![]() |
No, jaki kto ma terminarz to wychodzi po fakcie, o czym boleśnie przekonały się Tychy i Arka ze Zniczem. Oczywiście, jeżeli chodzi o nas to strata punktów z leszczami nie jest żadną niespodzianką, a przynajmniej nie powinna być.
|
Liga jest wyrównana, terminarz gra lub nie gra, dół tabeli mocny i najlepsi z nimi przegrywają. Wow. Szkoda tylko, ze koniec końców jakoś to się tak układa, że najsłabsi sa na dole tabeli, Wisła się męczy w środku a jak ktoś coś ogarnia jak Arka i Lechia to powoli lub szybciej się oddala od reszty.
Także porażka się może każdemu z każdym przydarzyć ale na koniec jakoś to tak wychodzi drugi rok, że nie możemy do top2 wejść. |
Ile myśmy stracili punktów z dołem tabeli? Siedemnaście? Dwadzieścia? Dlatego nie możemy awansować z pierwszych dwóch miejsc.
|
Cytat:
|
Przepaść jest mniej więcej taka jak stawiają bukmacherzy. 70 do 30 % dla Pogoni.
Z sama.Pogonia ewidentnie coś jest nie tak na wiosnę. Od marca 7 spotkań w tym tylko 2 wygrane 2 remisy i 3 porażki. W tym porażka u siebie z Piastem, Zagłębiem i remis w Kielcach. Jak trafia na swój dzień to oczywiście mogą nas powiezc z 4-0. Bardziej jednak obstawiam minimalna porażkę, może po dogrywce. |
Nadal chu*owo ale stabilnie. Statystycznie brakuje jeszcze 3 punktów do baraży. Realnie to ciężko powiedzieć, bo nawet 8 Motor miał tyle co my przed wygranym meczem z Podbeskidziem.
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
jakby Termalica miala juz utrzymanie w ostatniej kolejce ,to poza GKS Katowice , mamy 3 mecze z druzynami ktore nie graja o nic
|
haha... terminarz dla nas gra?
|
Cytat:
Stan na dziś (piątek, 26 kwietnia) to 4 zwycięstwa dają nam co najmniej baraże. Dziś jesteśmy na 3 miejscu ale graliśmy jako pierwsi w tej kolejce. |
Do końca sezonu "zasadniczego" zostały 4 kolejki.
Brakująca średnia do prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 3,50 pkt/mecz <- bez szans Brakująca średnia do mało prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 3,00 pkt/mecz Jeśli chodzi o baraże, to - ponieważ któryś z dziennikarzy się ostatnio o to czepiał (nie pamiętam czy Karcz czy Wojtowicz) to wyjaśniam metodologię (opartą na danych z poprzednich 11 sezonów, w których grało 18 zespołów, nie na analizie układu pozostałych do rozegrania meczów! - to zostawiam tłiterowiczom, którzy sobie tam liczą dokładne procenty, które... potrafią się zmienić o rząd wielkości co kolejkę) : Brakująca średnia do baraży z prawdopodobieństwem bliskim pewności: 1,75 pkt/mecz (= 2 wygrane + 1 remis) <- statystycznie w 4 przypadkach na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży; Brakująca średnia do wysoce prawdopodobnych baraży: 1,25 pkt/mecz (= 1 wygrana + 2 remisy) <- statystycznie w 3 przypadkach na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży; Brakująca średnia do prawdopodobnych baraży: 0,50 pkt/mecz (= 2 remisy) <- statystycznie w 2 przypadkach na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży; Brakująca średnia do mało prawdopodobnych baraży: 0,25 pkt/mecz (= 1 remis) <- statystycznie w 1 przypadku na 4 drużyna z tym dorobkiem punktowym wchodziła do baraży; Minimum historyczne osiągnęliśmy - w 1 przypadku na 11 do baraży wystarczyło 48 punktów. Ale nic nie wskazuje na to, aby w tym sezonie tyle wystarczyło. Średnia ligowa Rudego: 1,50 pkt/mecz. Klasyfikacja Wolfy'ego: Rude 1,636 vs Sobolewski 1,455 Jak pisałem poprzednio, trudno byłoby ponownie nie wyprzedzić Sobolewskiego mając dwa takie mecze przed sobą, na szczęście Rude wystarczył już pierwszy z nich. 11 meczów minęło, a Rude dalej nie potrafi wygrać 2 (słownie: dwóch) ligowych meczów z rzędu, ale to było oczywiste biorąc pod uwagę, że poprzednio zremisował. Na serię zwycięstw czekamy zatem do baraży. |
W Gdańsku chyba poczuli, że najtrudniej jest wykonać ten ostatni krok.
Za tydzień będzie tam cieplutko jeśli nie wygrają z Tychami. |
Tam to już raczej świętowanie, wystarczą im do szczęścia 3 punkty. Jakby oni teraz wypuścili z rąk awans, to byliby jeszcze większymi frajerami niż my rok temu.
|
Tak, wystarcza im do szczęścia 3 punkty i grają odpowiednio z 3, 4, 2 i 6-7 drużyna w tabeli (Miedź ma teraz autostradę do baraży).
Dopiero teraz zacznie się u nich presją. Oczywiście prędzej wierze że Lechia spieprzy awans kosztem GKSu Tychy niż żebyśmy to my mieli wygrać 4/4 spotkania. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Abstrahując że 4 maja ok godz 19.40 może być ta dywagacja już nieaktualna jeśli Lechia wygra z Tychami. Liczę że padnie tam remis. Liga będzie ciekawsza. |
Lepiej żeby Lechia wygrała z Tychami ale nie pisz żebym to wytłumaczył jeśli w 2 sekundy tego nie rozkminisz.
|
Dla uspokojenia garść danych o Rezerwach. W tej kolejce był mecz na szczycie (#2 z #3) Orzeł przegrał z LKS Jawiszowice i nastąpiła zmiana na miejscu wicelidera. Przy okazji coś już wiadomo na pewno - estymacja awansu okazała się bardzo trafna (polecam poprzednie wpisy).
Kod:
Wisła II Kraków razem dom wyjazd pauza |
Cytat:
|
Cytat:
A już nawet nie mówię o tym, że wolałbym grać w finale barazu z Lechią niż GKSem Tychy. |
Z top11 - drużynami mającymi szansę na baraże mamy następującą historię:
Kod:
drużyna M P RBZ Katowicami i Lechią na razie graliśmy tylko raz. Sprawdziłem również historię baraży do e-klapy: 22/23 - awansował zespół #5 Puszcza 21/22 - #4 Korona 20/21 - #6 Górnik Łęczna 19/20 - #3 Warta Rozkład idealny, co roku awansuje inne miejsce. W naszym przypadku głównym problemem będzie brak kibiców na wyjazdach. |
Co lepsze, do tej pory awansowały dwa zespoły które grały 2x u siebie oraz dwa zespoły które grały 2x na wyjedzie
I dochodzimy do momentu gdzie można rozlozyc ręce i powiedzieć że bez względu na zajęte na koniec miejsce, baraże może wygrać każdy. Po ostatniej kolejce grono zespołów które realnie mogły nas wyprzedzic wypychając z baraży zmalała z 4 do 3. Miedz Legnica można już skreślić na 99%. Dzisiaj jeszcze poprosimy o dwa remisy w ostatnich spotkaniach 29 kolejki. |
No do tego niestety sprowadzają się baraże.
Jedna taka asysta Satrusteguiego lub czerwona kartka jak Jarocha i możesz mieć przegrany sezon. |
Mam wrażenie, że jednak z miejsc 5 i 6 awansowały zespoły grające skomasowaną obronę i preferujące zdobywanie goli po kontrach lub stałych fragmentach, natomiast awansujące zespoły z miejsc 3 i 4 były nastawione na bardziej otwartą grę.
Pewnie się mylę, ale takie było moje pierwsze wrażenie. |
Cytat:
|
Ja bym to skwitował, że generalnie do awansu do esa ważniejsze od umiejętności strzelania goli, jest umiejętność bronienia wlasnej bramki.
Górnik Łęczna strzelił 2x mniej goli od nas i znajduje się praktycznie obok nas w tabeli. To samo Odra - 20 strzelonych goli mniej, przy 10 bramkach straconych mniej. Dać im Rodado i Alfaro i byłyby tam gdzie Lechia i Arka w tabeli. Patrząc historycznie to choćby Raków i ŁKS razem wzięte gdy awansowały straciły praktycznie tyle samo goli co Wisła w tym sezonie. Wniosków z tego można wyciągać bardzo dużo. Najważniejszy jest taki że grając tak jak założyła sobie Wisła, swiadomie ograniczyła sobie szansę na awans do esa. |
Wczoraj oglądałem mecz Polonia-GKS Katowice:
7' - 1:0 90'+1 - 1:1 90'+4 - 1:2 Wniosek - "to skomplikowane". Jak się wygrywa to mecze należy zamykać jak najszybciej :> |
Cytat:
|
Po ostatnim "samobóju" to raczej bym Kutwę wystawił niż Eneko.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl