Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Ar222 24.10.2009 17:45

Na maila odpisał mi radny Stanisław Rachwał. Z tego co pisze wynika, że jest on za dokończeniem budowy obydwu stadionów - naszego i icków i zamierza za tym optować :)

tofik 24.10.2009 18:12

Narożniki i tak będą w większości meczów puste...

Ofsajd 24.10.2009 18:16

z piątkowego Dziennika Polskiego:

http://i33.tinypic.com/258tpv5.jpg
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Obtułowicz
Zrobiono dziwną geometrie podpór.Trzeba sprawdzić, jak oświetlenie będzie się odbijać od szkła zadaszenia na widownie i murawę.Chodzi o to aby nie utrudniało widoczności.


Markus 24.10.2009 18:23

Odpowiedź głownej przeciwniczki budowy stadionu, Radnej Jantos na mój e-mail.

Cytat:

"Szanowny Panie
Prezydent miasta zdecydował o remoncie (prawdę powiedziawszy budowie) 3!!! stadionów. Czy uważa Pan, że są one potrzebne. Z tego, co wiem Barcelona ma jeden stadion. To po pierwsze. Po drugie nie widzę potrzeby, jako mieszkanka miasta a i przewodnicząca Komisji Budżetowej, aby na stadion wydawać 500 milionów zł. Tak to się najprawdopodobniej skończy. Po trzecie: przetarg na budowę (remont) stadionu był przeprowadzony nieprawidłowo. Do dnia dzisiejszego architekt Obtułowicz nie dostarczył dokumentów, a budowa idzie. Czy uważa Pan, że to jest normalne? Dałam Panu parę przykładów, pomijam i to, że na Komisję Budżetową przychodzą ludzie, którzy proszą o mieszkania komunalne, z domów dziecka zwracają się do nas o pomoc, ulice się rozpadają, nie ma pieniędzy na przebudowę ronda, nie będzie nas stać (a wiem to) na budowę basenów, nie mamy sal widowiskowych, nie mamy kasy na budowę sali konferencyjnej.. Pytam się więc ile pieniędzy będzie potrzeba do zakończenia budowy (remontu) stadionu i nikt nie ma wiedzy na ten temat. Jak by Pan się zachował w tej sytuacji? Jeśli sprawa się okaże nieprawidłowa i nieczysta to ja - a nie Pan będę wzywana do prokuratury. To na razie tyle. Był Pan jedyną osobą, której odpisałam; Dostaję dużo chamskich e-maili, które tylko i wyłącznie potwierdzają moje zdanie o tzw. kibicach.

Z poważaniem
Małgorzata Jantos
Przewodnicząca Komisji Budżetowej
Mam zamiar odpowiedzieć, proszę Was w tym celu o szybkie napisanie, bym się nie wygłupił, ile stadionów jest w Barcelonie (na szybko kojarzę Camp Nou i boisko Espaniolu). Nie mam czasu tego sprawdzać. Pokazuję jej, w jakim grubym jest błedzie.

Mocny 24.10.2009 18:28

powiedzmy sobie szczerze , gorsze stadiony w ekstraklasie ciezko bedzie znalezc , za przekrety majchrowskiego i obtulowicza powinni oni byc rozliczeni

Proud 24.10.2009 18:30

w Barcelonie znam 3 stadiony: Barcelony, Espanyolu i jakiś trzeci co kiedyś kadra Polski na nim grała. Ale nie wiem jak się zwie.

Sami 24.10.2009 18:39

Repra grala na treningowym boisku barcy

Markus 24.10.2009 18:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 807411)
w Barcelonie znam 3 stadiony: Barcelony, Espanyolu i jakiś trzeci co kiedyś kadra Polski na nim grała. Ale nie wiem jak się zwie.

A nie ma tam jakiegoś 3 klubu? :)

Garret 24.10.2009 18:45

Jeszcze jest bodaj Stadion Olimpijski, na którym grał Espanyol w ostatnich sezonach.

Stavanger 24.10.2009 18:54

Pytanie ( jestem z Gdańska ): z jakiej partii jest przewodnicząca Komisji Budżetowej Krakowa?
A co się tyczy wręcz upartego stanowiska tej pani, to my Kibice, mamy szansę zrewanżować się jej podczas wyborów. Z 20.000 tysięcy głosów w plecy to dla polityka mocny cios.

cyke 24.10.2009 18:59

Dokładnie. Espanyol ostatnio grał na Estadi Olímpic de Montjuïc teraz jednak przeniósł się na swoje czyli Estadi Cornellà-El Prat. No i oczywiście dwa stadiony Barcy czyli Camp Nou i Mini Estadi. Więc Barcelona na upartego ma 4 duże stadiony.
Po za tym polecam oglądnięcie sobie tego nowego stadionu Espanyolu, gabarytami podobny do stadionu Wisły i Legii a jednak wg mnie nasz z Krakowski jest zdecydowanie ładniejszy. Tylko troszkę mniej dopracowany no i ta cena...

kot 24.10.2009 19:02

Markus

Stadiony Barcelony :

Camp Nou - pojemność - 98.600
Olimpic de Montjuic - pojemność - 55. 926
Estadio Nou Sarria - pojemność - 39.204 ( oddany do użytku 08.2009 ).

Nowy stadion Espanyolu charakteryzuje się możliwością pochowania 20 tys urn kibiców zmarłych ( w jednym z narożników stadionu ).

EDIT
W Barcelonie jest także Wielki Stadion Corridy ( Plaza de toros Monumental de Barcelona) o pojemności - 19.592

Markus 24.10.2009 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 807435)
Markus

Stadiony Barcelony :

Camp Nou - pojemność - 98.600
Olimpic de Montjuic - pojemność - 55. 926
Estadio nou Saria - pojemność - 39.204 ( oddany do użytku 08.2009 ).

Nowy stadion Espanyolu charakteryzuje się możliwością pochowania 20 tys urn kibiców zmarłych w jednym z narożników stadionu.

Dziękuję Kocie. Wracam do walki :)

As 24.10.2009 19:10

W barcelonie sa conajmniej 4 stadiony o wysokim standardzie. 2 pisada fc barcelona, jest stadion olimpijski, i nowy stadion espanyolu. Nie jestem pewien czy nowy stadion espanyolu to przebudowany stary obiekt czy tez calkowicie nowa konstrucja w innym miejscu.
Rece opadaj jak sie widzi,ze ludzie odpowiedzialni za tak wazny projekt nie maja pojecia o temacie.
Jak sie oglada zdjecie satelitarne barcelony w guglu to wlasciwie w kazdej dzielnicy jest jakis schludny obiekt

WislaFan123 24.10.2009 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 807435)
Markus

Stadiony Barcelony :

Camp Nou - pojemność - 98.600
Olimpic de Montjuic - pojemność - 55. 926
Estadio nou Saria - pojemność - 39.204 ( oddany do użytku 08.2009 ).

Nowy stadion Espanyolu charakteryzuje się możliwością pochowania 20 tys urn kibiców zmarłych w jednym z narożników stadionu.

Do tego mozna dodac ze zaniedlugo zaczna remontowac Camp Nou za kwote ok 300 mln euro...
Mamy s.......ony projekt to fakt, juz 100 tys razy bylo mowione ze mozna bylo wybudowac stadion duzo lepszy za ta kase... Ale to juz po fakcie, tyle gadaja o dlugach ze nie ma na to czy tamto.. A jakie miasto, rzad cyz cokolwiek nie jest na dlugach? Odebrac prawo do projektu Obtulowiczowi i troche sie projekt naprawi za 2-3 lata, oszkli, da jakies oswietlenie.. Problem w tym na wyborach bedzie za na kogo glosowac jak nie na PO? Skonczy sie tak ze po audycie okaze sie ze trzeba bedzie dolozyc z 60 milionow, miasto nie bedzie chcialo, zrobi sie burdel i wyjdziemy na swoje..

Gwiaździsty 24.10.2009 19:35

Odnośnie tego zdjęcia z narożnika i widoku rzekomo na pół stadionu nasuwa się pytanie. Czy ten co robił zdjęcie siedział, czy stał ? Bo to zasadniczo zmienia sytuację. Mi wydaje się, że stał.

P.S. Tragedią tego miasta są takie egzemplarze jak ta paniusia z PO dzierżąca tytuł Przewodniczącej Komisji Budżetowej. Wyobrażam sobie jej budzet domowy bez tej kasy co dostaje w UM z przeciętną pensją (bez kręcenia lodów).

gooro33 24.10.2009 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 807401)
Odpowiedź głownej przeciwniczki budowy stadionu, Radnej Jantos na mój e-mail.



Mam zamiar odpowiedzieć, proszę Was w tym celu o szybkie napisanie, bym się nie wygłupił, ile stadionów jest w Barcelonie (na szybko kojarzę Camp Nou i boisko Espaniolu). Nie mam czasu tego sprawdzać. Pokazuję jej, w jakim grubym jest błedzie.


Pani Malgorzata mnie tez napisala ze jestem jedyna osoba ktorej odpisala :rotfl::rotfl::rotfl: a dostalem takiego samego emaila.... :>
Widac ze w jej wypowiedzach nawet taka rzecz musi byc niezgodan z prawda :)

Ja jej odpisalem...
Jest jednak rzecz ktora mnie boli, bo zaznacza ona ze dostaje mase chamskich maili...Mysle ze jezeli ktos chce sie kompromitowac to jego sprawa, ale akurat w tym momencie kompromituje nas jako kibicow Wisly i jezeli pare osob nie potrafi zachowac kultury to niech lepiej nic nie pisze bo to bedzie dla nas wszystkich lepsze...

Dla mnie najlepsza rzecza w tym mailu jest zaslanianie sie jakimis mieszkaniami komunalnymi.... jeszcze kiedy kasa miejska nie jechala na takim dlugu pamietam artykuly w ktorych starszych, obcych sobie ludzi plci przeciwnej umieszczano w jednym pokoju w ramach oszczednosci... teraz robi sie z tego argument ze niby nasz stadion zabiera kase dla nich... komedia

kot 24.10.2009 19:47

gooro33

Myślę, że także Pasiaści robią nam krecią robotę . Oni nas tutaj też czytają ( także dowiedziałem się o dużej dość ilości e-maili wręcz szkodzących sprawie ).

gooro33 24.10.2009 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 807462)
gooro33

Myślę, że także Pasiaści robią nam krecią robotę ( oni nas tutaj też czytają ).

Zdaje sobie z tego sprawe i piszac swoja odpowiedz dla tej Pani zwrocilem jej na to uwage.
Jednak mysle ze spora czesc naszych braci daje niepotrzebnie poniesc sie emocja.
Po odpowiedzi tej Pani widac ze robi ona wielki szum a nie bardzo wie o co tak ogolnie biega...
Polityka,polityka...polityka.

PvD 24.10.2009 20:20

Cytat:

Dałam Panu parę przykładów, pomijam i to, że na Komisję Budżetową przychodzą ludzie, którzy proszą o mieszkania komunalne,
jakie to wzruszające

Cytat:

z domów dziecka zwracają się do nas o pomoc,
możesz jej odpisać, że do kibiców Wisły nikt się nie zwraca a są w stanie pomoc szkole i dzieciom wTyrawie Woloskiej, dziewczynce w Kalwarii, Antosi z Brzeźnicy, Hospicjum Tischnera itp itd
Cytat:

ulice się rozpadają, nie ma pieniędzy na przebudowę ronda,
tez mi nowość, przypomnij jej tor kajakowy, wtedy protestów wielkich nie slyszalem
Cytat:

nie będzie nas stać (a wiem to) na budowę basenów,
też mi nowosc po raz drugi, odkąd pamietam to krakowa nie stać :D

Cytat:

nie mamy sal widowiskowych,
dofinansować budowę hali Wisły
Cytat:

nie mamy kasy na budowę sali konferencyjnej.
na operę z licznymi błędami się znalazło, przy rondzie grunwaldzkim budowa centrum kongresowego to z czego powstaje?

a chamskie maile moze pisac zarowno kibice Wisły jak i Gajowianki Gałowo.

Ta baba sie ośmiesza.

PhantomRanger 24.10.2009 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mocny (Post 807408)
powiedzmy sobie szczerze , gorsze stadiony w ekstraklasie ciezko bedzie znalezc , za przekrety majchrowskiego i obtulowicza powinni oni byc rozliczeni

A to są jakieś lepsze stadiony w ekstraklasie? Nie mówisz chyba o tym Legii, Lecha, Korony czy Zagłębia[notabene budowanego za naszą kasę bez żadnego przetargu] skoro tacy szczodrzy byli na ten ich stadion niech dofinansują wszystkie inne. Wychodzą teraz brudy co do budowy naszego stadionu, ale w Poznaniu też lepiej nie jest skoro kibice będą siedzieć na rusztowaniu, bo za niską trybunę wybudowali. Stadion Legii też niczym mnie nie powala. Jedynymi stadionami na poziomie mogą być Narodowy i Baltic Arena[ i nie dlatego, że są to oponki]. Uważam, że budowa nie zostanie wstrzymana z jednego prostego względu. Skoro przekazano już prawie 400 mln i nie ukończenie tej inwestycji równoznaczne jest z wywaleniem tych pieniędzy w błoto, a mieszkańcy tego by nie podarowali. To zdają się wiedzieć i rządzący jak i opozycja. Poza tym wybory samorządowe za pasem i trzeba się przygotować, że nasz stadion będzie coraz bardzie atakowany, a po wyborach nagle wszystko ucichnie. aktem jest jednak, że trzeba wyjaśnić całą sytuację.

Q13SON 25.10.2009 13:30

Odpisali mi:
Darek Olszówka
Stanisław Rachwał
Bogusław Kośmider
Piotr Franaszek

Olszówka oczywiście za ten drugi też
Kośmider pisze że był za budową jednego stadionu...
Ostatni... a to chyba wiecie bo widzę że wysyłał 13 osobom maila...

rav 25.10.2009 13:56

Wklej tego ostatniego.

royalmichael 25.10.2009 14:06

http://mail.google.com/mail/images/cleardot.gifod http://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif"Piotr Stanisław Franaszek" <[email protected]>
Cytat:

Szanowi Państwo,
W pełni podzielam Waszą troskę w sprawie budowy stadionu Wisły. Jest dla mnie sprawą oczywistą że już dawno polska, najlepsza drużyna piłkarska, jej kibice i wszyscy mieszkańcy Krakowa powinni mieć godny stadion. I nie powinno to zależeć, od tego czy w Krakowie będzie Euro 2021 czy też nie. Po prostu nam się to należy.
Inna kwestią natomiast jest sposób realizacji całego przedsięwzięcia i poważne obaw o jego zakończenie. Niestety, w Krakowie mamy nie jeden przykład zaniedbań przy realizacji poważnych inwestycji. Dlatego też trzeba bardzo uważnie śledzić i kontrolować także wszystkie sprawy dotyczące budowy stadionu. Natomiast najgorszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie rozgrzebanej i niedokończonej budowy. Najwyższy czas aby Biała Gwiazda i jej kibice doczekali się obiektu z prawdziwego zdarzenia.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich kibiców Białej Gwiazdy
Piotr Franaszek

Gwiaździsty 25.10.2009 14:10

Kto jest "za" to dopiero widać przy okazji głosowań. A tak to jest spektakl "dla każdego coś miłego". Każdemu, wszystko co chce usłyszeć. Ogólnie większosć będzie za, ale...... I właśnie o to "ale" chodzi. Nie dajmy się zwodzić. Trwa już walka o prezydenturę. Dla chcących dorwac się do stołka prezydenta Krakowa jakakolwiek sprawa do której można znaleźć punkt zaczepienia by ładować w Majchra jest dobra. Skończył się temat z Rondem Obrońców Katynia, pokazał się temat naszego stadionu. I tu niestety zgraja jak widać zamierza żerować na nim.

Pero 25.10.2009 14:14

Obawiam się że ta Jantos to jest raczej niereformowalna. Jak wysyłacie maile to wklejcie im może linka z kamerką z budowy bo odnoszę wrażenie że niektórzy z nich nie wiedza w ogóle na jakim etapie jest budowa. Wg Pani Jantos jest to nawet remont :D

Też postaram się wkrótce napisać coś na odpowiednim poziomie. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że wiemy iż w całej sprawie głownie zawinił Majchrowsk,i ale za każde opóźnienie które wyniknie teraz rozliczymy wyłącznie radnych

Gwiaździsty 25.10.2009 14:31

Pero napisał:
Cytat:

i ale za każde opóźnienie które wyniknie teraz rozliczymy wyłącznie radnych
Napisz jak rozliczymy tych radnych ? Skoro główne ugrupowania wystawią ich ponownie na swoje listy i to pozycja od góry na liście. A przy takim systemie, ciemna masa głosująca na różnych kandydatów w obrębie jednej partii chcąc nie chcąc wybierze właśnie ich.

Deklaracje są fajne tylko jak dochodzi co do czego to wtedy ...jak zwykle to samo i potem biadolenie.

Jestem zdania, że dopóki nie zarejestrujemy swojego ugrupowania i nie zaczniemy głosować na swoich ludzi np. z nadania SKWK to nic się nie zmieni. Nieliczni sympatyzujący Wiśle w różnych partiach moga dostać poparcie, ale to za mało.

flamengista 25.10.2009 16:15

Nie wiem, czy Pani radna Jantos niereformowalna. Może nie zna się na piłce, ale moim zdaniem to uczciwa osoba, która troszczy się o finanse miasta. Na pewno nie pomogą natomiast chamskie maile, które do niej piszą niektórzy kibice.

Jak nie umiecie sensownie pisać, to lepiej tego nie robić! Obrażając radnych tylko szkodzicie interesom Wisły.

Markus 25.10.2009 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 807063)
Ja podpisuje się obiema rękami pod tym co napisał Kośmider,]

Nie, Rav, to co pisze Kuśmider sprawia, że włosy jeżą mi się na głowie.

Bo on proponuje cytuję: "audyt, potem 30 mln zł , potem zmiany projektu , potem inwestycja ". Czyli de facto wstrzymanie prac, bo brakujące pieniądze da dopiero wtedy, gdy będą wyniki audytu (co potrwa tygodnie, jak nie miesiące). A jeśli te wskażą na nieprawidłowości, to pewnie w ogóle. Jeśli to pójdzie w tą stronę, możemy się pożegnać z meczami na Reymonta przynajmniej do wyborów, czyli jeszcze dodatkowo przez sezon. Brakujące pieniądze muszą być zabezpieczone jak najszybciej, inaczej wcześniej czy później budowa na długo stanie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 807481)
jakie to wzruszające (...0
możesz jej odpisać, że do kibiców Wisły nikt się nie zwraca a są w stanie pomoc szkole i dzieciom wTyrawie Woloskiej, dziewczynce w Kalwarii, Antosi z Brzeźnicy, Hospicjum Tischnera itp itd

Sam jej to napisz. I nie zapomnij wspomnieć, że organizacje kibicowskie typu SKWK na pewno rozważą zwrócenie się do mieszkańców Krakowa i fanów piłki nożnej o poparcie konkretnych osób lub partii w wyborach, w zależności od decyzji, jakie obecnie będą podejmowane w radzie itd.. Nie zapominaj wspomnieć, że mowa tu potencjalnie o liczbie nawet kilkaset tysięcy głosów - bo według różnych szacunków tylu jest sympatyków Wisły w naszym mieście lub ludzi, którym zależy na terminowym powstaniu tego stadionu.

Rozmawiając z radną Jantos sam już nie wiem, co mnie bardziej przeraża: jej kompletna ignorancja typu "Barcelona ma jeden stadion" (czegoś równie "błyskotliwego" nie wymyśliłaby pewnie nawet najgłupszy poseł Samoobrony), argumentacja z księżyca, czy też fakt, że ktoś ją jednak do tej rady wybrał. Nie wiem, jak można było głosować na takie partie i ludzi. Po prostu nie mieści mi się to w głowie.

Aha, mam nadzieję, że SKWK planuje zorganizowanie jakiejś demonstracji z udziałem osób publicznych (Daniec, Sikorowski itd.) jeszcze przed następnym posiedzeniem rady lub w jego trakcie?

gooro33 25.10.2009 17:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 807838)
Nie wiem, czy Pani radna Jantos niereformowalna. Może nie zna się na piłce, ale moim zdaniem to uczciwa osoba, która troszczy się o finanse miasta. Na pewno nie pomogą natomiast chamskie maile, które do niej piszą niektórzy kibice.

Jak nie umiecie sensownie pisać, to lepiej tego nie robić! Obrażając radnych tylko szkodzicie interesom Wisły.

Chamstwo w takiej koresponedncji jest nie na miejscu to FAKT i niech kazdy wezmie to sobie do serca!!

W nawiazaniu do tego co napisales to co tu do rzeczy ma to czy ona na pilce sie zna czy nie??
Chyba zartujesz a ja nie wylapalem Twojej ironii.
Przeczytaj jeszcze raz tego maila od niej i napisz mi czy jest tam chociaz jedna rzecz napisana na temat i nie naciagana....

rav 25.10.2009 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 807861)
Nie, Rav, to co pisze Kuśmider sprawia, że włosy jeżą mi się na głowie.

Bo on proponuje cytuję: "audyt, potem 30 mln zł , potem zmiany projektu , potem inwestycja ". Czyli de facto wstrzymanie prac, bo brakujące pieniądze da dopiero wtedy, gdy będą wyniki audytu (co potrwa tygodnie, jak nie miesiące). A jeśli te wskażą na nieprawidłowości, to pewnie w ogóle. Jeśli to pójdzie w tą stronę, możemy się pożegnać z meczami na Reymonta przynajmniej do wyborów, czyli jeszcze dodatkowo przez sezon. Brakujące pieniądze muszą być zabezpieczone jak najszybciej, inaczej wcześniej czy później budowa na długo stanie.

Nie, nie oznacza to opóźnienia. Audyt trwa 3-4 tygodnie. Jeśli rozpocząć go w połowie listopada to w połowie grudnia masz wyniki i ze dwa tygodnie na decyzję o przekazaniu pieniędzy. Do końca roku spokojnie można budować za to co jest bez przestojów.

Aha, decyzja o audycie nie ma oznaczać, "czy przyznać te pieniądze" tylko "przyznać, ale niech audyt powie ile".

Q13SON 25.10.2009 19:58

Właśnie otrzymałem ciekawego maila od pana Darka O.

Pozwolę sobie przytoczyć kilka cytatów:

Cytat:

dziekuje bardzo za przychylne komentarze pod moim adresem na forum kibicow
Wisły! chcialem opublikowac tam swoj list otwarty w tej sprawie, niestety
administrator do dzisiaj nie przeslal mi linku umozliwiajacego
odpisywanie.
taka dygresja
admin do roboty :P

Cytat:

niestety w radzie jest wiecej tych
z drugiej strony blon... wielu z nich widze ze deklaruje sie ze popieraja
Wisłe, ale to zwykle klamstwo! stawowy to zdeklarowany kibic cracovii,
ktory powiedzial do mnie ze zamiast stadionu powinna byc buda dla
psiarni...
Cytat:

rachwal to rowniez kibic
Cracovii
Na temat "wyroku" parchów i ich całej akcji antyolszówka:
Cytat:

byli nawet na sali obrad gdzie mnie wzyzywali (rowniez
czlonkowie zarzadu klubu).
+ skany interpelacji dot. remontu stadionu i możliwości rozgrywania meczy w Krk.
+ dużo osobistych opinii nt. polityczne i inne


Takie pytanko... gdzie Fedorowicz?

Kuba 25.10.2009 20:11

Co do Stawowego i konfliktów personalnych/innych to rozliczac będziemy tych, którzy oficjalnie będą przeciwko nam.
Kuluarowe rozmowy i działania nie powinny nas interesować.(oficjalnie).
Nawet jesli Stawowy jest zydem to nie interesuje nas to dopoki nie zacznie działać przeciwko nam tj przeciwko sprawie stadionu.

rav 25.10.2009 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Q13SON (Post 807953)
admin do roboty :P

Admin nie wysyła kodów aktywacyjnych, robi to automatycznie skrypt forum. Skoro nie doszło to może mail utkwił w spamie, albo coś jest nie tak z wysyłką - sprawdzę to dziś wieczór.

Konto aktywowałem ręcznie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Q13SON (Post 807953)
Takie pytanko... gdzie Fedorowicz?

Fedorowicz z Rady Miasta to nie ten sam Fedorowicz - poseł. Choć i pan poseł mógłby się uaktywnić.

flamengista 25.10.2009 20:19

Gooro, żadna ironia. Po prostu radny miejski nie ma obowiązku znać się na piłce nożnej. Podobnie, jak poseł nie ma za zadanie znać reguł gry w brydża, ani nie musi znać na pamięć składu Realu Madryt.

Radna Jantos reprezentuje tą część społeczeństwa, która piłki nożnej nie zna a nawet nie lubi. Są takie osoby i jest ich całkiem sporo. I też mają prawo do swojej reprezentacji w radzie miasta.

Dlatego w rozmowie z Panią Jantos nie należy używać argumentów stricte kibicowskich, bo one do niej zwyczajnie nie trafiają.

Dla mnie podstawowym argumentem jest to, że wydano już 370 mln złotych pieniędzy z kasy miasta i obiekt nadal nie jest gotowy do użytku. A więc z punktu widzenia podatnika są to na razie pieniądze całkowicie wyrzucone w błoto. Dopiero gdy obiekt będzie funkcjonował, zacznie się powoli spłacać.

I dlatego czy tego osoby nielubiące piłki i Wisły chcą czy też nie nie ma wyjścia - budowa musi zostać dokończona, bo wydano na nią zbyt dużo pieniędzy. To jest koronny argument.

hunter 25.10.2009 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 807966)
Admin nie wysyła kodów aktywacyjnych, robi to automatycznie skrypt forum. Skoro nie doszło to może mail utkwił w spamie, albo coś jest nie tak z wysyłką - sprawdzę to dziś wieczór.

Konto aktywowałem ręcznie.



Fedorowicz z Rady Miasta to nie ten sam Fedorowicz - poseł. Choć i pan poseł mógłby się uaktywnić.

Ajj tam. Uaktywni się, jak zwykle, jak się będą zbliżać wybory. Wtedy szanowny pan Fedorowicz przypomni sobie jak to bardzo kocha Wisłę, jakie to wspaniałe inicjatywy podejmuje, i zacznie rozsyłać pisma o swoich sukcesach do wszystkich wiślackich redakcji.

Markus 25.10.2009 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 807939)
Nie, nie oznacza to opóźnienia. Audyt trwa 3-4 tygodnie. Jeśli rozpocząć go w połowie listopada to w połowie grudnia masz wyniki i ze dwa tygodnie na decyzję o przekazaniu pieniędzy. Do końca roku spokojnie można budować za to co jest bez przestojów.

Aha, decyzja o audycie nie ma oznaczać, "czy przyznać te pieniądze" tylko "przyznać, ale niech audyt powie ile".

Tyle, że po audycie nadal będziemy w tym samym miejscu co dziś, z pytaniem w Radzie Miasta, czy przyznać i skąd brakujące pieniądze? Bo wszyscy doskonale wiemy, że będą potrzebne (np: na murawę etc. ).

A jak audyt wykaże jakieś nieprawidłowości, dopiero wtedy zacznie się "jazda" Pani Jantos i innych przeciwników "dokładania pieniędzy" - dostaną tylko kolejny argument do wstrzymania prac, nakazania zmiany planów, cięcia kosztów i tysiąca innych pomysłów odsuwających w przyszłość oddanie stadionu.

Poza tym, chyba nie wierzysz, że audyt, jak cokolwiek w Polsce, uda się przeprowadzić szybko, planowo i składnie? I że posłuży czemuś więcej poza walką polityczną? To tylko wybieg.

spartan 25.10.2009 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 807966)
Fedorowicz z Rady Miasta to nie ten sam Fedorowicz - poseł. Choć i pan poseł mógłby się uaktywnić.

Tak, nie ten sam bo to jest jego ...syn. Co więcej w czasach licealnych (chodził do V LO) deklarował swoją wiślackość...

Markus 25.10.2009 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 807971)
Gooro, żadna ironia. Po prostu radny miejski nie ma obowiązku znać się na piłce nożnej. Podobnie, jak poseł nie ma za zadanie znać reguł gry w brydża, ani nie musi znać na pamięć składu Realu Madryt.

Flamengista,

Ale tu nawet nie chodzi, że Jantos wypowiada się o sprawach, w których jest całkowitą ignorantką. Tu chodzi o sposób myślenia, który zaprezentowała, podejścia do sprawy, rozumienia potrzeb miasta, Przecież widzisz jakich argumentów używa. Wszystko jest dla niej ważniejsze od stadionu. Nie da zgody na wydanie pieniędzy, bo grozi to prokuraturą, choć żadne śledztwo się nie toczy i nie ma paragrafu, który dziś za to wtrąciłby ja do pudła itd, itp.

Markus 25.10.2009 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 807982)
Witam najlepszych kibiców w Polsce!
Dziękuję bardzo za wszystkie e-maile, które otrzymałem. Dziekuję rówież za to że przy Waszej pomocy mam możliwość odpisania na forum. W końcu mogę tutaj się wypowiadać. Cieszę się z tego że możemy swobodnie porozmawiać. Szczególne podziękowania dla Q13SON i gooro33. Odpowiem chętnie wszystkim i na wszystkie pytania, zwłaszcza te trudne... bo wiem jak jest i było naprawdę. Czekam i zapraszam do dyskusji dotyczącej przyszłości naszego klubu. Już odpowiadam...

Witam szanownego Pana Radnego. Cieszę się, że jest choć jedna osoba we władzach miejskich, która doskonale rozumie potrzebę budowy stadionu i aktywnie działa w tej materii. Życzę wytrwałości.

W zawiązku z obecną sytuacją chciałbym zapytać, jaki ma Pan plan doprowadzenia do korzystnych dla nas wszystkich rozstrzygnięć na najbliższym posiedzeniu rady miasta? Jakie rozwiązania wyjścia z kryzysu Pan widzi i zamierza przedstawić?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl