![]() |
Mysle ze warto w wysylanych do radnych mailach pytac tez o hale Wisly.
Mnie np ciekawi czy radni przepuszcza przez palce dotacje unijna jaka klub na ta hale ma dostac. Bardzo ciekawy temat w perspektywie tego jak duzo radnych torpeduje nasz stadion zaslaniajac sie tym ze sa inne obiekty sportowe ktorych nie ma w miescie.. Ja wysylam maile i pytam o ta hale bo chce wiedziec jak to radni sobie planuja rozwiazac. Bo prawda jest taka ze jezeli teraz o to nie zawalczymy to mozemy nie wybudowac tej hali przez nastepnych kilka dobrych lat... http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=15415&sub=komisja_sklad&query=id%3D805 http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=154...query=id%3D806 Panowie: [email protected], [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected], [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected], [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected], [email protected], [email protected]; [email protected], [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected], [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected], [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected] Panie: [email protected], [email protected], [email protected], [email protected]; [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] Jerzy Fedorowicz Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Pan Jerzy Woźniakiewicz... Brawo dla tego Pana!
Takich trzeźwych i, pozytywnych i konstruktywnych głosów trzeba w tej (i nie tylko) dyskusji). Przyznał się, że nie zna się na piłce, ale jego głos jest jednym z najbardziej rozsądnych. W przeciwieństwie do pana Kośmidera, którego argumenty o kilku tysiącach zainteresowanych kibiców i rzekomo fatalnych występach Wisły w Europie kompromitują jego stanowisko w sprawie. Zapamiętamy, niech pan będzie pewny. PS. Przepraszam jeśli była o tym mowa, ale nie rozumiem jednego. Wzrost kosztów budowy spowodowany jest m.in. potrzebą przeprojektowania czy zmiany rozmieszczenie podpór trybuny (trybun?). Przecież to powinno być już uwzględnione w projekcie czyli tym samym w kosztach "przetargowych". dlaczego takie ważne szczegóły konstrukcyjne wychodzą dopiero, gdy jedna trybuna stoi, druga "wychodzi" z ziemi? |
Szczerze mówiąc jestem pozytywnie zaskoczony, że Radni odpisują na pojedyncze emaile. Czego zbliżające się wybory nie robią z ludzi ;)
|
Cytat:
A w pana byłej partii nie ma żadnych ludzi sympatyzujących z Cracovią?Osobiście nie wierzę w pana czyste intencje.Odezwał się pan dopiero wtedy gdy wybuchła burza związana ze stadionem.Wybory tuż tuż więc chce się pan przypodobać kibicom Wisły grając na ich uczuciach np. cytując słowa Henryka Reymana.Przypominam Pan też zrobił wielkie NIC dla Wisły.Wypomina tu pan innym radnym z poprzednich kadencji.Raś walczył o swój klub -Cracovię , a pan co ??ZERO!!!Więc nie licz na to ,że pisząc na tym forum i podlizując się innym kibicom dostaniesz mój głos. Woźniakiewicz -jedyny sensowny głos w tej sprawie. |
Cytat:
Radny Olszówka nie jest bohaterem z mojej bajki, ale pisanie, że nic nie robił dla Wisły, to zwykłe kłamstwo. Akurat on jest jednym z nielicznych, którym na interesie Wisły bardzo zależy. |
Cytat:
|
Przypominam, że nie jest to temat polityczny i że swoich sympatii/antypatii politycznych tu nie prezentujemy.
Temat jest o budowie stadionu i tylko, w takim kontekście proszę pisać posty. Jeśli macie coś do radnego, co dotyczy budowy stadionu bardzo proszę, wszystko ponad to będzie odpowiednio nagradzane :-) |
Legia:
http://www.imageurlhost.com/images/e...readwgd8le.jpg Wisła: http://img26.imageshack.us/img26/8753/ludziq.jpg Uważacie że jest aż tak źle? |
odbieracie wizje z kamerki na okrąglaku bo ja nie mogę, co mam zrobić żeby był obraz
|
Cytat:
Zwłaszcza jeśli zaczniemy punktować konkretne partie zaczną się spory polityczne a nie dotyczące stadionu. A tutaj chodzi o puntowanie kazdego ktos jest przeciwko nam z różnych parti. |
Zobaczcie co miasto Warszawa robi dla klubu Legia Warszawa - http://www.legia.com.pl/pl/25355,Now...reningowe.html
Cytat:
http://www.budowastadionu.pl/foto/ma...39_remont6.jpg Na tym boisku już tej zimy pilkarze Legii będą mogli trenować niezależnie od warunków atmosferycznych, bowiem boisko wykonano z najnowocześniejszej, wręcz rewolucyjnej sztucznej murawy, imitującej idealnie naturalną murawę, uzbrojonej w system podgrzewania i odpływu wody oraz zamontowano oświetlenie masztowe. Czy nie uważacie, że Rada Miasta Krakowa powinna podobnie jak Rada Miasta Warszawy, która wykonuje dla Legii Warszawa kolejne, tym razem już naturalne boisko boczne przy stadionie na Łazienkowskiej 3 ( podobnie uzbrojone ), wybudować Wiśle przynajmniej takie same boiska boczne ? Przecież stadion Legii nie będzie uczestnikiem Euro 2012 a jednak Radni Warszawy dbają o niego należycie, jak widać. Teren koło R22 został rozgrzebany budową a boisk pomocniczych z prawdziwego zdarzenia, nie ma w ogóle, chyba nawet w planach. Fakt zabrania przez Miasto starych masztów oświetleniowych, świadczy, że nasi Radni i Prezydent z gospodarnoscią i sensem przeprowadzania inwestycji przy R22 nie mają nic wspólnego. Powinni się wstydzić i uczyć od swoich kolegów z Warszawy. Teraz będą musieli kupować o wiele już droższe maszty na nowo. Bo przecież Stadion przy R22 powinien mieć boiska boczne, na tych samych zasadach finansowania i ich funkcjonalności, co i Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk i inne miasta w Polsce. W końcu od ponad 10 lat, Wisła Kraków przynosi Krakowowi wiecej sukcesów sportowych niż Legia Warszawie czy wszystkie inne kluby swoim miastom, a więc nasi Radni powinni Wisłę wyposażyć jeszcze lepiej niż Radni Warszawy Legię, nie mówiąc tu o innych w/w miastach.. Możecie mówić co chcecie, ale wstyd mi za naszych Radnych. Kuriozum w skali światowej jest fakt, że Radni nawet nie przewidzieli murawy na boisku głównym stadionu i jeszcze się dziwią, że jest potrzebne i trzeba na nie przeznaczyć środki. Nie wspomnę o monitoringu, nagłosnieniu, telebimach i najprawdopodobniej nawet oświetleniu stadionu oraz Bóg wie czego jeszcze, co powinno być a czego nie ma, aby wydane prawie 400 mil zł, nie wyrzucić w błoto w skutek abstrakcji inwestycyjnych przy naszym stadionie. To wszystko nie mieści się w głowie normalnego człowieka, jak nasza inwestycja jest przeprowadzana. To się nadaje do najsmutniejszej z komedii, opartej na faktach autentycznych. Chyba nawet w komunie, aż tak bardzo nie odlatywano od rzeczywistości. To jest kpina nie tylko z mandatu, jaki im powierzyliśmy. To jest kpina z rozumu. Musimy sami na tym forum, przeprowadzić audyt na wszystkie brakujące dotąd elementy stadionu i jego infrastruktury ( drogi, parkingi itd. ) aby nasi Radni nie zbudowali nam złotej wieży bez przysłowiowych toalet, wody, światła czy ogrzewania. Musimy ten audyt dopracować, najlepiej jak potrafimy i przedstawić go na najbliższej sesji Rady Miasta, zanim Radni przegłosują budżet pseudo oszczędny, racząc nas tak niedokończoną " złotą wieżą". Nauczmy ich europejskiego działania aby traktowali mieszkańców Krakowa jak europejczyków, lub choć jak Warszawiaków, Poznaniaków, Wrocławian czy Gdańszczan, a nie jak plemiona słowiańskie z Puszczy Małopolskiej. Nie wolno także pozwolić Radnym i Prezydentowi, na zmarnowanie środków unijnych na HALĘ SPORTOWĄ TS ( które są większe od brakujących na ten projekt środków). W końcu w starej, zdewastowanej hali, także grają mistrzowie Polski i rywalizują w pucharach europejskich. Nie mam nic przeciwko hali dla Cracovii czy hali w Czyżynach, ale nie kosztem hali Wisły |
Józef Pilch
Cytat:
|
Cytat:
Sorry za offtop, pozdrawiam |
Tak to wiem nowa kryta będzie zdecydowanie bliżej, tylko chodzi mi o widok z narożników, wygląda jakby zbyt dużo nie odbiegały od siebie.
|
Bo zapewne tak jest. ;)
|
Cytat:
EDIT Też otrzymałem odpowiedź Radnego Pilcha i nie tylko w tej sprawie i staram się im odpowiedzieć, oraz szerzej dyskutować jeśli zechcą , przedstawiając swoje argumenty. Radni informują mnie także, potwierdzając fakt nie posiadania informacji o kompleksowych i ostatecznych kosztach inwestycji, choć teraz o tą infermocję zabiegają, że bez tych informacji, trudno jest zabezpieczyć tą inwestycję kompleksowo i raz na zawsze. To jest przerażające, jak wygląda koordynacja i w ogóle praca naszych władz miejskich. |
Cytat:
Zachcecam wszystkich do pisania maili i pytania o hale.Nie moze byc tak ze radni odpuszczaja dofinansowanie na 30mln na hale a potem gdy podobna kwote trzeba przyznac na stadion to robi sie z tego takie halo! Wczesniej ktos napisam ze hala na Cracovii ma kosztowac 80mln zlotych, a ta hala bedzie 2razy mniejsza od naszej, juz pomijam sam fakt tego ze pasy nie maja zadnej druzyny w ekstraklasie ktora na tej hali mogla by grac |
Panie Darku trzeba jednak zaznaczyć że na 30 mln się się nie skończy i lepiej już teraz mówić o kwocie przynajmniej 2 krotnie większej ( niekórzy piszą o 80 mln) ponieważ jakby Rada przyznała 30 mln a za 2-3 miesiące wyjdzie sprawa kolejnych funduszy to będzie powtorka z rozrywki.
Zmiana projektu fundamentów, dachu trybuny wschodniej, obniżenie murawy, podgrzewanie płyty, boksy dla drużyn gosci i gospodarzy, przyłącza do trybun, wykończenie trybuny północnej z bramkami wejściowymi, drogi dojścia,uporządkowanie terenu, system nagłasniający,internetowy, telebim - o tylu rzeczach wiadomo że nie zostały uwzglednione w przetargach Merytoryczność listu pasiastego jest tradycyjna, nawet szkoda komentować Chcieliby 100% poparcia swoich inicjatyw w Radzie a głos w obronie Wisły jest dla nich obrazą , ehhh.... i jeszcze milicyjna przeszłość..:) oni się z tego nigdy nie wyleczą |
Tak na marginesie naszych problemow z finansowaniem to wyglada na to ze w Poznaniu niedawno oddana trybuna grozi zawaleniem: http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=9533.
Jak widac nie tylko u nas sa problemy i nasi radni powinni o tym pamietac! Ps. Mam nadzieje ze nie sa to tak powazne problemy jak tam opisuja bo zycze Lechitom ladnego, funkcjonalnego i bezpiecznego stadionu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Panowie, podbijam pytanie - kiedy ujrzymy pierwsze elementy konstrukcji dachu? Musimy czekać na zmianę projektu przez O. ??
|
Island
Może rzeczywiście w Poznaniu coś sknocili, bo firma która budowała IV trybunę w 2004 roku, już nie istnieje. Ale czy coś zepsuto poważnie czty też nie, może tutaj także chodzić o wyeliminowanie tej jedynej trybuny, nie pasującej do reszty trybun. Mając takie ekspertyzy tej trybuny o jej rzekomych lub prawdziwych wadach konstrukcyjnych, śmiało można ją pod hasłem wzmocnienia, przebudować jednocześnie na kształt i wysokość trybun pozostałych. Wtedy stadion będzie stanowił jednolitą bryłę i niepewne ekspertyzy z tutnelu aerodynamicznego, przeprowadzane na AGH w Krakowie, co do wytrzymałości membrany dachowej i stelarza dachu, na wiatr wiejący od strony właśnie tej najniższej trybuny IV, nie będą już nikogo martwić. Może takie są plany, przed ostatecznym zadaszeniem stadionu ? To tyle, bo nie na temat. |
Przede wszystkim, nie szalejmy z tymi audytami.
Też jestem za rozliczeniem błedów, Majchrowskiego, Obtułowicza itd, ale po pierwsze, pamiętajmy, że domaganie się teraz audytu może prowadzić do zawieszenia lub potężnego opóźnienia w oddaniu stadionu do użytku. A po drugie - zwróćcie uwagę, że poniekąd w analogicznej sytuacji są Poznań, Warszawa itd., gdzie też w trakcie budowy stadionów pojawiła się konieczność dołożenia dodatkowych środków. I nikt tam z tego powodu nie zarządza żadnych panicznych audytów, nie wstrzymuje uruchomienia potrzebnych pieniędzy etc. Wiedzą, że nie mogą sobie na to pozwolić, bo zawala terminy i jeszcze napędzą koszta. Będą rozliczać budowy dopiero po ich oddaniu. Dlaczego u nas ma być inaczej? Dlaczego tam się da, a u nas jak zwykle nie? Warto postawić sobie te pytania. U nas po prostu za tymi audytami kryje się stricte polityczna gra. Dlatego jestem przeciwnikiem blokowania jakichkolwiek niezbędnych środkow do czasu ukończenia budowy i uzależniania uruchomienia ich od czegokolwiek. Potem - jak najbardziej, niech wszystko weryfikują, walczą o zwroty, pociągają się do odpowiedzialności, rozliczają itd. Teraz jeśli zaczną w tym grzebać, to mogą utknąć na miesiące lub lata w audytach, audytach do audytów, interpelacjach, wnioskach, kruczkach proceduralnych, paragrafach itd. Jednocześnie już teraz apelują do SKWK o zorganizowanie stosownej manifestacji kibiców w dniu głosowania tej sprawy w Radzie Miejskiej. Po raz kolejny apeluję też do SKWK o zwrócenie się do "przyjaciół Wisły" typu Dańca, Sikorowskiego, o wsparcie w tej sytuacji. |
Cytat:
- swoją obecność, - żywotne zainteresowanie pomyślnym rozwiązaniem sprawy, - poparcie dla radnych chcących mądrze sprawę budowy stadionu doprowadzić do końca, - krytykę uprawiania polityki w roku przedwyborczym kosztem terminowego zakonczenia prac. Czy w związku z tym pan radny Olszówka mógłby zasugerować kibicom Wisły jakieś spotkanie celem wybrania jakiejś delegacji, a uniknięcia jednocześnie niepotrzebnego wprowadzania zamieszania i burd na sesję? A może znaleźć jakieś inne rozwiązanie? Troche słabo mi się robi jak uświadomię sobie, że pojawienie się na sesji zbyt krewkich kibiców mogloby raczej zaszkodzić tej sprawie niż pomóc. Dodatkowa manifestacja kibiców, też mogłaby się przydac. Faktem jest, że dobrze byłoby przeprowadzić ją legalnie. Ktoś musiałby zająć się uzyskaniem zezwolenia. Nie wiem czy nie jest na to za późno. |
http://dt.bip.krakow.pl/oswiadczenia/5375.pdf czy ja dobrze rozumiem że zona pana Kośmidra która jest członkiem zarządu w jakiejs tam firmie bierze kaske za organizacje jakis uroczystości ???
|
Nie no ja rozumiem wszystko ale to juz jest naduzycie lepiej by była dla niego aby ktos inny te imprezy organizował przeciez to nieetyczne zachowanie .
|
E tam nieetyczne, ważne że kasa leci... $$$$$$$$
|
@ Darek Olszówka:
Czy ma/miał Pan dostęp do tego "utajnionego" raportu dot. dostosowania stadionu do wymogów UEFA? I jeszcze takie pytanie ogólne: Czy ktoś z Zarządu Wisła Kraków SSA wybiera się na posiedzenie RM? |
offtop
Cytat:
|
Na forum Cracovii jada relacja z naszego tematu budowy.. nawet tam musza sie im ujawniac PRL-owskie kompleksy.
Ci ludzie zyja w innej epoce i innej rzeczywistosci zal mi ich. http://www.cracovia.krakow.pl/read.p...1580980,page=4 |
Moi drodzy, radny Kośmider właśnie zrzucił ostatecznie maskę. Oto kolejna odpowiedź na moje uwagi i kontrargumenty, którą mnie "zaszczyciłł":
Najpierw jednak moje słowa, abyście wiedzieli, o co chodzi i mieli pełen obraz: Cytat:
Cytat:
|
Czytając słowa radnego ręce opadają...
Mamy niedouczonych radnych, niekompetentnych urzędników. Daleki jestem od szybkiego obrażania kogokolwiek ale to już nawet nie jest ćwierćinteligencja. To zupełny brak umiejętności myślenia. Jakiegokolwiek myślenia. Nawet nie ekonomicznego. Kośmider nie ma ani pomysłu, ani wizji..nie ma też argumentów. Jedynie puste frazesy. Jest tak samo bezradny w sprawie stadionu jak i we wszystkich miejskich sprawach. I dlatego Kraków jest na doskonałej drodze do stania się grajdołem. Jedyne co mamy to markę, którą zawdzięczamy poprzednim pokoleniom. Bo obecne podejście do turystyki jest takie, że są kłopoty i z lotniskiem i z drogami i z dworcem itp itd... długo by wymieniać. Więc ja się pytam radnego Kośmidera (Kośmidra) skąd do k***y nędzy wzięło się 900 milionów deficytu? Kto jest za to odpowiedzialny. Czy radnym jest pierwszą kadencję? NIE ! Więc jest ignorantem, który czem prędzej powinien zniknąć z działalności publicznej. I mam nadzieję, że mu to zafundujemy. |
Pisałem, ze szkoda czasu na grzeczne rozmowy z tego typu POlitykami jak Kośmider, Stawowy czy Jantos. Decyzje zapadły wyżej, a oni są tylko ich wykonawcami. W dodatku jak widać niezbyt rozgarniętymi. Odpowiedzi Kośmidera (Ad. 1, 2) budzą tylko politowanie. Niestety trzeba uważać kogo się wybiera. Potem pozostaje płacz i zgrzytanie zębów. Z tego typu dziadami nic się nie załatwi bez szarpania za fraki.
Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu będziemy dalej bezdomni. Miało być tak pięknie, a będzie gorzej niż było. |
Cytat:
|
Cytat:
Chyba najgorsze w tym wszystkim jest to ze snuje sie czarne scenariusze zamiast proponowac jakies konkretne rozwiazania.... Mam nadzieje ze przed kolejnymi wyborami przedyskutujemy sobie w osobnym temacie to na kogo powinnismy glosowac, przeciez ten Pan sie kompromituje takimi wypowiedziami. Pisze o Misku mylac Parme z Lazio, a o Lazio pewnie woli nie pamietac bo 1/8Pucharu UEFA zapewne nie pasuje mu do wizji kompromitacji Wisly z gruzinami czy estonczykami... |
O Lazio rzeczywiście dobrze by było zapomnieć. Nie przez Miśka, pamiętliwy, ale nie do końca panie Kośmider, tylko przez brak murawy, co spowodowało przełożenie meczu o tydzień i kompromitację zarówno Wisły jak i Krakowa i Polski w ogóle.
|
Pan Kośmider się ośmieszył nieco.
Ad. 1 Koszty kontynuacji budowy to setki milionów złotych? ta suma rośnie z dnia na dzień, jutro się może okazać, że trzeba będzie drugie tyle dołożyć :rotfl: Ad 3. Jasnowidz? Ad. 2 To aż szkoda komentować. Misiek i Lazzio. Nie pamięta Barcelony a Gruzję pamięta. LOL :shock: Ad. 4 Panie radny, stadion Wisły się buduję od momentu w którym jeszcze się nikomu Euro w Polsce nie śniło. Ad. 6 znów jasnowidz ? Pan Kośmider dołączył do pani radnej J. Tworzy się ładne grono ludzi którzy nie wiedzą co się w okół nich dzieje. Przykre... |
Z takim radnym jak pan Kosmider czy jak mu tam ,dzis juz wiem czemu miasto nie ma hal,boisk,stadionow czemu nie mamy Euro.
Naprawde tok myslenia godny polityka ,a jesli jest kibicem to woli pamiatac Tbilisi niz Lazio ja pie****le,apokalipsa |
Refleksje odnośnie ostatnich zdjęć z budowy stadionu.
1. Wydaje się, że narożniki wyszły bardzo poprawnie, chyba nie dało się tego poprawniej wkomponować w istniejące trybuny, 2. Kratownice wyglądają jakby miały już zostać. Szkoda, bo trybuny południowa i północna za sprawą kratownic będą się wyróżniać,a założeniem projektu było zdaje się również uzyskanie maksymalnie jednolitego wyglądu stadionu. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl