Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Jaroo1 24.11.2025 16:21

Bilans u siebie 6-1-1 mamy. Zostało 9 meczów, wystarczy bilans 6-2-2 i z tymi cieniasami wszystkimi i na wyjeździe dorzucić z 6 pkt i jest na 99 procent awans.

Wisła stworzyła sobie taką przewagę, że teraz wystarczy nawet byle jak grać i wygrywać i awans będzie.

WildDog 24.11.2025 17:26

bedzie pieknie jak zakonczymy rok o 3 pkt. bogatsi.

krysztal 24.11.2025 18:36

https://x.com/zagrosik/status/1992829047961993386

crux.a 24.11.2025 23:11

Nie jestem statystykiem, ale jak widzę, że Wisła ma 95 proc. szans na pierwsze miejsce, a Pogoń 31, to najpierw dodaję w pamięci, potem sprawdzam na kalkulatorze i ciągle wychodzi mi ponad 126 procent, a przecież jeszcze jest Śląsk z 12 proc. szans itd. Ciekawe.

Karherop 24.11.2025 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1656970)
Nie jestem statystykiem, ale jak widzę, że Wisła ma 95 proc. szans na pierwsze miejsce, a Pogoń 31, to najpierw dodaję w pamięci, potem sprawdzam na kalkulatorze i ciągle wychodzi mi ponad 126 procent, a przecież jeszcze jest Śląsk z 12 proc. szans itd. Ciekawe.

To sa procenty na zajęcie miejsca 1 lub 2. Mysle ze teraz suma wyjdzie Ci dobra.

Ukradzione za @WildDog z czata:

Analiza naszej przewagi nad 3 druzyna, kolejka do kolejki; 0, 0, 2, 5, 3* 5, 8, 5, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 10, 9.....

*UWAGA!! tutaj po 5 kolejce, tak jakby mecz derbowy byl w normalnym terminie, czyli w 5 kolejce

pepe72 26.11.2025 18:37

Porównanie naszej jesieni do zimy w 1 lidze:
Kod:

        17 kolejka  34 kolejka         
  sezon  #  pkt    #  pkt  różnica
2022/23  10  23      4  60      37
2023/24  8  25      10  50      25
2024/25  6  27      4  62      35
2025/26  1  39

Tylko w sezonie 23/24 zdobyliśmy tyle samo punktów wiosną co jesienią. W pozostałych dwóch wiosna zawsze była lepsza :>

WildDog 26.11.2025 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1656971)
To sa procenty na zajęcie miejsca 1 lub 2. Mysle ze teraz suma wyjdzie Ci dobra.

Ukradzione za @WildDog z czata:

Analiza naszej przewagi nad 3 druzyna, kolejka do kolejki; 0, 0, 2, 5, 3* 5, 8, 5, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 10, 9.....

*UWAGA!! tutaj po 5 kolejce, tak jakby mecz derbowy byl w normalnym terminie, czyli w 5 kolejce

Jakie ukradzione. Skopiowane jedynie. Chcialem pokazac, ze od 11 kolejki, po wczesniejszych znacznych skokach, amplituda przewagi nad grupa barazowa sie splaszczyla.........

MaLk 26.11.2025 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1656970)
Nie jestem statystykiem, ale jak widzę, że Wisła ma 95 proc. szans na pierwsze miejsce, a Pogoń 31, to najpierw dodaję w pamięci, potem sprawdzam na kalkulatorze i ciągle wychodzi mi ponad 126 procent, a przecież jeszcze jest Śląsk z 12 proc. szans itd. Ciekawe.

Statystykiem nie musisz być, wystarczy czytać ze zrozumieniem, że tam nie ma konkretnego miejsca, ale pogrupowane 4 rodzaje miejsc (1-2 = awans bezpośredni, 3-6 = baraże, 7-15 = utrzymanie, 16-18 = spadek)... ;)

Więc dla pierwszej pary sumuj sobie spokojnie w pamięci czy tam na kalkulatorze, jak chcesz, byle do 200 ;)

Karherop 27.11.2025 09:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1657008)
Porównanie naszej jesieni do zimy w 1 lidze:
Kod:

        17 kolejka  34 kolejka         
  sezon  #  pkt    #  pkt  różnica
2022/23  10  23      4  60      37
2023/24  8  25      10  50      25
2024/25  6  27      4  62      35
2025/26  1  39

Tylko w sezonie 23/24 zdobyliśmy tyle samo punktów wiosną co jesienią. W pozostałych dwóch wiosna zawsze była lepsza :>

Bo tylko jakas ogromna zapaść mozne nas zatrzymać, czyli runda na poziomie zespołu 9-12, co nam sie zdarzyło dwa razy: za Brzeczka/Sobola i Rude.

Przy czym ciagle jedna wielką niewiadomą jest próg. Rok temu w polowie sezonu wiele wskazywalo że będzie wysoko.

pepe72 27.11.2025 10:44

Patrząc na wszystkie rundy w 1 lidzie, to przy obecnym układzie tabeli jedynie jesień'23 nie daje nam bezpośredniego awansu.
Potrzebujemy jakieś 25 punktów czyli 9 zwycięstw. Oby pierwsze dwa z tych dziewięciu w tym roku.

emailowiec 30.11.2025 22:58

Zostało nam 16 meczów do końca ligi, potrzebujemy 8 zwycięstw (albo np. 7 zwycięstw i 3 remisów). Chyba do ogarnięcia. Średnia 1,5 pkt na mecz.

buczo85 30.11.2025 23:10

Jeśli nie nastąpi jakiś kataklizm w drużynie to jestem spokojny o wiosnę. Zakładałem, że będę mega zadowolony jak nasi do końca roku dojadą z 42 pkt. I w zasadzie już dziś mam to czego chciałem :)

Karherop 01.12.2025 10:55

W zasadzie jedyną lampka alarmowa jest historia i choćby to co wyczyniała Arka Gdynia w sez 23/24

28 kolejka, 9 pkt przewagi i dali sie wyprzedzić na dystansie 6 kolejek. Zaprzeczenie jakiejkolwiek logice

No, tyle ze nas muszą wyprzedzić 2 ekipy.

Patryko 01.12.2025 12:00

Zejście na średnią 1,5 oznaczałoby dramatyczne obniżenie lotów, a i tak dałoby awans.

Myślę, że nie pozwoli na to ani Jop, ani piłkarze, którzy w większości walczą o swój największy sukces w karierze (no i co za tym idzie automatyczne podwyższenie pensji).

Karherop 01.12.2025 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1657204)
Zejście na średnią 1,5 oznaczałoby dramatyczne obniżenie lotów, a i tak dałoby awans.

Myślę, że nie pozwoli na to ani Jop, ani piłkarze, którzy w większości walczą o swój największy sukces w karierze (no i co za tym idzie automatyczne podwyższenie pensji).

I tu raczej nie zapowiada się na rewolucję kadrowa po ew. awansie. Mamy mloda, rozwojową kadrę.

Jak jesteśmy blisko celu niech przemowi fakt, że w sezonie 22/23 Ruch awansowal majac 17 zwyciestw przy 11 remisach i 6 porażkach.

Nasze 13-3-2 to nawet nie jest polowa drogi. To 2/3 tego co powinnismy zdobyć żeby zrealizować nasz cel.

sandomingo 01.12.2025 13:23

Wybitny Trener Albert Rude wykręcił w 15 wiosennych meczach ligowych 19 punktów, także wszystko jeszcze przed nami.
A przypomnę, że zdaniem niektórych tutaj ten Trener pozostawił Wiśle ogromną spuściznę w postaci charakteru szatni, który to osiągnął dzięki odstawieniu Omraniego.

pepe72 01.12.2025 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emailowiec (Post 1657181)
Zostało nam 16 meczów do końca ligi, potrzebujemy 8 zwycięstw (albo np. 7 zwycięstw i 3 remisów). Chyba do ogarnięcia. Średnia 1,5 pkt na mecz.

Potrzebujemy 8 zwycięstw w (najlepiej) 8 kolejnych meczach.
A potem to się można bawić i testować pod e-klapę.

krysztal 01.12.2025 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1657218)
Wybitny Trener Albert Rude wykręcił w 15 wiosennych meczach ligowych 19 punktów, także wszystko jeszcze przed nami.
A przypomnę, że zdaniem niektórych tutaj ten Trener pozostawił Wiśle ogromną spuściznę w postaci charakteru szatni, który to osiągnął dzięki odstawieniu Omraniego.

Te 19 i tak teraz prawdopodobnie da awans bo 3 obecnie w lidze Polonia Bytom musiałaby zrobić 30 pkt w 15 kolejkach(oczywiście jeśli po tej ostatniej w tym roku ten dystans się utrzyma.

Arkadiusz.Czerepach 01.12.2025 16:43

raczej juz nie da sie nie awansować

pepe72 01.12.2025 19:01

Idealna sytuacja, my daleko, za nami ścisk!
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka            18      9      9
punkty            42      22      20
średnia            2,33    2,44    2,22
Procent meczów    53%         
             
3 miejsce (pkt)    31         
zostało meczów    16         
przewaga          11         
możemy tracić      0,69         
             
2 miejsce (pkt)    32         
zostało meczów    16         
przewaga          10         
możemy tracić      0,63         
             
awans vice (śr.)  64         
Brakuje            22
średnia na mecz    1,38
najwcz. w kolejce  26


pepe72 01.12.2025 19:06

Pomiędzy 2 a 10 jest 5 punktów różnicy!
Kod:

#  Zespół  Mecze  Pkt
1  Wisła      18  42
2  Pogoń GM  18  32
3  Polonia B  18  31
4  Chrobry    18  31
5  Stal Rz    18  30
6  Śląsk      18  29
7  Polonia W  18  29
8  Wieczysta  18  27
9  Ruch      18  27
10  Miedź      18  27

11  ŁKS        18  25
12  Pogoń Si  18  22
13  Odra      18  22
14  Puszcza    18  18
15  Znicz      18  14
16  Stal M    18  13
17  GKS T      18  12
18  Górnik Ł  18  11


buczo85 01.12.2025 19:17

Coś mi się zdaje, że w tym roku to i 62 pkt mogą już dać awans.

MaLk 01.12.2025 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo85 (Post 1657246)
Coś mi się zdaje, że w tym roku to i 62 pkt mogą już dać awans.

Na tę chwilę (co oczywiście może się jeszcze zmienić), przy takim ścisku wychodzi na to, że awans może dać nawet wynik >60 punktów.

32 punkty drużyny z drugiego miejsca na tym etapie sezonu to najniższy wynik z ostatnich 13 sezonów, od kiedy liga gra osiemnastką. Zdarzył się w tym czasie jednak aż 4 razy.

W tych sezonach awans na koniec dawały następujące zdobycze: 62 (23/24), 61 (13/14) i dwa razy 58 (16/17, 17/18).

As 01.12.2025 21:06

Niewiarygodnie wygląda ta tabela. Nawet 13 Odra jest w walce o baraże a przy jakimś cudownym renesansie formy to i od biedy Puszcza

Jaroo1 01.12.2025 21:25

Jakichś tam większych zależności nigdy nie ma. Może sie zawsze zdarzyć sezon wyjątkowy i tak jak GKS wysiudał Arkę z awansu na wiosnę tak teraz może dwa zespoły wygrają prawie wszystko i będzie trzeba mieć 70 pkt do awansu, a Wisła mając 69 zdobędzie 3cie miejsce.

Statystyki to ą fajne ale już po fakcie. Trzeba robić swoje to awans bedzie.

pepe72 01.12.2025 21:33

Zagrosik twierdzi, że 65

https://i.imgur.com/e39jdvF.png

pepe72 01.12.2025 21:51

Jeszcze porównanie obecnego sezonu z poprzednim:
https://i.imgur.com/uhZ6Yd9.png

krysztal 01.12.2025 21:51

Zaraz zaraz.Czyli według tej tabeli 63 pkt to 98% szans na awans a 64 pkt 97% ?

pepe72 01.12.2025 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1657275)
Zaraz zaraz.Czyli według tej tabeli 63 pkt to 98% szans na awans a 64 pkt 97% ?

Błąd zaokrąglenia.
Jeśli dodawałeś to tak wychodzi, jeśli odejmowałeś od 100 punkty za 3 miejsce to wychodzi 98%.
Matematyka dyskretna pozdrawia :>

krysztal 01.12.2025 22:13

To wtedy przy 63 też 98%. Matematyka dyskretna,księgowość kreatywna u ciebie to chyba norma ;)

pepe72 01.12.2025 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1657289)
To wtedy przy 63 też 98%. Matematyka dyskretna,księgowość kreatywna u ciebie to chyba norma ;)

Dzięki za komplement ;)

Karherop 02.12.2025 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo85 (Post 1657246)
Coś mi się zdaje, że w tym roku to i 62 pkt mogą już dać awans.

Co roku ktos na wiosne zalicza rewelacyjna serie, raz to byly Tychy i Polonia, raz Gieksa, wczesniej my. Tutaj niewiele zespołów ma ogromną strate do miejsca 2, co spowoduje że wiosna wszywcy będą chcieli je wyrwac.

62 pkt to wciaz jest tylko prognoza.

Na pewno jest parę klubów ktore starć na wyskok 30-33 pkt w rundzie wiosennej. Szczególnie Miedź i Polonia maja do tego potencjał ustabilizowana kadre i doswiadczenie

Natomiast fakt że między 1 a 2 jest taka sama roznica jak miedzy 2 a 13 jest zjawiskiem niespotykanym

wolfy 02.12.2025 12:49

Pogoń przegrała, mamy 10 punktów przewagi nad drugim miejscem.

Karherop 03.12.2025 08:38

W ostatniej "jesiennej" kolejce najbardziej istotne spotkania:

11. ŁKS (25 pkt) z 1. Wisła (42)
6. Ślask (29) z 5. Stala (30)
3. Polonia B (31) z 4. Chrobrym (31)
2. PGM (32) z 14. Puszcza (18)
17. Tychy (12) z 7. Polonia Warszawa (29)

Przewaga nad 2 miejscem wyniesie min 7, max 13 pkt z obecnych 10
Przewaga nad 3 miejscem wyniesie min 8 max 13 pkt z obecnych 11

Szneka 03.12.2025 10:35

11. ŁKS (25 pkt) z 1. Wisła (42) oczywiście 2
6. Ślask (29) z 5. Stala (30) najlepszy X
3. Polonia B (31) z 4. Chrobrym (31) najlepszy X ewentualnie 2
2. PGM (32) z 14. Puszcza (18) najlepszy 2
17. Tychy (12) z 7. Polonia Warszawa (29) najlepszy 1 ale tu obawiam się 0-5 dla PWWA

idę postawić taki kupon ciekawe co mi z niego wejdzie

Arkadiusz.Czerepach 03.12.2025 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1657274)
Jeszcze porównanie obecnego sezonu z poprzednim:
https://i.imgur.com/uhZ6Yd9.png

ciekawe porownanie, widać że w zasadzie jest bardzo podobnie z jedna zasadniczą różnicą, w zeszłym roku lider miał konkurencje a w tym nie

Karherop 05.12.2025 20:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1657430)
11. ŁKS (25 pkt) z 1. Wisła (42) oczywiście 2
6. Ślask (29) z 5. Stala (30) najlepszy X
3. Polonia B (31) z 4. Chrobrym (31) najlepszy X ewentualnie 2
2. PGM (32) z 14. Puszcza (18) najlepszy 2
17. Tychy (12) z 7. Polonia Warszawa (29) najlepszy 1 ale tu obawiam się 0-5 dla PWWA

idę postawić taki kupon ciekawe co mi z niego wejdzie

Już po 1 meczu możesz wrzucic do kosza ;)

Dobry wynik dla nas w Tychach

pepe72 07.12.2025 20:11

Koniec roku, koniec grania (do lutego).
Jest dobrze mimo nieszczególnych humorów w tym tygodniu.
Mamy 10 punktów przewagi nad 3 miejscem, a za nami ścisk, więc te 64 punkty powinny wystarczyć.
TRZEBA JESZCZE 7 ZWYCIĘSTW, a dół tabeli - 5 zespołów z miejsc 12-18 (z 2 już graliśmy) przyjedzie na R22.
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka          19      9      10
punkty            43      22      21
średnia            2,26    2,44    2,10
Procent meczów    56%         

3 miejsce (pkt)  33         
zostało meczów    15         
przewaga          10         
możemy tracić      0,67         
             
2 miejsce (pkt)  34         
zostało meczów    15         
przewaga          9         
możemy tracić      0,60         
             
awans vice (śr.)  64         
Brakuje          21
średnia na mecz    1,40
najwcz. w kolejce 26

26 kolejka jest 21-22 marca 2026 i zróbcie mi chłopaki prezent na Wielkanoc :>

Karherop 07.12.2025 20:47

Najciekawsza statystka

Wisla bez wzgledu na inne wyniki przy bilansie na wiosne 12-0-3 awansuje do ekstraklasy ;)

Przy zremisowaniu meczu z Polonia Bytom to mawet 11-1-3

No i co istotne: owszem, mamy wiosną trudne wyjazdy, ale jest ich 7 versus 8 spotkań na Reymonta.

emailowiec 17.02.2026 10:17

Po dwóch meczach po przerwie zimowej dołożyliśmy 4 punkty. Brakuje jeszcze 6 zwycięstw w 13 meczach (jeśli dobrze liczę). Ewentualnie 5 zwycięstw i 2 remisów i powinno być dobrze.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl