![]() |
Na maila odpisał mi radny Stanisław Rachwał. Z tego co pisze wynika, że jest on za dokończeniem budowy obydwu stadionów - naszego i icków i zamierza za tym optować :)
|
Narożniki i tak będą w większości meczów puste...
|
z piątkowego Dziennika Polskiego:
http://i33.tinypic.com/258tpv5.jpg Cytat:
|
Odpowiedź głownej przeciwniczki budowy stadionu, Radnej Jantos na mój e-mail.
Cytat:
|
powiedzmy sobie szczerze , gorsze stadiony w ekstraklasie ciezko bedzie znalezc , za przekrety majchrowskiego i obtulowicza powinni oni byc rozliczeni
|
w Barcelonie znam 3 stadiony: Barcelony, Espanyolu i jakiś trzeci co kiedyś kadra Polski na nim grała. Ale nie wiem jak się zwie.
|
Repra grala na treningowym boisku barcy
|
Cytat:
|
Jeszcze jest bodaj Stadion Olimpijski, na którym grał Espanyol w ostatnich sezonach.
|
Pytanie ( jestem z Gdańska ): z jakiej partii jest przewodnicząca Komisji Budżetowej Krakowa?
A co się tyczy wręcz upartego stanowiska tej pani, to my Kibice, mamy szansę zrewanżować się jej podczas wyborów. Z 20.000 tysięcy głosów w plecy to dla polityka mocny cios. |
Dokładnie. Espanyol ostatnio grał na Estadi Olímpic de Montjuïc teraz jednak przeniósł się na swoje czyli Estadi Cornellà-El Prat. No i oczywiście dwa stadiony Barcy czyli Camp Nou i Mini Estadi. Więc Barcelona na upartego ma 4 duże stadiony.
Po za tym polecam oglądnięcie sobie tego nowego stadionu Espanyolu, gabarytami podobny do stadionu Wisły i Legii a jednak wg mnie nasz z Krakowski jest zdecydowanie ładniejszy. Tylko troszkę mniej dopracowany no i ta cena... |
Markus
Stadiony Barcelony : Camp Nou - pojemność - 98.600 Olimpic de Montjuic - pojemność - 55. 926 Estadio Nou Sarria - pojemność - 39.204 ( oddany do użytku 08.2009 ). Nowy stadion Espanyolu charakteryzuje się możliwością pochowania 20 tys urn kibiców zmarłych ( w jednym z narożników stadionu ). EDIT W Barcelonie jest także Wielki Stadion Corridy ( Plaza de toros Monumental de Barcelona) o pojemności - 19.592 |
Cytat:
|
W barcelonie sa conajmniej 4 stadiony o wysokim standardzie. 2 pisada fc barcelona, jest stadion olimpijski, i nowy stadion espanyolu. Nie jestem pewien czy nowy stadion espanyolu to przebudowany stary obiekt czy tez calkowicie nowa konstrucja w innym miejscu.
Rece opadaj jak sie widzi,ze ludzie odpowiedzialni za tak wazny projekt nie maja pojecia o temacie. Jak sie oglada zdjecie satelitarne barcelony w guglu to wlasciwie w kazdej dzielnicy jest jakis schludny obiekt |
Cytat:
Mamy s.......ony projekt to fakt, juz 100 tys razy bylo mowione ze mozna bylo wybudowac stadion duzo lepszy za ta kase... Ale to juz po fakcie, tyle gadaja o dlugach ze nie ma na to czy tamto.. A jakie miasto, rzad cyz cokolwiek nie jest na dlugach? Odebrac prawo do projektu Obtulowiczowi i troche sie projekt naprawi za 2-3 lata, oszkli, da jakies oswietlenie.. Problem w tym na wyborach bedzie za na kogo glosowac jak nie na PO? Skonczy sie tak ze po audycie okaze sie ze trzeba bedzie dolozyc z 60 milionow, miasto nie bedzie chcialo, zrobi sie burdel i wyjdziemy na swoje.. |
Odnośnie tego zdjęcia z narożnika i widoku rzekomo na pół stadionu nasuwa się pytanie. Czy ten co robił zdjęcie siedział, czy stał ? Bo to zasadniczo zmienia sytuację. Mi wydaje się, że stał.
P.S. Tragedią tego miasta są takie egzemplarze jak ta paniusia z PO dzierżąca tytuł Przewodniczącej Komisji Budżetowej. Wyobrażam sobie jej budzet domowy bez tej kasy co dostaje w UM z przeciętną pensją (bez kręcenia lodów). |
Cytat:
Pani Malgorzata mnie tez napisala ze jestem jedyna osoba ktorej odpisala :rotfl::rotfl::rotfl: a dostalem takiego samego emaila.... :> Widac ze w jej wypowiedzach nawet taka rzecz musi byc niezgodan z prawda :) Ja jej odpisalem... Jest jednak rzecz ktora mnie boli, bo zaznacza ona ze dostaje mase chamskich maili...Mysle ze jezeli ktos chce sie kompromitowac to jego sprawa, ale akurat w tym momencie kompromituje nas jako kibicow Wisly i jezeli pare osob nie potrafi zachowac kultury to niech lepiej nic nie pisze bo to bedzie dla nas wszystkich lepsze... Dla mnie najlepsza rzecza w tym mailu jest zaslanianie sie jakimis mieszkaniami komunalnymi.... jeszcze kiedy kasa miejska nie jechala na takim dlugu pamietam artykuly w ktorych starszych, obcych sobie ludzi plci przeciwnej umieszczano w jednym pokoju w ramach oszczednosci... teraz robi sie z tego argument ze niby nasz stadion zabiera kase dla nich... komedia |
gooro33
Myślę, że także Pasiaści robią nam krecią robotę . Oni nas tutaj też czytają ( także dowiedziałem się o dużej dość ilości e-maili wręcz szkodzących sprawie ). |
Cytat:
Jednak mysle ze spora czesc naszych braci daje niepotrzebnie poniesc sie emocja. Po odpowiedzi tej Pani widac ze robi ona wielki szum a nie bardzo wie o co tak ogolnie biega... Polityka,polityka...polityka. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
a chamskie maile moze pisac zarowno kibice Wisły jak i Gajowianki Gałowo. Ta baba sie ośmiesza. |
Cytat:
|
Odpisali mi:
Darek Olszówka Stanisław Rachwał Bogusław Kośmider Piotr Franaszek Olszówka oczywiście za ten drugi też Kośmider pisze że był za budową jednego stadionu... Ostatni... a to chyba wiecie bo widzę że wysyłał 13 osobom maila... |
Wklej tego ostatniego.
|
http://mail.google.com/mail/images/cleardot.gifod http://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif"Piotr Stanisław Franaszek" <[email protected]>
Cytat:
|
Kto jest "za" to dopiero widać przy okazji głosowań. A tak to jest spektakl "dla każdego coś miłego". Każdemu, wszystko co chce usłyszeć. Ogólnie większosć będzie za, ale...... I właśnie o to "ale" chodzi. Nie dajmy się zwodzić. Trwa już walka o prezydenturę. Dla chcących dorwac się do stołka prezydenta Krakowa jakakolwiek sprawa do której można znaleźć punkt zaczepienia by ładować w Majchra jest dobra. Skończył się temat z Rondem Obrońców Katynia, pokazał się temat naszego stadionu. I tu niestety zgraja jak widać zamierza żerować na nim.
|
Obawiam się że ta Jantos to jest raczej niereformowalna. Jak wysyłacie maile to wklejcie im może linka z kamerką z budowy bo odnoszę wrażenie że niektórzy z nich nie wiedza w ogóle na jakim etapie jest budowa. Wg Pani Jantos jest to nawet remont :D
Też postaram się wkrótce napisać coś na odpowiednim poziomie. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że wiemy iż w całej sprawie głownie zawinił Majchrowsk,i ale za każde opóźnienie które wyniknie teraz rozliczymy wyłącznie radnych |
Pero napisał:
Cytat:
Deklaracje są fajne tylko jak dochodzi co do czego to wtedy ...jak zwykle to samo i potem biadolenie. Jestem zdania, że dopóki nie zarejestrujemy swojego ugrupowania i nie zaczniemy głosować na swoich ludzi np. z nadania SKWK to nic się nie zmieni. Nieliczni sympatyzujący Wiśle w różnych partiach moga dostać poparcie, ale to za mało. |
Nie wiem, czy Pani radna Jantos niereformowalna. Może nie zna się na piłce, ale moim zdaniem to uczciwa osoba, która troszczy się o finanse miasta. Na pewno nie pomogą natomiast chamskie maile, które do niej piszą niektórzy kibice.
Jak nie umiecie sensownie pisać, to lepiej tego nie robić! Obrażając radnych tylko szkodzicie interesom Wisły. |
Cytat:
Bo on proponuje cytuję: "audyt, potem 30 mln zł , potem zmiany projektu , potem inwestycja ". Czyli de facto wstrzymanie prac, bo brakujące pieniądze da dopiero wtedy, gdy będą wyniki audytu (co potrwa tygodnie, jak nie miesiące). A jeśli te wskażą na nieprawidłowości, to pewnie w ogóle. Jeśli to pójdzie w tą stronę, możemy się pożegnać z meczami na Reymonta przynajmniej do wyborów, czyli jeszcze dodatkowo przez sezon. Brakujące pieniądze muszą być zabezpieczone jak najszybciej, inaczej wcześniej czy później budowa na długo stanie. Cytat:
Rozmawiając z radną Jantos sam już nie wiem, co mnie bardziej przeraża: jej kompletna ignorancja typu "Barcelona ma jeden stadion" (czegoś równie "błyskotliwego" nie wymyśliłaby pewnie nawet najgłupszy poseł Samoobrony), argumentacja z księżyca, czy też fakt, że ktoś ją jednak do tej rady wybrał. Nie wiem, jak można było głosować na takie partie i ludzi. Po prostu nie mieści mi się to w głowie. Aha, mam nadzieję, że SKWK planuje zorganizowanie jakiejś demonstracji z udziałem osób publicznych (Daniec, Sikorowski itd.) jeszcze przed następnym posiedzeniem rady lub w jego trakcie? |
Cytat:
W nawiazaniu do tego co napisales to co tu do rzeczy ma to czy ona na pilce sie zna czy nie?? Chyba zartujesz a ja nie wylapalem Twojej ironii. Przeczytaj jeszcze raz tego maila od niej i napisz mi czy jest tam chociaz jedna rzecz napisana na temat i nie naciagana.... |
Cytat:
Aha, decyzja o audycie nie ma oznaczać, "czy przyznać te pieniądze" tylko "przyznać, ale niech audyt powie ile". |
Właśnie otrzymałem ciekawego maila od pana Darka O.
Pozwolę sobie przytoczyć kilka cytatów: Cytat:
admin do roboty :P Cytat:
Cytat:
Cytat:
+ dużo osobistych opinii nt. polityczne i inne Takie pytanko... gdzie Fedorowicz? |
Co do Stawowego i konfliktów personalnych/innych to rozliczac będziemy tych, którzy oficjalnie będą przeciwko nam.
Kuluarowe rozmowy i działania nie powinny nas interesować.(oficjalnie). Nawet jesli Stawowy jest zydem to nie interesuje nas to dopoki nie zacznie działać przeciwko nam tj przeciwko sprawie stadionu. |
Cytat:
Konto aktywowałem ręcznie. Cytat:
|
Gooro, żadna ironia. Po prostu radny miejski nie ma obowiązku znać się na piłce nożnej. Podobnie, jak poseł nie ma za zadanie znać reguł gry w brydża, ani nie musi znać na pamięć składu Realu Madryt.
Radna Jantos reprezentuje tą część społeczeństwa, która piłki nożnej nie zna a nawet nie lubi. Są takie osoby i jest ich całkiem sporo. I też mają prawo do swojej reprezentacji w radzie miasta. Dlatego w rozmowie z Panią Jantos nie należy używać argumentów stricte kibicowskich, bo one do niej zwyczajnie nie trafiają. Dla mnie podstawowym argumentem jest to, że wydano już 370 mln złotych pieniędzy z kasy miasta i obiekt nadal nie jest gotowy do użytku. A więc z punktu widzenia podatnika są to na razie pieniądze całkowicie wyrzucone w błoto. Dopiero gdy obiekt będzie funkcjonował, zacznie się powoli spłacać. I dlatego czy tego osoby nielubiące piłki i Wisły chcą czy też nie nie ma wyjścia - budowa musi zostać dokończona, bo wydano na nią zbyt dużo pieniędzy. To jest koronny argument. |
Cytat:
|
Cytat:
A jak audyt wykaże jakieś nieprawidłowości, dopiero wtedy zacznie się "jazda" Pani Jantos i innych przeciwników "dokładania pieniędzy" - dostaną tylko kolejny argument do wstrzymania prac, nakazania zmiany planów, cięcia kosztów i tysiąca innych pomysłów odsuwających w przyszłość oddanie stadionu. Poza tym, chyba nie wierzysz, że audyt, jak cokolwiek w Polsce, uda się przeprowadzić szybko, planowo i składnie? I że posłuży czemuś więcej poza walką polityczną? To tylko wybieg. |
Cytat:
|
Cytat:
Ale tu nawet nie chodzi, że Jantos wypowiada się o sprawach, w których jest całkowitą ignorantką. Tu chodzi o sposób myślenia, który zaprezentowała, podejścia do sprawy, rozumienia potrzeb miasta, Przecież widzisz jakich argumentów używa. Wszystko jest dla niej ważniejsze od stadionu. Nie da zgody na wydanie pieniędzy, bo grozi to prokuraturą, choć żadne śledztwo się nie toczy i nie ma paragrafu, który dziś za to wtrąciłby ja do pudła itd, itp. |
Cytat:
W zawiązku z obecną sytuacją chciałbym zapytać, jaki ma Pan plan doprowadzenia do korzystnych dla nas wszystkich rozstrzygnięć na najbliższym posiedzeniu rady miasta? Jakie rozwiązania wyjścia z kryzysu Pan widzi i zamierza przedstawić? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl