![]() |
Cytat:
|
W dwoch źródłach widzialem asyste zapisana Rodado (sofascore i flashscore), TF wpisal Kuziemke. Kwestia sporna czy był kontakt. Moze to jeszcze wyjdzie na jaw przez samych zainteresowanych.
|
Komentarz w TV był taki, że nie są w stanie stwierdzić czy był kontakt Rodado z piłką, nawet po analizie stopklatek.
W związku z tym Borek wolał dać asystę Kuziemce. |
W protokolach sedziowskich takich rzeczy sie nie wpisuje, więc w zasadzie ta kwestia zostaje nierozstrzygnięta, o ile sie Rodado nie wypowie.
Karcz u siebie napisal ze Rodado ledwie musnął piłkę, wiec przypiszą asyste Kuziemce. No ale to dalej takie "widzimisie". |
Cytat:
|
Cytat:
Wszystkie liczone tutaj progi ze swojej istoty wprost zakładają, że każdy z pozostałych klubów może zacząć punktować lepiej niż dotychczas (inaczej po prostu ekstrapolowalibyśmy aktualną tabelę), ba, jeden nawet może punktować aż tak dobrze, że na koniec sezonu zepchnie nas na miejsce drugie i nie będzie to miało żadnego znaczenia - bo wszystkie progi liczone są z perspektywy drugiego miejsca. Liczymy te progi właśnie po to, aby oszacować co będzie, jeśli ci na dole zaczną punktować wyraźnie lepiej. Nikogo z nas w ostatecznym rozrachunku nie interesuje ile punktów potrzeba zdobyć aby wygrać ligę, nawet Zagrosik ostatecznie do kwestii awansu sumuje procenty dla pierwszej i drugiej lokaty ;) Co do sprawdzalności progów - według modelu 50% drużyna z drugiego miejsca powinna mieć na tym etapie 26 punktów, według modelu 75% - 27 punktów. Patrzymy w tabelę i... no tak to właśnie wygląda. Ergo, na tym etapie do końca sezonu teoretycznie wystarczy (z naszej perspektywy) punktować ze średnią 1,5 pkt/mecz. Ale już żeby ktoś nas wypchnął przy takiej średniej z miejsca awansu bezpośredniego, to - w najmniej korzystnym dla nas wariancie - dodatkowo Śląsk musiałby jednocześnie zagrać ze średnią 1,9 a Wieczysta lub Chrobry 2,05. Niby ciągle możliwe, ale dotychczas żadna inna drużyna nie była w stanie nawet zbliżyć się do średniej 2,0, a każde nasze kolejne zwycięstwo automatycznie podwyższa progi dla reszty drużyn. |
I dlatego kluczowe jest punktowanie dopóki forma nam sprzyja i nie ma kontuzji.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Jop rozjebał system w tym sezonie. Co prawda dalej uważam, że weryfikacja Wisły, trenera itd nastąpi dopiero w ekstraklasie, niemniej po tylu latach posuchy to taka dobra gra w I lidze już jest jakimś sukcesem.
Patrząc na to jak reszta punktuje to być może do awansu starczy jakieś śmieszne 60 pkt (Pogoń póki co idzie na 61 pkt) czyli bilans nasz by musiał wynieść 7-1-11 xd Patrząc nawet na ambitniejsze scenariusze czyli granicę 66-68 pkt to i tak jak na drużynę, która ma obecnie bilans 12-2-1 pozostaje do wypełnienia śmieszny limit np 10-0-9. Oczywiście jeszcze nie awansowaliśmy ale póki co wydaje się niemożliwością aby tego awansu Wisła nie zrobiła. Tak więc należy się też mocno skoncentrować na PP, nawet nie po to żeby za rok walczyć na 3 frontach ale po to, żeby mieć teraz kilka meczów u siebie w PP, zarobić i nawet odpaść w Europejskich Pucharach po pierwszych meczach (i też zarobić). Oczywiście to wizja gdzie PP wygrywamy ale nawet każdy kolejny mecz u siebie w pucharze to dobra bonusowa kasa, nie trzeba nawet do finału dochodzić. |
Cytat:
|
Teraz już można jedynie prowadzić statystykę pt jaką katastrofę musiałby zrobić Jop i Wisła żeby nie zebrać x punktów. Także można jakby od drugiej strony teraz szukać co niby się musi stać żeby nie było awansu.
Jak komus się nudzi to może np przyjąć, że trzeba zdobyć 27 pkt w 19 meczach, czyli średnia 1,42 i sobie szukać, którzy trenerzy mieli taką słabą średnią w Wiśle. Sobol chyba miał coś koło tego. Ciezko teraz w ogóle sobie wyobrazić żeby ta drużyna przobraziła się w zespół takich paralityków i zagrała resztę sezonu na poziomie np Sobola żeby awansu nie zrobić. |
W fecie w marcu jeszcze chyba nikt z nas nie uczestniczył
|
Mialem już napisać że matematycznie to niemożliwe, ale 21 marca gramy 26 kolejke, czyli 24 pkt przewagi nad 3 miejscem....
Zabrzmi to jak zabrzmi, ale wolalbym troche później żeby wiecej ludzi sie zebrało na rynku :) |
"zarobić i nawet odpaść w Europejskich Pucharach po pierwszych meczach". Zdobywca PP zagra w 3 rundzie eliminacji LE gdzie przegrywając trafia do 4 rundy LK. Tam najprawdopodobniej będzie rozstawiona z racji rankingu krajowego, więc prawdopodobnie zagra w fazie ligowej LK .
|
Cytat:
|
Nie ma szans na rozstawienie w 4. rundzie LK tą ścieżką. Ewentualnie można się prześlizgnąć jak Raków, czyli grając w 3. rundzie LK wylosować kogoś z wysokim współczynnikiem i go przejąć na 4. rundę. Ale spadając z LE gra się na swoim (słabszym z pary) współczynniku, więc pozamiatane.
Ale wciąż, dwa dwumecze, wystarczy jeden do wejścia do rundy. Jak się uda, to sporo kasy wpada, jak nie, to 4 mecze nie powinny aż tak rozwalić sezonu jak rok temu orłom Moskala. Więc bym zwycięstwem w PP nie pogardził, znowu fajna przygoda by była. |
Tym bardziej, że 3 rudna to już sierpień a nie początek lipca jak za czasów Moskala.
Poza tym wiele wskazuje na to, że awans możemy sobie zapewnić już w kwietniu (pozdrawiam Pana Wojciecha ;)), więc dobrze by było zagrać jeszcze o coś 2 maja. |
Ewentualne zdobycie pucharu Polski wychodzi poza ramy statystycznej zabawy :-)
Natomiast jesli udaloby sie faktycznie puchar zdobyc to gra w europejskich pucharach jest dodatkowym magnesem przy sciaganiu zawodnikow. Zapewne po awansie kogos konkretnego trzeba bedzie sciagnac i grajac w pucharach mozna probowac sciagac zawodnikow, ktrzy be pucharow niekoniecznie byliby zainteresowaniu aby przyjsc do beniaminka. |
Dobrze by było już w przerwie zimowej 1-2 grajków pod ekstraklasę ściągnąć, by już zgrywali się z zespołem.
Ale zdaję sobie sprawę, że to praktycznie nierealne. |
Przy wyliczeniach Piotra Klimka nasze szanse na europe oscyluja w tym momencie na 6%.
Czy to duzo czy to mało - nie wiem. Na pewno kazdy z zespolow esa (nawet taka Korona) będzie na puchar jeszcze bardziej napalona niz my. Za duza kasa jest w grze. Lekko + 20 mln zl ze wszystkimi gwarantowanymi profitami |
Cytat:
Myślę, że to, że się udało z poziomu 1 ligi zdobyć puchar rozbudziło apetyty. Ale zobaczymy jutro po losowaniu. Cytat:
Patrząc po tabeli e-klapy doskonale widać "klątwę europucharów". Z polskiej czwórki RJLL, Jaga jest #2, Amica #5, Raków #7, Legia #9. |
Cytat:
W PP moga zatem wystawiac zawodnikow spoza pierwszej 11tki - cos jak my z Odra i Hutnikiem. |
Aktualizacja po meczu z Chrobrym. gol Rodado, kluczowe zagranie Igbekeme, Leliveld
1. Rodado (20) 15g + 2a +3aa 2. Duarte (10) 4g + 4a +2aa 3. Erlthaler (15) 4g +5a +6aa 4. Biedrzycki (5)4g + 1aa Krzyżanowski (9) 1g + 4a +4aa Kuziemka (16) 4g +6a +6aa Leliveld (10) 1g + 5a +4aa Igbekeme (5) 2g + 3aa Kutwa (4) 1g + 1a + 2aa Nikaj (1) 1g Kawała (1) 1g Jaroch (2) 1g + 1a Zwoliński (1) 1g Duda (5) 0g + 4a+ 1aa Carbo (4) 0g + 1a + 3aa Staszak (1) 1aa Grujcic (4) 1g+1a+2aa Omic (1) 1a Giger (1) 1aa Baniowski (1) - 1aa Samoboj - 1 Idziemy dalej po swoje Srednia 2.53 pkt na mecz |
Obecny ranking krajowy 7,67 na pewno by nie wystarczył do rozstawienia w 4 Q LK, ale ranking przewidywany (48pkt:4 )12pkt rankingu krajowego może wystarczyć .To więcej niż teraz ma np Larnaka, Hearts czy Rijeka i to może ale nie musi wystarczyć na rozstawienie
|
Jest dobrze, a do czasu doliczonego w meczu Pogoń GM-Odra było nawet bardzo dobrze.
Ale i tak peleton stracił do nas Kod:
razem dom wyjazd |
Cytat:
Do rankingu klubowego idzie 20% rankingu krajowego, wiec to ewentualnie będzie ~9,6 pkt. Max to wystarcza do rozstawienia w 3 rundzie LK. Na 4r potrzeba bedzie ok 15-18 pkt |
Tak na wesoło : Jest co najmniej 2x większa szansa że L wygra LK niż MP (wg Piotra K)
|
Cytat:
|
Zagrosikowi też wychodzi 64 po tej kolejce.
https://x.com/zagrosik/status/1985563687500021946 Na szczęście zaległy mecz był z drużynami z dołu tabeli. Cytat:
|
Post pepe72,sytuacja po 15 kolejce zeszłego sezonu
https://forumwisly.pl/showpost.php?p...postcount=4386 |
Tez uważam ze te progi sa generalnie odrobine za nisko dla 2 miejsca. Zawsze ktos wiosna wystrzela z formą. Tego estymacje nie przyjmują.
Pare lekkich dygresji (zarowno optymistyczne jak i pesymistyczne). Arka po 15 kolejce miala 2 pkt wiecej niz obecna PGM i ugrała 72 pkt. Miedź w pierwszych 15 kolejkach punktowała 2.2 (33 pkt) by w kolejnych 19 punktować 1.21 pkt/mecz. Ale za to jesli na jesien ugramy jeszcze te 8-10 pkt to na wiosne moglibyśmy odwalic nawet taka runde jak za Rude (19 pkt w 15 meczach (sic!!!) ) i awansować. |
Cytat:
|
Patrzac jak punktujemy w cyklach miedzy przerwami na kadrę:
6-0-1 18/21 pkt 3-2-0 11/15 pkt + Awans w PP 3-0-1 9/12 pkt + awans w PP Przydałoby sie w ostatnim cyklu w tym roku zapunktowac 7/9 punktow i zakończyć rok z podniesionym i głowami (+awans w PP). |
Zakończyła się runda "jesienna".
Liczby się zgadzają ale szkoda straconych punktów na wyjeździe. Kod:
razem dom wyjazd |
Na półmetku sezonu najlepiej widać jaką dobra rundę mamy za sobą.
Rundę wg mnie nie do powtórzenia, choc może sie milo zaskoczymy. 78 pkt na koniec nie zrobił nikt w dotychczasowej 1 lidze 18 zespołowej, a patrząc wyżej w esa to od poszerzenia ligi tym bardziej. Jeśli trzymać sie dalej granicy wyznaczonej przez Zagrosika (65 pkt - choc dla mnie deko zbyt optymistycznej) to do jej osiągnięcia potrzebujemy 26 pkt. To jest punktowanie na poziomie 1,53 pkt/mecz i zagranie rundy z tyloma wpadkami co Wieczysta czy Polonia Warszawa. Bilans 7-5-5 czy 8-2-7. Jesli wygramy ostatnie 2 spotkania w tym roku to wiosna musimy wygrać ledwo 5 czy 6 spotkań z 15. To bylby scenariusz idealny na nasze skołatane serca |
Statystyka Z-R-P w pierwszej rundzie.
Jeśli faktycznie mistrza wygrywa się w Łęcznej to optymistyczna :> Z żadnym z obecnych spadkowiczów nie straciliśmy punktu, a najgorszy zespół, który nas ugryzł jest na 13 miejscu. Kod:
dom: Remisy: #7 Wieczysta, #12 Pogoń Siedlce, #13 Odra |
Popatrzcie z kim graliśmy na wyjazdach:
http://www.90minut.pl/liga/1/liga14073.html Głownie dół tabeli i sporadycznie z kimś z czołówki. Podobnie jak w familiadzie: "druga runda będzie trochę trudniejsza" ;) |
Z kim gdzie graliśmy:
dom: 2,3,5,6,8,9,10,13 wyjazd: 4,7,11,12,14,15,16,17,18 Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl