![]() |
koszulka powinna być polskiej firmy koniec kropka, a jak krakowskiej to już wogle bajka
|
Bez przesady, powinniśmy to zarabiać na niej jako klub. Nie ma sensu być patriotą za wszelką cenę i zera w kieszeni.
A czy będzie polska czy czechosłowacka to nie ma znaczenia. |
ale to chyba jasne że lokalna firma da lepiej zarobić niż globalny potentat
już sam fakt o ile tańsza byłaby meczówka w sklepiku od 4f a macrona zrobi różnice w obrocie kosmiczną |
Pamiętam czasy kiedy 4F miało niezłą jakość. To jest wszystko kwestia wyboru surowca :). A że to lokalny producent to tylko na plus.
|
Cytat:
pytanie czy kibic i tak kupi tyle samo bo Wisła, czy jednak wychowaliśmy sobie już odrobinę wybrednych konsumentów, którzy będą porównywać jakość materiału, nadruków i zwracać mocną uwagę na design koszulki, ja może niekoniecznie równam do siebie, bo samej Wisły mam kilkanaście sztuk i znać różnicę :P |
W podstawówce moich dzieciaków 4F jest synonimem obciachu, w hierarchii znajduje się zaraz po znaczkach martesa czy marek własnych decathlonu, ale co zrobić? W obecnej sytuacji klubu pewnie lepszy będzie taki dostawca, dla którego jesteśmy ważnym marketingowo klientem.
|
Nie jesteśmy Barceloną czy Realem, tylko I-ligowym klubem z Polski. Stroje, w jakich gramy, mają trzeciorzędne znaczenie.
Mamy ogromne długi, więc jeśli 4F daje dużo lepszy finansowo deal, niż Adidas/Nike/Macron, to bierzemy 4F. Nie sądzę, że zaprojektują dla nas kompletny shit, bo się to po prostu nie sprzeda i w plecy będzie zarówno 4F, jak i Wisła. Ewentualny kontrakt też nie będzie na 20 lat, więc jak się trochę finansowo odkujemy, to można się rozejrzeć za czymś lepszym. |
W skali Polski, marką jesteśmy własnie taką Barceloną czy Realem.
|
Cytat:
Jak dadzą dużo lepsze warunki to ok, ale Raków który miał byc ich dopieszczoną wizytówką dosc szybko ich odpalił wiele mówi... |
Cytat:
a to dlaczego? i jeszcze raz zapytam zbiorczo: skąd w ogóle info o 4F? Ktoś coś rzucił, a tu już analiza gdzie szyją koszulki. Uwaga, mam njusa: Na 90% od przyszłego sezonu nowym sponsorem technicznym będzie Nike. |
Nie wiem czy bylo ale wedlug Wojtowicza nowym producentem strojow Wisly ma byc Kappa.
Patrzac na ich kolekcje to calkiem fajne maja nie ktore wzory i wystepuje duza liczba indywidualizacji pod kazda druzyne, ktora ubieraja. |
https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.n...KQ&oe=6873E6E5
W takich strojach zagrali w Bratysławie. To jest nasz nowy, obiecywany od dawna herb, czy jakiś placeholder? |
to są komplety tylko na sparingi
|
Cytat:
|
Cytat:
|
O co chodzi z tym wciskaniem żółtego koloru do naszych strojów?
|
O jest raczej złoty, a nie żółty.
Ale ja jestem bardziej ciekaw czarnych. Bo to trochę kontrowersyjne. |
Cytat:
Klub moglby co sezon wspolpracowac z jakims artysta, instytucja i dac im lejce do zaprojektowania koszulki. Takie koszulki bylyby jedyne w swoim rodzaju i w zwiazku z tym kolekcjonerskie. Co mniej wiecej mam na mysli: https://www.bbc.com/news/world-europe-52368010 Pescara Calcio zorganizowala konkurs dla dzieci zeby zaprojektowaly ich trzecie koszulki i wygral szescioletni chlopiec. My moglibysmy na przykladowo poprosci dzieci z domu dziecka albo ze szitala dzieciecego. Mozna by sie na przyklad dogadac z miastem i zrobic miejski konkurs zeby mieszkanscy mogli zaprojektowac. Bylyby promocja klubu i miasta. Musialaby by byc oczywiscie jakas komisja zeby nie bylo absolutnych farfocli jako projekty. |
Kappa obiecywała nie trzeci ale chyba piąty komplet.
Mam nadzieję, że zrobią wersje 3XL ;) |
Cytat:
https://historiawisly.pl/wiki/index...._no%C5%BCna%29 Pierwsze stroje Wisły były niebiesko- czarne Natomiast obecnie czern kojarzy sie z Wiernością i z tego co słychać to hasło ma widnieć pod kołnierzykiem z tyłu. Nie wiem na ile to prawda. Ogolnie po latach nudy na koszulkach w koncu sie cos dzieje. |
To jak już chcą wrócić do historycznego herbu, to niech dogadają się z TS i niech wszędzie będzie ten sam.
|
Cytat:
|
A po kiego uja Jażdżyński ma dzwonić?
|
Wiele strojów Kappy jest bardzo ładna. Fajny wybór.
|
Cytat:
Ale każdy ma swoje skojarzenia. |
Trzeci komplet powinien być "niebieski"
czarny ? może jestem konserwatystą, ale kto będzie chodził w czarnej koszulce na mecze... chyba, że to dla "ekipy" albo taka pamiątka to spoko.... |
5 dni do meczu a na ten moment mamy tylko 'tymczasową' koszulkę ze sparingów, wiadomo cokolwiek kiedy premiera nowych trykotów?
|
Rzecznik pisał ze przed 1 meczem
|
Niestety dupy nie urywają.
Po tym co Kappa wyprodukowala dla Venezii i dla Kalithei to ostrzyłem sobie zęby na co naprawdę fajnego a tu takie „zwykłe”. Porządne ale jednak zwykłe. |
jak na cały hype wokół nowego sponsora technicznego czuję mega zawód, i to mając z tyłu głowy że wszystko było dopinane i projektowane na ostatnią chwilę z powodu późnego podpisania umowy
zgadzam się z Asem - Kappa dała się poznać ze swoich designerskich, powiedziałbym że bizantyjskich wzorów i eksperymentów z formą nie sięgam wzrokiem nawet do Wenecji i Aten: zewnętrzny projektant który kleił koszulki dla Jagiellonii odrobił lekcje, co widać np. po tamtejszej czarnej koszulce (bodajże wyjazdowej), u nas pewnie projektował to grafik klubowy, bo czuć spójność z szatą graficzną znaną np. z Twittera u nas dostaliśmy totalną wanilię, bezpłciowy design, wzory na białej i czarnej (w dodatku format skopiowany z czerwonej) ocierają się o kicz, który w dodatku nie jest aluzją do przeszłych dekad, po prostu jest słaby czerwoną trudno krytykować, jest po prostu okej; trudno to spieprzyć, wiadomo że odrobina odwagi przy designie mogłaby wywołać zamieszki biała? podeszła mi bardziej sparingowa, w czarnej aż prosiło się o wściekłą, głęboką czerń jak na fladze i T-shirtach - ale by to siedziało :) zostają jeszcze detale wykonania (herb na białej jest tłoczony czy naklejony? gwiazda to chyba też naklejka? ten wystający szew na czerwonej to tak na poważnie?), no i oczywiście wersja którą dostaną kibice, bo Kappa sprzedaje koszulki w wersjach meczowych i gorszych materiałowo replikach no i cena, cena... przy tak nijakich designach jednak mnie to boli powody do optymizmu? zawsze mogliśmy mieć 4F :) |
Stroje dla Venezii i Kallithea projektowało niemieckie studio Bureau Borsche, Kappa była tylko producentem. Faktem jest, że dużo ciekawsze i ładniejsze projekty dostarczają najczęściej zewnętrzni projektanci, jak w przypadku wspomnianej Jagielloni. My niestety kolejny raz byliśmy więźniem terminów, bo Kappa przybiła się na współpracę pod koniec maja, więc możliwości były ograniczone i widać to nawet po wzorach koszulek - nie ma żadnej ingerencji w strukturę materiału, wszystkie wzory to sublimacja. Co ciekawe, na X przeczytałem wczoraj, że projekty na sezon 2026/2027 są już na ukończeniu, więc może za rok dostaniemy koszulki, które lepiej wykorzystają technologię oferowaną przez Kappę.
|
Dokładnie tak - koszulki na przyszły sezon są na etapie projektów, niedługo powinny być "klepnięte".
|
U nas wszystko jest dokładnie zaplanowane na następny sezon. Co sezon awans...co sezon sponsor...co sezon właściciel...teraz koszulki
|
Czerwona i czarna całkiem ok.
|
nie pamiętam tak brzydkich koszulek Wisły, szkoda
|
Chciałem kupić, ale wygląda to bardzo marnie. Biała gwiazda nie wyszywana tylko klejona, wszystko klejone i to za prawie 400zł. Porównałem ostatnio w factory z nową koszulką PSG, która po pierwsze jest kotem, a po drugie jest duuuuuużo lepsza jakościowo. Jeszcze raz szkoda.
|
Na szczęście za rok będą nowe, dedykowane i zaprojektowane przez wonderkitz. + Jeszcze wczesniej jubileuszowe.
Dla mnie czarna must have, reszta to kwestia gustu. Dobry motyw w koncu z herbem na bialej. Czerwona z perpsektywy tv za bardzo kojarzy mi sie z Widzewem. Na pewno z bialymi spodenkami komponowałby sie lepiej i bardziej klasycznie. |
no fajna dyskusja, ale gdzie zdjecia tych koszulek ?
|
szkoda że te prążki są tylko z przodu takie niedopracowanie troche imho
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl