Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Lechista69 13.03.2010 20:44

Dokladnie, wezcie przestancie wrzucac na pilkarzy bo prawda jest taka ze cos niektorzy potrafili grac a teraz piach kosmiczny, az nie wiem co oni na treningach robia ? A moze siatkonoga i solarka tylko ? o.o


Lobodzinski do wywalenia
Kirm, Pawel Brozek karnie do mlodej ekstraklasy

zmniejszyc pobory o 25%, niech czuja ze kasa ucieka!

Marcelo, Diaz, Issa Ba - 3 naszych murzynkow i wbrew temu co wielu mysli to sa profesjonalisci a co gra white power? GOWNO!

Donki 13.03.2010 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lechista69 (Post 868863)
Dokladnie, wezcie przestancie wrzucac na pilkarzy bo prawda jest taka ze cos niektorzy potrafili grac a teraz piach kosmiczny, az nie wiem co oni na treningach robia ? A moze siatkonoga i solarka tylko ? o.o


Lobodzinski do wywalenia
Kirm, Pawel Brozek karnie do mlodej ekstraklasy

zmniejszyc pobory o 25%, niech czuja ze kasa ucieka!

Marcelo, Diaz, Issa Ba - 3 naszych murzynkow i wbrew temu co wielu mysli to sa profesjonalisci a co gra white power? GOWNO!

taaa Diaz na pewno. Przecierz on gra tragicznie !!

Lechista69 13.03.2010 20:50

Ale on niegra na swojej pozycji, zostal zmuszony do gry w srodku przez Macka !! On jest bocznym obronca i w jakims starym wywiadzie mowil ze tam gra najlepiej...

Proximus 13.03.2010 20:51

Nie wiem czy ktoś to czytał ale na Weszło pisali że zasłyszeli od kogoś z naszego klubu że Skorża wylatuje po meczu z Jagą.

Niestety jako że nasze forum jest jakie jest muszę zacząć się od razu usprawiedliwiać. Nie traktuje Weszło jako wiarygodnego źródła informacji, osobiście nawet myślę że to bujda napisana żeby zapełnić newsa.

Lechista69 13.03.2010 20:55

Cupial wraca do Polski w poniedzialek, mysle ze to co pisze weszlo ma sens i Macka nic nie uratuje, oby za Mackiem polecial caly sztab, medycy, trenerzy, magicy

Marszałek 13.03.2010 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez coonta (Post 868765)

A i jeszcze jedno - jeśli ktoś mi mówi, że Maciek Skorża się wypalił, to Ferguson i tym podobni mu menadżerowie z Wysp chyba już się "przepalili", a jednak zdobywają krajowe trofea, może nie rok w rok, ale zdobywają... Tam zmieniają się zawodnicy w składach, nie trenerzy.

Ferguson ma charyzmę,pomysł,umiejętności taktyczne i analityczne. Do tego nie daje sobie w kaszę dmuchać i ma tzw warsztat. Skorża nie ma nic z tych cech,które wymieniłem. On ma zaledwie jedną taktykę, dzida i do przodu. A z charyzmy to,"gramy panowie,gramy". Na ile to może starczyć?rundę,sezon,dwa? Skorża jest slabym trenerem i nie ma co go bronić. Przy jednym trenerze zawodnicy powinni wiedzieć jak grać,gdzie się ustawić,czego od nas oczekuje. Niemalże stuprocentowe wykonanie taktyki. A tu nic,nikt nic nie wie. Jakby pierwszy raz w życiu się spotkali.

prober 13.03.2010 21:36

Skorży dziś doszedł jeden argument za pozostaniem na stanowisku: Wisła w ciągu ostatnich dwóch kolejek powiększyła przewagę nad Legią.

Pozostałych argumentów niestety brak.

dynek.pl 13.03.2010 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 868880)
Ferguson ma charyzmę,pomysł,umiejętności taktyczne i analityczne. Do tego nie daje sobie w kaszę dmuchać i ma tzw warsztat. Skorża nie ma nic z tych cech,które wymieniłem. On ma zaledwie jedną taktykę, dzida i do przodu.

United chyba graja podobnie tylko z przodu maja Rooneya.

prober 13.03.2010 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 868889)
United chyba graja podobnie tylko z przodu maja Rooneya.

No tak, każdy to wie, że jedyna różnica między taktyką Skorży i taktyką Fergusona leży jej w wykonawcach.

felipe 13.03.2010 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 868889)
United chyba graja podobnie tylko z przodu maja Rooneya.

Dla mnie post roku, mimo że dopiero marzec :lol:

willow 13.03.2010 22:39

Trzeba pamiętać o tym, że drużyny przestały się bać Wisły. Przypomnijcie sobie poprzednie sezony, wielokrotnie zawodnicy, trenerzy i komentatorzy zwracali uwagę na to, że przeciwnik przegrywał mecz w szatni. Dlatego prosta taktyka Skorży dawała efekt.
Obecnie nikt już nie boi się grać z Wisłą pressingiem, nikt nie boi się zaatakować. A my taktycznie stoimy w miejscu. Czy Skorża za te ostatnie prawie 3 lata wymyślił coś nowego? Nic. Dlatego powtórzę po raz tysięczny - z tym trenerem nic więcej się nie osiągnie. Bo on po prostu nie ma recepty na obecną sytuację.

dj_ibutti 13.03.2010 22:55

Tak w temacie wymyślania, to na prawdę myślicie, że:
-jak oni nie są w stanie poprawnie wykonać założen taktyki: podaj, przyjmij, podaj, strzel. Albo nawet podaj>dośrodkuj. Nie mówiąc juz o podaj>dośrodkuj>strzel. To rozkminią coś więcej od "długa na Brożka"?

-Skorża każe im nie przyjmować piłki, podawać niecelnie, strzelać sto metrów obok bramki. Brożkowi stać w miejscu, Boguskiemu grać z zamkniętymi oczami, Pawełkowi obserwować poprzeczkę i symulować kontuzję w 93 minucie meczu, gdy mogliśmy przeprowadzić akcję?

Pablo84 13.03.2010 22:59

To co najbardziej kuje w oczy w Wiśle Skorzy to praktycznie brak schematów rozgrywania akcji.
Toczenie piłki w naszym wypadku jest haotyczne, bez pomysłu, oparte na indywidualnych słabych umiejętnościach kopaczy jak i wybijaniu piłki na oślep(może dlatego Skorża chciał wysokiego napastnika?), przy rożnym podaniu do Marcelo (ten odgrywa albo główkuje na bramkę)i w zasadzie tyle.
Bez kitu, KAŻDA drużyna (może z wyjątkiem Legii) ma jakiś pomysł na grę, a u nas?...
Ja od samego początku mówiłem, że Brożek nie jest jakimś wybitnym napastnikiem.
Uważam, że nawet do pięt nie dorasta takiemu Żurawskiego,Kuźbie czy choćby Frankowsiemu.W jego poczynaniach nie ma pewności a raczej przypadek.
A z takim jedynym napastnikiem to co my chcemy osiągnąć?
Jedynym pozytywem tego okienka może być Issa Ba. Wydaje mi się, że tylko on może nam uratowac mistrzostwo, gdy tylko poprawi wytrzymałść. Być może na meczu z Jagą patrzyłem na niego przez różowe okulary ale w jego grze, bo chyba tylko raz stracił piłkę/ głupio zagrał, tak to, fajnie czytał grę, inteligętnie podawał, tylko co miał sam zrobić, zwłaszcza że jest of pomocnikiem a z przodu każdy poruszał się tak, jakby koniecznie nie chciał dostać piłłki? Wymowne było te jego pokazywanie ręką gdy biegł z piłką po lewym skrzydle i pokazywał ręką, by ktoś za nim ruszył - bo nasi kopacze by tylko stali...

To co się dzieję w Wiślę to wina Skorzy i sztabu medycznego (bardziej chodzi o fizjologa).
Dziwny zbieg okoliczności. Włoch przyszedł do Wisły i zaczeła się plaga kontuzji.Wczesniej gdy Bahr, przygotowywał piłkaczy nic złego się nie działo...


Edit:
Dj_Ibutti, czyli co?Sugerujesz, że kopacze grają przeciwko Skorży? Wczesniej jednak potrafili wymienić parę piłek i grac z klepki.Jesli nie, to znaczy że z aktualnym trenerem cofają się w rozwoju

dj_ibutti 13.03.2010 23:24

Sugeruję, że im się albo w dupach od nadmiaru pieniędzy poprzewracało i im się nie chce, albo że jeszcze są bez formy. Swoją drogą przydałoby się, zeby Brożek nie wiem.... nie mógł grać z jakiegoś powodu (kontuzji mu nie życzę), to wtedy przestaliby na niego grać i musieli zacząć myśleć.

Owszem częściowo za formę odpowiada Skorża, ale tylko w taki sposób że sobie źle dobrał "specjalistów"

Granie przeciwko Skroży byłoby idiotyzmem, bo przyszedłby jakiś morderca z Niemiec i kazałby im biegać, cytując Grzelaka "mordercze sprinty 100 m". Ew za Rzeźniczakiem "zostawać aż 6h dziennie w klubie" itp. teraz mają fajnie, nie muszą się specjalnie męczyć, wystarczy skreślać zera na koncie.

WhiteStarDvisionTheBest 13.03.2010 23:32

Ciekawe kim zastąpią Skorze jesli okarze się,że Cupiał go zwolni..bardzo jestem ciekaw..wariant z wywaleniem Skorzy i na jego miejsce Kulawik lub Moskal równa sie ze srodkiem tabeli lub gorzej,W Polsce brak trenerów lepszych od Skorzy którzy są wolni,si=fi By było gdyby Smuda wrócił do Wisły a tylko jego widze w Wisle z Polaków obecnie,chociaż ciekawie by było z Nowakiem,ale nie wiadomo czy chciałby pracowac w Wisle,najlepsza opcja to młody trener z zagranicy wide Petrescu z twardą ręką i z duzymi znajomosciami w swiecie piłkarskim.

tofik 13.03.2010 23:37

Heh, a może nie chcą mistrza wygrać, bo wiedzą, że w pucharach i tak nie mają szans. Tyle juz bylo kompromitacji ze stara gwardia juz ma uraz do Europy :D

El'kabat 13.03.2010 23:38

Dokładnie,zgadzam sie z Ibuttim.Pilkarzyki pajacyki na pewno nie graja przeciwko Skorży bo jest im z nim po prostu za dobrze,malo biegania,nie ma zapier.olu jak za Dana...
Jak dla mnie cos Skorzy od pewnego momentu nie wychodzi,moze nie jest w stanie zmotywowac tych pseudo grajków..No ale kogo tu przyjac z Polski ? Same ogorki,a nie trenery.Smuda,no ale ten w kadrze siedzi.
Licze,ze Cupial jak przyjedzie to obetnie im cos z pensji.

picasso 13.03.2010 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 868926)
Heh, a może nie chcą mistrza wygrać, bo wiedzą, że w pucharach i tak nie mają szans. Tyle juz bylo kompromitacji ze stara gwardia juz ma uraz do Europy :D

wszystko by sie zgadzało oprócz kasy.tego nie odpuszczą.

tofik 13.03.2010 23:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 868929)
wszystko by sie zgadzało oprócz kasy.tegop nie odpuszczą.

Premia za mistrzostwo zostala wstrzymana po ostatniej kompromitacji.
Czyli mysla sobie: Damy dupy i znowu nie bedzie premii. Po co sie szarpac :D
To tak w formie zartu bo przyznaje Ci racje.

Orson 13.03.2010 23:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 868889)
United chyba graja podobnie tylko z przodu maja Rooneya.

:rotfl:

Oglądnij sobie jakikolwiek mecz Manchesteru...

dj_ibutti 13.03.2010 23:49

Niestety nie została wstrzymana, a zamrożona... więc dostaną, dostaną...

iiYama 13.03.2010 23:59

Problemy zaczęły się nawarstwiać wyraźnie od momentu jak przyszedł włoski cudotwórca fizjolog. Zarówna po jesiennych jak i obecnych przygotowaniach widać że z drużyną jest nie teges. Obraz Boguskiego i Łobodzińskiego wolnych jak parowozy do teraz mam przed gałami. Rafał przerażony otrzymanym podaniem sprintem ucieka do linii mając nadzieję że zgubi ogon, a ta pszczoła go na ziemię powala. Biedny chłopak, że tez trener miał pomysł go wprowadzić do gry.

Jak po dwóch pierwszych kolejkach byłem wyrozumiały dla Skorzy tak teraz :/.

fan01 14.03.2010 00:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 868915)
-Skorża każe im nie przyjmować piłki, podawać niecelnie, strzelać sto metrów obok bramki. Brożkowi stać w miejscu, Boguskiemu grać z zamkniętymi oczami, Pawełkowi obserwować poprzeczkę i symulować kontuzję w 93 minucie meczu, gdy mogliśmy przeprowadzić akcję?

Nie. Ale:
Skorża wystawia w trzech meczach Boguskiego, który przez kontuzje zapomniał, że piłka jest okrągła, bramki są dwie, a graniu w dziada przeszkadzają złośliwi przeciwnicy.
Skorża wymyślił Małeckiego-Egzekutora wolnych, rożnych itp. Tego Małeckiego, który zamiast popatrzyć na ustawienie partnerów zamyka oczy, zmawia paciorek i łoi w góre ile silnik pozwoli, a nuż piłka zderzy się z jakimś ptakiem i spadnie na boisko, zamiast 20 metrów za linią.
Skorża bierze na drugiego bramkarza cypryjskiego Dudka, stawiając na Pawełka, który jest największa niewiadomą polskiej ligi - raz wybroni pilke nie do wybronienia, raz pusci babulca z ktorym poradzilby sobie kuzyn bramkarza trampkarzy Wisły.
Skorża nie potrafi zmotywować Brożka do jakiegokolwiek wysiłku i ambicji, przec co jeden z bylych najlepszych napastnikow naszego kraju staje sie zwyklym szarakiem.
Skorża zahamował talent Marcelo, który z najwiekszego talentu polskiej ligi staje sie coraz gorzym pilkarzem, bez polotu, z coraz wieksza iloscia bledow, z coraz mniejsza iloscia strzelonych bramek.

Nie zwalajcie calej winy na piłkarzy. Mamy ich miernych, nie mamy żadnej ławki, ale nasza liga jest jeszcze mierniejsza, więc z obecnym składem i trenerem z pierwszej półki bylibyśmy co najmniej 10 punktów nad reszta ligi...

PS. i nie chodzi mi o strate 8 (OŚMIU) punktów w 3 (TRZECH) kolejkach, chodzi mi o to, w jaki sposób to zostało uczynione, z kim (a raczej.. z nikim..) i jaki to przynioslo efekt - żaden, zero zmartwien o gre zespolu, jego przyszlosc - liczy sie tylko, czy moja miekka pupa bedzie jeszcze zarabiala na lawce trenerskiej, czy tez bede musial niestety szukac innego pracodawcy

Borinho 14.03.2010 00:25

nic dodać nic ująć Fan01 tak powinno być że spokojnie powiniśmy kontrolować przewagę na Legią i Lechem 10-12 pkt na teraz a co mamy ... Kabaret !!!! Poziom ligi jest żenujący a drużyna Skorży z niewiadomych przyczyn się do tego poziomu dostosowała !!!!

Do tego wszystkiego dodał bym najgorszy styl od 16 lat prezentowała Wisła mówię o 3 ostatnich meczach !!!... To trudno nazwać grą bo piłkarze mają potworne problemy z konstruowaniem czegokolwiek z przodu . Dominuje nieudolność w grze ofensywnej . Jedynym pomysłem są wrzutki w pole karne które mają jeszcze jakieś zastosowanie gdy jest tam Marcelo. Piłkarze oduczyli się kompletnie gry po ziemi . Konsekwencją tego jest 0 goli przez 270 minut.. czegoś takiego na poziomie naszej ligi to ja niestety nie pamiętam już od bardzo dawna !!!!

St@chu 14.03.2010 00:45

Fakt, że Skorżę zwolnić należy jest bezsprzeczny. Trenera rozlicza się, jak wszyscy tutaj wiemy z wyników zespołu, ewentualnie można brać pod uwagę jego grę. Nie ma się jednak co za długo nad tym rozwodzić, gdyż u nas leży obecnie generalnie wszystko.

Gdyby nie indolencja Legii i Lecha nie mielibyśmy na tym etapie rozgrywek o czym marzyć (może poza miejscem w pucharach). Porażka z Levadią i brak znaczącej poprawy gry zespołu, a w obecnej fazie rozgrywek praktycznie jej kompletnie załamanie muszą obciążać konto trenera.

Trenera, który już w latach poprzednich nie zachwycił jeśli chodzi o styl gry, poza jedynie pewnymi fazami choćby poprzedniego sezonu.

Skorża, czego mu nikt nie odbiera, zdobył z Wisłą dwa tytuły MP. Ten fakt zapewne pozwolił mu utrzymać stołek po eliminacjach LM. Nie powinien on jednak pozwolić mu utrzymać posady po ostatnich 6-7 meczach.

Skorża nie jest wielkim trenerem, nie ma ogromnej renomy, która pozwala wierzyć, że ozdrowi zespół, który zacznie marsz po mistrza i odrodzi się jak feniks z popiołów.

Moim zdaniem jednak nie powinno się go zwalniać nie znajdując wcześniej odpowiedniego następcy, który przejmie ten stołek nie awaryjnie, ale już na stałę. W przeciwnym razie możemy wpaść z deszczu wprost pod rynnę, a tego ani sobie, ani żadnemu innemu kibicowi Wisły nie życzę...

A jeżeli takiego kandydata po tak licznych wpadkach wcześniej nawet nie szukano to jedynie świadczy o szeroko znanym nam wszystkim profesjonalizmie naszego klubu...

vodzu91 14.03.2010 00:50

Żal mi Nas- kibiców Wisły, żal mi wszystkich kibiców polskich drużyn. Ekstraklasa, tylko z nazwy bo poziom jest na poziomie hmm... śmiesznym? Nie... To raczej paranoja co się dzieje. Możemy wymyślać przeróżnych następców Skorży, ale pewnego poziomu nie przeskoczymy i tyle.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fan01 (Post 868944)
Nie. Ale:
Skorża wystawia w trzech meczach Boguskiego, który przez kontuzje zapomniał, że piłka jest okrągła, bramki są dwie, a graniu w dziada przeszkadzają złośliwi przeciwnicy.
Skorża wymyślił Małeckiego-Egzekutora wolnych, rożnych itp. Tego Małeckiego, który zamiast popatrzyć na ustawienie partnerów zamyka oczy, zmawia paciorek i łoi w góre ile silnik pozwoli, a nuż piłka zderzy się z jakimś ptakiem i spadnie na boisko, zamiast 20 metrów za linią.
Skorża bierze na drugiego bramkarza cypryjskiego Dudka, stawiając na Pawełka, który jest największa niewiadomą polskiej ligi - raz wybroni pilke nie do wybronienia, raz pusci babulca z ktorym poradzilby sobie kuzyn bramkarza trampkarzy Wisły.
Skorża nie potrafi zmotywować Brożka do jakiegokolwiek wysiłku i ambicji, przec co jeden z bylych najlepszych napastnikow naszego kraju staje sie zwyklym szarakiem.
Skorża zahamował talent Marcelo, który z najwiekszego talentu polskiej ligi staje sie coraz gorzym pilkarzem, bez polotu, z coraz wieksza iloscia bledow, z coraz mniejsza iloscia strzelonych bramek.

Nie zwalajcie calej winy na piłkarzy. Mamy ich miernych, nie mamy żadnej ławki, ale nasza liga jest jeszcze mierniejsza, więc z obecnym składem i trenerem z pierwszej półki bylibyśmy co najmniej 10 punktów nad reszta ligi...

PS. i nie chodzi mi o strate 8 (OŚMIU) punktów w 3 (TRZECH) kolejkach, chodzi mi o to, w jaki sposób to zostało uczynione, z kim (a raczej.. z nikim..) i jaki to przynioslo efekt - żaden, zero zmartwien o gre zespolu, jego przyszlosc - liczy sie tylko, czy moja miekka pupa bedzie jeszcze zarabiala na lawce trenerskiej, czy tez bede musial niestety szukac innego pracodawcy

Trudno się z powyższym nie zgodzić- Boguski od początku nie nadaje się dla mnie na piłkarza nawet 2 ligi- sorry takie moje odczucia chodź trochę pkt Wiśle ustrzelił.

Skorża popełnia masę błędów, masę błędów popełniają nasi piłkarze albo... albo nie. Może oni lepiej nie potrafią i to nie jest żadna kwestia motywacji, psychiki czy olewania spotkań czy gwiazdorzenia? Przecież jak ktoś kiedyś bardzo mądrze zauważył ultra posse nemo obligatur?

Wojtas 14.03.2010 00:53

Nie kapuje..

dzis zobaczylem gre takiej Korony,Polonii Bytom ,czy Slaska....i tam lepiej czy gorzej bylo widac jakies ogoly zarys koncepjii mysli trenera ,czyli to co robi z nimi przez caly tydzien.jak na polskie warunki wiadomo ze cudow nie ma ale taka Polonia Bytom pilka z Legia pograc potrafiła.

I pytam sie jaką to poprawe gry widzi nasz super trener bo ja od lipcowej kompromitacjii 100 lecia po dzis dzien w srodku marca widze 11 pilakrzy i dryzyne bezradnie snujaca sie po boisku.Zadnej mysli,koncepcji planu...

bylem zwolenniiem Skorzy ale tylko jak zobacze inna Wisle od czasow Levadii,Dzis widze ten sam bezradny zespol albo i gorszy.
Niestety albo stety czas sie ze Skorza pozegnac ,dziekujac za 2 misttrzostwa ale zycie tovzy sie dalej.

Wisla potrzebuje zmian i metamorfozy ale to napewno pod inna ręka niz trenera Skorzy.

wolfy 14.03.2010 01:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 868889)
United chyba graja podobnie tylko z przodu maja Rooneya.

Proszę, napisz że to był żart. Ja rozumiem, że obrona Skorży wymaga coraz większych "kompromisów" z rzeczywistością, ale postawcie gdzieś granice! Nawet, jeżeli to miałoby być zwykłe : "Skorża to człowiek niegodny noszenia za Fergusonem płaszcza, nie mówiąc o porównywaniu warsztatów i osiągnięć obu trenerów".
To co, jakby Skorża prowadził United, to by przynajmniej tyle co sir Alex osiągnął?

Czy wy się dobrze czujecie!?

nesta 14.03.2010 01:54

Mi sie tez troche wydaje, ze za duzo wszyscy szukamy i dorabiamy ideologie do prostych spraw. Tak w zyciu bywa, ze czasem po prostu ta chemia sie wypala, cos sie konczy i to co mial Skorza do osiagniecia z Wisla to osiagnal. Nie ma co rozdzierac szat, nie kazdy trener musi byc kandydatem na drugiego Fergusona czy Wengera i jak cos nie idzie, nie uklada sie to trzeba to najzwyczajniej w swiecie zmienic. Bez tworzenia teorii o msciwych i leniwych zawodnikach, trenerze nieudaczniku itd itp. Nie ma co brnac na sile pod wezwaniem stabilizacji w cos co nie przynosi rezultatow. Coz, nie kazdy trener sie sprawdzi przez kilka lat. To samo tyczy sie sytuacji w Legii. Dziekuje Skorzy za to co zrobil, za to co osiagnal, ale pora na kogos innego. I nawet nie chodzi mi o obecny kryzys, bardziej patrze na to calosciowo. Owszem, to solidny, dobry szkoleniowiec, ale Wisla z tym skladem naprawde moze grac duzo lepsza pilke zarowno w lidze jak i w Europie.

vip2008 14.03.2010 02:59

Do Wszystkich krytykantów i krzykaczy!!!!!!
SKORŻA MUSI ZOSTAĆ!! JAK OSTATNIO ZDOBYWALISMY MISTRZA CALY RYNEK RZUCAL SIE ZA MARYNARKA SKORZY A TERAZ PLUJECIE MU PROSTO W TWARZ??? Jak możecie????TYLE DLA WAS ZNACZY??Zastanówcie sie nad tym co wypisujecie..Wisla nie wygrala meczu od dawna ok,niektorzy chlopaki nie maja formy ok,niektorzy nie wytrzymuja presji ok,niektorym po prostu NIE IDZIE OK! ale czy musimy zawsze wygrywać??Czy tylko wobec wygranych Skorza i spolka sa Cacy???
Troche szacunku do WISLY jako klubu ,kibiców ,którzy mimo wszystko sa z druzyna na dobre i na zle,nie sztuka krytykowac ,nabijac sie domagac sie zwolnienia..tacy jestescie madrzy??? to wyjdzcie na boisko i pokacie na co was stac?? Urban przegrywa mecz za meczem z Legia i co ? tez maja go zwolnic tu i teraz ?kazia z 5 ligi podworkowej tez maja zwolnic tu i teraz bo przez przypadek nie skosil trawy bo mu kosiarka sie zepsula????
taka jest piłka i z tym się trzeba pogodzic. i wk... mnie jak wszyscy dookoła mówią- Skorża straci prace czy nie itd
Bez jaj ludzie!!szacunek do drugiego czlowieka to podstawa!! czy do skorzy czy do kaczynskiego..mozna kogos nie lubic ale szanowac trzeba!!
.ale tacy jestesmy ,MY Polacy!!! kopiemy lezącego ,odwracamy się od człowieka i druzyny czyli nie jestescie Kibicami a Pseudokibicami ..zenada Panowie zenada!!!!
takie jest moje zdanie , ja wierze ze bedzie dobrze wspomnicie moje(pewnie wg Was prostackie) poglady!!
dzieki za przeczytanie!!! czesc
ABG

dawiss 14.03.2010 06:46

Kiedy kogos bronia wyniki, przymyka sie oko na wszystkie inne mankamenty, ale to nie znaczy, ze ich nie widac i gdybys mial dobra pamiec, pamietalbys, ze druzyna Skorzy byla krytykowana juz wczesniej za brak taktyki. Dzis druzyna prowadzona przez Macieja Skorze, nie ma ani stylu ani wynikow...

Colin 14.03.2010 06:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vip2008 (Post 868976)
Do Wszystkich krytykantów i krzykaczy!!!!!!
SKORŻA MUSI ZOSTAĆ!! JAK OSTATNIO ZDOBYWALISMY MISTRZA CALY RYNEK RZUCAL SIE ZA MARYNARKA SKORZY A TERAZ PLUJECIE MU PROSTO W TWARZ??? Jak możecie????TYLE DLA WAS ZNACZY??Zastanówcie sie nad tym co wypisujecie..Wisla nie wygrala meczu od dawna ok,niektorzy chlopaki nie maja formy ok,niektorzy nie wytrzymuja presji ok,niektorym po prostu NIE IDZIE OK! ale czy musimy zawsze wygrywać??Czy tylko wobec wygranych Skorza i spolka sa Cacy???
Troche szacunku do WISLY jako klubu ,kibiców ,którzy mimo wszystko sa z druzyna na dobre i na zle,nie sztuka krytykowac ,nabijac sie domagac sie zwolnienia..tacy jestescie madrzy??? to wyjdzcie na boisko i pokacie na co was stac?? Urban przegrywa mecz za meczem z Legia i co ? tez maja go zwolnic tu i teraz ?kazia z 5 ligi podworkowej tez maja zwolnic tu i teraz bo przez przypadek nie skosil trawy bo mu kosiarka sie zepsula????
taka jest piłka i z tym się trzeba pogodzic. i wk... mnie jak wszyscy dookoła mówią- Skorża straci prace czy nie itd
Bez jaj ludzie!!szacunek do drugiego czlowieka to podstawa!! czy do skorzy czy do kaczynskiego..mozna kogos nie lubic ale szanowac trzeba!!
.ale tacy jestesmy ,MY Polacy!!! kopiemy lezącego ,odwracamy się od człowieka i druzyny czyli nie jestescie Kibicami a Pseudokibicami ..zenada Panowie zenada!!!!
takie jest moje zdanie , ja wierze ze bedzie dobrze wspomnicie moje(pewnie wg Was prostackie) poglady!!
dzieki za przeczytanie!!! czesc
ABG

Ale nie musisz się tak podniecać i tyle krzyczeć ... To, że ktoś wytyka mankamenty (słusznie) w obecnej grze Wisły i pracy Skorży tu na forum nie oznacza, że nie ma do niego szacunku. Przeciwnie tu na forum obserwuję, że jest uznanie dla dokonań Pana Maćka w Wiśle, ale nie można dalej brnąć w beznadzieję i głosy dezaprobaty wobec gry Wisły i dalszej pracy Skorży wyniakją po prostu z obawy o przyszłe losy naszego klubu. Obecnie mam podobne odczucia co kilka postów wcześniej napisał Nesta. Pewien układ prawdopodobnie się wypalił i być może potrzeba zmiany i nie ma co się tu podniecać, bo nie widać symptomów, które mogłyby wskazywać na poprawę czy osiągnięcie sukcesu w europejskich pucharach ze Skorżą w przyszłym sezonie. Szacunek dla trenera za to czego dokonał z naszym klubem, ale obawa nakazuje się zastanowić poważnie czy może nie potrzeba nowej, trochę innej "miotły", nowego człowieka.

Nikt tu nie kopie leżącego. Jak Cupiał zwolni teraz Skorżę to ten dostanie odprawę, podziękowania za osiągnięte sukcesy a o pracę w dobrym polskim klubie nie będzie się musiał obawiać (Jeśli juz tak bardzo się przejmujesz o trenera Skorżę).

vip2008 14.03.2010 09:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Colin (Post 868983)
Ale nie musisz się tak podniecać i tyle krzyczeć ... To, że ktoś wytyka mankamenty (słusznie) w obecnej grze Wisły i pracy Skorży tu na forum nie oznacza, że nie ma do niego szacunku. Przeciwnie tu na forum obserwuję, że jest uznanie dla dokonań Pana Maćka w Wiśle, ale nie można dalej brnąć w beznadzieję i głosy dezaprobaty wobec gry Wisły i dalszej pracy Skorży wyniakją po prostu z obawy o przyszłe losy naszego klubu. Obecnie mam podobne odczucia co kilka postów wcześniej napisał Nesta. Pewien układ prawdopodobnie się wypalił i być może potrzeba zmiany i nie ma co się tu podniecać, bo nie widać symptomów, które mogłyby wskazywać na poprawę czy osiągnięcie sukcesu w europejskich pucharach ze Skorżą w przyszłym sezonie. Szacunek dla trenera za to czego dokonał z naszym klubem, ale obawa nakazuje się zastanowić poważnie czy może nie potrzeba nowej, trochę innej "miotły", nowego człowieka.

Nikt tu nie kopie leżącego. Jak Cupiał zwolni teraz Skorżę to ten dostanie odprawę, podziękowania za osiągnięte sukcesy a o pracę w dobrym polskim klubie nie będzie się musiał obawiać (Jeśli juz tak bardzo się przejmujesz o trenera Skorżę).


To "podniecanie i krzyk" z mojej strony to nic innego jak obawa o przyszlosc klubu na tle sportowym co łączy się z aspektem finansowym (LM itd)..
Przejmuje się tak niektórzy o ew slusznosc decyzji co do zwalniania Skorży W TEJ CHWILI, bo jak trafnie to ująłeś Drogi kolego,jest duza obawa co do zatrudnienia kogos nowego..
i tutaj powaznie trzeba sie zastanowic zanim Cupiał wypłaci komukolwiek odprawe!
Wg Ciebie odprawa zalatwi wszystko?wg mnei nie..
to znaczy ze jestes juz pogodzony ze zwolnieniem i przykladasz do tego swoje uznanie może i sluszne bo jak zauwazyles beznadziejnie jak narazie to wyglada ale widac swiatelko
.Skoro Trener stwierdzi ze juz "zrobil co w jego mocy" ok, dziekujemy mu za kilka lat pracy i w zgodzie sie rozchodzimy
jesli stwierdzi ze da rade to Dajmy mu w spokoju,przede wszystkim w spokoju popracowac z druzyna..
Wszystko niestety zaczelo sie od Levadii ciągłe to wypominanie (oczywiscie sluszne ale to juz historia) co nie pomaga w prowadzeniu zespolu i sama gra w niej..
Ja mimo wszystko jestem pewien ze kto by nie prowadzil druzyny Chlopaki z charakterem pokaza ze Biała Gwiazda na piersi to nie tylko liczenie zer na koncie ale znacznie coś wiecej..
To jest tylko moja opinia ja Wasza szanuje i Wy rowniez szanujcie moja.Skorza powinien dostac szanse wywalczenia Mistrza i walki o LM.pzdr

TRNKRN 14.03.2010 09:38

Jak widzisz światełko kolego, to chyba masz jaskrę. Jakie światełko widzisz? Remis w Białymstoku? Totalną padakę w ataku i pomocy. Jednego dobrego Ba, którego nie dotkął jeszcze warsztat Terzottiego i Skorży? (w sumie już dotknął, bo już w trakcie obozu złapał kontuzję.) Maciek skompromitował się doborem pracowników, przez których połowa składu połamana przez większość sezonu, a reszta dostaje w tyłek od jakiejśtam Levatywy z Estonii. Poza tym dostajemy w tyłek od każdego: od Ległej, Craxy, Lecha, Arki... Widać zrobił co było w jego mocy... Nie można trzymać kogoś za zasługi (za co jestem wdzięczny) gdy przegrywa się mecz za meczem i to w dodatku w kiepskim stylu - bez stylu. Dobrego trenera bronią wyniki - niestety w tym sezonie ich nie ma. Pora na zmiany.

Tenzen 14.03.2010 10:06

Skorża wyciągnął z naszych gwiazdeczek maksimum! Wszyscy widzimy jacy są, super mega hiper snajper Brożek obraża się na cały świat jak się mu podaje piłkę na dobieg a przecież on chciał idealnie na nogę itd. A Skorża sprawił, że oni są na pierwszym miejscu w tabeli.

Przyjdzie inny trener to drużyna osiągnie dna i będzie ich powoli z tego (być może) wyciągał.

Po sezonie kontrakt naszego trenera się skończy wtedy wzmocnienia składu i dopiero będzie można myśleć o trenerze.

AYALA 14.03.2010 10:52

terener zagraniczny za Skorże ? jest w Polonii Bakero i co ? osiąga jakieś super wyniki ? Grają gorzej jak za Zielińskiego czy Grembockiego.A na trenera z jakimś sukcesami to nas finasowo nie stac bo wątpie że Pan Cupiał zaoferuje milionowy kontrakt dla szkolenioowca a Probierz i Ulatowski to trenerzy tej samej klasy co Skorża.

grzesiek632 14.03.2010 11:07

Jestem pewny na 99% że do końca sezonu trenerem zostanie pan Skorża. Dlaczego?
To Skorża teraz ma Wisłę w ręku. Bo chyba nikt nie sądzi że Cupiał będzie płacił odszkodowanie ze zerwanie kontraktu z Maciejem Skorżą. Skoro nie stać Wisłę na 150tys euro na kontrakt dla bramkarza to chyba tym bardziej oczywiste jest że nie znajdzie się też kasa na wyżej wymienianą "operacje".
Tak więc może darujmy sobie te wyliczanki kto zostanie trenerem Wisły, a skupmy się nad tym jak zmotywować piłkarzy przy okazji najbliższych meczy. Widzieliście co wczoraj zrobili kibice Herthy?:)
http://www.futbol.pl/artykul/79288.html
Oczywiście nie sugeruje u nas takiego rozwiązania, bo to by była katastrofa dla klubu.

_ukoL 14.03.2010 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 869001)
terener zagraniczny za Skorże ? jest w Polonii Bakero i co ? osiąga jakieś super wyniki ? Grają gorzej jak za Zielińskiego czy Grembockiego.A na trenera z jakimś sukcesami to nas finasowo nie stac bo wątpie że Pan Cupiał zaoferuje milionowy kontrakt dla szkolenioowca a Probierz i Ulatowski to trenerzy tej samej klasy co Skorża.

Słusznie! I na dodatek obaj gwarantują taką samą kaszanę i bezpłciowość co prezentuje Wisła pana Macieja. Z deszczu pod rynnę.

Dive Pirate 14.03.2010 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vip2008 (Post 868986)
o Dajmy mu w spokoju,przede wszystkim w spokoju popracowac z druzyna..

Tyle spokoju i szans co Maciej, nie miał żaden trener w Wiśle.

Byłem za tym aby dograł sezon do końca ale po meczu z Jagą a buńczucznych zapowiedziach trenera i kopaczy przed nim, jestem za natychmiastowym zwolnieniem, niech choćby Kulawik dogra sezon do końca. Nie chodzi mi o wyniki bo z tym może być różnie, ale gdy mistrz Polski w trzech kolejnych meczach nie jest w stanie skonstruować akcji kilku podań do przodu to jest jakieś przegięcie, w dziada gra się prawie na każdym treningu a oni już nawet tego nie są w stanie zagrać. Z przerażeniem patrzyłem jak Jaga klepie piłką między naszymi mistrzami. Pomijam taktykę "dzida" bo jak traktorzyści graliśmy już poprzedni sezon, mimo tego zawsze klika akcji udało się skonstruować, sytuacje były i coś do sieci wpadło. Słabo się to oglądało ale wynik był i człowiek przymykał oko.
Aktualnie nie jesteśmy w stanie rozegrać nawet jednej sensownej akcji co jest przerażające a oglądając to coś co coraz trudniej nazwać piłką w naszym wykonaniu czuję jakby mi ktoś jaja ściskał. Dośrodkowania Patryka to jakaś parodia, rozgrywanie rzutów rożnych pt. Marcelo na długim słupku przez dwa sezony raczej dobrze o naszym taktyku nie świadczy. można by wiele wymieniać ale już chyba wszystko na ten temat zostało powiedziane. Myślę że trudno byłoby zagrać gorzej przy obecnym składzie dlatego nie dziwię się kolegom którzy doszukują się teorii spiskowych bo po prostu trudno sobie to wszystko racjonalnie wytłumaczyć. A prawda jest taka że nasza równia pochyła zaczęła się od odejścia Kosy i gramy coraz gorzej z miesiąca na miesiąc, do tego doszły kontuzje, frustracja kopaczy, złe przygotowanie fizyczne bo ewidentnie widać że naszym brakuje i mamy to co mamy.

Maciejowi dziękuję za wspaniałe chwile i dwa mistrzostwa a w szczególności za pierwszy sezon w którym naprawdę miło się patrzyło na naszą grę - choć może tu powinno się dziękować Kamilowi i Markowi który miał sezon konia. Życzę sukcesów w dalszej pracy trenerskiej.

A trenerem tymczasowym może być choćby Kulawik bo ciężko o gorszą grę przy obecnym składzie.

flamengista 14.03.2010 11:18

Ja rozumiem, że niektórzy bronią Skorży do upadłego. Każdy ma prawo do własnych poglądów.

Ale proszę o jedno - nie obrażajcie naszych piłkarzy. Owszem, są to cieńcy kopacze. Ale w meczu z Jagą dali 110% swoich niewielkich umiejętności. Bezstronni obserwatorzy - komentatorzy stacji Canal+ - chwalili piłkarzy obu drużyn za niesamowitą wręcz walkę i zaangażowanie. I ja się z tym zgadzam. Walka po naszej stronie była. Nie było niestety gry w piłkę.

Jak oskarżacie naszych o brak chęci, to miejcie odwagę pójść na trening i rzucić im to prosto w oczy. Na przykład Arkowi Głowackiemu, który w piątek wkładał głowę tam, gdzie Wy balibyście włożyć nogę.

Podkreślam - nasi kopacze dawali wielokrotnie powody do narzekań. Ale nie teraz. Chłopaki jak na swe przeciętne umiejętności naprawdę się starają. Problem w tym, że na linii trener - zawodnicy nie ma już chemii.

W piłce sfera psychiki odgrywa olbrzymią rolę, tam są największe rezerwy. Jeśli nasi piłkarze podświadomie nie ufają już Skorży, to nawet litry potu wylane podczas okresu przygotowawczego nie pomogą.

Co do zmiany trenera. Ja uważam, że nawet zmiana szkoleniowca na zasadzie zatrudnienia "strażaka" ma sens. Moim zdaniem takim strażakiem mógłby być Bobo Kaczmarek. Od razu uczciwie zastrzec, że trenuje do końca rundy i ma uratować europejskie puchary. I porządnie mu za to zapłacić.

Równocześnie szukać solidnego fachowca. I nie chcę tu słuchać, że tacy do Wisły nie przyjdą. Na rynku są dziesiątki świetnych jak na polską ligę fachowców, którzy przyjdą tutaj z pocałowaniem ręki. Nie wielkie sławy - początkujący trenerzy z Niemiec czy Holandii. Nie gwiazdy pokroju Schaefera, ale pełni werwy, energii, chorobliwie ambitni. Ale znający rzemiosło trenerskie w wystarczającym stopniu, by spokojnie zdominować polską ligę.

Dało się sprowadzić Dana Petrescu, można sprowadzić równie dobrego fachowca. Ale nie z dnia na dzień. To potrwa parę miesięcy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl