![]() |
Cytat:
|
Cytat:
teraz są tam spawane zbrojenia,choć możliwe że już to zakończyli. |
Cytat:
|
Cytat:
Gdzies wyczytalem ze stare C bylo oddalone od ,murawy o 20 metrow a zaraz potem czytam ze prawie 27 metrow.. ktos wie dokladnie ile to bylo,bo obecne C bedzie o 17 metrow... |
^^Dołączam się do tego pytania, chciałbym jeszcze się dowiedzieć, jaki był kąt nachylenia starej trybuny C.
|
Cytat:
Chyba nie bardzo wiesz o co pytalem. Chodzi mi o te podluzne linie w poprzek sektora. blizej trybuny E. |
zrób fotkę i zaznacz bo nikt wróżką nie jest
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak jest z tymi masztami oświetleniowymi ????
Cytat:
|
Tak z ciekawości zalączam linka do jednej z koncepcji naszego stadionu wykonanego przez architekta - kibica Wisły : http://www.ekoarchitekci.pl/stadion_tss_wisla.html . 55 tyś pojemność, niepowtarzalny i zarazem charakterystyczny dla Wisły kształt.....mi sie bardzo podoba .Z biletów za zwiedzanie takiego stadionu byłaby juz niezła sumka, a że architekt to kibic to i może cena za projekt bylaby "uczciwa"
|
Takich wizualizacji powstały już dziesiątki, tylko co z tego.
Mamy to co mamy na ponad 30 tys. i cieszmy się z tego. Ja powoli zaczynam dostrzegać piękno tego stadionu. A kolega od projektu niech się przypomni za 30 lat, jak będziemy budowali nowy stadion. |
Cytat:
|
A jakie są możliwości ew. rozbudowy naszego stadionu apropo? Bo kiedyś się chyba o tym mówiło coś...
|
Ponoć jest możliwość wyburzenia trybun za bramkami i postawienia tam pojemniejszych.
|
Cytat:
W Krakowie niestety brakuje takich śmiałych projektów. Nasze miasto jest raczej wielkim skansenem, więc taki stadion mógłby się stać jednym z symboli Krakowa. Niestety nikomu w urzędzie miasta nie przyszło do głowy (nie opłacało się?) rozpisać konkursu na projekt architektoniczny naszego stadionu, w trakcie którego być może "urodziłoby się" coś jeszcze lepszego. |
Może i oryginalne ale brzydkie nieziemsko...
|
Cytat:
Co jest pięknego w Wieży Eiffla czy Centrum Pompidou w Paryżu? |
Cytat:
I fajnie że POWOLI się przekonujesz do tego stadionu .Tylko żeby Ci życia starczyło żeby się do końca przekonać ,hehe |
mi się w ogóle nie podoba...ale jak pisze FraMat "o gustach się nie dyskutuje"
tylko z technicznego punktu widzenia jest mało praktyczny...te gwiazdy zachodza na Park Jordana, a dach tez zbyt praktyczny nie jest. Dla mnie dziwadło. A i cena byłaby zapewne zdecydowanie wyzsza niż realizowanego. |
Cytat:
No i nie zrobił ich ten, ten.... architekt. |
Cytat:
Nie pokarzę Ci żadnej wizki, bo widziałem ich już tyle, że nie widziałem sensu zapychać sobie pamięci komputera - liczne przeróbki, piękne stadiony z logo Wisły. To wszystko ładnie wygląda, ale z rzeczywistością niewiele ma wspólnego. Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Inna sprawa, że nawet nie wiadomo, czy bylyby techniczne możliwości zrealizowania tej wizji... O kosztach, czy fakcie, że z Reyomnta musielibyśmy się pożegnać na minimum dwa lata, też nie warto mówić... Moderatorzy powinni banować już za wrzucanie wizualizacji (jak ktoś koniecznie chce, niech założy osobny temat, w którym będzie wrzucał projekty obiektów na 60 tys, czy stadionu żużlowego na Wiśle), tutaj powinny być komentarze dotyczące realnie tego co dzieje się na budowie... |
Cytat:
Wizualizacjami nie ma się już co zajmować, było kilka naprawdę świetnych, które zdeklasowały obiekt Obtułowicza, niemniej jednak to ten drugi jest realizowany i jego się trzymajmy. A jest o co apelować, postulować itd. - bo już np. znikła dzięki temu koncepcja głupich kolumnad wykraczających poza obręb stadionu. Pozostają jeszcze jednak drobne, acz fatalne rzeczy, takie jak np. dach nad głównym wejściem i zrobienie czegokolwiek z fasadą. Rzekomo ma być oszklona, co jest in plus, ale w jaki sposób, tego już do końca nie wiadomo, a przynajmniej ja nie wiem. Od długiego czasu poddawałem pod rozwagę wyeksponowanie Białej Gwiazdy, która świetnie wygląda na krzesełkach, ale równie dobrze moim zdaniem mogłaby się prezentować nad głównym wejściem. Można by ją oryginalnie zaprojektować, użyć jakichś ciekawszych materiałów do jej wykonania, a jednocześnie np. wykorzystać w pragmatyczny sposób. Naprawdę krok po kroku, małymi pierdołami można z tego stadionu wycisnąć bardzo dużo. Może nie sprawić, że będzie piękny dla wszystkich, ale sprawić, że będzie naprawdę ładny. |
Dziś nakręciłem dwa filmiki okolic okrąglaka i prac ziemnych pod nową trybunę.
http://www.youtube.com/watch?v=jFNhkuJQ9M0 http://www.youtube.com/watch?v=zoJ3MKuF3RU |
Cytat:
Konrad rozumiem ze banów miałoby nie być tylko wtedy jak każdy zgadzał się będzie z jedyną słuszną wizją najjaśniejszego architekta imć pana O., broń boże wytkać błędów już nie można, wyglądu komentowac też .No chyba że pozytywnie. Powód (pewnie ktos zaraz powie): bo i tak to nic nie zmieni. Więc tak tylko na koniec ode mnie.Prośba o zamkniecie tego tematu bo wyglada na to że tu mają byc tylko peany na cześć niepowtarzalnego i niezmiernie orginalnego stadionu szkicu pana O. oraz komentarze typu " O dwie nowe belki na C i o awarii koparki na A/B" |
Hej Aparaho. Z ogromną satysfakcją zapoznałem się z projektem "ekoarchitekci". Dynamiczna stylistyka nawiązująca do połączenia owadożernej rośliny i gwiazdy przede wszystkim pasuje do pięknego, zielonego, roślinnego otoczenia stadionu Wisły. Jest projektem śmiałym, futurystycznym świadczącym o nowoczesności miasta. Jest przeciwwagą dla zabytkowości i historyczności Starego Miasta i Kazimierza. Wyobrażam sobie siebie teraz w roli przewodnika miejskiego pokazującego stadion z perspektywy Kopca Kościuszki. Wyobrażam sobie zachwyty nad wizją architekta i madrością włodarzy miasta. Kilka dni temu dzieliłem się wrazeniami z pobytu w Monachium i wizyty na Alianz Arena. Tam szczególne wrażenie robi podświetlana w wielu kolorach elewacja i położenie w pobliżu skrzyżowania dwóch autostrad, gdzie obiekt jest widoczny dla kierowców. Taki stan rzeczy świadczy nie tylko o bogactwie miasta ale i o mądrości jego gospodarzy. U nas niestety w tajemniczych okolicznościach bez żadnego przetargu, konkursu ani nawet umowy projektowanie powierzono wpływowemu radnemu Obtułowiczowi,człowiekowi który odpowiadał za ustalanie priorytetów w inwestycjach miejskich, człowiekowi który żadnych stadionów nigdy nie projektował, rozdygotanemu starcowi który bezczelnie łapał wszelkie nadarzające sie fuchy, facetowi który naronił w projekcie masą błędów a projektowaną wiele lat wcześniej inwestycję rozliczył po kilku latach. Nie jestem fachowcem od prawa gospodarczego ale fakturę za wykonaną usługę należy wystawić do 31 dni od daty wykonania. Jak to sie stało że panu Obtułowiczowi przyjęto do wypłacenia fakture za usługe wykonaną kilka lat wcześniej? Najbardziej obrzydliwe jest to że pan Obtułowicz startował do wyborów na radnego z listy AWS, a to co później robił jest całkowitym zaprzeczeniem ideałów SOLIDARNOŚCI.
|
adamd303 nie miałem w moim poście zamiaru jechać po panu O. bo mnie on dotąd obchodzi dokąd ma związek z tym stadionem.O innych jego działaniach w mieście nie wiem więc sie nie wypowiadam.takie historie jak piszesz niestety są nie tylko w Krakowie na porządku dziennym i na to nadaje się może prokurator a nie forum Wisły. A tak ponadto widzę że chyba nadepnął Ci na odcisk.
Wracajac do stadionu z linka to pewnie domu bym w tym stylu sobie nie wybudował :) ale niewątpliwie byłaby to wielka atrakcja Krakowa ,nieźle skomponowana z okolicą i pewnie niejedna TV przyjechałaby ją zobaczyć , sławiąc przy tym Wisełkę na cały świat. Do tych wszystkich którzy tu zaraz pewnie mnie obrzucą błotem powiem tyle : CO POMARZYĆ NIE WOLNO :):) |
Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo na maturze może być ciężko...
Cytat:
Nie napisałem, że nie można krytykowac obecnego... Temat nazywa się: "budowa stadionu Wisły - komentarze", więc wchodząc tu chciałbym poczytać o tym co dzieje się na budowie, a nie wizje architektów. Załóż sobie temat "Nasze marzenia" i wrzucaj tam do śmierci projekty na 55 tys (po co nam tak duży stadion? kto za niego zapłaci?), a nie zaśmiecaj tego... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl