Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

wolfy 29.04.2024 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1621799)
Sam piszesz że Omrani może zagrać przez kontuzje i pauzy za kartki więc dlaczego Eneko nie miałby zagrać w barażach.Mimo wszystko występ tego drugiego jest nawet bardziej prawdopodobny.

Niby czemu jest bardziej prawdopodobny skoro Eneko jest czwarty w hierarchii stoperów? Musiałby zdarzyć się kataklizm żeby musiał zagrać.

Wiem, wiem, kolejka nie ułożyła się po waszej myśli, Wisła wygrała to trzeba znaleźć sobie inny powód do trucia.

Podobnie - powrót Rodado i Gogóła zamknąl temat Omraniego i Olejarki (w tej właśnie kolejności). Jeśli wróci Goku to może zabraknąć miejsca dla Villara.

P.S. Eneko ostatnio zagrał z Tychami. Dostał szansę żeby Colley odpoczął, zmarnował, to już raczej koniec gry dla niego. Mam nadzieję że dla Krzyżanowskiego również.

krysztal 29.04.2024 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1621812)
Niby czemu jest bardziej prawdopodobny skoro Eneko jest czwarty w hierarchii stoperów? Musiałby zdarzyć się kataklizm żeby musiał zagrać.

Wiem, wiem, kolejka nie ułożyła się po waszej myśli, Wisła wygrała to trzeba znaleźć sobie inny powód do trucia.

Podobnie - powrót Rodado i Gogóła zamknąl temat Omraniego i Olejarki (w tej właśnie kolejności). Jeśli wróci Goku to może zabraknąć miejsca dla Villara.

P.S. Eneko ostatnio zagrał z Tychami. Dostał szansę żeby Colley odpoczął, zmarnował, to już raczej koniec gry dla niego. Mam nadzieję że dla Krzyżanowskiego również.

Nie po naszej myśli?W sensie,że GKS-y wygrały?

krysztal 29.04.2024 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1621810)
Po ostatnim "samobóju" to raczej bym Kutwę wystawił niż Eneko.

Ale ty,ja to sobie możemy wstawiać,ważne kogo maszyna losująca Rude wybierze.

wolfy 29.04.2024 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1621822)
Nie po naszej myśli?W sensie,że GKS-y wygrały?

W sensie że ta okropna Wisła Królewskiego, Kiko i Rude wygrała. Widać jak niektórzy się przez to męczą.

FraMat 29.04.2024 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1621831)
W sensie że ta okropna Wisła Królewskiego, Kiko i Rude wygrała. Widać jak niektórzy się przez to męczą.

To już jest chyba jakaś obsesja.
Gwarantuję ci, że nikt spośród tu piszących nie jest wyrazicielem twoich urojeń.
Nawet nie wiesz jak bardzo ośmieszasz się takimi wpisami.

pepe72 29.04.2024 21:30

Widzę, że się temat zaśmiecił, w czym miałem swój udział... Mea culpa!

A wracając do statystyk to dograno brakujące mecze i Motor wskoczył na 6 miejsce zrównując się z nami punktami. Za to spadła Odra, która miała lepszy stosunek meczów z nami.
Kod:

    Wisła      5  GKS T.      3  Motor      6  Górnik Ł  9  Odra      8  GKS K.  4  WPłock    7
31  w Zagłębie 18  w Lechia    1  w Wpłock    7  d Odra    8  w Górnik Ł 9  d Stal  10  d Motor    6
32  d Lechia    1  d GKS K.    4  d Znicz    12  w Polonia 15  d Wpłock  7  w GKS T. 3  w Odra    8
33  w GKS K.    4  w Bruk-Bet 13  w Resovia  16  d Stal    10  w Polonia 15  d Wisła  5  w Znicz  12
34  d Bruk-Bet 13  d Górnik Ł  9  d Podbesk. 17  w GKS T.  3  d Znicz  12  w Arka  2  d Resovia 16
kolejka-dom/wyjazd-zespół-miejsce

Wydaje się, że Motor ma najłatwiejszy terminarz, choć raczej Resovia będzie jeszcze walczyć o uniknięcie spadku.

#16 Resovia może "matematycznie" doskoczyć do #11 Miedzi. Wygląda, że Miedź i Stal już są na wakacjach.

pepe72 01.05.2024 18:05

Wisła II powiększyła przewagę nad 2 zespołem 4 ligi.
Mecz na szczycie będzie w 33 kolejce: Wisła II Kraków-LKS Jawiszowice, 29 maja, 16:00 na stadionie Prądniczanki.
Istnieje teoretyczna możliwość, że po tym meczu awansujemy.
Kod:

Wisła II Kraków    razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka            28    13    13      2
punkty            67    32    35 
średnia            2,58  2,46  2,69 
Procent kolejek    74% 
       
2 miejsce (pkt)    57 (LKS Jawiszowice)
zostało kolejek    11     
przewaga          10     
możemy tracić      0,91     
       
awans              87 <- max #2
Brakuje            23
średnia na mecz    2,56
najwcz. w kolejce  35


Sylwus1988 02.05.2024 08:23

Statystycznie nasza historia z Pogonią to 95 meczów 41-26-28
Bramki 150:113.
Ostatnie 5 meczów 2:1:2
Ostatni mecz 4:1 dla Pogoni w 2022 kiedy lecieliśmy z hukiem, Samobója w tamtym meczu strzelił Colley który dzisiaj uważany jest za naszą ostoję, drugiego strzelił Grucha, ogólnie tamten mecz z naszej strony to parodia futbolu.
Wiem że dla wielu statystyki historyczne nic nie znaczą ale dla mnie mają jakieś tam znaczenie. Jak z jakimś przeciwnikiem idzie to idzie niezależnie od zawodników i mijających lat i tak samo w drugą stronę.

pepe72 04.05.2024 18:26

Wisła II wygrała, LKS Jawiszowice wygrały, czyli nadal 6 zwycięstw brakuje.
Kod:

Wisła II Kraków  razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka          29      14    13        2
punkty            70      35    35   
średnia            2,59    2,50  2,69   
Procent kolejek  76%             
                   
2 miejsce (pkt)  60             
zostało kolejek    9             
przewaga          10             
możemy tracić      1,11             
                   
awans            87 <- max #2
Brakuje          17
średnia na mecz    2,43
najwcz. w kolejce 35


Karherop 04.05.2024 20:43

Lechii gratuluje awansu do esa. Zdeklasowali konkurencję swoją regularnością i konsekwencja w grze. Budżetem poniekąd też, ale nie w takim stopniu by robiło to aż taka różnice w tabeli.

Z dobrych informacji wróciliśmy do punktu w którym wygrywając wszystko w lidze niezależnie od przebiegów innych spotkań będziemy mieć wszystkie Play offy u siebie. Trzeba jeszcze "tylko" wygryac to co zostało

pepe72 04.05.2024 21:21

Lechii to jeszcze brakuje 1 punktu.
Jest teoretycznie możliwe, że Lechia, Arka i GKS Katowice będą mieć 62 punkty i Lechia spada na 3 miejsce.

Jaroo1 04.05.2024 22:21

Teoretycznie to może Lechia spaść na 4 czy 25 miejsce jak jej pkt odejma i lige powiększa 15 maja...

redrum 05.05.2024 10:47

Taka ciekawostka, mamy tyle samo goli strzelonych w doliczonym czasie co Bayer Leverkusen.



https://twitter.com/CezaryKawecki/st...63775226806508

Cytat:

Wisła Kraków polskim Bayerem Leverkusen! Właśnie strzeliła 16 gola w tym sezonie po 90. minucie. ��

⚽️ 2 maja - Satrustegui vs Pogoń (90+9')
⚽️ 26 kwietnia - Gogół vs Podbeskidzie (90+3')
⚽️ 23 kwietnia - Rodado vs Resovia (90+1')
⚽️ 13 kwietnia - Sapała vs Płock (90')
⚽️ 30 marca - Uryga vs Chrobry (90+5')
⚽️ 15 marca - Rodado vs Miedź (90+1')
⚽️ 28 lutego - Rodado vs Widzew (90+19')
⚽️ 18 lutego - Satrustegui vs Stal (90+6')
⚽️ 17 grudnia - Rodado vs Polonia (90+5')
⚽️ 10 grudnia - Goku vs Łęczna (90+2')
⚽️ 25 listopada - Baena vs Katowice (90+10')
⚽️ 25 listopada - Gogół vs Katowice (90+7')
⚽️ 07 października - Goku vs Znicz (90+3')
⚽️ 23 września - Goku vs Motor (90+4')
⚽️ 27 sierpnia - Olejarka vs Arka (90+5')
⚽️ 30 lipca - Sobczak vs Polonia (90')

pepe72 05.05.2024 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1622308)
Teoretycznie to może Lechia spaść na 4 czy 25 miejsce jak jej pkt odejma i lige powiększa 15 maja...

Jest możliwe jeśli Lechia przegra ostatnie 3 mecze:
w Wisła
d Arka
w Miedź

Arka wygra tylko derby:
d Zagłębie
w Lechia
d GKS K.

A GKS K. wygra wszystkie trzy:
w GKS T.
d Wisła
w Arka

I nie rozmawiamy tu o pier...ciu meteorytu tylko o zdarzeniach o niezerowym prawdopodobieństwie.

Przy okazji.
Jeśli Arka co najwyżej zremisuje dwa mecze (niestety dziady z Bielska nie strzeliły gola), a my wygramy wszystkie 4 mecze to mamy 2 miejsce.
O ile strata punktów z Zagłębiem w następnej kolejce jest mało prawdopodobna, to przegranie ostatnich dwóch kolejek jest możliwe.

Karherop 05.05.2024 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1622303)
Lechii to jeszcze brakuje 1 punktu.
Jest teoretycznie możliwe, że Lechia, Arka i GKS Katowice będą mieć 62 punkty i Lechia spada na 3 miejsce.

Mówimy o sytuacji w której jedna drużyna wygrywa wszystko druga wszystko przegrywa w 3 spotkaniach. Do tego kolejna zdobywa akurat 3 pkt w 3 meczu z Lechią na wyjedzie, ale 0 pkt w pozostałych dwóch grając u siebie.

Szanse 0.01% to w przybliżeniu ~ 0.

Już prędzej Arka nie wygra w pozostałych 3 spotkaniach, ale bądźmy szczerzy - Sosnowiec u siebie to oni pukna bez najmniejszego problemu.

Moje gratulacje dla ich awansu utrzymuje. Arce pogratulujemy za tydzień.

wolfy 05.05.2024 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1622333)
Mówimy o sytuacji w której jedna drużyna wygrywa wszystko druga wszystko przegrywa w 3 spotkaniach. Do tego kolejna zdobywa akurat 3 pkt w 3 meczu z Lechią na wyjedzie, ale 0 pkt w pozostałych dwóch grając u siebie.

Szanse 0.01% to w przybliżeniu ~ 0.

Już prędzej Arka nie wygra w pozostałych 3 spotkaniach, ale bądźmy szczerzy - Sosnowiec u siebie to oni pukna bez najmniejszego problemu.

Moje gratulacje dla ich awansu utrzymuje. Arce pogratulujemy za tydzień.

Mam przeczucie że Arka z Sosnowcem przegra. W ten sposób grając o nic wyrzuci z miejsc premiowanych awansem drugą drużynę.

pepe72 05.05.2024 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1622351)
Mam przeczucie że Arka z Sosnowcem przegra. W ten sposób grając o nic wyrzuci z miejsc premiowanych awansem drugą drużynę.

Ale to liczymy na "logikę 1 ligii". Choć patrząc na obecną kolejkę w e-klapie to żadnej logiki tu nie widzę.
Miejmy tylko nadzieje, że za niecałe 24 godziny będzie dla nas nadal interesujące ile punktów zdobędzie Arka :p

wolfy 06.05.2024 01:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1622387)
Ale to liczymy na "logikę 1 ligii". Choć patrząc na obecną kolejkę w e-klapie to żadnej logiki tu nie widzę.
Miejmy tylko nadzieje, że za niecałe 24 godziny będzie dla nas nadal interesujące ile punktów zdobędzie Arka :p

Żeby była jasność - ja mam przeczucie że Arka z Sosnowcem przegra, a nie że my z tego skorzystamy :> Kłania się mecz z Sosnowcem z poprzedniego sezonu.

Karherop 06.05.2024 08:32

1 liga na tle esa to jest przejrzysta, przewidywalna liga.

Na miejscu Wiślakow nawet by mi na myśl nie przyszlo aby zawracać sobie głowę wynikami Arki. Celem jest 3 miejsce barażowe i tylko to ich powinno interesować. Naprawdę byłoby świetna sprawa je wywalczyć.

pepe72 06.05.2024 15:49

Na 3 miejsce też trzeba 4 razy wygrać więc nie ma znaczenia czy to będzie z bonusem czy bez.
Przed meczem z Zagłębiem mamy 4 punkty straty do GKS Katowice.

Jaroo1 06.05.2024 19:03

Co się musi stać żebyśmy Arkę dogonili? Bo nie wiem czy jest sens myśleć jeszcze o top 2.

ramzes190 06.05.2024 19:21

skąd Ty się urwałeś? Kogo Ty chcesz gonić? Właśnie przegraliśmy z czerwoną latarnią ligi grającą w 10tkę. Tak przegraliśmy - bo przegraną był tutaj jakikolwiek inny scenariusz niż 3pkt.

Teraz mecze z Lechą i Gieksą gdzie cudem będzie 1pkt i może jest jakaś nadzieja na 3pkt z Brukbetem ale na to też bym za bardzo nie liczył.

W tym czasie inni mają łatwiejsze mecze i spadamy na 9 miejsce w lidze za lubelskimi potentatami - Motorem i Łęczną. Dziękuję dobranoc.

pepe72 06.05.2024 19:22

Abyśmy przegonili Arkę muszą zajść wszystkie warunki:
1. Arka musi wszystko przegrać
2. Wisła musi wszystko wygrać
3. Wisła Płock musi co najmniej raz zremisować:
w Odra
w Znicz
d Resovia
4. GKS Tychy muszą co najmniej raz zremisować:
d GKS K.
w Bruk-Bet
d Górnik Ł

i mamy 2 miejsce :>

MaLk 06.05.2024 19:25

Do końca sezonu "zasadniczego" zostały 3 kolejki.

Brakująca średnia do prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 4,33 pkt/mecz <- bez szans
Brakująca średnia do mało prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 3,67 pkt/mecz <- bez szans

Brakująca średnia do baraży z prawdopodobieństwem bliskim pewności: 2,00 pkt/mecz (= 2 wygrane) <- statystycznie w 4 przypadkach na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży;

Brakująca średnia do wysoce prawdopodobnych baraży: 1,33 pkt/mecz (= 1 wygrana + 1 remis) <- statystycznie w 3 przypadkach na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży;

Brakująca średnia do prawdopodobnych baraży: 0,33 pkt/mecz (= 1 remis) <- statystycznie w 2 przypadkach na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży [w tym sezonie raczej nie wystarczy];

Brakująca średnia do mało prawdopodobnych baraży: 0,00 pkt/mecz <- statystycznie w 1 przypadku na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży <- właśnie przekroczyliśmy tę granicę, ale nic nie wskazuje na to, aby w tym sezonie to wystarczyło na cokolwiek;

Minimum historyczne też osiągnęliśmy - w 1 przypadku na 11 do baraży wystarczyło 48 punktów. W tym sezonie na pewno nie wystarczy.

Średnia ligowa Rudego: 1,58 pkt/mecz.

Klasyfikacja Wolfy'ego:
Rude 1,583 vs Sobolewski 1,417

Rude utrzymuje wywalczoną przewagę, ale czeka jego (i nas) ciężka próba - Sobolewski w odpowiednikach 3 ostatnich meczów ugrał całe 4 punkty, nam przydałoby się aby wywalczył jednak minimum 6.

12 meczów minęło, magiczna bariera wygranych 2 (słownie: dwóch) ligowych meczów z rzędu, ciągle okazuje się nie do przejścia dla Rudego. Czekamy na przełamanie obowiązkowo w tym sezonie, bo już wiadomo na "statystyczne 100%", że bez takowej mini-serii zwycięstw nie awansujemy ani bezpośrednio, ani przez baraże.

pepe72 06.05.2024 19:38

W ramach "jest dobrze ale nie beznadziejnie" kolejki do końca:
Kod:

    Wisła      6  GKS T.      5  Motor      8  Górnik Ł  7  Odra      9  WPłock    4  GKS K.  3
32  d Lechia    1  d GKS K.    3  d Znicz    12  w Polonia 15  d Wpłock  4  w Odra    9  w GKS T. 5
33  w GKS K.    3  w Bruk-Bet 13  w Resovia  16  d Stal    11  w Polonia 15  w Znicz  12  d Wisła  6
34  d Bruk-Bet 13  d Górnik Ł  7  d Podbesk. 17  w GKS T.  5  d Znicz  12  d Resovia 16  w Arka  2

Wnioski:
1. Jak zdobędziemy 9 punktów to zagramy w barażach
2. Górnik Łęczna i Motor mają tylko punkt mniej
3. Odra ma 2 przeciwników walczących o coś - Płock i Polonię
4. Górnik ma 2 przeciwników walczących o coś - Polonię i GKS Tychy
5. Motor ma tylko Resovię walczącą o utrzymanie

6. Znicz (12) się już utrzymał i ma matematyczne szanse na baraże - tj. może dogonić drużynę na miejscu nawet 4. Ale nie chce mi się wszystkich małych tabelek liczyć.
7. Podbeskidzie (17) ma tylko "matematyczne" szanse na utrzymanie.

doktor granat 06.05.2024 19:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1622519)
Co się musi stać żebyśmy Arkę dogonili? Bo nie wiem czy jest sens myśleć jeszcze o top 2.

Może badanie antydopingowe wykryje doping u kogoś z Arki w ostatnim meczu i dziś w zagłębiu.
Walkower dla nas i przeciwko Arce, tylko 6 pkt straty, lepszy terminarz i będzie z górki.

doktor granat 06.05.2024 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ramzes190 (Post 1622546)
skąd Ty się urwałeś? Kogo Ty chcesz gonić? Właśnie przegraliśmy z czerwoną latarnią ligi grającą w 10tkę. Tak przegraliśmy - bo przegraną był tutaj jakikolwiek inny scenariusz niż 3pkt.

Teraz mecze z Lechą i Gieksą gdzie cudem będzie 1pkt i może jest jakaś nadzieja na 3pkt z Brukbetem ale na to też bym za bardzo nie liczył.

W tym czasie inni mają łatwiejsze mecze i spadamy na 9 miejsce w lidze za lubelskimi potentatami - Motorem i Łęczną. Dziękuję dobranoc.

Ja liczę na 3 pkt z Lechią i brukiem jeśli będzie już bezpieczny, a z GKS-em może być każdy wynik.
Z tym że na te 6 pkt z l &b postawiłbym jakieś grosze bo mi ostatnio słabo idzie u buków.

FraMat 06.05.2024 19:48

Ja nie liczę na żadne punkty.
No może na 3 remisy w porywach.

Stelio 06.05.2024 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1622547)
Abyśmy przegonili Arkę muszą zajść wszystkie warunki:
1. Arka musi wszystko przegrać
2. Wisła musi wszystko wygrać
3. Wisła Płock musi co najmniej raz zremisować:
w Odra
w Znicz
d Resovia
4. GKS Tychy muszą co najmniej raz zremisować:
d GKS K.
w Bruk-Bet
d Górnik Ł

i mamy 2 miejsce :>

XDDDD

Z rzeczy które absolutnie się nie wydarzą, to nie wydarzy się najbardziej :D Prędzej Robert Makłowicz wystąpi na Fame MMA

Skawa Wadowice 06.05.2024 20:24

Nie ma zle. 6 miejsce. 2 wyjazdy w barazach i witamy pilkarzy w nocy pod stadionem w 20k. Bedzie klimacik xD


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl