzostwo Afryki 2002 i start w Mundialu 2002 (runda grupowa) z reprezentacją Kamerunu
-mistrzostwo ZEA 2006 z Al-Ahli Dubaj
-Trener roku 1992 w Niemczech.
-Człowiek roku 1993 w niemieckim piłkarstwie wg magazynu "Kicker".

No tak, to żadne sukcesy.

Szarny 15.03.2010 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 870051)
Juz bym wolał Ulatowskiego niz trenera zagranicznego bez sukcesów.

A ja bym wolał rasowego białego wilka, niż chiuaue, którego nasze gwiazdory mogłyby szybko zadeptać.

Tylko i wyłącznie opcja zagraniczna. Dyscyplina musi być.

mitmichael 15.03.2010 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 870087)
-awans do Bundesligi w sezonie 1986-87, finał Pucharu Niemiec 1996 oraz półfinał Pucharu UEFA 1996 z Karlsruher SC
-mistrzostwo Afryki 2002 i start w Mundialu 2002 (runda grupowa) z reprezentacją Kamerunu
-mistrzostwo ZEA 2006 z Al-Ahli Dubaj
-Trener roku 1992 w Niemczech.
-Człowiek roku 1993 w niemieckim piłkarstwie wg magazynu "Kicker".

No tak, to żadne sukcesy.

Chodzilo mi oczywiscie o osiagniecia trenerskie a Ty kwolf wymieniłes gównie jego osiagniecia jako piłkarza. To była nieoficjalna informacja, która sie nie potwierdzila. Nowym/starym trenerem zostal Henio Kasperczak. Mysle, ze to dobra decyzja by go zatrudnic - nie widziałem nikogo innego na tym miejscu nie wliczajac Skorze (moze wymienicie swoich kandydatów). Zawsze go szanowałem za te sukcesy jakie z nim nasz klub osiagnał. Jestem zadowolony z tego wyboru - mysle, ze pan Cupiał postapił słusznie. Oczywiscie piłkarze bardziej musza sie postarac by w koncu przerwac niemoc strzelecka. Kasperczak zawsze miał z zawodnikami dobre kontakty - mysle ze w tym momencie sie to przyda.

0 22 15.03.2010 21:49

Grubo z tym Kasperczakiem. :)

Marszałek 15.03.2010 22:01

Widzę,że wiele nieporozumień,bo inaczej tego nazwać nie mogę, wywołały moje wpisy co do zakończonej kolejki. Jednak po przeczytaniu zarzutów wobec mnie,postanowiłem nie ustosunkowywać się do nich,mimo,że byłem wywołany imiennie. Z prostej przyczyny tego nie zrobię, zarzuty są śmieszne a przypisywane mi podteksty na podstawie których pisze tak a nie inaczej są zwyczajnie chybione.

A i żeby była jasność. O Lechu nie piszę,bo nie ma tak owego klubu. Po drugie, jeśli dwa,trzy wpisy na temat Amiki traktują co poniektórzy jako natrętne czepianie się tegoż klubu, to o czym mamy dyskutować. Po trzecie, nikt nie zaprzeczy że wśród kibiców Amiki jest największa niczym nie poparta buta. I to śmieszy, a zarazem budzi litość.

szprotson 15.03.2010 22:11

Marszałek, zluzuj :) To forum kibiców Wisły Krakow, nie daj sie podchodzić :)

Mam nadzieje ze nasz nowy/stary trener bedzie długo na swoim stanowisku bo nie lubie jak forum nie działa

studio2 15.03.2010 22:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 869887)
Dlatego faworytem do MP jest teraz Amika. Przy czym cała ich nadzieja w Kriwcu, Stilicu, Lewandowskim i Peszko. Bo na kunszt trenerski Zielińskiego nie ma co liczyć.

Dlatego twierdzę, że Amika pewnie wygra ligę, ale z takim trenerem wielkich sukcesów w Europie im nie wróżę. Nawet piłkarzy mają niezłych, gdyby utrzymali skład i dorzucili Radionowa byłyby szanse na niespodziankę. Tyle że trener przeciętny.

To co Twoje ostatnie posty to jedna wielka parodia tak tutaj az musze klasnac z wrazenia:) Mamy trenera doslownie z dupy wzietego, na szczescie nasi grajkowie maja chec do gry co im nawet wychodzi, popatrzcie sobie na ostatni mecz, ktos wogole zauwazyl ze mamy jakiegos trenera na lawce?

Gratuluej Henia, nie wiem co Cupial pij czy jadl ale sie dziwie ze po takich dziwnych okolicznosciach rozstania znow podal mu reke, a trenerem nawet dobrym jest, co , niestety, nas powinno zmartwic.

bbbnba 15.03.2010 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 869575)
nie rozumiem po co dyskutować z hipokrytami z Wronek? Gdyby ktoś z was zechciał na ich forum umieścić post podobny w wymowie do tego, co pisza skttrb coś tam lub rospun, to zostałby po paru minutach zbanowany.
Tak działają kompleksy...
A oni wypisują tu bzdury, ktorymi nie warto w ogóle sie przejmować i

To jeszcze nic. Slyszalem, ze tam jedza martwe plody. Na forum!
Cale szczecie, ze wy trzymacie poziom i wypowiedzi w tym temacie nie przypominaja onetowego rozwolnienia.:D

Uwielbiam takie mecze. Warunki troche utrudnialy gre kombinacyjna, ale bardzo podobala mi sie nieustepliwosc zawodnikow obu druzyn. Walka na boisku, to jest to, co najbardziej lubie ogladac, wiec mimo remisu jestem zadowolony z przebiegu spotkania. Szkoda tylko, ze sedzia nie krzywdzil po rowno obu zespolow, ale taki jest sport i nie ma co narzekac. Dzieki takiemu zaangazowaniu zawodnikow mozna patrzec optymistycznie na pozostale kolejki.

arti 16.03.2010 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rospun (Post 869902)
Podobnie jak Skorża i Urban :) Nieprzeciętny był Smuda (choć znaleźli się tacy, którzy narzekali). Skorża, Urban, Zieliński, Tarasiewicz, Michniewicz, Probierz i wielu podobnych - to samo średniactwo, mogliby prowadzić kluby Ekstraklasy systemem rotacyjnym, i nikt by nie zauważył różnicy.

Smuda, Lenczyk, Kasperczak (kiedyś, być może już się wypalił) - to już sporo wyższa klasa. Wychodzi na to, że najlepiej ma Cracovia :lol:

Skorży bym nie wymienił na żadnego z kolejnych których wymieniłeś potem. Urban, Tarasiewicz - raczej przeszkadzają moim zdaniem. Czesuaf - nie... lepiej nie. Probierz - pracował dotąd w słabszych drużynach nie wiem czy będzie mu dane być trenerem w Wiśle, Legii, Amice. Ja tam go nie widzę i nie chcę w Wiśle.
Zieliński - no Wy w Poznaniu powinniście najlepiej wiedzieć kto to jest.
Co Wy tak z tą wielką klasą Smudy? Dość ryzykowny tekst moim zdaniem. XX wiek już dawno się skończył, a w XXI... niezbyt wiele sukcesów Franza. ME 2012 pokażą co On warty.

AYALA 16.03.2010 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 870702)
Co Wy tak z tą wielką klasą Smudy? Dość ryzykowny tekst moim zdaniem. XX wiek już dawno się skończył, a w XXI... niezbyt wiele sukcesów Franza. ME 2012 pokażą co On warty.

jak sięgam pamięcią to drużyny przez niego prowadzone nie kompromitowały sie w pucharach (no może raz odpadł z Czarnomorcem Odessa jak szkolił Widzew ale dopiero w karnych).Śmię nawet twierdzic że z Franzem na ławce wygralibyśmy spokojnie z Lewadią.

7 kotów 16.03.2010 13:37

z Odessa chyba nie odpadl Smuda.

To nie byl Lato ?

AYALA 16.03.2010 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 870767)
z Odessa chyba nie odpadl Smuda.

To nie byl Lato ?

Smuda został trenerem Widzewa w Maju 1995 roku a mecz z Czernomorcem był 26 Września 1995 roku.W Łodzi Franz pracował do czerwca 1998 roku kiedy Boguś ściągnął go do Wisełki.
http://www.youtube.com/watch?v=Q9z62lllF14

skttrbrain 16.03.2010 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 869990)
nie zdziwiłbym się jakby Rutkowski zatrudnił po tej rundzie Skorżę...

niestety, jestem na 90% pewien że jeśli poleci Zieliński, to mamy trenera Skorżę na ławce. No chyba, że Rutkowski wreszcie dojrzeje do podjęcia decyzji o trenerze z zagranicy, w co jednak mało wierzę.

tak jak ktoś tutaj wcześniej napisał, zespoły ekstraklasy mogliby prowadzić polscy trenerzy w systemie rotacyjnym i nie byłoby żadnej różnicy ze stanem obecnym.

mr_kwolf 16.03.2010 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 870218)
Chodzilo mi oczywiscie o osiagniecia trenerskie a Ty kwolf wymieniłes gównie jego osiagniecia jako piłkarza.

Jedna z głównych zasad pisania na forum to najpierw sprawdź a potem się wypowiadaj.

mitmichael 16.03.2010 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 870851)
Jedna z głównych zasad pisania na forum to najpierw sprawdź a potem się wypowiadaj.

Czytalem o nim.

Przez dwanaście lat był trenerem Karlsruher SC; w tym czasie ani razu nie spadł z tym klubem z Bundesligi, najlepsze miejsce - szóste - zajął w sezonach 1992-1993, 1993-1994 i 1996-1997. Ponadto dotarł do finału Pucharu Niemiec i półfinału Pucharu UEFA + mistrzostwo Afryki z Kamerunem

To rzeczywiscie znaczne sukcesy. Henryk Kasperczak ma wiecej na swoim koncie.

Proximus 16.03.2010 17:13

http://www.90minut.pl/news/118/news1...rem-Lecha.html

Amica znalazła sponsora.

Jak to jest że klub który w XXI wieku ma w dorobku 1 dobry(jak na polskie realia) sezon w pucharach znajduje sponsora po paru tygodniach, a my którzy w tym XXI wieku jesteśmy zdecydowanie najlepszą polską drużyną(6 mistrzostw Polski, 2 puchary Polski no i sezon 02/03) nie możemy. Odkąd zaczęli mówić o wprowadzeniu ustawy tylko biadolą jak to jest źle z finansami w klubie zamiast znaleźć sponsora który by wyłożył chociażby te kilkastes tysięcy euro za sezon.

FraMat 16.03.2010 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proximus (Post 870940)
http://www.90minut.pl/news/118/news1...rem-Lecha.html

Amica znalazła sponsora.

Jak to jest że klub który w XXI wieku ma w dorobku 1 dobry(jak na polskie realia) sezon w pucharach znajduje sponsora po paru tygodniach, a my którzy w tym XXI wieku jesteśmy zdecydowanie najlepszą polską drużyną(6 mistrzostw Polski, 2 puchary Polski no i sezon 02/03) nie możemy. Odkąd zaczęli mówić o wprowadzeniu ustawy tylko biadolą jak to jest źle z finansami w klubie zamiast znaleźć sponsora który by wyłożył chociażby te kilkastes tysięcy euro za sezon.

normalne - potencjalni sponsorzy patrzą na sposób zarządzania sponsorowanej marki i widzą, że w Amice są struktury organizacyjne, a u nas nie ma nawet prezesa, nie ma dyrektora sportowego, nie ma żadnych struktur marketingu.... zupelnie jakby Kononowicz tędy przeszedł.
Po co wyzykowac swoją marką w bagienko?

medyk 16.03.2010 22:54

kuchenki mają nowego sponsora niemiecka firma s.Oliver

buczo1985 17.03.2010 00:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 871244)
kuchenki mają nowego sponsora niemiecka firma s.Oliver

A jednak. Długo nie trwała u nich ta pustka po rozbracie z bukmacherką. Ciekawe kiedy u Nas coś w końcu ruszy....

flamengista 17.03.2010 09:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proximus (Post 870940)
Jak to jest że klub który w XXI wieku ma w dorobku 1 dobry(jak na polskie realia) sezon w pucharach znajduje sponsora po paru tygodniach, a my którzy w tym XXI wieku jesteśmy zdecydowanie najlepszą polską drużyną(6 mistrzostw Polski, 2 puchary Polski no i sezon 02/03) nie możemy.

To proste.

1. Profesjonalne struktury organizacyjne w Amice, w tym niezły dział marketingu. Do tego niemal monopol piłkarski w Wielkopolsce, nowoczesny stadion i bliskość rynku niemieckiego.
2. Całkowity brak profesjonalizmu u nas - chaos organizacyjny, brak długofalowej strategii.
3. Bardzo istotny problem - kasa. Nie wiemy, ile Amika dostała od sponsora. Ale wcale nie musi to być 4 mln, jak poprzednio od firmy bukmacherskiej. Może być kwota dwukrotnie mniejsza. A i tak im się to kalkuluje. Tymczasem u nas niekoniecznie - bo Cupiał, który z Tele-foniki dokłada rocznie 5 mln (odbierając 3) woli mieć na koszulce logo swojej firmy, niż sprzedać to miejsce zbyt tanio.

Moim zdaniem punkt 3 jest mimo wszystko decydujący. Fakt, na pewno dzięki profesjonalnym menedżerom Amika szybko znalazła nowego sponsora i na niezłych warunkach. Ale u nas pewnie też by się ktoś znalazł, mimo chaosu w klubie. Oferty pewnie są, ale zbyt skromne. To wygórowane żądania właściciela klubu powodują, że tej umowy ciągle nie ma.

skttrbrain 17.03.2010 09:27

^^ 10 mln złotych plus premie za sukcesy na dwa i pół sezonu. Czyli warunki jak z BetClickiem. Nie spodziewałem się, że tak szybko znajdą takiego sponsora i że w ogóle taka firma jest w stanie wyłożyć taką kasę. Pozytyw jest też taki, że koszulki będą ładnie wyglądać ;)

edyta:

Cytat:

Żurawski wraca do Lecha
Źródło: www.efakt.pl

Lech przygotowuje szlagierowy transfer. Jak dowiedział się Fakt w przerwie letniej do poznańskiego klubu ma wrócić Maciej Żurawski (34 l.). Występującemu obecnie w cypryjskiej Omonii Nikozja napastnikowi kończy się w czerwcu kontrakt i będzie do wzięcia za darmo

– Bardzo bym chciał na koniec kariery zagrać jeszcze w barwach Lecha, dla poznańskich kibiców. Tutaj zaczęła się moja przygoda z futbolem i pięknie było ją tutaj zakończyć – przyznał niedawno „Żuraw”.

Jego marzenie może się spełnić, bo z tego co wiadomo władze Kolejorza zamierzają w przerwie letniej znacząco wzmocnić zespół. Na Bułgarskiej ma się pojawić co najmniej czterech nowych graczy prezentujących umiejętności, które zapewnia im pewne miejsce w podstawowej jedenastce. Jednym z nowych zawodników ma być właśnie Żurawski, o którego powrocie do Poznania mówiło się już dwa lata temu. Ale wtedy wychowanek poznańskiej Warty odchodząc z Celticu Glasgow zamiast do stolicy Wielkopolski, trafił do greckiej Larisy.

– Nie chcę się mieszać do spraw Maćka. Nie ukrywam jednak w naszych prywatnych rozmowach, że bardzo bym się z jego powrotu do Poznania ucieszył. Ale decyzja w tej sprawie zależy tylko do niego – mówi ojciec byłego reprezentanta Polski Andrzej Żurawski (63 l.). „Żuraw" nie jest już co prawda młodzieniaszkiem, ale wciąż prezentuje formę na takim poziomie, że mógłby się jeszcze Lechowi przydać. Poza tym piłkarz ma dokąd wracać. Pod Poznaniem czeka na niego wybudowany już jakiś czas temu dom, a na obiektach Warty jego ojciec z sukcesami prowadzi szkołę piłkarską pod szyldem Macieja Żurawskiego. Poza tym były kapitan biało-czerwonych mógłby w Poznaniu zaspokoić swoją pasję do motocykli. On i jego brat Adam od dawna marzyli o otworzeniu własnego salonu sprzedaży jednośladów.
Powrót Żurawskiego jest bardzo poważnie rozważany przez działaczy Kolejorza. Obecność w składzie piłkarza o tak znanym nazwisku, a przy tym mocno związanego z Poznaniem, to poważny atut w planach zapełnienia widowni na przebudowanym stadionie przy Bułgarskiej. Na wypadek gdyby z powrotu „Żurawia” do Lecha nic w tym roku nie wyszło, piłkarz ma w zanadrzu plan B. Niewykluczone, że w październiku Maciej Żurawski właśnie w Poznaniu uroczyście zakończy reprezentacyjną karierę.

jeśli to prawda, to mam mieszane uczucia. Miał Lecha tyle lat totalnie w dupie, a teraz chciałby wrócić do Poznania? Czyżby wraz ze zbliżającą się emeryturą zgasła jego wielokrotnie deklarowana miłość do Wisły? :>

Lechista69 17.03.2010 09:32

Tak czy siak zostanie wam Liga europejska :P!

rospun 17.03.2010 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 871339)
jeśli to prawda, to mam mieszane uczucia. Miał Lecha tyle lat totalnie w dupie, a teraz chciałby wrócić do Poznania? Czyżby wraz ze zbliżającą się emeryturą zgasła jego wielokrotnie deklarowana miłość do Wisły? :>

Fakt informuje... I wszystko jasne.

pan_premier 17.03.2010 10:03

Żurawski nigdy nie deklarował wielkiej miłości do Wisły.
Typowy(albo raczej nietypowy) najemnik z klasą, koleś na poziomie


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl