Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

wolfy 26.04.2024 10:33

No, jaki kto ma terminarz to wychodzi po fakcie, o czym boleśnie przekonały się Tychy i Arka ze Zniczem. Oczywiście, jeżeli chodzi o nas to strata punktów z leszczami nie jest żadną niespodzianką, a przynajmniej nie powinna być.

Jaroo1 26.04.2024 11:08

Liga jest wyrównana, terminarz gra lub nie gra, dół tabeli mocny i najlepsi z nimi przegrywają. Wow. Szkoda tylko, ze koniec końców jakoś to się tak układa, że najsłabsi sa na dole tabeli, Wisła się męczy w środku a jak ktoś coś ogarnia jak Arka i Lechia to powoli lub szybciej się oddala od reszty.

Także porażka się może każdemu z każdym przydarzyć ale na koniec jakoś to tak wychodzi drugi rok, że nie możemy do top2 wejść.

wolfy 26.04.2024 11:35

Ile myśmy stracili punktów z dołem tabeli? Siedemnaście? Dwadzieścia? Dlatego nie możemy awansować z pierwszych dwóch miejsc.

For_FuN_ 26.04.2024 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1621536)
Ale którą Pogoń?Bo chyba nie z ostatniego meczu z Piastem ;D Jak zagrają tak na Narodowym, a My niewątpliwie zobaczymy najlepszą wersję obecnej Wisły to puchar mamy w kieszeni.

Najlepszą wersję, przecież napisałem. Na wiosnę widzieliśmy taką przynajmniej kilka razy i raczej na pewno nie zagrają tak, jak z Piastem ;)(z wiadomych względów - finał, 5 mln zł i przede wszystkim trofeum, a także zapewnione puchary). Napinka na ten mecz jest tam olbrzymia. Pogoń akurat utrzymuje dobry poziom(mimo tej wpadki ostatniej). Kurde, przepaść jest ogromna i nie wiem, czy przy słabej Pogoni można napisać, że puchar ma się w kieszeni grając takimi piłkarzami jakich my posiadamy. Ale niektórzy lubią wyciągać wnioski po jednym spotkaniu ;).

Karherop 26.04.2024 15:03

Przepaść jest mniej więcej taka jak stawiają bukmacherzy. 70 do 30 % dla Pogoni.

Z sama.Pogonia ewidentnie coś jest nie tak na wiosnę.

Od marca 7 spotkań w tym tylko 2 wygrane 2 remisy i 3 porażki.

W tym porażka u siebie z Piastem, Zagłębiem i remis w Kielcach.

Jak trafia na swój dzień to oczywiście mogą nas powiezc z 4-0. Bardziej jednak obstawiam minimalna porażkę, może po dogrywce.

pepe72 26.04.2024 22:16

Nadal chu*owo ale stabilnie. Statystycznie brakuje jeszcze 3 punktów do baraży. Realnie to ciężko powiedzieć, bo nawet 8 Motor miał tyle co my przed wygranym meczem z Podbeskidziem.
Kod:

Wisła Kraków  razem  dom  wyjazd
kolejka        30    15    15
punkty        49    28    21
średnia        1,63    1,87    1,40
Procent meczów 88%         
             
Baraże        52         
Brakuje        3         
śr. na mecz    0,75


AS82 26.04.2024 22:25

jakby Termalica miala juz utrzymanie w ostatniej kolejce ,to poza GKS Katowice , mamy 3 mecze z druzynami ktore nie graja o nic

FraMat 26.04.2024 22:31

haha... terminarz dla nas gra?

pepe72 26.04.2024 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1621634)
jakby Termalica miala juz utrzymanie w ostatniej kolejce ,to poza GKS Katowice , mamy 3 mecze z druzynami ktore nie graja o nic

Patrząc jak straciliśmy 2 miejsce zeszłej wiosny to bym się tym absolutnie nie przejmował.
Stan na dziś (piątek, 26 kwietnia) to 4 zwycięstwa dają nam co najmniej baraże.
Dziś jesteśmy na 3 miejscu ale graliśmy jako pierwsi w tej kolejce.

MaLk 27.04.2024 19:14

Do końca sezonu "zasadniczego" zostały 4 kolejki.

Brakująca średnia do prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 3,50 pkt/mecz <- bez szans
Brakująca średnia do mało prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 3,00 pkt/mecz

Jeśli chodzi o baraże, to - ponieważ któryś z dziennikarzy się ostatnio o to czepiał (nie pamiętam czy Karcz czy Wojtowicz) to wyjaśniam metodologię (opartą na danych z poprzednich 11 sezonów, w których grało 18 zespołów, nie na analizie układu pozostałych do rozegrania meczów! - to zostawiam tłiterowiczom, którzy sobie tam liczą dokładne procenty, które... potrafią się zmienić o rząd wielkości co kolejkę) :

Brakująca średnia do baraży z prawdopodobieństwem bliskim pewności: 1,75 pkt/mecz (= 2 wygrane + 1 remis) <- statystycznie w 4 przypadkach na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży;

Brakująca średnia do wysoce prawdopodobnych baraży: 1,25 pkt/mecz (= 1 wygrana + 2 remisy) <- statystycznie w 3 przypadkach na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży;

Brakująca średnia do prawdopodobnych baraży: 0,50 pkt/mecz (= 2 remisy) <- statystycznie w 2 przypadkach na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży;

Brakująca średnia do mało prawdopodobnych baraży: 0,25 pkt/mecz (= 1 remis) <- statystycznie w 1 przypadku na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży;

Minimum historyczne osiągnęliśmy - w 1 przypadku na 11 do baraży wystarczyło 48 punktów. Ale nic nie wskazuje na to, aby w tym sezonie tyle wystarczyło.

Średnia ligowa Rudego: 1,50 pkt/mecz.

Klasyfikacja Wolfy'ego:
Rude 1,636 vs Sobolewski 1,455

Jak pisałem poprzednio, trudno byłoby ponownie nie wyprzedzić Sobolewskiego mając dwa takie mecze przed sobą, na szczęście Rude wystarczył już pierwszy z nich.

11 meczów minęło, a Rude dalej nie potrafi wygrać 2 (słownie: dwóch) ligowych meczów z rzędu, ale to było oczywiste biorąc pod uwagę, że poprzednio zremisował. Na serię zwycięstw czekamy zatem do baraży.

Karherop 27.04.2024 19:33

W Gdańsku chyba poczuli, że najtrudniej jest wykonać ten ostatni krok.
Za tydzień będzie tam cieplutko jeśli nie wygrają z Tychami.

Patryko 27.04.2024 19:48

Tam to już raczej świętowanie, wystarczą im do szczęścia 3 punkty. Jakby oni teraz wypuścili z rąk awans, to byliby jeszcze większymi frajerami niż my rok temu.

Karherop 27.04.2024 19:56

Tak, wystarcza im do szczęścia 3 punkty i grają odpowiednio z 3, 4, 2 i 6-7 drużyna w tabeli (Miedź ma teraz autostradę do baraży).

Dopiero teraz zacznie się u nich presją.

Oczywiście prędzej wierze że Lechia spieprzy awans kosztem GKSu Tychy niż żebyśmy to my mieli wygrać 4/4 spotkania.

FraMat 27.04.2024 21:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1621710)
Tam to już raczej świętowanie, wystarczą im do szczęścia 3 punkty. Jakby oni teraz wypuścili z rąk awans, to byliby jeszcze większymi frajerami niż my rok temu.

Mam przekonanie graniczące z pewnością, że te 3 punkty wpadną im w Krakowie.

wolfy 27.04.2024 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1621711)
Tak, wystarcza im do szczęścia 3 punkty i grają odpowiednio z 3, 4, 2 i 6-7 drużyna w tabeli (Miedź ma teraz autostradę do baraży).

Dopiero teraz zacznie się u nich presją.

Oczywiście prędzej wierze że Lechia spieprzy awans kosztem GKSu Tychy niż żebyśmy to my mieli wygrać 4/4 spotkania.

Patrząc na to co się dzieje to chyba gorszy byłby terminarz zespołów walczących o utrzymanie :>

AgresywnyChomik 27.04.2024 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1621718)
Mam przekonanie graniczące z pewnością, że te 3 punkty wpadną im w Krakowie.

Żebyś się ku*** nie zdziwił :)

Karherop 27.04.2024 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1621718)
Mam przekonanie graniczące z pewnością, że te 3 punkty wpadną im w Krakowie.

Ile stawiasz w takim razie na ich wygrana?

Abstrahując że 4 maja ok godz 19.40 może być ta dywagacja już nieaktualna jeśli Lechia wygra z Tychami. Liczę że padnie tam remis.

Liga będzie ciekawsza.

krysztal 27.04.2024 23:46

Lepiej żeby Lechia wygrała z Tychami ale nie pisz żebym to wytłumaczył jeśli w 2 sekundy tego nie rozkminisz.

pepe72 27.04.2024 23:59

Dla uspokojenia garść danych o Rezerwach. W tej kolejce był mecz na szczycie (#2 z #3) Orzeł przegrał z LKS Jawiszowice i nastąpiła zmiana na miejscu wicelidera. Przy okazji coś już wiadomo na pewno - estymacja awansu okazała się bardzo trafna (polecam poprzednie wpisy).
Kod:

Wisła II Kraków  razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka          27      13    12        2
punkty            64      32    32 
średnia            2,56    2,46  2,67 
Procent kolejek  71%       

2 miejsce (pkt)  56
zostało kolejek  11
przewaga          8
możemy tracić      0,73       
           
awans            89 <- max #2 - LKS Jawiszowice
Brakuje          25
średnia na mecz    2,78
najwcz. w kolejce 36

Jak na razie graliśmy z LKS Jawiszowice raz i był remis (na wyjeździe) 1:1.

ciacho 28.04.2024 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1621718)
Mam przekonanie graniczące z pewnością, że te 3 punkty wpadną im w Krakowie.

A ja, że dostaną u nas srogi wpier...

Karherop 28.04.2024 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1621729)
Lepiej żeby Lechia wygrała z Tychami ale nie pisz żebym to wytłumaczył jeśli w 2 sekundy tego nie rozkminisz.

Oczywiście że lepiej. Niemniej chciałbym zobaczyć miny tych wszystkich ekspertów którzy już awansowali lechie do esa, a może ona do ostatniego meczu nie być pewna awansu. Terminarz mają taki a nie inny, że mają same ciężary na koniec. Skoro w esa Legia czy Raków mogli mieć serie 5-6 spotkań bez wygranej to skąd pewność że Lechia na pewno.choc raz zapunktuje za 3?

A już nawet nie mówię o tym, że wolałbym grać w finale barazu z Lechią niż GKSem Tychy.

pepe72 28.04.2024 21:49

Z top11 - drużynami mającymi szansę na baraże mamy następującą historię:
Kod:

  drużyna  M  P  RB
1  Lechia    1  1  0
2  Arka      2  4  4
3  GKS T.    2  0  -2
4  GKS K.    1  3  1
6  Odra      2  3  -1
7  Górnik Ł  2  4  4
8  Motor    2  3  3
9  WPłock    2  2  0
10 Stal      2  4  1
11 Miedź    2  4  2

Odra, Tychy i Motor były w stanie nam dokopać. Więc wolałbym, zwłaszcza Tychów uniknąć.
Z Katowicami i Lechią na razie graliśmy tylko raz.

Sprawdziłem również historię baraży do e-klapy:
22/23 - awansował zespół #5 Puszcza
21/22 - #4 Korona
20/21 - #6 Górnik Łęczna
19/20 - #3 Warta
Rozkład idealny, co roku awansuje inne miejsce. W naszym przypadku głównym problemem będzie brak kibiców na wyjazdach.

Karherop 29.04.2024 09:06

Co lepsze, do tej pory awansowały dwa zespoły które grały 2x u siebie oraz dwa zespoły które grały 2x na wyjedzie

I dochodzimy do momentu gdzie można rozlozyc ręce i powiedzieć że bez względu na zajęte na koniec miejsce, baraże może wygrać każdy.

Po ostatniej kolejce grono zespołów które realnie mogły nas wyprzedzic wypychając z baraży zmalała z 4 do 3. Miedz Legnica można już skreślić na 99%.

Dzisiaj jeszcze poprosimy o dwa remisy w ostatnich spotkaniach 29 kolejki.

tempertantrum 29.04.2024 09:30

No do tego niestety sprowadzają się baraże.

Jedna taka asysta Satrusteguiego lub czerwona kartka jak Jarocha i możesz mieć przegrany sezon.

FraMat 29.04.2024 09:30

Mam wrażenie, że jednak z miejsc 5 i 6 awansowały zespoły grające skomasowaną obronę i preferujące zdobywanie goli po kontrach lub stałych fragmentach, natomiast awansujące zespoły z miejsc 3 i 4 były nastawione na bardziej otwartą grę.
Pewnie się mylę, ale takie było moje pierwsze wrażenie.

pepe72 29.04.2024 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tempertantrum (Post 1621788)
No do tego niestety sprowadzają się baraże.

Jedna taka asysta Satrusteguiego lub czerwona kartka jak Jarocha i możesz mieć przegrany sezon.

Na baraże wyjdzie ten sam skład co na finał pucharu więc Satrustegi będzie co najwyżej na ławce.

Karherop 29.04.2024 10:48

Ja bym to skwitował, że generalnie do awansu do esa ważniejsze od umiejętności strzelania goli, jest umiejętność bronienia wlasnej bramki.

Górnik Łęczna strzelił 2x mniej goli od nas i znajduje się praktycznie obok nas w tabeli. To samo Odra - 20 strzelonych goli mniej, przy 10 bramkach straconych mniej. Dać im Rodado i Alfaro i byłyby tam gdzie Lechia i Arka w tabeli.

Patrząc historycznie to choćby Raków i ŁKS razem wzięte gdy awansowały straciły praktycznie tyle samo goli co Wisła w tym sezonie.

Wniosków z tego można wyciągać bardzo dużo. Najważniejszy jest taki że grając tak jak założyła sobie Wisła, swiadomie ograniczyła sobie szansę na awans do esa.

pepe72 29.04.2024 11:10

Wczoraj oglądałem mecz Polonia-GKS Katowice:
7' - 1:0
90'+1 - 1:1
90'+4 - 1:2

Wniosek - "to skomplikowane". Jak się wygrywa to mecze należy zamykać jak najszybciej :>

krysztal 29.04.2024 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1621792)
Na baraże wyjdzie ten sam skład co na finał pucharu więc Satrustegi będzie co najwyżej na ławce.

Sam piszesz że Omrani może zagrać przez kontuzje i pauzy za kartki więc dlaczego Eneko nie miałby zagrać w barażach.Mimo wszystko występ tego drugiego jest nawet bardziej prawdopodobny.

pepe72 29.04.2024 15:14

Po ostatnim "samobóju" to raczej bym Kutwę wystawił niż Eneko.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl