Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

gooro33 26.10.2009 08:58

Mysle ze warto w wysylanych do radnych mailach pytac tez o hale Wisly.

Mnie np ciekawi czy radni przepuszcza przez palce dotacje unijna jaka klub na ta hale ma dostac.
Bardzo ciekawy temat w perspektywie tego jak duzo radnych torpeduje nasz stadion zaslaniajac sie tym ze sa inne obiekty sportowe ktorych nie ma w miescie..
Ja wysylam maile i pytam o ta hale bo chce wiedziec jak to radni sobie planuja rozwiazac.
Bo prawda jest taka ze jezeli teraz o to nie zawalczymy to mozemy nie wybudowac tej hali przez nastepnych kilka dobrych lat...
http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=15415&sub=komisja_sklad&query=id%3D805
http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=154...query=id%3D806
Panowie:
[email protected], [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected], [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected], [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected], [email protected], [email protected]; [email protected], [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected], [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected], [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]
Panie:
[email protected], [email protected], [email protected], [email protected]; [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected]


Jerzy Fedorowicz

Cytat:

Witam i dziękuję za list. Chcę zapewnic Pana, że zachowam zdrowy rozsądek
przy podejmowaniu decyzji o dalszym dofinansowaniu budowy stadionu Wisły i
mam nadzieję, że termin jego oddania będzie zachowany. Cieszę się, że
takich zaangażowanych kibiców ma Wisła.
Łączę wyrazy szaunku.

Jerzy Maciej Fedorowicz
Przewodniczacy Komisji Kultury, Promocji i Ochrony zabytków RMK
http://mail.google.com/mail/images/cleardot.gifBogusław Kośmider


Cytat:

Witam

Czasu mało więc do rzeczy:

Audyt jest niezbędny i nie trwa miesiącami.To sprawdzenie przez speców
projektu i samej inwestycji, zweryfikowanie kosztów i przedstawienie
wniosków. Bez tego za parę miesięcy będziemy mieli kolejne wnioski o
kolejne pieniądze i studnię bez dna.
A pieniędzy w kolejnych latach będzie o wiele mniej w budżecie , więc może
nie starczyć . I co wtedy ? Zatrzymujemy wszystkie inne inwestycje ?
A w sprawie Hali : Są dwie hale - Ta Wisły i Miejska Hala
Sportowo-Widowiskowa. Na obydwie nas nie stać . Będzie więc tak ,że
zaczniemy dwie i będziemy latami kończyć .I znowu będą naciski , znowu
problemy .Ale cóż, polityka....

POzdrawiam
http://mail.google.com/mail/images/cleardot.gifJerzy Wozniakiewicz


Cytat:

Witam uprzejmie,

Proszę się nie obawiać - nikt chyba nie byłby tak nierozsądny, by
dalej opóźniać przebudowę stadionu Wisły. A te pieniądze oczywiście
trzeba dać, ale chętnie poznam wszystkie tajemnice zawarcie w audycie
i ukrywane przed radnymi przez Prezydenta. To jednak nie może
oczywiście opóźniać jego budowy. Ciekawy artykuł na temat tego audytu
jest dziś w GK:
http://krakow.naszemiasto.pl/wydarze...mnic,id,t.html

Przykro mi, ale nie jestem w stanie tak z marszu odpowiedzieć na Pana
pytanie odnośnie hali Wisły. Popieram zaangażowanie Miasta w ten
projekt, ale nie ukrywam, że nie znam szczegółów, ponieważ nie jestem
członkiem Komisji Sportu, która zajmowała się ta sprawą.
Poproszę podczas posiedzenia Klubu radnych, by koledzy przedstawili na
tym forum stan sprawy i wtedy będę mógł się wypowiadać.

Pozdrawiam,
Jerzy Woźniakiewicz

Wrona 26.10.2009 10:37

Pan Jerzy Woźniakiewicz... Brawo dla tego Pana!
Takich trzeźwych i, pozytywnych i konstruktywnych głosów trzeba w tej (i nie tylko) dyskusji). Przyznał się, że nie zna się na piłce, ale jego głos jest jednym z najbardziej rozsądnych.
W przeciwieństwie do pana Kośmidera, którego argumenty o kilku tysiącach zainteresowanych kibiców i rzekomo fatalnych występach Wisły w Europie kompromitują jego stanowisko w sprawie. Zapamiętamy, niech pan będzie pewny.

PS. Przepraszam jeśli była o tym mowa, ale nie rozumiem jednego. Wzrost kosztów budowy spowodowany jest m.in. potrzebą przeprojektowania czy zmiany rozmieszczenie podpór trybuny (trybun?). Przecież to powinno być już uwzględnione w projekcie czyli tym samym w kosztach "przetargowych". dlaczego takie ważne szczegóły konstrukcyjne wychodzą dopiero, gdy jedna trybuna stoi, druga "wychodzi" z ziemi?

QBAS 26.10.2009 10:56

Szczerze mówiąc jestem pozytywnie zaskoczony, że Radni odpisują na pojedyncze emaile. Czego zbliżające się wybory nie robią z ludzi ;)

fran23 26.10.2009 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 808097)
Panowie, w budzecie miasta jest 600 mln rocznie na edukacje, 400 na gospodarke komunalna, 200 na kulture, wiec nawet 500 mln rozlozone w czasie od 2003 do 2010 na stadion nie jest tak duzo. Gdansk planuje na stadion baltic arena wydac 1 mld a ma dochody roczne niecale 2 mld, wroclaw ma ponad 2 mld a stadion tez ma byc drozszy. naprawde nas stac na stadion. leny kravitz wzial za wianki 2 mln za jeden koncert. miasto wydaje na tor kajakarstwa gorskiego na kolnej 80 mln (ilu jest kibicow kajakarstwa gorskiego a ilu pilki noznej?), jest cale mnostwo rzeczy, gdzie pieniadze sa wyrzucane w bloto. warto zobaczyc caly budzet i ocenic. brakuje na szpitale ale wiecej daje sie na zoo... paranoja!

do gooro33: sesje sa otwarte i mozna przyjsc, posluchac i zabrac glos. ja chetnie oddam swoj czas i glos dla Ciebie! zapraszam wszystkich. na sesjach byli zawsze kibice cracovii, gdy dotyczylo to ich spraw, stadionu, hali, udzialow w spolce. wywieszali flagi, gwizdali. kibicow Wisły nigdy nie bylo. moze czas to zmienic. radni kibice cracovii (ras, okonski, itp.) chetnie zapraszali, zeby wywolac presje (sami mi to powiedzieli). jestem kibicem Wisły i jestem z tego dumny, ale my cieszymy sie z tego co mamy, a cracovia sie organizuje przeciw nam, moze to wynika z kompleksu zawsze nad...


A w pana byłej partii nie ma żadnych ludzi sympatyzujących z Cracovią?Osobiście nie wierzę w pana czyste intencje.Odezwał się pan dopiero wtedy gdy wybuchła burza związana ze stadionem.Wybory tuż tuż więc chce się pan przypodobać kibicom Wisły grając na ich uczuciach np. cytując słowa Henryka Reymana.Przypominam Pan też zrobił wielkie NIC dla Wisły.Wypomina tu pan innym radnym z poprzednich kadencji.Raś walczył o swój klub -Cracovię , a pan co ??ZERO!!!Więc nie licz na to ,że pisząc na tym forum i podlizując się innym kibicom dostaniesz mój głos.


Woźniakiewicz -jedyny sensowny głos w tej sprawie.

it 26.10.2009 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fran23 (Post 808207)
A w pana partii nie ma żadnych ludzi sympatyzujących z Cracovią?Osobiście nie wierzę w pana czyste intencje.Odezwał się pan dopiero wtedy gdy wybuchła burza związana ze stadionem.Wybory tuż tuż więc chce się pan przypodobać kibicom Wisły grając na ich uczuciach np. cytując słowa Henryka Reymana.Przypominam Pan też zrobił wielkie NIC dla Wisły.Wypomina tu pan innym radnym z poprzednich kadencji.Raś walczył o swój klub -Cracovię , a pan co ??ZERO!!!Więc nie licz na to ,że pisząc na tym forum i podlizując się innym kibicom dostaniesz mój głos.

Zobacz sobie na post 5238 i linki się tam znajdujące.
Radny Olszówka nie jest bohaterem z mojej bajki, ale pisanie, że nic nie robił dla Wisły, to zwykłe kłamstwo.
Akurat on jest jednym z nielicznych, którym na interesie Wisły bardzo zależy.

fran23 26.10.2009 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez it (Post 808209)
Zobacz sobie na post 5238 i linki się tam znajdujące.
Radny Olszówka nie jest bohaterem z mojej bajki, ale pisanie, że nic nie robił dla Wisły, to zwykłe kłamstwo.
Akurat on jest jednym z nielicznych, którym na interesie Wisły bardzo zależy.

Dobrze,przepraszam może się trochę zagalopowałem z tych emocji ,może nie zrobił nic ale napewno niewiele.I dobrze ,że jego prośba nie została rozpatrzona pozytywnie o rozgrywanie meczów w czasie modernizacji aż do ukończenia, bo by nawet trybuny zachodniej nie zaczęli robić!Jednak dalej podtrzymuję ,że dla mnie ten Pan to tylko zwykły karierowicz.

KOMINEK 26.10.2009 11:36

Przypominam, że nie jest to temat polityczny i że swoich sympatii/antypatii politycznych tu nie prezentujemy.

Temat jest o budowie stadionu i tylko, w takim kontekście proszę pisać posty. Jeśli macie coś do radnego, co dotyczy budowy stadionu bardzo proszę, wszystko ponad to będzie odpowiednio nagradzane
:-)

Adrian_Suvalkai 26.10.2009 11:43

Legia:

http://www.imageurlhost.com/images/e...readwgd8le.jpg

Wisła:
http://img26.imageshack.us/img26/8753/ludziq.jpg

Uważacie że jest aż tak źle?

sito 26.10.2009 11:47

odbieracie wizje z kamerki na okrąglaku bo ja nie mogę, co mam zrobić żeby był obraz

Kuba 26.10.2009 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 808215)
Przypominam, że nie jest to temat polityczny i że swoich sympatii/antypatii politycznych tu nie prezentujemy.

Temat jest o budowie stadionu i tylko, w takim kontekście proszę pisać posty. Jeśli macie coś do radnego, co dotyczy budowy stadionu bardzo proszę, wszystko ponad to będzie odpowiednio nagradzane
:-)


Zwłaszcza jeśli zaczniemy punktować konkretne partie zaczną się spory polityczne a nie dotyczące stadionu.
A tutaj chodzi o puntowanie kazdego ktos jest przeciwko nam z różnych parti.

kot 26.10.2009 12:25

Zobaczcie co miasto Warszawa robi dla klubu Legia Warszawa - http://www.legia.com.pl/pl/25355,Now...reningowe.html

Cytat:

"Nie wszyscy wiedzą, że w zakresie prac wykonawcy znajduje się również przebudowa boisk treningowych" - czytamy w "Naszej Legii". "W pierwszej kolejności w miejscu boiska zachodniego, na którym trenuje pierwszy zespół, zostanie wybudowana płyta ze sztuczną nawierzchnią nowej generacji. (...) Przebudowa drugiego boiska, zajmowanego do tej pory przez grupy młodzieżowe, nastąpi w dalszej części budowy. Wcześniej znajdzie się na nim zaplecze budowy, wykorzystywane głównie w czasie prac nad dotychczasową trybuną krytą. Dopiero kiedy zaplecze będzie można zlikwidować, w jego miejscu powstanie boisko z naturalną i - co ważne - podgrzewaną murawą. Obie płyty zyskają sztuczne oświetlenie.
A oto zdjęcie z już wykonanego jednego boiska bocznego ze sztuczną murawą:

http://www.budowastadionu.pl/foto/ma...39_remont6.jpg

Na tym boisku już tej zimy pilkarze Legii będą mogli trenować niezależnie od warunków atmosferycznych, bowiem boisko wykonano z najnowocześniejszej, wręcz rewolucyjnej sztucznej murawy, imitującej idealnie naturalną murawę, uzbrojonej w system podgrzewania i odpływu wody oraz zamontowano oświetlenie masztowe.

Czy nie uważacie, że Rada Miasta Krakowa powinna podobnie jak Rada Miasta Warszawy, która wykonuje dla Legii Warszawa kolejne, tym razem już naturalne boisko boczne przy stadionie na Łazienkowskiej 3 ( podobnie uzbrojone ), wybudować Wiśle przynajmniej takie same boiska boczne ? Przecież stadion Legii nie będzie uczestnikiem Euro 2012 a jednak Radni Warszawy dbają o niego należycie, jak widać.

Teren koło R22 został rozgrzebany budową a boisk pomocniczych z prawdziwego zdarzenia, nie ma w ogóle, chyba nawet w planach. Fakt zabrania przez Miasto starych masztów oświetleniowych, świadczy, że nasi Radni i Prezydent z gospodarnoscią i sensem przeprowadzania inwestycji przy R22 nie mają nic wspólnego. Powinni się wstydzić i uczyć od swoich kolegów z Warszawy. Teraz będą musieli kupować o wiele już droższe maszty na nowo. Bo przecież Stadion przy R22 powinien mieć boiska boczne, na tych samych zasadach finansowania i ich funkcjonalności, co i Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk i inne miasta w Polsce. W końcu od ponad 10 lat, Wisła Kraków przynosi Krakowowi wiecej sukcesów sportowych niż Legia Warszawie czy wszystkie inne kluby swoim miastom, a więc nasi Radni powinni Wisłę wyposażyć jeszcze lepiej niż Radni Warszawy Legię, nie mówiąc tu o innych w/w miastach..

Możecie mówić co chcecie, ale wstyd mi za naszych Radnych. Kuriozum w skali światowej jest fakt, że Radni nawet nie przewidzieli murawy na boisku głównym stadionu i jeszcze się dziwią, że jest potrzebne i trzeba na nie przeznaczyć środki. Nie wspomnę o monitoringu, nagłosnieniu, telebimach i najprawdopodobniej nawet oświetleniu stadionu oraz Bóg wie czego jeszcze, co powinno być a czego nie ma, aby wydane prawie 400 mil zł, nie wyrzucić w błoto w skutek abstrakcji inwestycyjnych przy naszym stadionie. To wszystko nie mieści się w głowie normalnego człowieka, jak nasza inwestycja jest przeprowadzana. To się nadaje do najsmutniejszej z komedii, opartej na faktach autentycznych. Chyba nawet w komunie, aż tak bardzo nie odlatywano od rzeczywistości. To jest kpina nie tylko z mandatu, jaki im powierzyliśmy. To jest kpina z rozumu.

Musimy sami na tym forum, przeprowadzić audyt na wszystkie brakujące dotąd elementy stadionu i jego infrastruktury ( drogi, parkingi itd. ) aby nasi Radni nie zbudowali nam złotej wieży bez przysłowiowych toalet, wody, światła czy ogrzewania. Musimy ten audyt dopracować, najlepiej jak potrafimy i przedstawić go na najbliższej sesji Rady Miasta, zanim Radni przegłosują budżet pseudo oszczędny, racząc nas tak niedokończoną " złotą wieżą". Nauczmy ich europejskiego działania aby traktowali mieszkańców Krakowa jak europejczyków, lub choć jak Warszawiaków, Poznaniaków, Wrocławian czy Gdańszczan, a nie jak plemiona słowiańskie z Puszczy Małopolskiej.

Nie wolno także pozwolić Radnym i Prezydentowi, na zmarnowanie środków unijnych na HALĘ SPORTOWĄ TS ( które są większe od brakujących na ten projekt środków). W końcu w starej, zdewastowanej hali, także grają mistrzowie Polski i rywalizują w pucharach europejskich. Nie mam nic przeciwko hali dla Cracovii czy hali w Czyżynach, ale nie kosztem hali Wisły

gooro33 26.10.2009 12:45

Józef Pilch


Cytat:

...Jeśli chodzi o hale sportową na Wiśle to w/g informacji jakie uzyskaliśmy od Prezydenta to te pieniadze mają być przesunięte na budowę Hali Widowiskowo-Sportowej w Czyżynach.
Radny Miasta Krakowa
J.Pilch
Rozumiem ze w takim razie o hali mozemy zapomniec....Przepada dofinansowanie z unii ale co tam, przeciez to tylko kilkanascie milionow heh

spidey 26.10.2009 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adrian_Suvalkai (Post 808217)
Legia:

http://www.imageurlhost.com/images/e...readwgd8le.jpg


Uważacie że jest aż tak źle?

Troszkę tutaj jest przekłamania perspektywy. Trybuna Zachodnia (dzisiejsza kryta) będzie bliżej linii bocznej co widać patrząc na dół zdjęcia i wybudowaną już trybunę z której robiono to zdjęcie. Będzie się zaczynała tak gdzieś w początku ławek rezerwowych od strony murawy.
Sorry za offtop, pozdrawiam

Adrian_Suvalkai 26.10.2009 12:54

Tak to wiem nowa kryta będzie zdecydowanie bliżej, tylko chodzi mi o widok z narożników, wygląda jakby zbyt dużo nie odbiegały od siebie.

spidey 26.10.2009 12:57

Bo zapewne tak jest. ;)

kot 26.10.2009 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 808234)
Józef Pilch


Rozumiem ze w takim razie o hali mozemy zapomniec....Przepada dofinansowanie z unii ale co tam, przeciez to tylko kilkanascie milionow heh

To nie jest kilkanaście milionów. To jest odebranie nam a w konsekwencji zaprzepaszczenie i zmarnowanie ponad 30 milionów zł ( 8 mil euro dotacji unijnej na TS Wisła), podczas gdy brakuje tylko 25 milionów zł aby halę wybudować. Jak myślisz, czy w tym roku rozpoczną Czyżyny za 200 milionów zł, aby dotacja nam zabrana, nie przepadła ? W życiu chińczyka nie, bo nawet projektu Czyżyn jeszcze nawet nie ma. To są kłamstwa i wyborcze obiecanki. Nie mam nic przeciwko Czyżynom, ale za nim one powstaną za tak dużą kasę, to za te 10 % tej kwoty, Wisła za rok już miałaby nowoczesną halę na 5 tys miejsc, tak jak Cracovia ma mieć w okolicach 2012 roku halę na 2, 6 tys miejsc, na co Radni wydali już wstępną zgodę w projekcie " Stadion MKS Cracovia" i zabezpieczyli go finansowo aż do 2012 roku, całkowicie z środków miejskich, bez unijnych dotacji. Nie mam nic przeciwko hali Cracovii czy w Czyżynach, ale nie kosztem hali Wisły.

EDIT

Też otrzymałem odpowiedź Radnego Pilcha i nie tylko w tej sprawie i staram się im odpowiedzieć, oraz szerzej dyskutować jeśli zechcą , przedstawiając swoje argumenty. Radni informują mnie także, potwierdzając fakt nie posiadania informacji o kompleksowych i ostatecznych kosztach inwestycji, choć teraz o tą infermocję zabiegają, że bez tych informacji, trudno jest zabezpieczyć tą inwestycję kompleksowo i raz na zawsze. To jest przerażające, jak wygląda koordynacja i w ogóle praca naszych władz miejskich.

gooro33 26.10.2009 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 808243)
To nie jest kilkanaście milionów. To jest odebranie nam a w konsekwencji zaprzepaszczenie i zmarnowanie ponad 30 milionów zł ( 8 mil euro dotacji unijnej na TS Wisła), podczas gdy brakuje tylko 25 milionów zł aby halę wybudować. Jak myślisz, czy w tym roku rozpoczną Czyżyny za 200 milionów zł, aby dotacja nam zabrana, nie przepadła ? W życiu chińczyka nie, bo nawet projektu Czyżyn jeszcze nawet nie ma. To są kłamstwa i wyborcze obiecanki. Nie mam nic przeciwko Czyżynom, ale za nim one powstaną za tak dużą kasę, to za te 10 % tej kwoty, Wisła za rok już miałaby nowoczesną halę na 5 tys miejsc, tak jak Cracovia ma mieć w okolicach 2012 roku halę na 2, 6 tys miejsc, na co Radni wydali już wstępną zgodę w projekcie " Stadion MKS Cracovia" i zabezpieczyli go finansowo aż do 2012 roku, całkowicie z środków miejskich, bez unijnych dotacji.

To byla tylko ironia z mojej strony.
Zachcecam wszystkich do pisania maili i pytania o hale.Nie moze byc tak ze radni odpuszczaja dofinansowanie na 30mln na hale a potem gdy podobna kwote trzeba przyznac na stadion to robi sie z tego takie halo!
Wczesniej ktos napisam ze hala na Cracovii ma kosztowac 80mln zlotych, a ta hala bedzie 2razy mniejsza od naszej, juz pomijam sam fakt tego ze pasy nie maja zadnej druzyny w ekstraklasie ktora na tej hali mogla by grac

Arapaho 26.10.2009 14:51

Panie Darku trzeba jednak zaznaczyć że na 30 mln się się nie skończy i lepiej już teraz mówić o kwocie przynajmniej 2 krotnie większej ( niekórzy piszą o 80 mln) ponieważ jakby Rada przyznała 30 mln a za 2-3 miesiące wyjdzie sprawa kolejnych funduszy to będzie powtorka z rozrywki.
Zmiana projektu fundamentów, dachu trybuny wschodniej, obniżenie murawy, podgrzewanie płyty, boksy dla drużyn gosci i gospodarzy, przyłącza do trybun, wykończenie trybuny północnej z bramkami wejściowymi, drogi dojścia,uporządkowanie terenu, system nagłasniający,internetowy, telebim - o tylu rzeczach wiadomo że nie zostały uwzglednione w przetargach

Merytoryczność listu pasiastego jest tradycyjna, nawet szkoda komentować Chcieliby 100% poparcia swoich inicjatyw w Radzie a głos w obronie Wisły jest dla nich obrazą , ehhh....
i jeszcze milicyjna przeszłość..:) oni się z tego nigdy nie wyleczą

Island 26.10.2009 15:41

Tak na marginesie naszych problemow z finansowaniem to wyglada na to ze w Poznaniu niedawno oddana trybuna grozi zawaleniem: http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=9533.
Jak widac nie tylko u nas sa problemy i nasi radni powinni o tym pamietac!

Ps. Mam nadzieje ze nie sa to tak powazne problemy jak tam opisuja bo zycze Lechitom ladnego, funkcjonalnego i bezpiecznego stadionu.

kristos 26.10.2009 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Island (Post 808315)
Tak na marginesie naszych problemow z finansowaniem to wyglada na to ze w Poznaniu niedawno oddana trybuna grozi zawaleniem: http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=9533.
Jak widac nie tylko u nas sa problemy i nasi radni powinni o tym pamietac!

Ps. Mam nadzieje ze nie sa to tak powazne problemy jak tam opisuja bo zycze Lechitom ladnego, funkcjonalnego i bezpiecznego stadionu.

Ale o czym konkretnie radni powinni pamiętać ,bo jakos nie wiem o co ci chodzi ?

Island 26.10.2009 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 808319)
Ale o czym konkretnie radni powinni pamiętać ,bo jakos nie wiem o co ci chodzi ?

A o tym ze ciezko jest przeprowadzic tak duza inwestycje bezblednie. Godzac sie na wydatki rzedu 300 mln trzeba pamietac ze dodatkowe srodki moga byc potrzebne. I wcale nie jest to koniecznie domena "Krakowskich" przetargow.

Sami 26.10.2009 16:09

Panowie, podbijam pytanie - kiedy ujrzymy pierwsze elementy konstrukcji dachu? Musimy czekać na zmianę projektu przez O. ??

kot 26.10.2009 16:15

Island

Może rzeczywiście w Poznaniu coś sknocili, bo firma która budowała IV trybunę w 2004 roku, już nie istnieje. Ale czy coś zepsuto poważnie czty też nie, może tutaj także chodzić o wyeliminowanie tej jedynej trybuny, nie pasującej do reszty trybun. Mając takie ekspertyzy tej trybuny o jej rzekomych lub prawdziwych wadach konstrukcyjnych, śmiało można ją pod hasłem wzmocnienia, przebudować jednocześnie na kształt i wysokość trybun pozostałych. Wtedy stadion będzie stanowił jednolitą bryłę i niepewne ekspertyzy z tutnelu aerodynamicznego, przeprowadzane na AGH w Krakowie, co do wytrzymałości membrany dachowej i stelarza dachu, na wiatr wiejący od strony właśnie tej najniższej trybuny IV, nie będą już nikogo martwić. Może takie są plany, przed ostatecznym zadaszeniem stadionu ?

To tyle, bo nie na temat.

Markus 26.10.2009 16:52

Przede wszystkim, nie szalejmy z tymi audytami.

Też jestem za rozliczeniem błedów, Majchrowskiego, Obtułowicza itd, ale po pierwsze, pamiętajmy, że domaganie się teraz audytu może prowadzić do zawieszenia lub potężnego opóźnienia w oddaniu stadionu do użytku.

A po drugie - zwróćcie uwagę, że poniekąd w analogicznej sytuacji są Poznań, Warszawa itd., gdzie też w trakcie budowy stadionów pojawiła się konieczność dołożenia dodatkowych środków. I nikt tam z tego powodu nie zarządza żadnych panicznych audytów, nie wstrzymuje uruchomienia potrzebnych pieniędzy etc. Wiedzą, że nie mogą sobie na to pozwolić, bo zawala terminy i jeszcze napędzą koszta. Będą rozliczać budowy dopiero po ich oddaniu. Dlaczego u nas ma być inaczej? Dlaczego tam się da, a u nas jak zwykle nie? Warto postawić sobie te pytania. U nas po prostu za tymi audytami kryje się stricte polityczna gra.

Dlatego jestem przeciwnikiem blokowania jakichkolwiek niezbędnych środkow do czasu ukończenia budowy i uzależniania uruchomienia ich od czegokolwiek. Potem - jak najbardziej, niech wszystko weryfikują, walczą o zwroty, pociągają się do odpowiedzialności, rozliczają itd. Teraz jeśli zaczną w tym grzebać, to mogą utknąć na miesiące lub lata w audytach, audytach do audytów, interpelacjach, wnioskach, kruczkach proceduralnych, paragrafach itd.

Jednocześnie już teraz apelują do SKWK o zorganizowanie stosownej manifestacji kibiców w dniu głosowania tej sprawy w Radzie Miejskiej.

Po raz kolejny apeluję też do SKWK o zwrócenie się do "przyjaciół Wisły" typu Dańca, Sikorowskiego, o wsparcie w tej sytuacji.

FraMat 26.10.2009 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 808322)
najblizsze posiedzenie komisji sportu RMK bedzie poswiecone sprawie stadionu i hali Wisły. mam nadzieje ze radni beda za pozytywna opinia. zapraszam rowniez wszystkich zainteresowanych. komisja jest planowana 3 listopada ale moze bedzie zwolana wczesniej w trybie nadzwyczajnym! podam dokladny termin i miejsce.

dobrze byłoby, zeby zarówno na to posiedzenie komisji, jak i na glosowanie sprawy w Radzie udali się dosć licznie przedstawiciele kibiców Wisły Kraków, ale może nie na zasadzie pospolitego ruszenia, bo nie chodzi o to, aby tam śpiewać "Jak długo na Wawelu..." ani tym bardziej "LTSK..." ale zaprezentować
- swoją obecność,
- żywotne zainteresowanie pomyślnym rozwiązaniem sprawy,
- poparcie dla radnych chcących mądrze sprawę budowy stadionu doprowadzić do końca,
- krytykę uprawiania polityki w roku przedwyborczym kosztem terminowego zakonczenia prac.

Czy w związku z tym pan radny Olszówka mógłby zasugerować kibicom Wisły jakieś spotkanie celem wybrania jakiejś delegacji, a uniknięcia jednocześnie niepotrzebnego wprowadzania zamieszania i burd na sesję? A może znaleźć jakieś inne rozwiązanie?

Troche słabo mi się robi jak uświadomię sobie, że pojawienie się na sesji zbyt krewkich kibiców mogloby raczej zaszkodzić tej sprawie niż pomóc.

Dodatkowa manifestacja kibiców, też mogłaby się przydac. Faktem jest, że dobrze byłoby przeprowadzić ją legalnie. Ktoś musiałby zająć się uzyskaniem zezwolenia. Nie wiem czy nie jest na to za późno.

Gin 26.10.2009 18:50

http://dt.bip.krakow.pl/oswiadczenia/5375.pdf czy ja dobrze rozumiem że zona pana Kośmidra która jest członkiem zarządu w jakiejs tam firmie bierze kaske za organizacje jakis uroczystości ???

Gin 26.10.2009 19:18

Nie no ja rozumiem wszystko ale to juz jest naduzycie lepiej by była dla niego aby ktos inny te imprezy organizował przeciez to nieetyczne zachowanie .

StelmiOriginal 26.10.2009 19:19

E tam nieetyczne, ważne że kasa leci... $$$$$$$$

Wrona 26.10.2009 19:27

@ Darek Olszówka:
Czy ma/miał Pan dostęp do tego "utajnionego" raportu dot. dostosowania stadionu do wymogów UEFA?

I jeszcze takie pytanie ogólne:
Czy ktoś z Zarządu Wisła Kraków SSA wybiera się na posiedzenie RM?

dostuffca 26.10.2009 20:57

offtop

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gin (Post 808413)
http://dt.bip.krakow.pl/oswiadczenia/5375.pdf czy ja dobrze rozumiem że zona pana Kośmidra która jest członkiem zarządu w jakiejs tam firmie bierze kaske za organizacje jakis uroczystości ???

Czyli jak ktoś jest radnym, to jego żona nie może prowadzić działalności, którą prowadzi od 13 lat? Firma organizuje targi wszelakie - w tym te, których częścią jest w/w nagroda. Z tego co widzę, to konkurs im. J. Długosza, o którym mowa w dokumencie, nie jest imprezą organizowaną przez miasto - Prezydent Krk jest jej patronem. Nie popadajmy w paranoję.

gooro33 26.10.2009 21:19

Na forum Cracovii jada relacja z naszego tematu budowy.. nawet tam musza sie im ujawniac PRL-owskie kompleksy.
Ci ludzie zyja w innej epoce i innej rzeczywistosci zal mi ich.
http://www.cracovia.krakow.pl/read.p...1580980,page=4

Markus 26.10.2009 21:21

Moi drodzy, radny Kośmider właśnie zrzucił ostatecznie maskę. Oto kolejna odpowiedź na moje uwagi i kontrargumenty, którą mnie "zaszczyciłł":

Najpierw jednak moje słowa, abyście wiedzieli, o co chodzi i mieli pełen obraz:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus do Radnego Kośmidra

Szanowny Panie,

Nie mam zamiaru się Panu narzucać. Proszę jednak na koniec odpowiedzieć, albo przynajmniej
zastanowić się nad następującymi sprawami, o których Pan pisze:

1. W jaki sposób chce Pan uzupełniać przewidywane przez Pana „braki dla nauczycieli, na oświetlenie miasta , policję czy ośrodki zdrowia ” z brakujących i nie wydanych pieniędzy na stadion, jeśli wówczas i tak trzeba je będzie wydać, tyle że na odszkodowania i pokrycie strat wynikłych z zatrzymania inwestycji, robienia audytów itd.? Efekt będzie wówczas tylko taki, że nie będzie ani dokończonego stadionu, ani pieniędzy, które chce Pan oszczędzić, a „„braki dla nauczycieli, na oświetlenie miasta , policję czy ośrodki zdrowia ” będą niemal równie wielkie? Jeśli stadion nie zostanie oddany, długofalowo wydatki miejskie tylko jeszcze mocniej wzrosną, a nie spadną.
2. Dlaczego to mecz z drużynami z Gruzji i Estonii Pańskim zdaniem bardziej budują markę Wisły niż mecze np.: z Schalke 04, Interem, Barceloną, Realem, Parmą, Lazio? I mają większe znaczenie dla rozwoju klubu i promocji miasta? To ma być jakiś argument, czy zwykła złośliwość?
3. Co stoi na przeszkodzie, aby audyt, rozliczenie tej inwestycji, pociągnięcie do odpowiedzialności za błędy Majchrowskiego i Obtułowicza przeprowadzić dopiero po zabezpieczeniu środków na dalszą budowę stadionu i ukończeniu go? I gdyby wówczas wykazał jakieś nieprawidłowości, w ubieganiu się przez miasto o ewentualne zadośćuczynienie, zwrot części kosztów, odszkodowania?
4. Czy naprawdę, wbrew publicznie dostępnym badaniom i różnym danym (część już poprzednio przytoczyłem) wierzy Pan, że „sprawa stadionu Wisły dotyczy kilku ,może kilkunastu tysięcy mieszkańców Krakowa”? Że tylko tej grupie zależy na porządnym, ukończonym stadionie w naszym mieście, którego nie będą musieli się wstydzić? Pan myśli, że stadion to obiekt ważny jedynie dla grupki fanatycznych kibiców? Gdzie są te rzekome tłumy obywateli, którzy woleliby „Trzecią obwodnicę , Centrum Kongresowe , czy Szybki Tramwaj”? I dlaczego te oczekiwania mają być ważniejsze? W Krakowie są jacyś obywatele drugiej kategorii?
5. Czy naprawdę chce Pan, abym uwierzył, podobnie jak inni obywatele miasta, że ewentualne dodatkowe wydanie na stadion 80-100 mln zł (takie sumy też się pojawiają), sprawi, że miasto, o kilkadziesiąt razy większym budżecie zbankrutuje i „wszystko stanie”? Jeśli tak, to ma Pan bardzo marne zdanie albo o mnie, albo jest Pan po prostu tragicznym ekonomistą. Już nie będę powoływał się na przykłady innych miast i zwiększających się też tam kosztów budowy stadionów – Poznań, Wrocław, Warszawa naprawdę nie bankrutują, pod presją terminów znajdują brakujące, niezbędne środki i nie rozpoczynają z tego powodu panicznych audytów, choć i ich projekty mają braki..
6. Jeszcze a propos Euro2012 i Pańskiego dopiska „Poznań, Wrocław, Warszawa czy Gdańsk mają pewność, że będą tam rozgrywane mecze Euro 2012. W Krakowie niestety meczów Euro 2012 nie będzie” . Nawet jeśli, to przecież nie przekreśla sensu i opłacalności budowy stadionu. Jego nie stawia się tylko z myślą o jednym turnieju, jednych mistrzostwach, lecz na lata. Nie ma zastosowania wyłącznie przez miesiąc czasu w 2012, czy jakimkolwiek innym roku. Może być Pan pewien, za sprawą pozycji, którą Wisła zajmuje w polskiej piłce, że w Krakowie zostanie rozegranych w ciągu najbliższych lat znacznie więcej spotkań piłkarskich z markowymi rywalami, promujących miasto, niż podczas całego Euro 2012 w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku, czy Wrocławiu. Skąd to wiadomo? Bo już takie mecze były i to wiele razy – wystarczy spojrzeć na ostatnie 10 lat historii Wisły.

I odpowiedź:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Radny Kośmider
To naprawdę ostatnia odpowiedź,wygląda na to,że tylko ja podjąłem
rozmowę.W konkretnych sprawach :
Ad.1 - Zapewniam Pana,że koszty autytów i strat wynikłych z zatrzymania inwestycji to miliony a koszty kontynuacji to setki milionów.
Ad.2 - O meczach z Schalke czy Barceloną zapomniałem , o Gruzji i Estonii i związanych z tym kompromitacji Wisły pamiętam . Niestety ... . O Lazio wolę nie pamiętać, Misiek źle mi się kojarzy !
Ad3 - Pewnie tak będzie ,nie chcemy rozgrzebanej inwestycji ale i nie chcemy studni bez dna. A pociąganie do odpowiedzialności Majchrowskiego i Obtuowicza ? Wolne żarty , pewnie będzie Pan na niego głosował i za rok czy dwa będzie to samo !
Ad.4 -Tak , proszę Pana, zdecydowanie uważam, że sprawa stadionu jest , wg wielu badań sprawą co najmniej trzeciorzędną, a nawet czwartorzędną. Tak mówią wszystkie badania i grono głośnych kibiców tego nie zmieni.Gdyby tylko kierować się sondażami to stadionu i Wisły, i Cracovii by nie było. Mieliśmy nadzieję na Euro i dlatego porwaliśmy się na te inwestycje
Ad.5 Wrocław, Poznań, Gdańsk , Warszawa mają Euro 2012, Kraków nie. Kraków ma zadłużenie maksymalne , inne miasta nie. Krakowowi brakuje do zamknięcia wieloletniego budżetu około 900 milionów złotych, innym 200-300 milionów . Sytuacja może być dramatyczna, jak autobusy i tramwaje zaczną jeździć 2 razy rzadziej , jak zamkniemy jeden czy dwa szpitale to naprawdę problem stadionu stanie się błachy.
Ad.6- Jestem trochę starszy niż Pan i pamiętam wielkie mecze na stadionie Wisły . ostatnio pamiętam Gruzję i Estonię i Azerbejdżan ( nie doszły ) . Taka jest rzeczywistość. Znam osobiście Cupiała i wydaje mi się ,że jeżeli najbliższy sezon nic nie da - sprzeda on Wisłę , nawet ze stratą. I nie pomogą krzyki kibiców. Piłka na całym świecie jest biznesem , ale nie w Polsce.
Jeszcze raz , wydaje mi się ,że tylko ja podjąłem rozmowę z Panem. Myślę że na teraz starczy . Różnimy się , dla mnie sport i Wisła jest jednym z tematów, jednym z oczekujących pieniędzy. Dla Pana jest wszystkim . I trudno. Proszę bardzo nie odpowiadać , na tym musimy skończyć naszą , skądinąd pouczającą dla mnie rozmowę
.
Z poważaniem
Bogusław Kośmider


spartan 26.10.2009 21:32

Czytając słowa radnego ręce opadają...
Mamy niedouczonych radnych, niekompetentnych urzędników. Daleki jestem od szybkiego obrażania kogokolwiek ale to już nawet nie jest ćwierćinteligencja. To zupełny brak umiejętności myślenia. Jakiegokolwiek myślenia. Nawet nie ekonomicznego. Kośmider nie ma ani pomysłu, ani wizji..nie ma też argumentów. Jedynie puste frazesy. Jest tak samo bezradny w sprawie stadionu jak i we wszystkich miejskich sprawach. I dlatego Kraków jest na doskonałej drodze do stania się grajdołem. Jedyne co mamy to markę, którą zawdzięczamy poprzednim pokoleniom. Bo obecne podejście do turystyki jest takie, że są kłopoty i z lotniskiem i z drogami i z dworcem itp itd... długo by wymieniać.
Więc ja się pytam radnego Kośmidera (Kośmidra) skąd do k***y nędzy wzięło się 900 milionów deficytu? Kto jest za to odpowiedzialny. Czy radnym jest pierwszą kadencję? NIE ! Więc jest ignorantem, który czem prędzej powinien zniknąć z działalności publicznej. I mam nadzieję, że mu to zafundujemy.

Gwiaździsty 26.10.2009 21:49

Pisałem, ze szkoda czasu na grzeczne rozmowy z tego typu POlitykami jak Kośmider, Stawowy czy Jantos. Decyzje zapadły wyżej, a oni są tylko ich wykonawcami. W dodatku jak widać niezbyt rozgarniętymi. Odpowiedzi Kośmidera (Ad. 1, 2) budzą tylko politowanie. Niestety trzeba uważać kogo się wybiera. Potem pozostaje płacz i zgrzytanie zębów. Z tego typu dziadami nic się nie załatwi bez szarpania za fraki.
Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu będziemy dalej bezdomni. Miało być tak pięknie, a będzie gorzej niż było.

spartan 26.10.2009 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 808490)
Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu będziemy dalej bezdomni. Miało być tak pięknie, a będzie gorzej niż było.

A ja jestem w stanie uwierzyć, że będzie Basztowa BIS tylko na Placu Wszystkich Świętych....i to nie jest zła koncepcja jak mawiał pewien inżynier...:P

gooro33 26.10.2009 22:20

Cytat:

Radny Kośmider napisał(a):
To naprawdę ostatnia odpowiedź,wygląda na to,że tylko ja podjąłem
rozmowę.W konkretnych sprawach :
Ad.1 - Zapewniam Pana,że koszty autytów i strat wynikłych z zatrzymania inwestycji to miliony a koszty kontynuacji to setki milionów.
Ad.2 - O meczach z Schalke czy Barceloną zapomniałem , o Gruzji i Estonii i związanych z tym kompromitacji Wisły pamiętam . Niestety ... . O Lazio wolę nie pamiętać, Misiek źle mi się kojarzy !
Ad3 - Pewnie tak będzie ,nie chcemy rozgrzebanej inwestycji ale i nie chcemy studni bez dna. A pociąganie do odpowiedzialności Majchrowskiego i Obtuowicza ? Wolne żarty , pewnie będzie Pan na niego głosował i za rok czy dwa będzie to samo !
Ad.4 -Tak , proszę Pana, zdecydowanie uważam, że sprawa stadionu jest , wg wielu badań sprawą co najmniej trzeciorzędną, a nawet czwartorzędną. Tak mówią wszystkie badania i grono głośnych kibiców tego nie zmieni.Gdyby tylko kierować się sondażami to stadionu i Wisły, i Cracovii by nie było. Mieliśmy nadzieję na Euro i dlatego porwaliśmy się na te inwestycje
Ad.5 Wrocław, Poznań, Gdańsk , Warszawa mają Euro 2012, Kraków nie. Kraków ma zadłużenie maksymalne , inne miasta nie. Krakowowi brakuje do zamknięcia wieloletniego budżetu około 900 milionów złotych, innym 200-300 milionów . Sytuacja może być dramatyczna, jak autobusy i tramwaje zaczną jeździć 2 razy rzadziej , jak zamkniemy jeden czy dwa szpitale to naprawdę problem stadionu stanie się błachy.
Ad.6- Jestem trochę starszy niż Pan i pamiętam wielkie mecze na stadionie Wisły . ostatnio pamiętam Gruzję i Estonię i Azerbejdżan ( nie doszły ) . Taka jest rzeczywistość. Znam osobiście Cupiała i wydaje mi się ,że jeżeli najbliższy sezon nic nie da - sprzeda on Wisłę , nawet ze stratą. I nie pomogą krzyki kibiców. Piłka na całym świecie jest biznesem , ale nie w Polsce.
Jeszcze raz , wydaje mi się ,że tylko ja podjąłem rozmowę z Panem. Myślę że na teraz starczy . Różnimy się , dla mnie sport i Wisła jest jednym z tematów, jednym z oczekujących pieniędzy. Dla Pana jest wszystkim . I trudno. Proszę bardzo nie odpowiadać , na tym musimy skończyć naszą , skądinąd pouczającą dla mnie rozmowę
.
Z poważaniem
Bogusław Kośmider
Chcialbym sie dowiedziec ktora inwestycja i wg jakich badan jest pierwszorzedna...
Chyba najgorsze w tym wszystkim jest to ze snuje sie czarne scenariusze zamiast proponowac jakies konkretne rozwiazania....

Mam nadzieje ze przed kolejnymi wyborami przedyskutujemy sobie w osobnym temacie to na kogo powinnismy glosowac, przeciez ten Pan sie kompromituje takimi wypowiedziami. Pisze o Misku mylac Parme z Lazio, a o Lazio pewnie woli nie pamietac bo 1/8Pucharu UEFA zapewne nie pasuje mu do wizji kompromitacji Wisly z gruzinami czy estonczykami...

rav 26.10.2009 22:22

O Lazio rzeczywiście dobrze by było zapomnieć. Nie przez Miśka, pamiętliwy, ale nie do końca panie Kośmider, tylko przez brak murawy, co spowodowało przełożenie meczu o tydzień i kompromitację zarówno Wisły jak i Krakowa i Polski w ogóle.

Gordian 26.10.2009 22:57

Pan Kośmider się ośmieszył nieco.
Ad. 1 Koszty kontynuacji budowy to setki milionów złotych? ta suma rośnie z dnia na dzień, jutro się może okazać, że trzeba będzie drugie tyle dołożyć :rotfl:
Ad 3. Jasnowidz?
Ad. 2 To aż szkoda komentować. Misiek i Lazzio. Nie pamięta Barcelony a Gruzję pamięta. LOL :shock:
Ad. 4 Panie radny, stadion Wisły się buduję od momentu w którym jeszcze się nikomu Euro w Polsce nie śniło.
Ad. 6 znów jasnowidz ?

Pan Kośmider dołączył do pani radnej J. Tworzy się ładne grono ludzi którzy nie wiedzą co się w okół nich dzieje. Przykre...

Wojtas 26.10.2009 23:19

Z takim radnym jak pan Kosmider czy jak mu tam ,dzis juz wiem czemu miasto nie ma hal,boisk,stadionow czemu nie mamy Euro.

Naprawde tok myslenia godny polityka ,a jesli jest kibicem to woli pamiatac Tbilisi niz Lazio

ja pie****le,apokalipsa

Czarny 26.10.2009 23:32

Refleksje odnośnie ostatnich zdjęć z budowy stadionu.
1. Wydaje się, że narożniki wyszły bardzo poprawnie, chyba nie dało się tego poprawniej wkomponować w istniejące trybuny,
2. Kratownice wyglądają jakby miały już zostać. Szkoda, bo trybuny południowa i północna za sprawą kratownic będą się wyróżniać,a założeniem projektu było zdaje się również uzyskanie maksymalnie jednolitego wyglądu stadionu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl